r Hopbond van Poperinghe. 94 het getal inlegblokken (kuilen van het le jaar). Deze kaart behoort tegen in Juni naar hel bureel der hopschaal teruggebracht. Uw belang eischt dat gij die aangifte ten gepasten tijde doet, vóór den 1“ Juni dan zult gij, bij het leveren, van September af, geen moeilijkheden ontmoeten. Die de aangifte zijner hop niet doet, zou kunnen dim toegang tolde hopschaal ontzeid worden om zijne hop als stadshop te leveren. Uw belang eischt dat er telken jare eene nauwkeurige optelling der hopculluur gedaan worde dan alleen hebben wij een ernstige basis om met meerder zekerheid de opbrengst te beramen. Uw belang is het uwe aangifte aan het keuringsbureel te doen vóór den i" Juni. Hebt gij het misschien vergeten, stelt u zoo gauw mogelijk in orde. Dit vraagt u de Hopbond van Poperinghe. I. De Bewaarplaats. Art. I. De sulferaars zijn de eigendom van de bei oepsvereeni- ging. Art. 2. Gedurendehet seizoen (Mei-Sept ember) moeten de sulfe raars bij de wijkmeesters gebergd worden, telkenmale niemand onder de leden vraagt om ze nog te gebruiken. Ar. 3. Op het einde van September, zullen zij gebergd worden in eene plaats, w’elke door den bestuuraaad zal aangeduid zijn. II. Het Verhuren. Art. 4. Deze werktuigen mogen alleen door leden van de be- roepsvereeniging gebruikt worden. Degene die het hem toever trouwde werktuig zou leenen aan een hopplanter die geen lid van den bond is, zal eene boete van betalen daarenboven zou hij gevaar loopen uit de vereeniging gesloten te worden. Indien een lid dit voorschrift een tweede maal overtreedt wordt hij van rechtswege uitgesloten. Art. 5. De huur prijs is lijdelijk gesteld op 30 centiemen per gemet hop, dal gesulferd wordt.(Een half gemet teld voor een geheel). Het bedrag moet men in de eerstvolgende vergadering aan den Schatbewaarder betalen. Art. 6. Die een kleiner getal gemeten opgegeven heeft dan hij metterdaad besulferd heeft, zal een dubbelen huurprijs betalen. Doch eene dwaling van min dan een half gemet zal niet in aanmerking komen. Reglement over het gebruik van Sulferaars.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 20