De Bladluis Is op de hop! Planters, te wapen!! I 83 bij de Hop. De aanbiedingen moeten, per aangeteekenden brief, ter post zijn besteld uilerlijk op zaterdag !3 volgende. Zij moeten steken in eenen omslag met het opschrift Aanbie dingen voor het overnemen van oude palen De eerste omslag moet worden gestoken in een anderen omslag, waarop hel adres van mijnen dienst is vermeld (zie hierboven). Op maandag 15 volgende, te elf uur stipt, worden de mij toege komen omslagen in mijne bureelen geopend. Indien Gij aannemer zijl verklaard, moeten alle behandelingen voor het wegruimen van de oude palen door U en op uwe kosten geschieden. Hoogachtend. De ingenieur sectieoverste, (s) H. BOTILDE. Men zie bij tijds uit naar een besproeien of hopwascher, naar nicotine, tabaksgraten, kwassiahout en alles wat goed is om de insecten te verdelgen. Dan leze men aandachtig het Bericht Nr 2 over Het Zwart of de Roetdauw Belang. Het Zwart mag als de meest gevreesde ziekte der hop beschouwd worden omdat het zich zeer dikwijls vertoont, de op brengst zeer verminderdt, ja zelfs geheel te niet doet en bijna altijd de hoedanigheid verslecht. Wanneer de opbrengst eener hectare gezonde hop gomilddeld 1500 kilos bedraagt, zien wij die der zwartziekte tol 500, 300 en min dalen. Deze laatste wordt dan nog door de brouwerij gewoonlijk min gezocht en aan geringeren prijs betaald. Gelukkiglijk heeft men doeltreffende middelen gevonden om deze ziekte te bestrijden, namelijk door hot besproeien met eeno insecten- doodonde vloeistof. Verleden jaar bracht de goed en tijdig besproeide hop gemiddel 1200 kilos per hectare op of 1 pond per staak terwijl de niet besprpeiede hop slechts 1/-1 pond, ja zelfs eene gansch onbeduidende opbrengst gaf. Gerekend aan 150 frs de 50 kilos of 3 franken de kilo, gaf het besproeien eeno meerdere opbrengst van 1200 300=000 kilos hop of 900x3 frs 2700 frs per hectare dus omtrend 1 frank per staak.

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 9