116 (1) Zie De Hopboer 1014, afl. Juli, bl. HO. De twee voornaamste takken van ’tgeboerte der streek, namelijk do veekweek en de hopteelt lagen hem toch bij zonder ter harte. Alles steldé hij in het werk om uit het verwaarloosd Vlaanischc runderras een keurig, gelijk vormig rood veeras te winnen dat zich weldra door zuivere haarkleur, sier lijken vorm en rijke melkgifto onderscheidde en dat op gewestelijke, provinciale en nationale prijskampen de groote prijzen behaalde. In ’t verbeteren van zijn hopcultuur was zijne werking I even doorslaande na de voornaamste hopvelden van België, Frankrijk en Engeland en de aldaar bestaande droogeesten opmerkzaam afgezien te hebben, herinriclitte hij zijn eigen hopteelt naar de wijze raadgevingen van de landbouwkundigen Marlet en Ijeplae in België werkten de eerste sproeituigen tegen in sekten plaag en zwarten roetdauw op het Goed van Courtewyle daar bestreed het eerst een krachtig zwavelmachien of sulferaar den zoo gedachten witten meeldauw een verbeterden droogeest bouwde et onze befaamde hopplanter tot toonbeeld en navolging voor veel hopbooren (I). Die ervaren landbouwer stond als een man van zelf bewustzijn hoog in aanzien bij zijne beroepsgenooten die hem in 188Ö tot bestuurlid van het Landbouwcomice Yperen verkozen, nadat zijne dorpsgenooten in 1886 reeds gejubbeld hadden, toen Z. M. de Koning hem tot burge meester van Watou benoemde van 1606 af zond hem het kanton Rousbrugge-Haringhe als raadslid naar den Gouw- raad van Weest-Vlaanderen, en tot tweemael toe koos hem het arrondissement Yperen tot plaatsvervangend kamerlid. Burgemeester Brutsaert was ook zijner verplichtingen bewust op het maatschappelijk gebied hij streefde niet alleen voor zichzelf, maar voor alle landlieden, naar betere levensvoorwaarden om geheel de landsche bevol king tot een hoogere, verstandige en zedelijke ontwikke ling op te leiden. Voordeelige gemeenschapsmiddelen door besteende we- gen, door telegraaf en telefoon, en door buurtspoorweg

De Hopboer (1904-1984) | 1914 | | pagina 10