Leiddraad voor vergoeding van oorlogsschade in landbouw, 25 DJER.DE HOOFDSTUK. De schatting van de oorlc gsschade. I Sommige landlieden denken nSisscbim dat het mogelijk is een tarief van vergoeding voor oorlogsschade op te maken, dat overal en voor alle landelijke doeningen toepasselijk is, juist gelijk oude-iuode-schatters hun prijzie opmaakten al hun kennis puttende uit een prijzie-tarief of gelijk de boerinnen ter boter en eiermarkt over tijd hun rekening maakten meteen stuiver- boekje. Ónmogelijk is het een tarief op te maken dat past voor al de landelijke huizen en hoeven, die door oorlogsteken vernield of beschadigd werden. Voor de voornaamste punten, waarop de schatting dragen kan, kan men ptljzen aanduiden, die alleen als vermoedelijke grondslag dienen, en die, volgens de omstandigheden van elk bedrijf in 't bijzonder, behooren verhoogd of verlaagd te worden. Daar bestaan eenige gedrukte goede baremas of prijslijsten, die door vakkundigen werden opgesteld tot onderrieht der geteisterden,: I. In België. Voorloopig tarie) van oorlogsschade. Uitgave van den Boerenbond van Koeselare. September If 19. Tl. In het Noordelijk gedeelte van Fraiskrijk.Barême du Comité technique du Nord. (Public par l’Ecno des Syn- dicats. Lille, novembro 1919). Baréme du Comité technique de la Somme. Amiens, 1919. L’abbé Leroy. Déclarations des dommages de guerre et demandes d’indemnité. Département du Pas-de-Calais). Arras, novembre 1919. Dommages de guerre agricoles. Guide pour leur evaluation. (Spécialement pour le département de l’Oise). Paris 1919. L’abbé l'houvenin, directeur de l'Union Lorraine des Syn- dicats agrieoles. Le guide des Sinistrés (conformément au barême dn comité technique de Meurthe-et-Moselle). Nancy, aoüt 19x9. Sommige van deze prijslijsten hebben wij als grondslag genomen voor de bespreking van de schattingsprijzen in den

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 11