Herstelling van Zaai- en Weiland. 18 PRIJSKAMP voor herstel van Zaailand. Gelief de volgende vragen te beantwoorden 1. Uil hoeveel zaai- of weiland bestaat uw boerderij gemeten. 2. Hoeveel gemeten zijn reeds vereffend gemeten. VOORDRACHTEN. M. De E. H. De Jacgher is door het Ministerie van Landbouw belast eeno voordracht over landherstel en heropbouw to houden den 4 Januari, te Boesinghe den G Januari, te Vlamerlinghe den 11 januari, te 11 ure voormiddag te Renin- ghelst te 3 ure namiddag, te Watou, den 18 Januari, te 11 ure, te Clytte-Rcninghelst den 22 Januari, te Eesson den 24 Januari, te 3 1/2 ure te Elverdinghe don lcU Februari te Watou. M. Lamont-Vanhee.ke, veeconsulent gehecht aan het Landbouw ver bond zal eene voordracht over klein-vee houden den 18 Januari, te Clytte en te Veurne den 25 Januari te Elverdinghe. RAADPLEGINGEN. Het Secretariaat van het Land- bouwverbond is open den Maandag en Vrijdag voormiddag. De andere dagen is E. II. De Jaeglier afwezig. Elk zegge hel voort aan de andere landbouwers. Al de hoerengilden zijn vei zocht aan te duiden op welken dag van Februari en Maart er vergadering is, opdat E. H. De Jaegher en M. Lamont zouden eene voordracht komen houden. Op beide bestuurvergaderingen zal er behandeld worden 1. De toelagen voor woningen en stallingen. Het verdeelen van 8000 fruitboomen als bijpremie voor landherstel. 3. Hel verschaf fen van zaad-en plantgoed. 4. De kwestie van landherstel en heropbouw. 5. Andere belangrijke medcdeelingen van wege M. Miserez, hoofdinspecleur van den Landbouw, en M. Lamont, vee consulent. Ingevolge de verordening, welke het verbond vaststelde, behoort elke landman of eigenaar eene kaart voor inlichtingen in te vullen. Deze kaarten krijgt ge bij den voorzitter of bij den schrijver van de plaatselijke boeregilde. Wij laten hier de vragenlijst volgen, zooals zij tot Nieuwjaar 1920 in voege is.

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 4