I -19 Als do kaart behoorlijk ingevuld is, zendt ze terug aan den Voor zitter van de hoerengilde, die zich gelast heel het pakje kaarten aan den heer Staalslandbou wkundige of aan den Secretaris ven het Lend- bouwverbond over te tnakcn. Wie doet het toezicht hoe de zaai- en weilanden hersteld werden Een keurraad, welke hel Landbouwverbond aanstelt en waartoe minstens een Staalslandbouwkundige behoort. Deze keurraad stelt vast welke premie aan eiken deelnemer toe komt, niet volgens de herstelde oppervlakte maar volgens de uilge- vocrdo werken, die onmisbaar waren voor de herstelling of vereffe ning van den grond. De premie beloopt 50 ten honderd van de onkosten der onmisbare werken, met ten hoogste 1000 fr. per hectare, in de gansch ver woeste streek. Waarschijnlijk zal er eene nieuwe kaart aan de deelnemers voor 1020 gezonden worden ieder landman zal moeten onderscheid ma ken tusschen het land van den prijskamp 1919 en het land van den prijskamp 1920, en de verschillende perceelen van zijne hoeve opge ven. In de aflevering van ’t Westland, maand Februari, zullen volle dige inlichtingen slaan. Belangrijke aanmerking. De premie, die verleend wordt voor de vereffening van zaai- en weiland, wordt niet afgetrokken van uw vergoeding voor oorlogsschade. 3. Hoeveel meters loopgrachten gevuld meters. 4. Hoe wijd en hoe diep zijn zij wijddiep. 5. Hóe ver moet ge de aarde halen om de loopgrachten te vullen Opmeters. 6. Hoeveel obusputten gevuld kleine (1 tot 2 m. doorsneê) middelbare (2 tot 4 m.) 1 groote (5 tot 8 m.) 7. Hoeveel stekkersdraad was er op 8. Welke vruchten hebt gij er op gekweekt U. Hoeveel gemeten zaailand zijn nog effen te paaken voor Maart 1020 gemeten. 10. Hoeveel meters loopgrachten te vullen meters. 11. Hoe wijd en hoe diep zijn zij wijddiep. 12. Hoe ver moet ge die aarde halen? Op meters. 13. Hoeveel obusputlen te vullen kleine (1 tol 2 m.) middelbare (2 tot 4 m.) groote (5 tol 8 m.) 14. Hoeveel abris in ciment op het land?

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 5