Opruiming en vernieling van Schiettuigen, Niet muilbanden van honden. 20 Gezien dat er reden bestaat om do honden, rattepakkers genoemd, niet te muilbanden om alzoo de ratten en muizen te beter te verdol- Leden van de Rechtbank van Oorlogsschade te Poperinghe hadden beweerd dat (volgens art. 20 der wet op oorlogsschade) die premie moest afgetrokken worden van de vergoeding voor oorlogsschade. Ons hoofdbestuur heeft M den Senator Bruneel de Montpellier verzocht te willen tusschcukomen bij den heer Minister Jaspar, opdat deze schadelijke toepassing door de Rechtbanken niet zou ge beuren. Dank aan het krachtdadig optreden van onzen ijverigen eerevoor- zittor, heeft de Minister Jaspar aan al de Rechtbanken van Oorlogs schade laten welen dat de premie voor landherstel als eenc zuivere aanmoediging voor nuttig werk moet aanzien worden immers de terugkeerendo landlieden werken alzoo mede lot den heropbloei van het maatschappelijk leven van België. Derhalve onzen innigsten dank, namens al de aangeslotene leden van West»Vlaanderen, aau den weledelen heer Bruneel de Montpel lier 1 Het Ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft de taak overge nomen in de verwoeste streek do projectielen op te ruimen en te ver nielen, zoowel in den Belgischen als in den Franschen en den Engel- schen sector. Het Departement van Oorlog duidde kolonel Deridder aan om aan den Hoogen Koninklijken Commissaris toegevoegd te worden het is deze uitnemende hoogere officier die de ploegen burgerlijke werkllc- den, belast met het opzoeken en vernielen van dit oorlogstuig, be stuurt vier lagere officieren onder zijne bevelen zullen dagelijks in voeling zijn met de toegevoegden der Hooge Koninklijke Commis sarissen. Het is tot kolonel Deridder die zijne bureelen heeft in het Hooger Commissariaat, Langslraa', 17, te Brugge, en aan de Toegevoegde Hooge Koninklijke Commissarissen dat de aanvragen moeten gericht worden.

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 6