23 i De hoenderkweek neemt in onzen landbouw eene zeer belangrijke plaats in zij is onder economisch opzicht van bet grootste belang. Door den oorlog wierden de neerhoven in onze streken ten grooten deelc vernield en overal, tot zelfs in de meest beproefde doelen ouzer verwoeste gewesten, worden loffelijke pogingen gedaan om de hoen- derkweekerijen te herstellen. Het herinrichten der neerhoven mag niet zorgeloos geschieden, ja het is hoogst schadelijk het neerhof te herstellen door het aan zijn zelven over te laten. De verstandige en tevens winstgevende hoenderkweek vraagt kennissen en zorgen. Het boek De Eiermijn van den heer A. Develter komt ten gepas- ten tijde om alle belanghebbenden, werkman, burger en landbouwer op de hoogte te zetten van die onmisbare kennissen en zorgen. De heer A Develtor is oen uitstekend hoenderkweeker, een ervaren vakman, het boek dat bij uitgegeven heeft is de vrucht van zijne lange en rijke ondervinding in zake hoenderkweek. Was de hoenderkweek in onze streken zoo bloeiend en winstge vend voor den oorlog, het was grootendeels te danken aan zijne werking, aan de menigvuldige en leerrijke lessen die hij als staats- voordrachtgever overal gaf. Het bock van den heer A. Develter is een praktisch en volledig werk, geschreven in eene eenvoudige taal, zoodat onze buitenlieden het gemakkelijk kunnen lezen en begrijpen. De hóenderkweeker vindt in dat boek alle noodige inlichtingen het vormt voor hem’eenen wijzen leiddraad om do winsten te doen die kunnen verkregen worden. Het werk is verdeeld in tien hoofdstukken. Schrijver handelt eerst over het nut van den hoenderkweek en do manier van rekening te houden. De hoenderrassen worden breedvoerig beschreven en de schrijver steunt bijzonderlijk op de inlandsche vlaamsche hoenderrassen welke dienen behouden te worden. Hoogst nuttige en praktische raadgevingen zijn gegeven nopens het hoenderhok, het inrichten, de verbeteringen er aan te brengen. De voediug der hoenders, van zoo groot belang, is zeer wel begre pen en klaar uiteengedaan. Hel kunstmatig uitbroeden en opkweeken der kiekens wordt door onze hoenderkweekers niet altijd goed begrepen. In dit hoofdstuk zullen zij hoogst nuttige en praktische wenken vinden. Een zeer belangrijk hoofdstuk handelt over de ziekten en'al de noodige raadgevingen worden erin gegeven om de hoenderkweeker

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 9