63 Nochtans zouden wij gewis niet meer dan <100 gemeten 176 Ha.) nieuwe hopluinen kunnen aanleggen in! 1920, zelfs niet den besten wil van den wereld, dewijl er geen vol doende hoeveelheid plantsoen of zogers van onze inland- sche soorten, voor meerderen, inleg te verkrijgen zijn. Daarvoor behoeven wij 20.000 zware kepers, van 8 me ters lengte, mei 10 cm. dikte aan den kop alsook 40.000 middenkeppers van 8 meiers lengte, met 25 cm. dikte aan den kop. 2° Zooals vóór den oorlog kunnen de hopbonden machtig veel bijdragen lot verbetering van de teelt, tot verbetering, van ’I plukken en drogen, lot verbetering van de handels- voorwaarden. Derhalve wenschen wij dal op alle hopgemeenten de bond der hopplanlcrs heropbloeie, hetzij als afzonderlijke hop bond, hetzij als afdecling der hoerengilde. Doch gezien de ne telige omstandigheden waarin de bonden zich bevinden, ver langen wij dat hel 'Ministerie van Landbouw hulpgeld zou verleunen voor hel herstellen der beschadigde sulfcraars en sproeituigen, en dat hetzelfde Ministerie ook aanzienlijke toelagen zóu toekennen voor tentoonstellingen van’ hop, vcor hel verbeteren van droogasten, enz. 3" Voor de herstelling van de omgewoelde, verwoeste lan derijen, wier herstellingkoslen soms lot'2000 fr. per hectare kunnen bedragen, heeft hel Ministerie van Landbouw een prijskamp met aanmoedigingspremiên ingericht waar gemid deld 500 fr. per in staal gebrachte hectare "zaai- of weiland kan löegestaan worden. Een hoptuin met ijzerdraadleiding vercischl voor eerste op richting (in 1914) cenc uitgave van 2800 fr. per hectare voor slaken ijzerdraad en werkloon, zonder in rekening te bren gen de leeltkoslen (planting, aanleiding, bemesting, pluk ken en drogen) Zou het Departement van Landbouw niet even bèhoorcn een bijzonderen prijskamp voor het heroprichten dezer hop- luiner. in te stellen, met eene minimumpremie van 800 Jfr. gezien de buitengewone duurte van hout en ijzerdraad 1° Wat zou het den Belgischen hopboer balen goede pro ducten voort te brengen indien hij ze niet aan voordeelig.e. winstgevende, gewisse voorwaarden kan ter markt brengen De uitvoer naar Frankrijk en Engeland mag niet belemmerd

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 17