64 BESLUITEN Y'z T van hop- worden, vooreerst door een willekeurig Belgisch stelsel vam uilvocrconsenten (licences d’ciporlation)onder voorwend sel alzoo de hop alhier aan lagen prijs te houden ten voor- deelc der inlandsche brouwerijen die even voordeelig thans uil Elzas en Tcheco-Slovakiê haar brouwmateriaal trekken kan. Integendeel, indien geen toelating tol uitvoer naar En geland toegestaan wordt, loopen wij gevaar onze producten voor goed te zien verdringen door de Elzasscr hop, ofwell door de Saaz.cr en de Beiersche hop, die langs Rotterdam zoo voordeelig ter markt van Londen komen kan. Evenzoo zou onze hophandel naar Frankrijk toenemen, indien hel zwaar tolregiem van 35 fr. invoerrecht per 100 kg verdween, bij het eerst te sluiten handelsverdrag. Zal eindelijk de Belgische Regeering nog de geduchte me dedinging van de Duitschc hop (uil Pruisen en Beieren) dul den, die vrij van lol ons land binnenkwam Onze hopplanters verwachten hunne redding van een nieuw tolregiem, dal onze producten vrij laat uitgaan en tegen de meineedige vreemdelingen ook beschermt. 1° Aanivoer van slaken en persen uil Duitschland. 2° Ileropbeuring van de berocpsvcrcenigingen planters. 3° Instellen van buitengewonen prijskamp voor ’t herop richten van hopluinen met jjzerdraadleiding in 1920 en 1921. 4° Voordeelig tolregiem a) Uitvoerconsenten-toestaan opdat ouzo hop naar Frank rijk en Engeland reeds nu haren ouden verlierweg hernemc b) Voordeelig handelsverdrag met Frankrijkgeen tol rechten voor hop van beide kanten c) Vrije uitvoer in Engeland zooals vroeger d) Vrije invoer in België voor de hop van bevriende natiën e) Invoerverbod of hooge tolrechten legen Pruisische en Beiersche producten.

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 18