I L •1 I TO- II. Prijskamp voor landelijke gebouwen. III. Prijskamp voor aardappelkweek. 1. Nagaan of de gegeven aardappels (1400 kil. per hectare) wel aangeplant zijn 2. Toezien voor degene die geen plantaardappels hebben ontvangen of de opgegevene oppervlakte voor premie van 300 fr. per hectare niet overdreven is. Daarom zoo spoedig mogelijk nazien 1 1. Er dient een goed onderscheid geiriaakt te worden tus- schen 1) gebouwen in wanden met ijzeren platen, en 2) gebou wen met wanden in hout, plak en. stak, en metselwerk. 2. Er dient aangegeven te. worden voorde woningen of de deelnemer een bon van 3000 fr. getrokken heeft. 3. Wel nazien na de aangegeven onkosten. Geen barakken van het Albert-fonds aannemen, tenzij er landelijke gebouwen bijgevoegd zijn. 4. Alle deelnemers moeten een landelijk gebruik van ten minste g aren hebben. Geen drankslijters worden aangenomen, tenzij de landbouw hun hoofdbedrijf weze. Voor andere aanvra gers, die nering of stiel doen, zal het Ministerie eerst een besluit moeten nemen de keurraad mag ze voorloopig opnemen, doch kan geen premie verzekeren. Do sekretaris van de hoerengilde zal dun de groote staten invullen, volgens de ingediende kaarten drie of vier regels vooi- olke deelnemer gebruiken. Voor loopgrachten lengte, breedte, diepte. Voor obusputten, getal K Kleine M Middelbare G Groote. Voor pindraad aantal meters. De kolonnen, 6, 9, 11, 13, 15 niet invullen deze sommen zul len door den gewestelijken keurraad toegekend worden. Even wel mag de plaatselijke keurraad eene klasseering der lauden in drie, vier of vijf klassen .voorstellen. De gewestelijke keurraad bestaat uit deu bevoegden Staats- landbouwkundige en afgevaardigden van het bestuur vau het verbond.

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 24