Heropbouw van gebouwen die door oorlogs- feiieti vernield of beschadigd werden. 77 MINISTERIE VAN BINNEN LANDSClIE ZAKEN. vermogen hem toelaat aaneen normale uitbetaling te onder werpen 3° Hij heeft de gelegenheid, door een werk bovendien volko men vergeld, een werkelijken invloed uit te oefenen op de toe komende vruchtbaarheid van den later door hem uit te baten grond. Indien do herstel’cr eigenaar is der opivienw productief gemaakte gronden, geniet hij de voordeelcn en van den eigenaar' 'en van den huurder. De Staat is geneigd de huizen herop te bouwen voor rekening .van diegenen die het zullen aanvragen, mits afstand hunner rechten wegens oorlogschade door die huizen geleden. Indien de geteisterde een belangrijker gebouw begeert te bekomen dan hetgeen de Staat hem moet verschaffen, dan moeten plan en bestek de bijvoeglijke werken klaar doen uit schijnen. Dezer kost zal ten laste van den geteisterde vallen, die het bedrag ervan zal moeten in bewaring geven zoodra bij don uit slag van de aanbesteding kent. Indien de geteisterde het verlangt, zal een enkel gebouw door twee of meer, minder belangrijke gebouwen mogen vervangen worden en omgekeerd. In grondbeginsel, zal mon hot nieuw gebouw op hetzelfde perceel herbouwen waar het te vervangen gebouw gelegen was; maar indien bet nieuw rooiingsplan of het nieuw plan van aan leg de onteigening vereischt van gansch of van bijna gansch het perceel waarop het vernield gebouw stond, zoo zal de Staat een ander door den geteisterde, aanvaard perceel leveren.

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 31