- 53 - Ken volgens hunne waarde op 1 Augustus 1911 en volgens hunne huidige waarde. Nochtans mogen desnoods de schattingswerken voor twee of meer gemeenten aan een zelfde commissie toeverlrouwd. Art. 2. Elko commissie bestaat uit drie leden, waarvaïreen, die het voorzitterschap zal waarnemen, rechtstreeks benoemd wordt door dim voorzitter der rechtbank van oorlogsschade. De twee andere led ui worden benoemd door Onzen Minister van Landbouw en Onzen Minister van Staathuishoudkundige Zaken de eerste, tusschen de candidalen, lengelallo van hoogstens drie, voorgedragen door het gemeentebestuur of. hij dezes ontstentenis, door den Hoogen koninklijken commissaris; do tweede, tusschen do candidaten voor gedragen door den provincie opziener van het enregistrement en de domeinen. De secretaris zal door dc commissie tusschen do leden aangewezen worden.' Art. 3. De voorzitters der rechtbanken van oorlogsschade moeten ambthalve den Minister van Landbouw de namen van do door hen aangeduide voorzitters der scheidsrechterlijke commissies berichten, uiterlijk binnen de dertig dagen na het afkondigen, in het Staatsblad, van het koninkliju besluit waarbij do omstreken vaslgesteld waarop voormelde wet op het herstellen van den landbouw toepasselijk is. Zij moeten tevens de voorsteller, van de gemeeni eoverheid en van den provincic-opziener van hot enregistrement overmaken, m-t het oog de aanduiding der twee anderen loden van elke commissie. Art. -I. De voorzitters der scheidsrechterlijke commissies leggen, voor den voorzitter der rechtbank van oorlogsschade, den bij arti kel 305 van het Wetboek van burgerlijke rechtspleging vootzienen eed af; de Iwee andere leden leggen denzelfden eed af voor dén voorzitter der scheidsrechterlijke commissie, op dezer eerste verga dering. Die eed lleggingen worden opgenomen.-in het proces-verbaal der vergadering Art. 5. Bij oneenigheid over een schatting heeft de voorzitter der scheidsrechterlijke commissie beslissende stem. Art. 6. Do. rijkscommissarissen hij de rechtbanken van oorlogs schade waken over dc goede en rasse werking van de scheidsrechter lijke commissies, geven haar alle nuttige aanwijzingen over de wijze waarop zij hare zen ling moeten vervullen, en helpen haar tot het bekomeh van de inlichtingen die zij behoeven ter vergemakkelijking barer taak

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 7