Uitgaven van het Ministerie van Landbouw •1 55 Dienst van de Landbouwherstelling. Het Minstérie heeft in hot Vlaamsch en in hot Fransch drie vefschillendo brochuren uitgegeven, die do landbouwherstelling in de verwoeste streken betreffen. Elke belanghebbende landbouwer kan die boekjes bekomen, mits zè te vragen aan Het Ministerie van Landbouw, D Algemeen Bestuur, 8, Queteletplaats. te Brussel ofwel aan do Slaatslandbouwkundigen der verwoeste gewesten te Poperinghe, Roesselare en Veurne; ofwel aan het Landbouwverbond van het verwoest Vlaanderen, 29, Gasthuisstraat, te Poperinghe. Nr 1. Wet van 15 November 1919. Bondig verklaart deze brochuur welke het belang van deze wet is voor de maatschap pelijke herwording van het verwoeste Vlaanderen. Daarenboven kunnen de belanghebbenden daarin lezen wat er hun te doen staat om hunne verwoeste landerijen aan den Staat af te staan ofwel om ze te laten herstellen door het Ministerie van Landbouw. Alzoo zal de Staat zelf duizende hectaren effen brengen of herstellen Ite Lombardzijdo en Westende; 2. te St-Jooris Nieuwpoort3. te Sluyvekenskerke;4. te Dixmuide-Eessen-Woumen 5 te Merckem- Jonkershove; 6. te Boesinghc-Bixschote-Langemark7. te Poel- capelle-Langemark-Zonnebeke-Passcheudale en Westroosbeko; S. te Yper, St-Jan en Vormezeele; 9. te Kemmel10. te Meessen en Wytschale; 11. te Gheluvelt. Nr 2. De herstellingscontracten. Nuttige inlichtingen nopens de contracten Welke eigenaars en landbouwers kunnen aangaan met het Ministerie van Landbouw, ten einde dadelijk al de onkosten van grondvereffening uitbetaald zijn. Daarover weiden wij meer uit in een volgend opstel. N' 3. Uitlegging der wet van 15 November 19 19. Deze brochuur dient tot aanvulling van de eerst verschenen, die over sommige punten te bondig schijnt. Voornaamste punten die verhan deld worden Voorwerp der wet. De prijskampen van landbouw- herslelling. Stelsel der wet van 15 November 1919. Omtrekken der verwoeste gewesten. Scheidsrechterlijke commission.

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 9