1' 90 '3. Waar zijn zulke machienen te verkrijgen Hel beheer van den Landbouw heefl eeuige depothouders in de verwoeste streek aangeduid Deneckere Achiel, te Abeele-Pope- ringhe Wisselinck, Lu Ardooie Duchatelet, te Bossuit Fonteyne gebroeders, en Esquenet-Maes te Kortrijk Duchatelet-Vcrraes, te Spierre Feys-Vanhee, en Cam. VaneecKe te Veurne Vanraes Jules, te Geluwe Duchatelet-Duplonis te Harelbeke Vallaey Em. te Lichtervelde Deschildre Nestor te vVest-Nieuwkerke Cardoen te Moorslede Duyck Cam te Hulsto, Valcke gebroeders te Oostende Fonteyne Michiel te Gekene Bouchery geboeders te Ploegsteert Frimont Karei, en Stevens lid. te Poperinghe Desmyter Jozef te Reningelst Dezuttere E. te Stalhille Saelens Firmin te Sladen Dewandelen-Verhaeghe te Thorhout Leger Jozef te Wervick Hoet Camiel te Werken Fonteyne Moïses, te Woesten. Het zal altijd best zijn den voorraad machienen bij de depothouders te gaan bezichtigen, eer dat gij uwe aanvraag doet. De depothouder moet u dan reeds den prijs der machienen bekend maken. •1. Hoe moet gij zulke machienen aanvragen Als een landbouwer voorde eerste maal hetzij dieren hetzij land- bouwalaam enz. uit .Duitschland aanvraag!, dan moet hij, in drie dubbel, eenc verklaring van oorlogsschade, in den landbouw ge leden, opstellen bij den gemeentelijken afgeveerdigde van de Ver- ■deelingscommissie. Dan geeft deze afgeveerdigde aan den boer een bon, waarop het aangevraagde alaam ingeschreven slaat. De landbouwer moet dezen bon dragen naar een depothouder van landbouwmachienen, die hem het gevraagde alaam zal overhandigen of b'-zorgi-n. 5. Aan welke landbouwers wordt het alaam bij voorkeur .gegeven Aangezien het getal afgeleverde machienen uit Duitschland te gering is om al de aanvragers dadelijk te voldoen, heefl hel Ministerie van Landbouw besloten eerst alaam toe te slaan aan de landlieden der eigenlijke frontstreek. en daarna aan de andere landbouwers, die van hunne hoeve zijn weggedreven geweest, of wier landbouw bedrijf minstens voorde helft vernield word Later zal dit voordeel aan de minder geteisterden toegestaaq worden zoodra meer werktuigen beschikbaar zijn. (Belg wetgev. .•Kamers, vragen en antwoorden, hl. 520)

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 13