I Onze Ministers. Da Pachtkwestie in de Frontstreek. <)S Bij het nieuw Ministerie blijft <le weledele Heer Baron RUZETTE aan het hoofd van het Beheer van den Land bouw. Met recht mogen de frontbewoners dezen schran- deren heer dank wijlen voor al de edelmoedige ogingen welke hij inspant voor de heropbeuring van den land bouw, voor landherstel en veestapel in de verwoes'e streek. Thans is er ook een Ministerie van de verwoeste ge westen en economische zaken M. Ai.oïs VANDE VYVERE, volksvertegenwoordiger van Thielt Hoesselare slaat er aan het hoofd Hij kent de streek, en weet hoe de geteisterde West-Vlamingen moeten aangesproken worden getuige daarvan zijne welgepaste redevoering o]1*de vergadering der gewestelijke Bouwmaatschappij te Poperinghe, den 28 November laatstleden. /Vis minister van Openbare werken en Spoorwegen, als minister van Landbouw, als minister van Geldwezen heeft hij reeds vroeger zijne hooge persoonlijke waarde en zijne onverpoosde werkkracht voor ’t welzijn van het land laten schatten. De frontbewoners rekenen op hem voor den spoedigen en eensgezinden heropbouw van het verwoeste Westland In algemeene vergadering van den Provincialen Boerenbond te Roüsselare op 12 October laatsleden, behandelde Hoogleeraar Van Dievoet het wetsontwerp van den Heer Minister van Landbouw, be trekkelijk de wijziging van de wetgeving op de verpachting van land en hofsteden in de verwoeste streken. Na het voordeel en de hoogstdringenheid van dit ontwerp ge toond te hebben, bracht hij de aandacht der vergadering op de rrranderingen, welke de Commissie van 't Senaat zinnens is aan te brengen aan liet wetsontwerp Buzette. De vergadering was van gevoelen dat de voorgestelde wijzigingen weinig overeenkomen met de belangen van de landbouwers in de verwoeste streken, vooral wat den duurtijd van het pachttermijn betreft.

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 4