125 Nota van de Redactie. Het ware dus goed aan de geteisterden te herinneren 1) Dat de Oud-strjjders recht hebben op een voorrang, maar daartoe moeten zij zich doen kennen aan den ondergeteekende,- die hen op geschikten tijd recht zal doen geworden 2) Dat voorschotten, langs bestuurlijken weg, van hoogstens 10.000 fr. kunnen toegestaan worden aan geteisterden welke in werkelijken en dringenden nood verkeeren en de aanvragen, in dubbel indienen. Zulke formulen, met de lijst der bij te voe gen bewijsstukken, zijn ter beschikking van het publiek in het gemeentehuis 3) Dat de samen werkende maatschappijen voor oorlogschade aan hunne leden voorschotten verschaffen op het bedrag hunner schade en dat zij tusschenkomen in het verhandelen der titels 4) Dat, op uitdrukkelijke aanvraag, de zaak voor de Scheids rechterlijke Kommissie zal opgeroepen worden, om tot eene volledige overeenkomst te geraken Dat voorschotten, langs bestuurlijken weg, van 30.000 fr. in geld, verleend worden tot herstel en heropbouw der gebou wen door het privaat initiatief de aanvraag ervan moet gedaan worden aan den heer Hoog-Koninklijken Kommissaris, die de noodige te leveren stukken zal aanduiden 6) Dat belangrijke tegemoetkomingen bij voorraad door de Rechtbank zullen toegestaan worden aan alle de geteisterden welke verlangen door eigen middelen hunne woningen te her stellen of herop te bouwen voor dezen is het genoeg aan den ondergeteekende eene schatting ten naaste bij te zenden van den tegemvoordigen prijs van herstel of heropbouw. De zaak zal gauw voor de Rechtbank opgeroepen worden, mits het bijbrengen van getuigschriften van goed gedrag en van natio naliteit. Schikkingen zijn genomen voor het rap afleveren der titels en de uitkeering derzelve. Elkeen zegge het voort en men haaste zich de verwoeste ge westen te herstellen. Poperinghe, den 10 Oktober 1920. De Hoofd-Staatskoinmissaris, ESQUELIN. AANMERKING. Waarom werd de tekst van de zen plakbrief niet medegedeeld aan de vakbladen der verwoeste streek?

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 15