1 In de Pletïnckx-straat- ”131 II. 10 punten 20 punten 30 punten 20 punten 20 punten. Voorgaande jaren kende de kcurraad enkel een eereprijs loc aan hop. die 90 punten behaalde: thans neemt voor de jury aan. voor den eersten prijs, alle hop die 80 punten behaalt voor den tweeden prijs, de hop die 75-79 punten behaalt voor den derden prijs, de hop die minder dan 74 punten behaalt. De eereprijs werd loegekend aan een lol Buvrinsche ,hop, tentoongesteld door Eg. Baetens, te Eyseringen, dal bekomen had kleur 9 p. plukken 17 p. drogen 26 p. aroma 20 p. lupuline 19 p lotaal 91 p. op 100. Is het niet eigenaardig dat een Poperingsche hopsoort den eereprijs wegdraagt op een prijskamp der hopboeren van Brabant'? A. Van Oost. Sedert twee jaren hebben hel grootste paart der Brabant- sche hopbonden zich versmolten met de parochiale hoeren gilden. en zoo hebben zich aangesloten bij den Belgischen Boerenbond toch maken zij voort een provinciaal hopver- bond uit onder de benaming Verbond der Ilopplanters van Brabant en onder de schrandere leiding van den voorzitter Louis Van Droogenbrocck. Dit verbond heeft ook zijne jaar- lijksche tentoonstelling van hop gehouden in de Pletinckx- straal, op 6 October laatsteden. Veel deelnemers in den toog- ■dag, doch een minder aantal bezoekers dit ligt hieraan dal er geen bekendmaking genoeg gegeven werd aan de hop en hare belten moest ontwikkelen. Dit mogen we den hop planten niet ten laste leggen doch kon het drogen, evenals bel plukken, niet beier verzorgd zijn? Derhalve was hel mogelijk dal de puiilenlijsl wat gewij zigd werd Kleur Plukken Drogen Aroma (geur) Lupuline

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 21