- 1S2 planters van andere streken, noch aan brouwers en han,- delaars. Zooals het vroeger geschiedde in het Land van Poperin- ghe, zoo hebben twee afgeveerdigden van het Verbond do stalen van twee kilos hop genomen op den zolder van den hopboerzoo vermijdt men alle bedrog, en de brouwer, of handelaar, kan oordeelen over de beschikbare hoeveelheid van eiken hopplanter. De keurraad bestond uit de heeren Ravoet, brouwerij-ingenieur te Leuven, L. Coninckx, idem Jos. Froidmont, landbouwkundig ingenieur en schrijver van het Verbond. .1. Walravens, landbouwkundig ingenieur te Aude- naken .los. De Neef, kopplanter te Gooik, en J. De Vos, hopplanter te Borghl-Lombeck. Hier is de puntenschaal ietwat gewijzigd, bij de vroeger ge bruikte, ten einde meer waarde te hechten aan hel plukken kleur 10 punten plukken 30 p. drogen 30 p. aroma en lupulinc-gehalte 30 p. te zamen 100 punten. Zoo pleegt men ook te beoordeelen in hel Land van Poperinghe, dewijl goede aroma en lupuline-gehalte samenhangen zooi er geen gebrek in ’t drogen voorkomt. Op 282 tentoongestelde baaltjes zijn er: 103 Coigneau, 131 Groene Bel, 19 Aalstersche Witte Rank 7 zaailingen 13 Bu- vrines Poperingsche Groene Rank) 13 Hallerlau,; 3 Kent 1 Saaz 1 Auscha, 1 Poperingsche Witte Rank 1 Californi- scllc hop. 1 onbekende variëteit. Geen wonder dal er zooveel Coigneau-hop geteeld wordt: grootc opbrengst, weelderige groei en beter weerstandsver mogen legen schimmel bevelen deze variëteit steeds aan. Weliswaar ontwaren wc in eenigc baaltjes Coigneau ook schimmel en doffe inwendige kleur op de dekbladen (Of mui len) van veel bellen. Toch geven de hopplanters van Assche en Molhem de voorkeur aan de Groene Bel, die minder ge wicht doch doorgaans betere kwaliteit opleverl. Op gebied van teeltkeuze munten uil de tentoongestelde hopsoorten van onzen befaainden kopplanter Louis Van Droo- genbroeck van Sint Ulrikskapelle. Ziet die reeks zaailingen, die hel meest gewonnen werden uil zaad van Groene Bel liefelijke groene kleur, fijn gesloten bel, wasdom rond den, 8 September, beter weerstandsvermogen, dal zjjn zooveel hoe danigheden om deze variëteit voort te telen. Wat 'gezegd van zijn vreemde variëteiten Hallertau en Prolific uit Kent ge dijen beter dan Auscha. Saazer en Californische hop. Even-

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 22