Runderpest. 134 oorlogDal vroegen de inrichters van dc vroeger zoo bloeien de vrije hopmarkten zich al': de hopteelt is hernomen, de handelsprijzen zijn loonend, maar... de geldclijkc premies kunnen soms de onkosten van vervoer van de hoeve naar de markt niet uilkeeren zoo was telkenmale hel aanlal tentoon- slellers merkelijk minder dan voor den oorlog. Op de eerste hopmarkt, den 21 september, werden er 38 balen tentoongesteld, waarvan er 3 1 eene premie verwierven, en vier als onverzorgde, slecht geplukte, beschimmelde, hall' droge waar Ier zijde gesteld werden. De eereprijzen werden gejond aan Lodewijk De Neef en Lod. Van l'.lewvck. beiden van Assche. Den 5 October nog meer bijval doch op 12 balen zijn er 10 premies toegekend evenwel gaal de verkoop zoo lastig l’rans l.edegen en Pieter .loos, beiden van Assche. winnen de eereprijzen. Den 1!) oclober voldoet liet getal tenloonslellcrs, evenals de kwaliteit der produkten 54 balen goede hop. 51 pre mies Eg. Baclens van Eyscringen, en Andries Desmedl van Assche behalen de eereprijzen Weled. lieer Baron Bezette, minister van Landbouw, die toevallig daar aanwezig is. wcnscht deze twee verdienstelijke hopboeren geluk en laaien ijver voor gestadige verbetering dezer belangwekkende eul- luu r. Van den 1 lol 15 November kwamen 1 brandpunten voor., waarvan 2 in Wesl-Vlaanderen. waar 1 dier stierf en 38 werden afgemaakt. 1 in Luik, waar 2 dieren stierven en 16 werden afgemaakt, en 1 in Namen waar 1 stierf zoo- dat hel totaal verloren dieren 58 bedroeg. Op 27 November traden nieuwe beschikkingen ter bestrij ding der runderpest in werking. Men onderscheidt thans een verdachte strook en een ver boden kring. De verdachte strook bevat de gemeente waar een rundpest- haard zich verklaarde sedert minder dan GO dagen, alsook de aangrenzende gemeenten. De verboden kring strekt zich uit 100 meiers rondom een hoeve waar runderpest uitbrak d. i. rondom een haard van runderpest. Deze straal mag uitgebreid worden door den

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 24