De Duitsche leveringen van vee. flan België en Frankrijk- 135 li Het Vil!' hoofdstuk van het Vredesverdrag van Versailles, handelende over de herstellingen, stelt in paragraaf 2 vast dat Duitschland de geslachte of gestolen dieren moet vervangen gouverneur der provincie op voorstel van den loezienden veearis. In de verdachte strook is hel verkeer van runddicrcn ver oorloofd mils de scliriflelijke goedkeuring van den veearts bovendien moeten alle dieren gemerkt worden met twee zeer leesbare letters. In de verboden strook of zone (op 1000 meters rondom eene besmette hoeve) is al/e verkeer der dieren ten 'streng ste verboden, en worden zelfs beperkingen aan het perso nenverkeer gesteld. De toeziende veearts doel afmaken de runddieren en var kens 1 die klinisch door runderpest zijn aangedaan - 2. die verdacht worden door de ziekte te zijn besmet hetzij door aanraking of samenwonen met zieke dieren hetzij door aanraking met personen of voorwerpen eener besmette hoe ve die de verdachte strook hebben bestreden of die zijn uitgekomen zonder toelating van den loezienden veearts. Eigenaars van dieren op een besmette hoeve, evenals de veehouders die in den verboden kring wonen, moeten op hun kosten alle maatregelen tol ontsmetting uilvoeren. welke de toeziende veearts voorschrijft. De herbevolking der stallen en weiden .het vervoer na ont smetting van mest en veevoeder uil een besmette hoeve mag slechts geschieden na GO dagen en mits schriftelijke goed keuring van den veearts. In den verboden kring (1000 meters rondom een besmette hofsteden slechts gebeuren na schriftelijke goedkeuring van den veearts. De varkens, die nog in een ouden runderpeslhaard /ver blijven. worden door hun eigenaar gemerkt op de voorge schreven wijze en blijven opgesloten totdat de Minister van Landbouw over hun bestemming beslist heeft. Hel belang van de landbouwers der fronlslrcek vereischt dat alle veehouders zonder onderscheid stipt die maatregels naleven.

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 25