va a Landelijke Tentoonstelling Bouwkunde te Poperinghe. 137 Donderdag 16 December aanstaande is eone Tentoonstelling van bouwkunde geopend in de groote barak 161 Peerdenmarkt, Poperinghe, die vrijen toegang zal geven aan het publiek tot 28 December 1920 en waartoe eenieder uitgenoodigd wordt. De Tentoonstelling, die aller belang opwekt, is belegd ge worden door den Heer Koninklijke Hoog Commissaris Dr Brutsaert samen mot de Provinciale Commisie tot verfraaiing van het Landelijk Leven en de heeren Bouwmeesters dor streek. Dit nieuws zal aan de bevolking van Stad en omliggende uiterst welkom zijn, op tijden dat do belangstelling voor het bouwen zoo groot is, en geen twijfel of het lokaal zal druk bezocht worden. Veel woningen zijn te herbouwen, veel nieuwe vallen op te richten. Niemand zal zich overbodige en onredelijke weeldevormen betalen, maar allen moeten eischen dat het woonhuis aange naam weze, door goede indeeliug aangepast aan ieders levens nood wendigheid door wel verlichte en luchtige kamers door gezonde vormaanpassing van de noodzakelijke onderdeden door het uitwerken van gevels die niet de dekmantels zijn van misplaatsten pronk, maar de rondborstige uitdrukking van het innerlijk leven en de innerlijke bestemming. Wie bouwt zonder vooruitzicht, zonder redeneering breekt geld met hamers. Wie zijne woning verstandig aanlegt en iets smaakvols weet uit te werken paart bet nuttige en het aangename en brengt de zon in het leven Gedurende de dagen van Tentoonstelling zullen belangwek kende voordrachten gegeven worden over bouwen, door zeer ervaren Architecten onzer Provincie.' Teder zal er zich gaan overtuigen dat Kunst voor iedereen is en overal te zoeken valt, dat Kunst geen weelde artikel is dat zich enkil koopt, maar cene gezonde smaakaanpassing van het noodzakelijke. Werklieden en burgers uw beider haard staat open voor verbetering, voor veredeling door de Kunst, De jongste manier van het aanleggen der hofsteden zullen de-

De Hopboer (1904-1984) | 1920 | | pagina 27