85 B. - De invloed die de aangesloten landen zullen ondergaan door de concurrentie van de landen buiten de Gemeen schap. er slechts voordeel zal betere hop aan mindere 1. DUITSLAND. Duitsland die steeds een beschermende politiek gevoerd heeft op gebied van hopinvoer, zal nu de hop moe ten toelaten aan een tarief dat 3 minder bedraagt dan het vorige. Nochtans zal die 3 niet genoeg zijn om de Duitse hop op haar eigen markt een grote concurrentie aan te doen. 2. FRANKRIJK. Voor dit land blijft het invoerrecht dat voor de Gemeenschap in voege was praktisch gelden. Het bedroeg 1 1 en nu is het op 12 gekomen. De invloed van hop gepro duceerd in landen buiten de Gemeenschap zal zich in Frankrijk niet sterk doen voelen. gelden op de Franse hopmarkt er prijzen kunnen aangekocht worden. Frankrijk is een land dat ongeveer zelf genoeg produceert om voor het inlands verbruik te kunnen instaan. Haar export en import lopen slechts over geringe hoeveelheden. De Gemeenschappelijke Markt kan voor gevolg hebben dat de hopmarkt meer wedijver zou ondervinden van de Belgische en de Duitse hop, maar ook dat de Franse hophandelaar zou aangezet worden zijn hophandel meer tot het buitenland uit te breiden. 3. BELGIE. Ons land had in vergelijking met de aan gesloten landen het geringste douanetarief voor de hop, nl. 8 Zo komt het dat op de Belgische hopmarkt steeds hop van de meeste producerende landen voorhanden was. Slechts de helft van de inlandse behoeften aan hop wordt in ons land geproduceerd, zodat er grote kwantiteiten in het buiten land dienen aangekocht te worden. De Belgische hopmarkt heeft het voordeel steeds de concurrentie van de vreemde hop ondergaan te hebben. Op de Congolese hopmarkt zal tussen de aangesloten landen de concurrentie volop spelen, dit zal echter ook gelden voor de Franse overzese gebieden. 4. De andere aangesloten landen zullen bij halen daar zij geen hopproducenten zijn.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 46