mals. van geringe achter- 108 De lichte bevruchtiging in sommige stalen werd onder vorm gevoelig puntenverlies voorbeeldig gestraft. Onder oogpunt van zaadloosheid werd een uitgang geboekt. De ondervinding heeft opnieuw geleerd dat een aantal plan ters, bij hoge prijzen en rijke beloften, niet aan de verleiding der De hopoogst biedt dit jaar een zware bel die onder het re genachtige en groeizame zomerweer een volle wasdom kon berei ken. De kwaliteit en de brouwwaarde volgen dezelfde verhouding dank aan de zonnige plukperiode. Bij het nazicht der voorgelegde stalen en de bijgaande pun tenschalen, blijkt vooreerst een verzorgde plukking der hop. Enkele punten gingen verloren door te-vroege pluk, terwijl het machinaal plukken gemakkelijk de vergelijking doorstaat met de handpluk. De droogte-toestand is in één woord goed te noemen. Toch werd door de jury bestatigd dat sommige planters bij het drogen moeilijkheden ondervonden. Enkele stalen hebben hierbij hun frisse glans ingeboet, terwijl de keuringslijsten in een paar gevallen een rookgeur vermeldden. De bellen zijn in algemene regel groter en regelmatiger uit gewassen dan vorige jaren. Vooral de Tettnang en de Saaz geven zware bel terwijl de Northern Brewer in sommige gevallen zelfs tot overdrijving kwam. Inzake kleur en glans schijnt de hop dit jaar bijzonder ge slaagd. Het mooi weder tijdens het plukken en vooral het uitblijven der september-winden behielden het uitzicht ongekreukt. Wind- schade deed zich omzeggens niet voor terwijl slechts sporadisch in sommige monsters sporen van Pseudo-peronosphora te vinden zijn. De kwaliteit uitgedrukt onder de rubrieken lupuline en aroma is zeker gelijklopend met het prachtig uitzicht. Waar aan vankelijk eerder voor middelmatige rijkdom werd gevreesd, heeft de milde septemberzon de achterstand der augustusmaand ruim schoots vergoed, en de lupuline en aroma volwaardig laten uitrijpen. Vooral de half-vroege en latere variëteiten, zoals Hallertau, Tett nang en de laattijdig geplukte Northern Brewer schijnen buitenge woon van de zonnestralen te hebben geprofiteerd. Inzake aftrekpunten toonde de jury zich dit jaar allesbehalve

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 69