lichte 109 De 160 tentoongestelde hopmonsters, die nagenoeg de helft der Poperingse hopproduktie vertegenwoordigen, zijn hiervan het onomstootbaar bewijs. ariëteitsverdeling in het gewest schijnt de laatste jaren De Fuggles behoudt haar laatste bescheiden stelling en mag, met het oog op de bestaande behoefte der brouwerij aan dergelijke hop, gerust in de huidige mate behouden blijven. mannelijke planten kunnen weerstaan, ook al brengen zij hiermee de hopfaam der streek in het gedrang. ze echter op het verkeerde paard te heb- zich zelf zwaar geldelijk benadeeld. Spijtig Ditmaal schijnen ben gewed, en hebben ze dat de goede hopplanter-geburen mede als slachtoffers vallen. On der deze dure les kan dan ook met profetische zekerheid voor toe komend jaar volkomen zaadloosheid voorspeld worden. Een lichte verschuiving tekent zich echter af van Saaz- en vooral Tettnangras naar de Engels-Amerikaanse variëteiten Nor thern Brewer en Brewer's Gold. de streek zijn deze ongelukkige spekulanten tellen we een massa kwaliteitshopplanters, die en rijke hop onze hopfaam hardnekkig De oorzaken hiervan zijn voorzeker de moeilijke teeltvoor- waarden der eerstgenoemde, en de wanverhouding van de prijzen der laatste jaren tussen beide kategorieën van hop. De wijzigingen te ondergaan. De Hallertau handhaaft zich best, is de aangepaste variëteit voor de streek en heeft daarbij het voordeel, zowel in de grote in landse brouwerij als op de belangrijkste uitheemse markten afzet te vinden. Gelukkig voor uitzonderingen en met het schild hunner mooie beschermen. Northern Brewer en Brewer's Gold zijn zeker prachtige en rijke hopsoorten, doch ze schijnen slechts een beperkte afzet te kun nen verwachten omwille van hun minder goede dienstbaarheid voor fijnere bieren. Verdere uitbreiding zal deze rassen zeker tot lager prijzenpeil brengen, waarvan de eerste tekens thans reeds zichtbaar worden.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 70