lUWIIISBIlillllIffi Het Jaarverslag 1 H van het Verbond der Hopplanters van het Gewest Poperinge (Algemene Vergadering van 6 februari 1959). Mijnheer de Voorzitter, Z. E. H. Proost, Heren Mandatarissen, Hooggeachte Heren en Waarde Hopplanters, Het is een traditie geworden dat ons Verbond op zijn jaar lijkse algemene vergadering verslag geeft over zijn werkzaamheden in het voorbije jaar. Wij doen het thans opnieuw. Het jaar 1958 begon voor het Verbond met zijn jaarlijkse Algemene Vergadering op 16 februari 1958, waarop wij het groot genoegen hadden dhr. Ing. Simoens. Ere-Provinciaal-Direkteur bij het Ministerie van Landbouw te huldigen en speciaal te danken voor zijn onverdroten werk ten bate van de landbouwerstoestand en voornamelijk ten gunste van onze Poperingse hopkultuur en hopplanters. Niettegenstaande de prijzen van de hop voor het jaar 1958 veel minder lonend waren dan voor het jaar 1957. mogen wij ons toch verheugen dat het Verbond der Hopplanters. Gewest Poperin ge, aangesloten bij de Belgische Boerenbond, al de nodige aktivi- teiten heeft weten aan de dag te leggen om de belangen van de hopplanters uit het Gewest op alle gebied te behartigen en zo no dig zelfs met man en macht te verdedigen. In dit verband zal ik dan ook de tolk zijn van al de hopplanters, hier aanwezig, wan neer ik hier speciaal een woord van oprechte dank uitspreek aan de Handelskamer, het Komitee ter Bevordering voor Handel en Neringen en het stadsbestuur van Poperinge. die voor ons Ver bond een steun en een stut zijn geweest en die welbepaald langs hun hoppefeestelijkheden te Poperinge en te Brussel het hunne bij gedragen hebben om de faam van de Poperingse hop hoog te hou den en zelfs nog hoger te brengen.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 75