115 Het forfaitair hopbarema. ook voor de hopplanters die me chanisch plukken, werd voor het dienstjaar 1958 - Ink. 1957 uitge- Op technisch gebied weten wij alleenlijk langs en door ons orgaan het eerst in het jaar 1958 langs en door Het Verbondsnieuws voor de Hopplanters. onze leden te helpen, niet De Hopboer doch ook voor en door een tussentijds blad Ons Verbond telde in 1958 ruim 200 leden. wat betekent dat het grootste gedeelte van de hopplanters uit het gewest Pope- ringe hun vertrouwen schonken aan hun organisatie, welke speci fiek VOOR hen werd opgericht. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat geen enkel lid het zich beklaagt aangesloten te zijn bij onze vereniging, integendeel, wij zijn er zeker van dat er nog vele hop planters. die nog niet onze rangen vervoegden, van nu af aan zullen wensen lid te worden, ten einde met meer macht en kracht hun sociale, fiskale, ekonomische en technische belangen te kunnen verdedigen. Op ekonomisch gebied heeft het Verbond niet nagelaten al les te doen wat mogelijk was om de invoervergunningen van de hop te beperken. Zo werd door het Verbond een afvaardiging ge stuurd naar het Ministerie van Landbouw te Brussel om tijdelijk een gedeelte van de reeds toegekende invoervergunningen niet vrij te geven. Het gevolg van onze tussenkomst was dat de invoerver gunningen voor 1/3 tijdelijk weerhouden werden. Op gebied van het bepalen van de pluklonen voor het hop- seizoen 1958 heeft ons Verbond tot viermaal toe vergaderingen bij gewoond te Kortrijk en voor de laatste maal te Poperinge om de hevige diskussies te leiden (niet te ondergaan) met de afgevaar digden van de arbeidersorganisaties. Wij mogen hier dan gerust zeggen, dat wij. rekening houdend met de eis van de arbeidersor ganisaties en met hun syndikale macht, toch tot een redelijk ak koord zijn gekomen. Ons Verbond zorgde dan tevens voor de me dedeling van de pluklonen aan al de hopplanters uit het gewest. Aangaande de bijdrage voor de Rijksdienst voor Maatschap pelijke Zekerheid bepaald op forfaitair 6.000 F per Ha., werden door tussenkomst van ons Verbond reeds de eerste stappen gezet ten voordele van die hopplanters, die mechanisch plukten, ten einde hun eventuele moeilijkheden in dit verband te voorkomen of op te lossen.

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 76