Verbond langs de fiskale dienst voor O. Hondekijn. 1 16 werkt en bekomen dank zij ons van de Belgische Boerenbond. Voor het dienstjaar 1959 - ink. 1958 zijn de besprekingen het hopbarema reeds aan gang. Ons Verbond heeft zich niet alleenlijk ingespannen om de ekonomische, technische en fiskale belangen van de hopplanters zo volledig mogelijk te verdedigen, doch ons Verbond heeft ook op sociaal plan in de loop van het jaar 1958 een zeer aktieve rol ge speeld. Opnieuw hebben de hopplanters kunnen beroep doen op het speciaal krediet, dat voor hen specifiek door de C.K.L. van de B.B. in het leven werd geroepen, nl. het zogenaamd hopkrediet. waar bij wij voor het financieren van de pluklonen, kunnen geholpen worden voor een bedrag van 30.000 F per Ha en een termijn van 4 maand aan een interest van 4.75 In verband met de hulp op sociaal gebied, welke onze hop planters geboden wordt, kunnen wij benevens de gewestelijke zit tingen te Poperinge en de plaatselijke zittingen, welke gehouden worden ter gelegenheid van het invullen der aangifteformulieren der belastingen, de daadwerkelijke hulp citeren vanwege de D.S.H. van de B.B.. voor die hopplanters, die zich hierbij lieten aansluiten. Dit alles, Geachte Vergadering, hebben wij onze leden ge boden in 1958 dank zij de werking van het bestuur van het Ver bond. die hiervoor in de loop van het jaar 1958 zeven maal samen kwam in bestuursvergadering. Wij danken dan ook van harte het bestuur voor zijn werking, onbaatzuchtig gedaan ten bate van U. hopplanters. Ik zal dan ook mijn kort en onvolledig verslag eindigen met LI. Hopplanters, allen te vragen één te zijn in één organisatie Het Verbond van de Hopplanters Gewest Poperinge. aange sloten bij de Belgische Boerenbond

De Hopboer (1904-1984) | 1958 | | pagina 77