B. C. Y. Bericht s SPORT s Kerkelijk Nieuws ^STADSNIEUWS^ ij Yper's Ommeland ij cma Feesten en vermakelijk heden x Erge feiten. Zekere C. geboren te Wervick en woonachtig te Antwer pen, werd ter beschikking gesteld van den heer onderzoeksrechter van Yper voor erge feiten. x Roeselaere. Op Zondag 28s,cn Juni aanstaande zal te Roeselaere het 4de Gouwfeest voor de katholieke tur ners van West-Vlaanderen gehouden worden. Cinema 0UD-YPER Cinema YPER-PALACE Feestzaal LAP1ERRE "°«a. Gent? Antwerpen? ja zelfs van de eenvoudige buiten gemeenten als rus tige schapen kudden neergevlijd mid den de met boom en haag omlijste mozaïek van platte akkerlanden, of samengetroppeld op de hellinge van de heuvelende landschappen. Omdat de mensch gewoon is aan hetgeen dat rondom hem is, ziet hij noch lijn noch kleur, kent, noch schat hij de waarde noch de schoonheid. In deze streek echter waar voor een tien tal jaren alles noch getuigde van kunét en natuurweelde, voelt men al het akelige van de schendende vernieling, al de armoede na den geplunderden rijkdom. Wie ziet de natuur allenthenen als een open boek gereed ter lezing Terwijl in de oudere kunst de natuur laat zeggen het landschap, deomgeving het uitzicht der dingen, minder op het voorplan komt, heeft deze thans op gansch de lijn een eereplaats ingeno men. Met citaten en meldinge van geken de kunstenaars en uit verschillende dichtwerken, werd de toespraak toe gelicht en verduidelijk. 'n Hartelijk applaus begroette den E. HFaes om z'n gezellige voordracht. Na 'n woord van dank, werd over gegaan tot de schikkingen voor de 1' groepreis van V.T.B. Yper, naar den Kluisberg, op 21» Mei aanstaande. V.T.B. Onze Kerkelijke Diensten s' Zondags Sint-Maartens gelezene missen te 6 1 /2 en 8 hoogmis te 10 gelezene mis te 11 1/2 vespers en lof te 2 1/2 Sint-Pieters gelezene missen te 7 en 8 1 /2 hoogmis te 10 vespers en lof te 2 1/2 Sint-Jakobs gel. missen 6, 7 1/2 en 8 1 '2 hoogmis te 10 vespers en lof te 3 Sint-Niklaas (Kapel der Arme Klaren) gelezene missen te 6, 7 en 8 1 2 hoogmis te 10 vespers en lof te 2 1/2 Kapel Soldatenkring mis te 9 Sint-Antonius (EE. PP. Capucienen) gelezene missen te 5 1 /2 en 7 hoogmis te 8 1/2 lof te 5 1/4 EE HH. Paters gel. mis te 5, 6 1/2 en 7 1/2 hoogmis te 9 gel. mis te 10 1/2 en te 111/2 voor Engelschen lof te 5 ^V.V.V.'.V.V.V.VAV.W.V.V.V. W.V.V.V.W.V.VAW.'.VAV.VI V.T.B. Op O.L.H. Hemelvaart 21 Mei trekt Yper eruit in groep naar den Kluisberg De heerlijke streek der heuvelen en dalen van Tieghem, Oudenaerde en Ronse. Vertrek uit Yper om 6 u. 35, misgelegenheid te Kortrijk. Aankomst te Orroir om 10 u. en dan den berg op. Elk pakt z'n «stuiten» mee voor den «pick-nick». 's Avonds terug, aankomst in Yper om 19 u. 13. De deelnummers geven hun naam op In 't Belfort Rijssel- straat, of «In Vlaanderen» Statiestraat. Iedereen is welkom. Hoe meer volk hoe meer leute. X Liefdeverdriet. Maandagavond rond 7.30 trachte Juf. V.d.P. geboor tig van Blankenberghe en bediende jn de oorlogschade zelfmoord te plegen bij middel van een revolverschot. Ge- lukkiglijk schoot ze mis en de kogel doorboorde de maag. Erg gekwetst kon V.d.P. haar logement bereiken in de Kaaistraat, vanwaar ze aanstonds naar het hospital gevoerd werd, waar haar toestand gevaarlijk scheen. De oorzaak van de daad is liefdeverdriet. Diefte. Deze week werdt er op 2 plaatsen een looden darm gestolen, in de Lange Thourhoutstraat en in de 1 Kruisstraat. Wordt onze stad nu een dievenhol? x Velo gestolen. Deze week werdt er een velo gestolen van Mr Eekhout H. Meenensteenweg aan het «Hof van Commerce De policie is den dader op 't spoor. 1 x Voor Sinxen. Uw kleeding kan vernieuwd worden, in de beste voor waarden, door de Groote Magazijnen der Compagnie Anglaise, De Brouc- j kèreplaats, Brussel Veston-Kostuum van onberispelijke snit, zuiver geweef- sels, nieuwe kleur en teekening, op maat, 250 fr. Smoking-kostuum, 350 frank. Jaquette en gilet, 210 fr. Over jas 1/2 seizoen, 190 fr. Gestreepte broek, 95 fr. Tailleur-kostuum voor Dame, mannelijke snit, met zijde be legd, 350 fr. Tailleurkleed, 250 fr. Schoolkomstuum voor kinders van 10 jaar, 130 fr. X OngeluK. Zondag is alhier tijdens eene velokoers een erg ongeval ge beurd. Twee velomannen in het draaien der straat botsten zoo vreese- lijk op elkaar dat een jongeling van Gheluvelt bijna het oog uitgerukt werd door de pedale. De andere liep onbe duidende kneuzingen op. Kenringea voor het intchrijvea ran Hoornvee in het Veettamboek. Synd. Keurheeren Plaats Datum Uren Yper Callens R. Yper Dinsd. 12/5 II (Ingelmunster) Boesinghe 14 en Zonneb. Dond. 14/5 10 Deroo Adile Langemarck 14 (Aerseele) Zuidscb. Dinsd. 19/5 10 Oost-Vleteren 14 Kemmel id. Kemmel Woensd. 20/5 10 en West-Nieuwlr. 14 id. Meesen Vrijdag 8/5 10 Waeaten 12 Wervick 15 N.B. De koeien, veerzen en stie ren kunnen alleenlijk in 't stamboek opgenomen worden, als zij op eene keuring aangeboden worden en aan- veerd zijn door den Jury daartoe aan gesteld op bovengemelde plaatsen, da gen en uren. De bezitters van vee, die begeeren vee ter keuring aan te bieden worden aanzocht om stipt op het gestelde uur zich met hun vee ter aangeduide plaats te bevinden. De dieren op de keuring niet voor gesteld, kunnen enkel bij gelegenheid der keuring van het volgende jaar inge schreven worden. WAWAWWAW.W.V.W.".^ SW.V.'.W.VAV.V.V.V.'.W.W X Reninghe. De nieuwe burgemeester. De inhaling van den nieuwen burge meester Victor Pieters, zal plaats heb ben, Zondag 10 Mei, om 14 ure. Een stoet saamgesteld uit verscheiden en geschiedkundige groepen, alsmede verscheidene muziekkorpsen, zal door de hoofdstraten trekken. Om 17 uur, feestmaal aangeboden mits inschrijving Des avonds koncert. Te dier gelegenheid worden ons grootsche feestelijkheden aangekon digd Wedstrijden Optocht Geza menlijke oefeningen Overhandiging der Gouwvlag Persoonlijke prijs kampen Pyramieden. Die dag zal de katholieke jeugd van West-Vlaanderen in het herlevende Roeselaere, zooals verleden jaar te Thourout bewijs leveren van nauwe vereeniging, van deugdelijke broeder lijkheid en strenge inrichting. x Bixschoote. De hoeveknecht Richard Maene kreeg op de hoeve Lietaert een geweldige hoefslag van een hengst, waarbij de man een erge hoofdwonde opliep en een been ge broken werd. X VincKen. Aan een onbewaakten overweg tusschen Houthem en Vincken reed de genaamde Arseen Vuylsteke over de spoorbaan, met een gespan toen een trein aanbolde die het hand- paard doodde. Het tweede paard en de kar werden op zij geslingerd en de geleider die op de kar zat kwam er gelukkig heelhuids vanaf. Vlamertinghe Kermis op Zon dag 10 Mei. Concert van 11 tot 12 u. uitgevoerd door de muziekmaatschap pij De Vlaamsche Vrienden be stuurder Mr Ernest Wenes. 's Nammidags van 17 1/2 u. tot 18 l/2u. Concert uitgevoerd door de Harmonie van Elverdinghe bestuurder Mr J. Bultheel. Maandag 1 1 Mei van 1 1 tot 12 ure, concert dooride muziek maatschappij De Vlaamsche Vrien den bestuurder Ernest Wenes. Op Zondag 10 Mei 1925. HET KIND DER HAAT Cow-Boy in 5 deelen HET ZOETE BEELD Avonturendrama in 7 deelen NAKOMELINGEN VAN PICRATT Komiek Donderdag, 14 Mei 1925 VOOR EEN KUS IN CHINA Avonturendrama in 6 deelen VIDOCQ Policiedrama. Einde KOMIEK OPGELET: Zaterdag 16, Zondag 17 en Maandag 18 Mei L'ATLANTIDE Op Donderdag 21 Mei DE VIER RUITERS DER VEROPENBARING Nieuwe Koppij Zaterdag 9, Zon- 10 en Maandag 11 Mei TOT IN HET GRAF Drama in 6 deelen DREIGENDE GERECHTIGHEID Cow-Boyfilm in 2 deelen POLICIEDRAMA in 2 deelen KOMIEK in 2 deelen Donderdag 14 Mei 1925 DE ONBEKENDE VAN N' 7 Groote Ciné-roman. 2de week Binnen kortLES DEUX GOSSES Maandag 11 en Dinsdag 12 Mei zal door de tooneelmaatschappij «De 0n- vennoeibaren in de feestzaal Lapierre Hondstraat, eene opvoering gedaan worden van het kluchtspel in 3 bedrij ven Ypersche Leute Spel, muziek en dans door D# On vermoeibare Moderne zang, &i> balet en. 'Cooneel en Regie De onoermoei-l baren Orkest onder de leiding van Heet G, V an Egroo. De speelsters zullen gekleed worden door het huis Qisquiire Milio 35, Boomgaardstraat, V per. Kapping van het huis Morris, Hondstraat, Vper. Prijzen der plaatten S, 4 en 3 fr. Kaarten op voorhand te bekomen Lokaal HET STADHUIS bij T^omi Vlaeminck. Groote Markt en YPER PA LACE (kelder) bij M. Viaene. ^Dtzc rubriek is ter beschikking der hier bovenstaande vereeniging en gat/t wck*lijk*ch op vluchtenuitsla gen, inkortingen, concoursen, enz. Gemeente Elverdinghe CLERMONT VAN 3 MEI 1925 Duiven los om 7.58 C. Vandevyvere. Elverd. 83 Huyghe Marcel Vlamert. 47 Pathou N. 47 N M N 46 Glorie Ach. Elverd. 62 Lacante Rich. Elverd. 45 Caenepeel E. Boes. 61 Glorie A. Elverd. Decaesteker C. Biks M M M Sergier Cam. Vlamert. Vandelannotte Elverd. Vandevyvere C. Vandamme C. Sergier C. Vlamert. Decorte Val. Elverd. Decaesteker C. Biks. Vandevyvere C. Elverd. Vandamme C. Logie Louis. Vlamert. Vandelanotte Elverd. Logie Louis. Vlamert. Huyghe Maur. N M Theirsen M. Bollengier C. Elverd. Ollevier M. Vlamert. Overberghe V. Brielen. Bollengier C. Elverd. Grimonprez L. Boes. Decaesteker C. Biks. N MN Bouckaert E. Elverd. 38 145 30 46 30 18 30 18 30 72 30 56 18 18 18 30 8 6 6 6 6 6 6 6 4 Serie van 3 duiven 10 fr. Decaesteker C. .3 8fr, Vandevyvere C. „2 7fr. Pattou N. 2 6 fr. Glorie A. 2 5 fr. Sergier C. Alle reclamatien aan Mr. 'Cheirsen voor Zaterdag Prijsuitdeeling op Zondag II Mei a.s. PRIJSVLUCHT, Maatschappij De Frontduif bij Marcel Teirssen op Zondag 17 Mei, Groote Prijsvlucht uit Clermont. Inkorving Zaterdagtot 9 u. West. Vlaamsch Beheer voor Peerden- loop- strijden Deze rubriek is ter beschikking van hierboven genaamde vereeniging en geeft wekelijks op Vergaderingen, loopstrijden, uitslagen, enz. De koeraen van Ghistel zijn Zondag laatst prachtig geweest. Er was orde en tucht zoo danig dat de liefhebbers en het publick allen te vreden zijn weggetrokken met het wacht woord: de koersen gaan serieus. Dit strekt de inrichters ter eere. Er zijn er wel die den handicap bekibbel- den en zegden dat het reglement niet toege past wordt. Hunne gezegden bewijzen dat zij niet goed op de hoogte zijn van de toepas sing van het reglement. Waarom zeggen ze dit Omdat ze nieuwe peerden zien opko men, die zij persoonlijk niet kennen, die in den handicap een redematig klassement krij gen. Vergeet niet liefhebbers, dat in de oo- gen van het beheer, de peerden allen nieuw zijn en allen nieuw blijven tot na de derde koers, dus tot in de koersen van Hooglede. De handicapeur heeft tot nu toe in den duis teren, als een blinde moeten tasten, zonder nochtans blind te zijn bewijzen daarvan de uitslagen, niemand heelt met zekerheid mo gen zeggen, ik heb de koers in handen want zij kenden elkander niet en nogtans velen kadden hoop op winnen. Na de koersen van Hooglede zullen al de peerden tot hiertoe aangegeven en verschenen in de koersen een definietief klassement krijgen waarop de surchargen zullen toegepast worden. Deze zijn tot heden ook nog niet toegepast. Wan neer er dan nog nieuwe peerden zullen op komen, zullen die als nieuw aanzien worden en met den meesten handicap vertrekken om na hunne derde opvoering in het algemeen klassement hunne plaats te krijgen. De alge- meene vergadering van het beheer zal dus in hare toekomende vergadering, die zal plaats hebben rond den 20 Mei, uitspraak doen over het algemeen klassement. Iedere maat schappij heeft dus last, de verscheidene han dicappen die zijn gemaakt geweest voor Houthulst, Ghistel en Hooglede te bespre ken en hunne afgeveerdigden met hunne op merkingen te belasten. Uitslag der Koersen van GHISTEL Eerste Koers in 2 proeven. I» proef I800 m. Ie KEPI 2,13" 1/5 aan Mr O. Sonnevile, Zarren. 2e BELLA 2,30 aan Mr C. Bultynck, Ghistel. Volgden Ouragan. Vulcan, Cadot, Quiros, Prince Georges, Rosa, Unicus. Melisande gevallen. Jobourg, gebit gebroken en uitge scheiden. Kepi en Bella hebben een prachtige gedaan. Zonder fouten te begaan hebben zij onder elkander gewedijverd om de palmen. Kepi is uitmuntend goed in form. Eens ver lost van de andere peerden is hij gemakkelijk Bella komen kloppen Ouragan is goed 3'. De andere peerden zijn nog niet ten volle gereed ofwel man en peerd die elkander nog niet genoegzaam kennen, hebben min wal hunne kansen verdedigd. Tweede Koers Vlucht 18oo meters. 1' DEMPSEY 1.48 aan Mr E. Vanbecelae- re, Staden. 2' ADRIENNE l,5o aan M' C. Bultynck, Ghistel. Volgden: Dinette, Azar, Fleurettte. Dempsey heeft goede jacht gemaakt op Adrienne, om ze in de laatste ronde tq kloppen. Derde koers. 2dt proef. Ie Kepi 2,14 aan Mr C. Sonneville Zarren. 2de Melisande 2,18 aan M' H. Degryse van Oostende volgden Bella, Vulcan, Ouragan, Rosa, Prince Georges, Unicus is onder weg gebleven gederobeerd. Jobourg, Quiros, en Cadot hebben niet meer medegeloopen. Cadot was gekwetst. Melisande beter ge- gedreven dan in de eerste proef neemt de 2d' plaats in voor Bella en zou willen de palmen aan Kepi ontnemen, doch het peerd van Mr Sonneville. die nooit een stap miste kon nooit erg bedreigd worden. Vierde Vlucht 2.200 m. 1' Dempsey 1,46 aan Mr E. Vanbecelaere Staden. 2dc Adrienne 1;49 aan Mr C. Bultynck Ghistel volgden Dinette, Madeion, Azar. Dempsey na veel pramen kon Adrienne' overmeesteren waarmede hij nog zal al te rekenen hebben. Fleurette erg kreupel kan niet medehelpen. Spijtig dat Dempsey zich bezeerd heeft en kreupel thuis gekomen ij. 't Is te hopen dat niet erg zal zijn opdat wij hem Zondag te Hooglede in 't gelid zouden Vijfde Draf. Fond koers 3.000 m. E' Bella, 2,34 aan M' C. Bultynck Ghistel 2 Kepi 2,23 aan Mr C. Sonneville Zarren volgden Ouragan, Vulcan, Rosa, Lys, Qui ros die in form niet is geeft het seffens op Jobourg in den derden toer zette hem tei deugden en had geern geld geloopen, doch, de sulky vermocht den man niet. 't Wie heeft gebroken. Unicus leidde eenen goedei trein, maar was het gauw moede en wildi stoppen. Intusjchen waren zijne kansen ver speeld. Kepi die uit de peerden geraak] was kwam in eenen goeden trein afgelooper tot op eenige meters van Bella in de voor laatste ronde. Doch den doom geraakt we( en moet het laten steken voor den grooter rond van Bella die meester blijft der koers Heden Zondag, 10 Mei, om 3 ure namiddag is de bijeenkomst, te Hoog lede. Hooglede is hoog gelegen, van verre gezien en wat ongelegen om et naar toe te gaan. Doch een liefhebbet verschiet daar niet in en weet altijd de middels te vinden om er te geraken. Moet het schoon weder zijn zij zullen dit bewijzen. Hooglede het herte van Vlaanderen en ook voor de sportman nen der peerdenkoersen zal Zondag druk bezocht worden. Al dat liefheb ber is, zal in gezelschap van vrouw, dochter of.meisje de renbaan van Hooglede komen innemen, en als met eenen tooverenden, warrelenden, bloemtuil versieren. Hooglede is Zondag aan ons sport- volk. Aangesloten aan het verbond der twee Vlaanders - Erkent door de S.R.S.H. Programma der proefnemingen in den Rilg. 1) Bij het binnenkomen vant den hond op het werkterrein worden er 6 lokazen (bestaande uit vleesch) rondgestrooid. Gedurende de werking wordt een der lokazen twee maal den hond aan geboden. De hond welke een der azen op raapt of neemt, verliest al de punten aan deze oefening toegekend. 2) Met het snoer in 's meesters hand, zal de hond zijnen meester op de hie len volgen, die een weg, voorgeschre ven door den Jury, zal afleggen. 3) In vrijheid zal de hond dezelfde oefening herhalen. Binst de uitvoering dezer twee oefe-

De Halle (1925-1940) | 1925 | | pagina 2