Een Vergrooting V FOTO Marcel LEEUWERCK j EEN DRIE G TE WERVIK Mond'en Klauwzeer EERE COMMUNIE IN 'T BINNENLAND SPORTNIEUWS K0ERS PARIJS-ROBAAIS fl aan ieder Eere-Communikant geschonken POPERINGE Iedereen kan 1 ïe apparaten Fotografeeren I ÉM. vanaf 75fr# Gasthuisstraat, 36 GENTSCHE AUT0SCH00L BURGERSTAND VAN MARKTPRIJZEN DE GCEDKLOOPSYE EN DE BESTE r ê/CA£ v$$W<*me,GAS «SIS' 100 Verschillende modellen ES' hONDERIES BRUXELLOISES 2714 1 K D G G D.I wl K'( DIKSMCIDE. Apothckersdienst Heden Zondag alleen open 4 ootlieek VUYISTEKE, Grooie Markt. Diksmuide. PROVEN. Veekweeteyndlka at. Vrijdag 7 April, van 10 tot 11 u., bij De- cadt Al, voor de liefhebber» van Pope- ring'1 inschrijving der dieren voor den prijskamp te Roesbrugge, van 2 Mei e. k. EenzelvigheldsLaart of geboorte kaarten medebrengen. Betaling lidgeld 1933. Verdronken. Donderdag morgen werd hier in de Krombekebeke het lijk gevonden van vrouw Julie De Bruyne, de 76-jarige weduwe van Auguste Neu- ville. De vrouw was sedert lang ziekelijk en moet in hji water gevallen zijn. Lijdt gij door trage of slechte spijs vertering? Zijt gij ongemakkelijk na uw maaltijden? Hebt gij veel slijmen en zijt gij gekweld door verstoptheid hoofddraai ingen? Gebruikt Apoih Vermandere's MAAGPILLEX Tegen 4.75 fr. de doos te bekomen bij Apoth Xotredame en Kestelrn Poperinge. OOSTNIEUWKERKE. Davidsfonds. De laatste wintervergadering was wel de schoonste -n de beste. Ze werd gehou den op Donderdag 23 Maart. Professor Dambre gaf een overheerlijke voordracht over Theresia Neumann De talrijke toehoorders zullen lang den indruk bewa ren van het roerende en heerlijke dat dokter Dambre daarover heeft gezegd. In den verloopen winter gaf het Da vidsfonds zes puike vergaderingen. Het telt 113 leden WATOU. Moto tegen rijtuig. Don derdag avond, 23 dezer, gebeurde langs den steenweg naar Poperinge een pijnlijk ongeval. M. Jerome Lippinois, veehande laar van Poperinge, reed per moto naar huis toen hij op ongeveer 500 m. van Sint Jan ter Biezen in botsing kwam met het rijtuig van de familie Vandecasteele (Hou.kerke). De botsing moet vrij on stuimig geweest jn. Door den schok werden de tramen van 't rijtuig afgebro ken, de marche-pled tot onder den bak geplooid en de inzittenden, vader, moeder en zoon op de straatsteenen geslingerd. Gelukkig kwamen deze 3 er met den schrik van af. Erger was 't gesteld met Lippinois die erge wonden opliep en veel bloed ver loor. Dr Boedts van Watou, algauw ter plaats, verbond zijne wonden en voerde hem naar 't hospitaal te Poperinge. 's Avonds kon hij naar huis gebracht gebracht word—, 1 - i= b'j a"n de beterhand BOEZIXGE. Hoerengilde. Heden Zondag 2 April, te 4 ure, nt het passie sermoen in de kerk, alwaar de leden be boeren aanwezig te zijn als ware kriste nen, is er aigemeene vergadering voor de leden in het lokaal. Dagorde: Voordracht door den Heer Odilcn Simoens; Bespre king en schikkingen te nemen voor de lnhalinrsfeesten van den Weledelen Heer Burgemeester; Aankoopen; VereSingen. Vele leden zullen eggen: het weder is zoo gunstig om wandelen te gaan. De jonge leden zullen spreken van leper en zijn feestelijkheden en velen zullen verg: ten dat het niet helpt te klagen over de crisis maar dat juist daarom een boer, e:n boerenzoon moet vooruitziende zijn, Dr.arom zou niet één op de vergadering m~~ o- hopen. Het Bestuur. Eutf.,:nende. Woensdag aan staande, 5 April, te leper, in het Kristen Volkshuis, Studiekring voor de bestuurs leden. De vergadering begint om 2 u. Daar worden verwacht de bestuursleden en ook de leden die eenig begrip hebben van de waarde eener gekultiveerde boerin. Midd'nslandsbond. Zondag laatst greep de algeraeene vergadering plaats in de feestzaal dor Jongensschool. Een vijf tiental Middenstanders de verstandig ste waren aanwezig. Na een voorwoord door den E. H. Proost die zegt dat hij er meer en meer aan twijfelt, gezien de ge ringe opkomst, of het werkelijk crisis is, spreekt de Heer Vuylsteke, propagandist uit Kortrijk, over de crisis en het belas tingsstelsel. Rechtzinnig gespreken een voordracht van belang. De spreker be kende dat de Middenstander zeer weinig belangstelling toont voor zijne vereeni- ging. Afbreken leidt tot niets. Vereeniging en opbouw, daarmee alleen gaat men voor uit. Zijn laatste woord was: Middenstan ders. abonneert U op uw weekblad: «De MiddenstandspostNog een dankwoord van den E. H. Proost en de inschrijving der aar*>—léven rre*. 1t voor 1933 WIJTSCHATE. A-u ,-c. val. De 28 jarige autogeleider Elslander Arthur, In dienst bij de firma Lamblin te Komen, kwam met zijn lastauto een kruispunt voorbij, toen daar juist een auto. geleid door Roubaud, aankwam. Deze om eene aanrijding te vermijden zwenkte zoo op zij dat hij op het gaanpad terecht kwam en een boom aanhaakte. Het voertuig liep stoffelijke schade op. Wijze raad. Is men kloek en wel gespierd, dan is men waarlijk mensch. Is men zwak en krachteloos, dan is men op aarde van geenen tel. Krachtelooze, afgematte, ontzenuwde personen, bleeke jonge dochters, beproeft eens den goeden THEOBROMA. Te Poperinge te b"*"~*r5» bij alle HH. Apothekers DIKKEBUSCH. Op dc vlucht! Ver leden week meldden wij de vlucht van den gemeentesekretaris A. Savcye naar onbekende streken, na belangrijke ver duisteringen gepleegd te hebben. Voor een paar weken reeds begonnen zware onweerswolken zich samen te pak ken boven 't hoofd van den oneerlijken gemeer.tebediende, den maai die een post van vertrouwen bekleedde en hierdoor het vertrouwen van zoovele, grooten en klei nen, op meesterlijke wijze wist te ver schalken. Over een vijftal jaren werd hij alhier benoemd, en, naar 't schijnt, zou den de eerste verduisteringen ten nadeele der gemeente dagteekenen van 1929. Deze verduisterde sommen beloopen, naar ru we schatting, dichtbij de 10.000 Don derdag, 30 Maart, te 2 u. nam., vergader de de gemeenteraad om de zaak nader te overleggen een waarnemenden sekre- taris aan te stellen. Ook onder zijns medeburgers heeft hij tal van slachtoffers gemaakt: verscheide ne personen hebben hem sommen, ja, aardige sommen geld geleend. Een tiental dergelijke bedrogenen zouden gekend zijn, maar hoevelen zijn er niet. die bij de ge- dach.e van toch ni meer van hun geld terug te zien. zwijgen en kroppen. De voortvluchtige was agent van de Banque de Bruxeiles. Naar gezegde der Heeren van die Bank, die al de plaatse lijke klanten bezocht hebben, zou hier alles in orde bevonden zijn geweest. Zon der van verduisteringen te mogen gewa gen, zou hij nochtans onregelmatigheden beaan hebben in zake verzekeringen, daar beklaagde hoofd"aent was van de Lloyd Beige Onze gemeente—kre.aris was ook schrij ver van den Bond der kroostrijke gezin nen. Woensdag van verleden week stapten leden van het ptov. bestuur dezer instel ling 'hier af cm de boeken en briefwis seling in beslag te nemen. Voor hande laars winkeliers en heibergiers, die een nieuwe zaak openden op de gemeente, had hij er een soort openingstaks op uitge vonden, verschillend tusschen 200 en 800 fr. En nochtans hebben vroegere onveilige geruchten het wantrouwen niet kunnen wakker schudden? Ondertusschen is A. Savoye steeds voort vluchtig en wordt het ondezcek in de grootste stilte voortgezet. STADEN. Naklank. Uit Staden ontvingen wij een schrijven om te melden dat de te Poe kapelle aangehouden persoon van Staden. waarvan eenige /ersonen er berucht hebben aan gegeven, werd on middellijk in vrijheid gesteld, daar het bleek dat het een niet kwaad inhoudende grap was waartoe zijn aanhouding leidde. KORTEMARK. Davidsfonds. He den Zondag. 2 April, te 5 ure, in de Gilde- zaal. veelbelovende voordracht door Ka nunnik De Hoore uit Gent, over de gestig matiseerd» van KnnnersreuiJ» Theresia ,'eumanc.Leden: Koste looe. Niet-leden betalen 2 fr. Schoolgaande kinderen niet toegelaten. HOI.LEBEKE. Groote Karnavalstoet op Zondag 2 April 1333. HalloI... Telefoon Hollebeket Lezers te been.! Allen hiereen! Geerne bij, Gij. Ujfc wijt... Vernieuwt uw bloed In onzen Stoet! 't Is nu t seizoen! Ge moet het doen! Boem! Rètiè-Boeml Aanwijzer. 1. Vliegende Cavalerie; 2. Vaandeldrager; 3. Amazonen; 4- De Lan- teernmarmen; 5. De Sterrewacht, Wljt- schate; 6. Muziek WIJtsehate; 7. De Gele Blommen, WIjtechate; 8. De Zonneblom- men, Wijtschate; 9 De Margroeten, Wijt- schate; 10 De Boezingsche Matrozen, Boezlnge; 11. De Clowns van Komen; 12. De Vliegende Ctrkus, Komen; 13. De In dianen, Wijtschate; 14. Muziek Houtem; 15. Jan Komiek en zijn Gevolg, Zilletoeke; 16. De Berentemmer van de Stxeke, Kort rijk; 17. De Ieperache Schotten, leper; 18. Ik zoek een vrouw; 19. De Sulfervrien- den; 20. Ik zoek naar beter tijden, Wijt schate; 21. De Mexïkanen, leper; 22. De Montenegrijnen; 23. De jongste koppels van den Stoet; 24. De Lustige Karnaval- vierders; 25. Pierrot» ePierrettes de Mes- sines. Opgepast! De Stoet vertrekt aan de Entrepot te 3 uur. 2. Zaterdag avond kanongebulder. 3. Bede uw huizen te bevlaggen. 4. De Stoet komt naar de Groote Markt, waar elke groep afzonderlijk zal ui.:n voor den Voorzitter en het Bestuur. 5. Daarna zuilen de groepen uiteengaan. 6. De alomgekende groep van Meesen, Pierrots et Pierettes, zal zijn Ballet en prachtige dansen uitvoeren op de markt. 7. Er zullen 2 stilstanden zijn van 10 minuten in de Ieperstraat en in de Wijt- schatestra&t. 8. Het Bestuur heeft beslist dat al de groepen verplicht zijn te draaien recht over het Gemeentehuis in de Wijtschate- straat, rond den Voorzitter. 9. Bericht aan de vreemdelingen: Ge waarborgde standplaatsen voor velo's: a) In den Vetten Os b) «In 't Brouwers hof 10. Au'obusdienst: Vertrek Ieper-Hol- iebeke: 12-2-4-6-9. Vertrek Hollebeke- Ieper: 3.25-5.25-8.25uur. Speciale Autobus dienst Kcmen-Houtem-Korcewilde-Holle- beke, Dienst op de gewone uren. Het Bestuur. Naklank Karnavalstoet Komen. De groep «De Lustige Vrienden» van Bec- quaert-Evraert van Kortewilde-Hollebeke werd door de Jury den Eersten Prijs toe gekend met een Faaion. De Groep, die speelde in Tyrol, was rijk van decor, met zijn verscheidenheid van kostumen en zijn schilderachtig kleurenspel. Ook 'n kunstig muziek en zang dat voor ons too- verde de Alpen! De dansen en oefeningen waren gepast, lenig en flink uitgevoerd. Proficiat! GEO. Boermnengiide. Vandaag Zondag, 2 April, Zielmis voor ons afgestorven me delid, Mevrouw Constant Verstraete. Allen cp post! Het Bestuur. KOMEN. Half-Vastenstoe». Het schoon weder was verleden Zondag van de partij. Ook was er veel volk te Komen om den Karnavalstoet te zien voorbij trekken. Deze bestend uit een 18 tal groe pen, samengekomen uit Kcmen en omlig gende gemeenten. Vielen bizonder op: De Vlaamsche Wieirijdersclub van Komen, de groep van Fransch Komen, deze van Zille- beké, de leutige groep van Hollebetke, ook Wervik liet zich flink bekijken; in 'fc kort mochten alle groepen een groot sukses op hun aktief boeken. Spijtig dat na de medewerking der Vla mingen ingeroepen en bekomen te heb ben, de feestcommissie het nog noodig aohtte de programma's ééntalig Fransch te laten drukken. Wanneer zal dat ver anderen? Plechtige Communie. Vandaag Zondag, 2 April, vieren onze kinderen hun plechtige Communie. Deze maal is hun getal buitengewoon groot. Na hun heilige afzondering zullen onze knapen en meis jes met de grootste godsvrucht tot de H. Tafel naderen om er hun God in hun hart te ontvangen. Laat ons hopen dat het goede weder ook hier van de partij zal zijn. Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd nebt zonder voldoendeD uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN ÏOMS. Voor verouderde en ingewortelde gevallen volgt de volle iige serie van zes weken, 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat, Brussel WOESTEN. Omvergereden. Ver leden Maandag morgen stelden voorbij gangers vast dat de wegwijzer aan den hoek der Steenstraat, nabij de pastorij, omver lag. Bij nader onderzoek zag men nog de sporen van een paar autowielen die er vlak voor stonden en het gebeurde aldus aan een autoschok doen denken. Niemand schijnt iets gehoord te hebben, en het voertuig, denkelijk beschadigd, is ook nog niet gekend. Hoerengilde. Vandaag, 2 April, om 6 ure, vergadering der Boerengllde bij Ge rard Catleeu. Allerhande mededeelingen, betaling en bestelling. Het Bestuur. POLLINKHOVE. Insfellatie van on zen nieuwen Herder. Zondag 9 April is het de Inslellatie van den nieuwen E. H. Pastoor. Men heeft een feestkomiteit ge sticht, om het feest met orde en den ge- Wenschten luister te vieTen. De inhaling begint om 2 uur oud uur. Gevaarlijk kinderspel. Zaterdag namiddag waren eenige jongens van 9 tot 12 jaar aan het spelen in de hofweide van V. Lelieur, nabij de Burgwegstraat. Ze kregen het gedacht eens corlog te spe len. de Belgen tegen de Dultschers. Ge wapend met stokken bestookten ze elkaar langs weerszijden der haag. Opeens wierp een jongen een stok over de haag en trof den 10 jarigen knaap Gaston Vaneecke, juist in den heek van zijn oog; gekwetst langs het neusbeen liep het bloed langs zijn neus. De jongen kermde van pijn en verschot. De andere jongens stonden daar nu beteuterd te kijken, het was seffens wapenstilstand, 's Anderendaags was de neus wat gezwollen maar het kon erger zijn indien bet oog ware getroffen geweest! ROESELARE. Auto in een gracht. Donderdag kwam Gerard Planoke, been houwer te Oostnieuwkerkc, vergezeld van zijne vrouw, per auto langs den Rumbeke- s leen weg in de richting der stad afgere den. Omtrent de Heropbouwstraat haper de er opeens iets aan het stuur. Plancke die zulks niet meer meester was reed met geweld op een boompje, raakte den aldaar geplaatsten gaslantaarn die afgerukt werd en kwam vervolgens met zijn auto in den diepen gracht terecht. Gelijk bij wonder bleven man en vrouw ongedeerd. Revoiverheld. Sedert een achttal dagen is zekere Gerard Hastens, 35 jaar, werkzaam aan een in opbouw zijnde huls in de Vijfwegenstraat, voor rekening van Vermandere Marres, aannemers. Soms onverschillig nopens de opgelegde bevelen van den baas. verliet Hostens Za terdag het werk, begaf zich huiswaarts en keerde eenige minuien later naar de stad terug, alwaar hij zich in een winkel een revolver met patronen aanschafte. Rond -10 ure was hij op het werk te ruggekeerd en van als hij den zoon Juffen Marres bemerkte, haalde den revolver te voorschijn en loste twee schoten in dezes richting, die op het zicht van het wapen de vlucht nam. zonder getroffen te zijn. Hosten» sprong vervolgens haastig op zijn rijwiel. Door de politie werd hij aange houden. HOUTHULST. Hoerengilde. Op heden Zondag, 3 April, na de 8 u. mis, belangrijke voordracht in de Broeder school door Dr U. Sobry, veearts te Dik smuide. WOUMEN. Pensioenkas H. Andreas. Degenen die verjaren in April, vergeten niet hunne stortingen te komen doen In de boekerfzaal (Patronaat)van 8 tot 9.30 uur 's morgens, op heden Zondag 2 April. Groot ml de ontgoocheling zijn van vele ouderlingen, wanr.eer ze zullen vernemen dat zij geen of een verminderd pensioen trekken, omdat zij op tijd en stond de noodige stortingen niet gedaan hebben. Stort dus voor uw pensioen. Wij zijn steeds bereid U al de noodige inlichtin gen te geven. TOMAAT boven alles RAMSKAPELLE. - Boerengilde. Op heden Zondag. 2 April, te 7 u. 's avonds (zomeruur) belangrijke voordracht over landbouwaangelegenheden door M. Sobry, dokter-veearts te Diksmuide. VOORD SC HOTE. BorengUde. Op heden Zondag, 2 April, algemeens verga dering in ons gewoon lokaal bij Samvn Maurice, om 6 uur zeer stipt 's avonds. DAGORDE: L Verslag en mededeelin gen; 2. Aankoopen van veevoeders van stapelhuls Roeselare; 3. Betaling van ge leverde waren; 4. Allerlei. Al de leden worden talrijk verwacht. HET BESTUUR. (apaaasaaizsasExssssasBSEsaa In de St Medarduskerk te Wervik had Zondag morgen de plechtige doop plaats van een drieling. De Geluwestraat. waar het huishouden Vandamfme-Vandaele woont, was ln feest. De vader Oustasf Vandamme, werd geboren ln 1899 en is steenbakker van beroep; de moeder, Godelieve Vandaele, is geboren ln 1903. Zij traden in het hu welijk den 30 Mei 1925 te Wervik. Den 21 Mei 1926 werd hun eerste zoontje ge boren en ontving den naam van André- Albert. Thans zijn het weerom drie zo nen die de namen ontvangen van Mlchel- Luclen, Lucien-Michel en Roger-André. In vier autos werden de meters, de pe ters, de ouders en drie bakers ter kerke gevoerd. In de autos namen plaats de Burgemeester Paul Leroux, peter en zijn dochter Juffr. Aline, als meter; Schepen M. Vandecandelaere, peter en Mad. Ru- dolf Deleu, echtgenoote van den derden Schepen, meter; M. Emiel Ghesquière, tweede Schepen, peter met de echtge noote van den Gemeentesecretaris, meter; de gelukkige ouders met hun oudste zoontje. Onder de toejuichingen der toe gestroomde menigte trokken zij onder klokkengelui ter kerk waar zij afgewacht werden door den Eerw. H. Onderpastoor Delange die het H. Doopsel toediende. Het is thans 65 jaar geleden dat der gelijke blijde gebeurtenis te Wervik voor viel. iazSB33Ba£33asa352ff!223&aa2:3B DE HONGERMARSCH DER KGMMUNISTEN EEN FIASCO Maandag morgen moest de groote «hon- germarsch» voor werkloozen, ontworpen door de Kommunisten, plaats hebben. In alle nijverheidscentra's hadden de Kommunisten groote propaganda gevoerd om de werkloozen en al hun aanhangers op te trommelen om aan den honger- marsch deel te nemen. De tegenmaatregelen van wege de re- geering en de openbare besturen bleven niet uit en de marsch werd verboden in de stad Brussel en alle opmarschen in de Provintien en vele gemeenten moesten verhinderd worden door Politie en Rijks wacht. In vele plaatsen was de deelneming zoo klein dat men niet aanzette, op andere plaatsen werden zij uiteengedreven door de openbare macht zoodat gansch de opzet een fiasco werd. Alleen in de Borinage moest de open bare macht enkele malen tuschenkomen zonder dat de rust erg gestoord werd. Te Luik werd de kommunistische volks vertegenwoordiger Lahaut aangehouden wegens opstand aan de politie. Te Brus sel werden door de politie de straten op tijd schoon gevaagd zoodat alle optocht onmogelijk werd. Buiten enkele kleine relletjes ls het overal stil gegaan. Ook de volgende da gen hield de openbare macht een goed oogje ln 't zeil om alle opstootjes in de kiem te dboden. aSaBS3aBB33S3BB3B9SSBBBBBBS9 'S KONINGS VERJAARDAG De Koning, gebaren te Brussel op 8 April 1875, wordt 58 jaar oud. De vlag zal zooals gewoonte uitgestoken worden, aan al de openbare gebouwen en de gezant schappen. Eveneens op 8 April zal het juist 18 jaar geleden zijn dat prins Leopold dienst nam als oorlogsvrijwilliger bij bet 12* linie- regiment. f3aa,iaasE3B£;2asz3.32a23a22S3B VEURNE-AMBACHT Het gevreesde mond- en klauwzeer is weder in Veurne-Ambacht verschenen en bijna op iedere gemeente is de veestapel van een of andere landbouwuitbating door de ziekte aangetast. Met de aanstaande weidegang valt bet dus te vreezen dat deze smettelijke kwaal, gezien de moei lijkheden van afzondering in den zomer, rapper en heviger zal doorzetten. Als voor'oehoedmiddels kunnen enkel het ver mijden van het in aanraking komen met vreemd vee of smetdragende menschen of dieren in aanmerking komen. Noch tans, gezien de vluchtigheid der smet stof, is het bijna onmogelijk in den ZomeT de ziekte af te houden. Moest dus, niet tegenstaande de afweermiddels, de ziekte uitbreken, dan is ieder veehouder ver plicht dadelijk zijne dieren afgezonderd te houden en kennis te geven aan de Burgemeester. Daarenboven schrijft de wet voor van melk en room te pasteuri- seeren en de toegangswegen van kalk in noodige hoeveelheid te voorzien. Volgens de ergheid van het geval moe ten muil, uier en pooten, roet de gepaste zorgen behandeld worden om uierontste kingen en klauwaandoeningen te vermij den die erge verliezen kunnen bijbrengen. Een raad aan de huismoeders: niet vergeten dat de melk de smetstof bevat en dat de ziekte er door aan den mensch kan overgezet worden. Daarom niet na laten van de melk, bijzonder voor jonge kinderen, goed te koken om somtijds erge ziekteverschijnselen bij de kleinen te voorkomen. laBaBaaBBBBCBBTusssaaBBSsasa Priesterlijke Benoeming Z. D. H. Mgr Lamiroy heeft benoemd: Tot Pastoor te Keist-aan-Zee, de E. H. Masschelein, Onderpastoor aldaar, in ver vanging van den E. H. Froidure, die zijn ontslag gegeven heeft. IEBBSBBBBBES2ï£B9B!al3BBBB!3£BB TE MARBAIS heeft men het lijk ontdekt, gansch verkoold, van een man, in een opgebrande strooimijt. TE BRUSSEL, aan de Groendreef, werden drie meisjes bedolven onder een houtstapel. Een hunner werd gedood en de andere gekwetst. TE BRUSSEL zullen vanaf naaste jaar de kandidaten politieagenten ver plicht zijn te kunnen zwommen. TE BOOM is een man plots overleden ln een autobus. IS8KSI3BBB3BBB9aaXSGa3EBBBBB3 Groote keus van KERKBOEKEN, Mis sels en andere, PATERNOSTERS, c'le GESCHENKEN bij SANSEN-VANNES'iE, 15, Gasthuisstraat, POPERINGE. IN T BUITENLAND TE DUBLIN werd door de menigte. het lokaal der Kommunisten in brand ge stoken. IN KONGO werd een auto verraat door een trein. Drie personen werden ge dood en vier gekwetst. TE STRAATSBURG werden voor verscheidene millioenen flskaie zegel» ge stolen ln het registrar iebtrreel Aan de kust van het eiland Ceylan wilde een Jesulet een Belg, de E P. Mi chel Soden, een Jongeling redden die in de zee ging verdrinken. Doch gehinderd door zijn kleederen werd hij zelf ln de golven meegesleurd. IN SPANJE is een trein van twintig wagens in een afgrond gereden. Drie per sonen werden gedood en twee gekwetst. TE AKRON, ln den Amerlkaarschen Staat Ohio, 1» een scholier van 15 Jaar aangehouden onder beschuldiging van ge poogd te hebben, eene som van 25.000 doilax af te persen van de vtouw van kolonel Lindbergh. TE TANTADAY, in het Noorden van Peru, heeft er eene Instorting plaat» gehad ln eene steengroef; 120 arbeiders werden in het puin bedolven. Tot hiertoe heeft men nog slechts drie lijken kun nen ophalen TE GATESHEAD in het graafschap Durham (Engeland) deed zich bij graaf werken een geweldige lichtgasontplofflng voor. Zeven personen werden gedood en 24 andere gewond. Dr HERVÉ, te Perpignan, is een deel der linkerhand moeten afgezet worden, tengevolge van ziekten opgedaan met zie ken bij middel van Xstralen te verzorgen. TE PARIJS is er spraak een nieuwe toren te bouwen die 700 meters hoogte zou hebben en tegen 1937 gereed zou zijn. Deze toren zou dus 400 meter hooger zijn dan den Eiffeltoren. TE BERLAIMONT werd over enke len tijd een oude jufvrouw vermoord en hare bezittingen ln geld en titels gesto len. De gestolen titels werden onlangs ln omloop gebracht waardoor men er toe kwam de moordenaar te erkennen. TE LONDEN werd een Amerikaan voor twee millioen frank Juweelen ont stolen. IN DUTTSCHLAND, te Waudsbeeh, is een huis ingestort. Drie personen wer den onder de puinen bedolven. IN CALIFORNIE is een vliegtuig op een huizenblok gevallen. Veertien perso nen werden aldus gedood. TE ANGERS werd een 6 jarig meis je door een moordenaar op gruwelijke wijze om het leven gebracht. TE POITIERS schoot ren man zijn vrouw dood. IN DE WITTE ZEE zijn vijf sche pen. uitgerust voor de robbenvangst, vast geraakt in het ijs en werden vernield. De bemanning der booten kon gered worden. TE AMIENS werd een rat gevangen die 9 Kilos woog en 100 jaar oud was. TE SALLES-les-SOURCE in Frank rijk, is een vrouw met hare twee kinderen in een waterput gesprongen. Ale drie ver dronken. TE VALENCIENNES werd een auto verrast door een trein. Vier personen wer den gewond, waarvan een dodelijk. laaasBsasssasaasaisssBsaanHsa TE HORME werd een mijnwerker in eene instorting bedolven en gedood. TE OOSTENDE is een auto in een gracht gereden. Kolonel Duthois, van het 3* Linie, die in de auto had plaats geno men, werd ernstig gekwetst. TE OUDENBURG is een knaapje van 10 jaar verdronken in de vaart. TE OOSTENDE is de Maatschappij Les Palaces d'Ostende die de Kursaal uitbaatte, faljiet gegaan. TE AMBLËVE is een meisje van vier jaar levend verbrand daar haar kleedjes vuur vatten bij het spelen nevens een vuur. IB3E3331SS3Suük!3a3HiBB3BBBBE9 AUTO TEGEN KAR TE POPERINGE EEN GEKWETSTE Donderdag 1.1., rond 7 uur 's avonds, kwam Meersseman Henri, wonende te Poperinge, Iepersteenweg, nabij de Tram statie, met zijn paard en driewielkar te rug van Vamertinge. Gekomen tot bij zijn woning, aan den ingang van de Tramstatie werd een wiel van de kar aangehaakt door de voorbijrijdende auto- camion van aannemer Beun uit leper. Kar en camion waren ledig. Door de schok werd de kar over de steenen geworpen, steenen die daar lig gen voor het herstellen der baan. H. Meersseman werd geworpen tusschen ket ting en zwingel en viel zoo ongelukkig dat hij een rib gebroken werd en kneu zingen opliep aan achterhoofd en rech ter been. Het paard, verschrikt door den schok, ging op hoi maar kon bij de versperring der baan tegengehouden worden. De chauffeur van de camion was niets gewaar geweest. Meersseman werd door hulpvaardige personen in zijne woning gedragen waar hem de beste zorgen werden toegediend. Wij wenschsn hem een spoedig herstel. BK roepsrennera nemen eraan deel, daarom hopen wij ln de overwinning van een hun ner. In Veurne is de koers heel rap gere den geewest. Het was meestal Verminck die ana de leiding zat, maar in den sprint wist TTatsaert, die goed weet wat sprinten 1», alle man te vloeren. Dalleine was achtste, hij heeft een schoone koers geleverd: reeds twee prijzen van twee koersen, dat is nog zoo slecht niet; zoo voort doen, Jongen, en In t korte zullen wij hooren van eene overwinning. DOLIK. OM KOERSEN TE WINNEN moet men soepel zijn. Daarom! gebruikt dezelfde massage als: Hoadey Jules, Deberdt Odiel, Sanzier Mar cel, Joseph en Emeric Moerman. Alleen te verkrijgen bij ODIEL DEBERDT, Erielen. WIELRIJDEN Uitslagen van koersen: TE LENDELEDE (56 vertrekkers): 1. Meernhout, 85 2m. in 2 u. 17 m. 2 sec.; 2. Boulaert, op 1 m. 5 sec.; 3. Defoordt, op 15 meters; 4. Decover, op 50 sec.; 5. Vandendriesche; 6. Desmet; 7. Declercq; 3 OMLOOP VAN LUIK (68 vertrekkers) L Bertrand CL; 2. C. M ah ten; 3. Gahy; 4. Catteeuw; 5. Sique;; 6. Lievens; 7. Der- meaux; 8. Vandenberghe. TE WEyELGEM (30 vertrekkers): 1. Vandaele; 2. Ceman; 3. Sarnyn; 4. Popu lier; 5. Vansteenkiste; 6. Vanhalst; 7. De- craene. TE WERVIK (54 vertrekkers)1. Mar tin Michel; -2. Vandsrstraeten; 3. Sioen; 4. Vanden'oerghe; 5. Tack; 6. Lefevre; 7. Batoen; 8. Speiebrood. TE VEURNE. 43 vertrekkers. 50 Km. Uitslag: 1. Tralsaert, in 1 u. 31 m.; 2. De- molder; 3. Everaert; 4. Verm'nck; 5. Pyly- ser; 6. Vercruysse; 7. VeTmeersch; 8. D'Alleine. Te Wevelgem heeft Vandaele van Komen nogmaals allen den baard af ge daan; dat is nu vier overwinningen op vijf koersen. Niet veel renners kunnen dat ver beteren. In Wervik-Kruiseeke is het Martin van Roeselare die weg is met den palm; hij is reeds lang geen onbekende meer, want hij staat reeds eenige jaren in de be weging. De eerste streekgenoot is Vanden- erghe op de vierde plaats, die heel den koers heeft moeten achtervolgen; op de achtste plaats vinden wij Speteferood uit Poperinge, die heel den koers in den hoofdgroep gezeten heeft, had hij dur vende geweest, hij had heel goed en zon der meer krachtinspanningen met de eer sten kunnen aankc-nen. In Poperinge zul len de andere renners vcor die jonge kracht moeten oppassen, want hij zit goed in forme. Michel Catteeuw heeft een schoone koers gedaan in den Omloop van Luik, met de vierde plaats te bemachtigen. De tijd is niet ver meer waarop Michel eene overwinning zal behalen, want hij 1» he den onze beste West-Vlaamsche onafhan kelijke. In Lendelede heeft Meerhout gewon nen, met een sohoonen voorsprong en daarbij bewezen dat hij stilaan de goeie forme van in 't begin van verleden jaar terug krijgt. Defoordt was derde na een shoone koers gereden te hebben. We wen- schen hem nog veel zulke eereplaatsen. 't Is dus heden Zondag dat de Ronde van Vlaande en voor berospsTenners ge reden wordt, met zijn 227 Km. en 12.500 fr. prijzen en premiën. Het vertrek wordt gegeven te Gent en de aankomst te Wettere». Ail# West-Vlaamsche be- Op Pasehen, 16 April, uitstap per auto bus naar Robaals (Roubaix) naar de aan komst van de groote koers Parijs-Robaais. Vertrek uit Abeele te 10 H uur, uit Po peringe te 11 uur, stipt. Prijs 12 fr. uit Abeele, 10 fr. uit Poperinge. Inschrijven op voorhand bil ALOIS VERWAERDE, Statieplaats, 2, Poperinge. - Tel. 72. VOETBAL FRANKRIJK—BELGIE 3—0 Zondag 1.1., te Parijs, werd de Belgi sche Nationale ploeg verklagen, met 30 door het Fransch Nationaal elftal. II* Afdeeling Bevordering. S. C. MeenenP. C. Heist 1—i Daring Blanken bergeS. K. Heule 100 R. De PanneA. A. Moeskroeüh 52 Stade MoesJcroenF. C. Roeselare 41 Wevelgem SportF. C. Izegem 2—4 F. C. Tieit—C. S. leper 2—3 ni* 'deeling, Ref' s B. G. S. MiddelkerkeM. E. Wakken 5—2 E. G. GistelR. S. Waregem 11 S. V. NieuwpoortS. V. Kortrijk 2—1 S. K. Sint BanfsR. Bissegein 03 S. V. ZwevegemKuurne Sport 45 W. S. LauweS. V. Veurne 20 F. C. PoperingeF. C. Torhout 43 OFFICIEEL KLASSEMENT na de matchen van 26 Maart 1933. 1. R. S. Waregem 25 14 3 9 68 41 37 X R. C. Bissegem 25 13 8 4 68 39 30 3. F. C. Torhout 25 13 8 4 71 45 30 4. S. V. Koririjk 26 11 7 7 39 30 29 5. E. G. Gistel 25 10 8 7 48 44 27 8. G. S. Middelkerke 25 11 10 4 58 56 26 7. Kuurne Sport 25 10 11 4 63 60 24 8. S. V. Nieuwpoort 24 9 7 54 56 23 9. W. S. Lauwe 25 9 12 4 38 47 22 10. F. C. Poperinge 25 9 12 4 52 65 22 11. S. K. Sint Baafs 25 10 13 2 51 55 22 12. M. E. Waktosn 25 8 13 4 52 77 20 13. S. V. Veurne 24 10 14 0 48 61 20 14. S. V. Zwevegem 25 5 14 6 50 84 16 MATCHEN VAN HEDEN ZONDAG: IIoAfd.A. C. S. Ieper-Dar. Blanksnberge. II« Afd. B. Wakken-Poperinge. F. C. POPERINGE Met een zonnig weertje begunstigd werd de match Poperinge-Tornout, van hoogste belang voor beide elftallen, aangevangen. Alhoewel veel menschen weerhouden ble ven op de markt, om de mogelijke gebeur tenissen af te wachten tengevolge een ver gadering van een plaatselijke Mij, en den uit dien hoofde uitgesproken staat van beleg in de stad, was veel vork op het ter rein. Onze mannen, voor den eersten half time, speelden- tegen wind maar met de zon in den rug. Een meerderheid van een of and-ere ploeg bleek niet uit. Omtrent half-weg d-e eerste speelhelft wordt een nooie aanval geleid door de rechtervleu gel, de uiterst rechts zendt de bal goed in en de kapitein neemt de gelegenheid te baat om nummer 1 aan te teekenen. Steeds blijven onze mannen ten aanval. Op zeker oogenblik begaat een Torhout- naar een foul in de back-area en 't wordt penalty. Deze, goed gegeven, geeft de kee per van Torhout vcor een tweede maal het nakijken. Torhout wil het zoo niet verstaan en dringt fel aan. Ji-ust buiten de back-area begaat een onzer mannen foul. Door een der mannen van Torhout wordt de shot goed gegeven en onze keeper ziet geen kans den bal op te vangen. Weldra is de rust daar met 21 voor Poperinge. Na de rust schijnt rood-geel wat min op dreef te zijn. Bij een hunner aanval len denken alle spelers van rood-geel dat door een Torhoutnaar een foul werd be gaan, een zeer duidelijke hands, maar de arbiter fluit niet, Torhout speelt voort en den gelijkmaker wordt binnengenet. De bal is pas weer aan het rollen of gansch onze vooriijn komt afgeloopen en nog geen minuut is verloopen of het wordt 32 en krijgen wij weer de leiding. Nu is Poperinge onhoudbaar, Torhout is to taal ingedrukt bij zoover dat onze backs zich wat al te ver gewagen. Poperinge dringt aan en weidra komt hun een belooning onder nummer 4. Maar het spel is nog niet geëindid te meer daar de arbiter allerlei fratsen uithaalt en on begrijpelijke beslissingen neemt. Korts voor het einde doet Torhout een aanval. De keeper van Poperinge krijgt de bal in handen en een Torhoutnaar loopt er op. De arbiter fluit foul en de keeper laat de bal gaan maar een Tor houtnaar zendt dezen toch binnen. De arbiter gaat in het midden van het spel, een Torhoutnaar neemt den bal in handen en gaat de-zen leggen in het midden van het terrein. De arbiter laat begaan en iedereen is verplicht te denken dat de goal toegekend is aan de bezoekers. Heeft de arbiter misschien gefloten zon der dat hij het zelf weet, of misschien de goal op Voorhand willen toekennen, of een missing begaan, ofwel Torhout willen bevoordeeligen? Ik weet het niet, en mis schien weet hij het zelf niet. In het belang van de sport ware het beter flat Brugge ons betere scheidsrech ters zou sturen. Heden Zondag naar Wakken. Winnen wij er een puntje dan ls alle gevaar ge weken, en dat puntje moet er gewonnen worden. Onze mannen kunnen dat. Door een vreemd weekblad heb ik ver nomen dat Poperinge een beker zal te verspelen geven. Door de voebbalkommis- sie werd zulks ln stad nog niet ruchtbaar gemaakt. Nu ja, vreemden zijn gewoon lijk beter op de hoogte gebracht van de 103standen dan de inwoners zalf. Naar ik meen zou de beker te verspelen vallen tusschen de ploegen van leper, Veurne, Nieuwpoort, De Panne en Po peringe. Drukken wij de hoop uit dat hij fair zou betwist worden. INVALLER. SUPPORTERS-CLUB Heden Zondag reis naar Wakken. In schrijving vanaf 12 uur. Vertrek om 12 !4 uur. Prijzen: leden 5 fr.; n iet-led en 10 fr. 't Is de laatste reis en de laatste match, we rekenen dus op een talrijke opkomst. HET BESTUUR. Voetbalclub «Eendracht», Watou Op het onverwacht kregen de Eendrach- ters bericht dat F. C. Hondschoot# 'n vrijen Zondag had en ons kwam bezoe ken. Rap dan, werd uitgezien om een elf tal op te scharrelen. Het weder was bui tengewoon mooi en de match werd door de onzen met 40 gewonnen. We kennen nu beter het spel van onze zuiderburen en we zullen dan voor de returnmatch voor wat meer kansverd-eeüng zorgen, 't Wordt een match voor onze Jongere ele menten en deze zuilen ook flink onze kleuren verdedigen en mogelijks eene over winning behalen. Zondag trekken we naar Geluwe voor het beker tornooi. Wat de uitslag zal we zen blijft voor alle deelnemende e kiepen een raadsel. Evenwel kan Eendracht als het compleet kan optreden en in top-form verkeert om 't even welk elftal van onae divisie aanpakken. Het terrein blijft on- DOOR HET HUIS Te verkrijgen: Fototoestellen, Films, Platen, Papieren, Chemicalenenz. Ontwikkelen en opmaken der Films in 24 uren KADERS - VERGROOTINGEN Ter trouwe bediening. zijdig voor iedereen. Blijft dus spel en supporters. Zal ons elftal weerom alleen staan te Geluwe? Wie gaat er dus mee? NOLLE. S. K. GELUWE. Ziehier de uitslagen van de verleden Zondag gespeelde matchen voor het tor nooi Beker Leon Dubaus Om 9 30 uur: Verbr. WevelgemS. K. Wevelgem 35 Na een 10 minuten spel weet Verbr. reeds aan te teekenen; aan de 15* mi nuut weet Verbr. nummer 2 te doelen op strafschop. Daarna valt S. K. Wevelgem aan, en aan de rust wordt er gedraaid met een 22 scoor. Na de rust speelt Verbr. Wevelgem enkel met 10 man. Verbr. weet nog 1 maal te doelen en S. K. Wevelgem 3 maal. Verdiende overwinning van S. K. Wevelgem. Om 11 uur: Wevelgem SportlefS. K. Geluwe 51 Van den beginne af is Wevelgem Spor tief totaal de meerdere en weet na en kele minuten spel reeds te doelen. De jongens van S. K. Geluwe zetten noch tans moedig voort, maar kunnen niet be letten dat Sportief een tweede maal weet te doelen. S. K. speelt schoon passenspel, maar kan niet weerstaan aan hef veel ver der geroutineerd elftal van Sportief We velgem. Toch weet S. K. Geluwe de eer te redden. Verdiende overwinning van Sportief Wevelgem. Om 3 uur: finaal voor het kampioenschap 4* Afd. r. C. S. K. GeluweHouthulst 9—1 Van het begin af voeren beide elftal len geweldige aanvallen; het spel is schoon en zeer aangenaam om volgen. Tot aan de rust blijven de verdedigingen langs beide zijden meester over de aanvallijnen. Er wordt gedraaid met een blanke scoor. Na de rust geven beide elftallen alles of niet, ook moet den doelwachter van Hout hulst versehillige maten handelend optre den, wat hij telkens met succes doet. Nog een 10-tal minuten lijft er te spelen, als iedereen denkt aan een drawn, weet de vooriijn van Houthulst met een flauw schot onze keeper te vloeren. S. K. Geluwe speelt met den moed der wanhoop om den gelijkmaker te netten, waarin zij niet kan gelukken. Een gelijk spel was de juiste weergave geweest der partij. Heden Zondag gaat S. K. Geluwe Hout- huist in eigen vesting bekampen. Jongens, denkt er op, alles is nog niiet verloren, speelt niet persoonlijk, geeft van het be gin der partij tot het einde goed door, en wie weet mogen wij U Zondag avond niet noemen: Daar zijn ze, de Kampioe nen der 4' afdeeling, reeks C. Een groot getal supporters zullen U vergezellen, en U sportief aanmoedigen. HOOFDZETEL: Bestuur: R. Mortier GENT, Lange Meire, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rijoefeningen Gemak van betaling KORTRIJK, Gentschensteenweg, 21 POPERINGE, van 24 tot 31 Maart 1933. Geboorten. 107. Volckaert André, z. v. Gérard en Vallaeys Ernestina, Boezinge. 108. Rassalle Noël, z. v. Alfcns en De berdt Julia, leper. 109. Indervuyst Jen ny, d. v. Alphonse en Dehaene Jeanne, Bruggestr. 110. Delhaye Léa, d. v. Mau rice en Bollengier Maria, Casselstr. lil. Decroix Christiana, d. v. Marcel en Ver hellen Elisabeth, Komstr. 112. Camer- lynck Yvonne, d. v. Marcel en Verhaeghe Zoé, Werfstr. 113. Denys André, z. v. Dionysius en Mahleu Ida, Dasdreef. 114. Deroo Denise, d. v. Etienne en Lebbe Maria, Krombekestw. 116. Duthoy Ju les, z. v. Jerome en Morel Jeanne, Ko men. 117. Wydoodt Ginette, d. v. Mau rice en Maelstaf Marceline, Gijverink- hove. 119. Dallequin Albert, z. v. Mar cel en Tempsrville Martha, Werfstr. 120. Theite Lena, d. v. Lucien en Dedrie Marguerite, Watoustraat. Overlijdens. 50. Lebbe Gérard, 22 J., z. v. Henricus en Bakeroot Emma, Abeele- steenweg. 51. Coevoet Augustus, 65 J., landw., echtg. v. Vitse Mathildis, Bellestr. 52. Vandevoorde Marie, 28 J., huish., echtg. v. Ryckebusch Reml, Voormezele. 53. Caroen Edmondus, 59 J., landw., echtg. v. Lebbe Ida, Westvleterenstw. 54. Scherpereel André, 1 J., z. v. Valère n Duyck Maria, Hondstraat. Belofte. 16. De Crock Achille, landb. te Pop. en Berten Marie, landb. te Mer- kem. IEPER, van 23 tot 30 Maart 1933. Geboorten. Herman Maria, Zonnebe. kesteenw-g, 64. Ronse Maria, Kalf- vaart, 14. Deconinck Omer, Recollet- tenpoort, 5. Bauwen Veronica, id. Luca Marie-Thérèse, id. Willems Ro ger. id. Plessiet Monique, Rijselstr., 91. Overlijdens. van Batenburg Henriet- te, 22 j., ongeh., Elverdingesfcraat, 28. Vandromme Cecile, 1 m„ Maloulaan, 26. Vantroeyen Hermanie, 66 j., huishoud ster, echtg. Duprez Gustaaf, Lange Tor- houtslraat, 25. Weis Emma, 85 J., z. b., ongeh., Rijselstraat, 38. STADEN, Burgerstand. Geboorten. Vanheule Georges, z. v. Emiel en Lagrange Adrtenne. Vande voorde Paul, z. v. Camlel en Vanden- driessche Marcella. D'Hondt Juffen, z. v. Affdoor en Deruytter Julia Overlijdens. Astaes Silvère, 60 J, echtg. v. Vandamme Irma. Dewitt# Felicie, 59 J., wed. v. Steelandt Pierre. Belofte. Lamaire Odiel met Vani- petegem Amandine. KORTEMARK, van 23 tot 30 Maart 1933. Geboorten. Cauwelier Joris, z. r. Jozef en Crombez Gusta. Decaestecker Denise, d. v. Napoleon en Sinave Alber- tina. Geleyn Yvonne, d. v. Désiré en Vandekerckhove Irma. Stroobant Ju les. z. v. Maurits en Janssens Germana. Overlijden. Boone Marie, 85 J., wed. Roelens Charles-Louis. ZONNEBEKE. maand Maart 1533. Geboorten. Brouckaert Lucien, z. T. Marcel en Salem3z Jeanne. Devolder Jeannine, d. v. Gaston en Vancanrm ibeck Jeanne. Ghyselen Jaqueffme, <L v. Va leer en Nappe Martha. Maihieu Suzan ne, d. v. Georges en Boivé Eugenie. Calis Joseph, z. v. Remi en Knockaert Felicie. Comyn Pierre, z. v. Daniel en Jannaert Anna. Comyn Roland, z. v. Achiel en Goudeseune Bertha. Dceeyn# Maria-Louisa, d. v. Arsène en Beheydt Magdalena. Overlijdens. Vermeerseh Celina, echfc. v. Leroy Arsène. Kerkhof Leonie, echtg. v. Oda Isidoor. Carrein Henri, echtg. v. Donche Marie-Louise. Verschoore Je- room, echtg. v. Verbeke Julia KOMEN, van 23 tot 30 Maart 1933. Geboorten. Deleu Maurits, Hoven- wijk, 39. Berghe Regina, Waastenstr, 28. Delva Lena. Ten Briele, 50. Brou- cke Monica, Nieuwstraat, 74. Delporte Alfred. Processiestraat. Overlijdens. Boudin Helena, 57 J, Steenweg op Ten Briele, 12. Millevill# Maria, 27 j.. Zandvoordestraat, 28. ssassssasssgssaazsBF-iBBstiiri leper, 25 Maart. Tarwe 70-74; _rogg# 50-55; haver 70-73; brouwersgeret 80-83; voedergerst 70-72; erwten 95-100: aarde- boonen 90-94; aardappelen 12-15; boter 18-19; eieren 0.28-0.30; biggen 250-300 en 9-11 den kilo; tarwesferooi 19-21; rogge- sbrooi 11-12; klaverhooi 12-14; gerststroot 13-15; weidehooi 35-40; klaverhooi 41-44; luzernhooi 46-48; ruw vlas 60-70; gewoon klaverzaad 1600-1700; voederbeeten 50-60 de 1000 kilos. Kortrijk, 27 Maart. Witte tarwe 75- 80; rogge 56-60; haver 75-76; paardetboo- nen 80-85; gerst 60-70; rooi 35-40; strooi 18; aardappelen 6-9; voederbeeten 4; vreemd lijnzaad 94; in.andsoh lijnzaad 87; inlandsche lijnzaadkoeken 92; Ameri- kaansche lijnzaadkoeken 88; cocoskoekem 110; arachidekoeken 110; nitraat van Chili 104; ammoniak sulfaat 82; lijnzaadoU# 143.75; oude suikerijboonen 68; nieuwe ld» 70; tarwebloem 107; Inlandsche zemelen 62; gorte zemelen 60; boter 18; eieren 0.26- 0.30; Turksehe tarwe Plata 38; roode id. 78; vlas der Leie 0.38-1.10; wit vlas 6 50- 20; vlas op den grond geroot 5.00-6.25; ruw werk 1.75-2.10; fljn werk 2.10-3 50. VEEMARKT. Te koop gestelde die ren 352; 156 koeien, op voet 4.25; vaarzen, id. 5.50; 42 stieren, id. 5 00 38 oaten, id. 5.50. Diksmuide, 27 Maart. Boter 16-17.50; eieren 25-27; aardappelen 12-15; tarwe 74-78; rogge 50-55; haver 70-72; strooi 14- 16; hooi 35-40; voederbeeten 50-60; brou wersgerst 75-80. Roeselare, 28 Maart. Tarwe 76; rorg# 51; haver 75; maïs 56.50; boekweit 104; voedergerst 60; zomer- en wintergerst 70; paardeboonen 95; erwten 95; lijnzaad 94; lijnmeel 100; voederbeeten 3.00; aardappe len, roode ster 20-22; Krugers 13; indu stries en vainqueurs 6.00-7.00; Geldersch# muizen 8.00-9.00; klaverzaad 11; tarwe- strooi 20; rogge en haverstrooi 15; weide hooi 30; klaverhooi 33; luzernhooi 35; oude suikerijboonen 68; nieuwe id. 70; koolzaadolie 345; lijmzaadolie 145; nitra ten 104; ammoniak 82; cyanamirie 75.50; kalksalpeter 94; Thomasslakken (scaris) op wagon Charleroi 1.70; nitrouchoux 81; phosphaten 1.94; fertiphos 86; viggena 9.00 den kilo; boter 18-19; eieren 0.28-0.30. Anderlecht, 28 Maart VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 2.623, den kilo op voet 5-6. Geslachte varkens 573. Veurne, 29 Maart. Tarwe 76-78; rog ge 52-54; haver 74-76; gerst 70-74; erw ten 150-160; paardeboonen 84-86; klaver zaad 4.00-4.50; aardappelen 16-20; voe derbeeten 3 00-4.00; hooi 325-400; strooi 110-130; boter 16-17.50; eieren 0.28-0.32; eieren van eenden 0.30-0.31; konijnen 6.00- 7.00 den kilo; kiekens 7.00-9.00 id.; oude hennen 6.00-7.00 id.; Jonge duiven 9.00- 11 het koppel; oude duiven 7.00-8.00 ld» Anderlecht, 29 Maart. VEEMARKT. Te koop gesteld: 657 ossen, op voet 4.00- 6.00; 196 stieren 325-4.75; 1218 koeien» 3.00-4.75. Te zamen: 2.081 stuks. Anderlecht, 30 Maart. KALVER MARKT. Te koop gesteld. 1.644 stuks; den kilo op voet: 4.10-8.20. Aangekomen gedurende de week: 2.329. Poperinge, 31 Maart. Tarwe 76; rog ge 75; haver 72; aardappelen 10 ;boter 16-18; eieren 0.29; hoppe 600. HAEREN-SRUS3E1.

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4