BRIEF UIT BRUSSEL POLITIEKE TOESTANDEN SPORTNIEUWS DRIEJARIG KINDJE DE VOETJES AFGEPIKT Hier en Daar Het auto-ongeval te Vlamertinge De Ronde van Belgie CRITERIUM DER HOPPESTREEK r m WESTVLETEREN. Boerinnengade. I 1VOI MEV, Plechtige Eeremis. Om aan de leden de gelegenheid te la- i Woensdag 2 Augustus was alhier een j ten d<^ H. Hertefeesten van leper bij te heuglijke dag wonen of t'huis te wachten voor vader of broeders die naar leper trekken, is de rochiale kerk van Woumen zijn Plechtige vergadering van Zondag 6 Augusti uit-1 Eeremis opgedragen. gesneld. Later worden i hebben. Eerw. Heer Jeroom Joye heeft in de pa- j (Van onzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 3-8-33. De oud-liberale Senator Maurice De- spret, is Zondag te Spa schielijk overle- Niet als een gewoon feit ls dit voorbij- g,etUige al5emetn! den. Hij werd te Binche geboren den anneer de vergadering plaats zal blijde deelneming der bevolking, door het 3.4.1861J H1J was desüjds stafhouder van I fV^fgen 5,er hmZfVn jlJü'0ine?» de Balie te Brussel, rechtskundig r&ad- WESTVLETEREN. - Onze studenten. Plechtige Eeremis! Hij werd bijgestaan geyer yan het Hq( tljdens den üd De Heer Camiel Alleweireldt heeft met aan het altaar door den Z. E. H. Del- yan ,t Hulp. en voedingskomiteit, eere vrucht zijn laatste examen van onder- maft. pastor_der parochie, als index; de voor2itter van de Banaue de Bruxelles, wijzer afgele Adrien Ham gro tste examen van onder-®aet, pastor der parochie, als index; de voomtter van de Banque de Bruxelles, te Torhout. De Heer PerT-Pater Schotte, als diaken; de E. H-1 groot-financier die deelmaakte van w heeft te Leuven met Van Lerber^ie, leeraar te Is^euwpoort, als de beheerraden van talrijke finantieel ote onderscheiding de 2' kandidatuur gd in de Wetenschappen, voorberei- tot den graad van apotheker. De Heer Jozef Quaghebeur heeft met vrucht het examen afgelegd van dokter in de rechten, 2* proef. Nu onze college-studenten: Op het col lege te Poperinge behaalde de Heer An dre Quaghebeur de 2* plaats op de Re- thorika met 84 punten percent; in den Wedstrijd van 't bisdom behaalde hij den 5" naprijs in Latljnsche Redevoering op 183 mededingers. Op de 4» Latijnsche was de 1' met 85 Heer Germain Ha meeuw, en behaalde in den wedstrijd van 't bisdom voor Latijnsche thema den 2° prijs. De vijfde in diezelfde klas was Heer Gilbert Debergh, en hij behaalde den 14" naprijs in den wedstrijd van 't bisdom. Zesde was heer Julien Pe- perstraete, en hij behaalde den 21* na prijs In voornoemden wedstrijd. In de 4' moderne klas was de 1* Georges Cap- poen. In den wedstrijd van 't bisdom be haalde hij de 1* prijs in t Vlaamsch, de 3* naprijs in 't Fransch en de 7* naprijs in de Handelswetenschappen. Proficiat studenten, doet zoo voort. WOESTEN. Prijssehieting. De 119 Ingeschreven handboogschutters, die aan de tweede kampschieting van dit jaar deel namen verleden Zondag, bewijzen door hun zoo groote deelneming dat onze maatschappij goed in stand is. De topvo- gel werd door den heer Dumortier van leper met een flink schot naar beneden gehaald. Onder de deelnemers hoorde men nog overal jammerklachten over hun drie makkers die verleden week zoo jammerlijk aan een ongeluk te Vlamertinge kwamen. Dit toont aan dat onder dezen nog vriend schap heerscht. OOSTNIEUWKERKE. Naar Berlijn! In verband met het nieuws over Dinaso op onze gemeente, moet vermeld worden dat iemand van hier nu de reis onder neemt naar Berlijn in Duitschland om er in voeling te komen met de mannen van Hitier. Zoo weten wij thans dat het heil van Vlaanderen uit Duitschland moet ko men, uit Duitschland waaraan we zooveel verschuldigd zijn! VERLATEN ZIELEN van het vagevuur helpt degenen die mij helpen school en patronaat te bouwen. Postcheck 139.485, Pastoor Renson te Xhendelesse. BIKSCHOTE. Boerenbond. Op he den Zondag 6 dezer vergadering voor den Boerenbond in 't gewoon lokaal. Om re den van de groote feesten te leper zal de vergadering zal plaats hebben te 11 ure stipt. Dagorde: 1) Betaling; 2. Bestelling; 3. Mededeelingen. Allen op post. Examenuitslagen. Hector Peene, student aan de Hoogeschool van Leuven, heeft zijn Doktoraat in genees-, vroed- en heelkunde afgelegd met onderschei ding. Alberic Eeckhout van Dranou- ter, d.d. koster te Bikschote, heeft in de kosterschool te Torhout zijn exaam als koster gedaan met onderscheiding. Je room Verstraete, student aan de koster- school te Torhout, heeft z'jn eerste exaam afgelegd met onderscheiding. Albert Carrein heeft zijn exaam afgelegd voor het fonds der meestbegaafden en is goed geslaagd. Allen hertelijk proficiat. Bikschote bo ven! VLAMERTINGE. Staatsbaan. Binds Maandag avond is het verkeer voor voertuigen hersteld tusschen Ieper-stad en de Capucienenstraat, zoodat de baan nu vrij ls tusschen leper en Vlamertinge- dorp. Tusschen Vlamertinge-dorp (van aan t Oudemannenhuis) en de grens van Po peringe (Galgestraat) ls thans het verkeer voor voertuigen om zeggens volledig on derbroken. Te Vlamertinge wordt het vervoer naar Poperinge afgeleid langs den Ouderdom, ofwel langs de Hospitaalstraat tot nabij de Vuile Seule vandaar door de Gal- gebosschen om bij de herberg De Gal gestraat weerom de Staatsbaan te ver voegen. Voor het verkeer tusschen leper en Po peringe is de baan Lrielen-Elverdinge nog een tijd aan te raden! HOUTEM-bij-Komen. Werk van den Kleinen Akker. De burgmeester van Brugge, in naam van het provinciaal ver bond, heeft eene uitnoodiging gestuurd aan de leden van het werk van den Klei nen Akker van Houtem, ten eindfe deel te nemen aan de Provinciale expositie van groenten, fruit en bloemen die op 27 en 23 dezer te Brugge zal plaats hebben. Onze beheerraad heeft goed gevonden aan die uitnoodiging een gunstig gevolg te ge ven, en deel te nemen aan die tentoon stelling. Verleden jaar heeft Houtem schoone prijzen behaald in de stad Ko men; wij hopen dit jaar nog schooner prijzen te bekomen in Brugge. Werklieden van Houtem, die een klein hofje hebt, besteedt uwe vrije uren aan uw geliefd brokje grond. Tracht in deze nijpende tijden, iederen dag eenige uren vermaak te vinden in het edel werk van den tuin. Het is zoo aangenaam na gezaaid en gewrocht te hebben in den hof, schoone groenten en edel fruit op zijn tafel te zien komen en ze dan door g .el de familie lustig en smakelijk te zien op eten. Pensioengilde. Op Maandag 7 de zer van 10 tot 12 u., zal de schrijver in zijn huis de pensioenkaarten ontvangen der personen die in den maand Augusti geboren werden. De mannen betalen 120 fr„ de vrouwen 60 fr. De bazen en werk gevers gelieven te denken aan de pen sioenkaarten hunner werklieden. subdiaken: de E. H. Irenée Maes, leeraar j te Brugge en E. H. Frans Thiers, student en industrieele maatschappijen, drager van schier ontelbare ordekruisen en lin- te Leuven, als cantois; de E. H. Laridon, Allemaal zaken die in de andere we- student aan de Gregoriaansché Hooge- reld niet meetellen school te Rome vervulde het ambt van Zaterdag heb'ben de Vrijdenkers te ceremoniemeester. Het zangkoor der meis- gt eene meeting gehouden, waar jes van den E. K. voerde de tweestemmige Raymond Foucart (liberaal) zich uitsprak mis van A. Dierickx uit. Schoon en aan- ten gunste eener toenadering der linksche doenlijk_was het om zien den Nieuwge- pariijen, en waar Paul-Henri Spaak (soc.) wijden Priester aan X altaar en de kerk vrijdenkersblok verdedigde, vol geloovigen. Ontelbaar gingen ze ten offer, fier en gelukkig om het groot wonder te beurt gevallen aan een kind, in hun midden opgegroeid. En dan het geestdriftig *c>or<i I voor enkele weken op een congres T^lfin Seminarie ^Roes^fare zal er Ivan de «Holistische jonge Wachten, K.to«»r.~n L mp,r I »'erd hulde gebracht aan Valère Aubry, EEN KLEIN LEKGAT IN DE SOCIALISTISCHE KAS 's Werelds roem blijft steeds verganke- veel toe bijgedragen hebben, om nog meer het grootsche, het hemelsche van die blij de gebeurtenis te doen uitkomen. God gave dat zulke dagen nog mogen terugkeeren in Woumen. Aan den nieuw gewijden Priester, Moeder en Zuster, beste heil en gelukwenschen. STAVELE. Onderscheiding. M. Al- phons Franchoo, zoon van den verdienst vollen hoofdonderwijzer, Heer Pr. F—>n gewezen voorzitter. En die man zit nu achter slot en grendel, wellicht voor 'n heel tijdje. Aubry was sedert drie Jaar te Jolimont in dienst van het socialistisch mutuali- teitsverbond, speciaal voor de ouderdoms pensioenen. Niet langer dan op 20 Juli verklaarde Fernand Godefrold, ook een roode leider zich volkomen solidair met Valère Aubry. Deze laatste werd eelfs ge choo, heeft verleden week het gulden lukgewenscht om zijne voorbeeldige eeremetaal bekomen in Rhetorika te boekhouding. Was er misschien geen re- Veurne. den toe? Op datzelfde moment was er Beste gelukwenschen aan den laureaat reeds een gat In de kas, langswaar zoo en zijne achtbare familie. maar 750.000 fr. waren weggevlogen! De POLLINKHOVE. Onweder. Bij het vlucht overtreft nu reeds het millioen. hevig onweder In den nacht van Donder- Le Peuple is verplicht geweest daar- dag op Vrijdag der verledene week. Is de over te schrijven. Aubry was gelast met bliksem in de schouw geslagen van den den dienst der ouderdomspensioenen van alleenwonenden vrijgezel Kamiel Cat- de vrije en verplichte verzekerden, een teeuw op de Vaaghoek gelukkig zonder sekuur werk dat met veel zorg en oplet- brand te stichten. De man kwam er met tendheid moet gedaan worden. Zóó pre- den schrik en een dag werk om zijn huis- cies iets voor zijn kavel! En heel zonder- raad van het grim te zuiveren van af. ling: toen de wijnpotterij reeds ontdekt STADEN. - Naar wij vernemen zou de was' yond Aubry nog gelegenheid om eene alomgekende Vriendenkring in samen- reisP?n naar Parijs. Eerst nadien werking met De Vlindertjes reeds be- wef J binnengedraaid. gonnen zijn met hun herhalingen voor Aubry' ^oewel nog maar drie jaar in het a. s. tooneelseizoen. De mooiste ope- d*?nst had reeds een eigen woning die rette die in Vlaanderen bestaat! Wie kent F»-®» fr-waard 15 *f. v°°™afam ge" Sepp'lniet? Het zangspel van Hulle- meuhileerd. Hij verdiende ^000 fr. per brouck? Dat zooiets in een buitentooneel maand-, gaf daarvan .1600 fr aan zijn te berde komt is voorwaar een zeldzaam- vr?Vw' behield de ovenge 400 fr. als zak- *-d. En we weten vooruit dat het lukken geld' eI^met dle 400 ,fr- k°cht hlJ \°or zal: t voorgaande staat borg voor t ko- honderdduizende franken beurswaarden, mende. De vierstemmige kooren zouden en won geld gelijk slijk! Of juister ge nu reeds perfekt zijn aangeleerd. Blijven Ngd: die beurswaarden veranderden in maar alleen de afzonderlijke zangen en het gesproken gedeelte. M. Lietaert van Tielt zal weer van de partij zijn met zijn prachtorkest. waardeloos slijk. De groote koppen houden zich thans bezig met dat zaakje op te knappen. Aubry zou zoo maar vier verschillende Zeg, «Vriendenkring, van Staden, met kas?en bebbe" geledigd tot eene werkloo- uw dansende meisjes, voor wanneer de op- ^e as de duizend flank voeringen? Voor begin November zeker. dl? daarontbrekenzou Aubry nog een zooals vorige jaren? Wij houden die da_ debet hebben van 250 duizend frank bij gen vrij, hoor! En we kon-en meer danK^fJL^ ééns! sazsHaBasBEazaeBEanaatfêBBSdB LE1SE' Inhuldiging van H. Vandenbroucke Pastor dezer parochie op heden Zondag 6 Aug. om 3 u. nam. De stoet wordt gevormd aan den Geld- cüge boekhouding! zakvan af de Gemeentelijke School, waar de Geestelijke en Burgerlijke Over heid hem zal in oogenschouwing nemen streek omgaat, is best te begrijpen. De communisten houden er een speciaal Waalsch liedje op na: Soldats ne tirez pas; la caisse e'est mi qui l'a! De vader van Valère Aubry is burge meester een roode natuurlijk te Haine-Saint-Paul. Valère schijnt toch eene goede hoedanigheid te hebben; hij vertelt eenvoudig hoe hij te werk gegaan is. Maar 'n comble blijven toch altijd de gelukwenschen welke hij door de roode controleurs ontving' om zijne voorbeel- DE MANIFESTATIE TE ANTWERPEN. Ge zoudt er tegenwoordig duizelig van Orde van den stoet: 1. Politie en Rui- worden! De Fransche socialistische gazet tere; 2. Muziek der Gemeente; 3. Vlaam- ten spreken van 60 duizend en 't Gentsche sche Oud-Strijdersbond met vlag; 4. Dui- socialistenblad lapt er nog vijf duizend venwagen en -maatschappij; 5. Bolders, bij, Fransche, Hollandsche en Belgische Schutters, Tolbeambten; 6. Kroostrijke Socialisten, die 1.1. Zondag te Antwerpen Gezinnen: Wagen en Bond; 7. School- gemanifesteerd hebben tegen den oorlog kinderen; 8. Wagen Sint Martinus, Pa- en tegen het fascisme, troon van kerk en parochie; 9. Geeste- js de oorlog dan zoo nakend en de fas- lijke StoetKruisdrager, Congregatie, cistische dictatuur zoo dreigend in Belgie, Groep Hosanna Groep H. Theresia dat men juist in de Antwerpsche haven- Groep H. Kindsheid», Groep «Kruis- $tad die internationale manifestatie is tocht». Groep «Rozenkrans», Greep gaan houden? Of hebben de vreemde So- HerdersMeisje met kerksleutels; 10. cialisten in deze periode van krisis eene De leden van Openbaren Onderstand, Ge- afwisseling willen zoeken met eens naar meente- en Kerkraad; 11. Zeer Eerw. Belgie te komen? En die 60 a 65 duizend Heer Deken van Veurne met den nieuwen manifestanten dan? Op militaire stap en Herder en andere Geestelijken. lagBSiaaEiaasssssBDsanasassss! GEMEENTE WULPEN Plechtige Inhuldiging van den EERW. HEER E. NEVEJAN a's Pastoor van Wulpen OP ZONDAG 13 AUGUSTUS 1933, om 3 ure namiddag. VOLGORDE VAN DEN STOET; 1. Groep Boeren te paard; 2. Muziek maatschappij Eendracht en Hcop van in rijen van zes defileeren 300 man per minuut. Dat is 18.000 per uur. Maar 'k heb nergens gelezen dat die stoet 3 Vi uren zou gedefileerd hebben. Burgemeester Huysmans heeft die ma nifestanten allemaal op 't stadhuis ont vangen en Vandervelde werd door allen toegejuicht En een socialistisch In ternationaal Syndikaal Congres werd aan die manifestatie gekoppeld. Alleen zie ik maar niet het verband tusschen het ge vaar van oorlog en van fascisme in Bel gie en de internationale socialistische ma nifestatie te Antwerpen. Misschien is de bedoeling geweest de groote eenheid de socialistische arbeidersbeweging Brussel. Eene Interpellatie zonder besluit Het incident is gesloten is de geijkte formuul. M. Vergels (Chr. demokraat) ls ook in dat debat tusschengekomen. Het meest gezaghebbend woord werd uitgespro ken door soc. Uytroever: Ge moet het geld maar nemen waar het is. De VL Nat. Romsée heeft nu eene in terpellatie aangevraagd over het gebeur de van 11 Zondag te Stokkem (bij Has selt), waar de burgemeester een stoet wilde verbieden van de F. N. C. en in een t< recbtkwam.^^^^^^H Vermoedelijk komt die interpellatie eerst later, na het verlof. Want de socia listen hebben Dinsdag, na eene schreeu werige diskussie, besloten dat de Kamer deze week in verlof m?.g gaan! Verleden week eischte Vandervelde de bespreking van verscheidene begrootingen. Nu zou den de socialisten vrede nemen met eene bespreking over htm voorstel betreffende het Huishuurfonds, waarover natuurlijk nog geen verslag is uitgebracht! Daarvan komt niets in huis. De socialistische voorstellen ln betrek king tot noodverordeningen die verband houden met de krisis, zijn gedrukt en rondgedeeld. Rechtzinnig gezegd: ik had er wat beters van verwacht. EIERPRODUCTIE. Voor eene afwisseling breng ik U in de kiekenwereld en in de eierproductie. Se nator Mullie heeft daarover in de land- bouwkommissie van den Senaat een be langrijk verslag uitgebracht. Ik citeer eenige interessante cijfers: In 1932 waren er in Belgie 22 millioen hennen, die ongeveer 2.500 millioen eieren hebben voortgebracht. Daarvan zijn er omtrent 1.900 millioen in Belgie verbruikt en 662 millioen uitgevoerd. De eierproductie en kiekenverkoop mag geschat worden op 1.200 milioen frank. In de laatste drie jaar is de eierpro- duktie, voor den uitvoer bestemd, besten dig vooruitgegaan. De binnenlandsche markt is verbeterd. De Senaatkommissie heeft het regeeringswetsontwerp met al- gemeene stemmen bijgetreden. NOG WAT WETENSWAARDIGHEDEN. In eerste Raadsvergadering van het d« Oostduinkerke; 3. Kindergroep «De Eend-1 sterk te doen uitkomen? jes»; 4. Kindergroep «De Boerinnekes»; Het Internationaal Socialistisch Con- 5. Koostrijke Gezinnen (Wagen); 6. Kin- gres wordt te Brussel gehouden, en nog deren: Oogstgroep; 7. Boerinnen groep; 8 Raiffeisenkas (Wagen); 9. Onderlinge Bij wel in het Paleis der Akademiën. We zijn reeds den derden congresdag voor stand; 10. Gei! en bord; 11. Duivengilde bij, en steeds is men aan de verslagen (Wagen)12. Veloclub; 13. Visschersgilóe 0ver de verhoudingen in de onderschei- (Wagen); 14. Vlaamsche Oud-Strijders den landen, die daar ten getalle van (Wagen); 15. Herdcrsgroep; 16. H. The- achttien vertegenwoordigd zijn. 't Con- resia van 't Kind Jezus (Groep); 17. He- gres moet zeer interessant zijn, want al- melwagen; 18. H. Hartegroep; 19. Groep: heen de socialistische gazetten schrijven Welkom; 20. Eerw. Heer Pastoor gevolgd er over. door de Geestelijke en Burgerlijke Over heden. iBBHaassszEKSBsssEasagaassgaf NA DE MISLUKKING DER ECONOMISCHE WERELDCONFERENTIE 8 MILLIOEN FRANK ONKOSTEN BESTUURDE ECONOMIE IN AMERIKA. Wat in Amerika aan 't gebeuren is, schijnt mij heel wat interessanter. Pre sident Roosevelt, zonder eenige bemoei ing van Parlement of Minister, heeft een groote Welvaartcampagne ingezet. Zijn recept komt hierop neer: minder uren werken om meer voik aan 't werk te krij- BRIELEN. Auto-ongeval. Don derdag 1.1., rond 11.50 uur, op de baan leper-Veurne, aan «De Rustplaats» kwam een auto Fordsnel aangereden. De voeder wilde remmen voor den draai maar hierdoor sloeg de kleine auto om en slier de een eind voort onderste boven. Gansch de carrosserie was vernield, geen enkele ruit was nog geheel, de kap was in stuk ken gereten, de volantafgeslagen, enz. De voerder had een groote wonde ge- kr.jen aan het voorhoofd, juist boven de wenkbrauwen, maar zonder veel erg of gevaar. Die mag van geluk spreken. Wiel afgeloopen. Een wagen van de Belgium Skotter van de zoogezegde autotjesis alhier op de baan naar El- verdinge, enkelen tijd moeten blijven staan daar een der wielen afliep. De wa gen kwam van Veurne waar de Kermis geëindigd is. ter bestemming van leper voor Tuindag. POESBRUCGE. De plechtige aan stelling van E. H. Dubois ais Pastoor, heeft plaats op Zondag 13 Oogst, te 14 uur. Elk is reeds aan 't werk om onz:n nieuwen Herder gulhartig te ont vangen. ZiLLEBEIlE. Vriendelijke raadge ving. Tegen darmontsteking, leverziek ten, cholera, typhus en alle andere ziek ten der hoenders is Apotheker Verman- dere's POEIER 4200 1. t eenige onfeilbaar middel: het doodt de microben in de in gewanden. Wacht niet tot de ziekte zich Ingezet heeft, voorkomt de plagen door het POEIER 4200 als behoedmiddel te ge bruiken. MARVOL geneest het snot en ARSYLOL geneest de pokken. Pak en flesch dragen het gebreveteerd merk Ha- nekop Te bekomen Te POPERINGE, bij Apoih. Notrcdame en Kcstelyu. Te IEPER, Apoth. Snoeck Van Robarvs. Wcckesser. Rechtstreekse!» bij Apoth. Bourgeois te AVELGEM en verders in alle Apotheken. De Economische Wereldconferentie ls gen, en groote loonsverhooging om de dus uitgeioopen op een totale mislukking koopkracht van de bevolking weer op peil en ging uiteen na een algemeens slot- te brengen. De werktijd wordt terugge- vergadering, tijdens dewelke verscheidene bracht op 35 uren per week voor de vrou- redenaars het woord voerden cm meer wen en op 40 uren voor de mannen, met verstandhouding onder de volkeren te een loonbedrag dat berekend is op den prediken. Mac Donald, Eerste Minister vroegeren werkdag. Roosevelt hoopt aldus van Engeland, hield de slotrede. De Conferentie heeft 38 dagen duurd, men heeft er 8 ton drukwerk voor tegen den volgenden winter zes millioen ge- werkloozen terug aan arbeid te krijgen. De werkgevers worden niet verplicht, noodig gehad, in het totaal 2 millioen maar ais ze de nieuwe regeling niet toe gedrukte exemplaren, en de kosten der treden, weten ze op voorhand dat ze later Conferentie zouden 8 millioen frank be dragen. groote moeilijkheden zullen hebben. Reeds van de eerste dagen na de afkondiging De stad Londen zou ongeveer 4 mil- van Roosevelt's boodschap waren reeds lloen uitgegeven hebben, alleen voor ont vangsten en dergelijken. IJ£:3ii22?£3S3BS3Sai£a£BaZ3SB2S CON5CIENCE-HERDENKING TE KORTRIJK Kortrijk, waar Hendrik Conscience, van 6 Januari 1857 af, een tiental jaren ver bleef als arrondissementscommissaris, zal in September zijn 50-jarig afsterven 16.000 werkgevers uit de groote steden de nood-verordening toegetreden. Natuurlijk is de instemming verre algemeen. Van op afstand gelijkt het op eene grootsche po ging of proefneming van eene bestuur de economie 't Is de moeite waard om dat te volgen. SENAAT EN KAMER. De Senaat vergaderde Dinsdag niet, plechtig herdenken. Na een godsdienstige P8?.1".da Senaatscommissie heeft Dinsdag plechtigheid zal een optocht plaats heb- beslist dat ze de wettelijke landpacht ben naar de Consciencestraat, waar de r®senng, gelijk ze van de Kamer is ge- onthulling zal gebeuren van een gedenk plaat in den gevel van de woning, inder tijd door den geliefden volksschrijver be trokken. tBsaaisgsaaaaBESjBiSSBaaaasBaEa DE MOORD TE OOSTENDE NADERE BIJZONDERHEDEN Na het wetsonderzoek blijkt dat de won de die men had bemerkt aan het voor hoofd niet den dood veroorzaakte maar zou zijn gemaakt door een schup der spe lende kinderen. Het lijk had tot diep in de keel veel zand waardoor men afleidt dat het meisje nog levend was toen zij in den put gewor pen werd na een begin van verwurging. Men vermoedt dat hier een smokkelzaak onder zit. Twee mannen, waarbij een vroeger min naar van het slachtoffer werden aange houden. Dezen zijn: O. Wyffels, officier marconist aan boord van een der mail- booten Oostende-Dover, en Paul Van Boe- krijt, zoon van een bekende personaliteit van Oostende. komen, zonder wijzigingen overneemt. Dat is dus uit de voeten. In Kamerzitting van Dinsdag eerst een interpellatie over de uitbating der nieuwe visschershaven van Oostende. Eene vier- kleurige interpellatie, want Peurquaet (see.), Leuridan (VI. Nat.), K. Goetgebeur (Chr. demokr.) en Marquet zijn tusschen gekomen. Volgens Leuridan is de oplos sing van visschersbedrijf en visschersha ven verbonden aan het VI. Nat. ideaal. De Noordzee moet de Zee van Neder land worden. De dichter heeft dat zoo gezegd. Miniter Sap heeft den socialistischen interpellant dank gezegd in de veronder stelling dat de bedoeling is het oogenblik te verhaasten, dat de Stad Oostende de visschershaven zal overnemen. De nieu we visschershaven van Oostende heeft 103.525.400,91 fr. gekost. Er zijn techni sche misrekeningen, die moeten hersteld worden. Daarmeê was 't voornaamste gezegd. De rest van die zitting werd ingenomen door eene socialistische interpellatie over het steunbedrag bij werkgebrek in Groot- Alg. Chr. Vakverbond, IJ. Dinsdag ge houden, werd weerom uitvoerig beraad slaagd over werkloozensteun. Een geschil met eene der aangesloten centralen is gunstig bijgelegd. De nieuwe verordenin gen zullen samengevat worden in een bro- chuur van 200 250 bladzijden. Voorzitter Pauwels heeft zich met het opstel gelast. De kamerkommissie betreffende de vertoogschriften kwam Dinsdag bijeen. Gewoonlijk beperkt zich die kommissie met de verzending der ingezonden ver toogschriften aan de respectieve ministe- rieele diensten. Maar Dinsdag kwam het socialistisch petitionnement in bespreking. M. Fieullien (Brussel), die van tendenz een snuisteraar is, heeft o. a. wat Ploeg- steert betreft vastgesteld dat een aantal handteekens door dezelfde hand werden geschreven, dat andere namen werden aangegeven zonder adres, zoodat naar zijn besluit geheel dat petititonnement waardeloos en onbetrouwbaar is. Natuurljk waren de socialistische leden van die kommissie niet akkoord met het besluit van M. Fieullien. Daarover zal na tuurlijk nog verder worden getwist. Eéne zaak is zeker: met dat petitionnement zullen de socialisten niet met veel succes kunnen uitpakken in het Parlement. Het Gerecht heeft uitspraak gedaan in het proces dat ingespannen werd door M. Delmer tegen Le Vingtième Siècle In het vonnis worden de artikelen tegen M. Delmer afgekeurd. Het recht op ant woord is hem echter niet erkend. En op den hoop toe moet M. Delmer de ge rechtskosten dragen. E. H. Wallez heeft intusschen de re daktie van Le Vingtième Sieècle ver laten. Minister Van Isacker, in antwoord aan de socialistische interpellanten over werkloozensteun, heeft Dinsdag zijn ver gelijkende cijfers over het ondersteu ningsbedrag onder wijlen Minister soc Wauters en nu tot een geheel aangevuld De cijfers liggen hier voor mij. Ge krijgt ze bij eene andere gelegenheid. Groot Brussel naar de volkstelling van 1930 heeft eene bevolking van 1.204.590 inwo' ners. Daarvan 308.745 werklieden. Daar onder 52.951 werkloozen. Antwerpen heeft er veel meer. Turnhout half zooveel als Groot-Brussel; ln verhouding tot de be volking veel méér. Verviers heeft er meer, Mechelen tweemaal zooveel, en Gent vier maal. In de Kamerzitting van Woensdag kwam de kwestie van het parlementair verlof. De Socialisten lagen seffens over hoop. In den grond verlangden ze alle maal om in verlof te gaan, maar de eenen zegden het en anderen zwegen. 't Is nu zóó beslist, dat de Kamer op nieuw zal bijeenkomen den 17 Oktober, Vrijdag zal de wet op de Landpachten echter nog moeten gestemd worden. Na veel opruimingswerk, eigen aan elk einde van den parlementairen zittijd, kregen we vandaag de interpellatie van M.M. Beckers, Vaes en Blavier over het geen 1.1. Zondag te Stokkem is voorgeval len door een onverdedigbaar optreden van het 11° Linie en de brutale tusschenkomst van de Rijkswacht, die niet alleen het gezag van den burgemeester vertrapte maar op den hoop toe den burgemeester van Stokkem liet mishandelen. Veie Kamerleden, vooral van Rechts, waren gebleven om die interpellatie te volgen. Het verhaal van M. Beckers over die gebeurtenis maakte eene overweldi genden indruk. Ge begrijpt wel dat ik die interpellatie niet meer weergeven kan. Na M. Beckers sprak de Minister van Landsverdediging. Zijne stelling was: het leger heeft zich strikt gehouden aan zijn zending; het muziek heeft niet gespeeld op het grondgebied van Stokkem, wel in den partikulieren eigendom waar het vaandel werd overhandigd; een onder ;oek is aan gang over het optreden der Rijkswacht. Desgevallend zullen de noo- dige sancties worden getroffen. Kwamen vervolgens nog tusschen M. Romsée (VI. Nat.), M. Poullet, Minister van Binnenlandsche Zaken, en M.M. Vaes en Van Cauwelaert. naBEBHEiBEsnaaHaBBSSEESsaszia VEREENIGDE STATEN NIEUWE VERORDENINGEN EN MAATREGELEN Door President Roosevelt werd nieuwe vrijwillige arbeidskeure geteekend waarbij minima loonen en verkorte ar beidsduur voor al de bedrijven worden bepaald. Een kunstmatige regeling der graan prijzen werd ter uitvoering besloten zoo dat de termijnverrichtingen op de graan beurs gesloten zijn. De koersschommelin gen op de kontantmarkt werden voor on bepaalden tijd beperkt. De voortbrengst zou eveneens gecontingenteerd worden. Een ware kruistocht wordt gepreekt tot verhooging der loonen, om de koopkracht der massa te vermeerderen. Een waar schuwing werd gestuurd naar de werk gevers die hongerloonen totalen dat zij aan de schandpaal zouden gesteld worden. Een arbeidscode werd aan werkgevers voorgelegd waarbij o. m. bepaald werd dat kinders beneden de 16 Jaar niet in dienst mogen gaan, als zij meer dan drie uren per dag moeten werken, de bedienden niet langer mogen werken dan 40 uren de magazijnen maar 50 uren open blij ven, enz. Omzeggens 85 der werkgevers zijn akkoord met President Roosevelt en heb ben de 40-uren-wet in toepassing gebracht en de loonen van 10 tot 33 verhoogd In zekere bedrijven werd de werktijd op 35 uren per week gebracht. Na 8 Oogst zal Roosevelt een uitge breid plan van openbare werken voorleg gen en de regeering zou 300 millioen dol lars trachten te leenen om die werken uit te voeren. ONEENIGHEID IN DE REGEERING? Naar verluidt ls oneenigheid gesproten in den schoot der regeering en is de H Cordell Huil, leider der Amerikaansche afgevaardigden te Londen, zinnens zijn ontslag in te dienen, daar zijne strekkin gen en opvattingen niet meer overeen stemmen met deze van Roosevelt. DUITSCHLAND GELD UITVOER STRENG VERBODEN Het is streng verboden nog geld uit Duitschland te zenden. Dezen die uit wijken mogen geen geld meer toegestuurd worden door hunne familieleden die nog in Duitschland vertoevende. Alle waarde verzendingen naar den vreemde worden onderzocht en niet zei den gebeurt het dat groote sommen aan geslagen worden. TE MEESEN Het klein driejarig meisje Georgette Delmotte was met haar vader Jules Del- motte-D'Hondt, Donderdag namiddag, te Meesen, naar het korenveld getogen om er koordekens te gaan halen. Rond vijf uur stond de pikmachien gereed om het koren af te pikken. Inmiddels was, tijdens een afwezigheid van den vader, het kleintje in het koren geloopen, dewijl de pikmachien aan den gang werd gezet. Het kindje dat niet opgemerkt werd in het koren werd door de pikmachien beide voetjes afgeslagen. Onmiddellijk werd het naar de kliniek van leper gevoerd, maar beide voetjes zijn voor het ongelukkig kindje verloren. iga&Eia&Bsasa&aaaaa&SKisJieaaBB Te ANDERLECHT wilde een 66 ja rige man op een voorbijrijdenden tram springen; hij viel er tusschen en werd in twee gereden. Te ANDERLECHT werd vrouw J. Van Nieuwenhove met blijslagen in haar huis doodgeslagen door haar stiefzoon. Te ZUIENKERKE bij Blankenberge botste een auto op een stilstaanden auto, sloeg om en schoot in brand; dë voerder werd verkoold. Te MEENEN botste een autobus met werklieden op den elektrieken tram; meest alle inzittenden werden licht ge kneusd. Te ANTWERPEN werden een bende valschmunsters aangehouden die stukken van 20 fr. mieken. Te GENT reed een auto op het gaan- OOSTENRIJK DE STRIJD TEGEN HET NATIONAAL-SOCIALISME Door de regeering Dolfuss werd verbod opgelegd nog Nazi-redevoeringen te hou den en bij tal van Nazi's werden huis zoekingen gedaan. TER NAGEDACHTENIS VAN MGR SEIPEL Ter nagedachtenis van wijlen M-gr Sei- pel, die zoolang het land meesterlijk be stuurde, werd een nieuwe kerk in opbouw gesteld. NEDERLAND POLITIEKE UNIFORMEN EN KENTEEKENINGEN VERBODEN? In de 2' Kamer van Holland werd een wetsontwerp neergelegd om het dragen van politieke uniformen of kenteekens te verbieden. Het ontwerp heeft veel kans doorgehaald te worden. DE AMBTENAREN MOGEN ZICH NIET AANSLUITEN BIJ DE SOCIALIS TISCHE, KOMMUNISTISCHE OF FAS CISTISCHE PARTIJEN De Minister-President M. Colijn, heeft aan de Ministers der verschillende de partementen een brief rondgestuurd, waarin staat dat de Staatsbeambten zich niet meer bij de sociaal-democratische partij, de communistische en anarchist! sche syndikaten en fascistische partij mo gen aansluiten. NIEUWE FINANTIEELE MAATREGELEN Om het tekort aan te vullen der be grooting zullen nieuwe lasten gelegd wor den, grootendeels op het inkomen, op de koepons en zullen de Staatssalarissen een verdere verlaging moeten ondergaan. TROTZKY ONGEWENSCHT Door de onafhankelijke socialistische partij werd Trotzky uitgenoodigd naar Holland. De Hollandsche regeering komt thans den toegang te ontzeggen aan Trotzky. FRANKRIJK DE SCHEURING BIJ DE SOCIALISTEN Thans is de overeenkomst en eenheid van opvattingen ver te zoeken bij de Fransche Socialisten en volgens het al gemeen oordeel staat de Fransche socia listische partij onvermijdelijk voor een definitieve scheuring. BEGROOTINGSTEKORT VAN 7 MILLIARD Voor de begrooting van het jaar 1934 staat men nog voor een tekort van milliard frank. De Franschen mogen er zich dus aan verwachten binnen kort nieuwe belastingen te mogen betalen. IS FRANKRIJK'S VEILIGHEID VERZEKERD? Volgens zekere beweringen der Engel sche Daily Mailheeft Frankrijk al het mogelijke gedaan om zich te verzekeren tegen aanvallen en thans het best be schut is. Zelfde blad deed ook uitschijnen dat Frankrijk; door zijn overdreven vrees aldus onrust verwekt in de rest van Europa. VATIKAAN DE PAUS BUITEN HET VATIKAAN Vroeger werd gezegd dat Z. H. de Paus op 15 Oogst zich zou begeven naar de kerk van de H. Maria de Meerdere. Door de H. Vader werd dit bezoek althans tot verderen datum uitgesteld. ENGELAND ZAL MAC DONALD ONTSLAG NEMEN? In Engeland meent men dat Mac Do nald, op politiek gebied zeer getroffen door de mislukking van de economische wereldconferentie, er aan denkt zich uit de politieke wereld terug te trekken en de plaats van Eerste Minister aan een an der over te laten. Zijn opvolger zou heel waarschijnlijk den Heer Chamberlain zijn. Als troost zou de socialistische minister den titel krijgen van Markies van Los siemouth WIELRIJDEN WIST U Dat al de renners van 't omliggende er op gevierd zijn, zich eenige punten aan te schaffen in *t Criterium der Hoppestreek Dat Achiel Morent ter jarent zal Junior worden. Dat Georges D'Alleine de roode ronde van Belgie zal betwisten. Dat Denis een baas is bij de beginnelingen. Dat Masschelein reeds genezen ls van zijn val en weer goed rijdt. Dat Parmentier een weinig uit forme is. Dat Jules Hosdey zelf verklaard heeft, uit de vijf eersten niet te gaan in het Criterium der Hoppestreek Dat Union dees jaar reeds twee zware vallen gedaan heeft. Dat Vandekerkhove alhier alleman regel matig vloert. Dat Robert Dewilde een heel goede rijder is, maar altijd veel tegenslag heeft Dat Meeuw heden ten dage, zonder on gelukken, altijd zal prijs rijden. Dat Valère Spetebrood kost wat kost, de zevende proef wilt winnen. Dat Lauwere stilaan verbetert en ln 't kort zijn koers zal winnen. Dat Desmet uit Alveringem in koers altijd de geweldigste is. Dat Lucien Taffin soldaat speelt. Dat Joseph Moerman hoopt van zijn stand in 't Criterium nog te ver beteren. Dat Boutez een goeie rijder is op een korten afstand. Dat Camiel Brabants een der beste trein- loopers ls. Dat Odiel Deberdt voor altijd het rijwiel op den zoldrr steekt. Dat Everaert de forme van verleden jaar niet vindt. Dat Maerten ook aangezet heeft in Ha- ringe. Dat Couwet een schoone rijder en goeie sprinter is. Dat Boone van Krombeke regelmatig zal prijs rijden. Dat Maurice Lacante de beste Iepersche beginneling is. Dat den oud-renner Bafcop uit Renin- gelst zich nog de beste toonde in den koers voor parochianen. Dat Pittilioen ter jarent een van Poperin- ge's beste renners zal zijn. Dat Camiel Degraeve vroeger beter reed dan nu. Dat Titeca een goe coureur kan worden. Te Veurne. 1. Demeersman, Meeneq, 100 km. in 3 u. 27 min.; 2. Vanden Dries. sche, op 2 min. 30 sek.; 3. G. Desmedt; 4. L. Maes; 5. Van Overberghe; 6. Lowie; 7. Deschepper M.; 8. Vandepitte E.: 9. Van Herzele; 10. Demasure; 11. Boute; 12. Vande Weghe; 13. David; 14. Allard; 15. Vin Wayenberghe. Uitslapen van Stratekoersen Te Wervik. 1. Omar Valcke, Git»; S, Gerard Durand, Slyps; 3. Cesar Paepen.% Moeskroen; 4. Dufremont Jéröme; 5. Vansteenkiste Alfons; 6 Samyn André; 7. Defever Maurice; 8. Werbrouck Geor. ges; 9. Hoedt Maurice; 10. Hainaut Alfons. Te Zwevezele. Lava; 2. Verstraete; 3. Ipskamp; 4. Biebuyck; 5. Windels; 6. Declercq; 7. Termote; 8. Dejonckheere; 9. Leuntjes; 10. Druyaert; 11. Brutsaert; 12. Denys; 13. Vyncke; 14. Strobbe; 15. Debie. Te Wevelgem. 1. Huysse, Kortrijk; 2, Van Aelst, Wevelgem; 3. De Craene; 4. Rosseel; 5. De Weerdt; 6. Van Assche; 7. Ramon. Te Beselare. A. Depraetere. Roese- lare; 2. Seynave; 3. Vansteenkiste; 4. Martin; 5. Cael; 6. Vansteenkiste; 7. Woets; 8. Cracco; 9. Debeest. Te Deerlijk. 1. Servaege, Harelbeke, 50 km. in 1 u. 45 min.; 2. Dedeurwaerder; 3. Laevens; 4. Vanpanteghem; 5. Windels; 6. Lecluyse; 7. Furnière; 8. Defoordt. Te Reningelst. 1. Vandekerkhove, Eesen; 2. Pattyn A„ Komen; 3. Val. Spe tebrood, Poperinge; 4. Pattyn A., Komen; 5. G. D'Alleine, Poperinge; 6. Lacante M, leper; 7. Moerman E., Woesten; 8. Lau were A„ Woumen, allen wiel in wiel; 9. Bafcop Albert, Reningelst, op 1 min. 30 sec.; 10. Muylle A., Boezinge, op 4 min.; 11. Bottez A., Poperinge; 12. Breyne, Ko men; 13. Staessens Achiel. Te Veurne. 1. Ovaere; 2. Vandekerk hove; 3. Denys; 4. Lava; 5. D'Alleine; 6. Deschuimer; 7. Ariclo; 8. Desmedt; 9. Berton; 10. Tack; 11. Dejonckheere; 12. Morent; 13. Pylyser; 14. Stockelynck. Te Komen. 1. Masschelein; 2. Hout- te; 3. Lacante; 4. Lecluyse; 5. Vansteen kiste; 6. Dillies; 7. Ferret; 8. Pannecou- cke; 9. Duniont; 10. Lewyllie; 11. Annoot. «o» AANGEKONDIGDE KOERSEN OP ZONDAG 6 OOGST 1933: TE POPERINGE. 670 Fr. prijzen en premies; 60 km. Inschrijving tot 3.30 u. bij Georges Deneire, Trommelaarstraat. Dat er te Elverdinge twee zijn, die 't vol- I Schaal Belga te winnen voor de 3 best genese seizoen zullen koersen. Dat eenige renners van Vlamertinge lie- I geklasseerde renners van zelfden club. Deze koers dient als Proef voor ver accordeon spelen, dan in koers Het Criterium der Hoppestreek rijden. TE WEVIK (Kruiseecke). Om 4 u.; Dat Bocarren zich 't volgende seizoen zal 50 km., 500 fr., voor beginnelingen, in da trachten te onderscheiden. Dat Gaston France voor zi.in eerste koers- jaar goed figuur maakt. Dat Maurice Lefevre de mannen beneden de 20 jaar dikwijls den baard afdoet. Fruitenier. TE LEDEGEM. Om 4 u.; 50 km., 700 fr., voor beginnelingen. «In den Ast». TE HOUTEM (Veurne). Om 3 ure. Dat Boutlegier niet gaarne rijdt in de vo°r alle beginnelingen onder de 22 jaar; 60 km., 500 fr. prijzen; bij L. Booghs, velomaker. bergen. Dat Gadeine ook blijft hangen. Dat het zal spannen te Georges Deneire's voor de zevende Proef tusschen Jules Hosdey, Valère Spetebrood, Georges D'Alleine en Achiel Morent. En dat we daar veel coureurs verwach- bet Volksbelang tende zijn. DOLIE. VOOR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DE BAAN. De voorbereidingswedstrijd voor de aan wijzing der mannen die zouden deelne OP MAANDAG 7 OOGST 1933: TE WERVIK (Kruiseecke). Om 5 U.J 40 km., 400 fr., voor beginnelingen. In OP DINSDAG 8 OOGST 1933: TE RUMBEKE. Om 4 ure; 40 km, voor beginnelingen onder 18 jaar; 500 fr. prijzen. In de Nieuwe Boonhutte TE IEPER. 99 Km. voor Juniors en Beginnelingen B. W. B.; 2000 fr. prijzen. BRITSCH-INDIE GANDHI OPNIEUW AANGEHOUDEN In Engeisch Indie is de toestand weer om heel slecht. Verscheidene stammen zijn in opstand gekomen en Gandhi heeft een nieuwe ongehoorzaamheidscampagne ingezet en de boy-cot veldtocht gepredikt. Door de Engelschen werd hij opnieuw gevangen genomen en naar Poona over gebracht waar men hem verzocht te blij ven en zijn beweging te staken. Aan den wensch gaf hij geen gehoor en werd ver volgens nogmaals voor langen tijd inge rekend, tot hU tot betere gevoelens zal zijn teruggekeerd. liiKaaBaEBBisaeassBaEHEiasaHB pad, doodde een vrouw en kwetste eene vrouw. Te LIVERPOOL (Engeland) werden duizenden kisten appelsienen, uit Spanje herkomstig, in zee geworpen, daar de ver hooging van de inkomrechten de verkoop van deze sappige vrucht totaal onmoge lijk gemaakt heeft. Te MARQC-EN-BARCEUL brandde een katoenmagazijn af; 40 tot 50 miljoen scade. tSHaBBa&BSgBBSZSBBIgSaSSHH DE TOESTAND van Cyrlel Maerten van Wijtschate, is verbeterd en er is veel hoop hem te redden. men aan de wereldkampioenschappen Inschrijving bij M.'Debccuf Café Ri- werd gewonnen door Hamerlinck, in den h d Statiestraat, 44. Aankomst A la mrinr ircrvt» TlAnnAAln T AIFA WS* V» I sprint vóór Danneels, Loncke, Schepers, VU] d' Courtral Hardiquest en Bonduel. Alle andere ga 1 ven op. Door het sportkomiteit werden diens- TE MIDDELKERKE. Voor Juniors B. W. B., 90 km. (8 ronden)2000 fr. XJWI AiCt; ÖJJU1 l/ZlUllllUClts WCiUCH U1CI1Ö- WH volgens de vier eersten aangeduid om de Pll!Jzen'Inscbrijving van h30 u. tot Belgische kleuren te verdedigen. Bij de liefhebbers viel de keus op Lo- wagie, Van den Steen, Poffé en Helsen. Bij iedere kategorie moet evenwel nog een renner uitvallen. VOOR DE RONDE VAN ZWITSERLAND 2.30 u. in het Gemeentehuis. OP ZONDAG 27 OOGST Ü33: TE POPERINGE (Brabanthoek). voor beginnelingen, oud-juniors uitgeslo ten. 600 Fr. prijzen. Deze koers dient als Proef voor DER ONAFHANKSLIJKEN van 29 Juli tot 6 Justus 1933. De ploeg voor deelname aan de ronde Het Criterium der Hoppestreek van Zwitserland zal heel waarschijnlijk samengesteld worden als volgt: Jef De- muysere, Louis Hardiquest, Leon Louyet, Van Rysselberghe, Garnier en Edg. De Caluwé. Wel te verstaan als deze laatsten beroepsrenners worden. Verders nog als afzonderlijken: Degraeve, Adam, Deschep per en Lambet, en als plaatsvervangers: Corthout en Dignef. WAT DE RONDEMANNEN GEWONNEN HEBBEN. Assen: Speicher, 105.503 fr.; Guerra, 80.118 fr.; Jean Aerts, 75.542 fr.; Ar- chambaud, 62.347 fr.; Schepers, 39.965 fr.; Lemaire, 33.608 fr.; A. Magne, 33.580 fr.; Stoepel, 30.470 fr.; Le Grevès, 30.127 fr.; enz. Afzonderlijken: Trueba, 56.703 fr.; Mar- tano, 30.270 fr.; Louyet, 28.206 fr.; Cor- nez, 20.240 fr.; Rinaldi, 17.536 fr.; enz. BELANGRIJKE SPORTGEBEURTENIS. Na 133 dagen koers aan 93 km. gemid deld heeft Petite Rosalie (rekordpoging Citroën-Yacco) den 27 Juli, om 11 ure, de 300.000 km. overschreden. De Heer Ci- troën heeft daarna zelf de koers stop gezet. De 8 P. K. Citroën totaliseerde 132 internationale rekords van den afstand, 78 wereldrekords van den duurtijd, en 27 wereldrekords van den afstand. M. André Citroën biedt een premie van drie miljoen aan wie er in slaagt dit re- kord neer te halen. EDGARD DE CALUVVE die favori voor den koers vertrok en vast schijnt de koers ook te moeten winnen. I Hij staat aan de leiding niet 10 minuten voorsprong. NOG TE BETWISTEN PROEVEN: Proef: Poperinge, Zondag 6 Oogst. ProefPoperinge (Brabanthoek)Zon- dag 27 Oogst. 9* Proef: Reninge, Zondag 3 September. 10* en laatste Proef: Poperinge. UITSLAGEN: 1" Rit, Brussel-Beaumont. 1. Geor ges Lucien; 2. Verlinden; 3. Garnier; 4. Vanderpoorten; 5. Vandenberghe; 6. Van Erp H.; 7. Vanderveeren H.; 8. De Calu- 1 wé; 9. Bruneau G.; 10. Janssens, Lambert, (De data der laatste Proef is nog vast te Vierinckx, Deffet, Planckaert, Lauwere, stellen) -«o»- Uitslagen van Baankoersen Te Oostkamp voor beroepsrenners. 1. Gerard Desmet, Gits, 137 km. in 3 u. 37 min.; 2. Sylveer Maes, Zevekote, op lengte; 3. Gaston Rebry, Wevelgem op 1 min.; 4. Flander Horemans, op 1 min.; 5. Karei Vankeer; 6. Deputter; 7. Fel. Vervaecke; 8. M. Decorte; 9. Lam-12. Lucien Georges; 3. Charlet; 4. Bury; Degreef, Vanderbergh J., G. Christiaens, Herckenraeth, Kemps, Bekaert, Neuville. 2" Rit, Beaumont-Aat. 1. Heyninckxj 2. De Caluwé; 3. Maes Pol; 4. Van Lieffe- ringhen; 5. Planckaert; 6. Verlinden; 7. Jeunen; 8. Desmet C.; 9. Van Dam; 10. Vranckx; 11. Lucien Georges; 12. Van- der Veeren. 3' Rit, Aat-De Panne. 1. De Caluwé; paert; 10. Knockaert; 11. Wynants; 12. 5. Hendrick R.; 6. Rombouts; 7. Coppens; Dhooge; 13. A. Dossche; 14. Rolus; 15.18. Van Iseghem; 9. Smets; 10. Maes R.5 Van Eenooghe; 16. R. Dewolf; 17. G. 11. Van Campenhout; 12. Herckenraeth; Haeck; 18. G. Dossche; 19. Drappier. 13. Luppens; 14. Verlinden; 15. Garnier; Den Ommeloop van Aa (Frankr.). 1. Gahy. Grujon, 100 km. in 3 u. 07 min.; 2. R. 4* Rit, De Panne-Genk. 1. De Caiu- Decroix (Belg), in 3 u. 08 min.; 3. Bana- wé; 2. Loopmans; 3. Rombauts; 4. Jerome zak, op 10 sek.; 4. D'hooghe, op 2 min.; France; 5. Verhaegen; 6. Cardinaels Ma- Napierala, z. t.; 6. Coudal, z. t.; 7. Pe- thieu; 7. Verlinden; 8. Machiels; 9. Geu- tit, in 3 u. 11 min. 30sek.; 8. Lefait; 9. nis; 10. Van Izegem; 11. Romain Maes; Boulanger; 10. Ballleux; 11. Marchaud; 12. Luppens Jan; 13. Vanderveeren; 14. 12. Bodart; 13. Delatter; 14. Bacquet; 15. Herckenraedt; 15. Garnier; 16. Bury. Magniez; 16. Hupont; 17. Andrieuz; 18. Dufossé. Kriterium 5* Rit, Genk-Luik. 1. Loopmans; 2, Cardinaels M.; 3. Neuville; 4. Neyens; 5. Noord-Frankrijk. Wierinckx; 6. Heyninckx; 7. Smets; 8. de. Rit: Duinkerke-Anzin, 150 km. 146 Decapelle; 9. Wermoes; 10. Cardinaels P.; Vertrekkers: 1. A. Vandaele, Komen, in 11. Romain Maes; 12. Van Dessel; 13. u. 22 min. 30 sek.; 2. G. Waelkens; 3. Kemps; 14. Geus; 15. Van Isegem; 16. Mithie"ich; 4. Blin; 5. Flament: 6. De- Verdijck; 17. Vranckx; 18. Glgot; 19. Gar- smet; 7. Dissaux; 8. Bossuyt; 9. Nu ttens; nier; 20. Verllnden; 21. De Caluwé; 22. 10. Pyncket; 11. Van Hee; 12. L»-,. Bru-1 Rombauts. 6° rtit, Luik-Aarlen. 1. Geunls; 2. G. Christiaens; 3. Janssens; 4. Van Dessel; 5. Binst; 6. Neuville; 7. Verhaegen; 8. Vandam; 9. Herckenraeth; 10. Wermoes; 11. Frey; 12. De Caluwé. ALGEMEENE RANGSCHIKKING na den 6" Rit. 1. De Caluwé 2. Garnier Henri 3. Verlinden André 4. Vander Veeren FL 5. Herckenraeth Theo 6. Christiaens G. 7. Bekaert Gustaaf 8. Van Campenhout 9. Maes Romain j; 13. Eivenne; 14. Delille; 15. A. Van- lonck. 2« Rit: Anzin-Rijsel, 166 Km. 1. A. Vandaele, Komen, ln 5 u. 16 min. 55 sek.; Mithievich; 3. Tessier; 4. (gelijk) Noël, Declercq, Leroisse, Boone, Lernet, Meers man, Nuyttens, Van Hee, Vermassen, A. Vanderdonck, J. Vanderdonck, Lamoureux, Devoine, Bossuyt; 19. Flament; 20. Mar- chand. Uitslagen van Junic rskoersen Te Deerlijk. 1. Gustaai Vanden Dries- sche; 2. Van Overberghe, c 1 30 meters; 3. Emiel Van de Pitte, op 10 sek.; 4. Ed- mond Claeys, op 1 min éO «k.; 5. Dema- zure, op 2 min.; 6 Geo -s Vermeiren, op 7 m;n.; 7. Vai::". :r Vermt op 1 banddlk-110. Georges Lucien te; 8. Cr'-'sse. cp leng 3; 9. Voet; 10. 11. Verdijck L. Bom ttens; il. C. Vand n Órlessche. 112. Neuville 36 26 17 36 36 63 36 41 17 86 62 07 86 32 17 26 57 48 36 58 43 87 03 18 37 04 87 06 27 87 06 48 >7 08

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4