JÉlpiessie te leper Waar naartoe op Zondag 6 Oogst Naar IEPER en daarna Christiaens Devolder, Kortrijk LEUDA Poeders KINDEREN, een schoon geschenk staat U te wachten naar de Boomgaardstraat, 20, leper GEDACHTEN ALLERLEI TIJDINGEN MAAN op Heden Zondag 6 Oogst. BIJZONDERE TREINEN II OPHEFMAKENDE UITVINDING ff wm wmm LANDBOUWERS en AANBESTEDINGEN BIJZONDERE TRAMS om de H. Hartefeesten bij te wonen OM DE PRACHTIGE EN NUTTIGE te gaan bezichtigen gegeven door de Firma Chicorei- en Koffiebranderij mmrn. TE VERKRIJGEN IN ALLE GOEDE WINKELS Zorgt mede dat ge een papieren zakje van Chicorei hebt, Waarheid Is de grondslag voor alle tnenschelijke grootheid. Samuël Smiles. Wie zich wreekt stelt ach gelijk met «ijn vijand. Wie vergeeft, is boven hem verheven. ALS "K tr HIER NU UIT GA LEGGEN Dat 'n vliegmasjien gemaakt is om te [vliegen Dan is er niemand die zal zeggen Da"k bezig ben aan 't liegen. Hetgeen ik overigens nooit doe! Een groote veekweeker uit den Staat Montana (Amerika) heeft aan de lucht vaart een benuttiging gegeven welke voor- Waar de liefde kommandant van de zeker door niemand tot hiertoe voorzien wacht is, staat de ijverzucht op post. was. Hij bedient zich van een vliegtuig IBBBIBflflBIBBBBZSIHSBHVBBSSBB om 'let verdwaalde vee te gaan opzoeken. In de uitgestrekte weiden van Montana, L( Jf l I doorsneden met bosschen, waren er ver- fI scheldene mannen en ook verscheidene i ïsSp dagen noodig om de verdwaalde schapen 1 I en ossen naar hunne weiplaats terug te v v'V4.irSp, yf I brengen. Thans doet de vlieger eiken dag zijne ronde. Als de loods een vluchteling j bemerkt, laat hij een bom vallen die niet hAJLuktda ontploft, maar die een zwaren en aan houdende rook uitblaast. En de bewakers, gezeten op hunne vlugge peerden, hoeven nog slechts het dier te gaan weghalen. M'n beste lezers kunnen 't zelfde ne yiiFINE OORZAKEN, groote gevolgen, h^ggj. probeeren... ingeval hunne vrouw Of Marenta rap verbolgen» 't eens in haren bol moest krijgen... te Dat is de zin I Waarmeê 'k vandaag hetmanneke uit de Zonder meer geklaag M'n epistelken begin. OVER T HUWELIJK, beste gezellen Moet ik U niet veel meer vertellen H Want, hoe ge nu ook op uw borste klopt Ge moet weten, 'k ben gisteren met ons velen onder u, die zijn er al meê... gefopt. Marenta ne keer op reis geweest. Waar üaar 'k wil U spreken over ne man met naartoe? hoor ik U al vragen. Hewel, om- [verstand dat ge zoo curieus zijt zult ge 't nu niet 0je (je volgende annonce zette in de weten zie. We zaten in den trein en te genover zat een vrouwmensch. Ik maakte bij mijzelve de reflektie: God heeft toch schoone dingen geschapen, want voor zoo ver ik verstand heb van dat artikel was dat een schoon vrouwmensch. Dat vrouw mensch had een gazet in de hand: maar door 't geschok van den trein en door de warmte, was dat vrouwmensch in slaap gevallen en de gazet viel uit heur handen. Die gazet was ons gazet. Toen kreeg ik nog meer gedacht in dat vrouwmensch en ik raapte haar op. Niet dat vrouw mensch maar de gazet. Marenta zag mij met schele oogen aan en toen ze te Pa' rapommelen uitstapte (niet Marenta maar dat vrouwmensch) zei Marenta sef fens: ge waart zoo gedienstig en vriende lijk!! Marenta, zei ik toen Elkeen weet het, groot en klein Dat 't Manneken kan gedienstig zijn Elkeen weet het, klein en groot Dat 't Manneken steeds zijn diensten bood En 't staat op zijnen neus te lezen Dat hij steeds vriendelijk kan wezen. En wat dunkt U van dat vrouwmensch? vroeg Marenta verder. Hewel Marenta, als •r 't onzent zoo een muis op zolder moest zitten, sloeg ik al de katten dood. Maren ta heeft van den ganschen dag geen boe noch ba meer gezegd en de kermis is pre cies 'n uitvaart geweest. Enne... welke zedeles valt er nu uit dit voorval te trekken?... Ten eerste dale pot dorie vergeten ben van met den kalender voor de pinnen te komen... en ten twee de, aangezien dat vrouwmensch een leze- reske van ons blad was, en ik aan den vrede in 't huishouden houd gelijk aan mijnen kletskop, moeten mijne alderlief- «te lezereskens niet verwonderd zijn, als lk hun tusschen nu en een maand niet meer aanpreek met 't lieve woordje al- derliefste want langs onze kanten du ren d'onweders lange... DEES WEEK in onze kalender maar weinig vrouwelijke namen... wat geluk! Maandag 7 Augustus: St Gactan. Die kwaad wordt zonder reden Moet maar weêr goed worden zonder beden, Dinsdag 8 Augustus: St Justinus. 's Werelds gunst hangt in twee schalen Klimt ze hier, daar zal ze dalen. Woensdag 9 Augustus: St Amour. Vergeefs kent ge des hemels baan Als ge niet gaat... maar stil blijft staan. Donderdag 10 Aug.: St Laurentius. Al heeft de val ons kwaad gedaan Met vallen leert men zeker gaan. Vrijdag 11 Augustus: Ste Suzanna. Pluweel en zijd' is zeldzaam kruid Dat bluscht het vuur den keuken uit. Zaterdag 12 Augustus: Ste Klara. Een open deur, een open mond Dat zeilt er menig in den grond. Zondag 13 Augustus: St Hyppolitus. Wilt ge wat maken. Meet wel uw laken. Eer dat ge snijdt; Hij kan licht dwalen Uit perk en palen, Die haastig rijdt. NAVELIO BRANCHI, ne Italjender die djn brood verdiende met zijn kop in den muil van een leeuw te steken heeft het op ■lot van rekening maar triestig afge bracht. Hij deed dat stieleken reeds twin tig jaar en nog nooit was er hem iets overkomen; maar nu op de kermis te Schomendrecht was 't mis oprecht, want daar heeft de leeuw per vergissing zijn muil te rap toegedaan en is Navelio Bran ch! er zonder kop van afgekomen. Als zedeles wil dit onthouwen Een leeuw moogt ge nooit betrouwen Want al is een leeuw nog zoo zacht van [manier Het is en blijft toch altijd een dier. De Vlaamsche Leeuw moet ge echter niet [vreezen Die is slap van pooten, spier en pezen... Die kan wel eens grommen en brullen En dan roepen ik en gij en andere snullen Vivat! hoort ge dien schreeuw Dat is onze Vlaamsche Leeuw. Helaas! met zoo ne leeuw of geenen leeuw is 't toelemême, zou de Waal zeg gen. SUSKA KLOEF heuren Toon was ge- «torven en daar de kleeragie nogal kos telijk is, had Suska heuren Toon met 'n «lecht hemd in de kist gefoefeld. Maar nu gebeurde 't dat de pastér een week la ter sermoonde over 't laatste oordeel en 8uska verstond dat de pastoor gezegd had dat in 't laatste oordeel de overledenen voor de pinnen zouden komen, zooals ze naar d'eeuwigheid vertrokken waren. Suska vertrok en ze liep naar meneer pastoor zeggen dat heuren Toon geen dippen aan zijn hemd had, en daar zou ■taan in zijn bloote billen. Da's niemendalle, zei de pastoor, Toon was altijd een slimme kerel... hij zal wel ievers tegen den muur gaan staan! EN DE MOEDER van den onbekenden ■oldaat heeft een briefelken naar den minister geschreven om te vragen of ze met een tent aan 't graf van den onbe kenden soldaat zou mogen gaan staan om daar kreemalaglas te verkoopen. Dat zou dan kreemalaglas zijn die nen bijzonde ren naam zou dragen, zooals kreemala glas patriotiek bijvoorbeeld. En aangezien in Brusselstad Zoovele patriotten loopen Zou 't vrouwken daar, wel dat is glad Veel pakskens kreemalaglas verkoopen. TE DOORNIK zijn er vele kinderen ziek geworden van kreemalaglas te eten en als de dokter er niet rap bij was ge weest, dan zouden ze hun keersken uit geblazen hebben. Ik kan het niet luide Genoeg roepen Laat toch uw kinderen Niet te vele snoepen. [krant: Een Jongeman die wil gaan trouwen, wenscht in kennis te komen met ervaren gehuwd man die hem die zottigheid uit het hoofd zou praten Ik zou mij zelf wel aangeven... maar 'k ben er op voorhand van verzekerd da'k te erg zou te werk gaan... en de man zoo een haat tegen 't vrouwvolk zou inbla zen... dat hij tot gewelddaden zou over gaan. Daarom laat lk het liever aan een van mijne welwillende lezers over... d'r zullen kandidaten genoeg gevonden wor den denk lk, en... God zal er U voor loo- nen, want... t is een werk van barmhar tigheid. JAN, zei meester Brillemans, in wel ke klasse der dieren, zoudt gij den mensch rangschikken? In de klasse der herkauwers, mees ter. En waarom? Omdat hij sjikt, meester. TE NEERHESPEN ging vrouw Butte- neers naar 't veld om wat patatten uit te doen. Ze was nog geen tien stappen van hui* of ze hoorde haar kind in de wieg luid en erbarmelijk schreeuwen, ze liep terug in huis en wat zag ze? Een dikke rat Die in 't wiegske zat Ze was bezig met d'oor van 't wichtje op [te vreten En had er reeds de helft van opgeëten. Zedeles: laat uw kinderen nooit alleen thuis, zegt Marenta. j.n Belgie zitten er ook veel ratten. Vooral franskiljonsche ratten die met hun taaltje de beste plaatsen wegfoefelen terwijl de Vlaming, die Fransch moet kennen, met de broks- kens die van tafel vallen, moet content zijn. JANTJE was altijd content, als hij in de klas kon antwoorden. Noem mij eens een doorschijnend voorwerp? vroeg de meester. Een sleutelgat, zei Jantje. DE GEZONDHEID BEWAREN dat is een zeer schoone zaak. Daar is een dok ter, en die dokter heet Morris en die dok ter Morris beweert mordicus dat eer het honderd Jaar van hier is, de wetenschap zulke vorderingen zal hebben gemaakt dat we allegaar 150 jaar oud zullen worden. De beste manier om dat te controleeren, is tot dan te leven, zegt Marenta. Dat is slim gesproken van Marenta. Die dokter zegt dat de menschen 't meeste sterven van te slim te zijn... van te veel te drin ken en van U te dikwerf kwaad te maken, 't Eerste ben ik niet, 't tweede doe lk niet, en in 't derde vind ik geen pizelier... Har- op dus! we gaan naar d'honderd vijftig. JOZEF LAMARDE kwam van de ker mis en had er ruzie gemaakt met de schat zijns harten. De jongen trok zich dat zoo aan dat hij naar 't kerkhof ging en er zich rats dood schoot. Hoe dwaas! En dat voor een simple minnepijn Hoe dwaas en dom Als er toch zooveel meisjes Te belleven zijn! VOOR GROEPSREIZEN. Door de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen worden aan leden van maatschappijen, vereenigingen, krin gen, clubs, broederschappen, congregatiën alsook aan bedevaarders, congressisten bedienden en werklieden van een zelfde inrichting, enz., wanneer zij in groep rei zen, alle mogelijke faciliteiten toegestaan 1. - Belangrijke verminderingen op de normale prijzen der biljetten, gaande van 35 tot 50 2. - Toelating van oponthoud gedurende de reis. 3. - Inleggen van speciale treinen met uurregeling en reisweg naar keuze van de reizigers. Ook speciale treinen kunnen toegestaan worden. De te vervullen formaliteiten worden tot een minimum herleid dienaan gaande kunnen op alle stations inlichtin gen verkregen worden. EEN MINERVA-RALLYE TE SPA Op Zaterdag 2 en Zondag 3 September. Op 2 en 3 September aanstaande zal de stad Spa de verzamelplaats worden van al de Minervisten van Belgie. Immers, de Minerva-Motorsheeft besloten op die datums aldaar een groote rallye in te richten, voorbehouden aan de eigenaars van rijtuigen van haar mark. De gemeenteoverheid van Spa heeft aan deze feestelijkheid hare medewerking ver zekerd en zal niet enkel de rallymen eene officiële ontvangst voorbereiden; zij zal bovendien ter hunner eere, in al de zalen van het Casino een kunstfeest Inrichten. Zeggen wij nog dat voor den Zaterdag namiddag allerhande spelen zullen op touw gezet worden, voorbehouden aan de rallymen. 's Zondags namiddags zullen de prijzen der Tombola uitgereikt worden, die rond de 50.000 fr. beloopen. Zooals men ziet, een vermakelijke week-end in 't verschiet voor al degenen die den oproep der Minerva Motors zullen beantwoorden. Van nu af kan men inschrijven bij alle agenten der Minerva ofwel een regle ment vragen dat hen onmiddellijk zal opgestuurd worden. SISSEN POLDERS zijn wijf was ook gestorven en 't was altijd een tang ge weest. Hewel, zei Lange Jef tegen hem zoo, hoe gaat het. Ha, antwoordde Sissen, "k heb er mij fameus op gewroken, zulle? Hoezoo? uw vrouw is toch dood! Ja, z'is dood, maar toen ze leefde verbood ze mij te rooken... en nu heb ik tabak op haar graf geplant. EN HIERBIJ heb ik de eer uldre ter kennis te brengen alsdat de Brusselsche geitenclub een ekspositie Inricht van Geiten en schapen En om volk te lokken Kunt ge ook gapen Naar de schoonste bokken. Daarbij: Snoepers worden dieven, zegt het spreekwoord. EN HIER 'n variante op 'n vroegere historie. Madam Ooleghem was ziekskens en ze had een doosken pillekens laten halen. Haar zoontje Mieleken zag die dingskens en zei: Mama, wie hééft die pillekens ge- Blaakt. Den apotheker, zei mameer. ij Drie dagen later ging Mieleken met zijn j Biama naar den buiten. Vóór hen uit, I liep een vrouwken met een geit... en del geit hief heur staartjen op en liet wat j vallen... j Mameer, zie ne keer, zei Mieleken, j den Apotheker maakt weer bollekens. Aan de prijswinnaars zullen medaljes en diploma's worden verleend... Ziede dat ons geit nen prijs wint. Dat beest zal fier zijn met een diploma. En ziede dat onzen bok een medalje verdient, 't Beest zal er wat om geven. Liever een stuk brood of 'n handvol gras en klavers, zegt Marenta. Och schaap, zeg ik, ge moet niet peinzen dat die Brusselaars zoo'n jkspositie in richten om de geiten- en schapenrassen te verbeteren. Die menchen doen dat puur, om ne keer te kunnen zeggen: Zijn wij geen Sjarels. Dan komen ze met hun buis en pitteleer voor de pinnen en wordt er fameus geëten en gedronken... en da's ook al iets weerd. 't Schijnt nu dat ze te Brussel een we reld-geiten- en schapen- en bokken-ex- positie zouden willen ineensteken maar t gaat zoo gemakkelijk niet want: Luik zei Een stuksken is voor mij. Gent sprak Een deel ervan komt hier ook onder dak. Antwerpen toen, besloot Ik wil een deel, als Brussel even groot. Brugge, Bergen, Namen Die waren ook al aan 't beramen Wij willen ook al ons deel. Ja, Zoetenaaie en Geel Die bleven niet ten achter. Maar toen riep iemand, hela, wat zachter 'n Expositie kost geld Met geweld Geen expositie in het land want We zitten droevig lot Te zeer in 't krot. En daarom zal, denk ik, die geiten schapen- en bokken-wereldexpositie geen plaats hebben. MOEDER, zei Korneel Wynckels van Crombeke, mag lk konijnen houden?... Wat zei moeder Wynckels, konijnen houden! Neen! Neen!... Die vuiligheid wil ik op mijn hof niet! Moeder, zei Korneel, mag ik trou wen? Trouwen, zei moeder, trouwen, voor zoo een snotneuze... wacht nog een jaar of tien, en spreek dan van trouwen!... 't Is hier altijd 't zelfde, zei Korneel, 'k mag hier nooit iets doen! 't Manneken uit de Maan. VOOR DE VLAMINGEN DIE AAN DE KUST WERBLIJVEN Evenals vorige Jaren zullen de Vlamin gen die hun vacantia aan zee doorbren gen, gelegenheid hebben elkaar te ont moeten lederen Donderdag namiddag in het DuinenhofDuinpark (Oostduln- kerke). Het is te voorzen dat deze gezel lige bijeenkomsten, evenals verleden en voorverleden Jaar, druk zullen bijgewoond worden. BERICHT AAN DE MILITIANEN DER KLAS 1934. De milltianen der klas 1934, die verlan gen in het Automobiel-Vervoerkorps te dienen, in hoedanigheid van autovoerder of werktuigkundige autovoerder, zijn ver zocht hunne aanvraag van deelneming aan de verelschte bekwaamheidsproef, te sturen san den Bevelhebber van het Automobiel Vervoerkorps, Nr 79, Kazer- nenlaan te Etterbeek vóór den 1 Novem ber 1933. Zij zullen eerst voor een wer vingsbureel moeten verschenen zijn. De aanvraag moet gefrankeerd zijn en moet melden: de naam, voornamen, da tum en plaats van geboorte, militie In schrijvingsplaats, beroep en Juist adres (Gemeente, straat en nummer). Als zij tot de bekwaamheidsproef zullen ultgenoodigd worden, zullen zij drager moeten zijn hunner eenselvigheidskaart alsook het bewijs van het besluit genomen door het wervingsbureel ter hunner op zichte. Belangrijk bericht: De militianen inge lijfd in het Automobiel-Vervoerkorps moeten acht maanden dienen. Het taalstelsel van het Automobiel-Ver voerkorps is tweetalig. IJZERBEDEVAART OP 20 AUGUSTUS ■■Het Vlaamsche Kruis» voor hulpdienst tijdens de e. k. Ijzerbedevaart heeft ten ten te kort. Welke groep of persoon leent of verhuurt ons die? Dringend schrijven aan het Algem. Secretariaat van Het Vlaamsche Kruis Lange Nieuwstraat, 64, Antwerpen. - Tel. 276.40. FAILLISSEMENTEN IN BELGIE FAILLISSEMENTEN. - N. V. Van der Graaf C° (Afdeeling: Handelsinforma tie) te Brussel, deelt ons mede: Er werden over de afgeloopen week ein digende 21-7-'33, in Belgie, 25 faillisse menten tegenover 21 voor hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. Van 1-1-'33 tot 21-7-'33, in Belgie, 808 faillissementen (van dit aantal moet een faillissement in mindering gebracht wor den voor de branch: Industrieel) 807 tegenover 647 voor het zelfde tijdperk van 1932. Detailbranchgewijze der faillissementen. Gedurende de week Totaal sedert 14-7-'33 tot 21-7-'33 1 Januari 1933 12. Handelaren in verschillende goederen 4. Koffiehuishouders en hotel houders 1. Breigoederen (fabriek) 1. Bioscoop (exploitant) 1. Constructeur 1. Industrieel 1. Juwelier 1. Handschoenen 1. Steenkolen (handelaar) 1. Weverij CONCORDATEN. Van poging met de grootste belangstelling zal gevolgd worden. Benevens een zeer gevuld programma toeristisch vliegen, kunstvliegen, zweef- tfiegen enz. werd de medewerking ver zekerd van het beroemd Nederlandsche driekleurige verkenningssmaideel. De prijs der plaatsen werd uiterst laag gesteld, teneinde aan iedereen de gelegen heid te geven, deze prachtige luchtoefe- ning bij te wonen. Tribunen: 30 fr. Voorbehouden om heining: 10 fr. Algemeene plaatsen: 5 fr. Militairen ln kleeding, kinderen en in validen: halve prijs. Wij herinneren er aan dat het feest gegeven wordt ten voordeele van het Roode-Kruisprovinciale afdeeling van West-Vlaanderen. Van heden af bestaat de zekerheid dat talrijke officieele personaliteiten het groote vllegfeest zullen bijwonen. Dit ook is een waarborg van bijval. Alle punten van het progTamma zijn ten andere met zorg bestudeerd en zoo geschikt dat zij het publiek, dat ln de ontwikkeling van het vliegwezen een zeer begrijpelijk belang stelt volledige voldoe ning te schenken. De overheden van hun kant trachten zoo veel mogelijk onze luchtpionlers aan te moedigen en het publiek zal ongetwij feld het zijne bijbrengen om aan de ge vleugelde bewakers onzer veiligheid eene welverdiende hulde te brengen. Ter gelegenheid der H. Hartefeesten en der Jubelprocessie van O. L. Vrouw van Tulne te leper zullen op Zondag 6 Oogst volgende buitengewone reizigerstreinen ingelegd worden. BEI el MEDEDEELING Het vertrek van den ss. Leopoldviile De Leopoldviile Vrijdag namiddag terug van zijne reis naar de Fjords van Noorwegen aangekomen, is Zaterdag mld dag weer uit Antwerpen vertrokken naar Spitzberg en IJsland, dit maal met 265 passagiers. Het vertrek van het prachtigste schip onzer vloot, gansch ln feestgewaad, op' gesierd met veelkleurige vlaggen, was ln derdaad een grootsch en machtig spekta' kei en... zeer aanlokkend voor de menigte op de kaai! Vele nljveraars hadden dit kort oponthoud van het schip ten bate genomen, om hunne plaats te komen kie zen voor de belangrijke varende Tentoon stelling, die aan boord zal ingericht wor den op 30 Augustus toekomend en die opvolgenlijk 9 Scandinaafsche en Baltl sche landen zal bezoeken. Het schijnt Inderdaad dat onze nijve^ raars, en bijzonder die van het Vlaam sche land, het overgroot belang dezer ma nifestatie van groote stijl hebben begre pen. Zij komt ten gepaste tijde om de waardigheid onzer Belgische nijverheid over de Noordermarkten te voeren, die zoo belangrijk zijn voor onze exportatle Van nu af ls reeds het grootste gedeelte der eenige 1200 m2 tentoonstelling voor behouden, zoowel door eenige groote fir mas dan door talrijke kleine nljveraars en onafhankelijke handelaars, waaraan zich dan nog belangrijke corporaties aan sluiten. En voor het reeds verzekerd suC' ces van het BELGISCH TENTOON STELLINGSSCHIP» komt de Cle Mari time Beige reeds het gedacht op te vatten om het schip toekomende Winter naar Spanje, Portugal en de Medlterraneesche landen te laten varen om daar nieuw af zetgebied voor onze nijverheid trachten te vinden of de reeds bestaande te be houden of uit te breiden. Juichen wij deze kranige onderneming hartelijk toe en wenschen wij dat onze prachtige industrie, alsook de openbare macht verstaan dat het voor de eerste hun belang, en voor de tweede, eene plicht is, dit met het mogelijke van al hunne krachten bij te staan. 325 64 11 9 6 14 4 1 10 2 l-l-'33 IN UW VOORDEEL Weet dat iedereen dees jaar BESTE LANDKALK kan krijgen op TRAMSTATIE, zelfde trans tot 21-7-'33, in Belgie, 436 aanvragen van een concordaat en 221 bekrachtigingen tegen over 360 en 224 voor hetzelfde tijdperk van 1932, Er werden over de afgeloopen week ein digende 28-7-'33, in Belgie, 16 faillisse menten tegenover 17 voor het zelfde tijd perk van het vorige jaar. Van l-l-'33 tot 28-7-'33, in Belgie, 823 faillissementen tegenover 664 voor het zelfde tijdperk van 1932. Detailsbranchgewijze der faillissementen. Gedurende de week Totaal sedert 21-7-'33 tot 28-7-'33 1 Januari 1933 6. Handelaren ln verschillende goederen 1. Juwelier 1. Scheepsagent 1. Aannemer van cementwerken 1. Stoomwasscherij 2. Aannemers 1. Behanger 1. Koffiehuishouder 1. Hoeden en petten (handelaar) 1. Brouwerij CONCORDATEN. Van 1-1-'33 tot 28-7-'33, in Belgie, 450 aanvragen van een concordaat en 225 bekrachtigingen tegen over 366 en 225 voor het zelfde tijdperk van 1932. MISS EUROPA ONGEWENSCHT OP DE BALEAREN De burgemeester van Falma de Major ca ontving dezer dagen van het hoofd van t algemeen bestuur van Miss Euro pe een schrijven meldende dat de miss in kwestie bereid zou zijn de Balearen- eiianden te bezoeken, op voorwaarde dat ai hare reiskosten zouden beta.Jd won den, voor haar en gevolg, dat hare ver blijfkosten zouden worden betaald, plus 2000 pesetas eereloon per dag, plus 25 op den inkomprijs der feesten die zouden ingericht worden. De burgemeester van Paltna antwoord' de, dat eene com.nercieele zaak bij zijn bestuur geen de x: ste belangstelling opwekte; dat zijn bestuur al werk ge noeg had om geld te vinden voor onder wijs- en opvoedingsdoeleinden: en dat er op de Blearen genoeg, mooie meisjes Wa ren, die het echter een schande zouden vinden een prijs te doen betalen voor de bewondering van hare schoonheid. En daarmee kon Miss Europe de reis naar de Balearen op het schab zetten. Eenige onzer Vlaamsche Gemeentebe sturen kunnen door eens over nadenken. Een handgranaat ontploft in Spanje ZEVEN DOODEN Te Los-Andes speelden kinderen met een handgranaat. Plots ontplofte het tuig. Zeven personen, waarvan een vrouw en drie kinderen, werden gedood. Men kan nog steeds niet verklaren hoe de kinderen in bezit van de granaat kwamen. MBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB 330 5 4 8 5 43 2 65 1 2 PROTESTEN IN BELGIE PROTESTEN. N. V. Van der Graaf C° (Afdeeling: Handelsinformaties) te Brussel, deelt ons mede: Er werden over de afgeloopen week ein digende 21-7-'33, in Belgie, 1976 protesten tegenover 1499 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van l-l-'33 tot 21-7-'33, in Belgie, 76.581 tegenover 82.270 voor het zelfde tijdperk van 1932. port dan per trein. Vraagt om eerste keus kalk, vet, zonder steenen, genadige prijs. ,JOZ. VAN HOUDT BOEZINGE Tel. Elverdinge 10. Tnwwrverwachten, verniit» overal deze stoute HET GROOT VLIEGFEEST OP 14 OOGST TE KNOKKE-ZOUTE Onze lezers zullen met genoegen ver nemen dat een ander meester van de lucht, LOUIS ROULAND, deel neemt aan het feest. LOUIS ROULAND is ln alle vliegmid- dens overbekend. Zijne kunst berust niet enkel op zijn ongeëvenaarden durf, maar tevens op eene volmaakte kermis van I alles wat het vliegwezen betreft. Hij zal beproeven het wereldrekord van rugvliegen, dat op naam staat van den I Italiaan BOCOLA met I uur 5 minuten 57" neer te halen, zoodat we ons aan een schouwspel zonder voorgaande mogen 9 Aug. Te 11 u., ten gemeentehuize te SINT JAN-bij-leper, onderhoudswerken in 1933-34, van buurtwegen van groot ver keer Ieper-Pilkem en St Jan-Zillebeke. Bestek 5400 fr. Stukken ter inzage ten ge meentehuize en bij arrondissementsinge nieur A. De France, 59, Surmont de Vols- bergestraat, leper. Aanget. inschrijvin gen 7 Augustus. 9 Aug. Te 9 u., ten gemeentehuize te VOORMEZELE, onderhoudswerken, in 1933-34, aan buurtweg van groot verkeer Vlamertinge-Voormezele. Bestek 7371 fr. Stukken ter inzage ten gemeentehuize en bij arrondissementsingenieur A. De Fran ce, 59, Surmont de Volsbergestraat, leper. Aangeteekende inschrijv. 7 Augustus. 10 Aug. Te 9 u., ten gemeentehuize te KROMBEKE, onderhoudswerken, in 1933-34, van buurtwegen van groot ver keer Krombeke-Poperinge, Proven, West- vleteren, Roesbrugge en Stavele. Bestek 13.494 fr. Stukken ter inzage ten gemeen tehuize en bij arrondissementsingenieur A. De France, 59, Surmont de Volsberge straat, leper. Aangeteekende inschrijvin gen 8 Augustus. 10 Aug. Te 11 u., ten gemeentehuize te BOEZINGE, onderhoudswerken, in 1933-34, aan buurtwegen van groot ver keer Ieper-Pilkem, Boezinge-Langemark, Elverdinge. Bestek 25.839 fr. Stukken ter inzage ten gemeentehuize en bij arrondis sementsingenieur A. De France, 59, Sur mont de Volsbergestraat, leper. Aange teekende inschrijvingen 8 Augustus. 11 Aug. Te 10 u, ten gemeentehuize te PASSOHENDALE, onderhoudswerken, in 1933-34, aan buurtweg van groot ver keer Passchendale-Moorslede. Bestek 4117 frank. Stukken ter inzage ten gemeente huize en bij arrondissementsingenieur A. De France, 59, Surmont de Volsbergestr., leper. Aangeteekende inschrijv. 9 Aug. 11 Aug. Te 11 u., voor den h. Claeys, hoofdingr-best. van Bruggen en Wegen, 12, Vrijdagmarkt, Brugge, herstellen van de oevers der oude vaart, en aanleggen van een afleiding der Ieperlee, te BOE- ZINGE-Sas. Lastkoh. zonder nummer (Nederl.), plan 9 frank. 11 Aug. Te 11 u., voor den h. Mal- lems, hoofdingr-best. van Bruggen en We gen, Neerkouter 22, Gent, herbesteding der werken tot het bouwen van een sluis- huis te KOMEN-aan-de-Lele. Lastkoh. nr 72 van 1933 kosteloos; plan 9 frank. Milit. Gebouwen, Prov. West-Vlaanderen Bureelen: 25, Hooistraat, Brugge. 14 Aug. Te 11 u., bouwen van een 4" bcwakershuis op het munitiedepot van HOUTHULST. Raming: fr. 54.822,95. Lastk. nr 14, prijs 10 fr., op 't Aanbeste dingskantoor, 16, Loxumstraat, Brussel. Aanget. irschrijv. 11 Aug. Oostende Meiboom Steene Snaaskerke Gistel Moere Eernegem Ichtegem Wijnendale Torhout Kortemark Sint Joseph Staden Westroozebeke Poelkapelle Langemark Boezinge Brielen Hoekje leper HEEN. 8.24 6.27 8.29 6.34 8.38 8.41 8.44 8.49 8.54 9.00 12.38 13.03 leper Brielen Hoekje Boezinge Langemark Poelkapelle Westroozebeke Staden Sint Joseph Kortemark Torhout Wijnendale Ichtegem Eernegem Moere Gistel Snaaskerke Steene 9.10 10.58 12.06 13.13 9.14 11.03 12.11 9.20 11.08 12.16 9.26 11.14 1222 9.32 11.19 12.26 9.38 11.25 12.33 9.43 11.30 12.38 9.48 1125 12.43 9.51 11.38 12.47 13.43 TERUG. 10.15 17.02 19.32 20.20 17.04 1924 17.10 19.40 17.16 19.46 17.20 19.50 17.24 19.54 17.30 20.00 20.40 17.34 20.04 10.45 17.46 20.09 20.50 ONMISBAAR VOOR Alleen te verkrijgen in de APOTHEEK VANDE PLAS C. LEURIDAN Apotheker 8, Bertenplaats, Poperinge, ALLE HUISGEZINNEN. Stillen onmiddellijk alle pijnen, zoo- alsHoofdpijn, tandpijn, rhumatis. me, jicht, Iendepijn, enz, Onschade- lijk voor de maag. PLEZIERTREIN POPERINGE-OOSTENDE op Dinsdag 15 Oogst AAN HALVE PRIJS. Heen V. Terug 7.15 7.50 8.50 A. 9.50 V. 19.00 20.10 20.55 A. 21.35. 17.57 18.02 18.07 18.12 18.19 18.18 1822 21.02 (1) 21.10 21.17 21.23 Meiboom 28.29 Oostende 1832 21.40 HEEN. TERUQ. 1224 Avelgem 21.18 12.32 Moen Heestert 21.12 12.37 Knocke 21.05 12.41 Zwevegem 21.01 12.55 Kortrijk 20.51 13.01 Blssegem 20.40 13.05 Wevelgem 20.36 13.12 Meenen 20.29 13.19 Wervik 2022 13.25 Komen 20.16 18.31 Houtem 20.10 13.44 leper 19.57 (1) Aansluiting voor Brugge. ZONDAG 6 OOGST 1933 Jubelprocessie van O. L. Vrouw van Thuyne en Grootsche Heilige Hartefeesten te leper. Bijzondere Trams met 50 vermindering. Ter gelegenheid der Jubelprocessie van O. L. Vrouw van Thuyne en der grootsche H. Hartefeesten te leper op 6 Oogst zul len volgende bijzondere trams ln dienst gesteld worden: LIJN IEPER-VEURNE. Heen Veurne V. 12.20 leper A. 14.00 Terug leper V. 20.15 Veurns A. 21.55 Stilstand ln al de tusschenstatiën. LIJN IEPER-DIKSMUIDE-KOEKELARE. Heen Koekelare V. 12.00 Diksmuide V. 12.40 leper A. 1350 Terug leper V. 20.00 Diksmuide V. 21.15 Koekelare A. 21.50 Stilstand ln al de tusschenstatiën. LIJN IEPER-WESTNIEUWKERKE- DE SEULE-KEMMEL-WAASTEN. Heen Terug Stilstand ln al de tusschenstatiën. De reiskaarten der heenreis zijn geldig voor de terngTeis. Waasten V. 13.00 leper A. 14.00 De Seule V. 12.35 leper A. 14.43 leper V. 2020 Waasten A. 21.35 leper V. 2020 W.-Nieuwkerke A. 21.20 Poperinge Oostvleteren Diksmuide Oostende Oostende Diksmuide Oostvleteren Poperinge Stilstand op alle gemeenten. MBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB 700.000 Frank verduisterd ten nadeele eener socialistische mutualiteit te flaine-Saint-Paul Te Haine-Salnt-Paul werd zekere Va- lère Auhry, schatbewaarder - sekretarls eener socialistische mutualiteit, hoofdman der plaatselijke socialistische wachten, enz., aangehouden wegens verduistering van 700.000 fr., ten nadeele der kassen der socialistische organisaties aan hem toevertrouwd. Nog 250.000 fr. ls hij ver schuldigd aan wisselagenten. De man zou alles opgemaakt hebben in beursspeculaties en overdreven luxe-nei gingen. Ml VLIEGTUIGONGELUK TE GOSSELIES Dorwierdag der verleden week is een Vliegtuig, dat proefnemingen onderging, van op 3000 meter hoogte ten gronde ge ploft. De twee vliegers die erin plaats hadden genomen sprongen naar bene den met een parachute, maar kwetsten zich bij het landen. Ml Grap met tragischen afloop te Heist-op-den-Berg Zondag IJ. nam een landbouwer een velo weg van een zijner kennissen, enkel voor enkelen tijd en uit grap. De eige naar van den velo verstond het zoo niet en ranselde den grappenmaker duchtig af. Een toeschouwer wilde tusschen beide komen maar de woedende eigenaar nam zijn mes en bracht zijn nieuwen tegen strever een zoo geweldige steek in den buik dat men wanhoopt den ongelukkige nog te kunnen redden. mbbbbbbbbbbbbbbbbbbimbhsbsb DRAMA van het WANGEDRAG TE HERSEEUW MOORD EN ZELFMOORD Te Herseeuw leefden de echtgenooten Glorieux reeds sedert lang in oneenigheid tengevolge het wangedrag der vrouw. Na een nieuwen twist doodde óe man zijn vrouw en pleegde nadien zelfmoord. AUGUSTUS - KOORNMAAND 6 Z 9' Zond. na Sinksen. O. H. Gedaan. teverwisseling. H. Sixtus II. leper - Tuindag. Evangelie: Jezus weent over Jeru. zalem. 7 M H. Donatus. H. Cejetanus v. Sienna. 8 D H.H. Cyriacus, Largus, Smaragdus. 9 W H. Romanus. H. Pastoor van Ars. 10 D H. Laurentius. 11 V H. Philomena. H.H. Tiburt., Suzanna 12 Z H. Clara van Assisië. ibbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbiiib JAMMERLIJK ONGEVAL TE OOSTENDE VROUW VERDRONKEN Dinsdag morgen stond een vrouw op de dijktrap en werd door een golf gevat en het water ingetrokken. Alle pogingen om haar te redden bleken vruchteloos. Een half uur later mocht het den reddingï- denst gelukken het lichaam op het strand te halen. Tot nog toe is de eenzelvigheid van het slachtoffer niet bekend. Op haar persoon werd een zakdoek met naamlet» ters ontdekt. Het onderzoek wordt voortgezet. DE LITAUSCHE OCEAANVLIEGERS ZOUDEN DOOR DUITSCHERS ZIJN NEERGESCHOTEN Volgens zekere berichten uit het bui tenland zouden de oceaanvliegers Darius en Granus, van Lltauen, die de oceaan- tocht Amerika-Litauen ondernomen had den, en nabij Kcenigsberg in Duitsch- land, te pletter zijn gevallen, door Duit- schers zijn neergeschoten. Naar het blijkt zouden Duitsche bewa kers van een concentratiekamp, gelegen niet ver van de plaats der ramp, uit vrees voor kommunistische vliegers, beschoten hebben op het vliegtuig waardoor dit ten gronde plofte en gansch vernield werd. Verdronken in een mestpoel te Oultre-Molenbeek In den nacht van Zaterdag op Zondag laatstleden is te Oultre-Molenbeek een vrouw ln een mestpoel gesukkeld en er Jammerlijk in verdronken. Het was reeds in den vroegen morgen toen men zich vergewiste van het ongeluk. Jgg "V."; AKELIGE ONTDEKKING EEN VROUWENLIJK IN DE DUINEN TE OOSTENDE Kinderen hebben ter hoogte van Maria, kerke, het lijk ontdekt van een vrouw, die gekleed met badkostuum en peignoir, begraven lag in de duinen. Het lijk was geborgen in een kuil en verkeerde reeds in staat van ontbinding. Het zag er uit als zijnde dat van een vrouw van rond de twintig Jaren. Het lijk moet zoowat 14 dagen in het zand vertoefd hebben. Uit het ingesteld onderzoek bleek dat het gevonden lijk dit was van zekere 30- jarige Marguerite Gheyns, sedert een drietal weken vermist. Aan het voorhoofd bestatigde men een diepe wonde waardoor zou blijken dat het meisje verwond werd. Het meisje werd laatst gezien ln een dancing in gezelschap van een man. Men zoekt dezen man thans op. mbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbebb Drie aftruggeaars aangehouden te Antwerpen Te Antwerpen werden drie belangrijke aftruggelaars aangehouden, die sedert enkele maanden bij vele hulzen allerlei goederen bestelden, deze dan aan den man brachten aan gelijk welken prijs, maar nimmer hunne bestellers betaalden. Zoo hadden zij reeds voor een half mil- lioen afgetruggeld. ibbbbbbbbbbebbbbbbbbsbbbebbb DE BEGROOTING VOOR 1934 EN DE MARKENKWESTIE De Regeering heeft besprekingen ge» voerd met de Duitsche Regeering om een overeenkomst te treffen in zake de Mar kenkwestie. Hierin is de Regeering niet geslaagd zoodat nieuwe maatregelen ter onderzoek genomen werden om die bron van inkomsten toch eenigszins niet te loor te zien gaan. Denkelijk zal een compensatiefonds ge sticht worden waar alle gelden verschul digd door handelaars en nijveraars aan Duitschland, zouden moeten gestort wor den, waarvan dan het verschuldigd be drag zou afgehouden worden. Immers stort de Duitsche Rt-geering de verschul digde bedragen op een rekening in Duitschland maar het geld mag er niet buiten. Aldus zou toch betaling bekomen worden. Het ls nog evenwel maar een voorstel. Voor de begrooting voor 1934 is men grootelijks in twijfel of deze in even wicht zal kunnen gebracht worden. Ver scheidene bronnen van inkomsten die in 1933 in rekening konden gebracht wor den vallen weg voor het naaste jaar, en door wat men deze zal moeten vervan gen werd nog niet uitgemaakt. mbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbebb Gebruikt Chicorei Wyppelier-Taffin, 't is de beste.

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 6