les fonderies ferwmlosses H. tUflsmnfi-VERSTfflEIE VRIJE TRIBUUN De Valorisatie van de Tarwe Cr. A. Oetker's Fatriakcn, HAREN-BU-3RUSSEL GROOTE VLIEGTOCHTEN HET GROOTE VLIEGFEEST DE MOORD TE OOSTENDE BRIEF UIT BRUSSEL BUITENLAND ALLERLEI TIJDINGEN NAAR BEAURAING MARKTPRIJZEN Brouwerij De Kroon POPERINGE. Tel. 87. Kj Plechtige instrilatie I Excellentie Mgr Ladeuze. De jonge pries- te geven - Overste van 1 K.ooster begraven. - volgens den Dominikaanschen Op Zaterdag 5 dezer stierf alhier in den ^hia!! ke?,Va£ n^86' ouderdom van 70 J.. de overste van 't A oensdag aanstaande, 16 Oogst om Klooster, Moeder Marie-Irène, in de we 10 li nur. Vrienden, kennissen en pare den beleefd uitgenoodigd om door hunne reld Juffrouw Serene Woutermaertens. ^a.n.eï woj"~ I Dinsdag laatst om 9 u. had de lijkdienst plaats, onder een grooten toeloop van volk. tegenwoordigheid eenen blijk te geven I Gansch haar leven heeft zij besteed aan van genegenheid aan den jongen priester de opvoeding der kinders. Zij was hoog en zijne familie. BOEZINGE. Ijzerbedevaart. Zon dag aanstaande staan we opnieuw voor geacht en zeer bemind. Haar geheugen zal in zegen blijven. HOLLEBEKE. Opgedragen aan de X1 U1. ~jl- iir> XV C.. V/ii l ul it-, 111 iW II ut. d„n bedevaart naar Dikanuide, naar het Eerwaarde Ziekenzusters der Kliniek van kruis van Heldenhulüc. Van alle kanten leper. DE ZIEKENZUSTER! Wie trapt daar door de Ziekenzaaal, Wie voelt zich altijd even sterk Bij dag en nacht, wat ook geschiedt?. De Ziekenzuster! DIK SM,IDE. Apothekersdienst. HARINGE. Plechtige Eeremis. onderwijzeressen van beide scholen. Eens] Heden Zondag alleen open Apotheek Eerweerde Frater Rcmigius-Valeer Van- te meer weze gezegd dat wij in Houtem FOCKE. Groote M rkt. Diksmuide j denbussche Daminlkaan en zoon van Heer puike meesters en meesteressen hebben, Op Dinsdag 15 Oogst (O. L. Vrouw He- Prosper Vandenbussche-Leys, heeft te die hunne beste krachten Inspannen om m vaartdag! alleen Apotheek VUYL-1 Leuven, op 6 Oogst laatstleden, de Pries- j de kinders van Houtem den degelijk on- 6TFKE, Groote Markt, Diksmuide. terwijding toegediend geweest door Zijn derwijs en eene diepchristene opvoeding ROESBRUGGE. van E. H. Dubois als nieuwen Pastoor der gemeente. Heden Zondag wordt 1 te drag E. H. Dubois plechtig aangesteld als nieu wen Pastoor van onze gemeente. Te 2 *4 uur wordt hij van het Klooster afgehaald met muziek en schoolkinderen en geleid naar de Kerk, waar de kerkelijke plech tigheden en aanstelling zullen plaats heb ben. Een lunch zal nu de plechtigheden aan de overheden aangeboden worden. STEENKERKE. Doodelijk ongeluk. Op de hoeve van den landbouwer Rom- meiaere Henri was men Maandag aan het koeimelken met een machien, toen het 7 jarig zoontje even kwam zien, doch te dicht het machien kwam en gevat werd door het uiteinde van den drijfas. De ongelukkige werd enkele malen tegen de ontsnappingsbuis van den motor ge slingerd en toen men op zijn akelig nood geschrei ter hulp snelde en hem uit zijn hachelijken toestand verloste, was hij reeds levenloos. De droefheid der ouders grenst aan wanhoop. WATOU. Eeremis. E. H. Robert Boedts, missionaris van Scheut, zal op 15 Oogst de H. priesterwijding ontvangen te Scheut-Brussel. Zijn plechtige eeremis zal hij opdragen op Woensdag 23 Oogst, te 10.30 uur, in de parochiale kerk van onze gemeenten. Aan den nieuwen Missionaris en aan zijne gelukkige ouders bieden wij onze beste gelukwenschen aan en vragen onze lezers een gebed ter zijner intentie te «torten. WESTVLETEKEN. Boe rinnrn,gilde. Niet te vergeten dat heden Zondag de vergadering van de Boerinnengilde plaats heeft te 3 ure namiddag, ln *t gewoon lokaal der Meisjesschool. Even belangrijk en leerzaam en ook leutig zal deze bijeen komst zijn als de voorgaande, waarover wij menige afwezigen hoorden zeggen: Eadde ik dat geweten". Hewel, nu weet gij het en het is maar kwestie hier niet te vergeten en u zoodanig te schikken dat al de leden er kunnen aanwezig zijn. Een beetje iever en goeden wil en alles kan gevonden z' vi-otc»Na de Hoogmis op O. L. Vr. Haif-Oogst doet de jaarlijksche processie, Maria ter eer haren gewonen ommegang. Schoon is zij telken jare, en nu dees jaar zal zij, naar wij vernemen, nog wat verfrischt zijn. Ook worden alle studenten die nu in verlof zijn er in ver wacht, om door Maria aan Jezus hulde, eene openbare hulde te brengen. De leden van den Bond van het H. Hert zullen er ook aan houden al biddend het Hoog- weerdige in zijne zegetocht te vergezellen. Het spreekt van zelf dat Congreganisten en alle Kruistochters ook geerne aan den processiestoet zullen deelnemen. Sprekende over de processie moet ook een woord gezegd over de prachtige kerk waaruit de processie trekt. De prachtige schilderijen treffen alle oogen: deze welke vooral de aandacht op zich trekken en tot meerdere godsvrucht en betrouwen stemmen, zijn de twee overheerlijke tafe- reelen bovenaan nevens de beelden van St Martinus en St Cornelius aangebracht. De eene toont ons den Patroon van Kerk en Parochie, eenen melaatsche genezende floor hem te omhelzen. De tweede ver beeldt St Cornelius, hier bijzonder aan- ïoepen, zijnen Pauselijken zegen schen kend aan de lieve kindertjes, bij hem door liune moeders of oudste zusters aange bracht. Die prachtschilderijen, hoog stroomen bijtredingen toe en reeds een groot getal herkenningsteekens, die toe lating geven binnen het plein, werden be- steld. Deas jaar uwe voorzorgen op tijd I*5 sneeuwwit kleed met witte kap. genomen, want geen andere zullen toe-1 Engel de ®aaJ gelaten worden. De kaartjes (herken- he.de en zorg en even rap. ,i lip ipl/on7in:li»r nmgsteekens) op voorhand genomen kos ten 3 fr.; den dag zelf genomen kosten..,, zij 5 fr. Deze zijn te verkrijgen bij den j ^le doet het walgelijkste .werk schrijver van V. O. S. (Meester P. Callein) SS-TÜÜ»» en Davldsfonds (Sekretaris A. Lepercque). Beauraing. Zaterdag 5 Oogst zijn er een goe honderdtal bedevaarders uit Boezinge naar Beauraing gegaan per trein wie sneH eT door het moordeild loodj of auto. Ze hebben eene gelukkige relze Voor arm of riJk g^n onderscheid! gemaakt en met veel devot.e. Iedereen troost den zieke tot den dood, heeft er de grotte en den doorn gezien Bereidt hem voor de Eeuwigheid?.. de kerk bezocht en gave weer thuis geko- 1 - men. Er is voor die tochten wat opge wondenheid en nieuwsgierigheid. Maar i wie dus verdient uw aIlor lof, 't blijft toch schoon en stichtend. Ze heb- jn pjaats van aanval, haat en nijd?, ben neerstig hunne voorbereidende nove- wie -t dic meniskeer u trof? gedBAii, en g-lnder neerstig gebeden. wie ge den verschuldigd zijt?... Wij hopen dat hun ijver aan O. L. Vrouw De ziekenzuster! zal aangenaam zijn en tijdelijken en geestelijken zegen zal verdienen. Die ge- *ePer Tiiuyndag -33. weldige drang naar Beauraing is verheu- BESELARE. Vermindert uw op- gend en strekt ons volk ter eere. Maria brengst niet door uwe hennen te verwaar- is de gouden schakel waaraan ons vo'k i joozen; let er op dat ze gezond blijven, vasthoudt en aan God en godsdienst ver- Geeft hun twee tot driemaal per week een bonden blijft. Grijpt maar vast, menschen weinig POEIER 4200, merk Hanekop grijpt den gouden schakel, ge n zult het Apotheker Vermandere's POEIER 4200, GEO. niet beklagen toegediend is een uitstekend legmiddei. Loskaai. Het vraagstuk is zooveel Voor 't snot vraagt MAR VOL en voor de of opgelost; er mag worden geladen en ge- pokken gebruikt ARSYLOL. Eischt het lost aan de brug in de Brugstraat. Dat merk Hanekop op pak en flesch. is maar redelijk en de schoonste plaats. Te bekomen Te POPERINGE, bij Nu wordt de baan nog wat versterkt en Apoth. Noiredame en Kestelyn. Te stillekens aan komt het heel in orde. IEPER, Apoth. Snoeck Van Robaeys, Jammer dat het water gewoonlijk zoo Weckesser. Rechtstreeksch bij Apoth. laag staat in den vaart... Zal dat niet I Bourgeois te AVELGEM en verders in maken dat de schepen wegblijven? Nu, alle Apotheken. nu, 'i zal welhaast water genoeg komen, POELKAPELLE. Velokoers voor de want dikwijls als het aan het regen ge- par0chianen. Op Zondag 13 dezer is raakt, weet het van geen ophouden. 't nogmaals te doen bij «Treurniet», WOUMEN. Onderlinge Bijstand. Groenedreefen Hazewind 't Zijn De algemeene vergadering van Zondag schoone velokoersen voor onze jonge pa- 30 Juli te 3 uur 's namiddag, ging door rochianen, 100 fr. prijs. Die nog nooit geen in de parochiale zaal. De belangstelling Prijs gewonnen hebben zullen er nu win- was groot: de 8/10 van de leden waren j nen. De inschrijving is in den Treur- aanwezig. De oude leden weten genoeg hoe niet om 4 ure, en de prijsdeeling in de moeilijk het vroeger was enkele nieuwe GroenedreefPrachtig weder en veel leden aan te werven. In de 2 laatste volk! maanden kwamen een 6 tal nieuwe huis- WESTOUTER. Velokoers. Op he gezinnen zich laten inschrijven. Dat is den Zondag, 13 Oogst, Velokoers voor een goed teeken! knapen onder de 15 jaren. 100 Frank De prachtige vergadering van Zondag prijzen en talrijke premiën, verdeeld als 30 Juli met op het einde der vergadering volgt: 1« 25 - 2« 20 - 2" 15 - 4" 10 fr.; de interessante besprekingen aangaande van den 5" tot den 10° elk 5 fr. (Afstand de propaganda beloven vc" de toekomst. 25 km.) Ook te Woumen is men f._r en gelukkig Inschrijving in de herberg «Saint Hu- bij het machtig katholiek verbond van bertbij André Hoornaert, tot 4 uur. Oostende aangesloten te zijn. Hoerengilde. Op Zondag 13 Oogst, I Vaderlander bij Jerome Delanglxe. De te 8 u. 's morgens, belangrijke voordracht inleg is bepaald op 3 fr., waarvan er door Dr M. Sobry, veearts te Diksmuide. Niemand ontbreke! 2 fr. zal terug betaald worden bij het binnen brengen der nummers. HEB MEDELIJDEN in naam van H WOESTEN. V. O. S. Vandaag, om beeldhouwwerk verbeeldend en die alhier 8 uur, bij Urbain Duthoit «Herberg de Theresia, van K. J.helpt mij jeugd in •edert bijna een jaar hangen, worden door Wildemanalgemeeen vergadering voor gevaar redden. - Dringend noodig om allen fel bewonderd. «Eene zaak is nog de Vossen. Dagorde: Deelname Eedevaart patronaat en scuiool te bouwen. Post te kort», zegde over kort een vreemde naar de Graven van den IJzer tot Dik- check 139.485, Pasmoor Renssn te kunstbezoeker het is het in 't nieuw zet- smulde; Verscheidene mededeelingen. delesse. Jen der kandelaars van de twee zijaltaren, HET BESTUUR. Iiamelijk die van het altaar der H. Fami- NOORDSCHOTE. - Straatkermis. - lie en deze van St Barbara, dan ware al- Qp 1>ed{,n Zondag, j3 dezer, Groote Kïeer les perfektBericht aan degenen die van b(£,ing VOQr mannen en vrouwen, bij Pi- net Henri, om 5 uur zeer stipt. De boiling zal beginnen om 5 V2 uur; veel schoone i prijzen, te zien bij den inrichter. Daar Xhen- iHesssaasazssznsssszsBsasz&a IZENBERGE dit gedacht zijn en begeeren iets van 't hunne bij te dragen tot h-et verwezenlijken van die schoone verandering. Dat zou im mers - een beetje geld kosten en na na Mastklimming voor de jongelingen; al de reeds gedane veranderingen en ver nieuwingen geraakt de beurs wat plat... zoo werd ons toch stellig verzekerd. "Ik wist het wel, Dr. Oetker's Gist in poeder Bickin laat mij niet in den steek Tientallen jaren reeds schenken millioenen huisvrouwen haar vertrouwen aan het buiten gewoon glstvermogen van Dr. Oetker's Gist in Poeder Bad. in Het is In haar voordeel, wanneer ze volgens de beproefde Oetker-recepten bakken. Vraag Uwen leverancier ons receptenboek «Bakken maakt vreugde» (60 bladz., veel gekleurde illustraties). Prijs fr. 1.50met een kosteloos staal maïsbloem «Gastin». Indien niet voor handen, vraag bet boekje tegen opzending van fr. 1.50 in postzegels aan Bels. K v. Brussel 3 van den 4' graad. Dit jaar waren de proefdagen gesteld op 18 en 19 Juli; 10 leerlingen, 5 knechtjes en 5 meisjes, trok ken er naartoe. Naar het oordeel van vak- (Schacrbeck) mannen en onderwijzers, de vragen waren dit jaar buitengewoon lastig. Niettegen staande de groote moeilijkheden, vier knechtjes en 4 meisjes hebben wel gelukt. Onze beste gelukwenschen aan de 8 leerlingen, alsook aan de onderwijzers en lïZZaSSSSEBSEBSSBESaHSBBSaïliasaaESSSaBSHBHSBaaaaaHslllSHBHa BRAND TE POLLINKHOVE vele surprisen. Allo, liefhebbers-bolders een schoone gelegenheid en allen talrijk verwacht! Hoerengilde. - Aankoopafdeeling. Het Bestuur der Boerengilde laat weten aan de leden der Boerengilde van Noord- schote en Reninge, dat er toekomende week aan de loskaai van de Drie Grach teneen schip zal in lossing zijn met allerlei van veevoeders en aan zeer ge nadige prijzen. De leden die begeeren aankooper. te doen, worden vriendelijk verzocht zich te wenden bij de zaakvoer der der Boerengilde op heden Zondag den 13 Oogst, om 9 uur, bij Calliau Prosper, inlichtingen en prijzen zullen U daar ge geven worden. HET BESTUUR. MEESEN. Examen. De School der E. Zusters, en de Gemeenteschool der Meisjes hebben elk ééne leerlinge gezon den voor de examens; beide leerlingen hebben goed gelukt: Juffr. Maria Menu voor de Zusters; Juffr. Anna Coppin voor de Gemeenteschool. De School der Broeders heeft twee leer lingen gezonden die insgelijks allerbest gelukt zijn: M. Albert Six van Elverdinge j KaPc' van O- Vrouw v. Barmhartigheid, en M. Marcel Knockaert van Meesen. Onze beste gelukwenschen. Plechtige noveen van Dinsdag 15 tot De gemeenteschool voor jongens heeft Woensdag 23 Augustus, gepredikt door geene leerlingen gezonden. een Eerw. Pater Minderbroeder. Op HOÜTEM-bij-Komen. - De leerlingen p- vrouw Hemelvaart en cp Zondag 7,0 Aiimicrnc Kc. h o 1 rn r.zi fronirnnn 7nn/)ofr Zondag G Cigst, in den namiddag, kort na één uur, is brand ontstaan in de herberg-afspanning De Ster aan de Hoogstade Linde. Aan blusschen viel niet te denken. De brand was ont staan in den stal. waar 6 velo's Ingebrand zijn toebehoorende aan personen die ver trokken waren met den tram naar de H. Hartefeesten te leper. Een groot deel van het herberg gerief en de meubels kon den gered worden. De baas, Desmadril, was ergens bij een landbouwer den Oogst helpen inhalen. Men begrijpt zijne ver slagenheid bij zijne Thuiskomst. De ge bouwen hoorden toe aan M. Rouzée, brouwer te Loo. De meubels en het gerief van den baas zouden niet voldoende ver zekerd zijn. Wij hebben aan de gas cuisinieres en braado- vensvande Reeks L.F.B.- 1933 belangrijke ver- beieringen gebracht, onder andere gebreve- teerde regelbare inspui- ters die, bij gelijk verbruik, de werkingskracht der bran ders veriioogen, kraantjes mèt zekerheidsklep; ruime en volledig uitneembare ovens; buitenge woon schoone lak. Cndanks al deze merkelijke verbeteringen blijven de prijzen van de UNICA s der Ree!:s L.F.B -1933 verbazend laag Braadoven n' 3 verlakt vernikkald fr. 660 -• verchroomd fr. 695 20 Augustus, behalve cie gewone Zondag diensten in de parochiekelk, te 5 u. Lof met sermoen in de kapel. Op de andere dagen der noveen in de kapel, gelezen mis om 6 u., hoogmis om 9 Is u., met ser moen voor de bedevaarders en om 5 u. Lof en sermoen. De toeloop van bedevaarders bestaat van over ouds en heeft bijzonder groote uitbreiding genomen sedert ruim 250 jaar. teen de kapel van O. L. Vrouw van Barm hartigheid, waar het mirakuleus beeld sinds dien bewaard en vereerd wordt, ge bouwd werd. Van uren en uren ver stroomden de bedevaarders te Izenberge toe, vooral op de Zaterdagen van den vasten en binst de negen dagen. Die toe loop is onverminderd blijven voortbestaan, spijts de moeilijkste tijden, tot vóór een vijftigtal jaren. Dan is hij stilaan gaan verminderen, ofschoon hij nog tot op he den aanzienlijk is. Velen, wier ouders en voorouders met den vasten en de 9 dagen kwamen bedevaren, denken nu niet meer aan O. L. Vrouw van Izenberge. Wel heb ben vele omstandigheden, onder andere de wereldoorlog, daar schuld aan; doch de voornaamste oorzaak is het verflauwen van het godsaienstieven. En toch blijft O. L. Vrouw enze groote voorspreekster en zijn de godvruchtige bedevaarten naar hare genadeoorden Haar welgevallig: Zie maar naar Beauraing. Mochten de jon geren de traditiën hunner voorouders doen herleven, en talrijk in vrome bede vaart komen naar O. L. Vrouw van Izenberge. TWEE FRANS CHEN HALEN HET KEKORD VAN DEN AFSTAND IN RECHTE LIJN NEER 9.490 Km. afgelegd De Franschen Codos en Rossi vertrok ken aan boord van hun vliegtuig Joseph Le Brixuit New-York, hi de richting van Europa, om het rekord van den af stand in rechte lijn neer te halen. Aan boord van hun vliegtuig hadden zij 8.000 liter benzine meegenomen. Na een vlucht van 55 uren, aan een snelheid van 165 Km. per uur ongeveer, landden zij aan te Rayack, in Syrië. Zij hadden 9.4o4 Km. afgelegd en het vorig rekord verbeterd met ongeveer 900 Km. Zoo vóór 21 December e. k. het rekord niet meer wordt geklopt, zullen beide vliegers een premie van een millioen, verleend door het Fransch Ministerie, mogen opstrijken. De noodzakelijkheid van de valorisatie van tarwe in het belang van dsn land bouw en van 's lands ekonomie behoeft wel geen betoog. De wereldprijs van de tarwe is 40-50 fr. beneden den prijs aan de welke zij in Belgie kan voortgebracht worden en daar deze kuituur in ons land door geene andere kan vervangen -worden hoeft ze gesteund te worden. De tarwe- toestandsn rijn in alle Europeesche lan den gelijkaardig en ieder land heeft steunmaatregelen voor zijn in gevaar- vertaeerenden tarwebouw uitgevaardigd. In Belgie is er reeds tweemaal zekeren steun aan de tarwebouw gegeven geweest - - in 1930 en in 1932. Deze steun werd ge grondvest op eene inmenging van in- landsch graan bij het vervaardigen van bloem voor menschenvoeding. In 1930 namen de grootmolenaars de verplichting op zich een zeker percent inlar.dsche tarwe in het mee! te verbrui ken; die verplichting was eene vrijwillige en leidde tot gebrekkige uitslagen. In 1932 was de verplichting wettelijk geregeld; in de toepassing echter liep het ook min of meer spaak. Bij besluit van 15 September 1932 ver plichtte de Regeering de molenaars eene zekere hoeveelheid inlandsche tarwe bij de bereiding van het meel te gebruiken; de prijs der inlandsche tarwe werd erbij bepaald op 85 fr., in den molen geleverd; nopens de toepassing van dien prijs re zen van de zijde der landbouwers vele klachten op daar er voor hen niet meer dan 78 bot 80 fr. te bekomen was. Re gee-* ring noch molenaars stoorden rich niet veel om die klachten en zoo verliep de campagne welke nu over is. Voor de campagne 1932 had de Regee ring eerst het gedacht geopperd eene speciale taks te leggen op alle Ingevoerd graan om zoo een steun aan de land bouwers uit te betalen. Het was juist ten tijde der werkstaking in Henegouwen; Kommunisten en Socialisten huilden lijk bezetenen cmdat, zoo zegden zij, de Re- geering het brood van den werkman wilde belasten; het brood zou 12 cen tiemen per kgr. meer gekost hebben; deels door die cpruierij viel het ontwerp. Het Koninklijk Besluit van 15 September '32 bracht dan de regeling. De tarweprijs werd gevaloriseerd tot een bedrag van 20 fr. per 100 kgr. ten voordeele van de Belg. tarweverbouwers welke hun graan verkoopen. Deze regeling had voor gevolg eene prijsvermeerding van 3 centiemen per kgr. brood. In Belgie worden ongeveer 4.000.000 zakken tarwe gepogst; de helft wordt op de hoeve verbruikt; de andere helft ver kocht aan 20 fr. per kgr. valorisatie gaf dit een voordeel van veertig tot vijf tig millioen voor den landbouw. Van de verkochte hoeveelheid kochten de groot molenaars circa een miljoen tachtig dui zend zakken ter inmenging in het meel. Voor zijne meelfabrikatie voert ons land, jaarlijks, ongeveer twaalf miljoen zakken vreemde tarwe in, zoodat de inmenging ongeveer 10 bedroeg, over geheel de campagne gerekend. Tegen dit stelsel van inmenging en valorisatie werd er van wege Socialisten niet geprotesteerd en nochtans...!!! De vereeniging der molenaars leende graag hare medewerking tot het uitwer ken van het Staatssysteem. Edoch niet belangloos. Het K. B. van 15 Sept. 1932 dat heel kort is bevatte een artikel waar bij de invoer van vreemd meel verboden was. Daardoor bekwamen onze inlandsche molenaars het monopool voor de prijsbe paling van het inlrndsch meel; ze wa ren stevig vereenigd en ze hebben het kwestig artikel ten hunnen voordeele aan gewend: De prijs onzer bloem is immers in doorsnee 15 fr. per kgr. boven den wereldprijs geweest. Een heelen tijd is dit verschil zelfs veel hooger geweest. Daardoor is het broed gansch de periode sinds 15 September 1S32 .12 centiemen te duur. Over de gansche campagne heeft dit voor de molenaars eene uitzonder lijke winst medegebracht van ongeveer twee honderd miljoen. Dat valorisatiesysteem dat tot steun aan den landbouw voor de oogen ge bracht wordt geeft feitelijk het leeuwen aandeel aan de groot-molenaars en noch onze vertegenwoordigers, noch deze der werklieden protesteeren!!! Moet de ver klaring hiervoor gezocht worden in het verband dat bestaat tusschen sommige vertegenwoordigers en de flnantieele mid dens welke achter het grootmolenbedrijf ritten? Het schijnt te vreezen dat dit jaar weerom iets in dien zin zal gedaan wor den. Wel wordt er dit jaar eene dptelling van graangewassen gedaan welke gebeur lijk tot een valorisatiesysteem moet die nen; over twee jaar ook werd gelijke optelling gedaan; er kwam echter nooit iets van in huis. Onze vertegenwoordigers schijnen niet te roeren en men zou zeg gen dat het de molenaarsvereeniging is welke alles op touw zet, fmmero de ver tegenwoordigers hunner vereeniging rijn op 2 Gogst door den Minister van Land bouw in verhoor ontvangen geweest om over de zaak betrekkelijk 1933 te spreken. Indien hun voorstel aangenomen wordt is het zeker dat zij weerom het leeuwen aandeel zullen hebben van de opofferin gen welke de verbruikers rich getroosten om den kwijnenden graanbouw te steu nen. Deze steunmaatregelen worden im mer als tijdelijk voorgesteld, het is ech ter te vreezen dat Europa nooit meer zal leunnen concureeren tegen de lage voort brengstprijzen der landen met extensieve kuituur en dat Staatinmenging durend zal worden. Het komt erop aan, te zor gen dat het voordeel van dien onmis baren steun niet grootendeels aan den landbouw onttrokken wordt om te gaan naar grootfinantieele Inrichtingen. Onze landbouw vertegenwoordigers en deze der werklieden moeten de zaak in het oog houden en gebeurlijk optreden. Het mis bruik heeft reeds te lang geduurd. KAREL. ICaH!S?iaOTB3BSE33C2B3iaaaJBBB ZANTVOORDE-BIJ-IEPER Plechtige Inhuldiging van EERWEERDE IIEER BOUTECA als Pastoor van Zantvoorde op Zondag 13 Augustus 1S33 Alle maatschappijen komen bijeen om 2 uur op de dorpplaats vertrekken ge zamenlijk en vormen den stoet in de Komenstraat (grens) te 2 'i uur. ORDE VAN DEN STOET: 1. Vlag; 2. Ruiters; 3. Versierde vsics 4. Muziek van Houtem; 5. «De 12 Beiof- en»; 6. Herdersgroep; 7. H. Germana (groep); 8. H. Engelbewaarder; 9. O. L Vrouw ter Engelen (groep); 10. De drie Goddelijke Deugden; 11. H. Agnes (groep); 12. O. L. Vrouw van Lourdes (greep); 13 Banderollen (groep); 14. H. Theresia; 15. H. Moeder Anna; 16. O. L. Vrouw van H. Sakrament (groep); 17. Congregatie van O. L. Vrouw; 18. Verheerlijking van Maria (Hemelwagen)19. Schoolkinde ren; 20. Boerenbond; 21. Geitenband; 22 Syndikaat Christene Werklieden; 23. Werk van den Akker en den Heerd; 24. Toonee) Deugd en Vreugd 25. Duivenbond26 Kroostrijke Gezinnen; 27. Soldatenbcnd V.O.S; 28. Oudstrijdersbond N.S.B.; 29. Bloemengroep «Welkom»; 30. E. H. Pas toor gevolgd van Geestelijke en Burger lijke Overheden. cjszxarsazz'saazzrsszacaaHasa op 14 Augustus te Knokke-Zoute Nog een dag scheidt ons nog van het groote viiegfeest dat allenwege de be langstelling opwekt en waarvan daaren boven het menschlievend doel zeer hoog wordt geschat. Het programma belooft eene prestatie van allereerste gehalte, gezien de mede werking is verzekerd van eerste-klas lood sen als: Hanet, Van Damme, Dubois, Sta- niland, van onze militaire vliegers en van het Driekleurig Nederlandsch Smaldeel, benevens de beste beoefenaars der zweef- vluchters. Het hoogtepunt van het feest zal ze ker de rekord poging zijn van den Fran schen vlieger Louis Rouland die het re kord van rugvliegen, gehouden met 1 uur 5 minuten 57" door den Italiaan Bocola, zal trachten neer te halen. De andere oefeningen die de grootste verscheidenheid naast de stoutste behen digheid bieden, zullen iedereen bevredigen. Gezien den grooten toeloop zal de tram- dienst van Brugge naar Knokke, evenals de diensten langs de kust aanzienlijk ver sterkt worden. Wij raden niettemin aan vroegtijdig naar het vliegpiein van de Zoute te gaan. Vanaf 1 uur zal het pu bliek toegelaten worden en een radio concert zal gegeven worden. De prijzen der plaatsen zijn 5, 10 en 30 fr.. Halve prijs voor kinderen, militai ren in kïeedij en invalieden. isassauzEasasass&ssgassrscua Da geheimzinnige zaak Gheyns Verleden week meldden wij hoe men tot de ontdekking kwam in de duinen van het lijk van de Oostendsche juffer Marg. Gheyns, alsook dat twee personen, zekere Wyffels en Van Bockrijk, aange houden werden. Bij het onderzoek der geneesheeren bleek dat het ongelukkig meisje gestor ven was aan verstikking in het zand en dat in mond, keel en zelfs tot in de Ion' gen, het zand ingedrongen was, wat uit wijst dat Marg. Gheyns al hare krachten moet ingespannen hebben om zich weer los te maken uit den zandput. Geen en kele wonde werd op het lijk gevonden Alhoewel sterke vermoedens wegen op de aangehoudenen heeft men nog geen vaste bewijzen van hunne plichtigheid kunnen vaststellen. De verklaringen der getuigen die beweren Wyffels gezien te hebben op den beruchten avond zijn zeer uiteenloopend en tegensprekend. Het aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen de twee aangehoudenen werd voor een maand bekrachtigd maar denkelijk zal Van Bockrijk binnen enkele dagen losgelaten worden, als zulks nog niet is gebeurd bij het verschijnen van ons blad. ONDERWIJSDAG VAN DEN BOERENBOND Naar jaarlijksche gewoonte richt de Belgische Boerenbond een bijzonderen studiedag in, waarop over de toestanden van het land- en tuinbouwonderwijs en van het landbouwhuishoudonderwijs zal gehandeld worden. Deze 11* onderwijsdag gaat door op Donderdag 24 Augustus e. k. te Leuven. BEPERKING VAN DEN POSTDIENST OP .MAANDAG 14 AUGUSTUS De hierna vermelde beperkingen zullen op Maandag 14 Augustus aan den post dienst worden toegebracht: Winketten. Sluiting te 12 uur be halve op het hoofdkantoor van de groote steden en van sommige badplaatsen waar winketten voor de bewerkingen van de brievenpost en voor den verkoop van post- waarden 's namiddags zullen open blijven tot het gewoon sluitingsuur op Zater dagen. Uitreiking. Afschaffing van de uit reikingen na 12 uur, behalve in de voor melde kantoren waar eene uitreiking van poststukken 's namiddags zal plaats heb ben. Verzending. In al de kantoren van het land zal ten minste een verzending van poststukken in den namiddag gedaan worden. «EseBsaaassBacBaEEssaBasaaaB FRANKRIJK BLOEDIGE STAKING TE STRAATSBURG Te Straatsburg hebben stakers gewei dige incidenten verwekt en herhaalde ma len kwam het tot bloedige botsingen met de openbare macht. Verscheidene gendarmen, politiemannen en stakers werden gekwetst en verschei dene trams en auto's werden door de stakers in brand gestoken. VEREENIGDE STATEN ROOSEVELT ZAL AAN GEEN ECO NOMISCHE WERELDCONFERENTIES MEER DEELNEMEN Tengevolge de mislukking der Econo mische Wereldconferentie heeft Roosevelt te kennen gegeven dat voortaan de Ame- rikaansche regeering geen deel meer zou nemen aan nog andere soortgelijke con ferenties en er naar zal streven handels verdragen te sluiten met die landen die geen mededingende landen zijn voor de V. S. van Amerika. ENGELAND <1 ONTWAPENING TER ZEE De Lord der admiraliteit zal bij de eerste begrooting een groote uitbreiding van de Engelsche oorlogsvloot voorstel len, om nieuwe kruisers, torpedojagers en duikbootcn te bouwen. Dat is dus ver van ontwapening waarvan sedert enkele jaren zooveel gewag wordt gemaakt. ENGELSCH INDIE GANDHI IN HET GEVANG NIEUWE OPSTAND Gandhi, wegens het heropwekken van de ongehoorzaamheidscampagne, weid aangehouden door de Engelsche overhe den. Daar hij de voorwaarden voor in vrijstelling niet wilde aanvaarden en deze integendeel verkrachtte werd hij voor een jaar gevangenis veroordeeld. In de bergachtige grensstreek van Af ghanistan zijn stammen in opstand ge komen tegen de Engelsche heerschappij. Door de Engelsche vliegtuigen werden zij verscheidene malen gebombardeerd. <E2&£3E3a32aB3BaS33Z3R33IB53a HET GEVAAR DER ONBEWAAKTE OVERWEGEN DE REIS ROND DE WERELD IN EEN KANO Twee jonge mannen van een twintig tal jaren, Kenneth Savage en Cecile Ed gar vertrokken uit Staafford in een kano van 14 voet. Ze denken eraan de reis rond de wereld te doen. Ze verwachten er zich aan dat hun reis saak van deze ramp zijn. één tot 3 jaar duren zaL De Express Adinkerke-Brussel botst op een wagen Te Dentergem kon een landbouwer met zijn wagen geladen met steenen een on- bewaakten overweg niet over toen juist de sneltrein Adinkerke-Brussel van 6.30 uur uit Tielt kwam aangehold. De man kon nog zijne paarden uitspannen. De trein botste met volle geweld tegen den wagen maar alles bleef bij stoffelijke schade. lEZBBBBBaEaBBasaaaaaassaaBBB HET LOKAAL DER DINASO'S TE WERVIK BESTORMD In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 1 uur, werd het lokaal der Di- naso's, gelegen Steenakkerplein, bestormd. De gevel werd wit geverfd en een 5-tal schoten gelost. Er wordt geen melding gemaakt dat slachtoffers vielen. l3BS&BBBBBBDBYBBG3B3BBaBBBBB 120 SCHOLIEREN IN DE VLAM MEN OMGEKOMEN IN CHINA Volgens berichten uit Oeroemtsja, ls tij dens de les brand uitgebroken in de school te Fazyn. 120 Scholleren Heten In de vlam men het leven. Brandstichting zou de oor- (Van enzen bijzonderen Correspondent.) Brussel, 10-8-33. IN HET PARLEMENT 't Parlement ls nauwelijks in verlof ge gaan en men spreekt reeds van verande ringen in 't Ministerie. M. de Brocquevil- je zou ontslag nemen; M. Jansan ook; M. Poullet eveneens. Allemaal voorbarige berichten. Even voorbarig de gebeurlijke opvolgers die aangegeven worden. De huidebetooging Fulgence Masson, gewezen ouderdomsdeken van de Kamer die vóór enkele maanden aftrad, legt grootsch aan. Ze zal verre het kader van eene liberale manifestatie te buiten gaan. DE JEUGD IN NEDERLAND Het Nederlandsch Episcopaat heeft een Herderlijken Brief gewijd aan den be- denkelijken toestand van de katholieke jeugd die verloren loopt in neutrale sport- vereenigingen. Zondag is te Rolduc (Nederland) de 9* Sociale Studieweek aangevangen. Zij is hoofdzakelijk gewijd aan Priester en Leek en de Jongeren en de Opbouw van een nieuwe maatschappij. Mgr. Poe is hield de openingsrede en gaf de eerste les. Zijn besluit was: de geweldige problemen die gesteld zijn, wor den door de oudere generatie niet opge lost; daarvoor hebben we de jongeren noodig met eigen geloof, eucharistischen geest en opofferingsgezindheid. Pater Hendrickx S. J. handelde over de Kerk als Gemeenschap; Pater Gorris S. J. sprak over geestelijken en leeken- stand; E. P. Lijdsman, C. ss. R., oud-se- kretaris van vijlen Kardinaal van Ros- sum, over Kerkelijk en wereldlijk terrein, enz. Minister van State Ruys de Beeren- brouck en Minister Verschuur woonden de openingsvergadering bij. REVOLUTIE IN DUITSCHLAND Wat men er van gelooven mag of moet, kan ik zelf niet zeggen, ecter naar bui- tenlandsche bladen staat Nazi-Duitsch- land voor een revolutionnaire beweging. Die beweging heeft nog een geheim ka rakter. Vrijwel in alle groote fabrieken komen geheime revolutionnaire groepen tot stand. In de groote steden worden op even geheimzinnige wijze manifesten ver spreid en aangeplakt; plaatselijke sta kingen breken uit. Haar karakteristiek is deze van een beheerschte en een weten schappelijke organisatie van strijd en sa menzwering; zelfs het militair karakter ontbreekt niet. Die organisatie steunt niet alleen op dertien millioen voormalige socialistische en communistische kiezers, maar die vijfmanschappen bestrijken vrijwel de heele Dutsche nijverheid. Bijna al de fabrieken en fabriekbureelen staan onder dien geheimen invioed.. Ook de leden van de ontbonden Christen vak- vereenigingen doen eraan meê. Tot dus verre gelijkt het aan een geheime broe derschap, uitsluitend tegen het regiem gericht. De vroegere veeten zijn vergeten in deze nieuwe beweging. Van buitenaf is de beweging nauwelijks zichtbaar; voel baar is ze integendeel wel. Wordt eene groep ontdekt en uit de fabriek verwij derd gaan anderen meê. De solidariteits- gedachte herwint het. Het geheel van die geheime machinerie werkt verrassend. Er zijn fabrieksinspecteurs aangesteld al lemaal op geheimzinnige wijze, en van hen gaat het ordewoord uit. Natuurlijk wordt jacht gemaakt op de verdelgers van regiem, waar de haat tegen de nazi- politiek groeit met den dag, zoodat werk huizen en fabrieken overstroomd worden door revolutionnaire gedachten, altijd te gen het regiem gericht. Die manschappen houden zich zoo goed mogelijk verborgen in de nationalistische organisaties. Een stakingsgolf breekt uit en neemt omvang. Een dubbel doel wordt bereikt: de des organisatie van het nationaal-socialisti- sche economisch en partij-apparaat, en meteen wordt de illusie verdreven welke de nazi-demagogie onder de arbeiders massa had ontwikkeld. Velen dachten dat de kwestie van de werkloozenondersteuning nu voor goed geregeld was en derhalve uit de voeten, Ik was een dergenen die zoo dachten. 't Schijnt dat er nu weerom een en an der hapert. Leden van de Bestendige De putatie van Oost-Vlaanderen, aangevoerd door gouwheer Weyler, hebben Woensdag een lang onderhoud gehau met Minister Poullet. Het Gemeen Fonds legt op Oost Vlaanderen een last die geschat wordt op 25 a 28 millioen, en de bruine kan dat niet trekken De Minister heeft aandachtig geluis terd en zal er met zijn collegas over spreken. Intusschen hebben de burgemeesters van Groot-Brussel eene conferentie ge houden. De gemeenten, die door de stich ting van het Gemten Fönds een zwaar deren last krijgen, zullen zich tot den Koning wenden en de Koning zal dat natuurlijk overmaken aan zijn ministers Altijd dezelfde politiekgeen solidaritei tusschen de gemeenten, tenzij om de las ten af te schuiven op de Regeering en op de Schatkist. Zondag zullen de oorlogsinvalieden (de F.N.C., de F.N.I.. de A.O.C., de U. F.A.C. en de F.N.V.G.) te Brussel eene manifestatie houden, natuurlijk tegen de Regeering. M. Henri Le Clercq. voorztter van de F. N. I., heeft een brief gestuurd aan Mi nister Devèze. En terwijl de oudstrijders nieuwe en oude eischen stellen, is Minister Jaspar reeds bezig met de financieele begrooting van 1934 voor te bereiden eene lastige begrooting, wordt gezegd. De Belgische Socialisten hebben Woensdag vergadering gehouden van hun Algemeenen Raad om te spreken over de Internationale Conferentie van Parijs, waar drie voorname kwesties zullen be handeld worden; 1) het socialistisch een heidsfront; 2) de greep naai- de Staats macht; 3) de houdin» bij gebeurlijken oorlog. Vandervelde heeft lang gesproken over de partijverhoudingen in Frankrijk, waar de verdeeldheid aanhoudt. In Belgie kan er geen kwestie zijn van dictatuur die op eene minderheid staat. Bij eene algemee ne werkstaking zouden de arbeiders naar de slachtbank worden gestuurd. In de landen met dictatuur moet de demokra- tie worden hersteld. De socialistische de- mokri zal Internationaal zijn, of niets. In dien gedachtengang werd een lange dagorde gestemd. De partijraad stuurde negen afgevaardigden naar het Congres van Parijs en de Arrondissementsfedera ties twaalf. Wanneer het Congres te Parijs plaats heeft, is niet aangegeven. Derhalve kan ik het U niet zeggen. Terloops werd gezegd dat M.M. Destrée en Brunet zeventig jaar zijn geworden. Dat is het onschuldigste van alles. lasasaaziEsasuazaaBXESEiBaiassB De elektrificatie cler spoorlijn Brussel-Antwerpen De werken voor elektrificatie dir spoor, lijn Brussel-Antwerpen zijn volop aan de« gang en 24 elektrische lekomotievea eer den besteld. Men hoopt dat met het begin van 1933 de spoorlijn in cl.e rist zal k unr. cn worden gesteld. «safiaBSBBaBEZSaER'ZHSaZES&SBB TWEE OUDE VROUWEN DOOR LOXOMOTIEF VERMORZELD TE NAMEN Te Namen waren twee oude vrouwtje» naar de spoorbaan gegaan om koolafval der iokomotieven te zoeken. Eet weder was zeer mistig. Door twee Iokomotieven die aan het manoeuvreeren waren werden de vrouw tjes gevat. Een hunner werd het hoofd afgesneden door de eerste lokomotisf en nog ln tweeën gereden ter hoogte der heupen door de tweede. De tweede vrouw, ook gedood, was enkel door de eerste lo- komotief getroffen. Priesterlijke Benoemingen Z. H. Exc. Mgr. Lamiroy, Bisschop van Brugge, heeft benoemd tot Hoogleeraar in de dogmatische godge leerdheid aan het Groot Seminarie te Brugge: E. H. Alberic Vanden Berghe, S. T. D., leeraar aan het college te Oost ende. Bestuurder der Vakschool te leper: E. H. Socquet, leeraar aldaar en onderpas tor op St Pietors te leper. Bestuurder der Patroons- en Handels school te Brugge; E. H. Jér. Parmentier, kandidaat in de handelswetenschappen, leeraar aan het college te Oostende. jaB23Z3&a*"gs&S!Z:£S5sa8Maiaui BEAURAING—DINANT—NAMEN VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 Feestdag van O. L. Vrouw Geboorte. Er is spraak dat de Nat. Maatsch. van Spoorwegen een bijzondere trein zal in leggen op 8 September van Adinkerke- Poperinge naar Beauraing. Vertrek uit Adinkerke rond 4 uur; ver trek uit Poperinge rond 5 uur. Aankomst te Beauraing tusschen 10 en 11 uur. Terug uit Beauraing rond 13 uur. De reis gaat over Dinant. Van Dinant tot Namen geschiedt de reis per boot. Vertrek per trein uit Namen rond 18 uur om aan te komen te Poperinge rond 23 uur; te Adinkerke rond 24 uur. Prijs der reis heen en terug: 55 fr. ia 2* klas; 35 fr. in 3» klas. De personen die de reis gebeurlijk ver langen mee te maken kunnen zich wen den tot den Stationchef van een der statiën: Adinkerke, Houtem-Wulveringem, Leisele, Izenberge, Beveren, Stavele, Roes- brugge, Proven, Poperinge, Vlamertinge, leper. De inschrijvingen moeten gedaan zijn zooveel mogelijk vóór 20 Oogst Voor alle andere inlichtingen wende men zich tot den staitonchef van Pope ringe, Telefoon 252. Nationale Mij der Belgische Spoorwegen. NAAR BEAURAING PER RADIO-TREIN VOOR 35 FRANK (Heen en Terug). Vraagt Het Beheer van Spoorwegen stelt Ra diotreinen ter beschikking van de reizi gers die zich naar Beauraing wenschen te begeven; deze treinen zullen hen ter bestemming brengen zonder van rijtuig te veranderen. De treinen zijn samengesteld uit rij tuigen 2' kasse uiterst confortabel en ieder reiziger beschikt over een voorbe houden plaats. Een afgevaardigde van de National! Maatschappij zal de reizen meemaken en door de microfoon onderweg allerlei nut tige inlichtingen verschaffen. Voor bijkomende inlichtingen, raad plege men de r.anplakbrieven of wend» men zich tot het bureel van toerisme, station Gent (St Pieters), eerste verdie ping, telefoon 133.02. N. B. Het aantal der plaatsen ls stipt beperkt. De biljetten moeten in de stations vein vertrek cp voorhand aangevraagd worden. BEAURAING. Uit leper, per autocar, op Dinsdag 22 Augusti. Prijs 60 fr. Vertrek te 4 u. Terug rond 9 u. Inschrijven vóór 20 Augusti, Capucle- nenklooster, Kruisstraat. Getal plaatsen beperkt. iBZBiüSEisasBtfaaiisaissasaa^sa Waarborgt Uw gezondheid PAHELEfaD WATER SPA.CITRGN SOURCE RE!KE niet gashoudend diuretisch Cepothcudsr leper, 5 Oogst. Tarwe 70-72; haver 70-73; rogge 43-50; brouwersgerste 80-82; voedergerste 68-70; erwten 92-95; paar- deboonen 90-92; aardappelen 10-20; bo ter 18,50-20; eieren 0,40-0,'45; tarwestrooi ter 18,50-20; eieren 0,40-0,50 1q. 12-14; rogge 9-10; klaver 9-10; gerste 10-11; weidehooi 35-40; klaverhooi 42-44; luzernhooi 46-48; ruw vlas 60-62. Kortrijk, 7 Oogst. Witte tarwe 75-85; rogge 55; haver 60-73; paardeboonen 80- 100; gerst 55-80; hooi 25-30; strooi 14; aardappelen 15; boter 19,50; eieren 0,35- 0,43; vreemd lijnzaad 114; inlandsch lijn zaad 104; inlandsche lijnzaadkoeken 88; Amerikaansche lijnzaadkoeken 86; cocos- koeksn 95; arachidekoeken 95; tarwe bloem 120; inlandsche zemelen 48; gort» zemelen 58; Turksche tarwe Plata 48; idem Cinquantino 68; vlas der Leie 0,40- 1,30; wit vlas 7,20-21; vlas op den grond geroot 6,00-7,00; ruw werk 1,75-2,25; fijn werk 2.25-3,75. VEEMARKT. 247 Te koop gestelde dieren: 118 koeien, den kilo op voet, 4,00; 97 vaarzen 5,25; 15 stieren 4,50; 17 os sen 5.25. Anderlecht, 8 Oogst. VARKENS- MARKT. Te koop gesteld: 2.768 stuks, den kilo op voet 5,00 tot 5,75. Geslachte varkens: 802. Diksmuide, 7 Aug. Boter 17,50-19; leren 0,34-0,36; aardappelen 10-12; tarwe 78-80; rogge 5-55; haver 65-7; strcoi 14- 16; hooi 30-35; brouwersgerst 78-86. Roeselare, 8 Aug. Oude tarwe, 75; nieuwe id. 65; oude rogge 50; nieuwe id. 45; oude haver 65; nieuwe id. 55; maïs 47; id. Cinquantino 66; boekweit 110; voe dergerst 54; nieuwe zomer- en wintergerst 58; erwten 90; paardeboonen 90; lijnzaad 105; lijnmeel 94; ruw vlas 80-90; geakkerd vlas in stroo 85; nieuwe 1S33 cp stara 350-500; aardappelen, Krugers 18-20; eei- stelingen en Geldersche muizen 15; kla- rzaad 900; tarwestroo 12; roggestroo 10; haverstroo 11; nieuw weidehooi ?5; laverhooi 30; luzernhooi 35; oude sul- kerijboonen 54; nieuwe id. 55; tabak 6.50- .00; koolzaadolie 340; lijnzaadolie 195; nitraten 86; ammoniak 76; cyanamid» 72.50; kalksalpeter 88.50; Thomasslakken (sooris) op wagon Charleroi 1.63; nitro- caux 81; ph-osphaten 1.82; fertiphos 86; boter 18.50; eieren 0.35-0.37. Veurne, 9 Aug. Tarwe 75; rogge 53; haver 64; gerst 55; klaverzaad 5.00-6.00; erwten 120; paardeboonen 80; aardappe len 12-20; vo-ederbeeten 3.00; hooi 250- 350; strooi 80-110; boter 19-21; eieirfl 0.33-0.42. Anderlecht, 9 Aug. VEEMARKT. Te koop gesteld 461 ossen, den kilo op voet 4.50-6.50; 149 stieren 3.75-5.20; 1.25» koeien 3.75-5.30. Te zamen: 1.865 stuks. Anderlecht. 10 Augustus. KALVER MARKT. Te koop gesteld: 1715 stuk* den kilo op voet; 4.25-7.80. Aangekome» gedurende de week: 2100. Poperinge, 11 Aug. Tarwe 80; rogg» 57; haver 66; aardappelen 8; boter 16-21; eieren 0.40; hoppe, de 50 kgr., opbrengt 1932, 1075 fr, opbrengst 1933, 950-925 tl.

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4