ftnflré forhiaii GROOT VLIEGFEES1 In de Puppen Nieuws uit leper Beschrijvinge van Ypre leper, Boterstraat e Boekhouding Fiskale inlichtingen Sociale Verzekeringen zitting van den gemeenteraad huis aimé gruwez cinema coliseum huwelijk öf de volga de wet der woestijn gewaarborgde permanenten In 't Binnenland mevr. vandendriessche PICKHOUT - IEPER UURWERKEN JUWEELEN ZILVERWERK GENTSCHE AUTOSCHOOLl D. STEURBAUT's radiotreinv0ot be auraing op dan ZWARTENBERG (Fransche kant) cp heden Zondag 10 September, te 2 uur. Allen naar den Zwartenberg op 10 September. Beschreven als ooggetuige door jAN-JACQUES LAMBIN 1781-1789 rrübllotheek Brussel, II 2 4381.) Den 5 April wierd een bevel afge kondigd van wege den keizer, waerbij hi] vernietigde en introk alle de bevelen door den overleden keizer uitgegeven, strij dende jegens onze landwetten en vrijhe den, zoo raekende de houwelljken, kloos ters en ommegangen, enz. Den 1 February heeft de bezettinge alhier door bevel van den gevolmachtig den. staetsdienaer De Mercy-Argenteau, alle de kanons, geweiren en ander krijgs tuig, gediend hebbende aen het regiment van West-Vlaenderen en aen de vrijwil liger;, doen vervoeren naer Luxemburg om aldaer bewaerd te worden ten dienste van de keizerlijke krijgsliederen. Den 3 Mey, 's morgens ten negen uren. moest men eene dochter begraeven op het kerkhof van St Nikolais die men korts te voren bemuurd hadde, in het gedacht dat de keizer ook het begraeven op de kerkhoven zoude toegestaen heb ben; het lijk, naerdat den dienst in de kerk gedaen was, wlerd naer gewoonte gebragt op het kerkhof om daer ter aerde besteld te worden, maer de pastoor De- candt dit weigerende, zijn de vrienden en draegers vertrokken, laetende het lijk op het kerkhof staen; 't gonne gezien zijnde door eenige jongens hebben dezelve dit lijk laeten zinken in den put en dezelve dan gevuld en met aerde toegestampt, dusdanig daj, men moeite had om Wet graf terstond te vinden. Maer alzoo danof klagte gedaen wierd aen het maglstfaet heeft het terstond verzocht de troepen te mogen hebben uit vreeze van oproer van de borgerij en onj, het lijk met' rust te konnen ontgraeven, hetwelk gedaen zijnde, wierd hetzelve tusschen omtrent 800 mannen van Colloredo vergezelschap! door eenige heeren van het magistraet, door de arme meiskens gedraegen naer het kerkhof buiten de Antwerppoorte ende aldaer wierd dit lijk voor de tweede mael begraeven. In dezen tusschentijd waeren de stadspoorten gesloten en de wachten verdubbeld om den oproer te beletten. Den 11 Juny is binnen dezd stad aengekomen en gaen huisvesten bij mijn heer Pieter Walwein, deken van het ka pittel van St Maerten, den eerweerden heer de Pressij, bisschop van Boulogne, met zijnen groot penitencier en verschei- de andere heeren die hun vaderland ver iaeten hadden om de onheilen te ontgaen van de staetsomwentelinge. Daer waeren heden alreeds binnen deze stad omtrent 200 franschen gevlugt óm die en andere oórzaeken. Den 7 Oogst zijn binnen Ypre aen gekomen hunne koninklijke hoogheden Marie-Christine van Oostenrijk ende Al- bert Casimir, prins van Saxen Tesschen, haeren gemael, algemeen bestierder der Nederlanden, dewelke met de allergroot ste pragt wierden ingehaeld door de be zettinge, door de drie koninklijke gilden en door alle de bemagtigden van de ste den van West-Vlaenderen. Den 8 dito is gebeurd de huldinge van zijne majesteit Leopoldus, tweeden Roomsch keizer, enz., als graeve van Vlaenderen, voor het west kwartier, wanof Ypre de hoofdstad is, op eenen alder- schoonsten schouwburg staende jegens de fonteyne op de groote markt, welke plaets bijna rond versiert was met prael- poorten. Deze huldinge gebeurde door zijne gemelde hoogheid Albert Casimir, die vergezelschapt was door een statig en prachtig gevolg, 's Andereftdaags zijn vertrokken naer Doornijk alwaer gelijke plechtigheid voor het Doornijksche moest gebeuren. 1792. Den II Maerte heeft men binnen Ypre de eerste tijdinge ontfangen door zijne majesteit keizer Leopoldus den 2" den 1 dezer maend tot Weenen overle den was. Den 17 April wierd in de hoofdkerk van St Maerten gedaen eenen uitvaerd voor de ziele van den overleden vorst, ende vervolgens in d'andere prochie en kloosterkerken van, de stad. Daer wierd gedurende zes weken met al de klokken geluid. Naer dezen is gevolgd in de be stiering Franciscua den eersten, zijnen zoon. Den 29 dito zijn uit Ypre vertrok- V. ken geheel het derde bataillon van Col loredo, het meerendeel van de jaegers van Weysburg en bijna alle de dragonders van Latour, die alhier in bezettinge lae- gen, gaende naer Doornijk langs Kortrijk om die stad te beschermen en haere be zettinge te versterken doordien men zeide dat dezelve door de franschen niet be- droogd hadden geweest, want de kolonel van het inlandsch regiment, graef de Dil lon, had de franschen doen gelooven dat er binnen Doornijk zich maer weinig volk bevond, maer komende eene halve uur van de stad vonden zij zich onvoorziens besloten tusschen drij verdeelingen van keizerlijken, waerdoor zij met verlies van weinig manschap, zijn moeten achteruit deinzen, ende om welk bedrog den heer de Dillon te Rijssel om hals gebragt is geweest. Heden en volgende daegen zag men uit Ypre vertrekken alle de fran- sche vlugdelingen, die alhier sedert eenl- gen tijd aengekomen waeren en welken getal beliep ten minste tot duizend. Den 9 Juny, 's namiddags ten 2 uren, is binnen Ypre gebragt eenen brief voor den gebiedenden oversten van de dra gonden die nog in de stad waeren, zoo- haest hij dezen, wanof men den inhoud niet heeft kunnen weten, ontfangen had, wierd er bevel gegeven aen de bezettinge van terstond te vertrekken; hetwelke zij met de allergrootste haeste gedaen heeft, dusdanig dat om drij uren geenen man in de stad meer te vinden was. Terstond wierd de hoofdwacht bezet door de ko ninklijke gilden. Den 10 derzelfde maend, wierd van wege het magistraet door geheel de stad uitgeroepen dat er 's anderendaegs zit- tinge zoude gehouden worden tot optee- kenen der naemen van de inwoonden die zich vrijwillig zouden laeten inschrijven tot bezetten van de wachten gedurende de afwezen van de deutschen. Den 17 dito, wezende Zondag, 's morgens, zijn binnen Ypre gekomen en ten meerderen deele gaen legeren buiten de Antwerppoorte, omtrent 7000 fran schen bestaende in de volgende regimen ten: Dragonden Nr 3, voor dezen Bour bon; Ruiterij Royal Cravates, voetvolk, de regimenten van Flandres Oczeroy, voor dezen Vermandois, Pentlèvre; vrijwillige van het departement van de Somme en kanoniers met omtrent 100 stukken ka non, alsmede omtrent 300 waegens met de noodige krijgsbehoeften, van welke troepen eenige de hoofdwacht hebben bezet, en zijn 's anderendaags t'zaemen vertrokken naer Meenen, alwaer zij hun vervoegd hebben bij het ander deel van het leger der franschen, onder de bevelen van den generael Lückner, bestaende in omtrent 80.000 mannen, die langst Wer- vicq en Komen omtrent Meenen waeren aengekomen. Zij hebben ten zeiven daege deze leste stad zonder tegenstand Inge nomen en 's anderendaegs. 19 dito, zijn zij vertrokken naer Kortrijk die zij naer een gevegt van omtrent twee uren heb ben veroverd op de duitschen, die voor der opgetrokken zijn. Den 19 dito is binnen Ypre weder gekeerd den briefdraeger die alle daegen naer Meenen ging, denwelke omtrent deze stad door de franschen was ultgestroopt omdat hij de postkleederen van den kei zer aen had. Den 19 Juny voorzeid, hebben de bemagtigde van de franschen zich be geven naer de comptoiren van zijne ma jesteit den keizer, van den ontvanger van de kasselrie en van den Lombaerd alwaer zij de penningen hebben aengehouden en aen den ontfanger verboden dezelve tot voorder bevel, aen iemand over te tellen op verbeurte van daerover te moeten be antwoorden. Den 22 dito zijn alhier aengekomen eenige vlugtelingen van het leger der duitschen dewelke hetzelve hadden ver iaeten tusschen Kortrijk en Gent ter oorzaek van de overmagt der republikei nen. Den 30 van dezelve maend, ontfing men hier de tijdinge dat het leger der franschen, liggende tusschen Kortrijk en Meenen, was opgebroken en dat hetzelve vertrokken was naer Marquette bij Rijs sel. Naer het wegtrekken van dit leger zijn de duitschen nog eens wederom in Meenen en in Kortrijk gekomen. Expert-Boekhouder en Vereffenaar bij de Rechtbanken O Nr 43, - le Verdiep Open alle dagen van 9 tot 12 en v. 2 tot 4 u. Onderhoud en nazicht per per abonnement. Bedrijfsbelasting. Over dracht- en Weeldetaksen. Krisisbelasting. Pensioenwet voor Werklie den en Bedienden. - Gezins vergoedingen. STAD IEPER. OP MAANDAG 11 SEPTEMBER 1933, om 18 uur. DAGORDE 1. Proces-Verbaal der Zitting van 31 Juli 1933. 2. Politieverordening - Kennisgeving. 3. Stedelijk Kerkhof - Grondvergun- alngen. 4. Overdracht Electriciteitvergunning Goedkeuring. 5. Stadsrekening over het Dienstjaar 1932 - Nederlegging. 6. Vijverhuis Zillebeke - Verpachting Goedkeuring. 7. - Openbare Onderstand - Openbare Verkooping van grond. 8. Openbare Onderstand - Openbare terkooping van bouwgrond. 9. Kerkfabriek - St Georges Memo rial Church - Begrooting over het Dienst jaar 1934. 10. Jachtrecht op Zillebeke vijver - lastenkohier. 11. Aangenomen St Jozefschool Mee- nensteenweg - Kalfvaart - Versmelting - Akteneming. 12. Mededeelingen. Moden-artikelen in 't Groot Kleerstoiïen Witgoed, Merceriën, Sajetlen, enz. Specialiteit van Gordijnen en gemaakte Stoors. Fourruren - Herstellingen. Tel. 60 ÏC. 2-4, BOTEItSTP J p Clcht bij de Halle r tch.07177 STAD IEPER Christen Volkshuis, Sint Jacobs trast, 30. ZATERDAG 9 SEPTEMBER, te 8 uur. ZONDAG 10 SEPT., te 2, te 5, te 8 Yt, uur. MAANDAG 11 SEPTEMBER, te 8 uur. (Un manage dans la Volga). Version muette Innig drama vol verrassingen spelend in Rusland tusschen scheepslieden. Treffende beelden uit de natuur en bij het volk zijn er het kader van. De voornaamste spelers zijn: ARTHUR ALBRO, MARY FOWLER, MARC SCWEID en JOHN GOULD. (La loi du désert). Prachtige avonturenroman in 7 deelen uit de woestijn van Arizona. Heerlijke ensce- neering. Meesterlijke vertolking. De hoofd- artisten zijn: FRANCIS MAC DONALD en KATLEEN KEY. —o—o— LEERFILMEN o—o— Aanstaande week: TREURSPEL VAN LOURDES (Tragedie de Lourdes) en DE SCHULD (La dette)). Prijzen: Balcon, 5 Xr.; Benedenzaal, 3,50 en 2 fr. Kinderen tot 14 jaar: Balcon, 2 fr.; Benedenzaal 1 fr. Kinderen altijd toegelaten. Kostelooze kleerkamer. Verfrisschingen in den café te bekomen. Kostelooze bergplaats voor 200 velos. PRIJS 50 FRANK Voor uwe blijvende Haargolving met het nieuwste en modernste toestel, wendt U tot het huis JANSSENS-BONTE Coiffeur voor Damen en Heeren Rijselstraat - 53 - IEPER. (Rechtover de groote post). Men aanveerd. leerlingen. IEPER. Dienstdoende Apotheker. Heden Zondag is alleen open van 8 tot 12 ure en van 1 tot 7 ure, de Apotheek HOUTEKIER. Meenenstraat. Congres van de Christelijke Arbeiders Vrouwengilden van het Gewest leper. Na het plechtig Lof in St Pieterskerk waar honderden christene moeders Zon dag om 2 uur toegestroomd waren om Gods zegen over hun congres af te smee- ken en waar E. P. Maes, de bezieler onzer christene vrouwenbeweging, het deugd doende woord voerde over de geestelijke opleiding der kinderen, trok de stoet naar de groote feestzaal van St Vincentscollege. Schoon was ze opgesmukt, heelemaal in het teeken der moederschap, doch onge lukkiglijk nog te klein voor de honderden die de leerzame vergadering begeerden mee te maken. Op de eerste rijen hadden talrijke priesters en overheden plaats genomen, al- zoo een bewijs van belangstelling gevend voor de Christelijke Arbeiders-Vrouwen gilden. Klokslag 2 u. wordt het congres ge opend door een spreekkoor dat door zij nen roerenden eenvoud en aangepaste lessen een storm van welverdiende toe juichingen verwekte. Daarop begonnen de werkzaamheden nu en dan afgewisseld door keurige reidansen en koddige kin derspeeltjes, waaraan onze moedertjes veel plezier beleefden. Mevrouw Roobrouck van Waregem kwam de eerste aan het woord en had het over ons grootste geluk: kinderen te heb ben en ze tot Gods glorie op te voeden. Voor velen werden hier nieuwe wegen aangewezen en dankbaar en met alle stiptheid zullen ze ongetwijfeld opgegaan worden. Ook mocht de begaafde spreek ster een luid applaus in ontvangst ne men. Daarna kwam Jufvrouw Vandeputte, propagandiste van het Noorderlijke ge deelte der provincie aan beurt en sprak over de ontwikkeling van het verstand der kleine kinderen en over hetgeen die kleu ters van hun moedertje verwachten. Met een waar vorscherstalent heeft de spreek ster die kinderzieltjes weten uit te die pen en hun doen en laten ontleden en wel zoodanig dat hier voor vele moeders eene zeer leerzame vingerwijzing gegeven werd. Jufvrouw Decostre, secretaris van den Landsbond verschafte ons den gewensch- ten uitleg over de rol der christelijke ar beiders-vrouwen gilden in het werk der moeders voor haar kinderen. Eten onme telijk veld dat ten deele nog onbedricht daar voor onze oogen open ligt. Ook aan gemoedigd door den beloofden steun en sterk gaande op de machtige hulp ons aller Moeder Maria, zullen wij werken om meer dan ooit het wel voorgestelde doel na te komen. Na verdere besprekingen werden vol gende besluiten neergelegd: Wij willen maken van onze kinderen: gezonde, ver standige, sterke, rechtschapene, godsdien stige menschen. Met een luid applaus werden die wen- schen begroet en E. H. Bestuurder om te eindigen wees er op hoe hier inzonder de geestelijke kant op 't oog moet gehouden worden. Hij wakkerde ons aan, steunende op de hulp van hierboven, bewust van onze edele roeping te streven naar de volle verwezenlijking van ons schoonste doel. Overvoldaan vertrokken wij met de vraag op de lippen: Wanneer het 2" Con gres. Muziekschool. Het schooljaar 1933- 1934 begint den Maandag 2 Oktober. De inschrijving zal plaats hebben den Woens dag 13, Donderdag 14, Vrijdag 15 Sep tember van 18 tot 19.30 uur. Hoeveel jonge meisjes, die lijden aan bloedarmoede, die altijd bleek zien, die zonder koerarie zijn, zulien van eenen gewissen dood gered worden door het ge bruik van THÉOBROMA, dat haar op korten tijd nieuw bloed, nieuwen adem, nieuw leven zal schenken? Het is een GOED WERK, de goede THÉOBROMA te verspreiden. In alle Apotheken; 14 fr. per flesch. O. L. Vrouw van Salette. Wederom staat de negendaagsche plechtigheid ter eere van O. L. Vrouw van Salette aan de deur. Den 18 September 's avonds, te 7 u., openingslof met Veni Creator en Ser moen. Al de weekdagen der noveen de H. Missen te 6 uur, waarna onderrichting, te 7 uur en te 8 uur Hoogmis met Ser moen. 's Avonds Lof te 7 uur en groot sermoen. Den Zondag onder de no veen de H. Mis te 6 uur en te 8 uur Hoogmis waaronder sermoen, 's Avonds te 7 uur plechtig Lof en groot ser moen. Den 27 September 's morgens al- gemeene communie voor de inzichten van Z. H. den Paus. 's Avonds te 7 u. Te Deum en Pauselijke Zegen. De Sermoenen zullen gepredikt worden door een Eerw. Pater Minderbroeder. Telefoon. De werken van het nieuw telefoonmiddenkantoor vorderen snel, en alles laat voorzien dat de in- dienststelling niet meer lang zal uitblij ven. Van deze week af worden al de tele foonlijnen in den onderaardschen kabel samengebracht en dat werk zal naar alle waarschijnlijkheid tijdelijke storingen veroorzaken. Nochtans zal alles in 't werk gesteld worden om de telefoonabonnenten met de meeste voldoening te bedienen en de storingen zullen zoo spoedig mogelijk geheven worden. leper, den 31 Oogst 1933. De Ontvanger der Telegrafen en Telefonen. Nijverheidsschool. De heropening dezer school (winterlessen) zal plaats heb ben den Maandag 2 Oktober. De inschrij vingen worden gedaan den Zondag 1 Ok tober van 10 tot 12 uur. TANDARTS Diksmuidestraat, 49 - IEPER. Specialiteit van vervolmaakte en ge waarborgde gebitten. Vermakingen van alle stukken van andere herkomst. Con sultaties alle dagen der week, van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Kl?w Naar School. De vacantie loopt ten einde... onze kinderen hebben zonnige dagen beleefd. En de ouders waren er even blij om als de kinderen zelf. Eten nieuw schooljaar te wege... De klassen herbeginnen: OP MAANDAG 11 SEPTEMBER, voor de lagere klassen van 't College, alsook in St Aloysiusschool, in St Michielsschool, bij de Zusters Lamotte en O. L. Vrouw van Thuyne. OP DINSDAG 12 SEPTEMBER, bij de Zusters van St Jozef .(Meenensteenweg, Kalfvaart en Potljze). OP DINSDAG 19 SEPTEMBER, voor de humanioraklassen van 't College, als ook voor de leerlingen van de H. Familie en de Roesbrugge-Damen. einde dezer maand. STADSBIBLIOTHEEK VAN IEPER BERICHT Ter gelegenheid der verplaatsing onzer Stadsbibliotheek naar de nieuwe lokalen der Sint Janstraat, zal deze niet toegan kelijk zijn vanaf den 15 September tot Aanranding. Zondag nacht om 23 44 uur ging Tiberghein Jules, oud 22 j., langs de Plumerlaan naar huis. Toen hij langs het Engelsch kerkhof voorbijtrok, werd hij door Catry Remi, wonende Veur- nesteenweg, die zich achter den omhei ningsmuur verscholen had, laffelijk aan gevallen. Daar hij zoo onverhoeds op het lijf gevlogen werd, kreeg hij menige duch tige kloppen en viel bewusteloos ten gron de. Aan het aangezicht droeg hij eene bloedende wonde, ook heel het hoofd was opgezwollen. Toen hij eenlg"" Hjd later tot bezinning kwam, heeft L den dader erkend had, de politie verwit tigd. Een onderzoek werd Ingesteld. Slachthuis. Gedurende de maand Oogst 1933 werden in het openbaar Slacht huis volgende dieren geslacht: 3 stieren, 19 ossen, 64 vaarzen, 27 koelen, 13 nuch ter kalveren, 95 vette kalveren. 24 schapen en lammeren, 185 varkens, 7 paarden en muildieren. De totale bedragen voor de acht eerste maanden zijn: Stieren 38, os sen 106. vaarzen 319, koelen 165, nuch ter kalveren 169, vette kalveren 371, scha pen en lammeren 196, varkens 1266, paar den en muildieren 42. Hoogmis. Een flink gemengd zang koor uit Toerkonje (het O. L. Vr. zang koor) zal op Zondag 10 September de Hoogmis uitvoeren, te 10 u. in onze Sint Maartenskathedraal. Bericht aan alle muziekllefhbebers van leper. OPGELET!! in het koopen van uw Goud en Diamant. Koopt het ter trouwe bij VAN LEDE, Goudsmid, Boterstraat, f, IEPER. Ongetwijfeld vindt gij er de groot ste keus aan de goedkoopste prijs. Nieuwigheid. In St Maartenskerk zooals men dadelijk zien kan, is er nog veel te herstellen. Onder meer de graf zerken van onze bisschoppen en tal van andere vermaarde mannen. Om den vreemdeling die de kerk bezoekt in te lichten, werden hier en daar plakkaatjes opgehangen, welke ons deze en gene wetenswaardigheden ter kennis brengen. Geitenprijskamp. Op Donderdag 14 September, te 8 uur, zal op de Vee markt voor de 6" Omschrijving een gei tenprijskamp gehouden worden. Gevonden. Toen Amand Rotru- Godderis, wonende in de Drie Zottenstraat Dinsdag morgen om 5 44 uur zijn venster blinden opendeed bemerkte hij een velo met electrieken lantaarn en lastdrager. De plaat van de flets droeg het nummer 318301. Te recht bevreesd in den omtrent een gekwetsten of vermoorden te vinden zocht hij heel den omtrek af, zelfs de wal in de weide. Vruchteloos, niets... Wat verder aan den hoek van dezelfde straat vond C. Devos eene klak. Te recht vraagt men zich af, of er een verband bestaat tusschen beide vondsten. De politie die van het gebeurde verwittigd is heeft da delijk het vereischte onderzoek ingesteld en zal, wij zijn er van overtuigd, de zaak wel klaar trekken. O. L. Vrouwe Gasthuis. - Profes. Dinsdag had alhier in de voorloopige ka pel het plechtige profes plaats van de E.E. Z.Z. Marie-Johanna en Maria Josefa. 't Was Z. E. H. Kan. Dignant die de plechtigheid voorzat. Buiten de familie bemerkten wij de raadsheeren van het Bureel van weldadigheid, de ambtenaren van de hospice alsmede vele vrienden en bewonderaars van de zoo verdienstelijke als offervaardige Zusters van het gesticht. Wij wenschen de EB. Z.Z. van harte proficiat! joist en coed ■lerlijk en mooi. allerhande UIT ZANDVOORDE (IEPER) ontvangen we nog eenige opschriften die prijkten bij de aanstelling a!s Pastoor van E. H. Bouteca. We drukken die met genoegen over. Bij Jules Deman: Zij priester Gods, hier welgekomen Wij hebben blij het nieuws vernomen Van uw benoeming van Herder hier. Bij Henri Verbeke: De Vlaamsche vlagge wappert Vandage blij en welgezind En laat zijn plooien golven Door 't waaien van de wind. De Vlaamsche vlagge wappert Omdat onzen pastoor gewis Een goede zielenherder Maar ook een Vlaming is. Bij Valeer Leupe: Wij wenschen welgemoed Den Herder onzen groet. Bij Cyrille Vermeersch: Welkom Eerweerde Herder. Bij Henri Hollinck: Mochte gij door blijde dagen Hier den staf des Herders drage Heer Pastoor, welkom alhier Henri Hollinck winkelier. Bij Jerome Thome: In vrede, rust en vreugde Doorbrengt alhier uw dagen 't Is hetgeen wij aan God Uit ganscher harte vragen. Bij Jules Hoornaert: Heden vieren wij het feest Van onzen Herder mee Vliegt de blauwvoet, storm op zee. Bij Remi Nyst: Eterweerde Pastoor wees welkom Doe steeds om wel, en ziet niet om. Bij Jules Loridan: Eerweerde Pastoor wees welkom Hoort men roepen hier alom Konden wij U lange jaren In ons midden steeds bewaren. Bij Jules Verbeke: Wees welkom geachte Herder Voor uw vleesch en ga niet verder 'k Verkoop saucissen en korteletten Om de Zandvoordenaars te vetten En daarbij een goed glas bier Heer Pastoor kom alhier. Bij Henri Verbeke-Vandoolaege: De Vlaamsche vlagge wappert in de wind Alle Vlamingen zijn blijgezind Wij wenschen U, Eerweerde Heer Nog lange jaren goed beheer En leid uw schapen recht door zee Vliegt de blauwvoet, storm op zee. Bij Madeleine Verbeke: Wees welkom geachte Herder Lees dit schrift voor U gaat verder Van U gelijk van andere menschen Zou ik mijn gunste wenschen. Bij Cyrille Derudder: Wees welkom geachte herder Komt tot hier en ga niet verder Koopt van mij petrol en bier Dan wordt ik nog rentenier. Bij Emeri Derudder: Mochte gij door blijde dagen Hier den staf des Herders d.-agen Vol van vrede vrij van druk Voor uw heil en ons geluk. Bij Cam. Verbeke: Uit ter herte wenschen wij Heil en welkom, gul en blij Wijze werking wijs bestier U onze nieuwe Pastoor hier. Bij Victor Bourgeois: Om aan ons brood te geraken Behoeven wij confectie te ma! en Maar nu moet schaar en naald ter zijde Wij vieren feest en juichen bijde Dat het rustig weerklink alom Eerweerde Herder wees welkom. Bij Albert Vercalgne: Eerweerde Heer Bouteca Heil en welkom Ja En gemeend proficiat Maar ook vraag ik dat Sticht eensgezindheid, ede'e t-rd 't Houdt te zamen volk en land Met uw goede raad en rede Maakt de zoo gewenscfiie vrede Met die vree in dorp en woning Zijt gij onze priesterkoning. René Dehem: Que votre houlette nous dirlge _cin de tout ce qui afflige. Bijvoegsel van De Hnlle )-» Bij Jerome Lepercq: Ter gelegenheid van dit feest Versieren wij om ter meest En wenschen den Heer Pastoor hier Een goed en lang bestier. Bij Pharailde Deketelaere: Heer Pastoor wees gegroet Zijt voor allen mild en goed Ik wensch U nog een lang bestier Met de Zandvoordenaren hier. Bij Frans Jacobs: Heer Pastoor wees gegroet Doet uw misse kort en goed In den biechtstoel niet te hard In den preekstoel maar een kwart. Bij Isidoor Igodt: De priester des Heeren Dien wij vereeren Ontvangt ons welkomgroet En schenkt uw zegen zoet. Bij Jules Igodt: Mochtet gij door blijde dagen Hier den staf des herders dragen Vol van vrede vrij van druk Voor uw heil en ons geluk. Bij Wed. Deman: Wees welkom, Heer Pastoor Het is tot uwe eer Dat ik mijn huls pareer. Bij Elmile Ghesquière: Wij wenschen den Heer Pastoor hier Een goed en lang bestier Een lang en rustig leven Met deze die hem omgeven. Bij Camille Nuytten: Wij zijn in vreugd, wij zijn in feest Daar wij de inhaling vieren Van hem die ons met hert en geest Als herder zal bestieren. Bij Jules Vaye: Wees welkom herder hooggeprezen Wij wenschen u veel geluk en zegen Met uwe Inkomst brengt ook mede Eendracht, welvaart, heil en vrede. Bij Emeri Masschelein: Welkom van Emeri en Rosalie. Bij Henri Pannecouque: Eerweerde Herder, welkom. Bij Wed. Desire Grijmonprez: Elks gelaat van vreugde blinkt Ieder stemme blij nu klinkt Klein en groot, 't is verblijd Omdat gij hier nu Pastoor zijt. Bij Henri Vaye: Putten maken, centen garen Doe ik sinds zoovele jaren 'k Doe 't geerne zonder fatsoen Om mijnheer Pastoor pleizier te doen. Bij Theo Derudder: Geachte Herder Welkom. Bij Wed. Remi Vandermarllere: Welkom herder hoog geprezen Elk wenscht U veel geluk en zegen En hoopt U hier zeer Jan; jaren Tot ieders welzijn te bewaren. Bij Melle Celine Vandermarlière Eerweerde Herder wees welkom Doet om wel en ziet niet om Mochte God U lange jaren Tot ieders welzijn U bewaren Bij Jules Lamerand: Wees welkom geachte Herder Zie hier binnen ga niet verder 't Is hier herberg, winkel en boerderij Niet ver gelegen van de pastorij Wij moeten nu ook het volgende wijzen Dat wij verkoopen aan matige prijzen. Bij Gustave Cailliez: Heel het dorp is in feest Iedereen verheugd van geest Wenscht U Herder uit ter herte Heil en vrede nimmer smerte. Bij Wed. Desire Cailliez: Wees welkom in ons dorp eerweerde vader Zegen uwe schapen al te gader En wij verhopen dat door U Gods zegen Op or.s zal vallen als een zalvende regen Mochten wij U veel jaren Als Herder midden ons bewaren. Louis Willeman: Honneur a notre nouveau Pasteur. Oscar Brei: Honneur au nouveau Pasteur. Florence Masquelin: Boni soit celui qui vient Au nom du Seigneur. Ger. Vaye: Goed heil Eterw. Pastoor en wees welkom 2n ook zeer gelukkig in ons klein dorps- [kom. Rond U geschaard staan wij in leed en [vreugd Vis uw eigen kudde op de weg der deugd Ruikers en vaandes zwaaien U tegen De Zandvoordsche kinders vragen uw [zegen. Voor een nieuwe velo of voor alle ver- [making Als agent en verkooper der rijwielen [Daring leverig zal onze nieuwe Pastoor worden [bediend En trouwvol werk van een genegene [vriend. Wed. Nestor-Lenoir-Pattyn: Heer Pastoor 't is tot uwe eer Dat ik mijn huis pareer Aanvaard mijn welkomgroet Die alles voldoet. Em. Vandermar'iere: Hommage et respect au nouveau Pas teur qui soit bien venu parnü nous. 't Is de strafste, gebruikt er minder Het is immers zonneklaar Dat die leuze, echt en waar, Geldt alleenlijk 't allen tij F. C. JACOBS SUIKERIJ. v door E. H. Pastoor Te 10 44 uur Hoog mis en Processie. Daarna noenmaal in Ons Huisop de Marktplaats, recht over de hoofdingang der Basiliek, waar men aan billijke prijzen, eten en drank kan bekomen Om 2 44 ommegang. Bij eenkomst bij t zijportaal der kerk. waar de vlag van Boezinge zal staan. Te 3 44 uur Lof. Vertrek om 4 uur juist. Spaar- en Leengiide. Heden Zon dag namiddag, te 6 uur, algemeene ver gadering voor de leden. Dagorde: Goed keuring der Slot- en Balansrekening 1932; Voordracht door den Heer Meerschaut, landbouwingenieur; Allerhande mededee lingen. Boerinnenjeugd. Heden Zondag, na de Mariacongregatie, bijeenkomst in het klooster voor de Boerinnedochters van Boezinge. Bespreking der deelneming aan de gewestelijke Jeugdvergadering te El- verdinge. Boerinnengilde. Zondag aanstaan de, 17 September, na de vergadering der H. Familie, algemeene vergadering voor de leden der Boerinnengilde in het Kloos ter. Voordracht door M. Demonie over Varkensuitbating. In onze crisistijd is dit van belang voor de boerenfamilies. Stierenkeuring. Uitslag van de keuring van Woensdag 1.1. Op 14 stlers aangeboden zijn er vier afgekeurd. Pectoral Dupuis. De griep, die be gint met rillingen is een algemeen onge mak. Zij wijkt voor de weldoende uitwer king van den Pectoral Dupuis. De doos 6 frank, bij H. NOTREDAME, Groote Markt, Poperlnge. HOOFDZETEL: Bestuur: R. Mortier GENT, Lange Meire, Nr 2 (Kouter) BIJHUIS: Theorie - Praktijk - Lessen op den auto zelf - Rljoefeningea Gemak van betaling KORTRIJK. Gentschensteenweg, 21 Vakantielee;rngen. De Roode Pillen van L. Dupuis, Ju- met, verwijderen uit ons gestel de over blijfsels van de voeding en ontlasten htu bloed van de schadelije bestanddeelen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperlnge. BOEZINGE. Uitslag der wedstrijden in de plaatselijke vrije katholieke scholen: JONGENSSCHOOL; PILKEM. 1* Studiejaar. 1. Maurice Gheysens; 2. Marcel Vancoiliie en André Vandamme. 2* Studiejaar. 1. Gerard Clarys; 2. Prosper Phlypo. DORPFLAATS. 1* Studiejaar. 1. Robert Goderis; 2. Gerard Vanacker. 2* Studiejaar. 1. Pol Storme; 2. Cy- riel Degezeiie. 3* Studiejaar. 1. Lucien Durnez; 2. Alois Charles. 4" Studiejaar. 1. An toon Storme; 2. Emiel Leuridan. 5* Studiejaar. 1. Roger Verplancke; 2. Maurice Demol. 6* Studiejaar. 1. Daniel Ryckeboer; 2. Victor Decrock. 7* Studiejaar. 1. Josef Tftieuw; 2. Tobie Lemahieu. MEISJESSCHOOL PILKEM. 1* Studiejaar. 1. Julia Vanbelleghem; 2. BeanLa Eggermont. 2" Studiejaar. 1. Jeanne Verhelst; 2. Irma Buitynck. 3* Studiejaar. 1. Augusta Demuynck; 2. Germaine Charles. DORP PLAATS. 1* Studiejaar. 1. Maria Deconinck en Maria-Magdeieine Depuydt. 2* Studiejaar. 1. Nelly Vandenbran den; 2. Alice Adam. 3* Studiejaar. 1. Alice Allewaert; 2. Marie-Louise Dameester. -4* Studiejaar. 1. Germaine Demol; 2. Alice Ryckeboer. 5* Studiejaar. 1. Maria Markey; 2. Maria Lenoir. 6* Studiejaar. 1. Yolande Vandersti- chelen; 2. Georgette Vanden'brieie. 7* Studiejaar. 1. Marie-Louise Stor me; 2. Germaine Vanslembrouck. Dadizele. Woensdag aanstaande, 13 Sept:mber, gaan we in bedevaart naar O. L. Vrouw van Dadizele. Vertrek aan de Pastorij te 7 44 uur juist. Bij aankomst, gelezen Mis. waaror.de»- H. Communie, POPERINGE STADSNIEUWS Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen Apotheek KESTELYN. CHRISTEN MIDDENSTAND Alle leden worden vriendelijk uitgenoo- digd om deel te nemen aan de Plechtig heden die zullen plaats hebben ter gele genheid van ons Patroonfeest, op heden Zondag 10 September. Te 7 uur: Algemeene Communie in Sint Bertinuskerk. Te 9 uur: Patroonmis in zelfde Kerk met Sermoen, gegeven door den Eerw. Heer Proost. HET BESTUUR. Werkloosheidsstand. Zaterdag 70; Maandag 20; Dinsdag 11; Woensdag 16; Donderdag 14; Vrijdag 21. Het Stadsbestuur verschafte werk aan de werkloozen met het reinigen der beek op den Werf: Maandag aan 18 werkloo zen; Dinsdag 30; Woensdag 29; Donder dag 28; Vrijdag 24. AAN DEN HOPPEPLUK werden er door de hoppekweekers van Poperlnge nagenoeg 1300 vreemde werk lieden gebezigd. Er wordt aan de landbouwers herin nerd dat zij, zonder verwijl, verplicht zijn ten bureele van den Politiekommissaris de lijst hunner vreemde hoppeplukkers in te dienen. (Medegedeeld.) Onze Werkloozen aan 't werk. De maatregelen over het in werk stel len der werkloozen heeft in onze stad de ■beste uitslagen verworven. Einde verleden week waren er nog een 70-tal doppers. Zaterdag werden allen op hoogte ge bracht der beslissing door de Commissie genomen, hun aan 't werk te stellen vanaf Maandag en ook werd aan allen gezegd dat ze hun werkalaam moesten medebren gen dat de Stad er geen zou koopen. Ook werd hun medegedeeld dat de Stad Po perlnge 10 zou bijvoegen bij hun uur loon, wat dit op 3,85 fr. brengt. Den Maandag ging het bij eenigen wel wat al stoc' maar tegen Dinsdag noen waren 10 nen aan 't werk aan de beek aan den Werf; de andere hadden elders werk gevonden; enkel bleven een tiental doppers die om gegronde redens ziekte van vrouw, kasdagen moesten tehuis blijven. De maatregel brengt dus een gezonde oplossing bij: hij stelt er velen weer aan 't werk en dit tot genoegen van het meeste gedeelte onder hen. Hoppeschaal. Het Bestuur laat aan de belanghebbende kennen dat de opening der Schaal voor het inhalen van i Hop van Poperlnge-stad cn <*o~-.:r. rast- gesRld is op Zaterdag 16. Sspte—ber 1933. HET BESTUUR. Drsnkcmnans. Zondag namiddag, rond 4 uur, kwam aeksre Cyr Vare van Wervik, uit een herberg dar Ieperstraat en nam het midden van de st~aat bij het politlebureel. voor de koer der her berg welke hij verlaten had. De man werd door de politie bij de lurven gevat en ingerekend. Nog Zondag avond, ro. ci 7 uur, werd een Brusseleer, V.D.Br., wegens dronken schap naar het gevang geleid om er zijn roes uit te slapen. Vuurwapens. Er wordt nogmaals herinnerd aan de bezitters van vuurwa pens dat zij verplicht zijn onverwijld ervan aangifte te doen bij de bevoegde diensten willen zij zich onttrekken aan rechterlijke vervolgingen. Wij zijn gered! sedert wij de MO NOPOEDERS kennen, want dank aan hen kennen wij geene hoofdpijn meer, noch zenuwlijden, rheumatiek, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. Poperinge tegen leper. Verleden week kwamen de trabolders van dén «Ka tholieken Kring» van leper een «combat betwisten tegen «Katholieke Kring» onzer stad. De partij ging 12 man tegen 12 in 2 partijen en dan de winners tegen malkaar. Elk won een partij en bij het bekorten kwam de stand 9-9 en leper won de partij. Maandag aanstaande revanche te leper in den «Katholieken KringWe verhopen de zege voor onze mannen. Voor de Velorijders. Wij verne men dat proces-verbalen werden opge maakt tegen velorijders die 's avonds geen licht mede hadden. Velorijders, opgepast dus! Erge val. Over enkele dagen ls Nestor Bortier, werkzaam in de Brou werij Masschelein, aldaar uitgegleden en met de zijde op den rand van den ko peren brouwketel gevallen. De man werd een paar ribben gebroken en andere in gedrukt zoodat hij voor enkelen tijd aan werkonbekwaamheid zal moeten lijden. Grassnijders gevat. Tegen een paar grassnijders die het bijzonder ge zien hadden op den meersch van Honoré Taffin, gelegen in de Koestraat, werd deze week proces-verbaal opgemaakt. Diefstal. Verleden week Donder dag werd ten nadeele van den landbou wer J. Deberdt, Watousteenweg, drie hop- pemanden uit het hoppeveld gestolen. Militie lichting 1934. - Wervings bureel. De jongelingen der lichting 1934, die PER TREIN naar het Wervings bureel reizen, kunnen kosteloos vervoer bekomen, mits zich naar 't volgende t« schikken i Wie 's VOORMIDDAGS moet verschij nen, moet te 9 uur (dus tien minuten vóór 't vertrekuur) ter statie-Pope ring® zijn voor de heenreis. Wie 's NAMIDDAGS moet verschijnen, moet: te 13.28 ter statle-Poperinge zijn voor de heenreis. Keuringen en Prijskampen voo» Hengsten van het Belgisch Trekras. - Dekdienst 1933-1934. Voor de 6» om schrijving (waartoe Poperinge behoort), zal keuring en prijskamp plaats hebben te leper, op Donderdag 5 Oktober 1933, om 10 uur voormiddag, ter Groot» Markt. De inschrijvingsbulletijns der te keuren en aan de prijskampen deelnemend® hengsten moeten naar het Provinciaal Bestuur gezonden worden vijf dagen vóór den dag der keuring of prijskamp. VOLKSHUIS - POPERINGE Dinsdag 12 September, te 8 uur, verga* dering voor het Bestuur der Kajotter®. Op post zijn a. u. b. ZIEKENBOND. We willen nog een® herhalen dat voor operaties, X-stralen en werkonbekwaamheid, men verplicht 1® seffens een voorloopig bewijs te komen halen naar 't Sekretariaat. De zlektebe- wljzen moeten allemaal ingebracht wor den tegen het einde van de maand. STRAATBELASTING. Vermindering van straatbelasting kan bekomen worden voor den belastingsschuldige die ten min ste 3 kinderen te zijnen laste heeft be neden de 18 jaar, betrekkelijk het hui® dat hij bewoont. Een aanvraag tot ont lasting moet daarvoor ingediend: formu lieren zijn verkrijgbaar op ons Sekreta riaat GRENSARBEIDERS die moeilijkheden hebben voor de vernieuwing van hun kaart mogen om inlichtingen komen op ons Sekretariaat VRIJE BEROEPSSCHOOL Rekhofstraat, Poperinge. De Leergangen hernemen op Dinsdag 3 Oktober aanstaande om te eindigen op 28 Maart 1934. Werkjongens, allen naar de Vakschool. Zeker, ook de vakman lijdt onder de cri sis, maar wie lijdt er niet onder en hij zal toch de eerste zij mom de crisis te boven te komen. Jongens uit den werkersstand, wordt vakmannen. In de winteravonden zit ge thuis u te vervelen of langs de straat te dolen: Wat 'n schoone gelegenheid om u te ontwikkelen, te leeren teekenen, een plan te maken, een plan te leeren vol gen op 't werk. Onze Beroepsschool is eerst en vooral een vakteekenschooldoor avondlessen van 5 44 u. tot 7 u. eiken Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van iedere week. Velen onzer oud-leerlingen zijn flinke leerlingen geworden in de dagschool van leper en Brugge en in de St Lucasschool te Gent. Hier kregen ze de eerste goesting tot vakbekwaamheid en hooger ontwikke ling. Ouders, die bekommerd zijt om de toe komst uwer Jongens, zendt ze naar de Vakschool, waar, dankaan toelage van Staat, Provincie en van ons Inrichtlngs Comiteit, gansch kosteloos vakonderwlj® gegeven wordt aan onze werkjongens. Wilt de namen komen aangeven bij den Eerw. Heer Bestuurder, R„ Verbouwe, on derpastor op O. L. Vrouwkerk. -«O»- ghoogere schildersschool gesticht in 1890. Lange Steenstraat, 28, gent - (tram 4) (vroeger Congostraat en Kammenstraat) Hout en marmer, versieren, letters, ver gulden, enz. Daglessen: van 1 Oct. tot 31 Maart, all® dagen. Zondaglessen: alle Zondagen, van 1 Oct. tot 30 Juni. Vraagt conditiën. Let op: Lange Steenstr., 28, Gent (tram 4). Gebruikt Chicorei Wynpelier-Taffin, 't is de beste. IB243ESSIQ£Z^^r!HHg»HBBI»Ma Nat. Maatschappij van Belg. Spoorwegen STATIE POPERINGE üp Donderdag 14 September 1933 Vertrek uit Poperinge-Statle om 6 uur. Aankomst te Beauraing rond 12 uur. Terug te Poperinge rond 23 uur. Het sukses van den radiotrein ls bui tengewoon groot. Op 3 dagen tijds zijn alle plaatsen gevraagd geweest. De spoorwegdienst is verplicht geweest den spijs- en drankwagen uit te schakelen en te vervangen door een personenrijtuig. De geachte bedevaarders gelieven daarvan nota te nemen met het oog op het mee nemen van den knapzak. De personen die zich op voorhand lieten inschrijven en nog hun biljet niet afge haald hebben, kunnen de kaart alle da gen bekomen aan het statiewmket. TWEEDE RADIOTREIN VOOR BEAURAING Om aan het verlangen van vele men schen te voldoen is de Statie Poperinge voornemens een 2» Radiotrein in te rich ten op Dinsdag 26 September. Vertrek 6 uur; terug 23 uur. Prijs (heen en terug) 35 fr. in 2* klas. Om tijdig te kunnen oordeelen indien het getal reizi gers het inleggen van den trein wettigen, wordt aangedrongen van nu af inschrij ving te nemen in de statie of per telefoon Nr 252 Poperinge. De trein zal vo.- gende week definitief aangekondigd wor den. DE STATIONCHEF. Tty Deze trein zal ook reizigers opne men te Vlamertinge en te leper mits aan vraag op voorhand in die staties. LUCHT-ACROBATIEN door de bijzonderste assen van het viiegwezen. De as Marchesseau, de held van den raid «Parijs-Madagascar-La Réunion» zal er ook bij zijn. Komt allen hunne kunstoefeningen bewonderen en toejuichen. Vertooningen van groepsvluchten. Luchtdoopen Neerstrijken in Parachute Luchtwandel: "gen

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 3