DE BESTE I! STOVEN KACHELS HAARDEN O. IHflSSCHELüHEfSM MAROQUINERIE- ARTIKELEN: V02T3ALKRÜNIEX Voetbalkalender V/IELRIJDEN ZENDT ONS TWEE FRANK EIAREN POLITIEKE TOESTANDEN OP HET MiSSIEVELD FERNAND C0EV0ET Vraagt WaarLorgt Uw gezondheid Depothouder Brouwerij "De Kroon,, POPERINGE. Tel. 87 T00NEEL WOU MEN. Volksboekerij. Bij het| begin van den Winter met zijn lange avonden vestigen we er andermaal de aandacht der leer- e l leesgierige lieden j op dat de Boekerij gevestigd is in het Pa tronaat. open is den Zondag aanstonds! na de Hoogmis. Hierbij laat het bestuur j der Boekerij aan zlfn talrijke lezers ook weten dat tal van nieuwe boeken werden aangeschaft. BOEZINGE. Gourdes De ver tooning Devriendt-Sorel heeft, zooals voorzien was, de hoogste voldoening ge schonken. Het ongeloofelijke werd hier verwezenlijkt. Hoe men ook trachtte uit te vorschen, toch was het onmogelijk in de verschiller.de rollen dezelfde personen uit te kennen. Heer en Vrouw Devriendt Bljn echte kunstenaars. Na zoo'n avond feest Is men in den derden hemel, of lie ver neen, men ls spijtig dat 't gedaan is. Thans was het de vierde maal dat wij de kunstenaars hier te Boezinge zagen optreden. VLAMERTINGE. Moto-ongeval. Verleden week Zaterdag, rond den noen, reed M. J. Boy er van Kortrijk, met zijn moto uit Vlamertinge langs de Ieperbaan te weeg naar huis. Gekomen aan den draal der baan bij de woning van Meester Desaever te leper, botste de moto met veel geweld op den auto van M. N. Vanderbeke, winkelier In de Vier Seizoenen te Poperinge. Door 't geweld der botsing werd M. Boyer ten gronde geslingerd en een schou derbeen gebroken. Hij werd seffens in 't huis van Meester Desaever binnenge bracht alwaar hij de eerste zorgen ont ving. 't Voorwiel van den moto was ineen- gedrukt en de auto was ook ontredderd. KOMEN. Dieven stichten brand te Komen. Vrijdag avond, 13 dezer, waren de landbouwers X... nog laat aan t werk daar ze een os geslacht hadden. Bij het slapen gaan rond middernacht bemerkte da boerin twee mannen die vluchtten door de velden. Ze trok het zich niet ver der aan en legde zich ter ruste. Rond 1 u. s morgens werden ze uit hun slaap opgeschrikt door hulpgeroep. Ze stonden in allerijl op en zagen vlammen stijgen uit het dak van de weversfabriek gelegen Ten Brielestraat op een honderd tal meters van hun hoeve. Onmiddellijk werd de eigenaar, heer Buysse, uit de Statiestraat, verwittigd. Hij kwam aange- loopen met de sleutels era te trachten te redden wat nog te redden viel. Tot zijn verbazing vond hij de deur van zijn bureel open en zijn auto proppensvol geladen met waren. Als de pompiers aankwamen viel er niet veel meer te blusschen. Buiten de ma- chienkamer is gansch de fabriek met al de getouwen en al de waren de prooi der vlammen geworden. Door de crisis was er niet veel volk werkzaam, doch de schade is vrij aan zienlijk. Men verdenkt de vluchtende mannen dat ze den brand zouden ge sticht hebben bij hun poging tot dief stal. Benoeming van een burgemeester. Vrijdag 13 dezer werd officieel de be noeming kenbaar gemaakt van den nieu wen burgemeester van Komen. Het is den heer Dujardin. Architekt, wonende op het gehucht Ten Briele. Dujardin is kandi daat der katholieke lijst. ALVERINGEM. Vlaamsche Toeristen bond CV. T. B.t. Heden Zondag 22 dezer, heropent onze V. T. B.-afdeeling hare reeks wintervoordrachten met een belangrijk onderwerp: Rome De voor dracht zal opgeluisterd worden door tal rijke lichtbeelden. De spreker, Heer Ramon Pr., zal ons alien een gedacht geven over Rome's pracht en macht in vroegere eeuwen, als ook de geschiedenis der H. Kerk: met het Coliseum, de Catacomben en de prachtige Kathedralen, het Vatikaan (Pauselijk Paleis). Tracht allen van deze mooie feestavond te genieten en wil allen eens naar Rome ga ra. Komt zien en luisteren: de zaal moet dit maal zeker te klein zijn. Je kunt al len een leerrijke avond beleven. De leden V. T. B. 1 fr. toegangsprijs; niet-leden 2 fr. De kinderen halve prijs. Allen op uw post! Om 5.30 uur in «De Appel bij A. Pil. RENINGELST. Brand. Woensdag 13 Okie'oer rond 2.30 uur is het huis van Achiel Verkruysse-Barbez, staande langs den weg gaande van Reningelst naar de Clytts. bij Rozenhil. totaal afgebrand. Beide echtelingen waren afwezig; de man was op zijn werk in Frankrijk en de vrouw was met haar kind een bezoek gaan brengen bij haar schoonmoeder. Eenige meubels rijn door de pompiers gered geweest. De brand is door verzekering gedekt. Voordracht. Zondag 29 Oktober, cm 5!: uur, in het lokaal, bij H. Emiel Vercruysse, zal F. P. Overste Karmeliet van leper eene voordracht geven met lichtbeelden over het Heilig Land. Die voordracht wordt gegeven ten voordeele van de missiën. GROOTE KEUS IN ALLE Portefeuilles. porte-morrnaies. school- tarschen, muziektasschen, valiezen, id. met reisbenoodigheden, bij SANSEN-VANNESTE Gasthuissir., 15, Poperinge. TER TROUWE EN VOORDEELIG. NIEUWKAPELLE. Afscheid en In huldiging. E. H. Mervillie, de welbemin de Herder onzer Parochie, heeft Maandag laatst onze Gemeente verlaten, om in Kortrijk volledige rust te gaan nemen. Op Zondag 29 dezer, zal den E. H. De- ceuninck, de nieuwbenoemden Pastoor, alhier feestelijk ingehaald worden, om 2 uur namiddag. Men is reeds druk aan het werk, aan versieringen en tooi om het dorp, dien dag. in zijn beste kleedje te steken, ten einde den nieuwen E. H. Pastoor, op waar dige en feestelijke manier in te halen. Nieuwkapelle heeft er een handje voor, xich feestelijk te tooien, de feesten op den 100" verjaardag van Pietje Slosse, zaliger gedachtenis, zijn er een bewijs van ge weest. MANN EK EN'SVIRE. Vetten os dood- gebliksemd. Gedurende de korte Don dervlaag die Maandag over de streek heentrok is er in de weide van M. Camille Joncheere, een vette oe door den bliksem getroffen. HOOG STADE. Ongeval. Verleden week werd de H. J. Rooryck, handelaar, wonende Nieuwe Herberg -> het slacht offer van een ongeval. Bij het laden van suikerbeeten, had hij 'n tamelijk erge kneuzing aan een vinger bekomen. De kwetsuur wilde maar niet beteren en Dinsdag is men moeten overgaan tot het afzetten van den vinger in de kliniek van Oostende. VERMINDERD Bij het bekend maken van de taksen op het vervoer van koopwaren per auto werden er door de ondernemers van dit bedrijf voetstappen aangewend bij de openbare machten, ten einde eene ver mindering van deze taks te bekomen. bureelen werd n belast met de h;r- zignirg van het ontwerp. ~:i schijnt dat de taks van 20 t. h. zou worden terug gebracht op 5 t. h. In de zelfde verhouding zou de taks toepasselijk op de rüjveraars welke zich bezig houden met het vervoer van koop- war?! voor ei"*n -'"-tag. verminderd wcsvtrn T:-a sioite zou a. ..e grens van 20 j km van het centrum tan uitbating af- j schaffen, grens buitelt djwc'ke de tuks zou moeten vonten tec0jp*sL UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST II* Afdeeling Bevordering. S K. ZwevegemD. Blankenbrrge 15 Wevelgem Sp.C. S. leper 18 R. S. WazegemR. C. Bissegem 42 Stade MoeskroenS. C. Meenen 13 P. C. TorhoutF C. Tielt 5—0 S. K. HeuleA. A. Moeskroen 7—0 F. C. IzegemS. K. Roeselare 13 II* Afdeeling Provinciaal. S. K. Sint Paafs—F. C Wakken ff. 5—0 G. S. Middelkerice—F. C. Torhout 2—0 Kuurne Sp.D. 8. Dottenijs 72 F. C. PoperingeS. V. Nieuwpoort 29 R. C. De PanneE. G. Gistel 22 S. V. Kortrijk—W. S. Lauwe 1—2 Verbr. WevelgemS. V. Veume uitg. III' Afdeeling Reeks A. St. RoeselareS. K. Staden 32 III* Afdeeling Reeks B. B. S. Avelgem—S. K. Geluwe 3C III* Afdeeling Speciaal Reeks C. Wevelgem Sp.C. S. leper 19 IV* Afdeeling Reeks A. S. V. NieuwpeartR. C. De Panne 17 S. V. VeurneV. V. Koksijde I1 IV* Afdeeling Reeks D. S. K. GeluweLe Bizet 06 Juniors Reeks B. C. S. leper—Kortrijk Sp. 3—2 Scholieren Reeks B. Stade MoeskroenF. C. Poperinge 30 F. C POPERINGE Zondag laatst kregen onze Scholieren een gevoelige klopping te Moeskroen, wel ke echter de spelweergave niet was, want nooit waren onze jongens in de minder heid, en zeker en vast verdienden zij eene puntenverdeeling. De afwezigheid van De- wulf laat zich natuurlijk duchtig voelen. Heden Zondag spelen zij te leper een vriendenmatch tegen de Scholieren der lokale club, en, nu Dewulf weer van de partij zal zijn, mag het beste worden ver hoopt. In alle geval kan het een aange naam uitstapje en een beste oefening worden. De match Poperinge-Nieuwpoort kon het publiek niet bijster boeien, om reden van het al te ver doorgedreven defensieve optreden der bezoekers; 't was inderdaad, gedurende de tweede helft vooral, treurig om zien hoe Nieuwpoort weigerde een open kamp te leveren. Dit heeft hun wel iswaar van een grootere nederlaag be hoed, maar, wat baat dit, aangezien hun eigen voorlijn totaal onmachtig werd ge maakt. Het blijft trouwens steeds waar in voetbal dat eene goede aanval de beste verdediging is. Onze voorlijn kan toch een goede les trekken uit de tweede helft van dien treu- rigen kamp, namelijk dat het te ver- geefsch is steeds maar te willen langs het midden doorbreken; een open spel met ontsnappingen en overzetten der buiten spelers zou wat meer doelen hebben aan gebracht, want slechts een open spel, zelfs een overdreven spel van onzeiitwege, kon de Nieuwpoortnaars dwingen tot het vrij laten van hun back- en goalarea. Ghesquiere belooft een machtig back te worden, en over t algemeen gaf iedereen voldoening, buiten Dewulf die maar zijn schroomvalligheid niet te boven kon ko men: hij heeft nochtans zoo veel kwa liteiten die van hem een besten hoekspe- ler kunnen maken. Dat er enkele spelers de oefening niet konden bijwonen van verleden week, was ook reeds merkbaar, en daarom is 't vol strekt noodig dat zij, die door hun be roepsbezigheden verhinderd zijn in de week naar het terrein te komen zich oefe nen en trainen op een andere manier. Onze derde speciaal, op verplaatsing naar Diksmuide, heeft er eervol bezweken. Na gekeerd te hebben met 0-1, is de gan- sche ploeg schier ineengezakt, doch heeft ten slotte toch een groote nederlaag kun nen verhinderen. Jammer dat er een spe ler was van slechten wil, nietwaar. Bastin! Daarmee zijn wij volstrekt niet gediend. Diksmuide heeft in alle geval gezorgd voor een prachtig onthaal, dat onze Jon gens oprecht aangenaam heeft verrast. Dank hiervoor, en graag zullen wij onze geduchtste tegenstrevers van voor enkele jaren hier eens te Poperinge aan t werk zien. Heden moest het algemeene rustdag zijn. doch in plaats hiervan stond er nooit schooner programma aan de dag orde. Onze derde speciaal trekt, op weerwraak belust, naar Le Bizet, en, gezien de huidige opstelling, kan onze ploeg er de overwin ning behalen. Zooals hooger gezegd, gaat onze scho- Iierenploeg naar leper, en kan er ook een schoon resultaat bekomen. En, last not least, werd de eerste ploeg van C. S. leper bereid gevonden om hier, OP ONS TERREIN, een liefdadigheids match te spelen tegen onzen eersten ploeg, wat zeker een ophefmakend nieuws zal zijn. Om de gebruiken te volgen, wordt deze match op touw gezet om onzen ge kwetsten kapitein Joel den steun te ver zekeren dien hij zeker en vast ruim schoots verdient, en die ledereen hem gaarne zal jonnen. Hij is waarlijk de sympathiekste figuur die wij na den oor log in ons midden hebben gekend; nooit heeft hij versaagd, nooit geklaagd en nooit gemord; als er bij een speler ooit echte spoirt- en clubliefde heeft gehuisd, dan is het wel bij hem. En nu hij, na een zeer lange voetballersloopbaan een verwonding heeft opgeloopen die hem enkele weken gedwongen werkloos zal houden, zal lede reen hem gaarne zijn sympathie betuigen. Daarom zal een algemeene inkomprijs van 3 fr. worden gevraagd, doch daarvoor zal zeker en vast waar naar geld worden ge geven. Wij kunnen hier niet genoeg onze leper- sche vrienden bedanken om hunne groote bereidwilligheid. Onze spelers en ons publiek zullen die naar waarde weten te schatten, en zorgen, nu er voor den match geen puntenverlies op 't spel staat, dat de kamp waarlijk sportief worde uitgestreden. Voor beide ploegen zal 't een gelegenheid wezen om hun huidige farm te behouden, en. laten wij het ootmoedig en gaarne bekennen, voor onze jongens kan het een goede les van speltekniek wezen. Nooit werden matchen drukker bijge woond dan «de derby». En nu het een prijzenswaardig doel geldt, zal niemand willen ontbreken, 't Zal heden namiddag zwermen van t volk. ■aan en de groentjes van Wevelgem zoo maar negen pillekens in hun net gedraaid. Daarentegen moest Margonneau enkel éénmaal het leder uit zijne kool halen. De doelschutters der rood-wittea waren Gadeyne (3), Matton (2), Dspoortere (1). Vandamme (2), Cherchye (I). Die man nen tellen nu reeds 45 doelen op hun actief en zoo zij blijven volharden zal het honderdtal niet lang uitblijven. Spe cialere, doet wel en ziet niet om. De titel ligt in uw bereik, iiniora Een hartelijk proficiat aan de jeug dige rood-witte juniors die zich veroor loven den leider hunner reeks het onder spit te doen delven. Alhoewel de zege (32) nipt behaald werd ls zij des te verdienstelijker want Kortrijk ls voor oen I oogenblik een niet te versmaden ploeg welke uit goede krachten is samengesteld.) terwijl het lepersch elftal nog verschil- i lende scholieren in zijn rangen telt, die feitelijk nog niet opgewassen zijn om zul- I ke ontmoetingen te volhouden. Niettegen staande dat verschil van opstelling hebben de juniors een goede prestatie geleverd en de twee punten rijkeljik verdiend. Se-1 gers, Ossieur en Versailles bezorgden ons de doelen. Jongens, voorts trainen en nog menige overwinning is voor U weggelegd indien gij volhardt. Heden Zondag algemeene rust voor de officieele ontmoetingen. Nochtans gaat de eerste ploeg naar- Poperinge om er een liefdadigheidsmatch te spelen ten voor deele van hun gekwetsten kapitein. De scholieren, die ongelukkiglijk gedu rende dit seizoen bij gebrek aan spelers officieel niet konden optreden, zullen he den een oefeningsmatch tegen hun naam- genooten van Poperinge spelen. Daar het de eenige ontmoeting is die op beder doorgaat zullen de kleine spelertjes ge heel zeker veel beziens hebben. eerste prijs behaald heeft; zulk klasse ment zal van geen tel zijn. En nu sport liefhebbers. allen aan 't werk om te we ten wie er de favori is der streek. SPORTKRING VLAMERTINGE Heden Zondag, om 2 uur speelt ons eerste elftal een vriendenwedstrijd tegen F. C. Eendracht Watou. Het zal een goe de oefenwedstrijd zijn voor ORze mannen, daar Watou verleden jaar een mooie plaats behaalde in 3* Afdeeling. Wij wen- schen onze jongens veel geluk. Toekomende Zondag hernemen de Kam pioenschappen; Sportkring doet de ge vaarlijke verpaatsing naar Wervik. Het is te hopen dat de supporters in groot ge tal de reis zullen meemaken om hunne lievelingen aan te moedigen. Prijs: Le den 5 fr.. niet-leden 6 fr. Inschrijving in het Lokaal of bij 't Bestuur. JE3XA ZONDAG 22 OKTOBER 1933: II* Afd. Prov.: Verbr. Wevelgem-Veurne. XV» Afd. A: Midaelkerke-Diksmuide. WELKE ZIJN DE 25 BESTE RENNERS DER STREEK We moeten bekennen dat we veel goede jonge renners bezitten in de streek en dat er zelfs veel jongeren zijn die nevens de beste ouderen mogen geplaatst worden. Het was vooral: Morent, Stockelinck, Tratsaert, Denis, Deschuymere, Farmen- tier, Woudts, Tourlouse, D'Alleine en Van- dekerkhove, die dit seizoen het hooge woord voerden en die dikwijls de ouderen den baard afdeden. We hebben dan nog eene reeks jonge renners, die we mogen rekenen bij de goede, maar die iets te kort hebben om uitblinkers te zijn, zooals Mas- schelein, Pylyzer, Tack, Lacante, Eve- raert, Berton, Couwet, Degraeve, Lauwere, Laitière, Spetebrood en Vanlerberghe. Dan hebben we nog de opkomende jonge krachten: Salomez, Boutlegier, Vermote, Brutsaert, Dewilde, Merievede, Staessens, Declercq, Lemcane, Aspenslach, Inion, Pittelioen en Dejonghe. 't Zijn al jonge renners die hun droom eens zou willen verwezenlijkt zien: t is te zeggen koereur worden om later hun brood er meê te kunnen verdienen. Maar in hunne koer sen zitten er daar altijd van die oude juniors die hun loopbaan breken, daarom koersinrichters, doet gelijk in het Cri terium der Hoppestreek de oud-juniors uitsluiten, want het is maar met dat mid del dat we op onze streek goeie renners kunnen kweeken, die later de eer van on ze streek zullen te verdedigen hebben. Nu zou ik eens willen te rade komen bij u, sportliefhebbers, want ik heb binst het seizoen heel veel koersen gevolgd en ik zou willen aan pronostiek doen, maar ja er zijn zooveel gedachten en daarom zou ik gelijk veel andere sportmannen, ieders gedacht eens willen hooren. Daarom sportmannen, maakt 2elf een klassement op van de 25 beste renners der streek (wel te verstaan: de renners mogen buiten de 30 km. van Poperinge niet woonachtig zijn), en zendt uw klas sement dan naar De Poperingenaar 15, Gasthuisstraat, Poperinge. Dan zal ik al de klassementen die ik ontvang te sa men leggen, om te zien wie er het meest stemmen heeft. Dan zal ik het klassement opmaken en laten verschijnen den eersten Zondag van November in De Poperin genaar Dus sportmannen, de renners zullen zelf nieuwsgierig zijn om te weten wat ge van hun denkt en maakt zelf een klassement op of ware het maar om de renners zelf pïeizier te doen. Maar als ge een klasse ment opmaakt, moogt ge niet partijdig zijn, want ge moet niet afkomen met uw lieveling op kop te zetten, die nog geen Tijdens zijn jaarlijksche vergadering van den Alg. Raad B, W. B. heeft deze laatste beslist, een gedenksteen op te richten op het graf van den betreurden rijder Georges Lemaire. De kosten er van zullen door een openbare onfierschrij- vingslijjt gedekt worden. Het internationaal cyelocrosskrite- rium te Parijs, dat dit jaar zoo schitte rend gewonnen werd dcor Sylveer Maes, zal in 1934 verreden worden op 4 Februari. De nienwsjes uit de Pransche wieier- we reid waren voor ons niet s'echt. Naast Sylveer en Leopold Maes, zouden naar we vernamen trouwens ook Rebry. Ghesquière en Julien Vervaecke terug zijn ingelijfd bij A'cyon en heeft Gerard Deamet kans om binnen te geraken bij Lucifer. Edgard De Caluwé en onze Belgische baankampioen Louis Duerloo zullen hun debuut doen te Parijs in de ploegkoers van 5 November aanstaande. De Gentsche beroepsrenner Gust Meuleman werd op den weg van Boechout cp oefening, door een moto aangereden en aan het been gekwetst. Het is niet heel ernstig, maar op voorschrift van den geneesheer zal hij toch veertien dagen dienen te rusten. Er is veel spraak dat er met Pope ringe Ommegang, 's Maandags, een koers voor beroepsrenners zal ingericht worden. Laat ons hopen dat de inrichters er in zullen gelukken, want voor de eerste maal dat zulks zal plaats hebben zal het aan volk niet ontbreken. In zekere gemeente hier in den om trek zijn er eenige goede sportmannen bezig met de voorbereiding te maken voor het inrichten van een nieuwen velociub, zelfs zijn ze er van verzekerd dat de club een groot getal goede beginnelingen zal tellen in zijn rangen. Marcel Meernhout. die voor 't oogen blik nog soldaat speelt te Brugge, zal, wanneer zijn dienstplicht voorbij is, zich ieverig oefenen in gezelschap van Morent en Vanlerberghe. Jef Moerman uit Woesten zal toe komende jaar nogmaals, gelijk dees Jaar, in alle begin neiingskoersen uitkomen en indien hij niet beter marcheert dan ver leden seizoen zal hij vaarwel zeggen aan het koersen. Georges D'Alleine van Poperinge zal volgende seizoen niet koersen daar hij zijn militairen dienstplicht moet vervullen. Vandenhroucke uit Harelbeke die zoo maar 27 bloemtuilen naar huis sleepte dees seizoen, zal toekomende jaar de ran gen der juniors vullen. DOLIE. Uitslagen vei» Sir ate!; oer sen Te Vlamertinge. 1, Valère Spete brood (Poperinge)2. Maurice Lacante (leper); 3. Laitière (leper); 4. Inion (Westnieuwkerfce)5. Buytaert; 6. Boudry; 7. Schoutteten; 8. Everaert; 9. Gryson; 10 Lemoine. De 45 km. in 1 u. 20 min. Te Deerlijk. 1. Servage; 2. Mich els; 3. Devos; 4. Windels; 5. Vanherreweghe; 6. Versikkel; 7. Verplancke. Te Oostende. 1. Everaerts; 2. Otten; 3. Ingelbrecht; 4. Claes; 5. Vercruyssen; 6. Aliory; 7. Cogghe; 8. Van Daeie; 9. Pauwels. Te Lendelede. 1. Vandevoorde; 2. Pattyn; 3. Bruyrer; 4. Riethave; 5. De- vroe; 6. Samyn; 7. Parmentier. Te Alveringem. Siuitingsprijs. Veel volk te been. Onder de leiding van Trat saert begint de koers; Jerome Desmedt demareert eerst; Deschuymere en Trat saert en dan. Brutsaert komen hij- 9® strijd begint opnieuw los te branden wan neer Desmedt in de derde ronde 100 me ter voorsprong neemt. Die ontsnapping heeft de bende doen verbrokkelen. Eén moedige achtervolging wordt ingezet door Dhert, Deschuymere en Tratsaert, maar vruchteloos. Desmedt vergroot zijn voor sprong om met 2 34 minuten voorsprong te eindigen. Uitslag: 1. Jerome De smedt (Alveringem)42 km. in 1 u. 15 min. 10 sec.; 2. Deschuymere (De Panne), op 2 m. 30 sec.; 3. Tratsaert (Nieuwpoort) 4. Umtsaert (Adinkerke)g 5. Dherdt; 6. Véimote; 7. Baeckelandt; 8. Rosseeuw; 9. Van Zeebrouck. STAD LOO TENTOONSTELLING PRIJSKAMP VOOR HOORNVEE Rood Vlaamsch Ras) ingericht door het Vcekweeksyndikaat der Stad Loo met medehulp van den Pro vincialen Landboawkamer voor de kwee kers van het Rood Vlaamseh lias der Provincie West-Vlaanderen O? DONDERDAG 19 OKTOBER 1933 om 10 uur voormiddag ter groote markt. 3000 Fr. Prijzen en Eeremetalen. UITSLAG Stierekalvers. 1. DU» t Kinders, Wsster.dz; 2. Cambie Ju..en, Steenkerke; 3. De Croos Jules, Oostvleteren; 4. De Walle Julien, Loo; 5. De Crocs Gerard, Eggewaarts- kapslle; 6. De Coster Kamiel, Loo; 7. Van Biervliet Jozef, Oudskapelle; 8. Loo- r.es Cyriel, Loo; 9. Da Walle Julien, Loo; 10. De Walle Juilen, Loo. Stieren zonder tanden. 1. Vanderfaillie Odiel, Loo; 2. Veram- me Michel, Poilinkhove3. Wackenier Weduwe, Alveringem; 4. De Croos Jules, Oostvleteren. Stieren met 2 tanden. 1. Cambie Julien, Steenkerke; 2. D'Hul- ster Kinders, Westende; 3. De Walle Ju lien, Loo; 4. Pauwelyn Ern., Oostvleteren. Stieren met 4 cn 6 tanden. 1. Aventure Henri, Izenberge; 2. Per- soone Gaston, Reninge; 3. Volckaert Adolf, Merkem; 4. Mahieu Maurits, Al veringem. Stieren met meer dan 6 tanden. 1. Veebcnd Loo; 2. Veebond Leisele; 3. Vsramme Robert, Loo. Vaarzen en Koeien zonder tanden. 1. Bulcke Achiel, Essen; 2. Cloedt Ju lien, Wulpen; 3. Mahieu Maurits, Alve ringem; 4. Bulcke Achiel, Eesen; 5. Ver- amme Robert, Loo; 6. Loones Cyriel. Loo; 7. Duthoo Alfons, Hoogstede; 8. Bulcke Achiel, Eesen; 9. Dequidt Jozef, Loo. Vaarzen met 2 tanden. 1. Bulcke Achiel, Eesen; 2. Pauwelyn Ernest, Oostvleteren; 3. Snick Arthur, Nieuwkapelle; 4. Cloedt Julien, Wulpen; 5. Veramme Robert, Loo; 6. Vanderfail lie Odiel, Loo; 7. Veramme Robert, Loo. Vaarzen met 4 en 6 tanden. 1. Bulcke Achiel, Eesen; 2. De Walle, Julien, Loo; 3. Mahieu Maurits, Alverin gem; 4. Loones Cyriel, Loo; 5. Vanden- bussche Camiel, Alveringem; 6. Veram me Robert, Loo; 7. Senesael Marcel, Sint Rijkers; 8. Rooryck Henri, Loo; 9. Feryn Georges, Reninge; 10. Decioedt Julien, Wulpen. Melkkoeien. 1. De Walle Julien, Loo; 2. Schepper H., Wulpen; 3. Soubry Remi, Steenkerke; 4. Schepper H., Wulpen; 5. Ameloot Ju les. Nieuwkapelle; 6. Cornette Jozef, Pol- linkhove; 7. loones Cyriel, Loo; 8. Van- derfaMlie Marcel, Nieuwkapelle; 9. De Walle Julien, Loo; 10. Wackenier Wed., Alveringem; 11. Soubry Remi, Steenker ke; 12. Loones Cyriel, Loo. AANGEKONDIGDE KOERSEN OP ZONDAG 19 NOVEMBER 1933: TE ALVERINGEM. Groote Rolkoer- sen; 300 fr. prijzen en prachtige premiën. Inschrijving van heden af te zenden bij M. Dehouck, velos, Alveringem. Reeds in geschreven.; Vlaminck, Desmedt, Deschuy mere, Dherdt, Vermote en Brutsaert. RENNERS welke begeeren de kleuren der RIJWIELEN DEBERDT te verdedigen, toeko-mende seizoen, mogen zich wenden bij: ODEIL DEBERDT, BRIELEN. IS EEN FELLE WINTER IN AANTOCHT? In de arktische zee werd reeds een schoener vastgezet door het ijs en een ijsbreker moest door het dichte pakijs een weg banen van meer dan honderd mijlen om in bevaarbaar water terug te komen. De kapitein van den ijsbreker verklaarde dat het sedert lang de felste winter is in bet hooge Noorden. Most de koude langs hier afzakken dan krijgen wij misschien ook een der felste winters. DE GENTENAAR VAN EECHAUTE IS PRIJS VAN ROME VOOR MUZIEK Maandag had in het Akademiepalels te Brussel de wedstrijd plaats voor den prijs van Rome voor muziek. De Jury was samengesteld uit de Hee- ren J. Jongen, M. Lunssens. L. Dubois, Fr. Rasse, De Greef, Vreuls, Quinet, Moe- laert en Marsick. Er waren zes mededingers, namelijk de Heeren Leon Langlois, Jean De Midde leer en Leon Stekke, uit Brussel; Torek en Prosper Van Eechaute, uit Gent; De- fossez, uit Spa. De groote prijs van Rome werd toe gekend aan den Heer Pr. Van Eechaute, uit Gent. Twee tweede prijzen werden toegekend de eerste aan den Heer Defossez, uit Soa, de tweede aan den Heer L. Lan glois, uit Brussel. De Heer Torek, uit Gent, bekomt een vermelding. M3SHHB3BS3SaMB*BBaaaHHaH ZOO ONS BLAD U AANSTAAT in postzegels; of stort 2 frank op onze postcheckrekening Nr 15.570 van V. Sansen-VannestePoperin ge, en ons blad zal U van nu tot Nieuwjaar per post tehuis besteld worden. Op aanvraag zenden wij de reeds verschenen nummers van het mengelwerk. HEDEN ZONDAG op ons Terreinte 2 uur: C. S. IEPER F. C POPERINGE C. S. IEPER Tweede Afdeeling A. Rood-Wit loopt te Wevelgem de derde nederlaag van het seizoen op. Alhoewel de punten verloren zijn mag er toch ge zegd worden dat de Ieperlingen beter lot verdienden en dat ten minste een gelijk spel hun streven mocht beloonen. Maar moeder onkans was met het lepersch spel gemoeid en niets kon in vijandelijke net ten belanden. Integendeel benuttigden de groen-witten een offside-stand om het eenig doel der partij aan te teekenen een tiental minuten na de rust. De vlaswer- kere moesten zich verder bij verdediging bepalen en gelukten er in hunne kooi tot het einde te vrijwaren. Daarmede is leper uit den hoofdgroep verdwenen, maar de toekomende matchen zullen eene gelegen heid daa retell en om den achterstel in te halen indien de spelers overtuigd blijven dat zij beter klasseering verdienen en dat zij enkel een tikje geluk te kort schieten om met de kopploegen in voeling te blij ven. Derd-e Speciaal De kleppers van Derde Speciaal heb- j beu wede,cut van hunne penen gespeeld g-mmiiHimiiiiiümmiRWfliiimimmmnffiiimmüniiiiiHmimmiiuHHmTmiimiiiBijJ!' zijn deze der VV& ;iii!:snrnirn:iianiiiHiiiHiiiiniHmininiiiiinii!miiiiimmii:in;:;;i;iin;!m;nimiia,§ j§ Albert Denys, Poperinge Telefoon 61 (I en bij alle goede stovenmakers g IN T VERRE OOSTEN EE SPANNING RUSLAND-JAPAN VERSCHERPT. Ten gevolge de spanning ontstaan trs- schen Rusland en Japan trekken bekle landen groote troepenmachten samen aan de grenzen van Mandchoskoïo. Naar onzekere berichten zoudsn Rus sische vliegtuigen bommen hebben ge worpen op de hoofdstad van Mandchoe- koeo. SI AM MUITERIJ. Sedert enkelen tijd schijnt het verre Siam ook maar weinig rust meer te ge nieten. Thans is een gedeelte der troe pen aan het muiten gegaan, alsook de marinesoldaten, zoodat de regcering de handen vol heeft om de muiterij te dem pen. SAARGE3IED HET CENTRUM OPGELOST. De Centrumpartij van het Saargebled heeft besloten tot de opslorping van hun ne partij door het Duitscbe front, wat beteekent dat het Centrum in het Saar gebled aanstuurt naar terugaanfcechting met Duitschland. SPANJE KATHOLIEKE EENHEID. De Spaansche Katholieken hebben be sloten hunne krachten te vereenigen om den strijd te leiden bij de naaste ver kiezingen tegen de extremistische partij en, die reeds zooveel kwaad berokkend hebben aan alle Spaansche katholieke inrichtingen. DUITSCHLAND HET PROCES VAN DEN RIJKS DAGBRAND. Te Berlijn werd de hersamenstellirg gedaan van de feiten zooals de Duit- schers denken gebeurd te zijn bij de brandstichting. Vander Lubbe was er cok tegenwoordig maar hefte nooit het hoofd op. Tijdens de debatten werden vier vreem de advokaten uit de gerechtszaal verwij derd en aangehouden daar zij v-zet had den aangeteekend tegen de uitefuting van Dimitroff. Men verwacht binnen kort de uitspraak INTERVIEUW VAN HITLER Hitler heeft een intervieuw toegestaan aan een Engelsch dagbadschrijver en o. m. verklaard dat Duitschland den gang van Dantzig en zijné koloniën terugeischt maar daarvoor toch geen oorlog zal uit lokken maar zulks zal trachten te bc komen langs diplomatieke wegen. CHINA NIEUWE GEVECHTEN, OVERSTROO MINGEN EN HONGERSNOOD. De gevechten tusschen de verscheidene generaals duren voort, en vijf duizend Chineesche soldaten zcuden door esn overstrooming zijn verrast geweest en kwamen allen om. De gele stroom is nogmaals opnieuw uit zijne oevers getreden en heeft reus achtige overstroomingen en verwoestin gen teweeg gebracht. De bewoners van de geteisterde streken verkeeren in groo- ten nood en men berekent dat 23.0C0.0C0 menschen aan honger lijden. OOSTENRIJK DE STRIJD TEGEN HET SOCIALISME. VANDERVELDE MAG NIET SPREKEN. De strijd tegen het Socialisme wordt met volle nacht doorgezet door den ka tholieken Kanselier Dollfuss en zijn re geering. Te Weenen mogen geen socia listische vergaderingen meer plaats heb ben en een internationale socialistische bijeenkomst werd geschorst. Vandervelde, de leider der Belgische Socialisten, moest er spreken, maar werd zulks verboden. FRANKRIJK DE BEWAPENING OP ZEE. Volgens de Engelsche «Daily Telegraph: zou Frankrijk thans een der ster as te weermachten ter zee bezitten. De flot- tille van duikbooten staat boven alle andere. Frankrijk bezit ook de modern ste schepen van deze tijd, met een groote snelheid. FRANKRIJK BLIJFT BEREID TOT ONDERHANDELEN. Bij de opening der Fransche Kamer heeft de Eerste-Minister Daladier het woord gevoerd en de besluiten van de Hiüerregeering besproken. Minister Da ladier verklaarde o. m. dat Fl-ankriik steeds bereid blijft alle onderhandelingen te voeren tot het zoeken van eene rege ling met Duitschland. RUSLAND ZES MILLIOEN MENSCHEN VERHONGERD. Uit Polen medt men dat in Oekranië zes millicen menschen den hongerdood zouden gestorven zijn en dat 9 millioen boeren hunne dorpen verlaten hebben om in andere gewesten voedsel te gaan zoeken. ENGELAND HERBEWAPENING OP ZEE. De Engelsche regeering heeft besloten hare vloot uit te breiden en nieuwe oor logsbodems te doen bouwen. Het vloot- enectief zal verhoogd worden met 10.000 man. Men zou zelfs de bepalingen van het vlootverdrag gesloten met Amerika, Frankrijk en Japan te buiten gaan, wat door die landen zou nagedaan worden. ITALIË ITALIË LOOCHENT BEMIDDELEND TE ZIJN OPGETREDEN NA DE BE SLUITEN VAN DUITSCHLAND. In zekere bladen werd gemeld dat Ita lië bemiddelend was opgetreden om een conferentie der vier machten bijeen te roepen ter bestudeering van het ontwa- peningsvraagstuk. Thans komt de Ita- liaansche regeering die geruchten te lo genstraffen. NEDERLAND DE «INTERNATIONALE» VERBODEN IN DE RADIO. Als gevaarlijk zijnde voor de openbare rust komt de Nederlandsche regeering het spelen in de Radio van de Internatio nale het socialistisch lied, te verbieden. STANDBEELD VAN BERNADETTE TE LOURDES In verband met het consistorie wordt bericht dat te Lourdes een komiteit is gesticht voor de oprichting van een standbeeld aan Bernadette Soubfrous, op eene openbare plaats van Lourdes. De inhuldiging zal in de aanstaande Lente plaats hebben, als inleiding der groote plechtigheden van de heiligverklaring van Bernadette. Gebruikt Chicorei Wyppelier-Taffin, 't is de beste. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBaBBBB SMOKKEL VAN ROGGE AAN DE HOLLANDSCHE GRENS De smokkel van rogge schijnt een goed zaakje te zijn voor de smokkelaars. Aan de grenzen zijn groote hoeveelheden rogge opgestapeld die des nachts over de grens gebracht worden. Aldus zouden in een week niet min dan 2.000.000 kgr. rogge gesmokkeld geweest zijn. De Hollandsche regeering komt thans maatregelen te nemen. laiiunnniuHBBiinanBB STERFGEVALLEN Ecrw. Heer Plailckaert, gewezen Pas tor op Sint Jan te Kortrijk. is aldaar over leden den 19 Oktober in den ouderdom van 70 jaar. De plechtige begraving zal plaats heb ben op Dinsdag 24 dezer, te 10 uur, in de parochiale kerk van St Jan te Kortrijk. \Ve bieden de geachte Familie onze in nige deelneming aau m rouw eu ui gebed, L'it twee brieven van Herir, Pater bert Depuydt, Missionaris in China. De EERSTE BRIEF is gericht aan eti schoolkind, dat aan Eerw. Pater gesctve- ven had om uiteen te doen wat de kinden al doen aan gebeden, -offertjes en aalmoe zen voor de missiën. Ik ben diep ontroerd geweest bij he( lezen van uw zoo schoon brie-itjen, ea ik kom er V voor bedanken. Wat zijt gij goed van zoo voor mij te willen bidden en ook voor die ongelukkige heidenen, die onzen goeden Jezus niet kennen, maat slaven zijn van dcu duivel. Als ik hier al die huizen zie, al die fimïlics. al die kinderen, spelende in 't zand en denk dat die allemaal heidenen zijn, eu naar den hemel niet zullen gaan tenzij wij ze hel pen... hoe droevig!! En 't is maar O. L Heer alleen die ze kan bewegen om chris ten te worden, daartoe moeten wij bid den, en medehelpen in den grooten Mi*- sienood. God wil het zoo!». TWEEDE BRIEF, uit Ping-lo den 24 Oogst 1933. Op 7 Januari uit België vertrokken, ben ik rond 15 Mei hier aangekomen, 'k Was blij eindelijk thuis te zijn. Maar wat voor 'n thuis! Een Chineesch koerke lang» 3 kanten met gehouwen bezet... allen met een afdak van 1;50 m. breed, en dan blijft uo£f een dam van 2,50 m. breed. Mijne huisplaats is 5.50 m. lang op 4,30 in. breed; mijne slaapkamer meet 2,50 m. in de lengte maar is 4,30 m. diep; rechtover staat nog zoo een gebouwtje dat dient voor logeerkamer als ik bezoek krijg van... familie, 'k wit zeggen confrater»; mijn naaste gebuurpater woont uren van hier, een tweede 12 uren en dan i» 't 3 dagen ver voor den anderen. Rechtover 't ingangspoortje is mijne... kerk, 8 in. op 4,50 m., waarvan een derde vooraltaar en koor... en 't overige is nog te groot voor mijnen beginnemlen missie post. Bij mijne installatie was alles geleend; 1 tafel. 2 stoelen en 2 banken, 's .Morgen» verhuisde de tafel naar de... kerk en werd... altaar! 'k Heb nu een soort van bureau geleend en daarmee moet het ta feltje niet meer versieurd zijn. 'k Z.ocht timmerlieden op, miek plans voor eenige meubels, en nu heb ik stoelen, kteerkas, altaar, sacristiekas (die staat in den koor), enz. Waar 't heeft mijne beurze lien lee- lijken duw gegeven. Och! dat is maar stoffelijke miserie Wat mij veel zwaarder valt, 't is de ellen dige toestand op zedelijk en godsdienstig gebied. Ge kunt het U niet inbeelden wal het bediedt daar zoo op zijn eentje mid den die heidenen te leven, te lijden ore die te bekeeren Wanneer komt er een schooltje! Wan neer toch zal ik weerom die lieve kinder stemmen mogen hooren in mijne bidplaats, in de H. Mis! Kleine vriendjes heb ik tocl- aleenige heidcnsche kinderen komen re gelmatig wat klappen en schrijven al hee! genegen. Het heidensche volk -is slecht cn bedor ven. Hier wordt veel opium gekweekt Van de mannen boven dc 30 jaar zijn er wel 9 op 10 die verslaafd zijn aan den opium. Daarbij is hier eene erge sekte van heidenen, heel moeilijk te bekeeren. Maar eens bekeerd, woruen het excellente chris tenen. De overheden, gouverneur en eolonet zijn Mahomedanen, maar toch goed voor de Kerk. Door hun toedoen heb ik mijne verblijfplaats kunnen koopencn toen wat later daarover moeilijkheden opkwamen, heeft de gouverneur een man gestuurd om de aanklagers wijs te maken dat zij moch ten koeste blijven... en dat er orders wa ren om de kerk te beschermen! Zoo kwa men de ruziemakers van eene kale reizt thuis cn moest de duivel zijn staart intrek ken. 'k Ontvang veel bezoek en 't is vragen en rog vragen. En daar komt hope... Bidt voor mijn volk! Mijn werk is uw werk... O, die zoete vreugde eene ziel te winnes I Bidden en helpen 1 Alle giften worden met veel dankbaar heid aanvaard en kunnen gestort worden bij E. H. D'HOORE, Onderpastoor op Bt Jan te Poperinge (Postcheckrek. 41771). LANDBOUWER VALT VAN EEN SCHELFT TE RANST Dinsdag 1.1. viel een landbouwer van een drie meter hooge schelft en liep een schedelbreuk op aan dewelke hij korts daarna overleed. TENTOONSTELLING TE BRUGGE 22 OKTOBER 2 NOVEMBER 1B& In de Kunstzaal St Joris Hotel* Burgplaats, Brugge, wordt heden Zondag te 10 uur een tentoonstelling geopend vtn Schilderwerken van den jongen kunjt- schilder Heer Fernand Coevoet, een ge wezen stadgenoot. M. Coevoet schildert meest Het Stil leven en in een kroniek die over zfje werk handelt, lezen we 't volgende: c Op dit terrein van de kunst, nameüjl het stilleven, mag van Fernand Coevoe' gezegd worden, dat hij reeds over een on betwistbaar talent beschikt en dit niette genstaande zijn jeugd. Indien hij dooi werklust en moedig streven volhoudt, it hem eene schitterende toekomst wegge legd Wie de gelegenheid heeft, ga dus na*t deze tentoonêtelmg de werken van dei jongen kunstenaar bewonderen. De tentoonstelling blijft open tot 2 No vember. Aan M. Coevoet alle geluk in zijn stre ven 1 IIIIBIHgBllRiaill»9rt'"W PAHELENO SPA-CITRQN SOURCE REJflZ niet gashoudend diuretisch MiiaiiiiuiaimiiiiBiiiiiB STADEN. Opvoering van «SEPP'Li operette in 3 bedrijven, door het Tooneel gild «De Vriendenkring» en 't Bakt korps De Vlindertjes in 't Lokaal Pa tria op volgende dagenZondag 5 N« vember, te 2 (4 uur; Maandag 6 Sn row ber, te 6 sur; Zondag 12 November, t uur; Maandag 13 November, te S H uui Al de plaatsen zijn genummerd; de prij is 6 fr. Kaarten te bekomen bij Gilber Van Isacker, Statiestraat, 14; postcheck rekening 69026. BERICHT AAN DE TOONEELGILDE1 De ingezonden tooneelaankondigingr die we opnemen zullen kosteloos mgf lascht worden gedurende 2 weken en d' omlt-r®deze rtt! rek «Tooneel»; niet tn.' schei» bet nieuws. De aankondiging» moeten echter kort opgesteld worden. - Wie meer inlasschfngea begeert mf onze voorwaarden. JJFF" Verslagen die men ons zou o1 zt-nden, moeten heel kort cu bondig

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4