PROVINCIERAAD VAN WEST-VLAANDEREN. POLITIEKE TOESTANDEN KROOSTRIJKE GEZINNEN WEIDEBEMESTING UIT BEAURAING VOETBALKRONIEK TOONEEL VOETBALKALENDER. DESTR00PERS LUKKEN LO. WOVMEN. Christen Svndikaat. Op Zondag 3 December zal de syndikale propagandist A. Merlevede de bijdragen ontvangen in de Parochiale Zaal tus schen 8 en 10 uur (tusschen de Missen dus). Iedereen gelieve zich dus in regel te stellen. Moesten er zijn die niet kun nen komen, dat ze dan hun lidboekje me degeven met iemand hunner kennissen. Voordracht. Zondag 10 December a s. te 4 uur, zal Heer Karei Versteele Uit Veurne, een voordracht geven over "ffiérèse Neumann, de wonderbare van KönnersreuthVoorwaar een echt bui tenkansje! Leden van t Xaverianengenootschap en Berchmansgilde hebben vrijen toegang; andere toehoorders betalen slechts 1 Ir. «i Troost in Nood Zondag laatst hield de plaatselijke ziekengilde Troost in Nood hare jaarlijksche vergadering. Een honderdtal mannen en vrouwen vul de de vergaderzaal en luisterde naar de opbeurende woorden van den Heer Volks vertegenwoordiger Karei Goetghebeur. Bene tombola met een. dertigtal prijzen werd op het einde der vergadering uit geloot voor de aanwezige leden. 1RANSCH-KOMEN. Kinderlijkje ge vonden. Maandag morgend U. speel den de kinderen van den heer Carissimo tusschen het struikgewas op den eigen dom van hun vader, langs de Leie. Op zeker oogenblik vond een der kinderen een zak. Deze werd geopend en tot hun schrik ontdekten de kinderen het lijkje van een pas geboren kind. De Fransche marechaussee werd door de ouders op de hoogte gebracht van het feit. De gendarmen deden het noodige onderzoek ter plaatse. De bijgeroepen dok ter verklaarde dat het wichtje ongeveer twee uren geleefd had. De ontaarde moe der wordt ijverig opgezocht. WAASTEN. Begraving. Het stof felijk overschot der arme vrouw, die zich in een vlaag van geesteswaanzin in de Lele wierp met haar acht Jarig meisje, werd Zaterdag 1.1. ten grave gedragen. Diep ontroerd volgde een groot gedeelte der bevolking den stoet. Men had zoo lang gewacht In de hoop dat ook het kindje zou opgevischt worden; doch niet tegenstaande de peiling kon men er tot nu toe niet in gelukken. BOEZINGE. Davidsfonds. De eer ste opvoering van het Damestooneel is buitengewoon geslaagd. Tooneelschikking kostuimen, grimeering, 't was al even be zorgd en ten beste gelukt. De speelsters? Zij hebben zich zelf overtroffen. Zoowel in het drama of in de klucht, hebben ze de moeilijksten voldoening geschonken, en niet een toeschouwer is onvoldaan huiswaarts gekeerd. De tusschenpoozen... daar hebben de jongelingen voor gezorgd. Men v/enschte alleen eenlge nummers meer, maar ja, 't is altijd best de smaak in het pateel te laten. Verlangend zien de leden uit naar de opvoering van het heerentooneel, beloofd voor Vrijdag 22 December (algemeene herhaling) en Zon dag 24 December (Kerstavond.) Damestooneel, proficiat!, gij haalt eere van uw werk. Hoerengilde. Heden Zondag avond, 3 December 1933, te 6 uur, algemeene ver gadering voor de leden in het lokaal. Dagorde: Voordracht door Meester De monie uit Langemark over fruitboomteelt: onderhoud in den winter, bemesting en snijding. - Besprekingen. Jongelingen-Congregatie. Op Zendag aanstaande, 10 December 1933, houden de leden der Mariacongregatle der Jongelingen hun avondfeest. Ouders, Broers en Zusters, worden er eveneens verwacht en mogen zoo van de brokken deelen. Een vreemde zanger komt hun den avond gezellig maken. Het zal er gaan als onder ons; bij 't rooken van een cigaar of pijp en 't drinken van een saske of limonade. Om te eindigen een tombola. LAURENS HENRI Opv. van Laurens Robert (Huis gesticht in 1869) BOEZINGE, Plaats Gareelmaker, Wollenhandel., Vel lenbewerker aan genadige prij zen en voordeelige voorwaarden. TAXI-VERVOER alle uren van dag en nacht. GROOTE AFSLAG op de zuivere Vlaamsche Wol: neemt de gelegenheid te baat! VLAMERTINGE. Diefte. Verleden Zondag rond 8 uur 's avonds werd in de beenhouwerij van Frans Feys-Casier, op de Dorpsplaats, een stuk vleeschpastei van een paar kilo's gestolen, alsook een stuk van 20 frank uit de ongesloten toog- lade. Binst den dag en 's avonds, zooals trou wens in alle beenhouwerijen, is dezen win kel enkel afgesloten met een laag poortje in latwerk. Eens binnen, zonder door de bewoners, die in een nevenvertrek waren, opgemerk te zijn heeft deze rare klant zich zelf be diend Beenhouwers en winkeliers, opgepast! Verdwenen. Verleden week Vrijdag heëft Kamiel-Leonard Malfait, onge huwd, geboren te Moorslede, den 1 De cember 1872, zijn woning verlaten en is er sindsdien niet meer teruggekeerd. Hij woonde alhier in een tent, langs de Poperingestraat, samen met zijn zuster Emma, en was koopman in vodden en oud ijzer. Hij is onder 't volk wel bekend on der den naam van Kamieltje de slun- sekul Dien Vrijdag morgen heeft M. Degels, ijzerkoopman, wonende Brielenhoekje te leper bij voornoemde een vrachtauto oud ijzer geladen. Als gewoonte bij elke leve ring is Malfait met dien auto in gezel schap van M. Degels naar leper gereden, alwaar hij den verkoopprijs der levering in ontvangst genomen heeft. Rond den noen is Malfait in een her berg op de Vischmarkt te leper toegeko men alwaar hij rond 2 ta uur 's namid dags vertrokken is, zeggende dat hij nog een boodschap moest doen. Sindsdien is men zijn spoor kwijt ge laakt. De personen die verdere inlichtingen over den vermiste kunnen geven, zouden wel doen dit aanstonds aan den veld wachter van Vlamertinge kenbaar te maken. VIT NOORDSCHOTE komt ons te laattijdig verslag toe over de teraarde bestelling van Heer Henri Cailliau, wel doener en gemeenteraadslid der gemeente. We drukken het aanstaande week. OOSTNIEUWKERKE. Aanbesteding. De gemeenteraad heeft besloten de verbinding met Passchendale door een nieuwen steenweg te verbeteren. De aan besteding heeft plaats op Donderdag 7 December. Het bestek beloopt tot 1.078.000 fr. Ceciliafeest. Op Maandag 5 De cember viert de muziekmaatschappij het Ceciliafeest. Belgische fabriek van Chicorei Wyppelier-Taffin. DEEREIJK. Schadelijk spoorongeval. Het gespan van den landbouwer De leels wierd aan een onbewaakten over weg gevat. De gedoode paarden hadden eene verkoopwaarde van 8600 fr. en de stoffelijke schade van harnassen en ge- spanbijhoorigheden erbij gerekend zoo mogen de globale schadeonkosten op 10.000 fr. gerekend worden. Tweeling. Bij de echtelingen Jos. Baert-Lepoutre, Beverenstraat, gazetver- kooper. is een tweeling geboren van het mannelijk geslacht. Handelsfoornaklank. Bij het in richten van de Tweede Handelsfoor, die zulken heerlijken bijval genoot, besliste het inrichtend Komitelt door bemiddeling van gemeentelijke toelagen ter aanmoedi ging en aandenken aan de 150 tentoon stellen een diploma toe te kennen. Naar eene specifieke en kunstvolle opvatting van den jeugdigen laureaat der St Lucas- school te Doornik, Alois Deleersnljder, wordt dit diploma thans door hem uitge werkt om eerstdaags op eene plechtige vergadering van het inrichtend komitelt eer. de belanghebbenden uitgereikt te worden. KORTEMARK. Altaarwijding. Den 23 November is Mgr Lamiroy, bis schop van Brugge gekomen het altaar wijden in de kapel van het Hospitaal, bij de zoo gunstig gekende Zusters van Liefde. Zijne Excellentie was bijgestaan door M. den Deken Verhelst van Torhout en een tarlijke geestelijkheidDe E. H. Del- baere, pastoor van Handzame, deed te 11 uur de plechtige Hoogmis met Fon- tifikale Assistentie. In de nieuw-geschilderde kapel in tegen woordigheid der ouderlingen en weezen, was 't een vrome en blijde dag en de treffende ceremoniën maakten diepen in druk op de aanwezigen. Ontslag. De E. H. Blancke, pas toor. heeft zijn ontslag Ingediend en eer vol bekomen. Benoeming. Vrijdag vernamen we dat hier als Pastoor benoemd Is, E. H. D'Baese, Pastoor te Westouter. We wenschen hem welkom te Kortemark. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Op Zondag 26 Nov. 1.1. was de bovenzaal der herberg De Kroonbij Oct. De- muelenaere te klein om alle toehoorders te bevatten. Alle huisgezinnen, die een talrijk gezin hadden, waren vertegen woordigd. Na een hartelljken welkoms- groet door den Voorzitter Heer Misslnne, werd het woord gevoerd door Heer Ad- vokaat Van Lauwe, die in een gloedvolle rede sprak over doel en werking van den Bond. Of zijn rede insloeg bij de aan- wezigen, bewijs daarvan de boelende aan dacht der toehoorders en het groot getal nieuwe leden die zich lieten inschrijven. Na een dankwoord aan den Heer Advo- kaat, deelde de Heer Voorzitter aan de vergadering mede dat in Januari een groot kinderfeest zou gehouden werden en in Februari een opvoedkundige voor dracht, nogmaals in de bovenzaal der her berg De Kroon Davidsfonds. Heden Zondag, 3 December komen de Twee Michels met een geheel nieuw repertorium klucht liederen. Leden betalen 1 fr.; niet-leden 3 fr. Deze feestvergadering gaat door in de Gildezaal der Torhoutstraat en begint stipt te 4 uur. Onder de aanwezi gen een kostelooze tombola. WESTROOZEBEKE. Jeugdleven. De patroonaatzaal schijnt toch een ze kere aantrekkingskracht te bezitten voor de Roozebeeksche Jeugd. Of onze jongens verlangen eiken Zondagavond, van 5 tot 8 uur, zich in de zaal te mogen verzet ten, met allerlei spelen?... Is er een ver gadering aangekondigd, ook daar Jlijn de Kajotters op hun post; want zijn ze speelziek, ze begeeren ook ontwikkeling. En onder ons gezegd weldra wordt de bibliotheek naar de zaal overgebracht, dan wordt het een plezier voor geest en hart. Verleden week was weerom een verga dering vastgesteld. Men zag ze er heen trekken, de Kajotters, blij en welgezind... en na dit uurtje genoeglijk samenzijn was het een geroezemoes onder elkaar ja... ze konden het maar niet zwijgen; voor de 2" helft van December staat een Ouderavond op 't programma. Ze zijn er fier op de mannen van de jeugd, hun hart eens te mogen ophalen en eens te mogen toonen wat ze kunnen. Ze hebben gelijk. Wij ouders gaan ten volle akkoord met die beweging, die zoekt en tast en vindt hoe ze de jeugdmannen een nuttig en plezierig tijdverdrijf kan geven tegenover de zooveel gelegenheden die de heden- daagsche, moderne strooming aanbiedt. Onze Boerinnen. Zondag te 2 u. vergaderden de boerinnen ln de patro naatzaal en luisterden gretig naar den voordrachtgever, Heer N. Platteau uit Bikschote. Proficiat, Heer Platteau, ge kunt uw publiek boeien. Uw vloeiend woord dwingt te luisteren. De boerinnen hebben heel goed begre pen; hoe ze het best varkens doelmatig kweeken en door goede selectie en door goede voeding en door beste zorgen. Moeders-boerinnen, proficiat!... Na een tijdje slabakken zijt ge toch terug boven water gekomen. Zegt het maar heel recht zinnig, 't spijt U niet, nietwaar? Heden- daagsch zijn we allen zoo wat meer leer gierig en we snakken naar grooter ont wikkeling, ja zeker, veel meer dan vóór den oorlog, we moeten het allen bekennen en 't doet ons goed. Boerinnenjeugd, pas op!... De moeders springen u nog vóór. Ze waren heel goed vertegenwoordigd Zondag laatst. We ver gelijken dat eens met een naaste jeugd- vergadering. Davidsfonds. Donderdag laatst had het Davidsfonds zijn maandelijkschen ontwikkelingsavond. Eerw. Heer Van Besien, Professor aan 't Klein Seminarie te Roeselare, sprak er over Benito Mussolini, Duce van Italië. De Eerw. Heer Spreker weet met mees terlijk talent zijn kennis en ook zijn ervaring gedurende een 7 jarig verbiljf te Rome, niet alleenlijk boeiend en ent housiast mede te deelen doch aantrek kelijk en vriendelijk op te dringen aan zijn stilluisterend publiek. We hebben hier, nuchter beschouwd, zoo eenvoudig mogelijk kunnen begrijpen hoe Benito Mussolini, door zijn opdrin- genden invloed, door zijn kolossale wel sprekendheid, door zijn nonchalante, sta len persoonlijkheid en door zijn onwrik bare werking, zijn volk niet alleenlijk weet aan te trekken, doch diep weet te over tuigen van Italië en van de Italiaansche grootheid. Nu kennen we beter den Duce en de Italiahnsche mentaliteit, 't doet ons deugd en 't geeft ons breeder gedachten, zoo eens een internationale horizont klaar der belicht te zien. Eerw. Heer Van Besien, proficiat... en dank in naam van het publiek om het steentje dat ge zoo vuurvol hebt weten aan te brengen aan den uitbouw van de ontwikkeling van ons Vlaamsche volk. Aanstaande weck geven we de lijk rede, uitgesproken bij de teraardebestel ling van Heer Remi Decoene, door Heer Gerard Lefevere, namens de St Sebas- tiaansgilde. OOSTVLETEREN. Missie-vernieu wing. Van Zondag 19 tot Zondag 26 November werd hier de vernieuwing der missie gepreekt door de twee zelfde Pa ters Redemptoristen, die hier verleden jaar met zooveel bijval de heilige missie gepreekt haddenE. P. Lammertijn uit het klooster te Brussel en E. P. Tits uit dat van Jette. De vernieuwing verliep met evenveel succes als de missiezooveel volk kwam er op, vooral naar het avond sermoen. Wat treffend was, waren die al gemeene communies met een aangepast sermoen aan ieder soort gcloovigen Woensdagmorgen de schoolkinderen, Don derdagmorgen de getrouwde vrouwen, Vrijdag morgen de jonge dochters, Zon dagmorgen de mannen en jongelingen. Vrijdagavond geschiedde een aandoenlijke plechtigheid in de kerk. Na een sermoen van E. P. Lammertijn over de goddelijk heid der biecht en over de opwerpingen tegen die instelling, hield de predikant een gloedvolle aanspraak over het missie- kruis, dat in het koor tusschen de com muniebanken door drie jongelingen werd recht gehouden. Op een gegeven oogen blik staken al de aanwezigen de rechter band omhoog naar 't kruis en riepen tot driemaal toe: Leve Jezus, leve zijn kruis! Daarna kwamen al de mannen en jonge lingen om de beurt, onder het geestdriftig gezang van al de geloovigen, de voeten van het missickruis kussen, 't Scheen alsof er geen einde aan kwam: zooveel mannen en jongelingen waren er! Ja, 't waren schoone dagen voor de pa rochianen. die uiterst voldaan zijn over die zoo welgelukte vernieuwing der missie. ZONNEBEKE. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Op heden Zondag, te 3 uur, houdt de Bond der Kroostrijke Gezinnen zijn jaarlijksche algemeene vergadering in den Volksbond Het feest zet in met enkele kluchtliederen en lustige tooneel- tjes, daarna volgt de aanspraak door M. Hilaire Depraetere, den alomgekenden redenaar en de vergadering sluit met een tombola, gansch gratis, aan AL de leden van den Bond. Wij verwachten gansch het huisgezin van elk lid en brengt nieuwe leden mede. Hoe grooter onzen Bond, hoe sterker onze macht tot het bekomen van onze recht matige eischen. Wie 4 kinderen heeft of k gehad ^eeft, kan Ud zijn jan den Bond. WATOU. Missie. 't Zal hier pa rochiale missie zijn van 3 tot 12 December aanstaande. Twee Paters Redemptoristen uit het klooster te Brussel komen de missie preekea: E. P. Alfred Debast, ge wezen overste der Redemptoristenkloos ters te St Truiden en te Gent, alsook E. P. Lammertijn. de zoo welgekende Pater van het Heilig Uur en de ijverige Missiebief- jes, die reeds zooveel missies en vernieu wingen preekte in het Poperingsche. Met twee zulke predikanten loopt de missie een groot succes te gemoet. Geheel Watou zal iederen morgen en avond te been zijn om de sermoenen te aanhooren. Op Zon dagnamiddag 10 December zal er een heerlijke kruisprocessie door de straten plaats hebben. WATOU. Plechtig Jubileum. Zondag laatstleden was Watou in feest. Ste Cecilia werd gevierd door onze kra nige muziekmaatschappij. Een heel bij zonder feest was het: het zilveren jubi leum der maatschappij, haar 25 jarig bestaan. Als men nagaat, hoe kortstondig het leven van veel fanfaren Is, moet men bekennen dat 25 jaar leven voor een muziek een heelen krachttoer daarstelt. 's Zondags begon het feest met een Hoogmis opgedragen ter intentie der over leden leden muzikanten. Na de Mis, on der het spelen eener hartroerende treur- marsch wierd, door de leden van het Be stuur, op het graf der afgestorven leden muzikanten een bloemtuil neergelegd. Neen, de afgestorvenen werden niet ver geten. Nu, onder het spelen van een opgewek te pas-redoublé, naar het gemeentehuis. Plechtig wierden de muzikanten door den Heer Burgemeester verwelkomd, hartelijk toegesproken en geestdriftig geluk ge- wenscht, en een ruimer schuimwijn werd, in feestelijke stemming, geledigd. Een op perbest gelukte Inzet van de viering. Opgetogen en lustig nu naar den nooit genoeg geprezen Eerevoorzitter, M. J. Seys, om hem een serenade te brengen en een gschenk aan te bieden. Hartelijk ont haald, zooals altijd, wist de Eerevoorzit ter de muzikanten te betooveren door zijn nu eens gemoedelijke, dan eens ont roerende, dan weer eens fijn geestige toe spraak. Door zijn zorgen werd in een gepast hoekje van zijn hof de photo van de groep muzikanten, met het Bestuur, getrokken. Wat gezeid van den maaltijd, waar meer dan honderd genoodigden aanzaten? Wat, van die prachtige nieuwe zaal; wat, van dat fijn theater, een juweeltje? Wat, van de lekkere spijzen, zoo keurig opge diend? Toespraken van den Heer Voorzitter Dr Boedts, van den Heer Eerevoorzitter J. Seys, van den Heer Burgemeester van Houtkerke met heel zijn municipaliteit aanwezig, wisselden af met liederen, al leenspraken, telegrammen van gelukwen- sching, muziek en tooneel. Hoe wel de genoodigden zich vermaakten bewijst dat niemand van opstaan sprak. 's Maandags wierd aan negen leden muzikanten, medestichters der maat schappij een treffende hulde Igebracht door een serenade aan huis en een prach tig geschenk, een uurwerk, dit als aan denken en tot erkentelijkheid voor hun 25 jarige trouw. En dan 's avonds: dat was een gala-avond voor de fijnproevers, voor liefhebbers van puik, verheffend en veredelend tooneel, met een keurig pro gramma om de moeilijksten te bevredi gen. Kunstenaren, gij, Michiel's van Tor hout, dat zijt gij! En de bomvolle zaal was U erkentelijk door herhaald applaus voor het kunstgenot, voor de heerlijke en eerlijke vreugde, die gij haar te genieten gaaft. De bloemenruiker, U aangeboden, was wel de uitdrukking der bewondering en der dankbaarheid van het opgetogen publiek. Den Dinsdag wierd dit Jubeltriduum door een prachtige bolling met zes en twintig prijzen en een luisterrijk bal ge sloten. Eere aan de Inrichters! Eere aan den Eerevoorzitter J. Seys, den Voorzitter Dr Boedts, de Ondervoorzitters G. Van Eecke en G. Vandenameee, notaris! Het programma werd tot in de puntjes ver zorgd en uitgevoerd. Eere aan de muziek maatschappij St Cecilia, aan haar muzi kanten, aan haar beschermende en eere- leden! Ad muitos annos! Onder de be scherming van Ste Cecilia, en altijd voor oogen uw kenspreuk Kunst en Ver maak vooruit. X... VLAMERTINGE. GEMEENTEKRE DIET. 1 Jaar; 3,60%; 5 jaar: 5%; 10 jaar (inschrijving 95%): 6%; alles netto. Agent: JER. DEHAECK. HOUTEM-bij-Komen. Ziekengilde. Heden Zondag 3 December, vergadering in het gewoon lokaal. Sedert eenige we ken wordt er veel gesproken over de voor- deelen onzer ziekengilde Vooruitzicht en over de voordeelen van andere gilden. Heden Zondag zal de vergadering zeer belangrijk zijn, om reden dat men er alle opwerpingen zal weerleggen, men zal er alle vooroordeelen doen verdwijnen, en men zal eens klaar doen uitkomen en be wijzen dat er in vele andere gilden min dere voordeelen te verkrijgen zijn dan bij ons. Belangrijke punten en twee nieu we vraagstukken zullen besproken worden. Ieder lid w'eze dus op zijn post. WOESTEN. Hofbouw. In tegen strijd met de gewoonte van stiptheid in onze gemeente kwam de hofbouwmaat- schappij van leper om 3.15 uur per auto bus te Woesten aan. Om 3.30 uur was de gevierde spreker, M. Doorns, reeds aan het woord. Een zeventig aanwezigep luis terden met gespannen aandacht tot de zeer leerrijke voordracht, die ten gehoore werd gebracht. Spreker, die een echte en ondervindigrijke vakman is, heeft ons veel geleerd nopens verplanting, snoeiïng, be strijding der ziekten en bemesting onzer fruitboomen. Hetgeen nog het meest in de ooren klonk was de zoo hooge prijs die nu betaald wordt voor degelijk en wel verzorgd fruit. Eenige nieuwe leden lieten zich inschrijven en om 7 uur trok ken de Ieperlingen, voldaan over hun gul onthaal, naar hun stad terug. Bond der Kroostrijke Gezinnen. De jongste algemeene vergadering bij Am. Vanlerberghe lukte opperbest. Al de oude leden, enkelen uitgezonderd, lieten zich opnieuw Inschrijven en stortten hunne bijdrage voor 1934; vier nieuwe leden kwamen onze rangen versterken. Voor wat de vernieuwing der spoor wegkaarten betreft zullen de leden op tijd verwittigd worden. HOLLEBEKE. Ziekenbond Vooruit zicht. Beste Leden, snijdt dit artikel uit en bewaart het. Ge krijgt hier den korten inhoud onzer laatste algemeene vergadering. Wel opgepast op de nieuwe Reglementen! 1. - Gezien de vermindering van toe lagen vanwege de Openbare Besturen door de krisis veroorzaakt, wordt op Iedere uitbetaling een afhouding gedaan, een krisistaks van 10 2. - Vanaf 1-10-1933 zijn nieuwe For mulieren in voege, groene voor Vooruit zicht. 3. - Van nu af worden geen uitgaven meer erkend op andere Formulieren. 4. - In geval van operatie moet men eerst de toelating bekomen van het Ge westelijk Secretariaat, anders zal de te rugbetaling geweigerd worden. Beste Leden, neemt wel acht dat de nieuwe Reglementen zeer streng zullen toegepast worden. De Bestuurder, GEO, Indien gij tot hiertoe alles geprobeerd hebt zonder voldoenden uitslag of gene zing te bekomen, wacht niet langer en neemt uwen toevlucht tot MARTIN TOMS. Voor verouderde en Ingewortelde gevallen volgt de volledige serie van zes weken, 185 fr. voor Asthma speciale serie. Martin Toms, 112, Weststraat. Brussel. STAVELE. Belangrijke Voordracht. Heden Zondag, 3 December, na de mis van 7 uur, bij Cremer Leon, In de Zwaankomt de heer Platteau, land- bouwleeraar eene uiteenzetting houden van allervoornaamste aangelegenheid, na melijk over kalkbemesting, waartegenover nog zoo weinig geweten en nog veel meer verkeerd of ondoelmatig gehandeld wordt. WD? vroeger den spreker hoorde en de belangrijkheid van *t onderwerp beseft, zal zich wel eenige moeite getroosten. Daarbij wordt herinnerd dat de belang stellenden worden aangezocht een handvol aarde mede te brengen van één partij land, waarvan zij den zuurheidsgraad voorname' factor voor de bemesting zouden verlangen te kennen. Kennis overweegt nooit! Naklank. 't Ceciliafeest, dat bij gebrek aan voldoende geldelijke steun, sinds jaren in der mate werd vereenvou digd, heeft ditmaal terug opgeflakkerd en zijn vroegeren luister trachten te be- I naderen. Het prachtige goochelfeest waar mede de dag sloot en waartoe het groot getal eereleden van ongeveer nog een I tiental aangegroeid bijna voltallig was opgekomen, heeft elkeen begeesterd en ten hoogste voldaan. Zulke bijeenkomst doet waarlijk deugd aan den geest van broederlijkheid onder de ingezetenen en 't was een algemeen verlangen zulke gelegenheden zich nog te zien herhalen. Wat kan men al zoo niet door wederzijdsche genegenheid en eendrachtig willen! KLERKEN. Begraving. Woensdag laatst werd onder een grooten volkr,toe loop begraven Van Damme Phar., weduwe Van Acker Gustaaf, gedurende 37 jaar vroedvrouw van den Openbaren Onder stand te Klerken. Haar bediening heeft zij met de meeste toewijding uitgeoefend; nooit hoorde men haar klagen om hare lastige taak; veel heeft zij bij behoeftigen geschonken en troost kon zij geven waar droefheid en ellende was. Van hoogerhand bekwam zij de eereteekens niet, en zeker verlangde ze deze niet, uit nederigheid. Maar meer haakte ze naar de Hemel- sche belooning, die ze voorzeker reeds geniet. En daar ligt haar stoffelijk overschot, gansch in een verloren, afgezonderd hoek je, dat zij verkozen had op het kerkhof. Dat God haar ziel hebbe! Dat dezen aan wie zij wel deed, haar gedachtig wezen! GIJVERINKHOVE. Solo-Slim. Zondag 1.1. was het herbergkermis bij Al- fons Zouchele. De herberg was gestampt vol. Veel vreugde en veel tafels bezet met liefhebbers aan het kaarten. Zooals gewoonlijk was de Heer Emerlc Decorte, Burgemeester, onder de mede spelers. Hij speelde er een solo-slim met zes hoogste koekens met vier; vijf hoogste pikkens met acht. Medespelers; de H.H. Debyser Marcel, Dewulf Marcel en Si- naeve Henri. Hartelijk proficiat, Heer Burgemeester. (BaE33sas£S3SsasBiaBiBS2Xsaa Zitting van Dinsdag 28 November. HET EVENWICHT DER BEGROOTING Dinsdag heeft de Raad de provinciale begroeting besproken voor 1934. Om de begrooting in evenwicht te bren gen stelde de Bestendige Afvaardiging voor: 1. - Eene leening van 7 millioen af te sluiten; 2. - De 25 opcentiemen (grondbelasting, bedrijfsbelasting, enz.) te brengen op 40; 3. - De velotaks van 10 fr. met 50 te vermeerderen. Van een anderen kant werden al de posten der begrooting, behalve deze be treffende de mutualiteit en de werkloos heid, ingekrompen met 25 M.M. De Tavernier, namens de Socia listen en Vermeulen en Strubbe, namens ds Vlaamsche Nationalisten bestreden deze wijze van verdeeling der taksen. In eene prachtige rede deed M, Van- denberghe namens de Bestendige Afvaar diging uitschijnen dat deze met een geest van rechtvaardigheid was te werk ge gaan om tegen de noodtoestand waarin we leven zooals alle besturen de noodza kelijke opoffering te vragen aan alle standen die zonder onderscheid onder de crisis lijden. Bij de bespreking der artikelen werd een amendement van de Socialisten strek kende om de werklieden algeheel van de velotaks vrij te stellen verworpen waarna de verhooging derzelfde taks met 41 stemmen tegen 30 werd goedgekeurd. De begrooting sluitende voor inkomsten en uitgaven met 58.541.068,35 frank werd goedgekeurd met 39 stemmen (Katholie ken en Liberalen) tegen 4 neen en 24 onthoudingen. BOND DER WINTERVERGADERINGEN ALVERINGEM Zondag 3 December 1933, te 5 uur. RAMSKAPELLE Maandag 4 December 1933, te 6 uur. LOO Donderdag 7 December 1933, te 6 uur. WULVERINGEM-VINKEM Vrijdag 8 December 1933. HOUTEM Zondag 10 December 1933. DE PANNE Maandag 11 December 1933. (EBBBBa3BBSBBB8BBElSBaBBB3ES DE BELGISCHE ARBEIDERS IN FRANKRIJK Verzet tegen de beperkte wetten. Het bestuurscomiteit van Belgische ver- eenigingen in Frankrijk heeft een ver gadering gehouden ten einde middelen te beramen om de nadeelige gevolgen van de verschillende wetten betreffende de aanwerving van vreemde arbeiders in het land te kunnen verwijderen. De 150 maatschappijen die in Frankrijk worden geteld zullen pogingen doen bij de Kamerleden en Senatoren ten einde gunstiger voorwaarden voor de Belgische arbeiders te verkrijgen. (BBBBB!29P!BEZBB3»BSnaasn3BaB3 r LANDBOUWERS! Verwaarloost geenszins de bemesting uwer weiden! De POTASCH bevordert de ontwikke ling van klavers en andere goede gras soorten. Het gras is voedzamer en aan genamer van smaak voor het vee. Bovendien vernietigen de potaschmes- ten talrijke onkruiden zooals mossen, bo terbloemen, enz. De volgende hoeveelheid per hectare, moet telken jare op de weide toegepast worden 800 tot 12C0 kgr, Sylviniet-Kaïniet of 300 tot 400 «kgr. CWoorpotasch 40 Het uitstrooien der Potaschmesten ge schiedt gewoonlijk in de maanden De cember of Januari. IBaseSSBBaaaBBaiBB'SBüBBBBRBB BEROEPSHOF VAN GENT VERWONDINGEN TE VEURNE Hector Goderis, herbergier te De Pan ne, veroorzaakte aan Jules Verhaeghe, koopman te Veurne, eene werkonbe kwaamheid door hem slagen te hebben toegebracht. De rechtbank van Veurne verwees Goderis tot 1 maand en 700 fr. boet voorwaardelijk en tot betalen eener som van 750 fr. schadevergoeding. In be roep werd het vonnis behouden. BEBBEBflBBHBEBBBESiSSf BBCSCBBI VERBODEN WAPENS Een koninklijk besluit, verschenen ln het Staatsblad en onmiddellijk uitvoer baar meldt dat de tuigen voor het af schieten van gaspatronen, die den gewo nen vorm van een zakvuurwapen, pistool of revolver (vulpen, stylograaf, sleutel, pennemes, enz.), niet hebben, gerang schikt worden onder de verboden wape nen. IBBBBBRBBBBBBBBBBB3EEBaaSBBB DIENSTMEISJE DOOD GEBLIKSEMD TE LICHTERVELDE Een dienstmeisje van de herberg De Keizer werd in den kelder door de elek trische stroom doodgebliksemd. FRANKRIJK DE REGEERING SARRAUT GEVALLEN ETEN NIEUWE REGEERING CHAUTEMPS. De regeering Sarraut, pas sedert een maand geboren, werd Vrijdag 24 Novem ber, ten val gebracht door een stemming in de Kamer, waarbij de Regeering in de minderheid werd gesteld met 321 stem men tegen 247. Sedert achttien maanden is het reeds het vierde ministerie dat weggevaagd werd. Telkens de vorige regeeringen een ontwerp tot financieele zuivering opmie- ken, kreeg het eerst merkelijke verande ringen bij de Commissie van Financiën om dan gekelderd te worden, samen met de Regeering, door de Kamer. De verscheidene groepen kunnen maar niet overeenkomen om een doordrijvende politiek van saneering in te voeren of dit toe te laten aan de ministerieele ploeg. Alle volksvertegenwoordigers zijn bevreesd voor hun zetel, daar de lastenbetalers verklaren genoeg belast te zijn. Vermin dering der loonen van de staatsambte naars willen zij niet dulden dan in kleine mate, uit vrees voor dezer machtige syn- dikaten. Het punt dat de Regeering ten val bracht was juist een amendement waarbij de vrijstelling van alle taksen ver leend was op alle salarissen van min dan 12.000 fr. alswanneer de regeering 11.000 voorstelde. De Regeering werd ook ten val ge bracht juist op den dag dat een sterke aanval werd gevoerd op den Franschen Frank. Dit kon evenwel niet baten bij de Heeren Fransche volksvertegenwoordigers. Heer Chautemps werd alsdan belast door de President Lebrun om een nieuw kabinet te vormen en kon erin gelukken, met bijna alle zelfde ministers weer op te nemen. Inmiddels wordt een sterke beweging op touw gezet in Frankrijk om een Re geering met een sterk gezag aan het bewind te brengen. In zekere middens ge looft men ook dat de nieuwe Regeering een gedeeltelijke volmacht zal vragen om het saneeringswerk der financiën aan te vangen. Hoe lang de nieuwe Regeering zal du ren zal nogmaals afhangen van de wil lekeurigheid van de Kamer. DE ONDERHANDELINGEN MET DUITSCHLAND De onderhandelingen met Duitschland om een regeling der verscheidene ge schillen tusschen beide landen schijnen reeds aan de gang en worden fel aange moedigd door de Engelsche regeering. Duitschland zou wenschen, naar het schijnt, zijn leger te mogen brengen op 300.000 man met alle moderne verde digingswapens, alsmede den terugkeer, zonder plebisciet, van het Saargebied. Een uitslag dient nu nog afgewacht. DE STAKING TE DUINKERKE Duinkerke gelijkt waarlijk op een stad in staat van beleg. Immers de dokwer kers zijn in staking en allen die werken aan de haven moeten onder bescherming staan. Herhaalde malen kwam het dan ook tot botsingen tusschen de openbare macht en de stakers. CHINA DE VERBROKKELING VAN HET LAND De Zuid-Chineesche provintie Foekien is ln opstand gekomen tegen de Regee ring van Nanking en heeft hare onafhan kelijkheid uitgeroepen. Nog andere pro- vintiën zouden bereid zijn het voorbeeld van de opstandige provintie te volgen. VEREENIGDE STATEN UITBREIDING DER VLOOT De Amerikaansche regeering heeft be sloten een grootere uitbreiding te geven aan de oorlogsvloot. Een zeker aantal nieuwe manschappen zullen ingelijfd worden. DE MUNTPOLÏTIEK VAN ROOSEVELT Het verzet tegen de muntpolitiek van Roosevelt groeit steeds in de V. S. van Amerika. Tal van zijne vrienden en medewerkers hebben Roosevelt verlaten en zijn in strijd gegaan tegen hem. De dollar was deze laatste dagen dan ook hevig aan grocte schommelingen. Roosevelt heeft evenwel verklaard aan zijn politiek niets te wijzigen en ze ver der door te voeren. DUITSCHLAND NIEUWE POLITIEK TEGENOVER DE JODEN Naar verluidt zou Hitier een ontwerp klaar hebben waarbij de Joden onder een nieuwe behandeling zouden gesteld en aanzien worden als eene nationale minderheid. KUBA NIEUWE TROEBELEN De toestand op het eiland Kuba ls nog steeds niet opgeklaard. Bij het overbren gen van een groep -gevangene officieren werden 51 onder hen door onbekenden ter dood gebracht. SPANJE NA DE EERSTE KIESRONBE In afwachting der uitslagen van de tweede kiesronde, die op heden moet plaats hebben, kan men reeds vaststellen dat in alle geval de Socialisten een klop ping van belang hebben opgeloopen en dat de Regeering, in alle waarschijnlijk heid, zal samengesteld worden door den radikaal Lerroux, met den steun der rechtsche groepen. MEXICO DE KERKVERVOLGING De Kerkvervolging ln Mexico schijnt nog een grootere uitbreiding te moeten nemen. Naar verluidt zal het getal pries ters dat nog tot den eeredienst toegela ten wordt in het land tot een onbedui dend getal terug gebracht worden. Bijna alle kerken en kapellen werden gesloten en de colleges die door priesters bestuurd waren zijn door soldaten bezet. Men vreest eveneens dat alle bisschop pen uit het land zullen worden gedreven. In den laatsten tijd werden ook tal van priesters aangehouden wijl zij het H. Misoffer opdroegen. VATIKAAN VOOR TWEE HEILIGVERKLARINGEN Zondag heeft in het Vatikaan de voor lezing plaats gehad van de dekreten voor twee heiligverklaringen, namelijk: van den gelukzaligen Pompillio Pirrotti en van de gelukzalige Michael van het Hei lig Sakrament, stichteres van de Ken- gregatie der Zusters van het H. Sakra ment en van Liefde. IQaES3BasaS3BB38aSB3Bl!ITBaS3 HUISZOEKINGEN BIJ DE DINASO'S Bijna door geheel het land werden ver leden Dinsdag, van in den vroegen mor gen, huiszoekingen gedaan door de ge rechtelijke politie bij de Dinaso's, in hun ne lokalen en bij hunne leiders. Deze huiszoekingen werden gedaan om te zien of de Dinaso's geen Inbreuk hadden ge daan op de wapenwet. Ook werd nage gaan of de staatsbedienden, die sympa- thiseeren met de Dinasobeweging of lid zijn der partij, hun beroepsgeheim niet geschonden hadden. De huiszoekingen hadden plaats, zoo als hooger gemeld, ln bijna alle steden en gemeenten van het Vlaamsche land, waar de Dinaso-partij ingedrongen was, zoo te Brussel, Antwerpen, Mechelen, Lier, Merksem, Deurne, leper, Poperinge, enz. In verscheidene plaatsen werden wapens aangeslagen en propaganda papieren of dokumenten in besag genomen. Te Mechelen werden lijsten gevonden der leden der partij alsook der ambte naren van de openbare besturen die bij Dinaso zijn aangesloten. IBBSSBBBBBflBBRBBBBBBBBBflBSBB DRIE MAAL ter DOOD VEROORDEELD Een Duitsche moeder had haar drie kinderen verdronken in een kanaal en, aangehouden, werd verwezen voor den rechtbank. Deze veroordeelde de vrouw tot driemaal tot de doodstraf. Nationale Onderscheidingen Z. E. H. Kanunnik Vander Meersch R., vlkaris-generaal van het bisdom Brug ge. werd benoemd tot ridder in de Leo- Leopoldsorde. Z E. H Kanunnik Vervaeke R., pastoor-deken op St Bertinus te Pope ringe, werd benoemd tot ridder in de Leopoldsorde. Z. E. H. Kanunnik Verhamme E., diooesane schoolopziener te Brugge, tot ridder in de Leopoldsorde. H. Matton J., voorzitter van den rechtbank van eersten aanleg te leper, werd benoemd tot ridder in de Leopolds orde. H. Delbaere, beheerder der Bank voor Handel en Nijverheid te Kortrijk, tot ridder in de Leopoldsorde. E. H. Holvoet N., bedienaar der kerk van O. L. Vrouw te Pittem, tot ridder in de Orde van Leopold II. E. P. Theys, A. E. der E.E. P.P. Re demptoristen, tot ridder in de Konink lijke Orde van den Leeuw. MeJ. Sanders Eugenie, stoelzetster in de kerk van O. L. Vrouw te Gistel sedert 51 Jaar in dien dienst, bekwam de gou den eerepenning der Orde van Leopold II. H. Joz. Balduck, van Zuidschote, werd vereerd met het eereteeken van 2» klas. H. Lambersy G., van Roeselare, be kwam de gulden palm in de Orde der Kroon. Onze beste gelukwenschen. GRUWELIJK AUTO-ONGELUK TE FRQUELINNES Te Erquelinnes werden 's avonds een jonge vrouw van 21 jaar, die gearmd wan delde met haar stiefdochtertje van 15 Jaar, op de groote baan, door een auto die in volle snelheid reed, aangereden en een 40 tal meters verder medegesleept waar beide slachtoffers, nog gearmd, den geest gaven en tot 's anderendaags bleven lig gen. De doodrijder had onmiddellijk de vlucht genomen. Men zou den doodrijder reeds op het spoor zijn. PENSJAGER GEDOOD EN JACHTWACHTER ERG GEKWETST TE KOEKELARE In den nacht van Vrijdag op Zaterdag der verleden week kwam het tot een bot sing tusschen wildstroopers en den jacht wachter De Clercq. Schoten werden ge wisseld en een der wildstroopers werd doodgeschoten en de jachtwachter vree- selijk gewond door ontelbare korrels in de bil. De tweede strooper kon ontvluch ten, maar wordt ijverig opgezocht en zou zelfs gekend zijn. De gedoode strooper is zekere Moyaert H. van 'forhout-Wijncndale. GROOT HOTEL AFGEBRAND TE NIZZA De Palais de le Méditerranéete Nizza, een der schoonste hotels der stad, is afgebrand. Men vermoedt dat kwaad willigheid in het spel zit. flB3£BEI!SSSiaSaESS3£SlB3SS12J2:3 Priesterlijke Benoemingen Zijne Excellentie Mgr de Bisschop vak Brugge heeft benoemd: Tot pastors: Te Kortemark, E. H. D'Haese, pa»to» te Westouter, in vervanging van E. n Blancke die zijn ontslag geeft. Te Kuurne, E. H. Callewaert, pastor U St-Joris-ten-Distel. Te Westouter, E. H. Van Asten, parte» te Houtem-bij-Veurne. Te St-Joris-ten-Distel, R. H. Klnoó, pastoor te Krombeke. Te Markegem, E. H. Valcke, pastoM| tslag geeft," To Nieuwpoort-Baden, E. H. Vandot Nieuwpoort-Baden, in vervanging E. H. Lievens die zijn on Berghe, onderpastor te koksijde, Te Westkerke-Roksem, E. H. Botti onderpastor op SS. Petrus en Pauloi Oostende, in vervanging van E. H. lems die zijn ontslag geeft. Te Houtem-bij-Veurne, E. H. Hanne» bouw, onderpastor te Pittem. Te Krombeke, E. H. Faict, onderpasto# te Ledegem. Te Stuivekenskerke, E. H. Wanket, 6u- derpastor op S. Jan-Baptista te Kortrijk, Zijne Exc. Mgr de Bisschop van Brugge heeft benoemd tot titulaire-kanunnilc de» hoofdkerk, Z. E. H. Vande Velde, bestuure der van 't Engelsch klooster te Brugge. IHHBBBHaHHHBBBBMBfll UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST II' Afdeeling Bevordering. F. C. Tielt—F. C. Izegem 2-2 IV* Afdeeling Reeks D. S. K. GeluweS. K. Vlamertinge 04 Juniors Recks B. C. S. leperR. S. Waregent 8—0 Scholleren Reeks B. F. C. PoperingeA. A. Moeskroen 60 EERSTE VERJARING DER VERSCHIJNINGEN Indrukwekkende Plechtigheden. Het is reeds een jaar geleden dat de wonderbare tijding door gansch het land weerklonk: «O. L. Vrouw is te Beau- raing verschenen aan vijf kinderen». En wat heeft dit jaar al niet reeds mede gebracht? Honderdduizende bedevaarders, duizende bekeeringen, honderde genezin gen; en tusschen dit alles het leven door wandelend zooals voorheen, die vijf kin deren, welke nog alle dagen gaan bidden op de plaats waar O. L. Vrouw voor hen verscheen, nog steeds deaeifden, spijts het feit dat aller oogen op hen. zijn ge richt. Algemeene Kommunie. Het Mariafeest bedroeg als eerste punt eene Algemeene Kommunie voor de in woners, gedurende de Mis van 7 uur. De H. Kommunie duurde meer dan één uur, zonder ophouden. Wanneer te 10.30 uur de Rozenkrans aan de grot werd gebe den, was er reeds geen mogelijkheid meer om nabij te komen. Tc 11 uur werd een plechtige H. Mis opgedragen voor een proppensvolle kerk; honderden, bleven op straat of aan de grot, daar zij geen plaats hadden gevonden. «Bidden voor de bekeering der zondaars». Gedurende de Plechtige Mis van 11 u. hield Eerw. Pater Prior der Abdij van Leffe, een Indrukwekkende kanselrede. De Eerw. Spreker handelde over de ver schillende verschijningen van O. L. Vr. door de geschiedenis heen, en welke door de H. Kerk werden erkend. Plechtigheid aan de grot. 's Namiddags te 2 uur werd door tal rijke pelgrims de Rozenkrans gebeden. Te 5.30 uur werd er in de kerk van Beauraing een Plechtig Lof gezongen. Zooals 's morgens voor de H. Mis was de kerk proppensvol. Er mossten. zelfs honderde bedevaarders buiten bijven. On der de plechtigheid werd er den geloovi gen een onderricht gegeven.. De gewijde Spreker koos als onderwerp: «Maria, Moeder Gods, Koningin der Hemelen Vervolgens voerde de Pro Maria-groep van Antwerpen een Mariakantate uit, waarna de pelgrims zich stoetsgewijze naar de woning der kinderen begaven, die vervolgens naar de grot werden ge leid om er samen met het volk den Ro zenkrans te bidden. De grot was inmid dels prachtig verlicht. Honderde kaarsen waren door de pelgrims ter eere der Moe der Maagd ontstoken. Onder indrukwek kende intogenheid Weven de kinderen met klare stem dezelfde gebeden aan, die ze een jaar geleden baden op het oogen blik dat de eerste verschijning zich voor deed. Deze schoone geloofsbetuiging verwekte op de bevolking van Beauraing een die pen indruk. Na de gebeden werden weer talrijke Marialiederen aangeheven, waar na de pelgrims, ontroerd over deze schoo ne herdenkingsplechtigheid, afscheid na men uit het geliefde oord. iBBiaBaaaaaaBaBBHaBaaaBBBEaa ASSISENHOF VAN WEST-VLAANDEREN ERGE FEITEN TE IEPER Mullaert Hendrik, beticht van erge fei ten, werd Dinsdag, na bevestigend ant woord der Jury, door het Assisenhof van Brugge veroordeeld tot acht jaar gevan genis. IBBBBBBBBRBBBB3BBBBBBBHS3SBB3 WOUMEN. Tooneelafdeeling Boeren- jeugd. Op Zondag 3 December, te 5 uur, in de Patronaatzaal, opvoering van DE VERZOENING drama in 3 bedrijven, MIJNHEER VRAAGT EEN KNECHT blijspel in een bedrijf. ZUIDSCHOTE. Zondag 10 en Dins dag 12 December, Tooneelfeest door B. J. B. (meisjes), te 6 uur zeer stipt, zooals verleden jaar; Opvoering van VRIJE ZÏELEN drama in 3 bedrijven en BE KROOND KAATJE klucht in 1 bedrijf en «DE ONTEVREDEN WASCHVROUW» blijspel in 3 bedrijven. Reidansen. Genummerde plaatsen: eerste, 4 fr.; tweede, 3 fr. te bekomen bij Meester Bal duck. POPERINGE. V. K. A. J. Op Zon dag 17 December, te 7 uur, spelen de Ka- jotsters TONNIE, HOE ZE WAS EN HOE ZE WERD tooneelspel in 6 Ta- fereelen. POPERINGE. Roeysche Barbaristen. Op Zondag 17 en Maandag 18 Decem ber, in den Stadsschouwburg, opvoering van DE GRAAF DE SAINT GERMAIN drama, en DAAR IS MIJNHEER klucht. Begin te 5 uur. Kaarten aan 6 en 4 fr. bij Wed. Denut, Casselstraat. LOO. Katkriieke Arbeidersjeugd. Zondag 17 December, te 6 M uur, in de Patronage, opvoering van DE ZOON VAN DEN WERKSTAKERdrama, en «HET WONDERKIND», kluchtspel. Kaarten aan 5 en 3 fr. bij E. H. Kape laan en Bruna Bhyssaert. F. C. POPERINGE De eenige match door onze club ge speeld Zondag laatst, deze der Scholleren nl. tegen A. A. Moeskroen, werd door de onzen met 60 gewonnen. Over 't al gemeen gaf gansch de ploeg voldoening, Sanders alleen speelde ver beneden zty* waarde. Lenoir nam het dezen keer ern stiger op (uitgenomen 't laatste kwar- tier) en speelde dan ook stukken beter dan zijn voorgaanden match, 't Was noo- dig ook. Heden Zondag ontvangen ze F. C. Roe selare, en 't kan een nieuwe overwinning worden. Onze derde speciaal trekt naar Gode- waersvelde. Wij onthouden ons van alle pronostiek, doch hopen dat zij, na een fairen match, de puntjes zullen houden. Onze eerste trekt naar S. V. Kortrijk, vergezeld door een talrijke schaar sup porters, want ook bij dezen komt de fut er in. Als onze mannen opletten, en met hun allerbeste spel uitpakken, moeten ze dat winnen. Vergeet toch niet dat Kortrijk, veertien dagen geleden, drawn afdwong op het terrein van Kuurne. Al de ploegen, op een na, die ons In de rangschikking voorafgaan, spelen tegen mekaar, zoodat een overwinning onzer kleuren in de klasseering een heelen om mekeer kan teweegbrengen. We zouden dichter bij den top komen dan we lang hebben vermoed. Opgepast dus, met geest drift gespeeld, en alles wordt right. Zaterdag 2 December, te 7 uur stipt, worden al de spelers op de algemeene bij eenkomst verwacht: Veel belangrijke pun ten zijn te bespreken en er zal wat theo rie gegeven worden. Dat alle spelers dus op post wezen. HET BESTUUR. SUPPORTERSCLUB POPERINGE. Heden Zondag reis naar Kortrijk. Prijs: leden 5 fr., niet-leden 10 fr. In schrijving vanaf 12 u. HET BESTUUR. SPORTKRING VLAMERTINGE Onze Rood-Witten hebben Zondag een glansrijke overwinning behaald op Sport kring Geluwe. Niemand had zulks durven verwachten, want ons elftal trad nog maals op met verschillende plaatsvervan gers, ter wijl Geluwe versterkt was met enkele spelers uit de eerste ploeg. Met windvoordeel spelende, was ons elftal id de eerste helft overdonderend meester tÈ de scoor 0-1 was dan ook gevleid vóór Geluwe. Met wat meer shotvaardigheid ware de scoor veel hooger geweest. Na de rust kwam Geluwe gevaarlijk op» zetten en onze verdediging had het hard te verduren. Doch het was maar strook vuur, want weldra hernam Sportkring <yj bovenhand en wist nog driemaal te doeleflj Gansch ons elftal speelde goed, dodj onze verdediging en Jaccj. Veys in <S voorlijn, verdienen een bijzondere mejj ding. Pe leiding kon nogal bevredigen Niettegenstaande het koude weder had» den talrijke supporters de reis meege maakt; ze hebben het ook niet beklaag^ Heden Zondag trekken wij naar Watöjj om cr de F. C. Eendracht in vrienden» match te ontmoeten. Enkele jongere eldf menent worden beproefd. Pronostiekeeren is dus moeilijk, doch we voorspellen eég fel betwiste match. Supporters allen oji post. Vertrek te 1 uur aan 't lokaal. JESKA. ZONDAG 3 DECEMBER 1933: II* Afd. Bevor. II* Afd. Pro v.: Ill* Afd. A: III* Afd. B: III' Afd. Sp. C IV* Afd. A: Afd. Juniors B Scholieren B: C. S. Ieper-F. C. Tielt. S. V. Kortrljk-Poperinge.- F. C. Wakken-S. Veurne. W. S. Lauwe-Nieuwpoori. R. De Panne-Kuurne Sp. Middelkerke-S. St Baaf?t S. K. Staden-V. Ardootj. Deerlijk Sp.-S. K. Geluwe. C.S. Ieper-St. Moeskroen. R. De Panne-Nicuwpoort. V. V. Koksijde-Veurne. Diksmuide-Middelkerke. S. V. Kortrljk-C. S. lepe». Poperinge-F. C. Roeselare. JEF MOERMAN behaalde in 1932, 12 eerste prijzen op RIJWIEL «DE BERDT». Daarom wielrijders, cischt het rijwiel DEBERDT het fijnst afgewerkte rijwiel der streek. Te verkrijgen bij O. DEBERDT, Brielen. •aaiEziBaEaBHHiBaiiGaaHBiflflk OFFICIEELE BERICHTEN RECHTERLIJKE ORDE Bij koninklijke besluiten van 23 No vember: Is de Heer Matton voorzitter der recht bank van eersten aanleg te leper, op ztjr verzoek, ontheven van het ambt vab plaatsvervanger van den rechter in hoo ger beroep in huurzaken, bij beij ;kk rechtbank. Is tot plaatsvervanger van den rechter in hooger beroep in huurzaltcn bij dr rechtbank van eersten aonlrg te Iep;: aangeduid, de Heer Van de Vliedt, rech ter in die rechtbank. IBB&3Q9BBBBB3B9B3BÜI33SBI3H ONBEKENDE AUTORIJDER IN ZIJN VOERTUIG VERKOOLD TE ZUTENDAAL Een onbekende autorijder kwam Vrij dagnamiddag door Zutendaa! gerciHr Tengevolge van een onbekende oorzaül reed de auto in een gracht en schoot Ir brand. De inzittende die vermoede!)}} zwaar gewond was, kon niet meer uit lU brandend voertuig springen en werd ver koold Dank zij liet plaatnummer hoopt mer spoedig ilc identiteit van den doode vas te stellen. LAFFE STREEK TE IZEGEM Maandagmorgen werd op de b.ian t' Izegem een man aangetroffen die zét erg gekwetst was aan het hoofd dor stampen. De man" verklaarde aar>-;c-:.r te zijn geweest door een drietal onbeker. de kerels. LEKKER EN GEZOND ZIJN

De Halle (1925-1940) | 1933 | | pagina 4