21 ju£t Tiiet ineektïviót&n r BORSTEL BEKER EN TANDENZEEP 5000 Fr: Geldprijzen UIT RENINGELST PERMANENTEN WELLA van De Man Nergenshuizen IN MEMORIAM Z. E. P. DOMINICUS O. C. D. DUIVENVLUCHTEN a ieder van U zaf zyn kleur kiezen voor zijn beker, zijn tandenzeepdoos en zijn borstel U, Johannatje, die de grootste en de ernstigste zijt, ik raad U dit mooi blauw aan. U, Piertje, denkt U niet dat dit donker rood zeer wel is voor een knaapje. En U, Coleta, die de kleinste zijt, kies y tusschen het wit en het rood; ik zal voor mij houden hetgene U overlaat Sik 7 (K POULIEN TE KOOP MARCEL BLANCKAERT POULIEN TE KOOP KIEKENTJES KIEKENS DE BESTE PERMANENTEN PERMANENTEN AUTOBUSDIENST IK BEN 72 JAAR.1] EERSTE PRIJS 2500 FRANK GELDPRIJZEN PRODUKTEN CHATELAIN s H. ACHIEL CAMERLYNCK Weduwenaar van MEVR. EUGENIE CAMERLYNCK. jre-Gemeentesecretari3 en Oud-Schepen in Reaiqgelst; Schatbewaarder der Kerkfabriek; Overleden te Reningeïst Jen 19 Mei 1.1. en er begraven op 24 Mei. j Verleden week gaven wij een Lijkrede uitgesproken tijdens de begraving. Thans geven wij de Lijkrede uitgespro ken in naam van den Kerkraad door den Heer Cyriel Merlevede, Kerkmeester. Achtbare Familie, Geachte Toehoorders, Diepbetrcurde Vriend, Vooraleer dit kille graf te verlaten, aan- jle ik het als een plicht in naam van de leden der kerkfabriek een laatste woord ran hulde en dank te brengen, aan den I wijten en rechtschapen man die 50 jaren lang met zooveel bekwaamheid en nauw- - Keurigheid, het bestuur der kerkfabriek beeft waargenomen. Mijnheer Achiel was door ons en van iedereen bemind en geëerd als een goede vader, steeds bereid om raad te geven en dienst te bewijzen zoowel aan armen als aan rijken. In de vergaderingen van den Kerkraad, was hij niet alleen onze wijze raadgever maar tevens ook de be kwame vooruitziende man, die behendig alle moeilijkheden voorkwam en alles tot welzijn van kerke en priesters wist op te lossen. Van hem kan men terecht zeggen: De mond van den vromen spreekt recht en lijn schreden wankelen niet. Toen de oorlog losbrak en ons geliefde dorp teisteren kwam, is hij een der laat- sten ter plaats gebleven, om onze kerke die hij zoo lief had, te beschermen en haar voornaamste meubelen en schatten ln veiligheid te brengen. Na den oorlog is hij de eerste en de krachtdadigste ge weest om ze te doen herstellen en dezelfde weerom waardig te maken tot den dienst des Heeren. Niet een werk was er uitge voerd, niet een beeld of schilderij er aan gebracht of hij was erbij, om door zijn wijzen raad en smaak, hem eigen, alles in orde te brengen. Thans is hij niet meer, die goede en wijze man! Reeds zenden de klokken hun laatste tonen over het diep in rouw ge dompeld dorp en weldra zal zijn graf voor Immer gesloten worden, maar niet om hem te doen vergeten, want zijn nage dachtenis zal vol eerbied en erkentelijk heid voor altijd in 't diepste van onze herten bewaard blijven, i Hij ruste nu in vrede ln de schaduw van die kerk en toren die hij zoo lief had. Dat hij, die hier op aarde met zooveel zorg den luister van Gods huis bewrocht en naging, thans door Hem opgenomen vorde, om in 's Heerens woon hierboven J ie genieten van zijn verdienstvol leven. 7 Laat ons niet weenen over zijn pijnlijk afscheiden gelijk dezen die geen hoop hebben, maar troosten wij ons bij de ge dachte aan het toekomstig leven waar we voor eeuwig en gelukkig zullen vereenigd blijven. Vriend Achiel, dank nogmaals voor uw raad en hulp! Rust in vrede en tot weer ziens hiernamaals in ons ware vaderland! COMMISSIE VAN OPENBAREN ONDERSTAND DER GEMEENTE WOESTEN OPENSTAANDE PLAATSEN De liiernavermelde bedieningen zijn te begeven De plaats van Secretaris van de Commissie van Openbaren Onderstand. 2. De plaats van Ontvanger van de Commissie van Openbaren Onderstand. Deze twee bedieningen zijn elk afzon derlijk te begeven. De ouderdom is bepaald van 21 tot 40 jaar (45 jaar voor oudstrijders). De gemeente bewonen 3 maanden na de benoeming. De aangeteekende aanvragen moeten t ten laatste op 14 Juni 1934 ter post be- I steld worden, en gericht worden aan den I H. Burgemeester der gemeente Woesten. Het Bestuur der C. O. O. te Woesten. IHIHIHSEaBBBBBBBBBBBBaBBBB AAN 50 FRANK in het welgekende HUIS JOS. ACKE-CAILLIAU Dikkebuschsteenweg, 132, IEPER. Telefoon 142. De beste produkten worden gebruikt ['oor de permanenten. Vraagt dag en uur op voorhand, a.u.b. «■■■■bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb Mengelwerk van 3 Juni 1934. Nr 14. door VICTOR BRIDGES. Vertaling van F. VAN VELSEN. Zooils men zich kan voorstellen, had lk het vaste voornemen, dien deftigen ouden heer eens duchtig de les te lezen, voor den dienst, welken hij mij bewezen had, om een inbreker in mijn huis te brengen. Maar zooals men weet, heeft een zeker filosoof eens opgemerktom te twisten ':jn er twee noodig. Het is echter een onmogelijkheid, ruzie te maken met een aardworm en mijnheer Seagrave kwam dit schepsel meer nabij, dan wie ik ooit ia mijn veel bewogen leven ontmoet heb. Zoodra ik zijn kantoor binnenkwam, over- Lei hij mij met zulke nederige veront schuldigingen, dat mijn overigens zeer ontwikkeld talent voor standjesmaken t en kans zag, zich te ontplooien. D heeft zeker mijn brief ontvangen, mijnheer Northcote. Ik kan U niet zeg- 8-n, hoe teneergeslagen ik ben, dat zoo tbs bij onze firma heeft kunnen gebeuren. kan dan ook niets anders doen, dan V namens onze firma onze meest nederige yTontschuldigingen aanbieden, ik hoop •Heen. dat er geen onaangenaamheden het gevolg van zijn geweest. Wat de schurk voor bedoeling had, mag de hemel wrten. Ik... Hoor eens hier, mijnheer Seagrave», Lel ik hem in de rede, waar, voor den duivel staat XJ toch over te praten. Ik heb keen brief van U ontvangen. Dan was U waarschijnlijk Juist op weg jderheenstamelde hij, terwijl hij stond beven «is een juffershondje; onze be- T"Kie is ongeveer een kwartier geleden dea brief naar U vertrokken. De zaak Op Zaterdag 28 April 11. werd te Kort- rijk ten grave gedragen den Z. E. P. Dominicus der Ongeschoeide Karmelieten. Den Woensdag tevoren was de geëerde kloosterling plots en onverwacht aan den overval eener hartkwaal bezweken. Z. E. P. Dominicus, in de wereld Alois Derie. was geboren te Bellegem op 13 Mei 1875. Hij trad in de orde van den Karmel te Brugge in 1892 en werd Pries ter gewijd te Gent in 1898. Hij vervulde in zijne orde de ambten van Prefekt der Apostolische School te Kortrijk, van No- viciemeester, van Provinciaal Definitor, van Prior te Gent, te leper en te Brugge. Hij was in functie als Algemeen Bestuur der der Karmelitaansche Derde-Orde in Vlaanderen. Zijne belangrijkste bediening was echter deze van Vicaris-Provinciaal der Karmelitaansche Missie in Travan- core (Zuid-Indië). In 1908 vertrok hij daarheen met de opdracht de grondsla gen te leggen voor de inplanting van het Karmelitaansche kloosterleven in Indië. Met de hoogste opoffering van zichzelf heeft hij zich aan deee moeizame taak gewijd. Binst den duur van zijn ambt dat hij tot 1920 uitoefende, deed hij drie maal de overreis naar Europa. Onder den oorlog rustte ook op hem de zorg in de stoffelijke nooden eener uitgebreide missie-inrichting te voorzien, wijl intusschen de gewone hulpbronnen uit Europa waren afgesneden. Ten ge volge van de zware verantwoordelijkheid en den drukkenden last dezar gewichtige taak, liep hij de hartkwaal op die Item voorbarig ten grave zou brengen. Intusschen heeft zijn werk gedijd, en thans komt in liet verre Indië een in- landsche Karmel in bloei, de oogst in- zonderlijk van zijn zorgen en zwoegen. Als Prior in verschillende ordekloosters kenmerkte hij zich door zijn innemende vaderlijkheid, die warm uitstraalde, ook huiten de muren der kloosters. Te leper in het bijzonder, in het Iepcrsche, te Poperinge, te Wervik, enz., was de af gestorvene zeer geëerd en laat hij vele vrienden in rouw. Zijn zieleijver, gestaald door de opof fering van zijn missieleven, was merk waardig. Overal waar hij verbleef liet hij vele herinneringen van toewijding en wijze zieleleiding na. Gedurende zijne jongste verblijfsperiode in Vlaanderen maakt hij zich voornamelijk verdienstig door zijn ijver voor den opbloei der Kar melitaansche Derde-Orde. Op 2a Sink sendag e.k. moest onder zijne daadkrach tige leiding het 5® Kongres plaats hebben der Vlaamsche Derde-Ordebroeders; ge wis zal zijne afwezigheid daar treurig aangevoeld worden. Door een wonderbaar samentreffen was sinds enkele dagen Z. Exc. Mgr. Pcreira, de eerste Indische Bisschop van Cottar in Zuid-Travancore, het gewezen missie- veld van den aflijvige, in ons land aan gekomen. Reeds hadden beide missiewer kers elkaar ontmoet. Het was voor den Bisschop eene verpletterende mare, toen hem een paar dagen daarop het plotse doodsbericht werd geseind. Dadelijk keerde Mgr. Pereira naar Kortrijk te rug, om den voormaligen missie-pionier te groeten, en hij wilde in eigen persoon de lijkplechtigheden voorzitten. Deze liooge aanwezigheid schonk aan de treu rige plechtigheid een zeer indrukwek kend karakter. Aan het altaar officieer de als onderdiaken een jeugdige Indiër uit de Karmelorde, laatst te Gent tot priester gewijdhet was eene diep-roe- rende missiehulde aan den neergevelden baanbrker van de Indische Karmelinstel- ling. Ook de Vlaamsche Derde-Ordelin- gen stonden talrijk rondom de lijkbaar van HUN Pater Dominicus geschaard naast de rouwende Broeders van Kort rijk. stonden afvaardigingen uit Brugge, leper, Wervik, Gent, Aalst, Antwerpen, enz.; hunne omfloersde vlaggen bogen weemoedig over het open graf. Eene groote menigte woonde de lijkplechtighe den hij en betuigde allerwegen diepe treurnis om het plotse en onherstelbare afscheiden. De vele vrienden van E. P. Dominicus zullen met vereering zijne nagedachtenis bewaren; zij vertrouwen dat het den Heer heeft behaagd hem eene rijke he- melkroon te schenken. VERBROEDERING POPERINGE. ORLEANS van 20 Mei 1934. Af stand 333 km. 334 Duiven los te 5.50 uur. Aankomst eerste duif te 10.03.53 uur, met een snelheid van 1312,46 m. Aankomst laatste prijs te 10.18.04 uur, UITSLAG (50 eerste) 1. Labaere M., met een snelheid van 1242 m. 86 Prijzen. Pop.; 2. Patou E., Ren.; 3. Deberdt L., Pop.4. Dupont G., Pop.5. Reynaert E., Ren.; 6. Lahaye H., Pop.; 7. Decoker Jer., id.; 8. Verpoot E., id.; 9. Barzeele A, Watou; 10. Barbry T., Westouter; 11. Intervuyst D., Pop.; 12. Vermeesch A., id.; 13. Decanter R., Ren.; 14. Theirs- sen M., Elverd.15. Vanbrabant M., Pop.; 16. Theirssen M., id.17. Geldhof C., id. 16. Theirssen M., Elverd.17. Geldhof C., Pop.; 18. Coffyn F., Vlam.; 19. Wy- bo M., Pop.; 20. Peutevinck M., id.; 21. Vandermarliere M., id.; 22. Vandevoordc C., Pop.23. Huyghe M„ Vlam.24. Cof fyn F., Vlam.; 25. Descamps A., Pop.; 26. Vandevoorde C., id.27. Lamond G., id.; 28. Vermeersch A., id.; 29. Huyghe M., Vlam.; 30. Creus A., Pop.; 31. Tur- kery C., id.; 32. Fache M., id.; 33. idem; 34. Desmadryl M., id.; 35. Derycke C., Vlamertinge36. Verpoot Emiel, Pop.; 37. Vermeulen Jerome, Pop; 38. Huy ghe M., Vlant.; 39. Vermeesch M., Vlam.; 40. Techel A., Pop.; 41. De vos A., id.; 42. Vermeulen G., id.; 43. Vandromme O., West.; 44. Degroote Ch., Pop.; 45. Bocquet J., id.; 46. Hannebouw M., id.; 47. Van Bruwaene G., id.; 48 idem; 49. Barbry H., West.; 50. Therssen G., Izenb. Serie van 6 duivenFache M. Se rie ^van 5 duiven: Van Bruwaene G. Serfe van 4 duivenDesender G. Serie IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB Is deze: Wij vernamen vanmorgen van Sir Henry Tregattock, dat hij in het ge heel niets van Francis afwist. Wij hadden hem gisteren geschreven, om hem te ver zoeken, de telefonische inlichtingen be treffende Francis, schriftelijk te willen bevestigen en in antwoord daarop ver klaarde hij, dat hij niet begreep, waarover wij het hadden. Hij had nooit een huis knecht gehad, die zoo heette en ook met ons absoluut niet getelefoneerd. Het ls weergaloos, verbijsterend, ongeloofelijk en het lijdt geen twijfel, dat Iemand anders in zijn naam heeft getelefoneerd. Indien het echter geen onaangename gevolgen heeft gehad. Ik onderbrak hem met 'n sacras- tlsch lachen. «Onaangename gevolgen!» schreeuwde ik. Is U er zich wel van be wust, mijnheer Seagrave, dat da man, dien U gisteren in mijn huis bracht, niet alleen dezen nacht een poging tot diefstal deed, doch bovendien trachtte mij te ver moorden? Wanneer ik zou zeggen, dat mijnheer Seagrave ln zwijm viel, zou dit een on- .oldoende wedergave van het feit zijn. Ik kan er geen andere uitdrukking voor vin den dan: hij verstandbeeldde. Zijn gelaat werd aschgrauw, zijn wenkbrauwen trok ken bovenmatig omhoog eon zijn oogen sloten zich. Zoo bleef hij eenlge oogen- blikken, stokstijf absoluut bewegingloos staan. Om er een einde aan te maken, schud de ik hem ten slotte flink bij zijn rechter schouder. Dit bracht hem tot de werke lijkheid terug en toen begon hij allerake ligst te kreunen. O, hemel! o, hemel! waren de eer ste woorden welke hij uitte en hij bracht ze zoo blatend ten gehoore, dat zelfs de meest verliefde geit het hem niet zou ver beterd hebben. 't Is vreeselijk, mijnheer, verschrikke- HJk Jankte hij vervolgens. O, mijnheer, zooiets ls, zoolang onze firma bestaat, nog nooit voorgekomen. Het eal ons ruïnee van 3 duiven: Therssen G. Serie van 2 duiven: Huyghe M., Descamps 'A., Bouthé M, Barbry T, Creus A. en Du- pont G. CLERMONT van 20 Mei 1934. Af stand 165 km. 486 Duiven los te 7.42 uur. Aankomst eerste duif te 9.46.58 uur, met een snelheid van 1320,83 m. Aankomst laatste prijs te 9.56.07 uur, met en snelheid van 1230,36 m. 124 Prijzen. UITSLAG (50 eerste): 1. Roffiaen 2. Verpoot E.3. Blondeel A.4. Deco ker J.; 5. Desender J.6. Devos A.7. Sohier M.8. Vermeulen G.; 9. idenj 10. Ballvn E.11. D'Amour C.12. Wybo M.; 13. Debaene J.14. Vankemmel M. 15. Hoflack L.16. Schaballie M.; 17. Vandevoorde C.18. D'Amour C.19. Lietaert N.20. Sohier M.; 21. Gerber L.22. Vandevoorde C.23. Schaballie M.; 24. Dezeure H.; 25. Dcracdt M.; 26. Orbie M.: 27 idem; 28. Deseuder J.; 29. Deraedt M.30. Devos J.; 31. Devos R. 32. Vandevoorde V.; 33. Loridan 34. Bocquet J.; 35. Dondeync H.36. Van devoorde V.; 37. Duponf G.38. idem; 39. Loncke J.40. Vandevoorde M.41. D'Amour C.42. Descamps A.43. Ver- cruysse O.44. Gerber L.45. Devos A. 46. Intervuyst D.; 47. Vandevoorde V. 48. Traant J.; 49. Clabau H.; 50. Dob- belaere J. Serie van 6 duiven: Vandevoorde V. Serie van 5 duivenVermeesch A. Se rie van 4 duivenLoridan J. en Desen der J. Serie van 3 duivenDevos A- en Vandevoordc C. Serie van 2 dui ven Schaballie M., Deraedt M., Gerber L, Wybo M„ Loncke J., Lietaert N., Bocquet J., Vercruysse O., Vereecke O., Clabau H., Verpoot E., Vermeulen G., Missiaen M. en Techel A. DOURDAN van 27 Mei 1934. Af stand 262 km. 283 Duiven los te 5.32 uur. Aankomst eerste duif te 9.24.09 uur, met een snelheid van 1132,28 m. Aankomst laatste prijs te 9.48.21 u., met een snelheid van 1027,15 in. 73 Prijzen. Uitslag (50 eerste): 1. Ballyn E., Pop.; 2. Decoker J., id.; 3. Pouillie Woes ten: 4. Verhaeghe Pqp.5. Hoflack L., id.; 6. Taillieu A„ Ren.; 7. Desender Pop.8. Vandevoorde C., id.9. De vos A., id.; 10. Loridan J„ id.; 11. Van dermarliere M„ id.; 12. Vermeesch A., id.13. Lamond G., id.14. Ballyn E., id.15. Roffiaen J„ id.16. Debaene J., id.17. Reynaert li., Ren.; 18. Taillieu A., id.; 19. Dupont G., Pop.; 20. Bondue I,.. id.; 21. Debaene J., id.; 22. Vandevoorde V., id.23. Desmadryl M., id.24. Lermytte M., Ren.; 25. Verschaeve N., Pop.; 26. Missiaen M., id.; 27. Loncke M., id.: 28. Lenoir O., id.; 29. Intervuyst D., id.; 30. Lietaert N., id.; 31. Peutevinck M.. id.; 32. Develder G., id.; 33. Reynaert; E., Ren.34. Vandenameele C., Pop.35. Decanter R., Ren,; 36. Creus A., Pop.;i 37. Vereecke O., id.38. Decanter R., Ren. 39. Schaballie M., Pop.; 40. Sohier M., id.; 41. Legrand C., id.42. Dupont G., id. 43. Six J., Ren.44. Barbry T., West. 45. Taillieu A., Ren.; 46. Decoker J., Pop.; 47. Creus H., id.48. Desmadryl M., ld. 49. Legrand C., id.; 50. D'Amour C., id. Serie van 5 duivenVandevoorde C. Serie van 4 duiven: Taillieu A. Serie van 3 duivenDesender J. en Desma dryl M. Serie van 2 duivenDupont G., Vermeesch A., Deraedt M., Schaballie M., Intervuyst D„ Lamond G., Loridan Techel A., Roffiaen J, Lietaert N. Tondenzeep tn gekleurde doos, relrr, onverslijtbaar, praktiscfk Gekleurde beker, praktisch onbreekbaar, licht, net. hygiëniscfk Tandenborstel met gekleurde steel, zeer sterk, afgezonderde haarbosjes, volgens system "Otomatic gemaakt volgens de voors chriften van het 8ste Tandheelkundig Congres van 1931, Oe geheele gekleurds tandenlnstelling GIBBS B ir 23 20'r IS BRETEUIL van 27 Mei 1934. Af stand 140 km. 610 Duiven los te 6.40 uur. Aankomst eerste Duif te 8.39.09 uur, met een snelheid van 117.20 m. Aankomst laatste prijs te 8.49.36 u., men een snelheid van 1088,58 in. 155 Prijzen. Uitslag (50 eerste): 1. Duricux A.2. Lenoir J.; 3. Orbie M.4. D'Amour M.; 5. Lava A.6. Truant J.7. Lenoir J. 8. Schaballie M.9. Dupont G.10. De vos R.11. Geldhof C.12. Verpoot E. 13. Dondeyne H.14. Desender J.; 15. Denut G.16. Dewickere R.17. Ballyn E.18. Verpoot E.19. Legrand C.20. Silvert G.21. Roffiaen J.; 22. Nowynck J.23. Vermeesch A.24. Ghythiel V. 25. Caenen Ch.26. Verpoot E.27. Ti- teca J.28. Blondeel A.29. Vermeersch A.30. Vanbrabant M.; 31. Desender J. 32. Sohier M.; 33. Cambie J.; 34. La baere M.; 35. Gerber L.36. Vereecke O.37. Vermeulen G.38. Vanbrabant M.39. Peutevinck M.40. Descamps A. 41. Fache M.; 42. Sohier M.; 43. Cam bie J.44. Dave M.-J.45. Hannebduw M.; 46. Wybo M.47. Decoker J.; 48. Vandevoorde C.49. Demol R.50. De- wachter G. Serie van 7 duivenDesender J. Serie van 6 duiven: Vermeesch A. Serie van 5 duivenSchaballie M. Serie van 4 duivenSohier M. Serie van 3 duivenLenoir J. en Fache M. Serie van 2 duiven: Vanbrabant M., Le noir O., Dupont G.. Descamps A., Blon deel A., Lava A., Orbie M., Deplaedt L., Gerber L., Peutevinck M., Intervuyst D„ Loridan J., Clabau L-, Pouseele M., Til- lie C., Descamps A., Loridan J. en De plaedt L. Heden Zondag 3 Juni: Tours en Cler mont. Maandag 4 JuniLoker, bij O. Melis. Dinsdag 5 JuniNieuw- kerke, bij R. Devos. Donderdag 7 JuniLe Bizet, bij O. Melis. Zondag 10 Juni: Orleans. ABEELE-GRENS ORLEANS van 27 Mei 1934. Af stand 333 km. 166 Duiven los te 6.04 uur. Aankomst eerste prijs te 11.20.08 uur, met een snelheid van 1054,27 m. Aankomst laatste prijs te 11.48.13 u„ met een snelheid van 968,04 m. 43 Prijzen. Uitslag: 1. Vanbrabant M., Pop.; 2. Legrand C., id.3. Sinaeve E., Oostvl. 4. Vanncste M., Watou5. Fache M., Pop.; 6. Barzeele A., Abeele; 7. Degroo te A., Pop.; 8. Van Bruwaene G„ id.; 9. idem; 10. Fache M., id.; 11. Theirssen M., Elverd.; 12. Clabau L., Pop.; 13. Cla bau A., id.14. Descamps A., id.15. Deketelaere E., Watou; 16. Deraedt J., Abeele; 17. Van Bruwaene G., Pop.; 18. Clabau R„ id.; 19. Fache M„ id.; ren, als het bekend wordt, absoluut ruï neeren! Zijn eerlijk egoïsme vond ik verma kelijk. Ik geloof niet, dat het voordeelig voor U zou zijn, maar waarom zou het bekend moeten worden? Ik zag een straal van hoop zijn treurig gelaat verhelderen. Kijk eenszei ik. Zooals de zaak nu staat, ben lk er sterk tegen, om er pu bliciteit aan te geven. In de eerste plaats heb ik het te druk, om er mij mede te bemoeien. De dief is weg en toevallig is er geen ongeluk gebeurd. Ik heb er een hekel aan, dat er den geheelen dag alle mogelijke menschen van de politie door en om mijn huis loopen te zoeken.(Dit was maar al te waar)Maar U moogt in het vervolg wel voorzichtiger zijn», zei ik ernstiger dan ik het meende. U heeft gelijk, mijnheer, wij moeten voorzichtiger zijn. Het zal mij nooit meer overkomen, dat ik telefonisch referenties aanvraag. Ik zou U oneindig dankbaar zijn en meer erkentelijk, dan ik onder woorden kan brengen, als D de zaak niet hooger op zocht. De schurk moet natuur lijk een medeplichtige bij Sir Henry aan huis hebben. moet de zaak maar zoo goed moge lijk met Sir Henry tn het reine brengen zei ik. Alles wat ik verlang is, verder met deze zaak niet lastig gevallen te worden. Ik keerde mij om, teneinde het kantoor te verlaten en hij begeleidde mij onder voortdurend bulgen naar den uitgang en verzekerde mij plechtig, dat hij mij over de zaak volstrekt niet meer zou lastig vallen en dat hij ten eeuwigen dage mijn schuldenaar bleef. Zeer tevreden over het succes van mijn onderhoud, ging lk terug naar Park-Lane en kocht onderweg in Bondstreet een linnen gordel, om onder mijn kleeding te dragen. Ik vond het namelijk in mijn on zekere omstandigheden wel eenigszlns roekeloos, om zoo maar door Londen te Dehaeck M., Beveren; 21. Boudewyn A„ Oostvl.; 22. Deketelaere E., Watou; 23. Labaere M., Pop.; 24. Stekelorum A., Oostvl.; 25. Clayes J., Watou; 26. Tru ant J., Pop.; 27. Beun G., Watou; 28. Geldhof C., Pop.; 29. Coene Gebr., Wa tou; 30. Maerten A., id.; 31. Vanneste M., id.; 32. Fache M., Pop.; 33. Vermeesch A., id.34. Dekervel Gebr.. id.35. Beun G., Watou; 36. Vandermarliere M„ Pop.; 37. Deheegher J„ Watou38. Cattecuw G., Stavele39. Pittelioen L.. Abeele; 40. Van Bruwaene G.* Pop:, 41. Doom M., id.; 42. Vasseur J., Béveren; 44. Labaere M.. Pop. Eerste prijsVanbrabant M. Eerste serie van 2 duivenVan Bruwaene G. Serie van 5 duivenGebr. Verhaeghe. Serie van 4 duivenFache M. Serie van 3 duivenSinaeve E. van twee tot drie maan den oud, aan zeer voor- deelige prijzen, thans van 10 tot 11 frank 't stuk. In de Kweekerij Augustinestraat, IEPER. IBSBCflBEBBHBEBBBMBBBflBRBBBBB witte leghorns, aan matige prijzen, te huis besteld per honderd genomen. Ter Kweekerij JEROME CLAYES, W estroozebeke, ISBBBflllBBHflflBBBBSIflBBBBBSEBB wekelijksche uitkippingen van Burburg- sceh en Zware Mechelscbe Koekoeks, afstammende kweek Vanassche. Mevr. Jer. DECAESSTECKER, Brug- gesteenweg, 121, Roeselare. - Tel. 318. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB MECHELSCHE KOEKOEKS te bekomen einde Juni, aan 1,50 frank 't stuk, tehuis besteld, bij JULES VANDEPUTTE Poelkapelle. Tel. Langem. 53. wandelen met tienduizend pond in mijn zak. Gedurende mijn wandeling naar huis, hield mijn avontuur van den vorlgen nacht mijn gedachtenloop op zeer aange name wijze bezig. Ik vond het heerlijk, te kunnen memoree ren, dat ten minste een van mijn onbekende vrienden een on miskenbaar souvenir van onze korte schermutseling op zijn gelaat droeg. Of Francis de geheimzinnige Guarez was of een ander heer met dezelfde bedoeling, dit was tenminste zeker, dat ik hem de eerstkomende dagen gemakkelijk zou her kennen, zelfs onder de meest misleidende vermomming. Ik deed de onverbiddelijke belofte, dat geen vreemdeling met een ontvelden neus ongestraft onder mijn be reik zou komen. Den geheelen middag wachtte ik thuis, om iets van Billy te kunnen hooren. Te gen zes uur echter was er nog geen bood schap van hem. Ik gevoelde mij teleurge steld en ging naar beneden om eens te zien hoe Milford het maakte. Ik vond hem, geheel gekleed in een gemakkelijken stoel in de provisiekamer zitten, verdiept in de Daly TelegraphDe verpleeg ster was vertrokken. Hij scheen zeer in zijn schik, dat ik hem kwam opzoeken, doch toen ik op een gewonen keukenstoel bij hem plaats nam, had ik heel wat met hem te stellen, om hem in zijn fauteuil te houden. Hij vond een keukenstoel te ver heneden mijn waardigheid. Wat ik maar niet kan begrijpen zei ik, ls, hoe het gekomen is, dat je zoo ernstig ongesteld werd.Hij bleef een minuut zwijgen. Ik kan de gedachte maar niet van mij afgooien, mijnheer, diat het van het glas bier ls gekomen, dat lk bij Granville heb gedronken. Maarwierp ik hiertegen in, als het bier jou vergiftigd had. zouden toch alle menschen eveneens dezelfde gevolgen hebben ondervonden. Ik geloof niet, dat het bier mij ver giftigd zou hebben, als het maar alleen in 6 kleuren MEVROUW zijn van het gekend HUIS GERARD 27, Boterstr., IEPER, Telefoon 288. Het grootste en meestgekendo Huis der streek. Voldoening. Ter Trouwe. Vaste Prijs. VOOR UWE GEWAARBORGDE VOOR SLECHTS 50 FRANK wendt U tot het HUIS M. SIMOEN-GADEYNE Veurnestraat, 24, Poperinge. Geld terug bij geen voldoening. Vraagt dag en uur op voorhand. VERANDERING VAN WOONST Elie DECROCK, autobusuitbater, thans Veurnesteenweg, 1, te IEPER, laat aan het geacht publiek weten dat hij zich KOMT TE VESTI3EN in de Poperingestraat, Nr 1, langs de Statie, te IEPER. Hij meldt tevens dat hij vanaf 20 Mei, Pinksteren, alle Zon- en Feestdagen, als ook de Donderdagen, in den namiddag, ter gelegenheid der verlofdagen der scho len, met zijn autobus zal rijden naar den ZWARTENBERG EN ROODENBERG. Vertrek te leper Torentje, 's morgens te 9 uur, 's namiddags te 2 uur. Hij aanvaardt ook alle boodschappen. Door het gemakkelijk genot en gemak kelijk verkeer naar de Vlaamsche berg streek door hem geboden, hoopt hij de gunst te genieten van eenieder. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB Balatum bij Sansen-Vanneste, Poperinge. Baelde Firmin, Krombeke, laat weten dat hij naar den GROOTEN KOERS ta OOSTENDE rijdt op Zaterdag 2 Juni. Gelijk gewoonte vertrek uit Elverdinge te 12 l/2 uur. Hij rijdt ook naar BEAURA1NG op 19 Juni. Inlichtingen bij Baelde om op tijd uwe plaats te kunnen bespreken. IBBBBBBB ZEER DRINGEND Uit oorzaak van vertrek PRACHTIGE EETPLAATS TE KOOP aan zeer voordeeligen prijs. Voor allo inlichtingen zich wenden Lombaardstraat, 3, te IEPER. Nooit heeft een prijskamp U zulke voordeelen aangeboden!!! Vermits wij U waarborgen dat uw antwoord U aan niets anders blootstelt als de gelukkige winner te zijn van den Ziehier het vraagstuk op te lossen. HELPT HEM EN WINT Plaats een cijfer der cijfers van 6 tot 14 in elke verdeeling, op zulke manier als men de optelling van 3 cijfers maakt men een totaal bekomt van 30. Het to taal 30 moet de meeste malen bekomen worden. Eerste prijs 2590 frank Tweede prijs 750 frank Derde prijs 500 frank Vierde prijs250 frank 10 Prijzen van 100 frank 1000 frank IN 5 MINUTEN 2500 FRANK WINNEN GIJ KUNT Totaal 5000 frank die zullen uitgedeeld worden volgens de voorwaarden van onzen prijskamp. Antwoord zenden naar PRIJS KAMPDIENST337, VOORUITGANGSTRAAT, BRUSSEL. -f*»- "ïj'F**'!-** *"j i H Ik ben gezond zooals op dertig jaar, alles elend, goed slapend, mijn pijp genietend. gi 't Is dat ik gedurende meer dan 20 jaar, regelmatig mijnUrodonal-kuur volg, die de nieren reinigt, de lever "wascht, de slagaders lenig maakt, de diklijvigheid vermijdt, de jeugd behoudt, en de maag, noen het hart, noch de hersens vermoeit, DROGVEL N. V., 36, Ourthestraa» BRUSSEL De flésch 22 fr., de driedubbele flesch i 48 fr. (Besparing 18 fr.l In alle apotheken. Vraag aan dienst n* 19 het Ge- zondheidsboek dat u gratis wordt gezonden. gelaten was», zei hij nadrukkelijk. Wat bedoel je, Milford? vroeg lk. Hij schoof eenigszlns onbehaaglijk in zijn stoel heen en weer. Ja, mijnheer, het mag verbeelding zijn en U moogt denken, dat ik zotteklap verkoop, maar ik kan het idee niet van mij afschuiven, dat die man, die een praatje met mij aan knoopte, iets in mijn bier heeft gedaan, op een oogenblik, dat ik een anderen kant uitkeek. Die man? riep ik, welke man? Iemand die in het café was, mijn heer. Een groote kerel, hij zag er uit als een vreemdeling. Hij knoopte direct een gesprek met mij aan, zoodra ik binnen kwam, ofschoon ik hem nooit vroeger ont moet had. Ik geloof vast, dat hij, om welke reden dan ook, iets in mijn glas •heeft gedaan. Deze theorie van Milford, klopte zoo volkomen met mijn eigen verdenkingen, dat ik voor een oogenblik een gevoel kreeg, alsof ik er zelf gedeeltelijk schul dig aan was. Zou je hem nog herkennen? vroeg ik. Ja, zeker, mijnheer. Het was een groo te man met zwart haar, zijn eene schou der was Iets hooger dan de andere. Hij stond mij niet erg aan, toen hij naar mij kwam en mij toesprak. Ik maakte juist bij mij zelf de opmer king, d'at de eigenaar van die inrichting, mogelijk in staat zou zijn, ons iets anders betreffende dezen heer mede te deelen, toen er op de deur werd geklopt en het kamermeisje binnen kwam. Mijnheer, Simpson is er sprak zij. Het was een moeilijk oogenblik, want ik had natuurlijk niet de minste notie, wie Simpson kon zijn, doch voor de zooveel- ste maal kwam Milford mij te hulp. Ik zond hem een boodschap, om aan te komen, mijnheer. U zei, dat U, als het mooi weer was, morgen met de auto naar Woodford dacht te gaan en daarom liet ik hem weten, dat hij de auto goed moest nazien en komen vragen, of U den wagen morgen wilde gebruiken. Dit was werkelijk nieuws. Tot op dit oogenblik was ik mij niet bewust, dat ik tot het edele leger van autoeigenaren be hoorde. Goed, Milford zei ik opstaande. Als het weer maar eenigszins fatsoenlijk is, ga ik met de auto.Ik ging de trap op en ontmoette Simpson in de hal en be vond, dat hij een kort mannetje was, met donkere oogen en dito haar en een zeer zorgvuldig, gladgeschoren gelaat. Hij droeg de gebruikelijke livrei van 'n def tigen chauffeur. Goedenavond, mijnheer zei hij, ter wijl hij aan zijn pet tikte. Ik heb de auto nagezien. Milford zei, dat 17 haar morgen noodig had, om naar Suffolk te gaan. Ja zei ik, als 't goed weer is. Ik had juist besloten, met de auto naar Woodford te gaan, in plaats van per spoor. Wenscht II, dat ik meega, mijnheer? vroeg Simpson. Ik dacht vlug na. Ik ben niet bijzonder bedreven in het auto besturen, maar ik had het toch dikwijls met voldoende suc ces in Buenos-Ayres gedaan. Wat mij veel zorg baarde, was de kwestie van Billy. Het was mijn plan, indien hij tijdig bij mij kwam, hem mede naar Woodford te nemen en hem daar in de dichtst bijge legen herberg te laten logeeren; Indien ik Simpson mede zou nemen, beliep ik groote kans, dat Maurioe door middel van zijn bedienden mij een poets zou spelen. Ik besloot dus, in ieder geval zelf mijn auto te besturen. Neen, Simpson, je behoeft niet mede te gaan, breng den wagen maar om half elf voor en maak dat er benzine genoeg in ls. Ik blijf maar een paar dagen weg. HIJ groette beleefd en verdween. Mijn laatste ontdekking had mij in een opgeruimde stemming gebracht. Met een auto ter mijner beschikking, zag ik niets tegen een bezoek aan Woodford op. Ik vertrouwde Maurice in het geheel niet, en een auto is een duivelsch gemakkelijk ding, om een plaats zonder uitstel of af scheid te nemen te verlaten. De eenige spaak in het wiel, was het wegblijven van Billy. Ik begon te vreezen, dat hij met Maxwelle geslaagd was en dat ik er mij alleen zou moeten doorslaan. Ik heb ech ter als levensstelregel aangenomen, geen zwarigheid te maken voor den tijd en maar het beste te hopen. Met die troost ging ik naar boven om op mijn gemak mijn toilet te maken voor de soirée van Lord Sangatte. Ik had een licht diner be steld en terwijl ik met smaak de heerlijke schol en cotteletten, die de keukenmeid meesterlijk had toebereid, veroberde, drukte ik het kamermeisje nog eens ern stig op het hart, dat, ingeval Billy gedu rende mijn afwezigheid mocht komen, hij in ieder geval, kostte wat het kostte, moest blijven. Zeg hem zei ik, dat ik misschien laat thuis kom, maar dat mijnheer hier kan logeeren. Ik veronderstel, dat je wel een kamer in gereedheid hebt. «O, ja, mijnheer», zei het kamermeis je, 't is enkel maar een kwestie van het bed te luchten. Lucht het danzei lk. en je kan doen, wat je wilt, maar je zorgt, dat mijn heer Logan niet weggaat.Ik bleef tot ongeveer half elf zitten rooken en lezen' en toen er nog geen Billy verscheen, zette ik mijn hoed op, deed mijn jas aan en ging de deur uit. Buiten gekomen, riep ik een taxi en verzocht den chauffeur mij naar Belgrave Square te rijden. Het huis van Sangatte bleek te zijn een groot, vrijstaand heerenhuis met tuin, dat een hoek van het plein geheel ln beslag nam. De ingang was een soort grieksche portiek met pilaren, voorzien van een rood zonnescherm. Een groot aantal voer tuigen van allerlei soort, reden af en aan en een politieagent gaf telkens een teeken, als een der rijtuigen door de gasten waa verlaten en verder reed. Hoe ook de mo raliteit van Sangatte mocht zijn, dit wal zeker, dat hij stand wist op te houden. ('t vejYaiöjij.

De Halle (1925-1940) | 1934 | | pagina 7