SNUIF GEDACHTEN HUISMOEDERS Chicorei Carpentier-Vanbiervlie' PASSCHENDALE JAARLIJKSCH PAARDENFEEST MET PRIJSKAMP Voor de Trouwlustigen LACHEDINGEN De Peter Benoit-Feesten BALATUM Koffie en Suikerij CHRISTIAENS DE VOLDER Die ze eens proeft verbruikt geen andere meer VOOR IEPER POPERINGE en OMLIGGENDE 20 BOOMGAARDSTRAAT 20 IEPER WEKELIJKSCH LITURGISCH BULLETIJN ONOVERTREFBAAR PAARDENPRIJSKAMP t vast besluit gemaakt zich ne wekker aan te schaffen, want op zijn werk had den z'hem gezeid dat 't uit moest zijn met dat te laat komen en daar Paulke precies van de rijksten niet was ging hij op zoek naar ne goedkoopen wekker. In den win kel begonnen ze met hem nen Jaz van 140 fr. ln d'handen te stoppen maar zijn oogen vielen op zoo'n wekker van 15 fr. Gaat die goed, ieffrouwe? vroeg Paulke. Zeker meneer! En loopt ie goed af? Zeker meneer, en als hij niet afloopt hé, he wel dan hebt ge hem maar nim- pelijk te schudden, en hij loopt seffens aft TE WEENEN Zat er daar Nen bedelaar Te weenen Te klagen en te stenen Te bedelen al met eenen. Toen kwam de politie daar aangegaan En hield onzen bedelaar aan. Want 't is ginder, zoowel als hier, ver boden te bedelen vanwege de bedelaars en verboden te bedeelen vanwege de be woners. Snapt g'het op 't politieburo nu werd de man ondervraagd en kwam er met groote verwondering tot 't besluit dat men te doen had m i nen fameuzen ge leerden bol, die niet minder dan zeventien talen vloeiend spreken kon... en daar z'op 't politieburo Juist zoo nen talenman noo- dig hadden kreeg onzen bedelaar die plaats, 't Schijnt dat 't ne gewezen Turk- schen diplomaat was... Ja, ja, de politiek leidt tot alles! DE BIG-BEN KLOK Die ferme brok Op den toren van 't Britsche parlement Mag zijn tevreden en content Van heuren zegen Want z' heeft alweer 'n bad gekregen. En dat gebeurt maar alle tien jaar ne keer, moet ge weten dat die fameuze klok, de grootste van de wereld, die ge wel in uwen Te se fe al gehoord zult hebben, 'n bad krijgt, want 't is verdorie geen klein bier, zulle! Als ik en gij 'n bad ne men dan doen we dat zoo democratisch mogelijk in 't water van onzen mestput hél Maar de Big-Ben is 'n beet jen aris- tocratischer aangelegd, en zij neemt heur bad in d'olle. Ze moet van boven tot on der gesmeerd worden en voor dit alles zijn er zoo maar vijfhonderd kilos van die stof noodig. Ons ezelkarreken heeft minder van- doen! "T WAS OP NE schoonen Julidag dat Dikke Mlel zijn schoonmoeder ten grave droeg. De stoet ging langzaam en droevig naar 't kerkhof toe. 't Was toch zoo warm. Op zeker oogenbllk stootte een van de dragers met zijn voet tegen nen dikken steen met 't gevolg dat de kist op den grond vloog, open ging... en degene die men dood waande er uit kroop, tot aller verwondering. De stoet keerde terug en alleman besprak de wonderbare gebeur- tenisse. Drie Jaar daarna stierf Miele's schoon moeder terug... dezen keer voor goed... Dezelfde stoet en denzelfden weg. Enne... gekomen op de plaats waar drie jaar tevoren de kist gevallen was met de gevolgen die men kent, loopt Dikke Miel eensklaps uit den stoet voorwaarts bij de dragers en roept hen toe: Past op voor den dikken steen zulle! kameraden. Anders zit ik er weêr voor drie jaar meê op mijn kot! T ZIJN vertelselkens uit d'ander eeuw Als men U zegt dat ne leeuw Menschen opeet en verslindt Want 't is gebleken, beste vrind Dat 't zachtste beest is dat er bestaat En 't aan niemand doet het minste kwaad. W'hebbèn daarvan 't schoonste voor beeld met... onzen Vlaamschen Leeuw... die zoo tam is als 'n pasgeboren kalf en aan niemand 't minste kwaad zal berok kenen. Daarvoor hebben z'hem dan ook Lamme Goedzak gedoopt. Enfin 't is nu uitgekomen dat de leeu wen van Afrika 't voorbeeld van onzen Vlaamschen Leeuw hebben nagevolgd. Sedert Afrika ln alle richtingen door kruist wordt met auto's en treins, zijn deze dieren veel minder gevaarlijk gewor den dan ln den tijd van d'eerste baan brekers. Die beesten zijn ginder aan dat leven zoodanig gewend geraakt dat ze nu op 'n paar meter van de "baan en den spoorweg komen staan, om d'auto's en de treinen voorbij te zien vliegen, precies ge lijk bij ons de koeien in de weide, en ge moogt er zelfs bij gaan, en hun 'n stuks ken suiker geven, zonder gevaar zelf op gevreten te worden. Zoo zegt men... Veel goesting zou 'k er toch precies niet voor hebben, en 'k laat liever die eer aan een ander overi ITALIË IS EEN LAND .Waar 't voor 'n sportman Alsdan Is heel plezant Want D'r is niemand Die aan 'n kampioen 't Minste kwaad zou willen doen. Maar 'k moet er direkt bijvoegen dat de menschen ginder zeer fanatiek zijn, en dat legt al veel uit. Overlest nu had men de automobiel gestolen van den fa meuzen Italiaanschen voetbalspeler Orsi. 's Avonds van denzelfden dag nu vond hij zijn o vwatuur terug aan zijn deur staan en in zijn brievenbus lag 't volgende bil jetteken: Mijn beste Orsi, ik wist niet dat deze auto van U was. Ik vraag U vergiffenis hem gestolen te hebben. Men is ridderlijk of men is 't niet. Maar had die wagen nu ne keer toebehoord aan een geleerde of aan nen pojeet, zou den die hun beestje nog teruggezien heb ben? Zedeles! (ja, ja, gelijk uit alles is er hier ook een zedeles uit te rapen!) Kam pioen zijn kan voor iets nuttig zijn! PIOT LABBERZAK was geconsig neerd zooals ze dat bij de soldaten noe men, en moest d'huizekens ofte W. C. kuischen. 't Was warm en Labberzak speelde zijn capote uit en hong ze aan nen nagel boven zijn... werk. Eensklaps viel de capote die slecht was opgehan gen... en Juist d'r in. Bij middel van zijnen bezemstok trachtte Labberzak zijn capote uit den W. C. te halen. Maar daar kwam den luitenant aange stapt. Hewel! Jongen, wat doet ge daar? Luitenant, ik probeer mijn capote terug op te visschen. 't Is onnoodig jongen, ze zal onbruik baar zijn met al dat mest erop... 'k Weet het wel, luitenant, zei Lab berzak, maar mijnen boterham zit in een der zakken! 'N AMERIKAANSCHE dokter E. H. Baker Is ook ne statistiekopmaker En 't is hij die ons 'n raad komt geven Om lang te blijven leven En liet ons daarom dan weten Wat we zoo al moeten eten. En hij heeft gezegd dat we moesten een eksempel pakken op de Japanneezen en niet anders eten dan rijst, zeeplanten en visch. Hij grondvest zijne theorie op een Ja renlange ondervinding opgedaan tijdens zijn verblijf in de Japansche eilanden. Hij heeft namelijk vastgesteld dat de Ja- paners, dank zij hun bijzonder regiem, allemaal schoone en gezonde tanden be zitten, dik, veel en sterk haar en bijzon der veel macht. Japan is in alle geval t land waar er tegenwoordig 't meest honderdjarigen zijn. 'k Ben in alle geval content da'k geen Japanees "n ben... 'k moet nu al alle we ken 'n tas of twee Herbesan drinken om goed te gaan waar de Koning te voet he nen gaat... wat zou t dan niet zijn, met allemaal dien rijst! 't Manneken uit de Maan. (■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■BB BELGISCHE FABRIEK VAN CHICOREIWYPPELIER-TAFFIN Eedeloosheid verwoest alle hoogere krachten ln den mensch! Alleen de stijfhoofdigen veranderen nooit van gedacht. Het leven kon heel wat lichter zijn als de menschen het zich zoo zwaar niet maakten. •V De slag van een tong heeft al veel men schen den ruggegraat gebroken. Wie zegt dat Hij mij liefheeft en hij naat zijn broeder is een leugenaar. Christus. ibbbbbikbibiiiiikbbbbbbbbbbi «ETmanneke UIT DE BESTE GEZELLEN Janverdoren Wilt eventjes aanhooren t Nieuws da'k U ga vertellen Dat er waarlijk is geschied Want liegen doe ik niet. t Is nieuws van binnen en buiten de grens Over beest en over mensch Alles dan naar hartewensch En 't kost U ook geen eens. 't Is nieuws in volle vlucht Gegrepen daarboven uit de lucht t Is nieuws gegrepen in volle vaart- Duizend meter onder d'aard. Nieuws over bergen en dalen Over ziekten en kwalen Over zeëen en oceanen Over kiekens en hanen En dergelijke dingen meer Die doen uw harte zeer Of waarmeê op uw wezen Een glimlach komt te lezen. Enfin, 'k heb misschien weêr ne keer "n beetje te veel beloofd, want om U alles te geven wat er daar vermeld staat, zou er 'n gansch boekdeel noodig zijn! Tegen woordig worden er anders boekdeelen ge schreven over den fameuzen Toer van Frans Vlaamsche vertaling van de Ron de van Frankrijk. Awel, 'k ben persies niet bijzonder goed thuis in die aiffai- resmaar 'k heb in de gazetten toch ge lezen dat ons mannen ginder, maar flauw presteeren en nog al veel rammel op hun kas krijgen! En van pure eerlijke schaam te ben ik twee centimeters kleiner ge worden. 't Kan nu ook zijn, dat ze zich herpakt hebben tegen dat deze regels ver- schijhen, hetgeen' ik hun van harte toe- wensch, en dat we niet verplicht zullen zijn van te zingen van: Waar is der vaderen fierheid nu gevaren? DE LAATSTE nieuwigheid, uitgevonden In... 't hondendomein Die zal wel te Londen Voor den dag gekomen zijn. 't Nieuws da'k U nu ga mededeelen, beste Lezers en Alderliefste Lezereskens, heeft maar een verdienste: da's die, hoe ongelooflijk 't ook moge schijnen, van authentiek te zijn. De directeur van de Marble Arch Cinemavan Londen, geeft ne keer per week 'n vertooning, ult- sluitelijk voorbehouden voor de honden. Aan den ingang wordt de... eenzelvigheid van die viervoetige huisdieren, die verge zeld zijn van hun meesters, met de mees te nauwkeurgheid nagegaan... en 't zijn alleen de rasdieren, voorzien van een stamboom in regel, dis toegelaten zijn... Ne straathond wordt simpliester... op straat gezet. Overlest nu kwam er op 't programma een jacht met honden voor... en in de zaal waren nu juist 'n stuk of drie jacht honden aanwezig. Toen die beesten dat zagen, wipten z' op een, twee, drie naar 't doek en trokken 't al, mat hnn pooten en hun tanden aan stukken van een. Maar, enfin, de schade was niet al te groot en de inrichter was tevreden over d'ontvangsten en over 't feit dat de grey hounds, hazewinden, setters, enz., hem hunne tevredenheid uitdrukten over het programma... door hun langdurig blaffen na de vertooning!!! Echt op z'n Engelsch allee 1 ZE WAREN op wandel en eensklaps vroeg ze: Zult ge ook nog van mij houden als ik ouder en leelijker zal geworden zijn? Liefste, antwoordde hij, ge kunt mis schien ouder worden... maar nooit lee lijker! Dat was percies geen complement. EN OM ONS ZINNEN 'n beetje te ver zetten gaan we van iets anders spreken en namelijk over dat fameus drama daar van Pepinster in de Walen. Twee jongens die ruzie kregen in 'n danszaal, ge kunt wel raden om wa reden. Twee honden aan een been Komen nooit niet overeen. Dat begon lijk overal met wat scheeren en wat schampen en dan gingen ze bui ten om wat beter zwier te nemen. Maar ze waren nog niet in de frissche lucht of den eenen kreeg 't mes van zijn tegen strever in den hals en 't ging er zoo diep ln dat er de dood slto bij was. t Is voor 't bier of voor 'n meid Maar vechten doen ze toch altijd Want als 't voor een dier twee niet is Dan vechten ze voor een erfenis. Labus, babus, biberom Ach! wat zijn de menschen dom. FRANKRIJK is bekend om zijne wijnen Duitschland om zijn zwijnen Maar 'k ben gewis Niet mis Als Tc TJ zeg dat de Philippijnen Beroemd zijn voor hun... konijnen. Zou 't me daar een luilekkerland zi.in voor onze jagers, Ja. Ne geleerde heeft uitgerekend dat er ginder van vier tot zes mlllloen wilde konijnen moeten rondloo- pen. Hoe heeft die man om godswil zijn rekening toch gemaakt! Veertig konijnen eten zooveel als één schaap. Men mag dus zeggen dat het land, zonder winst voor zich zelve, een kudde van honderd tot honderdvijftigduizend schapen voedert! Spijtig dat 't zoo ver is, we zouden dan niet meer verplicht zijn ln sommige res taurants een kat voor 'n konijn naar bin den te slikken... Hetgeen gebeurt! 'n Haas is gemaakt om te loopen Terwijl hij leeft, En om hem in den wijn te doopen Als hij 'n schot gekregen heeft. Want wat kan er nu beter smaken dan "n haasje in de kom, met 'n goei wijnsaus overgoten? Och! Zwijg ervan, want "k krijg 't water ln den mond. En zeggen dat er tegenwoordig ln Duitschland ergens nen haas aan t loo pen is, die 'n half fortuin in zijn zakken heeft bij manier van spreken. Luistert hoe dat gekomen is. D'r was ne Jager van Bielefeld op Jacht gegaan en hij had zijn laatste cartouche verschoten toen hij daar nen haas naar zijn hol zag loopen... hij daarachter. En om den haas te kun nen vangen deed hij zijn broekriem los, en passeerde hem rond den kop van het dier. Maar 't gelukte onzen haas te ont snappen... en weg was hij met den buik riem van onzen Jager rond zijn kop. t Schoonste van al is nu dat er aan dien riem een portemoneeken vast was, waar tien schoon biljetten van honderd mark ia staken. Als ge dus niet weet wat doen kimt g*uw Jachtgeweer op uw schouders la den... en ne keer op zoek gaan naar dienmarkendief... Als g'hem vindt zal 1 de moeite wel loonen. PAULKE GAEPERS oversliep zich dik wijls ln de laatste tijden... en hij had VRAAGT DE Merk «VEREENIGDE DROGERS»- De Spaarzaam* De Beste! STAD POPERINGE OP DINSDAG 10 JULI 1934 Door een overheerlijk weder begunstigd, genoot, dit jaar, het feest met prijskamp, voor trekpaarden een grooten bijval en groote belangstelling. De juryleden, die- zich jaarlijks belangloos ten dienste stel len om die kiesche taak te vervullen, heb ben, op weinige uitzonderingen na, het betrouwen van het publiek verworven. Men moet hun dank wijten dat zij, zonder winstgeving en enkel met het doel mede te werken tot het verbeteren van de teelt der trekpaarden, aanvaarden van die on aangename taak waar te nemen, waarin betwistingen overmijdelijk zijn. Er namen dit jaar 62 dieren deel aan den prijskamp. UITSLAG: 1* PRIJSKAMP: Ruinpaarden van 3 jaar en daarboven. 1. 50 f.: Masschelein Cam., Langemark 2. 40f.: Van Tieghem H., Langemark 3. 30 f.Leys Achille, Poperinge 4. 20 fVercruysse Arthur, Poperinge 5. 10f.: Huyghe Wed. Henri, Reningelst 6. 10f.: Demeulenaere Maur., Brielen 2« PRIJSKAMP: Ruinpaarden, gezegd dertigmaanders. 1. 50 f.: Dassonville W« Victor, Loker 2.*' 40 f.Dassonville W« Victor, Loker 3. 30 f.Lemahieu Honoré, Poperinge 4. 20 f.Vancayzeele Nestor, Poperinge 5. 10 fBaes Emile, Stavele 6. 10f.: Dierickx Florent, Dranouter 7. 10 f.Godderis Henri, Boezinge 8. 10f.: Godderis Henri, Boezinge 9. 10f.: Lelieur W« Gaston, Poperinge 3e PRIJSKAMP: DE LIJKPLECHTIGHEDEN VAN PRINS HENDRIK DER NEDERLANDEN Ruinpaarden, gezegd achtticnmaandcrs. 1. 50 f.: Decoster Henri, Dikkebusch 2.** 40 f.: Devos Jeroom, Vlamertinge 3. 30 f.: Van Robaeys N., Beveren-IJzer 4. 20 f.: Dochy Jules, Reningelst-Klijtte 5. 10 fHahn Maurice, Elverdinge 6. 10f.: Lemahieu Honoré, Poperinge 4e PRIJSKAMP: Merriepaarden van drie jaar en daarboven. 1. 60 f.: Dochy Jules, Reningelst-Klijtte 2. 40 f.: Barbez Marcel, Dikkebusch 3. 30 f.: Dochy Jules, Reningelst-Klijtte 4. 20f.:Deraedt Arthur, Dikkebusch 5. 10 f.Butaye Cyrille, Stavele 6. 10f.: Vandromme Mare., Reningelst 5e PRIJSKAMP: Merriepaarden, gezegd dertigmaanders. 1. 60 f.: Garmyn Georges, Oostvleteren 2. 40 f.: Dochy Jules, Reningelst-Klijtte 3.* 30f.:Debyser Michel, Westouter 4. 20f.: Verheerst Emile, Elverdinge 5. 10 f.: Lemahieu Remi, Vlamertinge 6» PRIJSKAMP: Merriepaarden, gezegd achttienmaanders. 1. 50 f.: De Kuydt Arthur, leper 2. 40f.: Vuylsteke Maur., Noordschote 3. 30f.: Bafcop Julien, Reningelst 4. 20 f.Cambier Jules, Proven 5. 10 fBerten Ernest, Krombeke 7® PRIJSKAMP: Hengstenveulens. 1. •**30f.:Deraedt Arthur, Dikkebusch 2. 20 f.Bertier Isidoor, Elverdinge 3. 10 f.: Dochy Jules, Reningelst-Klijtte 4. 10f.: Devos Jeroom, Vlamertinge 8® PRIJSKAMP: Merrieveulens. 1. 30f.: Gamble Jules, Proven 2. 20 f.: Termote W® Ch., Elverdinge 3. 10 f.Quaghebeur Pierre, Poperinge 4. 10 f.: Cordenier W® Auguste, Watou 5. 10f.:Demuyt Maurice, Brielen 6. 10 f.Deconinck Jules, Reningelst Neen, het huwelijk Is geen lot ln de loterij; schrijft zóó echt P. Desiderius Cox daar is leder de smid van zijn eigen geluk, en om dit geluk te smeden, moet men zijn eigen ik- en zelfzucht op 't aambeeld hameren. Gij wordt gélukkig door de andere partij gelukkig te maken ten koste van uzelf. Begint dus met elkander gelukkig te ma ken en gij zult vanzelf groot en gelukkig zijn. Begint dus met eiken dag opnieuw u deze vragen te stellen: Kan lk verdragen? Kan lk me iets ontzeggen? Kan ik zwijgen? Kan ik vergeven? Kan ik buigen? Kan ik mij aanpassen? Kan ik tegenslagen en teleurstellingen verdragen zonder lastig en humeurig te worden? Kan ik eiken dag opnieuw honderd, Ja, duizend speldeprikken verdragen, zonder te klagen, zonder mij te wreken? Kan ik een man zijn en mijn huishou den, met harden arbeid, voorzien van alles wat daar noodig Is? Kan ik een vader zijn, om geheel be langloos, alléén voor vrouw en kinderen te leven en te werken? Kan ik een vrouw zijn en, ondanks alle zorgen, het huis vullen met zonneschijn tot in de uiterste hoeken? Kan ik een echtgenoote zijn, die zich- zelfs vergeet om mijn man? Kan ik een moeder zijn, die blijmoedig alles offeren kan voor mijne kinderen? Als ge die vragen met een ja van da den kunt beantwoorden, met Gods hulp natuurlijk maar die zal niet ontbreken, als gij vraagt en goeden wil toont dan smeedt gij ln het vuur der zelfverlooche ning de kroon van uw huwelijks- en ge zinsgeluk IBBBBBBBBaBSEBBBBBaBZBBBIXBB Pee Spurre was met zijn liefste naar de kermis gegaan. Pee, zei 't meisje, als ze aan een kraam stonden, koop me eens een porte- monee. Koop er maar zelf een, zei Pee, die nog al op zijn zak zat. 'k Heb geen geld, zei 't kind. O, zei Pee, dan hedde geen porte- rnonee van doen, en ze trokken verder. Boer Pummels had ln het dorpshuis gezegd: «De helft van de gemeenteraads leden zijn ezels». Voor den juge de pé betrokken, werd hij veroordeeld om dit woord te herroepen. Mersie, Menheere de Juge, zei Pum mels, op mijn zieltje: de helft der ge meenteraadsleden zijn geen ezels! TOMAAT - geeft U direct heerlij ke soep en saus. TOMAAT - een produkt van ge waarborgde kwa liteit. TOMAAT - beter dan de beste. TOMAAT - om vat schier 80 tJi. van het verbruik in Belgio. De lijkwagen en de paarden, bet stoffelijk overschot van Prins Hendrik vervoerend, waren, naar den laatsten wensck van den overledene met witte draperijen behangen. Koningin Wilbelmina en Prinses Juliana wpr-r» eveneens in bet wit gekleed. De lijkwagen op bet oogenblik dat bij bet Koninklijk Paleis te 's GravenKage verlaten beeft. IBSBBBfiBB9iiBB3323rfB3liSBIiiZE23!5af IE3ESE32£G3:i£3aB3E&BË31BCaE2n!iaiIZEBêlS3!£!Jfl3:BS9QSB3BEi3S2ili9I te HARELBEKE. Op Zondag 29 Juli Stroomen uit gansch het Vlaamsche land de Peter Benoit ver eerders naar Harelbeke toe. Nu reeds zijn bezoeken per autocar aangekondigd uit enkele Vlaamsche steden. Er zullen ook heel waarschijnlijk speciale treinen inge legd worden, terwijl al de treinen, ook de bloktreinen op 29 Juli te Harelbeke zouden stoppen. Harelbeke zelf bereidt zich voor, om. de bezoekers hartelijk te ontvangen en ieder een een aangename herinnering te laten van de Harelbeeksche feesten. Het Sekretariaat der' Peter Benoit-Ver- eeniging wordt overstelpt met aanvragen over mogelijkheid tot noenmalen in het Leiestadje, en zal steeds bereidwillig adressen opgevén van de koffiehuizen die bezoekers op het noenmaal kunnen ont vangen. Er werd daarbij in het program ma een lunch voorzien, waaraan elk Be- noit-vereerder kan deelnemen mits zoo gauw mogelijk 30 fr. per persoon over te schrijven op de postrekening 404119 der Peter Benoit-Vereeniging te Harelbeke. Het aantal plaatsen ls strikt beperkt. Het feest begint te: 10.30 uur met Trompetgeschal van oj> den toren, en klokkengelui. 11 uur H. Mis Motetten van Peter Benoit door een koor van juffrouwen, on der leiding van den Heer Julien Libeer. Kanselrede door Dom Kreps. 11.45 uur Beiaardconcert door den Heer Arth. Vermeulen, persoonlijke vriend van Peter Benoit. 12.30 uur Lunch per Inschrijving, aantal plaatsen beperkt. 14.45 uur Trompetgeschal Plechtig heid aan het geboortehuisje en aan het beeld van Peter Benefit. Massazang van P. Benoit-liederen. rcr Aanspraken door H.K. Prof. Dr Flor. yander Mueren, Flor. Alpaerts, Em. Hullebfohck, J. Ghyssaert. VLAGGENHTJLDE. Wegens de on mogelijkheid een volksstoet te houden, worden alle maatschappijen uitgenoodigd ten minste hun vlag mee te brengen om deel te nemen aan de Vlaggenhulde. Vanaf 13 uur kunnen de vlaggen in geschreven worden op het stadhuis voor deelneming aan de vlaggenhulde en aan den prijskamp voor vlaggen. Te 44.30 uur bijeenkomst der vlaggen op de Pa- reite 16.15 uur Beiaardcóncert door Staf Nees. 17 uur Uitvoering der Rubenscantate door 1000 uitvoerders, onder leiding van den Heer J. Berteele. Er worden, zoover de voorraad reikt, speciale GELE TOEGANGSKAARTEN verstuurd, ,die recht geven op een voorbe houden plaats én in de kerk, én aan het geboortehuisje, én voor de cantate, na ontvangst van 10 fr. op postrekening 404119 der Peter Benoit-Vereeniging te Harelbeke. Programmaboekjes kosten 2 fr. per stuk. I Vlamingen! Gedenkt Peter Benoit! Wordt beschermlid der Peter Benoit- Vereeniging door overschrijving van min stens 100 fr. op de postrekening 404119, eenig middel om in het bezit te komen van het Peter Benoit'-beeld van Joz. Cantré. Bestelt luxeportretten van dit beeld (S fr. per stuk). Oost- en West-Vlamingen, bestelt loten van de Peter Benoit-Tom- bola (1 fr. per lot, in ooekjes van 10). Maar vooral, komt naar Harelbeke op 29 Juli 1934. DE SPORTGEBEURTENISSEN DER WEEK. Op St Pieters Kermis te 1EPER, had Zondag 8 Juli eene prachtige hoe-s plaats die veel bijval verwief. De renners VerbeUe en Delandtsheera, beiden van leper, kwamen samen toe en werden ex-aequo eerst geklasseerd. Men ziet ze hier alle twee na de aankomst. TE WIJTSCHATE had eene koers plaats in 2 ritten. Maandag werd de eerste rit geloopen en Donderdag de tweede. Maandag waren er 54 ver trekkers. Jef Moerman won Maandag met grooten voorsprong; Donderdag was hij 3® en is 1® in het algemeen klas sement. D'Alleine van Poperinge behaal de tweemaal de tweede plaats en is 2® in het klassement. BENOIT-POSTZEGEL Sedert 1 Juni 11. ls op alle postkantoren van het Rijk de prachtige postzegel Peter Benoit te koop gesteld. Het is een zegel van 0.75 fr. met bijtaks van 0.25 fr. ten voordeele van het nationaal monument, dat aan Peter Benoit te Antwerpen opge richt wordt. Het is te danken aan Minis ter F. Van Cauwelaert, dat deze hulde aan den Vlaamschen Harpenaar werd be wezen. Nu rekenen wij er op dat van de zes millioen Vlamingen er toch één mil joen zéker zich dien postzegel zal aan schaffen. Dan is de oplage uitverkocht en wordt er krachtig meegeholpen, niet al leen om het grootsche monument te ver wezenlijken, maar ook om de voltooiing van de uitgave van Benoit's werk te ver zekeren. Beste Engelsche PEPERMINT G. D'ALLEINE VAN POPERINGE die eene flinke koers deed tr Wijl- schaie en tweemaal 2° eindigue. JEF MOERMAN VAN WpESTEN Maandag na zijn overwinning iiiscuate ie I^EQISTERÉ0. f"het doosjemet het haantje. voor Hoofdpijn Neusverstopping Kortademlng Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel ln de BESTE WINKELS IBIBiRIDBBBaillllllCIIIII bij SANSEN-VANNESTE ipisiiHMaioBBHBBaBBESBaaaiHHaBQHBOflaaaHsaiEa&aHiiBM CONSCIENCESTRAAT. 20-22. KORTRIJK Telefoon 111 en 1283 VRAAGT ONZE PREM1EL1JSTEN Dépot V3D Da aanzet Maandag aan «Den Haan», 54 deelnemers SYLVEER MAES en VERVAECKE in actie op den Col des Arrivis. lEaaaEBBiSiiBaaEasHasHK&zsasBBiitaaBBaBBBaaaBEaaiiiaaHBBsiHi Te Laval-Morency (Frankrijk) vond een landbouwer een slang die de melk aan het zuigen was aan een koe. De man sloeg naar de slang maar miste. Het beest sprong naar den landbouwer en beet hem. Een geneesheer moest bijgeroepen wor den om een vergiftiging te vermijden. Te East Tawas heeft een man vier! genoodigden met revolverschoten gedood j omdat deze te veel lawaai maakten wijl hij wilde slapen. Drie fabrieken brandden af te Marc- en-Baraeul. Twee Japansche oorlogsscepen bot sten op elkaar. Men telt vjf dooden, ver scheidene gekwetsten en twee vermisten. Te St Maur gingen drie gebroeders baden in de rivier Indre. Een hunner verloor plots voet. De tweede broeder snelde ter hulp maar werd vastgeklampt door den zinkenden en bolden verdwenen in de diepte, J MOEST ELXE LEZER van dit blad 5 of 10 fr. (of meer) zenden, ik kon sdW* en patronaat bouwen tot kerstening d" parochie. In naam van H. Gerardus M'" Jella. Postcheck 139.485, Pastoor Rens5" te Xhendelesse. IHRBHSBBBBBflBaBBBflBBfllBiall' PAX Het beste Radiotoestel tot heden te verkrijgen. Vraagt kostelooze demonstratie aan ee> onzer talrijke Agenten. IBBBBflBBBBBBBBESSBBIBflHHBll ZONDAG 15 JULI VIII* Zondag na Pinksteren. Sus. cepimus, Deus2* geb. van den H. Hen. rlcus, keizer en belijder; 3* geb. A cunc. tisGroen. In de Misliturgie van dezen Zonda® leert de H. Kerk ons dat we moeten le. ven volgens den nieuwen geest dien Christus ons heeft medegedeeld, den geest van kindschap in denwelken wij roepen: Abba, VaderGod ls onze Vader, wij zijn kinderen en als zoodanig erfgenamen van den hemel. Dat ons hart zich bijgevolg onthechte aan de begeer, lijkheden van het vleesch en aan al wat ons van God aftrekt. Ook de aardsche goederen mogen ons slechts dienen om onze zaligheid te bewerken om er mede vrienden te verwerven in den hemel. Dat leert ons Jezus ln het Evangelie door de parabel van den oneerlijken rentmees. ter. Deze wordt door den Zaligmaker ge. prezen niet om zijn bedrog en oneerlijk, heid maar om de voorzichtigheid en de sluwheid waarmede hij zijn aardsch be- staan verzekert voor de toekomst. Dien. zelfden ijver en bezorgdheid moeten wij, kinderen des lichts, aan den dag leggen voor wat het eeuwig leven betreft. Een. maal zal ook ons het rentmeesterschap door den dood ontnomen en streng re- kenschap gevraagd worden. Trachten we nu door een goed gebruik der aardsche goederen ons de vriendschap Gods te ver. zekeren opdat Hij ons na den dood op. nemen zou in zijn rijk. Wezen we, naar het voorbeeld van den rentmeester, Ijve rig en voorzichtig. JULI - HOOIMAAND 15 Z 8® Zondag na Sinksen. H. Hendrik, Ev.: De onrechtvaardige hofmeester, 16 M O. L. V. van Carmelusberg. 17 D H. Alexius. 18 W H. Camillus van Lellis. H. Sympho- rosa en hare zeven zonen. 19 D H. Vincentius a Paulo. 20V H. Hieronymus Aemilianus. H. Mar- garaetha. 21 Z H. Praxedis. H. Renildis van Santen. Nationale Feestdag. IBBIHBBBBflBBBfltfSaBBflBflBBBSBa TE ROESELARE Dinsdag 3 Juli had te Roeselare de prijs kamp voor de kweeking van het legerpaard plaats, onder het eerevoorzitterschap van de Heeren Ministers van Landbouw en Landsverdediging. I. - Prijskamp voor volbloed hengsten van vier jaar en meer. le Prijs, Per* viseaan M. Hil. Degrijse van Brussel. II. - Prijskamp voor halfbloed hengsten van vier jaar en meer. lo Prijs: Lut- tinaan Mevr. Roels van Aartrijke. III. - Prijskamp voor merriën van vier jaar en meer of vergezeld van hunne veu lens. 1® Prijs: «Djebella», aan Van- damme van Moorsele. 2® Prijs: Altes- se aan Vandenbonne van Zomergem. 3® Prijs: Idallieaan Verhelst van Poelkapelle. 4® Prijs: Minerva aan Bruggeman van Hulste. 5e Prijs: «Ju- na aan Vandenbussche van Klerken. 6® Prijs: Hertaaan Dujardin van Poelkapelle. 7® Prijs: Bella aan So- merville van Klerken. 8e Prijs: «Fa- misola aan Vansieleghem van Torhout, 9® Prijs: «Mandoline», aan Vancollie van Kortemark. 10® Prijs: Hiron» delleaan Patten Jules van Pittem. 11® Prijs:' «Fourrière», aan Devreese van Langemark. IV. - Prijskamp voor merriè'n van drie jaar, geboren en gekweekt in België. 1® Prijs: Miss aan Arthur Vandamme van Moorsele. 2® Prijs: Nerveu.se aan Devoldere van Schuiferskapelle. 3® Prijs: Jeannette aan Verkinder» van Ledegem. 4® Prijs: «Naiasle aan Grymonprez van Roeselare. 5® Prijs; Bobie aan Wed. Paelinckx van lm gemark. V. - Prijskamp voor veulens (hengsten en ruins), drie jaar, geboren en gekweekt in België. 1® Prijs: Noctor Neron», aan Pinceel van Woumen. 2® Prijs: Nuna aan Dujardin, Poelkapelle; «Na dar», aan Wed. Roels van Aartrijke. 3® Prijs: Negermanaan Vanhonse» brouck van Ingelmunster. 4® Prijs: Noëlaan Bultinck van Zomergem. VI. - Prijskamp voor merrieveulens van twee jaar, geboren en gekweekt in Bclgii 1® Prijs: Odinette aan Vandevelds van Moorslede. 2® Prijs: Olette aan Talpe van Geluwe; Oldinaaan Van- landuyt van Wingene. 3® Prijs: Ome- letteaan Bostijn van Beitem; Olvi- naaan Hollevoet van Hassebroek. - 4® Prijs: Optima aan VanhonsebroucB van Ingelmunster. 5® Prijs: Oriën tale aan Vandewalle van Sinte-Krui»> bij-Brugge. VII. - Prijskamp voor veulens, hengsten en ruins van twee jaar, geboren en ge» kweekt in België. 1® Prijs: «Oneckg', aan Wed. Roels van Aartrijke. 2® Prijlt Ottaaan Wallayes Gebroeders vaa Ledegem. 3® Prijs: Oudjaaan Du jardin van Poelkapelle. 4® PrljH Olanftaan Bouchez van Torhout. - 5® Prijs: Octroiaan Decneudt van Moorsele. Vier paarden werden verkocht voor het leger met bestemming voor Brasschaal. BBBIHBBBBBBaBBBBBBBBBBBBM*!j MODEL 1934

De Halle (1925-1940) | 1934 | | pagina 6