I ForteBrune DE RONDE VAN FRANKRIJK FEYS-CALLEWAERT's is het GEZONDSTE en BESTE BIER! IN 'T BINNENLAND STORT 8,50 FRANK HANDELSFOOR RUMBEKE COMMUNISTISCHE OPSTAND TE AMSTERDAM EXAMENS POLITIEKE TOESTANDEN ONZE SPORTKRONIEK HOUDT UW RECHTER ZIJDE Excursies der Radiopaketboot AANGEKONDIGDE KOERSEN GROOTE VELOKOERS VOOR BEROEPSRENNERS it (VERVOLG). KOLLEBEKE. Boerinnebond. Op Zo.iag 22 Jull is er vergadering van de j Bcerinnebond, in het gewoon lokaal. Er, cal e?ne belangrijke voordracht gegeven worden Over het beieiden van varken- vle?sch». Wij verwachten de leden in great getal, want voor onze huismoeders i en onze toekomstige huismoeders zou dit van groot nut kunnen wezen. KORTEMAKK. Erg ongeluk. Op Za.erdag 14 Juli IJ. gebeurde er op de spcorlijn Kortemark-Handzame, nabij een onbewaakt barreel, een erg onge luk, dat het leven kostte aan het slacht offer. August Lankriet, 70 jaar oud, wat hard- hoorig, was al wandelende op den spoor weg gesukkeld. Op 't onverwachts kwam daar een trein aangehold. De grijsaard moet een geweldigen stoot van den trein gekregen hebben en zoo in den gracht ge worpen. De dood was oogsnblikkelijk. Ongeveer een half uur later werd zijn lijk in den gracht gevonden. Het droeg een diepe wonde in de linker zij, een an dere wonde aan de rechtervoorarm en aan linkerbeen. De plaatselijke veldwachter werd verwittigd en het lijk naar het doodenhuis van 't gasthuis vervoerd. Vergadering Bond der Kroostrijke Gezinnen. Op Zondag 15 Juli 1.1., om 9 ure hield den Bond voor Kroostrijke Gezinnen een welgeslaagde vergadering in de bovenzaal der herberg De Kroon Een vijftigtal leden waren opgekomen. De Voorzitter verwelkomde de aanwezigen en gaf een klare uiteenzetting over den Grooten Ballonnenwedstrijd voor de kinders der kroostrijke gezinnen van West-VlaanderenEen vijftigtal kaarten werden aangekocht. Ziehier de namen der kinders van Kortemark die tot nu toe aan den wedstrijd zullen deelnemen: Vandenberghe G, Verlinde A„ Hemeryck J., Danis J., Leen O., Dewulf P., Dedeys- ter M., Xbuynooghe M., Christiaen S., Vierstraete G„ Debusschere A., Deprez R.. Desmet Y., Doom O., Ramon O., Weg- steen A, Vandeksrkhove G., Sap H., De- wulf G., Aernoudt I., Verduyn A., Stevens M„ Vandewalle M., Synnaeve S., Pagie A., Meyus P., easier A., Vergote P., Defreyne R., Missinne J„ Demeulenaere S„ Lam- brecht J., Vuylsteke H., Pollentier M., La- gae M., Sans W., Demeulenaere G., Crom- hez E., Van Elslandre A., Crois A., Van denberghe Fr., Bruynooghe J., Vanden- broucke C. Deelnemingskaarten zullen nog te bekomen zijn bij den Voorzitter tot Zondag 22 Juli inbegrepen. Maandag 23 Juli zullen ze opgezonden worden naar Avelgem, waar de prijskamp plaats heeft. De Voorzitter wees er goed op dat, als wanneer een lid van den Bond in moei lijkheden verkeert, hij zich steeds mag wenden tot het Bestuur van den plaatse lijken Bond om bijgestaan en geholpen te worden. Ziehier nu een afschrift van den Brief die het bestuur van onzen Bond gestuurd heeft aan de H.H. Volksvertegenwoordi gers en Senators van 't arrondissement Veurne, Diksmuide, Oostende: WAARDE HEER, De Regeering zal binnen enkele dagen bijzondere machten vragen. Wij vergeten niet, dat het bij gelegenheid van speciale machten was, dat in 1933 aan de groote gezinnen zwaar onrecht werd aangedaan. Wij bidden U, Waarde Heer, in naam van de 140 aangesloten kroostrijke ge zinnen van Kortemark, die bijzondere machten aan de Regeering, maar te ver- leenen op de uitdrukkelijke belofte: dat de rechten der groote gezinnen zouden geëerbiedigd worden voornamelijk in za ke: belastingen, gezinsvergoedingen, werk- loozenondersteuning, studiefonds en wo ningsfonds. We rekenen op U, Waarde Heer, en bie den IJ met onzen dank onze eerbiedigste groeten. Het Bestuur van den Bond van Kroostrijke Gezinnen van Kortemark. Erge val. De jonge renner Jules Verschaeve die Zondag laatst zoo flink won in den Gulden Sporenprijs te Kor temark heeft 's anderendaags in Oost kamp, tijdens een velokoers een ergen val gedaan. Op een honderdtal meters van de eindmeet, terwijl hij een prachti- gen sprint leverde, werd hij langs achter aangereden door een mededinger. Jules stortte ten gronde en werd bewusteloos opgenomen en ter verzorging in een huis gebracht. Thans vernemen wij dat de schouder niet gebroken is en de genees heer verhoopt dat de moedige jongen weldra zal geheel en al genezen zijn. Het weze zoo, dat wenschen wij hem van harte! OUDEKAPELLE. Stoutmoedige in braak. Maandag werd alhier binnen gebroken bij de echtelingen Vandenber ghe wijk De Groeninge en nog wel bij klaarlichten dag. De schelm had heel be drijvig de ijzeren venstersluiting der lui ken weten om te draaien waardoor hij verder, wanneer de luiken open waren, door het openstaande raam naar binnen kon kruipen. Alles werd overhoop gewor- en en eene som van 900 fr. werd geroofd. Bij het vaststellen door de eigenaars werd dadelijk aangifte gedaan bij den veld wachter, die aanstonds den omtrek door zocht doch tot nu toe vruchteloos. Verder vernemen we nog, dat dezelve poging werd gedaan op een hofstedeke te gen den IJzer, terwijl de bewoners naar de markt van Diksmuide waren. Doch daar viel het kwaad niet mee, alles was te goed in veiligheid en daar heeft de schurk het ijdelhands mogen afstappen na evenwel alles onderste boven gekeerd te hebben. Ook nog poging tot inbraak op een hoe ve tusschen Nieuwkapelie en Loo. Daar heeft men gepoogd de rolstoors open te breken, doch er niet in geslaagd, terwijl de bewoners naar de Hoogmis waren. Het kan ook zijn dat ze tijdig verrast werden en op de vlucht zijn moeten gaan. YVESTVLETEREN. Boerinnengilde. Onze vergadering van 15 Juli is op perbest geslaagd. De voordrachtgeefster kwam wat laat toe maar heeft toch nog bijtijds, na opvolging van een ander num mer van 't programma, hare voordracht kunnen geven. Eene goede en praktische voordracht waarvan elkeen nut zal kun nen trekken, de eene voor het bereiden van verkensvleesch, de andere om het te eten. De stukjes en liedjes hadden, als gewoonte, veel bijval. De H. Theresia van het Kind Jesushet tweestemmig lied, de samenzang: «Komt allen meê maar vooral de pot-pourriOude volkswijsjeshoe kluchtig. Waar haalt men het uit? vroeg men al uit de zaal komend. Alla! het doet deugd, 't is eene aangename afwisseling in 't eento nig leven. Kruistocht. Naar wij vernemen zal het Feest van de Kruistochten A en B alhier plaats hebben op den eersten Zondag van Augustus. Men is al fel aan 't bereiden; 't zal iets zijn dat deugd zal doen aan de zielen en aangenaam zal zijn aan Jezus' Hert. Later meer bijzonderhe den daarover. KLERKEN. Examen. Met groote voldoening werd hier Maandag vernomen dat Jozef Verschave, zoon van Heer Doc tor Verschave-Faure. die 5 jaar geleden bekroond werd met de gouden medalie in het College te Popertnge, het zeer moei lijk eindexamen als Ingenieur van Brug gen en Wegen met groote onderscheiding heeft doorstaan ter Hoogeschool te Leu ven. Die uitslag is des te meer schitte rend, gezien den jeugdigen ouderdom van den Laureaat, 23 jaar, en ook dat hij na 5 jaar studie geslaagd ls; die studie's du ren normaal 6 jaar. Innigste gelukwenschen aan Jozef, zijn Ouders en Familie. Git Congo terug. Dinsdag is Heer Doctor Cyr. Cappelle onzer gemeente, na een eerste verblijf van 3 jaar in Congo (Uele) bij de Missie der E. Paters Kruis- heeren, gave en gezond op vacantie hier aangekomen. Wij wenschen hem wellekom en een welverdiende rust. ROESBRUGGE-HARINGE. Boeren bond. Het Bestuur van onze lokale Boerengilde komt bericht te ontvangen van 1 Ministerie van Landbouw, dat de volgende Heeren Bestuurders en stichters van onze landbouwvereenigingen door Z. M. den Koning vereerd zijn met he: iandbouweereteeken van 2* klasse: M.M. C. Feys, E. Deheegher, J. Deweerdt en Ch. VandTomme. Het Bestuur der Gilde met al de leden vereenigd, wenscht aan onze ieverige en onbaatzuchtige werkers van de boerenor- I ganisatie zijne beste gelukwenschen. Namens het Bestuur DE PROOST. Geitententoonstelling. Op Zondag 29 Juli, te 4 uur, is er op den Molenwal, j geitententoonstelling met prijskamp voor al de geiten, bokken en lammeren van den Bond. De leden moeten daar tegen woordig zijn met hunne dieren, dat is een punt van 't reglement. Een vreemde keurder zal de dieren keuren en prijzen volgens weerde en verdiensten. Daar zal veel te leeren zijn, want onze Geitenbond gaat flink vooruit. Op uw post dus! HET BESTUUR. BESELARE. Guldensporenfeest on der de leiding van het Davidsfonds. A. 11 Juli 1302!... V. V. K. De Franschen!.., V. Met bezemen, zoo kwamen z'af Om 't Vlaamsche volk af te ransen, Als ijdel kaf dat het zweerd onweerd ls! De Leeuwen dansten!...» Maar...het prachtig uitgedoscht leger moest in het zand bijten! Vlaanderens helden keerden uit den slag, Van de Groeningvelden, met hun Leeu- Juichend kwamen reien [wcnvlag. Vlaamsche maagden aan! Strooiden bloemenmeien Op hun zegebaan! Zoo ook waren de Vlamingen van Be- selare op de Markt samengekomen, Gees telijke en Wereldlijke Overheden aan het hoofd, om hun dappere voorouders te ge denken en te huldigen met 'n puik pro gramma! Leeuwenvlag en Tricolor wapperden aan de gevels! 1. 's Morgens te 9 uur Plechtige Hoog mis! Aanziet, o Heer, vol mededoogen. ii Uw Vlaamsche strijders neergebogen, ii Ên zend ter hulp van uit den Hoogen, Uw zegen op hun waap'nen neer! 2. 's Avonds opsnluchtfeest op de Markt. A. Kunstgedeelte. 1. Rubensmarsch en Muziekconcerto door de Kath. Harmonie, onder de leiding van Heer Abel Maerten. 2. Gelegenheidsaanspraak door Heer M. Dhaene van Geluveld. 3. Uitvoering van Vlaamsche Kantate, Vlaamsche Liederen en Spreekkoor, door de leerlingen der Gemeenteschool; 150 uitvoerders, onder de leiding van Mees ter Geo. 4. Spreekkoor Oorlogswee! OORLOGSWEE! Soldaten; Ge laagt daar verwilderd te [huilen, In bloedige kuilen, op 't moordende Front, In 't brandende vuur van die ijzeren mui- Uen, Te lijden, te sterven in Vlaanderens grond Soldaten! Gevallen, ik hoor nog uw woor- [den: O! Moeder, gij hebt zóó gezorgd voor uw [kind! Uw kind, dat vermoord wordt of zelf moet [vermoorden, Uw kind, dat zijn Moeder en Vlaandren [bemint! Soldaten', 'k Hoor snijdend uw stem uit [uw graven: Vervloekt toch den Oorlog! De wapens [nu neer! Vergeet nooit, dat wij ons Jong leven eens [gaven, Voor Vlaanderens Vrijheid, voor Recht [en voor Eer! GEO. B. Vlaamsche Leute. Loopkoers voor groot en klein voor prijs. Onder 't spelen van dreunende marschen, tot jolijt, gejubel en gejuich voor Vlaamsche Kerels en Kerlinnen, loo- pen de gasten om prijs! Tot laat in den avond dreunt de Vlaamsche Leeuw en de krachtige tonen, door de winden gedre ven, verkonden bij de naburen: In Vlaandren is het feest op heden! 't Vlaamsche Volk gedenkt zijn helden, Die streden voor hun Taal en Zeden, In 't slijk der Groeningvelden! GELUVELD. Verkeersongeluk. Toen de genaamde Decroix Emile, de ge kende beroepsrenner van Geluveld, bezig was met op de groote baan Ieper-Meenen, zijn snelheidsapparaat te beproeven, ver liet hij al met eens de baan om in zijn huis te gaan. Op dat oogenblik kwam een auto uit de richting van leper aangereden en om den renner te vermijden die onder het voertuig zou terecht komen, remde hij uit alle macht, zoodat de auto weg gleed en bezijden de baan tegen een boom terecht kwam. Renner en voerder kwa men er met den schrik van af maar het voertuig was erg gehavend. De rijkswacht onderzoekt. Op een vork getrapt. De genaam de D'Haene Gerard, landbouwer alhier, was bezig met in het hooi te werken toen hij door onoplettendheid op een aldaar liggende vork trapte. Hij bekwam een kleine schram en gaf er geen verder aan dacht op. 's Anderendaags echter was zijn voet erg opgezwollen zoodat hij een ge neesheer raadpleegde die een begin van bloedvergiftiging vaststelde. Gelukkiglijk kon het gevaar overwon nen worden en landbouwer D'Haene zal er met eenige weken gedwongen rust vanaf zijn. BRUGGE. Werkman doodgebliksemd in eene brouwerij. Vrijdag morgen, rond 10 uur, was de werkman Hendrik Huybrechts, oud 56 jaar, woonachtig te Oostkamp, bezig met het bier te filteren in de brouwerij De Halve Maanvan Maes, M. Walplaats. Hij had eene electri- sche baladeuse of lamp in eene hand om het filteren na te gaan, deze was voch tig in eene brouwerij is dooreen alles vochtig wat het de koeling van de electrische strooming met een ander li chaam vergemakkelijkt. Alzoo heeft de strooming der lamp zich meegedeeld aan den koperen filter en wanneer Huybrechts op zeker oogenblik zijn anderen hand op de filter legde, viel hij gebliksemd ten gronde. Aanstonds kwamen drie genees- heeren toegeloopen, die nagenoeg twee uren gepoogd hebben den ongelukkige tot het leven terug te roepen, maar het was al vruchteloos. Het lijk is naar het St Janshospitaal overgebracht. DIKKEBUSCH. Geitenprijskamp. Op Zondag 22 Juli heeft de jaarliiksche Geitenprijskamp plaats voor de leden van het Geitensyndicaat uit Dikkebusch. Om 4 uur namiddag bij Cyrille Lemai- re, herberg De Kruisstraatheeft de inschrijving en tentoonstelling der dieren plaats. Een belangrijke voordracht over geitenkweek zal in zelfde herberg door Heer Florimond Dequecker gehouden worden. De prijzen ten bedrage van 150 frank zullen toegekend worden als volgt: A) Volschoten dieren: 70 fr. prijzen; B) Geiten met 2 of 4 tanden: 30 fr. prij zen; C) Geiten zonder tanden: 30 fr. prijzen; D) Lammeren: 20 fr. prijzen. ZUIDSCHOTE. Goedkoop. Gij zoekt een geneesmiddel voor uw zieke hennen. Apotheker Vermandere's reme- diën zijn de doeltreffendste en tevens de bestkoopste omdat ze in heel kleine hoe veelheid moeten toegediend worden. Eischt het merk HANEKOP. Te bekomen te POPERINGE. te IEPER en te GELUWE in aile Apotheken. I Rechtstreeks Apoth. Bourgois, AVELGEM en verders in alle Apotheken. op postcheckrekcning nummer 15.570 van V. SANSEN-VANNESTE, Poperinge, en on» blad wordt U wekelijks toegezonden van cm tot Nieuwjaar. WATOU. Nog de Vlaamsche Kermis van 22 dezer. Dees week zijn ten huize lotjes aangeboden geweest voor dè tom bola der Vlaamsche Kennis, ingericht ter gelegenheid van het vertrek van E. P. Boedts naar de Missies. De verkoop vor dert goed. Lotjes zijn nog steeds te ver krijgen tot Zondagavond. En nu voor Zondag. WAAR? In 't klooster. In de meisjes school. Op de groote lommerrijke speel plaats. WANNEER? Vanaf 8.30 u. tot 10 ure. Na de 7% uur-Mis. Groote Tontoonstel- ling der werken van den naaikring van Watou en Poperinge. Dus schoon hand werk. Vrouwen, 't ls uwen artikel hé! Na de Hoogmis tot 12 ure weerom vrije ingang, 's Namiddags van 2 tot 10 uur. Zelfde tentoonstelling. Allerhande aan trekkelijkheden naar den smaak van oud en jong: Visschen, draaikramen, eten, drinken, muziek en gezang, enz... enz... te veel en te lang om te melden. Vanaf 7 ure, regelmatige muzieknummers door Ste Cecilia Watou. Kortom een na middag, een avond van echte Vlaamsche leute voor iedereen. Alle Watounaars moeten daar geweest zijn en voor wie de avonduren vrij heeft weze 't wachtwoord Naar de Vlaamsche Kermis Rond 9 ure, prachtige tombola, mooie prijzen. De lijst der winnende nummers zal toeko mende week uithangen voor de personen welke niet zouden tegenwoordig zijn. Watounaars (Watou, Abeele, St Jan), 't gaat om een goede zaak dat U vast en aker ten goed zal komen. We rekenen op uwe deelneming en tegenwoordigheid. Vooruit dus, Watou ten goede, de Mis sies ten bate. RADIO. ROESBRUGGE. Benoeming. Heer Gerard Delplace is bij algemeenheid van stemmen der tegenwoordige leden van den gemeenteraad als gemeente-ontvan ger gekozen in vervanging van Aimé Claeysoone, ontslaggever. Op het 2® verdiep, in den hoek weg gestopt, bevindt zich een stand met eigenaardig uitzicht; een heele groep toeschouwers blijft daar samenpakken. Wij komen naderbij, en lezen Kui- kensmeel Primo-Roeselarein reuzen letters wit op zwarte achtergrond. Kleine kuikentjes, Noord Hollandsche Blauwe, kijken nieuwsgierig uit van on der een elektrische kunstmoeder. Een uitstekend propagandamiddel. Iets nieuws VERSCHEIDENE DOODEN VELE GEWONDEN Naar aanleiding van de vermindering der werkloozen ondersteuning, barstte op 't einde der voorlaatste week een commu nistische opstand los te Amsterdam, in het arbeidersdistrict de Jordaan. De op stand vond zijn hoogtepunt 's Zaterdags en 's Zondagsavonds, en het is ook dan dat verscheidene dooden en de meeste ge kwetsten gevallen zijn. De relletjes te Amsterdam waren voor de communisten van heel Nederland een teeken om aan den slag te gaan. Te Rot terdam, en in nog andere groote steden, grepen verboden betoogingen plaats, die weldra ontaarden ln bloedige vechtpar tijen. De plaats die de Amsterdamsche woel- makers als gevechtsterrein gebruikten, is er goed voor geschikt. De smalle, donke re straatjes van de Jordaanwijk laten toe, gemakkelijk barricaden op te werpen. Zoohaast, des avonds, politie of mare chaussee zich in den Jordaan vertoonden, werden ze vanop barricaden, en vanuit de vensters der woonhuizen, met steenen bekogeld. Zoo waren ze dan ook verplicht gebruik te maken van hun vuurwapens. Zoo vielen er verscheidene gewonden en zelfs enkele dooden. Toen de wanordelijk heden reeds een paar dagen duurden, liet de burgemeester van Amsterdam een pro clamatie uitplakken, waarin een verwit tiging stond voor de bewoners der beruch te wijk, dat de politie op elkeen zou schie ten die zich na valavond op straat begaf of het venster opende. Zulke maatregelen lijken misschien wat te streng, doch men mag niet vergeten dat te veel toegevend heid vanwege de overheden, het oproer in een ware revolutie had kunnen doen ontaarden. DE TRIBUNE VERBODEN De politie deed een inval in de drukke rij van het communistische dagblad, de Tribune De voorradige nummers wer den aangeslagen en de persen gedeeltelijk gedemonteerd om de werking te beletten. «BHBBBSBBflBBBflaflBBB HOOGESCHOOL VAN LEUVEN H. Boone Jozef, van leper, la proef doctor in de rechten, met vrucht. H. Gestem Jan, van Waasten, 2® proef doctor in de rechten, met onder scheiding. H. Hellebuyck Antoon, van Geluwe, 2® proef doctor in de rechten, niet vrucht. H. Debeir Oswald, van Boezinge, 3® kandidatuur natuur- en geneeskundige wetenschappen, met onderscheiding. H. Vandamme Jozef, van Geluwe, 1® proef natuur- en geneeskundige we tenschappen, met voldoening. H. Huyghe Jeroom, van Oostnieuw- kerke, 2® proef voorbereiding tot de art senij- of veeartsenijkunde, met voldoe ning. Jufvr. Christine Vanelslande, van Vlamertinge, specialiteit kinderzorg-bij- stand, met onderscheiding. H. Philips Arsène, van Handzame, 1® proef doctor in genees-, wroed- en heelkunde, met onderscheiding. H. Ponseele Andries, van Wervik, 1® proef doctor in genees-, wroed- en heelkunde, met onderscheiding. H. Zoete Andries, van Alveringem, 1® proef doctor in genees-, wroed- en heelkunde, met groote onderscheiding. Jufvr. Maria Veys, van leper, doc toraat in de opvoedkundige wetenschap pen, met de grootste onderscheiding. H. Versailles André, van leper, 2® proef voorbereiding tot de rechten of notariaat, op voldoende wijze. H. Denecker Jozef, van Meenen, voorbereiding tot de rechten en nota riaat, op voldoende wijze. E. H. Ghesquiere, van Komen, be komt zijn graad van licenciaat in de theologie. H. Snauwaert André, van Nieuw- poort, bachalauriaat in wijsbegeerte, met voldoening. H. Mandeville Gerard, van Staden, 2® proef doctoraat in de rechten, met vrucht. H. Vandaele Victor, van Veurne, 2® proef voorbereiding tot de rechten en het notariaat, met voldoening. H. De Berdt Marcel, van Staden, graad van burgerlijk ingenieur, 1® proef, niet groote onderscheiding. H. Deprez Paul, van Houtem, graad van ingenieur van kunsten en fabriek wezen en van mijnen, 5® proef, met vrucht. H. Jozef Verschaeve, van Klerken, eindexamen ingenieur bruggen en wegen, met groote onderscheiding. H. Pierre Beck, van Poperinge, 2® proef graad dokter in de genees-, hed en wroedkunde, met groote ona-_i schei ding. H. Loones Louis, van Oostnictiw- kerke, 2® proef graad dokter in de ge nees-, heel- en wroedkunde, met voldoe ning. H. Delrue Ai.xrt, van Wervik, 2® proef kandidatuur in natuur- en genees kundige wetenschappen, met voldoening HOOGESCHOOL VAN GENT H. Werquin Leonce, van leper. 2® doctoraat in de rechten, met voldoening. Onze beste gelukwenschen. FRANKRIJK EENHEIDSFRONT VAN KOMMLNISTEN EN SOCLdLISTEN Het Socialistisch Congres te Parijs heeit een aioue aangekomen om sc- zamenlijxe actie te voeren met de Kom munisten te=en het Fascisme. Aan de Kommunisten wordt de zorg overgeiaten de aanstaande be.oogmg ter na-.aach- tenis van oen wereiaooriog op touw te zetten. Men vreest in de andere Fransche mid dens dat ae Sociausten zich cp sleeptouw zullen laten nemen aoor ae Kommunisten en dat bij de bedoelde betooging weerom bloedige incidenten zullen plaats grijpen. INSPECTEUR BONY OFFICIEEL IN BESCHULDIGING GESTELD Hoofdinspecteur Bony, die zich zoolang moeide met de zaak totavisky en waar over weieens verteld werd dat hij eerder voor Stavisky en consoorten werxte dan voor de jusutie, werd thans officieel be schuldigd van corruptie van ambtenaars. 10.390 BETREKKINGEN AFGESCHAFT BIJ DE P. T. T. Door den President der Republiek werd een dekreet onderteekend waarbij voor zien wordt in de afschaffing, wegens be zuinigingen, van 10.300 betrekkingen bij de Posten, Telegrafen en Telefonen. Dit brengt een bezuiniging van 152 millioen teweeg. LEENING VAN DRIE MILLIARD Naar wordt gemeld staat de Fransche Regeering op het punt een nieuwe leening van drie milliard uit te geven om de tien jarige bons die met Oktober vervallen te rug te betalen. De rentevoet zou 4 t. h. bedragen. DUITSCHLAND HITLER VOOR DEN RIJKSDAG Op Vrijdag 13 Juli werd de Rijksdag bijeengeroepen om een uitleg van Hitier over de feiten van 30 Juni te aanhooren en nieuwe volmacht te stemmen voor den Führer. De vergadering had plaats te 8 uur 's avonds. De talrijke menigte die langs den weg dien Hitier zou volgen opgesteld was riep «Heilmaar de geestdrift leek niet zoo overweldigend meer als bij den laatsten zitdag van het Duitsche Parlement. Op de vergadering van den Rijksdag was vice-kanselier von Papen aanwezig. Na de opening nam Hitier het woord en hield een lange redevoering. Hier geven wij in korte bewoordingen wat Hitier zooal uiteenzette: Alswanneer hij op 30 Jan. 1933 het be wind in handen nam was Duitschland 15 jaar lang een proefveld geweest voor het Marxisme. Sedert zijn aanstelling is Duitschland één geworden en een politie ke reiniging werd doorgevoerd. Op eko- nomisch gebied is veel verbeterd, o. m. werden 4 millioen werkloozen weer aan het werk gesteld. Maar in deze tijden treden steeds nieuwe problemen op den voorgrond en de kritiek is gemakkelijk. In Duitschland zijn veel ontevredenen, maar die ontevredenheid heerscht meest in de rangen der S. A.-mannen, die sedert de Nazi-revolutie geen werkzaamheid meer vonden en onder den drang bleken om nieuwe daden te stellen. In de rangen van de S. A.-mannen, bij zonderlijk door de leiders Roehm en con soorten, werd geen gehoor meer gegeven aan de richtlijnen opgelegd door Hitier. Het oorspronkelijk doel van de S. A.- troepen verwijderde zich meer en meer. De nieuwe lichtingen werden voorgetrok ken bij de oudere medehelpers en aldra kreeg de Regeering de bewijzen in han den dat door de leiders der S. A. een nieuwe revolutie werd voorbereid tegen Hitier en zijn Regeering, en dat deze ook bondgenooten zochten. Roehm comploteerde met von Schlei cher maar von Papen is niet betrokken bij de samenzwering en zijne medewer kers die vermoord werden ondergingen hun lot door opstandelingen. Het gedrag en de levenswijze van vele leiders der S. A. liet veel ts wenschen zoodat de Regeering het noodzakelijk vond in te grijpen. Hij, Hitier, diende het vertrouwen dien Maarschalk von Hindenburg in hem ge steld had, niet te beschamen en werd ge noodzaakt de maatregelen te nemen die hij noodig achtte om de rust te handha ven. De S. A.-leiders wilden in de plaats komen van de Rijksweer en zulks mocht niet wijl de Rijksweer buiten alle politie ke belangen blijven moet, onder de op- perleiding van den president von Hin denburg. Op 30 Juni werd de voorbereidde revo lutie in de kiem gesmoord. De oproerige leiders werden gestraft tot den dood, en aldus werd een bloedige revolutie ge smoord die wellicht aan duizenden het leven zou gekost hebben. 77 Mannen werden ter dood gebracht ten gevolge de onderdrukking der revolu tie. (Of deze cijfers echt zijn valt zeer te betwijfelen - namen werden niet ge geven). Iedere bron van vergiftiging werd uitgeroeid en hij Hitler, is de opperste rechter in Duitschland. Na de rede van Hitler nam Minister Goering nog het woord waarna de Rijks dag een motie aannam waarbij Hitier werd goedgekeurd in zake zijn optreden tegen de oproermakers op 30 Juni 1.1. De rede van Hitier bracht teleurstelling ln het buitenland daar niets dan binnen- landsche aangelegenheden werden aange roerd door Hitler. In den vreemde had men verwacht dat Hitier den terugkeer van Duitschland tot den Volkenbond zou aangekondigd hebben maar over buiten- landsche politiek repte Hitier geen woord. De rede van Hiter bracht den indruk me de dat zijn gezag eerder verzwakt is dan verhoogd, noch dat het Nationaal-Socia- listisch regiem versterkt is. DE ADVOKAAT VAN TORGLER AANGEHOUDEN De advokaat Dr Sack, die gedurende het proces van den Rijksdagbrand met toestemming van de Regeering den Kom- munist Torgler verdedigde, werd aange houden om in het buitenland onbekende redenen. BESCHULDIGINGEN TEGEN EEN VREEMD DIPLOMAAT In zijn rede voor den Rijksdag beschul digde Hitier een vreemd diplomaat ln voeling te zijn getreden met Roehm, von Schleicher en de andere opstandelingen. Algemeen neemt men aan dat Hitier hier de H. Poncet, Fransch gezant te Berlijn, bedoelde. Men verwacht dat de H. Poncet teruggeroepen worden zal. OOK DE LEIDER VAN HET DUITSCH KATHOLIEK JEUGDVERBOND DOODGESCHOTEN Hst ls thans uitgemaakt dat de Heer Adalbert Probs. leider van het Duitsch Katholiek Jeugdverbond, zonder redens of vermoedens van misdrijf, op de tragi sche dag aangehouden en doodgeschoteh werd. Zijn dood werd eerst later bekend gemaakt als zijnde doodgeschoten bij een ontvluchting, maar dit schijnt alleen een uitvluchtsel om den moord te verduiken. BIJ VERGISSING GEFUSILJEERD Op de lijst der veroordeelden stond een zekeren Schmid. De mannen die de taak hadden die veroordeelden op te zoeken trokken op naar het huis van den beken den musicus Willi Schmidt en hielden hem aan. Kort daarop, werd deze gefu- siljeerd alhoewel de echt veroordeelde Schmid. S. A.-leider, reeds drie uren te voren terecht was gesteld. ERGE ZAAK VAN SABOTAGE IN HET DUITSCHE VLIEG WEZEN Twee vliegtuigen van het vliegplein Friedichshafen s.ortten neer en een vijf tiental opzittenden kwamen om. Vermoe delijk werden akten van sabotage ge pleegd aan boord voor hun vertrek. In de loodsen werden bommen gevon den zoodat men meerdere sabotagedaden vreesde. Het vliegtuig werd bezet door troepenafdeelingen en machiengeweren werden er geplaatst. Niet min dan een veertigtal werklieden werden aangehou den. VEREENIGDE STATEN TRAGISCH VERLOOP VAN DEN INDEPENDANCE DAY IN AMERIKA 175 Dooden en duizenden gewonden Ter gelegenheid van de Independance I Day i> in Amerika werden tijdens de fees- j telijkheüen vuurpijlen en sprlngbussen I afgeschoten, doch deze zijn voortijdig ontploft en volgens de jongste berichten hebben zij het leven gekost aan niet min der dan honderd vijf en zeventig men- schen. Naar gemeld wordt telt men te New- York alleen 2.600 gekwetsten. BLOEDIGE STAKINGEN IN BAN FRANCISCO Maandag 1.1. hebben alle vakbonden van San Francisco beslist de algemeene staking in te brengen om meer kracht bij te zetten bij de langdurige staking der dokwerkers van de stad. Meer dan 130.000 arbeiders zijn betrokken bij de algemeene staking. De stakers laten geen voedingsmiddelen de stad binnen komen, plunderen de win kels, gooien de auto's die voedselen ln stad willen brengen om en werpen de voedselen op straat, verhinderen de werk willigen hun werk aan te vatten zoodat een paniekstemming heerscht te San Francisco. Troepen werden ontboden om de po litie bij te staan en zooveel mogelijk de rust te doen handhaven. Bloedige botsin gen hadden reeds plaats en menig staker betaalde het reeds met zijn bloed. De troepen doorkruisen de straten met tanks en machiengeweren en de voedings- middelen worden binnengebracht onder bescherming van machiengeweren. Or- dertusschen heeft de algemeene staking uitbreiding genomen buiten stad en gansch de zeekust wordt bedreigd. Men vreest dat 38 staten zullen betrokken wor den bij de algemeene staking. OOSTENRIJK DE BOOMEN HEBBEN STERKE TAKKEN De opvolger van Dr Steidle, aan het hoofd van de Heimwehren van Tyrol, In genieur Gerber, heeft verklaard dat het geduld van de Heimwehren thans uitge put ls. Men zal er toe gebracht worden ds terroristen op te hangen, zegde hij. Wij zullen hen toonen dat we niet alleen Ijze ren vuisten hebben, maar dat de boomen van Tyrol sterke takken hebben. ENGELAND HONDERDEN VLIEGTUIGEN MEER De Engelsche Regeering heeft besloten hare luchtvloot uit te breiden. Honder den vliegtuigen zullen bijgebouwd wor den in de eerstvolgende jaren en veel nieuwe vliegvelden aangelegd; rond Lon den alleen zullen er vier nieuwe aangelegd worden. MEXICO NIEUWE PRESIDENT GEKOZEN Generaal Lazaro Cardenas is met ge weldige meerderheid tot president der Mexicaansche republiek verkozen. Hij verklaarde de politiek der huidige regee ring te willen voortzetten. Bij de relletjes op den dag der verkie zingen werden twee personen gedood. RUSLAND STAD DIE NIETS VAN DEN OORLOG AFWIST Er bestaat in het Hooge Noorden van het onmetelijke Rusland een stad die se dert 1913 geen enkele vreemdeling in zijn muren heeft binnengelaten. Die lieden le ven daar ondereen zonder zich te bekom meren om de buitenwereld en toen over korten tijd een Russische expeditie er naartoe trok waren de bewoners groote- lijks verwonderd te vernemen dat de Tzaar niet meer aan het bewind van hun land stond en dat een oorlog gansch de wereld op stelten had gezet. SPANJE DE SPANNING MET CATALONIE De landpachtwet waarbij o. m. voor zien wordt dat de pachter het recht heeft in plaats van den eigenaar, zelf den duur van den pacht vast te stellen, ln de Ge- neralteit van Catalonië gestemd en ten strengste afgekeurd door de Spaansche Regeering, brengt van langs om grooter spannng tusschen Cataonië en Spanje. Da Ministers van beide landen hebben verklaard dat zelfs geweld zal gebruikt worden indien zij, elk van hun zijde, geen voldoening bekomen. UITSLAGEN DER RITTEN: 4* Rit, Metx—Belfort, 220 km. 1. Ls- pebie, in 7 u. 16 min. 27 sec.; 2. Mcrelll (1® afz.); 3. Ezauerra; 4. Vietto; 5. Moii- nar; 6. Felicien Vervaecke, allen zelfde tijd; 17. S. Maes. 5* Rit, Belfort—Evian, 293 km. 1. ge lijk: Le Grevès en Speicher, in 9 u. 47 min. 16 sec.; 3. Cazzulani; 4. Magne; 5. Morelli (1® afz.); 6. gelijk: Buchi. Mar- tano, Gestri, De Caluwé, allen zelfde tijd. 6* Rit, EvianAix-les-Bains, 207 km. 1. Speicher, in 6 u. 45 min.; 2. Lapébie; 3. Morelli (1* afz.); 4. De Caluwé; 5. Caz zulani, allen zelfde tijd. 7* Rit, Aix-les-BainsGrenoble, 229 km. 1. Vietto, in 8 u. 40 min. 27 sec.; 2. Martano, in 8 u. 43 min. 50 sec.; 3. Magne, z. t.; 4. Ezquerra, z. t. 8* Rit, GrenobleGap, 102 km. 1. Martano, in 3 u. 28 min. 16 sec.; 2. Magne, in 3 u. 28 min. 23 sec.; 3. Vietto, in 3 u. 28 min. 44 sec.; 4. Vervaecke (1® afz.) z. t. 9" Rit, Gap—Digne, 227 km. 1. Viet- I to, in 8 u. 08 min. 44 sec.2. Molinar, in 8 u. 11 min. 07 sec.; 3. Trueba, z. t.; 4. j Speicher, in 8 u. 15 min. 12 sec.; 5. Mo relli; 6. Martano; 7. Cazzulani; 8. Canar- do; 9. F. Vervaecke, allen in 8.15.12. 10" Rit, DigneNizza, 156 km. 1. Le Grevès, in 4 u. 58 min. 26 sec.; 2. Lapébie, z.t 3. Louviot, z. t.; 4. Vervaecke (1" Afzonderlijke) z. t. 11" Rit, NizzaCannes, 126 km. 1. Vietto, in 4 u. 09 min. 07 sec.; 2. Martano, z. t.; 3. Magne, in 4 u. 12 min. 30 sec.; 4. Trueba, z. t.; 5. Lapebie, in 4 u. 15 min. 26 sec.; 6. Vervaecke Cl" afz.), z. t. 12" Rit, CannesMarseille, 195 km. 1. Lapebie, in 6 u. 49 min. 29 sec.; 2. Stoe- pel, z. t.; 3. Morelli (1" afz.) z. t.; 4. Bon duel, z. t.; 5. Louviot, z. t. 13" Rit, MarseilleMontpellier, 172 km. 1. Speicher, in 5 u. 04 min. 54 sec.; 2. Magne, z. t.; 4. Louviot, z. t.; 5. Bonduel, zefde tijd. 14" Rit, MontpellierPerpignan, 177 km. 1. Lapébie, in 6 u. 33 min. 13 sec.; 2. Le Grevès, zelfde tijd; dan al de anderen in 6 u. 33 min. 13 sec. ALGEMEEN KLASSEMENT NA DEN VEERTIENDE RIT. TE BR1ELEN. 38 Vertrekkers; Woudts, leper; 2. Lefevre, Poelkapelle; Slosse, Staden; 4. Verbeke, leper; 5. Oest- landt; 6. Dewilde; 7. Toulouse; 8. Deltom be; 9. Debaene; 10. Es; 11. Merlevede. TE BRIELEN. Onder de 15 Jaar: I. Beun, Brielen; 2. V. Meurisse; 3. Bekaat L.; 4. Lowynck; 5. Vandepitte; 6. L. Dt- berdt; 7. Monkerhey; 8. Vanhecke. TE POPERINGE. Pameltje-Maan. I dag in de Bruggestraat. 20 Vertrek. ,:ers: 1. Spetebrood Valère, Poperinge; 2. Vanlerberghe Albert, Langemark; 3. Bout. legier Michel, Langemark; 4. Storme Lu. cien, Westnieuwkerke; 5. Hosdey Juie^ Poperinge. «o»- Koers te Langemark (St Juliaan) 8 Julli 1. JEF MOERMAN; Koers te YVijtschate 9 Juli: 1. JEF MOERMAN, altijd cp RIJWIEL «DE BERDT», Te bekomen bij ODIEL DEBERDT, Brielen, Houdt uw rechterzijde. Wij verne men zooeven dat voortaan streng toezicht zal gehouden worden voor wat het gebrui ken van den weg aangaat, inzonderlijk het houden der rechterzijde op bijzondere wegen of banen van groot verkeer, dit om ongelukken te vermijden. Ten andere wordt dit punt bepaald in het reglement op het verkeer dat in voege zal gebracht worden met 1 Oktober e. k. Evenals de vorige jaren, wordt, gedu rende Jull en Augustus, door het Be stuur van Zeewezen, eene reeks ééndaag- sche zeereisjes ingericht, bij vertrek uit Oostende, naar verschillende havens en steden van onze buurlanden. Op heden Zondag 22 dezer, gaat de paketboot Prinses Astrid langsheen de Vlaamsche Kust en Duinkerkc, naar Ka- les. Het vertrek te Oostendë-Kaai is vast gesteld op 9.30 uur en de aankomst voor de terugreis, te Oostende, rond 21 uur. Prijs: fr. 45. Deze excursies bieden de voordeelen van een zeereisje in de beste voorwaarden van komfort aan boord van een der prachtige en snelle paketbooten van ds Oostende-Doverlijn en van een aange naam verblijf van enkele uurtjes in een onzer buursteden, welke vele onzer land- genooten nog niet kennen. Inlichtingen betreffende dezer excursies en ticketten samen met ticketten met 35 vermindering voor het spoorwegtrajekt tot Oostende, zijn te verkrijgen bij de voor naamste reisagentschappen, evenals in de navolgende spoorwegstations: deze van de Kust, te Brugge, Gent'-St-Pieters, Ant- werpen-Centraal, Aalst (Noord), leper, Kortrijk, Moeskroen, Brussel-Noord en Brussel-Zuid iBgaessisaaassKaMaBaas&Basa SMOKKELDRAMA te ROBAAIS Te Robaais, in de Almastraat, kwam Vrijdag nacht een smokkelauto ingereden alswanneer twee tolbeambten op de tree plank sprongen en den voerder wilden dosn stoppen. Deze, Integendeel, zette nog grootere snelheid op en bedreigde de douaniers met een matrak. Alsdan trok een dezer zijn revolver en vuurde twee maal op den voerder, die getroffen in volle borst, neerzeeg. De auto werd aange slagen en de voerder naar een gasthuis overgebracht. Het was een man uit Rijsel. 1. MAGNE Antonin (Fr.) 91 00 56 2. Martano (It.) 91 04 38 3. Vervaecke Felicien (1® afz.) 91 36 27 4. Vietto René (Fr.) 91 37 35 5. Lapébie Roger (Fr.) 91 41 28 6. Morelli (2" afz.) 91 44 26 7. Geyer (D.) 1 91 52 13 8. Speicher (Fr.) 91 52 50 9. Canardo (Sp.-Zw.) 91 55 38 10. Trueba (Sp.-Zw.) 92 00 19 11. Silv-eer Maes (3° afz.) 92 05 55 Wat ze nog te doen hebben: VRIJDAG 20 JULI Vijftiende rit: PerpignanAx-l.-Thermes. ZATERDAG 21 JULI Zestiende rit: Ax-les-ThermesLuchon. ZONDAG 22 JULI Zeventiende rit: LuchonTarbes. MAANDAG 23 JULI Achttiende rit: TarbesPau. TARBES 00.—Km. 11 Uur St-Marie Campan 33.12.15 Barèges Cl.13.20 Argèles-Gazost 87.14.20 Eaux-Bonnes 128.15.35 PAU 172.— 17.30 DINSDAG 24 JULI Rustdag te Pau. WOENSDAG 25 JULI Negentiende rit: PauBordeaux. PAU 00.—Km. 11.— Uur Mont-de-Marsan 83.13.35 Hostens 165.16.05 BORDEAUX 215.— 17.25 DONDERDAG 26 JULI Twintigste rit: Bourdeaux-La Roehelle. BORDEAUX 00.— Km. 12.— Uur Blaye 43.13.40 Saintes 117.— 15.45 Rochefort 154.16.45 LA ROCHELLE 183.— 17.30 VRIJDAG 27 JULI Een en twintigste rit: La RoehelleLa Roche sur YonNantes. Lu? on 52.11.25 La Roche s/Yon 81.— 12.15 La Roche s/Yon 81.12.50 NANTES 164.— 14.55 Deze rit wordt in twee deelen verdeeld: het eerste deel wordt in groep verreden, ht tweede deel, met afzonderlijk vertrek, tijdrijden. ZATERDAG 28 JULI Twee en twintigste rit: NantesCaen. NANTES 00.—Km. 10.—Uur Rennes 103.12.55 Fougères 153.14.15 Mortain 195.15.25 Vire 220.— 16.05 CAEN 275.— 17.35 ZONDAG 29 JULI Drie en twintigste rit: CaenF .rijs. CAEN 00.—Km. 9.—Uur Lisieux 49.10.35 Evreux 123.13.25 Mantes 168.— 14.35 PARIJS 221.— 16.15 -«Oii- UITSLAGEN VAN KOERSEN TE MEENEN. 42 Vertrekkers: 1. De- preitere André, de 40 km. in 1 u. 15 min.; 2. Seynaeve; 3. Vanderstraete; 4. Vanas- sche; 5. Rigole; 6. Vanassche Gerard; 7. Vanackere; 8. Rosseel; 9. Maes Jczef; 10. Maertens; 11. Samyn; 12. Pifroen; 13. Deman; 14. Dendievel; 15. Reynaert. TE MEENEN. 1. Vanassche M.; 2. Vanderstraete; 3. Lymans; 4. Seynaeve; 5. Ramon; 6. Vansteenkiste; 7. Maertens; 8. Van Wynsberghe; 9. Vanassche G.; 10. Vanackere. TE LOMBARDSIJDE. 1. Seys Isi- door; 2. Pylyser Alb.; 3. Tratsaert Isidoor, op 1 min. 48 sec. i TE OOSTDUINKERKE. 1. Alf. Neyt, de 70 km. in 2 u. 11 min.; 2. Pauwels, op 10 sec.; 3. Karei Crabbeels; 4. Hendrik Bordon, op 2 min.; 5. Ernest Vercruysse; 6. Lust; 7. André Ide; 8. René Debrcck, op 6 min.; 9. Marcel Coelus; 10. Marcel Hostem; 11. Alb. Pottier; 12. Bostyn; 13. Coussaert; 14. Monteyne; 15. Dedobbe- laere. TE VLAMERTINGE. 1. Vanslem- brouck, Wervik; 2. D'hert Marcel, FIou- tem-Veurne; 3. Spetebroodt, Poperinge; 4. Vanlerberghe, Langemark; 5. Boutle- gier, Langemark; 6. Schoutteten, Lede- gem; 7. Loyson, Moorslede; 8. Salomez, leper; 9. Versaevel, leper; 10. Gruson, St Jan; 11. Gouwy, leper; 12. Landsheere, leper, Sonneville, leper. Er waren 42 Vertrekkers. TE KORTEMARK. 1. Verschaeve Ju les, Kortemark, in 1 u. 30 min.; 2. Denys Albert, Staden, op 2 min.; 3. Herreman Albert, Kortemark; 4. Clement Henri, Hooglede; 5. Verhelst Albert, Hooglede; 6. Feys Albert, Houthulst; 7. Deschacht Albert, Eekegem; 8. Verleye Richard, Tor hout; 9. Debruyne Jules, Zarren; 10. Ver gote Jozef, Lichtervelde11." Vanoverbeke Willy, Kortemark; 12. Vansteenkiste An dré, Torhout. Prachtige koers van Verschaeve, die won met 2 minuten voorsprong. Deze jon ge renner heeft een prachtige koers ge reden. Vanaf de 2" ronde (er waren 12 ronden)) liep hij weg en vergrootte zijn genomen voorsprong. Onder luid bravo geroep werd hem palm en beker overhan digd. Kortemark telt een renner die veel belooft voor de toekomst. Jules! moed en volharding, ge kunt er komen! Jules! nen grooten proficiat!! Nog een woordje lof aan Herreman Albert dl? 3" eindigde en die het mogelijks nog ver zou kunnen brengen. DE BEI.GEN IN DE YVERELDKAMPIOENSCHAPPEN Woensdagavond vergaderde het Sport, komiteit van den B. W. B. om de renner» aan te duid an die de Belgische kleuren zullen verdedigen op de wereldkampioen schappen te Leipzig in den maand Oogst. Wat de beroepsrenners betreft zijn vier renners bekend, waarvan dria definitief zullen worden aangeduid te Leipzig den dag zalf van het wereldkampioenschap op de baan. Hier hunne namen: Berocpsrenners op de baan: KAERS, DANNEELS, ROELS, BRUNEAU Halve Fond: RONSSE, SEYNAEVE. Beroepsrenners voor de snelheid: SCHERENS, HUYBRECHTS. Liefhebbers voor de snelheid: HEUZY. Liefhebbers op de baan: LOUWAGIE, DEHCIGNE, PAUL ANDR8, KEMMEL. Op ZATERDAG 21 JULI koers voor beginnelingen tot 21 jaar; af stand 25 km.; 450 fr. prijzan en premiën. Inschrijving en aankomst Au Belvédère op den berg. Vertrek te 3 uur. RENINGELST. Op ZONDAG 22 JU- LI, groote velokoers voor beginnelingen (oud-Juniors uitgesloten); 60 km., 500 fr, prijzen en premiën; 120 en bloemtuil, 80 fr. enz. Inschrijving van 3 tot 4 uur bl] Emiel Gouwy, In de Hommelpres ."3ST" Deze koers telt als 10° proef voor het Kritcrium der Hoppestreek BOEZINGE. Op ZONDAG 22 .TULI, Groote Prijs van Boezinge voor Bag nne- lingen. 10GO Fr. prijzen en premiën. Beker voor interclubs met 3 renners. Beker voor Konstructeurs. Inschrijving om 2 uur in da herberg Het zilveren Hoofd HARINGE. Op KERMIS-ZONDAQ 22 JULI, groote velokoers voor alle be ginnelingen (oud-juiors uitgesloten); 50 km.; 500 fr. prijzen en premiën; met me dewerking van de Cigaretten BelgaIn schrijving bij André Couwet, In den Vlaamsehen Leeuw Begin te 4.30 uur. DEERLIJK. Op ZONDAG 22 JULI 1934, te 4 uur, velokoers voor begin nelingen onder de 18 jaar; 40 km., 500 fr. prijzen en premiën. Inschrijving vanaf 3.30 uur ter herberg «Den Ta puit» bl) Paul Deryckere. YVULPEN (Wijk Wulpendamme). Op ZONDAG 22 JULI 1934, velokoers voor alle beginnelingen, Prijs Sigarettan Bel ga. 500 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 15, 15, 10, 5 en 5 fr. Beker Het Nieuwsblad Afstand 50 km. Inschrijving te 3 uur en vertrek te 3.30 uur bij Hektor De Schepper. GELUVELD. Op MAANDAG 23 JU LI, velokoers voor alle onderbeginnelin gen, gegeven door de Vereenigde Herber giers; 300 fr. prijzen en verscheidene pre miën. Afstand 35 km. Inschrijving te 4 uur op de plaats. GELUVELD. Op KERMIS-DINS- DAG 24 JULI, om 5 uur, bij Achille Galoo en Tramstatie, velokoers voor alle begin nelingen; 225 fr. prijzan, verdeeld al» volgt: 70, 55, 40, 25, 15, 10, 5 en 5 fr. BOEZINGE. Op KERMIS-DONDER" DAG 26 JULI, ln de Brugstraat, grootd velokoers, Groote Prijs Brouwerij het Sas ii en Voeders Hanekopvoor alle beginnelingen; 65 km. goede baan; 700 fr. prijzen en premiën. Trui te betwisten ln sprinten. Inschrijving te 2 uur bij Th. Decoene. POPERINGE. Op ZONDAG 29 JU LI 1934, velokoers voor knapen onder de 16 jaar; 200 fr. prijzan bij Maurice De weerdt «Hertog van BrabantTrui aan den overwinnaar. RENINGELST. Op ZONDAG 29 JU LI, groote velokoers voor jongens tot 14 jaar en die de school bijwonen, bij A Taillieu, In Sportwereld Reningelst, 200 fr. prijzan. DEERLIJK. Op ZONDAG 29 JUU 1934, te 13.30 u. Groote Prijs Deerlijk voor Juniors B. W. B.; 3.000 fr. prijzen en pre miën; afstand 128 km. De inschrijvingen mogen van heden af gezonden worden aan Mr. Adr. Versohaate, Bissegem, als ook aan Marcel Deleersnijder, Deerlijk, mits bijvoeging van 5 frank. STAD POPERINGE Op het Plein der GROOTE HEERLIJKHEID OP ZONDAG 5 OOGST 1934 le KOERS. Groote Prij» der Stad Poperinge, 50 km. op eigen kracht met de volgende renners: Demuysere Joseph, Rebry Gaston, Vanhevel Od., Decorte R., Decroix Em, Ghesquiere, Devzers, Catteemv, Hendryckx, Lievens, Oplinus, Bekaert, Decorte M., Schallier, Van daele en Moerman E. 2® KOERS. 16 Ronden afvallings- koers. 3® KOERS. Achtervolging 4 te gen 4. 4" KOERS. werk. Ronde tegen het uur- 5® KOERS. Snelheid. 6® KOERS. 10 Km. punten. 7® KOERS. Omnium tusschen Van- de volgende rennersDemyusere Joseph. Schoone prijzen zullen aan deze wed strijden verbonden zijn. DE INRICHTERS: Notredame Hilaire, Lahaye Hilaire, Masschelein Albert, Vermeulen Ger., Gombert Willy, San- sen Valère, Dupont Charles, Rabatt Gerard, Derynck Maur., Ouaghebeuf Camiile en Bafcop Albert. WH!iaMBaHMIBSSBaiUIi2HHSHa TEGEN MOTOR TERECHT EEN AUTOWAGEN KOMT TE LANGEMARK Dinsdag rond 12 uur kwam de genaain* de Baert Achiel uit de richting van Iep:* te Langemark, wijk Sebastopol, met zijn motorvoertuig (side-car) gereden. Op ze* ker oogenblik moest vernoemde zijn mot» stil leggen om aan eene natuurlijke be* hoefte te voldoen. Intusschen kwam er uit de tegenoverge stelde richting een auto-kamionnette aan gehold, dewelke door het springen van een band, een zwenking maakte en tegen <Jj side-car aanbotste met het gevolg dat d« moto alsook het zijspan ln brand scboo» en gansch door het vuur verteerd is. D» noodige vaststellingen werden gedaan do® de plaatselijke politie. De schade beloop» rond de 6.000 fr.

De Halle (1925-1940) | 1934 | | pagina 4