De Feestdag der Pompiers te Poperinge op Zondag 2 September 1934. «MINIMAX» Eischt den Ontroomer Melotte VOORUITGANG OP RADIOGEBIED fr 120 MILJOEN... EEN UITERST WELGELUKTE DAG l Ter gelegenheid van het 71-jarig bestaan van het Vrijwillig Pompiers korps te Poperinge, het 25-jarig of- flcierschap van hun bevelhebber Heer Felicien Blanckaert en het 26e Zo- merkongres van den Bond der Pom piers van West-Vlaanderen werd een grootsch feest op touw gezet te Po peringe Zondag 1.1. Gansch de bevolking had haren steun toegezegd en vierde mede; bijna geen enkel huis of gebouw waar niet de vlag uitgestoken werd als deel name en als welkomgroet aan de vreemde korpsen. OP DEN VOORAVOND Op den vooravond, vanaf 18 uur, werd het feest aangekondigd door het losbranden der kanonnen aan de ver scheidene hoeken der stad. Van op den toren van het Stadhuis had een blij klaroenconcert plaats. Talrijk was de bevolking opgekomen op de Groo- te Markt om de aankondigingsplech tigheden van het feest bij te wonen. DE FEESTDAG Het was pas 5.30 uur in den vroe gen morgen of het gerommel van de kanonnetjes van stad deed menigeen in den geest prenten dat een mooie uit zijn bed opspringen en meteen dag in het verschiet was. Zeker had de heer en meester van het weder het feest voorzien want een heerlijke zomerdag rees op. Te 9.30 uur werd de tentoonstelling der keuren en andere dokumenten betrek hebbende op het Pompiers- I korps van stad, met betrek op veel vroegere eeuwen, geopend in de lo- I kalen van het Stadhuis. De ten toon gestelde stukken waren uiterst be langwekkend en menig bezoeker boei de zich diep in de studie die hem daar wachtte, en waar de Heer Oscar Fiers, Stadsarchivaris en bedreven deskundige in het ontcijferen van oude handschriften, bereidwillig allen uitleg gaf. Op het Stadhuis vergaderden te 10.30 uur de leden van het bestuur van den West-Vlaamschen Bond, on- I der Voorzitterschap van M. Goethals. Verschillende zeer belangrijke beslis singen werden er genomen. Namens den W.-Vlaamschen Pom- piersbond werd te 10.55 u. een bloe- menkroon neergelegd aan het Stand beeld der Gesneuvelden der stad en een door den Heer Blanckaert Feli cien, Bevelhebber van het Stedelijk Pompierskorps, in naam van het gan- sche korps. Namen deel aan de hulde de verscheidene Pompiersoverheden reeds in stad aanwezig alsook eene afvaardiging der Stadsoverheden, Nestor Lahaye, Schepenen en Leden van den Gemeenteraad. De Heer Nes tor Lahaye, Burgemeester, dankte de HH. Bevelhebbers der verscheidene Pompierskorpsen die de stad hadden willen vereeren met hunne tegen woordigheid. De Heer Goethals, Voorzitter van den West-Vlaamschen Pompiersbond, dankte den Heer Burgemeester om de blijken van genegenheid betoo-nd BBOBBmSlaBBnBaBB ln stad aan de pompiers der vreemde korpsen en verklaarde dat iedere pompier zich ten huize gevoelde en uiterst welgekomen was in de stad Poperinge. Na het schenken van den eerewijn en een laatsten heildronk togen de HH. Overheden tot op de tribune vóór het Stadhuis om den in aantocht zijnden stoet in oogenschouw te ne men. Brand ls bijna altijd een gevolg van onvoorzichtigheid of nalatigheid. Opletten is de leuze en wie kan, schaffe zich een eigen draagbaar bluschapparaat aan. Veel rampen zouden vermeden zijn kon men bij het begin het ontstane vuur dpel- matig bestrijden. DE REDDINGSOEFENINGEN. DE REDDÏNGSOEFENÏNGEN VAN TE PANNE. Door een zak laat men de personen die boven zijn naar beneden glijden. De Bevelhebber van Poper!-~ '-»* «en bloemenkien. neder Mj het Standbeeld der Oorlogsgesneuvelden. Intusschen hadden de flrmas S.A.B.M.I. en Minimax gespe cialiseerd in het vervaardigen van bluschtoestellen, demonstraties gege ven op de Groote Markt om de de gelijkheid van hun materiaal voor oogen te brengen. De firma S.A.B.M.I.N. V., 41, Paleizenstraat, Brussel, die allerlei vuuruitdoovers zoowel groote als klei ne vervaardigt, stelde een groot toe stel voor, geplaatst op twee wielen. In enkele stonden was een groot aan gemaakt vuur uitgedoofd. Geen enkel groot nijverheidsgesticht zou zulk toe stel mogen missen om een eerste strijdmiddel te hebben tegen alle mogelijk brandgevaar. Daarna was het de beurt der firma Minimax agent te Poperinge Heer Octave Devos, Casselstraat, die haar met de handdraagbare bluschtoestel len voorstelde. Met een nieuw aan gemaakt vuur werd met de Mini- max»-toestellen ook korte metten ge maakt waarbij nogeens bewezen werd dat in ieder huis soortgelijk vuuruit- doover diende aanwezig om alle be gin van brand terstond te keer te gaan in afwachting dat de pompiers worden verwittigd en toekomen. Me nige groote brand zou aldus verme den worden. De Algemeene Zomervergadering van den West-Vlaamschen Pompiers- bond werd gehouden in de feestzaal van het Stadhuis te 11 uur. 68 Korp sen waren vertegenwoordigd. Onder de aanwezigen bemerkte men o.m. de Heer Paul Dauby, Algemeen Sekreta ris van de Koninklijke Belgische Brandweer, Heer Van Hoenacker, Oud-Voorzitter van den West-Vlaam schen Pompiersbond, enz. Voorzitter Goethals opende de ver- - gadering en dankte de aanwezigen om hunne talrijke opkomst. Hij stel de met genoegen de aanwezigheid 'vast van verschillende Officieren uit i andere gemeenten, o. a. Onder-Luite- 'nant Dauby voornoemd; Kapiteins Janssens, uit Welkenraedt; Verdur- me, uit St Niklaas; Baudts, uit Tem- sche, ensi. De Sekretaris-Bestuurder Kapitein Decour gaf lezing van het verslag der laatste bestuurs- en algemeene ver gaderingen, en zette den toestand van de kas uiteen. Een storm van toejuichingen be groette de mededeeling dat het ver mogen van den Bond tot boven de honderd duizend frank was gestegen. De beslissing van het bestuur be treffende het verwerpen van een voor stel'tot herverzekering, wordt eenpa- 'rig bevestigd. De pompiers die zouden hulp gaan bieden op een naburige gemeente waar j geen brandweer bestaat, zouden bij gebeurlijk ongeval niet door de ver zekeringskas van den Bond kunnen vergoed worden, tenzij de gemeente waar hulp wordt geboden bij den Bond is aangesloten en de premie van 10 centiem per woonst betaalt. Nadat nog enkele andere belangrijke punten zijn besproken, wordt lezing gegeven van een telegram van Kapi tein Scheerlinck, uit Deinze, Voorzit ter van den Oost-Vlaamschen Bond en die door ziekte belet was. De Voor zitter drukt den wensch uit den sym pathieken Kapitein Scheerlinck bij de naaste vergadering heelemaal her steld, opnieuw in hun midden te mo gen ontvangen. Vóór de vergadering uiteen ging, vroeg Sekretaris Dauby één minuut Ingetogen stilte tot nagedachtenis van de drie Borgerhoutsche makkers die onlangs als slachtoffers van den plicht een ijselijken dood vonden. Te 11.30 uur nam de Koninklijke Philharmonie van Poperinge plaats op de kiosk op de Groote Markt en gaf er, onder leiding van den Heer Moreau, een puik concert dat veel bijval verwierf. HET FEESTMAAL Met den middag had in de groote zaal van «Palace Hotel» een feest maal plaats waar de Korpsoverheden der Pompiers en de Stedelijke Over heden van Poperinge, een 85 ge- noodigden in het geheel, -aanwezig waren. Onder de aanwezigen bemerkte men den Heer Vandenbroucke Victor, uit Kuurne, Eere-Bevelhebber van het korps van Kuurne, die 88 jaren telt en steeds zijn geliefde korps en den West-Vlaamschen Bond met harte ter zijde staat. LTusschenin d« smakelijke gerech ten werden enkele toespraken geuit. De Heer Goethals, van Moeskroen, Voorzitter van den West-Vlaamschen Pompiersbond, nam eerst het woord om een hulde te brengen aan den Heer Decour, van Komen, Schrijver van den West-Vlaamschen Pompiers bond sedert 35 jaar, die zijn ambt waarneemt met grooten ijver en werkzaamheid en een grooten dank verdient voor zijn offervaardigheid en de talrijke bewezen diensten in den loop dier 35 jaren. Een mooi portret werd den Heer Decour aangeboden bij deze hulde. Een dankwoord stuurde de Heer Goethals ook nog naar den Heer Obyn, Algemeen Sekretaris der Fede ratie der Pompiers van Belgie om den steun dien hij altijd verleende en dien hij naar aller wensch steeds voorts zal willen verleenen, ten bate van den West-Vlaamschen Bond. Heer Blanckaert, Bevelhebber van het Poperingsche Pompierkorps, bood nu aan den Heer Decour eene prach tige bloemengarve aan met een wel gepast huidewoord, dit in naam van het Korps van Poperinge. Heer Vandooren, Schepen der Stad, brengt ter kennis dat de stad Pope ringe 90.000 fr. uitgaf om het Pom pierskorps der stad een degelijke uit rusting te bezorgen, wenscht den Heer Bevelhebber Blanckaert geluk en stelt een heildronk voor aan het adres van den Koning, op het welzijn van den West-Vlaamschen Bond en de ge zondheid van hun gevierden Bevel hebber Heer Blanckaert. Heer Blanckaert bedankt liertelijk den Heer Schepen Vandooren en het Stadsbestuur om zijn doeltreffende hulp bij de verbetering van blusch- materiaal aangebracht; verder be dankt hij in eigen naam, er op wij zend dat wat hij bij het Pompiers korps deed, door hem steeds aanzien was als een plicht en dat hij in 't vervolg met genoegen zich steeds daarvoor ten beste zal stellen. Met langdurig handgeklap werden deze woorden toegejuicht. Door het Bestuur van het korps van Kuurne worden dan bloemen garven aangeboden aan den Heer Bevelhebber Blanckaert en aan den Heer Decour, Schrijver van den West- Vlaamschen Bond. Heer Decour bedankt dan en stuurt enkele woorden tot de aanwezige Fransche Pompiersoverheden daar aanwezig en verzekert hun de hulp van den broederbond. Een heildronk wordt voorgesteld aan den Heer Goethals en den Heer Victor Vandenbroucke, Ouderdoms deken der vergadering. Heer Marcel Debusschere, Bevel hebber van het Pompierskorps te Roeselare, neemt ook het woord om aan den Bevelhebber en het Korps van Poperinge, alsook aan de bevol king te bedanken om het gul onthaal dat heden aan de Pompiers te beurt is gevallen in de stad en dankt de pers die heeft medegewerkt om het feest te doen wellukken en heinde en verre te verkondigen. Een hulde brengt hij ook aan de aanwezige Dames en aan alle Echt- genooten der Pompiers in het alge meen, die hun mannen deel laten maken van een korps waar de zelf verloochening zoo dikwijls gevraagd wordt en het leven van de leden soms in gevaar wordt gebracht. Tusschenin was het Muziekkorps van Kuurne in de zaal getreden, bood er bloemen aan Bevelhebber Blan ckaert en gaf er een paar arias te hooren. We moeten er nog aan toe voegen dat elk zich het feestmaal ten beste liet smaken en dat de Heer E. Du- ponselle, eigenaar van «Palace Hotel», alle geluk dient gewenscht om het fijne gastmaal. DE STOET Nog was net banket niet ten einde, of vormde zich de stoet die door de straten der stad trekken zou. Een vijftigtal korpsen namen deel aan den optocht wijl de korpsen die in geschreven waren voor de vrije oefe ningen zich gereed maakten om de werkzaamheden aan te vangen. Aan den stoet namen ook deel de bei de muziekmaatschappijen van Pope ringe. Men schat dat ruim duizend pom piers in den stoet meestapten. Te 18 uur werden de Pompiers- overheden ontvangen op het Stad huis door den Heer Burgemeester Pas was de stoet voorbijgetrokken of werd een aanvang genomen met de vrije oefeneningen. Volgende korpsen ijverden om ter meest: Geel, Marquette (Fr.), Waas ten, Gullegem. Kuurne, Lauwe, Mee- nen, Vlamertinge, Roeselare, Loos (Frankr.), De Panne, Wervik, Pope ringe. De oefeningen waren ten zeerste belangwekkend en de talrijke schaar toeschouwers die binst gansch den duur der werkzaamheden deze bieef volgen gaf er het beste bewiis van hoe boeiend de reddings- en blusch- oefeningen waren. We willen niemand in 't bijzonder hier noemen; alle deelnemende korp sen gaven bewijs van flinke drillin gen, het was ons een groot genoegen te zien dat alle korpsen steeds in state zijn alle brandrampen rap en doelmatig te bestrijden. Op de Markt was een houten huis opgetimmerd waar de reddingsoefenmaen geschiedden. Laten we terloops aanhalen dat Roeselare over eenige jaren te Kaies (Frankrijk) deelnam aan een inter nationale prijskamp uitgegeven voor alle pompierskorpsen van Frankrijk Engeland en Belgie en er de eerste gerangschikt werd. Om terug te keeren op de oefenin gen te Poperinge gegeven, moeten we to'ch een bijzonder woordje zeggen over de flinke mannen van Vlamer tinge die met hunne handpomp even rap het vuur ten strijde gingen ais de andere korpsen voorzien van mo- torpompen. Bevelhebber Veys, profi ciat met uw mannen. En de vreemde korpsen zullen het ons ook niet ten kwade duiden zoo we ons stedelijk korps ook een bloem pje geven. Poperinge beschikte over al zijn materiaal en de groote ladder en kon dus krachtiger betoog geven dan de andere korpsen. Wat Poperinge voorstelde was het volgende: In een werkmanshuis ont staat brand wijl vader naar zijn werk is en moeder naar de vroeg- markt; de twee kinders zijn nog bo ven; de pompiers komen aan en gaan den strijd aan tegen het vuur; de moeder heeft de ramp verno men en komt wanhopig toegeloopen; de pompiers redden de kinderen en geven die aan de beproefde moe der terug. Dit werk werd naar ieders voldoe ning uitgevoerd en hoewel pijn lijke voorstelling bracht de gees tige noot in dit deel van het pro gramma. DE REDDINGSOEFENINGEN VAN l'OPERINGE. De moeder met haar gered jongste kindje. Kortom de talrijke aanwezigen ble ven vast alle oefeningen volgen en elke deelnemende groep werd welge meend toegejuicht. Ieder korps had iets speciaal te toonen en we gelooven wel dat de reddingszaak van De Panne voor alle korpsen eene prachtige aanwinst zou zijn. De oefeningen gaven volgenden uitslag Tijden genomen met chronometer waar op de verschillende Pompierskorpsen in werking waren. De tijden loopen van het oogenblik dat alarm geblazen werddan moest de spuit nog een honderdtal me ters verplaatst worden de slangen aan gelegd, de pomp in gang gestoken wor den en het begin van spuiten. Poperinge, 0,44 minutenVlamer tinge, 1,16; Wervik, 1,29; Lauwe, 1,32; Meenen 1,33; Roeselare, 1,42; Gullegem, 1,43; Kuurne, 1,50 Waasten, 1,55; Marquette, 2,32: Geel, 2,38Loos, 3,10, deed eerst 2 minuten reddingen en had een 300-tal liters wa ter in eén vergaarbak- op autoDe Panne, 4,20, had moeilijkheden met den moteur der pomp. Aan alle deelnemende Korpsen werd een beker toegekend. Het kunstwerk ge schonken door de «Ford Cie werd toe gekend aan het Pompierskorps van Po peringe. De trekking der premiën en toe reiking der prijzen op het Stadhuis lokte nogmaals veel belangstellenden en wakkerde de geestdrift aan der pompiers die door hun korps een prijs zagen weghalen. Het was bijna 19 uur alswanneer Poperinge de laatste oefening had uitgevoerd en de Harmonie «Ypriana» haar concert ten beste geven kon. Een bijzonder woordje van geluk- wenschen aan den Heer Bestuurder Deridder en aan alle uitvoerende le den om de kunstige uitvoering^ Zeker is Ypriana een der beste muziek maatschappijen der streek. Te 20 uur was het de beurt aan het Katholiek Muziek der stad. Veel Volk was er en met de meeste aandacht werd het mooie concert, gegeven on der de kundige leiding van Heer Ka- rel Heylbroeck, Professor aan het Conservatorium van Gent, aanhoord door de talrijke aanwezigen. Ons Ka tholiek Muziek gaf weer bewijs van zijn aanhoudenden vooruitgang op kunstgebied. Onmiddellijk na het concert wer den weluitgevoerde luchtakrobatiën de vele aanwezigen ten beste gege ven. Tusschen .de verscheidene boei ende nummers der akrobatiën kregen we nog een mooi vuurwerk. Waarlijk, Zondag 1.1. was een heer lijke dag voor de Pompiers en de be volking der stad, en ook voor de ver scheidene korpsen die hun medewer king hadden verleend tot het wei- lukken van het feest en Pompiers- kongres. De Inrichters en de deelnemende Kprpsen halen eere van hun werk. Alle oefeningen en schikkingen werden heel den dag door aan het publiek medegedeeld bij middel van een luidspreker geplaatst op het Stad huis door Heer Lucien De Puydt, Radio-Fabrikant, Poperinge. PIJNLIJK TUSSCHENVERHAAL Wie de oefeningen hier bijwoonde glimlachte wel eens toen bij de oefe ning van Poperinge, de moeder op trad; bij het maken van dit verslag valt ons een dagblad van Dinsdag onder de hand waar we lezen: Te Ernst, in Holland, onstond brand in eene hoeve; de moeder, weduwe, was naar het veld; de vijf kleinste kindertjes waren tehuis toen de brand begon; een 9-jarig meisje kon haar 3-jarig zustertje redden maar de drie kleinste kindjes 4, 5 en 6 jaar, kwamen in de vlammen om. Toen de moeder tehuis kwam vond ze de drie lijkjes in de schuur onderge bracht. De kindjes hadden met stek jes gespeeld. Het personeel had het ontstaan bemerkt maar moest te ver om emmers en water om op tijd de vlammen uit te dooven. En we dachten aan de oefeningen van Zondag,... en hoe we in onze streek ons mogen verheugen over welingerichte Pompierskorpsen. Ouders, laat nooit geen stekjes in bereik van kinders. Dat iedereen steeds voorzichtig te werke ga met petroollampen, .pijpen en cigaretten. Kunststuk aangeboden door de Ford Motor C" (Belgium) Antwerpen en gewonnen door Poperinge. DE Vl'URITMlOOVTNGEN MET MINIMAX GROOTE VLAMMEN ln een cogv/enk uitgedoofd met MINIMAX »-apparaat. Dit zichtje, Zondag 1.1. getrokken op de Groote Markt, geeft een klein ge dacht van wat een Minimax a-apparaat kan uitdooven. Een stapel hout, al binnen opgevuld met houtafval, begoten met teer en es sence werd in brand gestoken. Het vuur joeg meters hoog en zond dikke rookwolken over heel de Markt. «Minimax» begon zijn werk en in .korte stonden was van rook en vuur geen spraak meer. Beter bewijs der degelijkheid van die branduitdoovers kon niet gegeven wor den. Alle begin van braad kan men daar mede overmeesteren. Geen handelshuis of landhuis zou daar mogen zonder zijn. Draagbare Bluschapparaten bewezen overal hunne voortreffe lijkheid. - Vraagt inlichtingen bij OCTAAF DEVOS, Casselstraat, 32, Poperinge. SS&B&SBSBZaSBBBSfcBSaSSSSaaSK BELGISCHE FABRIEK VAN CHICOREIWYPPELIER-TAFFIN iBsasssssssGsaEsaxsBaaBSSsss De triomf der NATIONALE RADIOELECTRISCHE FABRIEK De bijval door de F.N.R. in 't 6" Sa lon der T.S.F. van Brussel behaald is buiten alle vergelijkingen. De menigte der bezoekers heeft de groote poging, door de nationale fa- frikatie gedaan, kunnen beseffen zoo wel voor de prijzen als de kwaliteit. De F.N.R. Superheterodynen waar van de technische en mekanische su perioriteit verre de vreemde fabrika- tie overtreft, worden aan 't publiek 50 beterkoop verkocht dan al wat in 't 6e Salon der T.S.F. aangeboden is. Deze wonderbare uitslagen zijn te danken aan een standarisatie tot het uiterste doorgevoerd, een vervaardi- gingsmethode en een machtig grond stoffen koopsvermogen der Nationale Radioelektrische Fabriek. De Super F. N. R. ontworpen door Belgische ingenieurs, sinds 15 jaar in de radio gespecialiseerd, zijn door Belgisch personeel, met Belgisch ma teriaal en Belgisch kapitaal verwe zenlijkt. Meer dan welk ander zullen ze ge- heele voldoening aan de Belgische luisteraars geven. Super F.N.R. 5 (5 lampen), (gewaar borgde ontvangst van 90 Europeesche stations) 1150 fr.; Super F.N.R. 6 (6 lampen) 1850 fr.; Super F.N.R. 7 (7 lampen) 2350 fr. De lampen die de Super F.N.R. uit rusten worden door de Nationale Ra dioelektrische Fabriek voor een nor male werking van 6 maanden ge waarborgd, 't zij het dubbel van de waarborg op de Europeesche lampen. Ons een gedacht willende vormen der verschillende verbeteringen op radio- gebied, hebben wij niet beter kunnen doen, dan ons te wenden tot den be stuurder van de belangrijkste radiofa- briek van België. Heer Bestuurdert zijn er dit jaar nieuwigheden aan te stippen in de draad- looze? Stellig, alhoewel niet veel, daar de meeste fabrikanten in deze moeilijke tij den van ekonomische aanpassing aarze len om groote bedragen aan opzoekingen te besteden. En bij U, Heer Bestuurder? Onze uitgebreide instellingen met hunne laboratoria te Londen, Parijs en' Antwerpen zijn gehouden, in hunne op zoekingen een groote aktiviteit aan den dag te leggen. De minste gelegenheid om eene verbetering aan onze radiotoestellen te brengen, wordt door onze ingenieurs te baat genomen, met het gevolg dat we voor dit seizoen, eene reeks posten op de markt brengen, die nog zoo vlug niet zullen ge ëvenaard worden, omdat zij de vrucht zijn van onvermoeibare en doorgedrevene stu dies. Indien ik U mag vragen, onze Stand in de Radiotentoonstelling te Brussel met een bezoek te vereeren, zult U daar de overtuiging opdoen van de echtheid mij ner gezegdens. Wij hebben aan dit vriendelijk verzoek gevolg gegeven en een bezoek gebracht aan den stand van BELL TELEPHONE en wij zijn het de waarheid verschuldigd te zeggen, dat de RADIO-BELL toestel len, pareltjes zijn van klank en zuiver heid. Onder andere, is er een toestel daj werkt met dubbele schaal, eene waarop de golflengten met een wijzer aangeduid worden, en de tweede waarop de namen der zenders staan. Beiden werken volko men gelijktijdig. Deze nieuwigheid (eenig In zijn aard) lost de moeilijkheden op, iaS&SSrSS?&3BSaSHCB22S3933"K voortspruitende uit het dikwijls verande. ren der golflengten van zenders. De BELL TELEPHONE bewijst eens te meer dat dé Belgische radio-nijverheid in niets tegenover de buitenlandsche tea achter hoaft te blijven. taaiBaEsaBnaEKvaBflauaaiim WAPENFABRIKANTEN KENNEN GEEN VADERLAND Een subcommissie van des Amerikaan- schen Senaat stelde een onderzoek in over de Amerikaansche wapenindustrie. De feiten die door de commissie aan den dag zijn gekomen zijn echt schandalig en a*. stootend. Het werd bewezen dat de Ame. rikaansche en de Engelsche wapenindu- strie in goede betrekking werkten en dat de winsten wederzijds gemaakt aan bei de te goed kwamen. De wapenfabrieken kennen geen vaderland meer en betreffen en geheimen van hot eene land worden voor geld ter hand gesteld van andere lan den. Wapens worden gemaakt voor alle landen zonder onderscheid, als ze maar geld opbrengen. Onder de mannen wier naam werd ver. meld komt de naam voor van Basil Zo» haroff, die van den gruwelijken oorlog van 1914-1918 gebruik maakte Gm zich een ontzaggelijk fortuin te verwerven met het bloed van de verscheidene ln oorlog zijnde volkeren. tï03BHHH33Si8SSE82aH122B32S«l VOLGENS WIJ VERNEMEN van verscheidene Iandbouwktm. digen, zal er dit jaar, voor de graangewassen alleen, zooveel POTASCH toegepast worden, als er ver!edr,-j jaar gebruikt is voor al de teelten te zamen, DflBXBS3BES3B9BiS&SSan!BaSZBEBi| GOUDEN BRUILOFT TE PROVEN. Zaterdag 1 September 1.1. werd te Proven de Gouden Bruiloft gevierd ci« echtelingen David Charles en Dutnon Rosalie. 's Morgens woonden zij cea Plechtige Mis van dankzegging o;j sn de parochiale kerk. Onze foto «telt de gelukkige Jubilarissen voor midden hun famiiie. Wtj sta ren hen onze beste gelukwenschen cn nog merig jaar gelukkig samenzijn, 9iaa2SaeaSBEBBBBBiaDE3B3aBaaEES!3ISB2£ii9BSaaSSaHUSSB2B5iS»££S2l OEFENINGEN TEGEN GASAANVALLEN TE BRUSSEL Te Brussel werd Woensdag 1.1. begon nen met oefeningen tegen gasaanvallen boven den omtrek van Brussel. Vlieg tuigen zweegden boven de verscheidene gewesten die in schijn onderhevig waren aan een aanval en lieten zoogezegd bom men vallen die gas verspreidden of brand stichtten. De gestichte beschermingsorga nismen tot het redden cn verplegen van de slachtoffers van de aanvallen uil dt lucht waren druk in de weer om de ge meende gekwetsten en zieken getrdft'c. door de gassen te ontruimen cn te ver plegen. De verscheidene phasen van de oefe ningen werden door een groote menigte gevolgd met veel belangstelling. Alle* verliep zonder eenige incidenten. Onze foto veri-ont hoe de gemaskerde en speciaal verkleede redders een gemeende zieke wegbrengen. BSSaSHlBX? I3ll3S223B»X£!9S33fil.aEB3Si3BB£BHDaBBiZlSEBSia£S33253B9 HULDIGING SCHERENS EN KAERS TE LEUVEN Maandag werden onze twee wereldkampioenen Scherens en Kaers t'e Leuven op een koninklijke wijze ontvangen. Aan het station werd een stoet gevormd bestaande uit verscheidene maatschappijen. De kampioenen legden bloemeuruikcri neer aan den voet van het gedenkteeken der dooden op de Martclarcnplaats. Vervolgens begaf men zich naar het Stadhuis waar een ontvangst plaats haiL Een andere ontvangst had plaats in liet lokaal van «Stoempcrsclub». Sche rens en Kaers dankten om al dat cerebetoon. De Wereldkampioenen Scherens en Kaers drinken den eerewijn. met verlaagden draaibaren melkbak. zullen eerlang uitgedeeld worden door de KOLONIALE LOTERIJ. De krioelende massa bij de huldiging der Wereldkampioenen Kaers en Schereo*

De Halle (1925-1940) | 1934 | | pagina 2