Forte=Brune| Grondkrediet van Belgie WULVERINGEM Feys-Callewaert's Vraagt overal] zijn jbestebier 'EXTRA'I IN 'T BINNENLAND Rond het werk der Regeering SPORTKRONIEK iHiHauiuiuHinnaiiii LAATSTE BERICHTEN fSTERFGEVAL RECHTBANK VAN IEPER (VERVOLG) Slagen, bedreigingen. Dehouck Jo zef, van PoperiE*?. wordt beticht op 11 Februari 11. slagen toegebracht te hebben aan Danin René. Deze wordt beticht ze kere Dumoulin Celine beleedigd te heb ben De rechtbank veroordeelt Dehouck Jozef tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten. Dsman René wordt tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang veroor deeld. Eender voorwaarde voor de beide betichten. Eerroof. Vanlaten Bertha, van Ko- aer., heeft zich aan eerroof in het open baar, jegens Bulteel Jeanne plichtig ge- taaalc.. op 6 Februari 1935. De rechtbank veroordeelt da betichte tot 350 fr. boete cf 15 dagen gevang en tot de kosten; vooi v/aardeiijk gedurende 3 jaar. Ourrgelmatisb'. den. valsciar bilans, enz. rVoor de rechtbank werd de zaak op geroepen ten laste van Dum. Valeer, PUI. Victor, Dep. Remi. Hofl. Emiel, Gesqu. Henri. Al der w. Georges en Verl. Gaston, allen beheerder van het Vlaainsch Huis te Wervik. Zij worden beticht de bceken niet regelmatig gehouden te hebben, van enkele bankbreuk, van opmaken van val se h: bilans en valsche schattingen van onroerende goederen. De eerste betichte Dum. Valeer had op ontvangen sommen <te aandeelen uitbetaald van leden zijner familie (zuster Elsa en broeders Paul en Georges) alsook zijn eigene aandeelen terugbetaald. Dit geld werd naderhand, evenals dit door andere beheerders ont vangen. aan den Curator der faling terug bezorgd. In zijn rekwisitorium zegde de Heer Prokureur des Konings enkel straf te willen vragen tegen de beheerders die moesten dienen te weten wat er hun te doen stond. Na de pleidooien werd de zaak voor uitspraak verschoven. Zachtaardig vrouwtje. Deberdt Irma. van Wijtsehate, is beticht slagen toe gebracht te hebben aan Baeld? Nestor en zijne vrouw Elias Zélemia. ook deze te hebben beleedigd. Baelde, die 8 dagen ■werkonbekwaam was, stelt zich als bur gerlijke partij aan en vraagt 75 fr. 1 fr. schadevergoeding. Zulks gebeurde op 17 Februari 11. De rechtbank veroordeelt den betichte met aanneming van verzachten de omstandigheden voor het feit A tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang; voor het feit B tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang; voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Daarbij moet zij aan d; burgerlijke partij 50 fr. als schadevergoeding betalen, alsook de kosten der aanstelling. WederzijUsche slagen. Verslype Ir ma. Lebbe Gerard, beiden van Poperinge, en Desmidt Georges, van Elverdinge, worden beticht; Verslype slagen toege bracht te hebben aan Desmidt en hem beleedigd te hebben; Lebbe slagen aan Desmidt te hebben toegebracht; Desmidt van slagen en beleedigingen jegens Ver slype. Daar het leit ten laste van Lebbe niet genoegzaam bewezen is bekomt deze vrijspraak. Versisme en Desmidt worden elk tot 2 maal 70 fr. boete of 2 maal 2 da gen gevang veroordeeld; Verslype krijgt nog 105 fr. beete cf 3 dagen gevang; voor waardelijk gedurende 1 jaar voor de 2 be tichten. Slagen en bedreigingen. Carpentier Maurice en Marcel, van Hooglede, staan terecht, de eerste wegens slagen aan Ver- kindere Alberic op 16 Februari 11.; de tweede had hem met een greep bedreigd. Voer het feit A wordt Maurits tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld; voor het feit B tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; Marcel voor het feit C wordt tot 350 fr. bcete of 15 dagen gevang veroor deeld. Voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor beiden. Aan de burgerlijke partij Verkiv.dere moeten zij de gevraagde frank als schadevergoeding betalen en de kos ten der aanstelling. Slagen. CarnieT Charles, herbergier, en Vandommel Prosper, huisbewaarder, be:'ten. van Poperinge, worden beticht op 25 Februari slagen te hebben toegebracht aan Ryck'waert Maurice, die wees op eer onbetamelijke daad. door Vandommel be gaan. Deze stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 500 fr. schadevergoeding. De rechtbank veroordeelt beide betichten elk tot 350 fr. boete cf 15 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde; alsook tot het betalen van 250 fr. schade vergoeding en de kosten der aanstelling. Vrijspraak. Deschuytter Pierre, van W et ou, Ridey Maurits, insgelijks van Watou en Flipts Maurits. van leper, wer den te Loker door de rijkswacht in be tichting gesteld wegens het vervoer van vechthaans in zakken in plaats van in manden. De verdediger van Flipts legde soortgelijke zak aan de rechtbank voor, waarop de Heer Voorzitter Vandervliedt, oordeelende dat de betichting niet kan weerhouden worden, de drie betichten vrijsprak. Ledrog in gewicht. Samyn Jules, Mies Raoul en Debusschere Edward, al len van Roeselare, worden vervolgd we gens het bezigen op de markt van leper, eener schaal die onjuist is en wegens be drog in het gewicht. Samyn en Debus schere zijn in dienst van Maes die als burgerlijk verantwoordelijk moet ver schijnen. Na Vc -hoor der getuigen en plei dooi der verdediging, beslist de rechtbank cp 21 Juni uitspraak te' deen. Jagen met een lichtbak. Bouckaert Cyriel, van Zonnebeke, werd door Sercu Marcel, veldwachter, betrapt terwijl hij op de jacht van den Heer Baron de Vinck met een lichtbak, op het gehucht Hooghe, aan het jagen was. De rechtbank veroor deelt Bouckaert bij verstek tot 2.8CO fr. of 15 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Slagen. Ten gevolge van een oude veste had Beaumont Karei, van Geluwe, slagen toegebracht aan Dumoulin Joseph en zijne vrouw, op 26 April laatst. De rechtbank spreekt betichte vrij voor het feit A en voor het feit B wordt hij tot 182 fr. bcete of 8 dagen gevang veroor deeld en tot de kosten; zonder voor waarde. Wtderzijdsche slagen. Bondue Ge rard en Leblond Ernest, beiden van Waasten, worden beticht elkaar op 28 Januari slagen toegebracht te hebben. De rechtbank veroordeelt Bondue tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang; voor waardelijk gedurende 5 jaar. Leblond wordt tot 1C5 fr. boete of 3 dagen gevang veroordeeld; voorwaardelijk gedurend 1 jaar. Verzonden zonder kosten. Belpaire Jan, van Waasten, en Adam Henri, van Meecen, werden beticht in Januari 1935 te Wijtsehate zonder toelating boomen geveld te hebben ten nadeele van Denys Maximilian, ze vervolg3ns te hebben ge stolen, alsook veldvruchten gestolen te hebben. Daar de verklaringen van den klager voor de rechtbank onduidelijk wa ren en uit deze van de getuigen bleek dat de beschuldiging ongegrond was. werden de betichten van het vervolg verzonden zonder kosten. Vrijspraak. Ia de zaak ten laste van Dejonghe Marcel, van Geluveld, vervolgd om reden van* nlet-betaling van onder- houdsgeld. bekomt de betiehte vrijspraak. Eerroof. Vandorpe Gaston en Braem Maurits, van Dikketusch. worden beticht van eerroof jegens Erutsaert Margriet, herbergierster, en Demey Ade'son. Er zou verteld geweest zijn dat laatstgenoemden r.an derdag nog twee getuigen gehoord. Daar er tegenspraak tusschen de getuigen is, baskit de rechtbank de zaak te verschui ven op 4 Juli. ten einde de baas van de danszaal te hooren. Aanrijding. Caster Andre, van leper, in dienst van Pincket Jerome, had op 30 December 11. te Geluwe met de ka- mionnet door hem gevoerd de wielrijders Nuytten Joseph en Six Maurits aangere den, die gekwetst werden, doch nader hand vergoed. Na het ongeval had de betichte zijne reis voortgezet. De recht bank veroordeelt den betichte voor de feiten A. en C., welke zich mengelen, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang; voor het feit B. tot 8 dagen gevang en 700 fr. boete of 1 maand gevang; voor het feit D. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang; voor waardelijk gedurende 5 jaar. Pyncket Je rome wordt burgerlijk verantwoordelijk gesteld voor wat de kosten betreft. Dronkemanskuren. Desnoeck Geor ges. Vergote Camiel en Vergote Maurits, allen van Stad en, dronken zijnde, waren in den nacht van 1 op 2 Januari op den koer van het Gemeentehuis gedrongen om een gevangen kameraad uit den amigo te halen. De rechtbank veroordeelt de 3 betichten voor het feit A. elk tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang; voor het feit B. elk tot 105 fr. bcete of 3 dagen gevang en tot de kasten;voorwaardelijk geduren de 3 jaar voor Vergcte Maurits. IIIIIIINIIIIKIIIIIIBIIIIBU EEN VERJAARDAG: 29 JUNI 1335 In de rustige gemeenten van Veurr.e- Ambacht heeft de gansche bevolking de gewoonte deel te nemen aan de familie gebeurtenissen en het is met eene bij zondere uitbundigheid dat zij zekere hu welijken viert, vooral als het het huwelijk betreft van den burgemeester en dat deze tezelvertijd de geachte kasteelheer is van ht dorp. Het is den 20 Juni 1895 dat te Wulve- ringem het burgerlijk en kerkelijk huwe lijk plaats had van Jonker Arthur Mer ghelynck met Juffrouw Juliana Philips. Gansch de bevolking van Wulveringem nam eensgezind deel aan het schoone feest, gegeven ter gelegenheid van het huwelijk van hunnen burgemeester. Het verhaal van dit feest werd geschre ven door Graaf du Chastel de la Howar- derie-Neuvireuil, bloedverwant, vriend en ambtbroeder van Jonker Merghelynck en welke zijn eerste getuige was. In dit ver haal treffen wij zekere bijzonderheden aan: Het feest werd den da? te voren aan gekondigd rond 8 uur dés avonds door kanongebulder. Na een dreigend onweder den Woens dagavond en een benevelde lucht den dag zelf. werd eensklaps door een ruk wind de hemel opgehelderd en de stralen eener heldere zon kwamen den dag ver- vroolijken. Alsdan verscheen de bruid, prachtig, ln eene allerschoonste kleeding, en de stoet richtte zich naar de gemeentezaal der huwelijken, midden eene deelnemen de menigte. Ter kerk had een statige «eredienst plaats met de gebruikelijke bruilofts- marsch van Mendelsohn. Tijdens het banket op het kasteel, werden roerende heildronken uitgebracht door de wethouders, de notaris en sekre- taris. Muziekmaatschappijen kwamen hunne zoete klanken voegen bij de groote vreugde welke alle vriendenherten voel den. vereenigd rond Jonker Merghelynck en Mevrouw Juliana Merghelynck. Het feestmaal geëindigd begaf men zich naar het dorp, waarvan de huizen waren bevlagd en versierd met vereerende of welwillende opschriften, de nieuwe echt- genooten ter eere. 's Avonds had een prachtige verlichting plaats en een schitterend vuurwerk, gemengd met veld geschut, stelde een einde aan dit prachtig feest. PYRES. ia 't Gezondste en Beste BIERl feiten zouden plkbtig gamaakt hebben. Brutsaert Mar- gzi-t stelt rich als burgarlijka partij aan Vandc -.1 vrat Openbare ze-' had Gaston. 1 fr. sahadevar- a. Na varheer e'er getui- n van da burgarlijka par ing testte. de rechtbank spraak cp 8 dagen te ver- Lenselienuts. Cl.at au rich alhier in een her- 2-.-» zedenschennis plich- 12 April 1934. Da 'echt- de ba lichte int d:en r bcete cf 10 dagen gs- i v--- n' zander voer- u-' r-„ 23J1; tsn laste van Cof- Th*Dflei, van Jar.-biJ-IeFer be- n d-> danszaal siagsn te hebben rieV aan'Drmculin Agnes en ook' t7 hebben btódigd, verden Don- (VERVOLG) YVOESTEN. Pijnlijke wanhoopsdaad. Toen Donderdag avond de vrouw van Emiel Haelewijn, wonende achter de kerk, werklooze, oud 50 jaar, thuis kwam van een boodschap te doen en nergens haar man beneden ziende, ging ze den zolder op en daar vond ze hem verhangen. Alle hulp bijgeroepen bleek te laat en niets laat vermoeden wat de oorzaak mag we zen van deze droevige daad. LANGEMARK. Ongeval. Vrijdag laatst kwam Mevrouw Remi Wydoodt van Langemark, met haar kozijn van Rijsel in auto huiswaarts. Gekomen op de Kruis straat werden zij aangereden door den autobus leper-Le Bizet. Mevrouw Wy doodt werd gekwetst aan het hoofd. Zij werd naar leper overgebracht en kon na enkele dagen huiswaarts keeren. 't Is te hopen dat zij spoedig zal hersteld zijn. DADIZELE. Concert. Zondag gaf de Muziekmaatschappij Met Vlijt en Eendrachteen muziekconcert. Jammer dat 't zoo onverwachts kwam en veel lief hebbers van schoone muziek dit kunstig uurtje hebben moeben missen. Moto-ongeval. Dinsdag avond reed Medard Reynaert, handelaar, uit in auto. Gekomen te Komen-ten-Brielen gleed hij uit en deed een ergen val. Zijn moto is geheel ontredderd en hij zelf lijdt aan uit- en inwendige kneuzingen. ZONNEBEKE. Auto tegen wielrijder. De wielrijder Albert Verkimpe uit Be- selare, kwam Maandag langs den steen weg van Passchendale gereden, toen ge komen op de wijk Nieuwe Molen, hij er verrast werd door een bestelauto uit Sta- den. De renner werd ten gronde geworpen en ln den val den rechterpols ontwricht. Hij liep eveneens ernstige beenwonden op en moest door een geneesheer verzorgd worden. De Jaarlijksehe St Janskermis, die aangekondigd was voor heden Zondag 23 Juni, moet door onvoorziene omstandig heden uitgesteld worden, en zal plaats hebben op Zondag 21 en Maandag 22 Juli. Nochtans heeft de aangekondigde Duiven- prijsviucht plaats, bij H. Delhaye, op Maandag 24 Juni. Het inrichtingscomiteit. ROESELARE. Ongeval. De ge noemde C. Crombez, wonende op het ge hucht Ellete Kortemark, keerde 's avonds per rijwiel langs de Bruggesteen- weg huiswaarts. Op het gehucht De Wa terdam- gekomen meest hij opeens wij ken voor een groep wielrenners die aldaar voorbijkwamen. Crombez kon zich op tijds niet enttrekken en botste met het aangezicht cp een aldaar geplaatse ijze ren afsluiting en kwetste zich aan de kin die hem eene wonde veroorzaakte waar uit hij veel bleed verloor. Na de zorgen van een geneesheer ontvangen te hebben die d? wende had tcegenaaid werd hij per huurrijtuig naar zijne woning gevoerd. OOSTVLETEREN. Hanengevecht. C: zonde hanen met MARVOL Le vendig; kiekjes met SPECI \LE HANE- KOP Kloeke leghennen met het POEIER ejes Eischt het merk HANEKO? Te bekemsn te POPERINGE. IEPER en GELUWE en verders in alle Apotheken. RiChtsacêks Ap. BuUi'gcis, AVELGEM. PLECHTIGE AANSTELLING van den EERW. HEER PASSCHIER als Pastoor te Meesen. Heden Zondag 23 Juni zal de Eerw. H. Passchier als pastoor der parochie Mee sen aangesteld warden, in vervanging van den Eerw. Heer Egels, aldaar aan de lief de zijner parochianen ontrukt cp 6 Mei. Meesen heeft in den duurbaren afge storvene een waren leider verloren. E. H. Passchier zal zijn waardige opvolger zijn. De nieuwe herder zal het zielewerk van E. H. Egels cp de parochie voortzetten E. H. Passchier werd gebcrea te Wiels- beke op 16 April 1833. Hij mlek zich ver dienstelijk te Torhout als prcfessor aan de Normaalschool. Achtereenvolgens werd hij onderpastoor te Cotegem, te Mcer- kerke en te Brugge cp St Annaparochie. St Annaparochie ziet haar jcvialen, goe den enderpastoor met spijt vertrekken. Vele Bruggelingen zullen hem te Meesen hun genegenheid kernen betuigen en vooral de patronaten waaraan hij met hart en ziel was verknocht. Meesen zal tocnen dat de goede onder pastoor van St Anna hier welkom is. Heel de parochie is aan 't werk cm hem de gulhartigste ontvangst voor te berei den. Praalbogen zullen opgetimmerd staan. Huizen en straten, harten en mon den zullen roepen: Welkom herder hier bij al de Meesenaren. Een luisterrijke stoet zal dear het steedje trekken langs de Vier Konin genstraat, de Steenstraat, de Ieperstraat, de Gentstraat, de Armentiersstraat, en langs de groote markt naar de kert op gaan. De koninklijke fanfare van Mee sen heeft hare medewerking toegezegd. Een historische greep... heel mooi en pit tig zal 't cude Meesèn deen herleven en fier aanstappen. Flinke en knoddlge groe pen van St Niklaas, de gevierde kinder vriend, zal menige vreemdelingen doen zeggen: Meesen kan wat op touw zetten. Rozengroepen zullen velgen op de fijn in eengestoken groep van herder, priester en leeraar zijn, om te sluiten met 'n prach tige hosannagreep. Mocht het blijde zenneken ons gce we der brengen, dan is Meesen te klein deri dag der installatie. De stoet, ingeleid deer de versierde paarden, zal aanzetten aan de Vier Ko ningenstraat, kwart vóór 3 uur. Volgorde van den stoet: ft#— 1. Ruiters te paard voorop. 2. De Ko ninklijke Fanfare van Meesen. 3. Een afdeeling van 't Pompierskorps. 4. Het historisch Meesen: legende van Meesen, de herderinnetjes met de houtkappers. 5. De abdis van Meesen: gravin en da mes. 6. De boogschutters St Sebas- tiaan 7. De strijders van 't iaar 1830. 8. Oudstrijdersgroepen. 9. De F. N. C., gevolgd van 10. Groep versierde velos en 11. De Maatschappij der oud-strijders A. A. C. 12. Pompierskorps van Mee sen. 13. Daarop nog een groepje ver sierde velos. 14. Uitbeelding ln 3 togen: a) herder-zijn met mooie herdertjes; b) priester-zijn met zijn twaalf leerlingen; c) leeraar-zijn met 'n uitstekende Te.rci- siusgroep. 15. De kerk van Meesen in miniatuur, omringd van frissche kr wou tertjes. 16. Daarop fct Niklaas, patroon der kerk: St Niklaas met Nicodemus en zijn ezeltje. 17. St Niklaas de gevierde kindervriend. 18. Greep hovenierstere. 19. Rozengrcep die Robertus Passchier huldigt en verwelkomt op de parochie. 20. Belgische driekleur en Meesen en zijn wapen. - 21. Bernadetje met de Lieve Vrouw van Lourdes. 22. Hosannagreep (frisch en schoon). 23. Daarop de E. H. Passchier met de ZZ. EE. HH. Dekens van leper en van Gistel en de E. H. Bus- schaert, pastoor van St Anna. Slot: Kerkraad, Gemeenteraad, enz. Wie weten wil dat Meesen iets kan. ris- keere een uitstapje naar het a steed je Niemand zal zijn reisje beklagen! iBBSBssBBBBjGsassEiszaaBasasna DE BELASTINGSINKOMSTEN ZIJN GUNSTIG De Kabinetsraad bijeengekomen Vrij dag 14 Juni heeft met genoegen kennis genomen van het feit dat de belastingsin komsten in den Meimaand de vooruit zichten hebben overtroffen. Voor de maanden April en Mei bedroeg de meerdere opbrengst gezamenlijk 125 miljoen of respectievelijk 37 eu 58 miljoen. VERLENGING VAN DEN SCHOOLPLICHT Door Heer Bovesse, Minister van On derwijs. zou binnen kort een verslag In gediend worden bij den Ministerraad be treffende de kwestie van de verlenging van den schoolplicht. De verlenging zou alleen de jonge werk- loozen treffen die een beroepsonderwijs zouden moeten volgen tot zij 16 jaar zijn geworden. Dit zoo voor meisjes als voor jongens. MINISTER DEVEZE BREEKT OPNIEUW EEN LANS VOOR DE VERLENGING VAN DEN MILITAIREN DIENSTPLICHT Zondag 11. had te Brussel een defilee plaats van de reserve-officieren, ingericht door de nieuwe nationale unie der reser ve-officieren. Op de 11.000 reserve-officie ren van het land waren er rond de 4.C00 tegenwoordig. Bloemen werden neergelegd aan het graf van den onbekenden soldaat en met de medewerking van het leger werd dan een stoet gevormd die in oogenschouw ge nomen werd door den Koning, enkele Mi nisters en andere overheden waaronder de officieren zeer talrijk waren. Na den stoet hield Minister Devèze een groote redevoering in dewelke hij nog maals een lans brak ten vocrdeele van de verlenging van den militairen dienst plicht, verlenging die hij uiterst noodza kelijk acht voor de verdediging van het land. Hiervoor wil hij echter de Regeering nog niet in gevaar brengen gezien het aanvaarden bij het samenstellen van de Regeering. van het statu-quo in zake militaire aangelegenheden. Laten wij hier terloops nogmaals doen uitschijnen dat de bevolking die uitlatin gen van den Heer Devèze niet graag aan hoort, bijzonderlijk in de Vlaamsche ge westen. Dat de dienstverienging noodza kelijk is, kan sterk in twijfel getrokken worden, en moest men een volksstemming hiervoor uitlokken, deze zou stellig voor onzen achtbaren liberalen Minister van Oorlog ongunstig uitdraaien. Van het mi litair gedoe, hebben wij reeds sedert lang genoeg. DE MANEUVERS TEGEN DEN FRANK De Parlementaire kommissie voor het onderzoek naar de oorzaken en de schul digen van den val van den frank heeft deze week de haeren. Philipps en Vande- vyvere onderhoord. De besprekingen liepen meestal over de artikels verschenen ln de XX* Siècle over devalvatie, de kampagne die dit blad en De Standaard voerden tegen elkaar en de posten voor publiciteit in de boeken van de Alge me ene Bankvereeniging Hierdoor kwam de Heer Sap, oud-Mi nister van Financiën weieens in het ge drang zoodat deze dan een telegram heeft gestuurd naar de kommissie voor onder zoek om nogmaals onderhoord te worden en de gezegden van de HH. Philipps en Vandevyvere te weerlgegen. Wij moeten hier ten zeerste betreuren dat katholieke hooge personaliteiten niet in der minne hun aangelegenheden weten te beslechten. VLAAMSCH ONDERRICHT IN DE IIOOGESCHOOL VAN ERUSSEL Tengevolge de wet gestemd over het ge bruik der talen in de gerechtszaken zou het onmogelijk zijn geworden aan Vlaam sche studenten die in hun gewest een baan bij het gerecht willen maken nog hun studiën voort te zetten aan de hoogeschool van Brussel, daar er aldaar alleen Fran- sche kursussen werden gegeven. Het beheer der bedoelde Hoogeschool heeft thans besloten een volledig Vlaamsch onderricht voor het doctoraat in de Rech ten in te lichten en dit met 1 Colricber aanstaande. HHl4aaa KR1TER1UM der HOPPESTREEK ingericht door De Poperinge naar met medewerking der Sigaretten St Michel DE TWEEDE PROEF TE ELZENDAMME BETWIST, WERD GEWONNEN DOOR REMI CAPOEN UIT DIKKE3USCH Het wankelbaar weder. Zondag laatst, had de stoere inrichters van Elzendamme in hun poging deen wanhopen, maar het weder keerde nog ten teste en niet één koers op de streek ken cp een zoo schoen lot renners bogen. De volksmassa was in Elzendamme nog nooit gezien geweest en na de inschrijving, die rap van stapel liep, stelden de volgende renners zich in lijn, om de 4 groote ronden aan te vangen: Caposn Remi, Pol Salcmez, Jcssph David. Joseph Moerman, Achiel Morent, André Vancrayeiinck, Noppe Sylveer, Eoudry Lucien, Derycke Leopold, Lefevre, Du- mortier Raymond, Dfctert Marcel, O06t- land Albert. Desmytere André, Debruyne Maurice, Debaene Hotioré, Vansteïnkiste Willy, Ninove Marcel. Venniere Maurice en Rsignaert Camiel. Nauwelijks was het vertreksein gegeven of Capoen slaat reeds op de vlucht en gaat er op los alsof het een snelheidskoers geldt. Ook het peloton valt uiteen en er vormen zich verscheidene groepen, 't Is goed te zien dat al wie los is nooit meer zal vervoegen. Na de eerste ronde hebben we den volgenden stand: op kop Capoen; op 100 meters Moerman. Dhert, Salomez en Lefevre; op 25 meters Morent en De smytere; op 50 meters Debaene; op 1 min. David, Vancraeylinck en Oestlandt; op I.40 min. Boudry, Dumortier, Derycke, Reignaert, Debruyne en Venniere. Moer man die gedurig in groep I aan den kop zat. valt plat en daar hij zelf moet her stellen, wordt hij door velen voorbijgere den. De gang. bij de eersten, vertraagt geen cogenblik; wel te zien dat groep I alles in 't werk stelt om Capoen in te loo- pen. Aan de tweede ronde wint Capcen de twee punten vergoeding en 't is alsof Capoen, die toch zoo schoon pedaleert, geen de minste kracht moet gebruiken om die hooge snelheid, alleen, vol te houden; op 30 sec. volgen Salomez, Dhert en Le fevre; op 2.30 min. Morent, Desmytere en Debaene die wat verder plat valt; op 3 min. David; op 4.25 min. Oestlandt; op 5.45 min. Boudry, Debruyne en Derycke; op 6.15 min. Venniere en Vansfceenkiste; op 8 min. Moerman en Vancrayeiinck; op 8.35 min. Dumortier; de andere nog heel ver. Capoen, die tot hier toe nog niets van zijn voorsprong verloren had, valt plat en wordt door Salomez, Dhert en Lefevre ingeloopen. Seffens vertraagt de hoofdgroep, want als ze reeds drie ronden afgelegd hebben zitten Morent en Desmy tere nog enkel op 2 min.; dan volgen op 2.30 min. David; op 4.15 min. Oestlandt; op 4.50 min. Boudry die reeds voor de tweede maal breuk had; op 5.25 min. Moerman, Debaene en Reignaert; op 50 meters Debruyne; op 100 meters Derycke; cp 150 meters Vancrayeiinck; op 200 me ters Dumortier. Nu wordt de laatste ron de aangevangen en de kopmannen beloe ren gedurig elkander. Moerman doet nog een geweldige remonte en komt in 8* po sitie. Op 't onverwachts demarreert Ca poen in den hoofdgroep en geraakt alleen weg. Ook Dhert slaagt er in, voorop te geraken, maar hij wordt tot de orde ge roepen. Capcen, die vandaag een schoone koers loopt, verdappert nog zijn gang en vliegt naar de meet met 1.35 min. voor sprong. De sprint tusschen de drie ren ners van groep I, wordt schoon gewonnen door Lefevre, die in de sprint nog wat daar is. Daarmee is de tweede proef van 't Kri- terium der Hoppestreek verlocpen en ge wonnen door Remi Capcen, die gansch den koers op 't voorplan stond en onte gensprekelijk den best:n was; 't is ten anderen een renner die schoon op zijn velo zit en die zonder ongelukken nog veel koersen zal winnen. Lefevre heeft door zijn rappe sprint de tweede plaats verovert, 'fe Is .ben renner die zich niet doet gelden omdat hij te veel defensief rijdt, 't is te zeggen zich niet genoeg op kop vertoont en de sport liefhebbers zien gaarne werkers in koers. Maar Lefevre is een jonge beginner die, al komt hij niet dikwijls op kop, toch veel schoone uitslagen maakt. Dhert is derde; hij heeft een schoone koers gedaan, iets dat hij ten anderen ge woon is, want waar Dhert bij zit, wordt er hard gereden. Poltje Salomez is nogmaals vierde. Als die in de drie eersten niet komt van het Kriterium der Hoppestreek, hewel ik ken er niets van. De vijfde is Achiel Morent, die ook een beste koers gereden heeft, maar in den aanzet verrast is geweest. Maar waarom, Achiel, laat ge uwen moed zakken, vóór den koers waart ge reeds slecht geluimd; ge zijt een enzer sierlijkste rijders en over twee jaren een waren opkomer, en nu dat ge de forme nog niet vast hebt, zijt ge ont moedigd. Neen Achiel, ge moet uwen wil versterken en waar er een wil is, is er een weg. Desmytere is zesde; voor mij een onbe kende, niettemin heeft dien jongen ver dienstelijk gereden. David heeft den ganschen koers cp eigen kracht gereden en voor iemand die daar ter plaatse den kcers gezien heeft, moet bekennen dat David iets meer kan dan aan de wielen hangen; daarin zit er een goe rijder. Moerman heeft nogmaals met onkans af te rekenen gehad en op 't laatste zat hij nog hee frisch, iets dat ons doet veron derstellen dat de forme aan 't kernen is en eens dat hij zal van ongelukken ge spaard blijven, zullen zijn tegenstrevers hun beste beenen mogen uithalen. Oestlandt heeft gereden gelijk hij ge woon is. In 't begin te traag. Doch gelijk hij veel km. alleen geraden heeft aan een schoon tempo, gelcof ik dat hij sterker komt in trein. Ook Debaene heeft onkans gehad en zat op 't laatste ietwat vermoeid. Boudry en Vancrayeiinck hebben getoond dat ze een sterker wil bezitten, want met al hun te genslagen hebben ze moedig den koers ge ëindigd. 'k Moet cok nog een woordje wijden tot Raymond Dumortier uit Kenynel, die den durf bezit van in 't Kriterium der Hop pestreek te starten. In Proven was het voor mij de eerste maal dien kerel in koers te zien. Maar in Elzendamme heb ik eens zijn rijden gade geslagen en 'k moet be kennen dat het rijden hem in 't bloed zit. Jammer dat dien jongen alleen staat, iets dat bijna onmogelijk is om renner te worden en 'k wil wel eens een raad geven aan de naastbestaanden van Raymond: Geef dien kerel in besté handen en hij wordt een goeie rijder. Met wat meer en- trainement mag men van hem het beste verwachten. Nu nog een laatste woordje tot de hee- ren inrichters van de tweede proef van 't Kriterium der Hoppestreek te Elzen damme, waar De Pcperlngenaarde volle sympathie geniet. Gansch de com missie, met den Heer Charles Samyn aan 't hoofd, heeft zich toegelegd op hun koers, die tot in de puntjes goed verzorgd was. Naar zulke koersen trekken we gaar ne naartoe, alsook alle sportliefhebbers, want de heeren inrichters hebben kunnen zien dat zij niemand moeten vreezen, als ze voort gaan op dien weg die ze nu be wandelen. Daarom ook hebben we den wensch uitgedrukt ter jarent weer te mo gen naar Elzendamme komen, waar er toch zoo veel sportliefhebbers tegenwoor dig waren. Uitslag: 1. Remi Capoen, Dikkebusch, met 1 min. 35 sec. voorsprong; 2. Lefevre, Poelkapelle; 3. M. Dhert, Houtem, op 1 lengte; 4. Paul Salomez, leper, op 2 leng ten; 5. Ach. Morent, Langemark; 6. De smytere André, Duinkerks; 7. David Jo seph, St Jan-bij-leper; 8. Joseph Moer man, Woesten; 9. Oestlandt Albert. El verdinge; 10. Honoré Debaene, Brielen; II. Lucien Boudry, Loker; 12. L. Derycke, Proven; 13. A. Vancrayeiinck, Mee sum 14. Raymond Dumortier, Kemmel; 15. Van- stesnkiste, Torhout. Remi CEpoen wint de 2 punten vergoe ding. ALGEMEEN KLASSEMENT NA DE TWEEDE PROEF 1. R. Capcen. Dikkebusch 23 Vs punten 2. Omer Tack. Komen 14 3. Paul Salomez, leper 11 4. Joseph David. St Jan 10 5. Ach. Morent. Langemark 9 6. Lefevre, Poelkapelle 9 7. Marc. Dhert Hcutem (V.) 8 8. Jos. Moerman. Woesten 7 9. L. Storme, Westnieuwkerke 6 J4 10. An. Desmytere, Duinkerks 5 11. Leon Versavel, leper 3 12. A. Vancrayeiinck. Meesen 2 13. Alb. Oestlandt, Elverdinge 2 14. Hon. Debaene, Brielen 1 punt. Storme. Coppens en Versavel. elk twee punten boete om niet aangezet te hebben te Elzendamme. VOLGENDE TROEVEN: 3'; 30 Juni te Poelkapelle. 15 Juli te Poperinge, Bruggsstraat. 5': 23 Juli te Brielen. 6': Oogst: te Poperinge, Vcurr.estr. 7": Oogst: te Vlamertinge. 8': Sept. te Reninge. 9'19 Sept. te Aiveringem. 10": 29 Sept.te Poperinge, Statie. Alle prceven zijn dus bespreken. Mocht er soms hieraan nog wijzigingen komen of een proef terug cpenkomen, zullen wij dit aanstonds in ens blad vermelden. co» MET LUCIEN STORME ROND COLONNE-LIL VIN' De koers te Colonne-Llévin, een lieflijk dorpje gelegen in de bergachtige streek tusschen Lens en Lorette. heeft Storme weer eens in de gelegenheid gesteld zijn buitengewone kwaliteiten ten toon te stellen. Met 59 vertrekkers werd er gestart en lijk het er gewoonlijk gaat werd er in 't begin een rappe trein op na gehouden. Na vier ronden van ieder 7 km. 800 m., waren nog een twintigtal renners in den hoofdgroep. Storme valt plat en daar het veranderen van rijwiel cf wiel verboden is, moet hij maar een andere tube leggen, waarin de oud-cyclo-crcss kampioen van Frankrijk. Vaast, hem een gedienstig handje toesteekt. Wij gaan post vatten boven cp een langen berg, met slechte steenen, waar het peloton geheel uiteenvalt. Van ver zien we de blauwe trui van Storme al over de gelosten afgestormd komen; boven volgt hij op 1 min. 20 van de leiders; Lu cien vliegt letterlijk, met wind van ach ter gaat het tegen 50 per uur en met wind op koo tegen 35. De volgende ronde, op denzelfden berg, volgt hij nog slechts op 20 sec. van den hoofdgroep, die nog een tiental man bevat en waaruit zich, tijdens de beklimming, een renner losurbt wiens naam we vergeten zijn. Drie kilometers verder weet de Westnieuwkerkenaar de groep te vervoegen, na een jacht van 14 km. Enkele kilometers rust hij zich aan de wielen uit om dan slag op slag te de- marreeren. maar heel het peloton rijdt tegen hem en lost hem dan ook van geen meter, met het gevolg dat de gang uiterst traag wordt en het moet U dan ook niet verwonderen dat de leider op een gegeven oogenblik 2 min. voorsprong telt. In de achtste ronde, tijdens de beklim ming van voornoemde berg halen de Franschen er alles uit om Storme te los sen, maar deze laatste doet wat anders dan zich verweren. Boven gekomen de marreert hij uit volle macht en niet een meer die het vermag zijn wiel te houden. Lucien rijdt waarlijk prachtig. Na 8 km. jacht springt hij op den leider, die zien- deroogen verflauwt. Hij springt er op en gaat er meteen over om nog met 1 min. 40 sec. voorsprong te winnen, de 78 km. af leggende in 2 u. 07 min. (gem. snelheid: 33 km. 840 m.). Storms heeft nu eens werkelijk zijn vol le maat kunnen geven en we vinden het alleen maar spijtig dat hij in onze stre ken zooveel tegenslagen heeft. Zondag heeft hij het echter bewezen dat hij zou ongelijk hebben van zich te rap te ont moedigen. -«O*- DE RONDE VAN FRANKRIJK De ploegen zijn reeds gevormd. Bij de Italianen vlot het niet te best en zullen denkelijk nog veranderingen aangebracht worden. Aanstaande week geven wij de volledige samenstelling der verscheidene ploegen. De groote ronde begint op Donderdag 4 Juli aanstaande. NOG STEEDS PREMIES En nog steeds worden er premies voor de groote ronde aangekondigd, bij zoo verre dat het totaal bedrag nu reeds tot 78S.350 Fransche franks gestegen is. Meer dan anderhalf millioen van onze munt! UITSLAGEN VAN KOERSEN DAANKAMPIOENSCHAP VAN RELGIE voor Beroepsrenners. 1. GUSTAAF DANNEELS, 216 km. ln 6 u. 4 min. 57 sec., gem. snelheid 35 km. 604 per uur; 2. Jef Demuysere, cp 30 sec.; 3. Felicien Vervaecke, op 1 min. 38 sec.; 4. Gaston Rebry; 5. Corneel Leemans, op 1 min. 59 sec.; 6. Adolf Braeckeveldt, op 4 min. 55 sec.; 7. Jan Wauters, cp 5 min. 36 sec.; 8. Meulenberg, op 6 min. 14 sec.; 0. Degreef; 10. Van Izegem; 11. Vissers; 12. Loopmans; 13. Sylveer Maes, allen wiel in wiel; 14. Hercksnrath, op 6 min. 31 sec.; 15. Leo Derijck; 16. Struyven; 17. Dictus; 18. Garnier, op 7 min. 56 sec.; 19. Spies- sens; 20. gelijk: Loncke A., Palmans, V. d. Haegen, Binst; 24. gelijk: Wierinc,':::, Bokken; 26. Cocquerieaux; 27. Ccrthout. BA ANK AMPIOEN SCHAP VAN FRANKRIJK voor Beroepsrenners. 1. GEORGES SPEICHER, 250 km. in 6 u. 57 min., gem. snelheid 35 km. 952 per uur; 2. René Le Grevès, op 1/2 wiel; 3. Juul Merviel, op 3/4 1.; A. Antoon Magne, op 2 min. 33; 5. Thiétard, op 4 min. 35 sec.; 6. Krauss, op 1/2 1.; 7. Garcia, op 7 min. 14 sec.; 8. Deforge; 9. Cloarec. KRITERIUM VAN ANTWERPEN 1. Vissers, 154 km. in 3 u. 55 min. 26 sec.; 2. Van Hassel, op 4 sec.; 3. Michiel- sen op lengte; 4. Huys, op 13 sec.; 5. De Caluwé. op 27 sec.; 6. Cardinaels Mat.; 7. Amberg; 8. Meulenberg; 9. Verrycken; 10. Geens. BRUSSELIZEGEM VOOR JUNIORS Albert Woedts van leper is zesde. 1. Beirnaert Albert, de 140 km. in 4 u. 10 min.; 2. Duquenne, cp 3 lengten; 3. Van Houtte Marcel, cp 35 sec.; 4. Van- cauter, op 10 meter; 5. Bouckaert J.; 6. Woedts Albert; 7. Cortvriendt; 8. Versti- chelen; 9. Demayer; 10. Duron; 11. Py- lyzer; 12. Pinoy; 13. Riethaeve; 14. Val- cke; 15. Vermaele. TE IZEGEM. (Juniors) 1. Deprelte- re Albert. Roeselare, de 100 km. in 2 u. 56 min.; 2. Demeyere, op 2 min.; 3. De- poortere Rich., op 2 min. 40; 4. Degroote, op 3 min. 10; 5. Vanderheeren, op 4 min. 10; 6. Deman; 7. Hallaert; 8. Dumon; 9. Vanlerberghe; 10. Riethaeve; 11. Pattijn; 12. Samijn; 13. Carrein; 14. Lecluyse. TE YVAREGEM. (Juniors) 1. Dujar- din Maurits, Wakken, 100 km. in 3 uur; 2. Hermie, op 2 lengten; 3. Rogghe, cp 8 sec.; 4. Desmedt, op 20 sec.; 5. Herzele, op 30 sec.; 6. Duquenne, op 45 sec.; 7. Ver- sichel, op 5 m. 15; 8. Mettepenninck, op 8 min. 45; 9. Duran, op 14 min. 10; 10. Pattyn André. TE VLAMERTINGE. 21 Vertrekkers: 1. Muylle; 2. Vennin; 3. Merlevede; 4. Haspenslagh; 5. Vitse; 6. Surfys; 7. De jonghe: 8. Lamoot; 9. Loyelle; 10. Ver- meersch; 11. Quaghebeur; 12. Degroote. TE NOORDSCHOTE. Den Zondag: 1. Berton, Woumen; 2. Vermet, Koekelare; 3. Versavel, leper; 4. Coppens, leper; 5. Clauw, Houthulst; 6. Clauw, Houthulst; 7. Cousin, Kemmel: 8. Coppens, leper; 9. Vandamme, Woumen. De beker Cats- bronnenwerd gewonnen door Vermet. Den Donderdag; 37 vertrekkers: 1. L. Storme; 2. Dhert; 3. Berton; 4. Boutle- gier; 5. Capoen; 6. Daman; 7. Wintein; 8. Morent; 9. Litière; 10. Verbeke; 11. De baene; 12. Laeante. Er was veel volk; puike Inrichting en goede ordedienst. Dank ook aan de Gen darmerie van Merkem en politie. TE DADIZELE. 21 Vertrekkers: 1. De Man. de 40 km. in 1 u. 10 min.; 2. Beels; 3. Verriest; 4. Deseure; 5. Schout ten A.; 6. Seynaeve; 7. Schoutten Osc.; 8. Masselus; 9. Vercaeneghem TE WESTOUTER. 19 Vertrekkers: 1. Vitse: 2. Ostyn, op 4 min. 30; 3. Lom- baerd; 4. Helsen; 5. Omeye; 6. Turck; 7. Deloz; 8. Bataille; 9. Vandevyver; 10. De- puydt. TE MEENEN. 45 km., 24 vertrekkers: 1. E. Divoy, Waasten. in 1 u. 50 min.; 2. Daniel Haecke; 3. Jul. Beheydt; 4. Alb. Van Ackere; 5. Ger. Opsomer. TE OOSTENDE. 24 Vertrekkers: 1. Van Peere G., in 2 u. 15 min.: 2. De Kei zer: 3. Joseph Georges: 4. Van der Hae gen; 5. Lava Theo; 6. Seys; 7. Van Mae ie; 8. Gesquière; 9. Vermote. TE HALEWIJN. 1Wybo Leon, Moes- kroen, 70 km. in 2 u. 13; 2. Simoens Henri, Wervik; 3. Pannecoucke, Komen: 4. Per- che; 5. Debacker; 6. Lcncke; 7. Wandels; 8. Quaghebeur André; 9. Quaghebeur Hen ri; 10. Vandekerkhove. TE MEENEN. 1. Deprez; 2. Vanden- buicke; 3. Verbeke; 4. Boone; 5. Vanacke; 6. Salence; 7. Boutlegier; 8. Leconte; 9. Coppens; 10. Sintebin; 11. Cael; 12. Ver vaecke. TE DADIZELE. 1. Van Klooster, Tor hout; 2. Wullaert, Torhout; 3. Vandecan- delaere, Beitem; 4. Bocne, St Eloois-Win- kel; 5. Vancoille, Torhout. De cpkumst was waarlijk prachtig: 55 renners, m:r uit 't Westen en 't Noorden. De kom missie van de koers verdient dees m.-zï een pluimpje om de orde waarmee alles verliep. Want dit jaar hebben ze wel 80 moeten kloppen van 't werk, daar hen de volledige medewerking van de politie ontzegd werd. Doet zoo voort en 't wordt nog een koers voor een hoo- gere kategorie! «o» AANGEKONDIGDE KOERSEN WATOU. Op ZONDAG 23 JUNI, om 2.30 u., prachtige velokoers voor alle be ginnelingen. 1000 Fr. prijzen en talrijke premiën. Inschrijving bij M. Beun. Zie plakbrieven. VLAMERTINGE (SUtiewijk). Op ZONDAG 23 JUNI, velokoers voor be ginnelingen tot 21 jaar; 45 km. op goede baan; 450 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 80 fr. en beker; 65 fr. en nog 10 schoone prijzen. Verscheidene premiss. Inschrij ving vanaf 2 uur In de IJzerweg bij Cyriel Valcke. LE TOUQUET (Bizet, België). Cp ZONDAG 23 JUNI, velokoers veer r 'e beginnelingen; 300 fr. prijzen en premha; 40 km. of 4 maal: Le Touqust. Oh.-"*, Ploegsteert, Bizet, Le Touquet. Inschrij ving bij Vandamme Charles, Café de la Gare. Aanzet te 14.30 uur. STADEN. Op MAANDAG 24 JUNI, te 5 uur, groote velokoers voor nieuwelin gen (oud-Juniors uitgesloten); 60 km. cp goede baan (15 ronden); 750 fr. prii?en, verdeeld als volgt; 150 fr. en prachtige bloemtuil. 110, 90. 70, 50, 40, 30, 30, 20 en 20 fr. Vele premiën. Inschrijving vanaf 4.30 uur, bij H. Vanpeteghem, in de Zwaantjes. GELITWE. Op KERMIS-DINSDAG 25 JUNI, heeft de klassieke baankoers plaats «Groote Prijs Bury», 7" Proef voor het Kriterium van West-Vlaanderen, voor Juniors en Fransche renners 3° en 4" categorie. Afstand 100 km.; 2500 frank prijzen en premiën. LOO. ZONDAG 30 JUNI, om 4 uur, velokoers voor alle beginnelingen boven de 16 jaar. Afstand 70 Km.; 800 fr. prij zen. Inschrijving bij A. Anseeuw. Inleg 5 frank. POELKAPELLE. Op ZONDAG 30 JUNI 1935, groote velokoers voor alle be ginnelingen, tellende als proef van 't Kri terium der Hoppestreek en groote prijs St Michel. Talrijke prijzen en premiën. STADEN (wijk Mispelaareik). Op ZONDAG 30 JUNI 1935, groote velokcsrs 'voor alle beginnelingen. Afstand 55 km., in omloop van 5 km., prachtige baan; - 700 fr. prijzen en premiën: 150 fr. en bloemtuil: 110, 90, 70, 50, 30, 20, 10, 10 en 10 fr.; verder in premiën: veloband, klak Derby Sport, braakhouw, enz. Inschrij ving van 4 tot 5 uur in de Groendreef. Prijsdeeling In de Mispelaareik ELVERDINGE. Op KERMIS-DON- DERDAG 4 JULI 1935, om 4.40 uur na middag, groote velokoers voor alle begin nelingen; 700 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 125 fr., trui en bloemtuil, 100, 75, 60, 45, 35, 25, 15. 10, 10 fr.; 200 fr. in pre mies en daarbij verschillende andere pre mies, waaronder een van 50 fr. geschon ken door H. G. Vantomme, Patissier, Rij sel, voor den renner die het meest eerst over de aankomstlijn bolt. Inschrijving bij Jerome Covemacker. PLOEG STEERT-BIZET. Op ZON DAG 7 JULI, groote velokoers voor alle beginnelingen en vierde kategorie van Frankrijk, oud-Juniors uitgesloten; af stand 60 km.; 1000 fr. prijzen en premiën: 130, 105, 85, 75, 65, 55, 45, S" velorijdere- schoenen, 35, 30, 25, 20, 15. 15, 10 en 10 fr. Voor de renners der gemeente 10 bijzon dere prijzen, gaande van 45 tot 5 fr. In schrijving vanaf heden bij Albert Del- porte. Vertrek te 14.30 uur. LOKER. Op ZONDAG 14 JULI 1935, groote velokoers voor alle beginnelingen (oud-Juniors uitgesloten)ÏOC-O fr. prijzen en premiën; 60 km. goede baan. «o» KINDJE IN EEN REGENPUT VERDRONKEN TE ZULTE De 2 '/t-jarige Vanclemlriessche, uit Zul te. is gedurende een afwezigheid zijner ouders in een regenput gesukkeld en wt in verdronken. (JIHIHIIIIIIIIUUMIIIIII GRUWELIJK ONGEVAL TE VEENDAM IN NEDERLAND Een tienjarig meisje van Veendam was met een vriendinnetje aan het spelen langs den spoordam, toen ze met de hiel tus schen de rails bleef vastzitten wijl de trein in aantocht was. Het meisje deed alle mogelijke moeite om los te komen wijl haar vriendinnetje poogde de machinist zijn machien tot staan te doen brengen. Deze bemerkte het niet en het arm meisje werd het vast zittende been afgereden tot boven de knie. Het ongelukkig kind werd in angst- wekkenden toestand weggevoerd. MERKWAARDIGE PROEFNE MINGEN TE OOSTENDE Een pantser tegen revolverkogeis. Door kapitein Van Rolleghem, werd een pantser uitgevonden dat de wetsdienaars en soldaten tegen de kogels moet bescher men. Te Oostende hield hij deze week en kele proefnemingen met zijn uitvinding. Een pop. van menschengestalte. werd ge kleed met het pantser door den kapitein r tgevonden. Dit pantser is gemaakt uit h'--djes metaal, zonder scheiding, door ?oort linnen om de borstkas gevestigd. v i op .1 tot 4 meters werden dan ko- n gevuurd met zware revolvers op de i. De pop gaf telkens mei onder de kracht van de kogels maar geen enkele kogel drong door het pantser. DRAMA VAN HET WANGEDRAG TE DEURNE Minnaar schiet een echtpaar neer. De Deurne heeft een zekere Demulder de echtelingen Pinksteren, die hij hem inwoonden, neergekogeld. De echtgenoot Pinksteren stierf kort daarna en de vrouw verkeert in groot gevaar wegens de op- geloopen wonden. Demulder had sedert enkele maanden betrekkingen aangeknoopt met de echt- genoote Pinksteren en daar de verstand houding tusschen beide niet te best meer was, besloot Demulder de echtelingen beide uit den weg te ruimen. De moordenaar werd aangehouden. VROUW MET STOOFDEKSEL GESLAGEN TE ZWIJNDRECHT Te Zwijndrecht heeft een huisbaas, die in ruzie was gekomen met een huurster, deze geslagen op het hoofd met een stoof- deksel. De vrouw werd ernstig gewond. HET GROOTSTE FRANSCH WATERVLIEGTUIG BIJNA OMGEKOMEN Het grootste Fransch watervliegtuig Lieutenant Vaisseau de Paris steeg op te Le Havre toen het plots van zijn koers afdreef en in aanraking kwam met de masten van visscherssloepen. De masten van drie visscherssloepen werden afgemaaid en een andere boot werd zoodanig erg geraakt dat hij on middellijk zonk. De vleugels van het vlieg tuig werden erg beschadigd maar het kon terug goed dalen op het water. Het zal voor herstel naar Toulouse moeten over gebracht worden. rriEurs BOKSEN. WERELDKAMPIOEN In Amerika heeft de zwaargewichtbok ser Braddcck, een Amerikaan, den wereld kampioen Max Baer geslagen op de pun ten. Voor dezen boksmatch ontving Max Baer zoowat 2 millioen ln onze munt en Braddock 900.&Ö0 van onze frankskes. Er werd ook verteld dat Max Baer zou gewed hebben cp Braddock en alzoo een groote som gewonnen. Dit werd ge logenstraft maar een onderzoek werd hierover door het gerecht ingesteld. MOTOSPORT. KOERSEN OP DEN ZWARTENBERG Op Zondag 39 Juni 1S35 wordt een mo- tocross ingericht door de mcto-club van Isper met de welwillende medewerking der hoteliers van de Bergstreek. Om 10 uur voormiddag: Bijzondere koers, voorbehouden aan motorijders die wenschen hun dienst te doen in de bij zondere motorrijdersafdeeling van het Belgisch leger. Kosteloozp inschrijving. Geen bijzondere licence vereischt. Om 2 uur namiddag: Moto-crcss voor behouden aan da galicencieerden van den Belgischen Bond (F. M. B.). Daze wed strijd wordt uitsluitend galocpen door da moeilijkste wegeltjas der heerlijke berg streek Loker en Westouter. Talrijke be kers en prijzen. Reglement verkrijgbaar bij D. Van Lede, Boterstraat, 6, leper. OVERSTROOMINGEN IN DE V. S. VAN AMERIKA De Staten Missouri, Iowa, Kansas en Illinois werden erg geteisterd door cyclo nen en overstroomingen. Twee dijken van de rivier Arkansas braken eveneens door. Men telt verschillende dooden, de oogst is rernie'd en duizenden huizen moesten ontruimd worden. <&S33SasaBaaaBaflBflBSE!BB3BBHB VRUCHTBARE KOEI TE THIEULAIN Bij landbouwer Sylva Delcroix, te Thieulain, heeft verleden week een koe het leven geschonken aan drie kalvereu die levend en welgevormd zijn. Het zelfde gebeurde bij landbouwer Ed- rnond Coquette te VViers. (saaaEEasasEaHasHaEaaaESEïïa, 300 GEVANGENEN VERSCHAN SEN ZICH IN EEN MIJN In een mijn van het gevar~ van Lan sing, V. S. van Amerika, zijn 580 gevan genen in opstand gekomen en hebben zich verschanst in de mijn, tien bewakers als gijzelaars houdend. Zij staken meteen een stal in brand dig gelegen was op 250 m. diepte. De bewakers boven de mijn slo ten de lucht af naar den stal zoodat de rook een uitweg zocht naar de galerijen waar de gevangenen waren. Bijna be dwelmd moesten zij zich toch ten slotte overgeven. isssisasB'ssasaüsiaasBflsaiaüisaa BRUSSEL. Men verwacht Zaterdag uitspraak van het Assisenhof in de zaak Nathan-Gérin. CORSIKA. Do hergbandiet Spada werd Vrijdag morgen enthoofd. ITALIË. Er wordt veel verwacht van het bezoek van den Engelschen Minis ter Eden aan Mussolini; ook voer wat aangaat overeenkomst met Abessinië. Mocht dit! YOUGO-SLAVIE. 89 Huizen werden door brand vernield. VEREENIGBE STATEN. Eocsevelt sprak een rede uit over de nieuwe ver deeling der groote fortuinenDeze zullen zwaar belast zijn om aan de on kosten te voorzien spruitend uit maat schappelijke noodige schikkingen. PARAGUAY. Het Senaat keurde het akkoord goed over Gran Chaco. «BBBBBBBl&BBaBBBBBBBBBEBBaBBB Priesterlijke Benoemingen. Door Z. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge, werden benoemd: Tot Onderpastoor: Op S.S. Petrus en Paulus te Oostende, E. H. Pombreu, leeraar aan 't Bisschop pelijk College aldaar. Op Ste Anna tc Brugge, E. H. Van VVallcghem, leeraar aan het Klein Semi narie te Roeselare. caziBX&iSBaEsaasiiiGaasHHaESEiiBR Eerw. Heer Victor GOETHALS, ge wezen Pastoor te Wervik, is schielijk overleden te Kortrijk den 16 Juni LL, in den ouderdom van omtrent 70 jaar. Naam'.ooze Vennootschap, gesticht in 1835. HYPOTHEEK LEENINGEN op huizen, pachthoven, grond, enz., en voor het bouwen van huizen. Zeer voordeeligc voorwaarden. GRONDSCHULDBRIEVEN op 5 en 13 jaar termijn. 4 Ys Netto opbrengst. Gezien de algemcene verlaging van den rentevoet bevelen do schuldbrieven van het GRONDKREDIET VAN JELGIE, honderdjarige Maatschappij, zich bijzonder ter aandacht der kapitalisten. Voor alle inlichtingen wend U tot üs BANK DER SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE Agentschappen: DIKSA.UIDE POPERINGE IEPER. -X.W oweRB-WBJ

De Halle (1925-1940) | 1935 | | pagina 6