DE KOERS voor BEROEPSRENNERS V» Zijl ge modern Bedel prinsesje GEDACHTEN <1 T ROOS KRUIS b het Park "DE LOViE" te Poperinge was een meesterstuk op sportief gebied en een ware triomf in zake VoSkstoeïoop. Gustaaf D1LG3R wint de 83 km. koers WÊÊFst AANBESTEDINGEN 'T IS KOFFIE VAN 'T PARADIJS WEKEL1JKSCH LITURGISCH BULLET!JN Een goede laag gemengde stroop ÈEMlMBlTSfRQQI HEURSEL Hi] alleen Is waard de vrijheid te h»zitten die ze alle dagen tracht te ver- UrerS-.. Bchoone vrouwen zijn meestal zeer Mjjeluk&g. - v liefde dekt veel dingen, plant vroeg de deugd, In 't hert der Jeugd. pie wel bemint Kastijdt het kind. ||IM£H£HiinaBE3«H»llllllll e&TMA&fJlKE UIT OE DAT KUSSEN IS ONGEZOND Wil 'k U hier terstond, Verklaren en bewijzen 't Is om er van te Ijzen Als men verneemt, gewis Hoe 'n kus soms schadelijk ls! De Amerikaansche cow-boy Frank Ras- jpon, uit Arizona, had iets beketterd dat brecies niet goed in den haak 'n was, en £erd daarvoor dan ook ter dood veroor deeld. Dezer tfegen nu werd 'n vonnis Volbracht door middel van giftgas. Toen nen na de executie het lijk uit de gas- ;amer bracht, stortte de weduwe van den aan zich op het lijk en kustte 'i op den jnond. Enkele minuten later zakte de vrouw bewusteloos neer en stierf kort daarop! van pure alteratie? Bijlange niet... de flokteurs kwamen er bij te pas en stelden eer. onderzoek in, en dit wees uit, dat de yrouw, toen zij heuren gestorven man de- S:n afscheidskus gaf, een kleine hoeveel- eid cyaangas moet hebben ingeademd, at zich nog in den mond van den doode evond. De uitwerking was nog sterk ge noeg om ook bij haar den dood te ver- jiorzaken. Da's nog entwat anders hé! dan de jDoodelijke Kus» dat z'in den theater Spelen... want d'r zijn geen 3 bedrijven ^an en als ge denkt dat zoo'n dingen on mogelijk zijn moet ge maar ne keer uwen eigen adem opsnuiven... als g'ajuin gege ten hebt... 't is om er van omver te val len... en da's dan nog geen vergift... DE LEGENDARISCHE stoeffers Dikke Miel en Lange Jef zaten weer ne keer bij een... en ge weet... die hebben overal en elders gezeten en gereisd. Ja. zei Dikke Miel, deze krokodil heb Ik geschoten in Afrika... Ge weet toch dat (le huid van zoo'n beest zoo hard is, dat te weerstand biedt aan eiken kogel. Dat weet ik, zei Jef, maar hoe zljt g'er in gelukt zoo'n dier te schieten. Wel... ik heb me door 't beest laten Inslikken... en heb dan van binnen naar buiten geschoten! DE WERELD der geleerden, op haren toer, Staat thans ook in rep en roer, Voor een feit Dat zich in den lesten tijd In Engeland heeft voorgedaan. Luistert, 'k vang met de vertelling aan: 't Gaat over 'n Engelsche prinses Die in de 16' éeuwe viel onder 't mes, En thans? (is t werkelijk of is 't maar tdrosmen?) Terug op de wereld ls gekomen. Die prinses was Jane Grey, kleindoch ter van Mary, zuster van Hendrik VIII. ij werd onthoofd op bevel van Marie 'udor... Tot daar de geschiedenis... Nu d'andsre historie. In nen Engelschen flr.ema speelden ze verleden week ne film getiteldDe Roos der Tudors». In de taal zat er 'n meisken met name Dorothy Jordan, die. toen 't tooneel der onthoof- (tag van Jane Grey voorkwam, opeens hc'st stond en uitriep: Neen! Neen! dat la alzao niet geschied... ik weet het beter dan eender wie, want Jane Grey dat ben... dat was ik... en ze draaide van heuren potlepel. Die was zeker zot! zult ge zeggen... Da's mijn gedacht ook, maar de specialis ten die haar onderzocht hebben en on dervraagd over heur vroeger leven waar over ze tal van bijzonderheden wist aan te halen, beweren dat ze gezond is naar lijf en geest, en d z'hier te doen hebben met 'n geval van... herleving ofte weder- yleeschwording... Niet minder dan dat! Of zou 't geenen simpelen truk zijn, om elzoo te probeere" nen titel van prinses tos te krijgen? EEN BETER IDEAAL voor pantoffel held dan onze vriend Van Bommers- konten, kunt ge zeker op de heele wereld niet vinden. Iedereen is daar op de hoog te van... en zijn meid zeker 't minste niet. Overlast nu had madam Van Bommers- konten in heuren vinger gesneden en ze riep tot heur meid: Marie, vlug, ik heb mij in mijn vin ger gesneden... haal eens iets wat ik rond tnijn vinger winden kan! Dan zal ik mijnheer roepen, zei Marie. WAAROM IK KLAAG EN MOR? Wel m'n keel is droog en schor En alvorens 'k yerder kamp Moet er olis in de lamp. Onder den vorm van ne goeie frissche pot gerstenat... hé, dat zooiets ne mensch gansch terug op zijn pooten brengt? Bij zonder nu, dat d'hitte ons zoo ineens op lijf komt gevallen. Daarmee ziet ge dat ne mensch ook maar 'n masjien js, want als dat begint te knarsen en te schreeu wen. is 't tijd dat er eveneens 'n beetje olie in gespoten wordt. Bijzonder als het meer dan half versleten is... gelijk uw dier.aar. De fijnste olie van de wereld, die wordt gebruikt voor klokken en horloges is... geen fijnoliemaar wel olie afkomstig Van een tot de walvisschen behoorend illiaEfllflSK zoogdier, namelijk de kachaloot, dat in de noordelijke punten van den Noord- Atlantischen Oceaan leeft. Die olie heeft een gebrek, z'is namelijk peperduur! Van waar die uitdrukkinge komt, moet ge mij niet vragen, want is er wel iets dat goed- kooper is dan... peper en zout? De oorzaak van de duurte dier olie, ls gelegen in het feit dat de vangst dezer visschen met de grootste moeilijkheden en gevaren gepaard gaat, doch ook in de be reiding der olie, welke maandenlang duurt! En nu... genoeg geolied, want, wie veel olie smeert krijgt smerige handen, en ze zijn nog maar sjuste gewasschen. 'N GEDACHT: Marenta scheldt me soms uit voor: hond!... Was ik maar een hond... waarom? Wel... dan moest Iemand voor mij de belasting betalen! IK HEB steeds ossenvleesch gegeten, sprak d'eene vriend tot den anderen, en 'k voel me zoo sterk als nen os. Wonderlijk! zei d'andere. Waarom? Wel, ik, die slechts vlsch heb gege ten, lk kan niet eens zwemmen! 'K WIL U NIET GEVEN 'N LES Want gij allen weet gewis Welke de beteekenis is Van de verkorting S. O. S. 't Zijn namelijk drie Engelsche woorden (Zeldzaam zijn ze die ze nog niet hoorden) Save Our Souls 'k er niet langer meer [voor draal, Luidt het namelijk in die taal! Letterlijk vertaald beduidt dat: Redt onze zielen, in andere woorden zouden we zeggen: zielen in nood! want dien roep is niets anders dan een noodkreet, en 'k ga U hier thans 't geval verhalen van ne man die juist door dien noodkreet... in nood kwam te staan! De radio heeft door dien kreet al meer dere menschenlevens gered, maar nu heeft ze toch ne vlezen toer gespeeld aan een officier van 't Leger des Heils, die on langs in 'n straat van Londen een ver keersongeval voor had. De brave vent werd naar 't hospitaal vervoerd en, vol gens gewoonte, lanceerde de politie een S. O. S. kreet om de familieleden van het slachtoffer op de hoogte te brengen van 't ongeval. De roep werd goed gehoord... zoo goed zelfs dat men na korten tijd drie vrouwen in 't hospitaal zag arriveeren, die alle drie beweerden, de wettige vrouw van den... verpletterden officier te zijn! Een klein onderzoek wees uit dat 't alzoo was... De man was ne veelwijver. Eens hersteld mocht de gelukkige echtgenoot voor den tribunaal verschijnen, waar hij tot an derhalf jaar gevang veroordeeld werd... Voor de eerste maal had de S. O. S. een slachtoffer... niet gered maar... gemaakt! DE DICHTER GLEIM was zeer be-' vriend met den wijsgeer Jacobl. Eens dat zij met hoogere officieren aan een feestdisch zaten, vertelde hij aan een generaal dat van hem en Jacobi een por tret werd gemaakt. Dat wordt zeker een levensgroote schilderij! vroeg de krijgsman ietwat spottend. Neen, antwoordde Gleim, dat is goed voor militairen die hun sporen willen la ten zien! Bij ons is het hoofd het voor naamste! IN HOLLAND WAS ER NE MAN Die werkte met dubbel gespan: In 'n bank was hij beheerder Maar daar hij niet genoeg 'n won Koos hij nog 'n andere inkombron Namelijk die van: ziektenbezweerder. Zijn groote kunde bestond in het ver zorgen van al de ziekten door één en de zelfde zalf van eigen fabrlcaat, die onge lukkig voor hem... en voor zijn slachtof fers, den dood van twee menschen ver oorzaakte. 't Gerecht was er natuurlijk als de kip pen bij, en onzen artist werd aangehou den. Bij 't proces werd er nen apotheker ontboden die d'ontledinge moest doen van den fameuzen balsem, en tot de vaststel ling kwam, dat ze voor 't grootste gedeel te samengesteld was uit... menschen- bloed! De valsche doktoor werd ondervraagd en verklaarde dat hij zich alle dagen ne ganschen liter bloed aftapte, om zijn zalf te maken! Toen z'hem daar zoo snulach tig voor hen zagen staan, kregen de juge- pees compassie met hem, en... om een beetje balsem op zijn diepgeslagen won den te storten... stuurden z'hem niet den bak in... maar maakten z'er een konijn van... 't is te zeggen een proefkonijn om te dienen voor d'experiences bij de fa culteit van geneeskunde te Den Haag, d'arme bloed die zoo rijk was aan bloed!... DAT ONZE HUIDIGE JEUGD op alles een antwoord weet te vinden, zult ge, bes te Lezers en alderliefste Lezereskens, ook wel al ondervonden hebben. Sommigen beweren dat 't de slimheid is die dat doet... d'anderen de bedorvenheid. Eksempel. Wat zou uw moeder wel zeggen als zij al die leelijke woorden hoorde, die gij durft uitspreken? vroeg oen oude dame aan een manneken dat daar te sakkeren en,te vloeken stond. Ze zou wat blij zijn, zei 't ventje... want z'is zoo doof als ne pot! En dan zou ze hooren! WEES NOOIT te «rechtuit» in uw leven Da's een raad die 'k U kom geven, Naar aanleiding van 'n geval Dat hoop en al Over 'n week of zoo iet In Rusland is geschied. De Russische dichter Pelieff die 'n felle propaganda voerde tegen de communisten j in zijn vaderland, werd veroordeeld cm gehangen te worden. Op 't oogenblik dat de beul, na hem de koord om den hals te hebben gelegd, op zijn schouders kroop, om hem in de lucht te doen zwieren, brak de koord door en Pelieff vloog op den grond en werd gansch bebloed opgenomen. Zeg nu nog ne keer, sprak hij toen, rechtstaande, dat het geen waarheid is wat ik immer schreef, namelijk, dat ze in Rusland niets goeds konden doen... zelfs nog geen koord vlechten! De ongevallen van dat soort hadden ge woonlijk de genade van den veroordeelde voor gevolg. Daarom dan ook werd er een afvaardiging naar Staline gestuurd om te weten wat er met den man moest gedaan worden... De roode meester van Rusland vroeg toen: Wat heeft hij gezegd? Dat men in Rusland zelfs geen koord kon vlechten, was 't antwoord. Ehwel, zei Staline, dat men hem het tegenovergestelde bewijze!... En hij werd weer opgehangen... dezen keer voor goed! Was de man nu een beetje minder op recht geweest, hij had zeker nog geleefd! Ja, 't leven van ne mensch hangt aan een fijn draadje... al is 't zelfs een Rus sisch zeel! PIER ZWADDER was op wandel met zijnen vriend Susse Patteet... en warm dat 't was... warm! Juist op t oogenblik dat Pier zijnen hoed afdeed om 't zweet van zijnen klets kop te vagen, kwam er daar een vogelkijn aangevlogen, dat iets vallen liet, dat juist terecht kwam op den gecireerden bol van onze Pier! God zij geloofd! zei Pier, terwijl hij zijnen kop schoonwreef. Susse kon zijn ooren niet gelooven... dat was nu toch precies geen zegening om God te loven. Z'hadden misschien nog maar enkele meters verder afgelegd, of Pier, die zijnen hoed in zijn handen had gehouden, kreeg alweer 't zelfde kadoken op zijnen bol... en God zij geloofd! zei Pier weer ter wijl hij t afwreef. Dat was te straf... en Susse wilde er 't fijne van weten. Wel Pier, zei hij, nu vesta 'k er niks meer van... Waarom zegt ge altijd: God zij geloofd! als er zoo ne vogel iets laat vallen op uw hoofd? Wel 't is simpel, zei Pier, ik zeg: God zij geloofd... dat de koelen niet 'n vlie gen! Spijtig dat er niet meer optimisten ge vonden worden zooals Pier... d'r zou 'n beetje minder gesakkerd en gevloekt wer den! IK OOK. BESTE MAKKER Ik verwensch en ik sakker En stuur alles naar de maan Om d'eenvoudige reden Dat er den dag van heden Geen Loch-Ness-monsters meer bestaan. Want in die gezegende tijden Moesten de joernalisten zoo niet lijden Zoo niet zweetan of hijgen Om hun bladzij vol te krijgen 't Ging op zijn duizend gemakskens, want, 't Nieuws lag steeds voor de hand Nu was 't monster hier verschenen Dan weer daar En de joernalisten gingen er henen En grepen er naar En schreven zoo maar, voor de lo. Blad na bladje vol... Maar eilaas! dat gezegend dier, dat, 't is geen geheim da'k ontsluier, nooit be staan 'n heeft, dan in de verbeelding van enkele fantazijzieke dagbladschrijvers, is voorgoed uit de mode... en dees Jaar heeft 't zijn verschijning niet meer gedaan... en da's een harde slag geweest... bijzon der voor uw dienaar die vast besloten was, daarover in veel artikels uit te weiden... Maar enfin, 'k mag er nog niet te vele over klagen, want wijl 'k hier bezig ben aan 't pennen, stel ik vast da'k er toch in ge slaagd ben, 'n halve bladzij neer te schrij ven over: 't niet bestaan van 't Loch- Ness-monster! M'n weerwraak is geno men. Wat? Dat er toch nog ander interes sant nieuws genoeg is... bijvoorbeeld de revOT'.iHe, '"'ear de dagbladen gansch edities over schrijven... G'hebt gelijk maar da's nu precies mij nen rayonniet... en in plaats van U al die slachtingstafereelen hier af te schil deren, gaan we probeeren, als ge nog niet in slaap ligt, van U ne keer te doen la chen, om 't daarna, op ons honderd ge makskens af te trappen. DE MEESTER GAF LES. Wie kan me zeggen wat een fabel is! vroeg hij in de klas. Jantje stak zijn vinger op. Hewel? zei de meester. Een fabel, antwoordde Jantje is, wan neer een ezel en een aap met elkaar spre ken, zooals gij en ik, mijnheer! En rood dat de meester werd. Van puur affront Zak ik door den grond Omdat ik, tot mijn leed, Geen ander nieuws meer weet Da'k U, m'n goei gezellen Thans hier kan vertellen [pen, 'k Doe dus best, ge zult het zelf wel snap- Van 't hier snel maar af te trappen 'k Doe 't, en wensch U 't beste Dat ls 't end en dat is 't leste. 't Manneken uit de Maan. War.rom lijden aan j HOOFDPIJN MIGRAINE TA ND PI IN GRIEP" RHEUMATIEK ZENUWKOORTS PIJN DER we* 'MAANDSTONDEN [als de Wonderbare Bruine Poeder» van der Apotheek DE POORTERE Sint-N iklaas-Waas. U oogenMikkelijk zonder ichadclliLf gevolgen van deze pijnen zullen bevrijden. doon v. 8 poedert 4 fr.m De driedubbel doot 25 poedert 10.05 fr% Te verkrijgen in alle goede Apotheken of vrachtvrij tegen postmandaat. Gebruikt ze eens, U zult nooit geen an dere meer gebruiken. i&ïaaaasiiaaJüisaüCi&BiiiZ&asdSfci&a HEB MEDELIJDEN m naam van H Theresla, van K. J.; helpt mij Jeugd in gevaar redden. Dringend noodig om patronaat en so tool te bouwen. Post- check 139.485, Pastoor Reason te Xhen- delesse. HULDE AAN DE MOEDIGE RONDE VAN FRANKRIJK-MANNEN Van recht» naar links: Sylveer Mae», Van Overberghe, Kint, Debruycker, Hendrickx. Wij gelooven niet dat iemand van de duizende sportliefhebbers die in «De Lovietegenwoordig waren, die verplaatsing een minuut zullen beklaagd hebben omdat hetgene dat daar te zien was geen alledaagsche kost is. Of er meer volk was dan verleden Jaar? Wij weten het niet omdat de massa niet te schat ten is, maar wat wij wel weten is: dat dit sportfeest ioo per ioo boven dit van verleden jaar stond. DE INRICHTING was Iets puiks; verleden jaar waren de inrichters nog nieuwelingen in het vak en het was dan ook niet te verwonderen dat het eene en het andere wel een beetje mank liep; dit jaar kwam er oneindig veel verbetering. Toen wij de trams, de autos en velos zagen toeko men die volk spuwden bij zoovere dat de poorten al de sportliefhebbers niet konden zwelgen, hebben wij ons wel eens afgevraagd of het geen overrompeling zou worden; maar alles liep zoo vlot van stapel dat toen wij aan de aankomstlijn stonden en die inrich ting bekeken veel bewondering voelden voor de In richters en bijzonderlijk voor de heeren Gombert W. en Minne A. die sedert maanden in de bres staan en noch moeite noch opoffering sparen om van hun koers iets grootsch te maken. Ook de sportieve kant hebben de inrichters bekeken, en omdat nun koers aan geen cirkus mocht geb'jken en om de plantrekkerij die zich vorig jaar enkele renners veroorloofden, te keer te gaan, werden de renners voor den aanvang eens duchtig onder handen genomen, en iedereen heeft het ondervondende koers heeft er oneindig veel bij gewonnen en toen tegen het einde Van Schil en Maurits Maes meenden te mogen afstappen klonk het spontaan: een ronde gestraft. Daarom dat wij het aan de inrichters zeggen dat ze al onze waardeering hebben weggedragen. Op uw feest moogt en hebt ge het recht ner te zijn! DE KOERSEN zelf werden vinnig betwist. IN DE SNELHEID kre gen wij een aardig spurtje te zien tusschen Van Schil en De Caluwé (die Kaers ziek zijnde verving) en waarbij de Sinjoor zich de beste toonde. DE PUNTENKOERS werd even nijdig betwist en kende een spannend verloop; ten slotte was het Barthelemy die het meest punten verzamelde. IN DE AFVALLING was 't de Franschman Teer- lvnck die de hoofdrol speelde en een viertal ronden alleen voorop lag om in de laatste ronde plat te val len, en zoo kwam het dat Miel Vandepitte won voor Catrvsse. DE HOOFDSCHOTEL was echter de 80 km. op eigen kracht die aanleiding gaf tot prachtige jachten en ten slotte op meesterlijke wijze door Gustaaf De loor gewonnen werd en die de 83 km. aflegde in 2 u. 12 min. 47 sec., wat een gemiddelde snelheid betee- kent van 37 km. 438 m. per uur. Laat ons nu een Kort verslag geven van deze wed strijd. Teerlynck is de eerste om de neus aan *t venster te steken maar wordt weer bijgehaald; dan ls 't de beurt aan Capoen, Van Schil, Demuysere en Maur. Maes om er van onder te trekken maar worden na een bitsige jacht ingeloopen. Dan ontsnappen S. Maes, Van Overberghe, Lowie en Rebry maar kunnen niet beletten dat een tiental renners hen komen vervoegen. Al deze jachten hebben voor gevolg dat de groep hee- lemaal uiteenvalt. Opeens schiet Gust Deloor verwoed uit; Rebry springt erop en het is gebakken, de twee leiders ver- grooten gaandeweg hun voorsprong niettegenstaande er nijdig gejaagd wordt eerst door Ghesquiere, De muysere en Lowie en later door S. Maes die onder een donderend gejuich een drietal ronden alleen storm liep tegen de sterke vesting Deloor-Rebry. Tegen het einde zien 'wij nog een verwoede aanval van Van Overberghe die Pol Maes en Vervaecke op sleeptouw neemt en geweldig nadert, maar van in- loooen geen sprake. Gustaaf Deloor heeft werkelijk bewezen dat hij de keuze waardig is om onze kleuren in het wereldkam pioenschap te verdedigen; hij was ontegensprekelijk de beste, zelf wanneer de anderen zich moesten we ren. scheen hij te wandelen. Rebry was weer eens de Rebrv der groote dagen, hij was eens en is nog een schoone figuur in de sportwereld. De Caluwé heeft weer eens de groote forme te stekken, hij was hier een der beste. Julien Vervaecke, Ghesquiere, Vandepitte, Bekaert, Pol Maes hebben hun best gedaan om leven in de brouwerij te brengen en mogen er zijn; hetzelfde moeten wij zeggen van Demuysere, Lowie en Van Schil, al verflauwden deze laatsten tegen het einde. Decroix, Alf. Deloor. Debruycker, Catrysse, Denys, Maur. Maes en Desmedl toonden zich wat te de fensief. Capoen heeft in het begin zijn uiterste best gedaan om leven in de koers te steken; tot halfweg was hij een der beste, nadien verflauwde hij. Van Storme hadden wij meer verwacht; in den puntenkoers trok hij zich goed uit den slag maar na dien was hij nergens. Mijn verzet dat te klein was waarop wij antwoorden dat hij de piste ge noeg kende om te weten waarmee hij moest rijden De Rondemannen hebben getoond dat ze niet alleen dienen tot lokaas maar ook koers kunnen houden; de twee beste waren S. Maes en Van Overberghe. De overwinnaar van de Ronde van Frankrijk heeft een paar jachten uitgelokt die van eerste gehalte waren. Een viertal ronden voor het einde gaf hij op en nie mand die het hem kwalijk nam omdat hij zich ge weerd had. Om den uitslag geef ik niets zei hij maar ik ben goed betaald en het is mijn plicht dat ik sport lever Croutie ook V»n Overberghe genaamd, was het trekpaard waarvan wij tijdens de Ronde zoo dikwijls hebben gehoord; op het laatste der koers was hij ze kerlijk de beste. WIJ BEDANKEN de leden van de Velo-Clubs Poperinge Sportief en De West-Vlaamsche Bergstreek, alsook de verschillende rijkswachten en de pompiers van Poperinge die hun besl deden om de goede orde te handhaven; de milde premieschenkers die het hunne bijbrachten om van deze koers iets grootsch te maken; de toeschouwers die zich in het p"*k der Lovie bevonden en aldus hun offer op het altaar brachten voor een werk van menschlievendheid. Wij bedanken ook de inrich ters en al die er het hunne bij brachten om de koers te schikken en orde te houden. Tot aanstaande jaar. KEREtSZOON. TECHNISCHE UITSLAGEN, SNELHEID. X* Reeks: r. Van Schil; 2. De Caluwé; 3. Kint; 4. Gust Deloor (plat). a® Reeks: x. Van Schil; 1. De Caluwé; 3. Kint; 4. G. Deloor. 3" Reeks: 1. Van Schil; a. G. Deloor; 3. De Ca luwé; 4. Kint. Algemeene Rangschikking: 1. Van Schil, 3 p.; 2. De Caluwé, 7 p.; 3. Kint en G. Deloor, 10 p. PUNTENKOERS. i* klassement: x. Barthelemy; 2. S. Maes; 3. L. Storme* 4. Van Overberghe; 5. Hendrlckx. 2® klassement: 1. Van Overberghe; 2. S. Maes; 3. Barthelemy; 4. Storme; 5. Hendrickx. 3® klassement: x. Storme; 2. Barthelemy; 3- S. Maes; 4. Van Overberghe; 5- Hendrickx. 4® klassement: x. Barthelemy; 2. S. Mms; 3. Van Overberghe; 4. Storme; 5. Hendrickx. Algemeene Rangschikking: 1. Barthele my, 7 p.; 2. S. Maes, 9 p.; 3. Storme en Van Overberghe, 12 p.; 5. Hendrickx, 20 p. AFVALLINGSKÖERS. 1. Vandepitte; 2. Catrysse; 3. Teerlynck (plat); 4. Deloor A.; 5. Demuysere; 6. Bekaert. 80 KM. OP EIGEN KRACHT. i* klassement: 1. Teerlynck; Rebry; J. Van Schil; 4. M. Maes. 2® klassement: 1. Ghesquiere; a. Van Overberghe; 3. Vandepitte; 4. Bekaert. 3® klassement: x. De Caluwé; 2. Bekaert; 3- Van depitte; 4. Rebry. 4® klassement: r G. Deloor; t. De Caluwé; 3. Ghesquiere; 4- Vervaecke. 5® klassement: 1. G. Deloor; 2. Rebry; 3. Ghes quiere* 4. De Caluwé. 6® klassement: 1. G. Deloor; 2. Rebry; 3- De Caluwé* 4- S. Maes. 7® klassement: 1. G. Deloor; 2. Rebry; 3. Van Overberghe; 4. Ghesquiere. 8® klassement: 1. Deloor G.; 2. Rebry; 3- Ver vaecke: 4. Van Overberghe. 9® klassement: 1. Rebry; 2. G. Deloor; 3. Pol Maes; 4. Van Overberghe. De uitslag: 1. Gustaaf Deloor, 22 p., 83 km. in 2 u. 12 min. 47 sec. (gem. snelheid 37 km. 458 m.); 2. Rebry, 25 p.; 3. De Caluwé, 32 p.; 4. Ghesquiere, 36 p.; 5. Van Overberghe, 38 p.; 6. Vandepitte en Alb. Bekaert, 41 p.; 8. Vervaecke, 42 p.; 9. Pol Maes, 43 p.; 10. gelijk: E. Decroix, Demuysere, Denys en Catrysse, 45 p.; 15. Op 1 ronde; Van Schil, 42 p.; 16. Maur. Maes, 44 p.; 17. Hendrickx, Capoen, Desmedt, Gouwy, De- bruyekere en Lowie, 46 p. SYLVEER MAES op de Lovie-Koer». ^^1 -fhésJF I GUSTAAF DELOOR de overwinnaar der Lovie-Koers en die ieze week komt aangeduid te worden voor Bern. 28 AUG. Te 11 uur., voor den Heer Claeys, hoofding.-feest. van Bruggen en Wegen, 12, Vrijdagmarkt, Brugge, aan leggen van bevloeringen in cementbeton- tegels voor wandelpaden lang. den rijks- weg Veurne-De Panne, en verbreeden van bet bestaande rijwielpad lang. den rijks weg Adinkerke-De Panne. Bestek Nr 183 van 1936 (Ned.), prijs 7 frank. Uitslag van Aanbestedingen 7 AUG. Te 11 u., ten gemeentehuize te STADEN, onderhoudswerken aan de steenwegen van groot verkeer in 1936-'37. Bestek 36.300 frank. O. WITTEZAF.I.E. Iclitegem, 35.975 fr. (Zvv. 14-20-15) of 41.055 (porf.) of 44.995 (P.); G. Dermui. Brugge 39.712,50 (Zw. 14-20-14) of -'6.012,50 (P. 14-20-14) Amery J„ Beerst, "1.720 (P. 14-20-14); E. Van- thournout. Gistel, 44.250 (P. 14-20-14) A. Vande Casteele, Bikschote, 44.807,50 (P. 14-20-14). 8 AUG. Te 11 uur, ten stadhuize te MEENEN, gewone jaarlijksche onder houdswerken aan de steenwegen van groot verkeer in 1936-'37. Bestek 21.660 frank. H. DERYCKE. leper. 23.900 fr.; Van- daele, Petegem, 25.140; Gebr. Verly, Mee- nen 26.208. U AUG. Te 11 uur, in liet «Casino», te Diksmuide, door de Watering Vladsloo- Ambacht te Gistel, herstellingswerken aan den weg langs bet Lekewater te LEKE. A. LASAT, Lombardzijde, 20.948; Van- lerberghe O., Pervijze, 22.231E. Van- thournout, Gistel 32.256. 12 AUG. Te 3 uur, ten gemeente huize te MOERE, aanleggen van een riool en boordsteenen langs de prov. baan Moerdijk-Leke. Bestek 50.511 frank. E. VANTHOURNOUT, Gistel. 51.282; A. Claeyssens, id 51.553,75; A. Casteleyn, id.,55.040; G. Dermui, Brugge, 55.569; A. Maes, Licbtervelde, 56.180; A. Huys Pit- tem.ji6.986; O. De Beul, Oostende, 59.113 fr. 50: C. Tanghe, ld., 59.408,75; J. Lau- wers, id. 60.941 fr. 13 AUG. Te 10 uur, ten Gemeente huize te OOSTVLETEREN, onderhouds werken aan de steenwegen van groot ver keer in 193t>-'37. Bestek 6.823 frank. J. AMERY, Beerst, 6.214 fr.; A. Vande Casteele, Kikschote, 6.823 fr. 13 AUG. Te 10 uur, ten stadhuize te IEPER, onderhoudswerken aan de steen wegen van groot verkeer in 1936-'37. Be- Stek 10.604 frank. M. BEUN, leper, 9.391,20; A. Vande Casteele, Bikschote, 10.604. EEN LEKKERE SMAAK! EEN FIJNE GEUR! EN NIET DUUR! Geen twijfel, Vraagt bij uwen winkefier het Jubi leum koffertje, gegarnierd met een keuze van allerfiijnste pralienen en gegeven op 30 kaarten (1 kaart per halve kgr. koffie). - Voor 't groot: GER. TRUANT-DUCOURANT Veurnestraat, 12-22, Poperinge. SMOKKEL TE ST JEANSCAPELLE Te St Jeanscapelle, nabij Belle, werden een hoeveelheid varkens, herkomstig van smokkel uit België, door de Fransche tol bedienden aangeslagen. Een landbouwer werd aangehouden. IHIIIHHBHIIHHMMIIII» FAX en gij hebt den gezondsten en goed koopsten maaltijd voor wie zwaar werk ver richten. COMMERCIAALE APPELGELEI- IN ALLE KRUIDÉNIERSWINKELS AUGUSTUS - KOORNMAAND 23 Z 12e Zondag na Sinxen. H. Philippul Benitius. belijder, H. Zacheus, bel. XVII® Ijzerbedevaart. Evang.: De barmhartige Samaritaan! 24 M H. Bartholomeus, apostel 25 D H. Ludovicus, koning v. Frankr. 26 W H. Zephyrinus. p.-m., H. Samuël, pr, I27D H. Jos. Caiasanctius, H. Caesarius 28 V H. Augustin, bel. en kerkl. 29 Z H. Joan. Onthoofding. H. Adelphui ZONDAG 23 AUGUSTUS 12» Zondag na Pinksteren, «Deus, ft» adjutorium - Groen. - 2e Gebed van den H. Philippus Benitius, belijder. Deze Zondag, welke de Zondag van den Barmhartigen Samaritaan wordt genoemd, zouden we ook den Zondag van de barm hartigheid Gods kunnen lieeten. Wordt niet in de Misgezangen Gods hulp en bij stand met vurigen aandrang afgesmeekt en de reeds betoonde barmhartigheid en milddadigheid bezongen en verheerlijkt? Dat de H. Mis vandaag begint met het vurig gebedO God, denk er aan mij te helpen; Heer haast U mij ter hulp te komen», moet ons niet verwonderen. In het Evangelie wordt ons immers een beeld geschonken van de liefde en barmhartig heid Gods in het verhaal van den barm hartigen Samaritaan. Hier spreekt alle* van geduld en groote liefde, van onbaat zuchtigheid en medelijden. Tevens vinden we hierin een toonbeeld voor ons. Zóó moeten wij onzen naaste beminnen. Allen^ vijanden en vrienden, moeten we bijstaan in hunnen nood gelijk de Samaritaan den armen reiziger en gelijk God zelf ons beeft geholpen en van een gewissen döod heeft gered. Zoo handelen is waarlijk volgen* het Evangelie, het woord van God, de leer van de liefde. Want het is toch de liefde die al onze handelingen moet kenmerkei* en ons leven van dat der anderen moet onderscheiden. En het is ook alleen dan,- wanneer we deze groote deugd steed* trachten te beoefenen, dat Gods barmhar tigheid over ons zal nederdalen en wij ook meer en steviger in zijne liefde zul len bevestigd worden. Wij moeten et4, steeds aan denken dat we naar den grr-'tr onzer liefde zullen beloond worn-", r'nC wij met dezelfde maat zullen gemeteit worden waarmede wij de anocren meten. Daarom dan moeten wij God om genadef en hulp smeeken, we andere barm hartige Samarit?"tn mogen worden, men schen die niet alleen gereed zijn om eer* liefdewerk te verrichten, wanneer ze het niet durven of kunnen laten of wannee-tf ze er tijdeüjken roem van verwachten.' maar van die echte diepgeloovige ep over tuigde volgelingen van Christus, die zich' de grootste offers In het verborgen kun nen getroosten uit liefde tot God. H. JOZEF CALASANCT1US, Belijder.1 (Donderdag 27 Augustus) Degenen die in hun arbeid, ook" al on dernemen ze dien ter eere Gods en tot heil der zielen, tegenkanting en smaad, ondervinden in plaats van steun en mede werking, zullen troost vinden en raad in' het leven van den H. Jozef Calasanctiu* (1556-1648). Van Spanje naar Rome ge-' trokken, stichtte hij daar een school voor' behoeftige kinderen. Ze zal wel aan een] dringende behoefte he^m ver-u mits ze vrij spoedig meer dan duizendj leerlingen telde en verscheidene priesterr er les kwamen geven. Terzelfdertijd stel^j den ze zich onder de geestelijke leidin® van den H. Jozef Caiasanctius en aldu*f ontstond een kloosterorde die in 1621? door den Paus werd goedgekeurd. Maar de pedagogische opvattingen van de Heilige stonden velen niet aan en toen het met tegenwerken niet hielp, werd do heilige voor de kerkelijke rechtbank ge daagd onder betichting van ketterij- werd vrijgesproken, doch tengevolge vatv de kuiperij van zijn tegenstrevers, werd hij afgezet als overste. .1 Nog enkele jaren bleef de orde stand houden, doch weldra werd ze ontbonden en hervormd tot een genootschap van on derwijzers, die niet door kloostergeloften waren gebonden. Twee jaar na die laatste zware beproe ving stierf de Heilige gelaten en vol over gave aan Gods wil. «Ik heb alleen ge handeld uit liefde tot God!», getuigde hij op zijn sterfbed. Zijn liefde en zij?n gelatenheid zouden niet onbekroond blijven. Acht jaar na zijn dood werd zijn instelling in haar vroe- geren vorm van kloosterorde hersteld. Ze bestaat nu nog en telt minstens 2000 leden. ■■aaRBaBBBlBBBBBBBBXEGHBasaiX DE BELGEN ZIJN GROOTE BANANENETERS Men maakt statistieken zoowat om al les en d.it heeft men nu ook gedaan voor tistiek opvalt is dat de Beigen aangemerkt staan als etende enorm veel bananen. Ia de laatste paar jaar is de vertering der het eten van bananes. Wat in deze sta- bananen verzesvoudigd. BBBB9BBBBB&B1B3BB1B8BBBBBBBS Ja! Wel koop dus nu een water dicht en onbreekbaar uurwerk. Haast U de demonstratie te ko men bezichtigen in het uitstalraam Fabrikant-Ju weiier 41, BOTERSTRAAT, IEPER. Mengelwerk van 23 Oogst 1936. Nr 9. door H. COURTHS-MAHLER «Komaan dan, peuzel er nog een paar op, en langzamerhand eet je de geheele schaal leeg. En bij ieder hapje denk je Nu ben ik tevreden... Zoo is het goed, je lacht al een beetje. Probeer het nu eens recht van harte. Zij lachte werkelijk Zie je wel, 'dat het gaat? En van uit het raam kun je alles prachtig zien; ook hst vuurwerk en de illuminatie, niet waar? Ja, Jonker Hans! <Hm! En nu zullen wij eens iets beden ken om Je afleiding te verschaffen. Let £oed op rtiij, als ik weer buiten ben. En Ris je ziet, dat ik mijn zakdoek uit mijn Rak haal en er mij koelte mee toewuif, flan beteekent dat: Liselotte, ik denk 6an jou!En strijk ik met mijn hand Over mijn hoofd, dan beteekent het: «Je •nag niet bedroefd zijn, Liselotte!Dan Rul je je niet meer zoo eenzaam en ver laten voelen, nietwaar? Zij knikte tegen hem met schitterende Oogen. Nu lachte ook hij. Zoo is het goed! En nu moet je ook Vrooiijk kijken. Maar nu moet lk weer fcauw naar beneden. Let goed op mijn teeiens! Met welke aandachtige oogen volgde Liselotte zijn gestalte tusschen den drom t an genoodigden! En telkens weer zag zij, Cat hij zich met zijn zakdoek toewuifde 9' met zijn har.d over zijn voorhoofd Kreek. Dit verschafte haar een heerlijke fjfleiding; nu had zij ook haar feest. Het werd haar weer licht om het hart, en de ^nzaainhcid drukte Jiaar utet 888 gigaar Weinige dagen later vertrok Jonker Hans weer. Liselotte had het gevoel alsof de warme, stralende zon voor haar onder gegaan was. En zij schreide zich de eerste avonden in slaap. Maar dan bedacht zij, dat zij Jonker Hans beloofd had om dap per te zullen zijn. Toen zette zij zich er tegen in, en troostte zich er mee, dat hij met Kerstmis terug zou komen. XX Wederom waren jaren verloopen. Lise lotte en Lori waren nu in hun vijftiende levensjaar; Jonker Hans was afgestudeerd en veel op reis. In Liselotte's leven was tot zoover wei nig verandering gekomen. Lori was haar nog steeds vijandig gezind, liet haar geen oogenblik aan zichzelve over, en behan delde haar als een lage ondergeschikte. Maar Liselotte's karakter werd door deze plagerijen en onheusheden gestaald. Lori merkte zeer goed op, dat Liselotte mooier was en meer verstand had dan zij. Maar juist dit, gaf voedsel aan haar boos aardigheid en haar wrok. Zij wilde zich zelve doen gelooven, dat Liselotte leelijk en slecht was, alleen opdat zij een ver ontschuldiging zou kunnen vinden om haar te kwellen. Voor haar vrienden in De Witte Duif had Iiiselotte alleen 's morgens vroeg den tijd, wanneer Lori nog sliep. De lange Heinrich was nog altijd ln dienst bij Mevrouw Schulz. Hij verblijdde zich met de waardin, wanneer IJselotte hem een ochtendbezoek kwam brengen. En evenals zijn bazin, had hij steeds een kleinigheid bij de hand, om het meisje een pleizier mee te doen. liselotte was tot een groot, slank meisje opgegeroeid en niettegeostaande zij de afgedragen kleeren van Lori droeg, was zij een bevallige en opvallende ver schijning. Hoe ouder Liselotte werd, des te moei lijker viel het haar om de speldeprikken van Lori te verdragen. Zij was nu geen onverstandig kind meer en ondanks alle diepe vernederingen, droeg zij haar hart hoog. Zij moest al haar krachten te hulp roepen om zich te beheerschen, wanneer Lori haar sarde en beleedigde. Meer dan ooit, leed zij onder de be naming bedelprinsesdie haar nog steeds voor de voeten geworpen werd. Indien Liselotte juffrouw Herter niet gehad had, die haar steeds opnieuw moed en troost insprak, zou zij het leven in Bodenhausen niet hebben kunnen ver dragen. Jonker Hans kwam nu nog sporadischer thuis dan anders. Maar dan had hij niet veel tijd voor haar over. Hij liefkoosde haar ook niet meer zoo teeder, zooals hij vroeger deed. Maar zij was immers geen klein meisje meer. Hij bleef evenwel vriendelijk en aardig tegen haar, plaagde haar op on- sohuldige wijze en sprak haar nog altijd een bemoedigend en vertroostend woordje toe. Hij kwam nooit thuis, of hij bracht een klein geschenk voor haar mee. Al die gaven werden door Liselotte als een kostelijken schat bewaard, en wanneer zij zich weer eens diep ongelukkig voelde, vluchtte zij naar haar kamertje en haalde ze te voorschijn. Dan werd het haar weer lichter om het hart. Nu was de tijd aangebroken, waarop Lori en Liselotte hun belijdenis zouden doen (gebruik in Duitschland). Zij waren beide bijna vijf tien Jaren oud. Bij die gelegenheid zou Liselotte voor de eerste maal een nieuwe jurk krijgen en geen afleggertje van Lori. Zij zou natuurlijk tegelijk met Lori in het aardige dorpskerkje door dominee Helmers bevestigd worden. En ter eere van Lori's belijdenis, werd Jonker Hans voor een paar dagen thuis verwacht. Daarop verheugde Liselotte zich het meest, al kwam hij dan ook niet voor haar, maar uitsluitend voor zijn zuster over... Toen de heuglijke dag aangebroken was, stond Liselotte zeer yroeg op, toen alles in het slot nog sliep. Zij bezocht eerst het graf van haar moeder en bad met een geloovig hart om den zegen van haar gestorven ouders. Vervolgens ging zij naar De Witte Duif». Daar werd zij-al verwacht. Me vrouw Schulz gaf haar een mooi gouden kettinkje als belijdenisgeschenk. Lieve Tante Schulz, ik zal nooit ver geten hoe lief u altijd voor mij geweest is, en ik zal uw geschenk in hooge eer houden,zei Liselotte, de goede vrouw met warmte omhelzende. Deze liefkoosde haar wangen. Lieve kind, ik zou al die Jaren graag nog veel meer voor je gedaan hebben. Ik heb im mers zelf geen kinders. Maar ik mocht den baron natuurlijk niet het gras voor de voeten wegmaaien. Maar laat mij je dit vandaag zeggen, ik houd dolveel van je, erf wat er ook gebeuren mocht, bij mij zul Je altijd een toevlucht vinden. Je kunt nooit weten wat er in het leven gebeurt. Mij is zoo het een en ar.der ter oore geko men. De baron moet er niet zoo erg best voorstaan. Er zijn de laatste jaren veel misoogsten geweest, en in het slot wordt er met geld gesmeten. Wie weet, Liselot te, of dat trotsche baronesje op een dag nog niet een veel armere bedelprinses wordt, dan jij ooit geweest bent. Liselotte schrok van deze woorden, die Mevrouw Schulz bijna onwillekeurig ont vallen waren. Lieve tante Schulz dat zou vreese- lijk zijn! O, wat zou het mij ongelukkig, diep ongelukkig maken, indien het met mijn weldoeners verkeerd afliep. Kom, kom, meisje, met de weldaden, die ze Jou bewezen hebben, zal het best schikken! Nu vergeet u, Tante Schulz, welk een goede opvoeding ze mij hebben laten ge ven. En bovendien alles wat ik heb, komt van hen. Ik zou ondankbaar zijn, als ik hen niet mijn weldoeners noemde.^), zeg mij toch, lcopen zij werkelijk ge vaar? Och, kindje, je hoort in ©en herberg van alles en nog wat praten. Misschien is alles overdreven. Hoe dom van mij, om daar je gemoed mee te drukken. En zoo slecht zal het cok niet met hen gesteld zijn. Ik had alleen willen zeggen, dat er altijd een toevlucht voor je bestaat, in dien je er om verlegen mocht raken. Dat verhoede de hemel, tante Schulz. Daar wil ik niet aan denken. Enfin, Liselotte, het strekt je tot eer, dat je je zoo om hen bekommert. Het spijt mij het meest voor den jonker. Al geeft hij ook, zooals ik gehoord heb, veel geld uit och, heerejee, die jonge adellijke heertjes weten niet beter; de een doet het den ander na. En thuis heeft hij ook niet geleerd om zuinig te zijn. Maar voor de rest is hij door en door goedhartig, en te gen ons menschen altijd vriendelijk. Maar iaat Je feestdag nu niet door zulke ge dachten bedorven worden. Voor Liselotte had kunnen antwoorden, kwam Heinrich binnen. Hij was in de vroegte naar het bosch geweest en had naar de eerste lentebloemen gezocht. Hij was zoo gelukkig een ruiker sneeuwklok jes te hebben kunnen plukken, om het in het aardige kastje te leggen, dat hij voor Liselotte gesneden had. Hij stelde het haar met een stralend, hoewel eenigszins verlegen gezicht ter hand. Weet Je, Liselotte, ik had wel gedacht, dat je vanmorgen heel vroeg zoudt komen. En omdat ik maar een arme stumper ben en niets moois voor je kan koopen, moet Je hiermee tevreden zijn. Heb ik er je een klein beetje pleizier mee gedaan? Heel veel, Heinrich. Wat heb je dat kastje mooi gesneden. Wat zul je er een moeite mee gehad hebben. Ik dank je duizendmaal. En de bloemen zal ik mee naar de kerk nemen en ik zal aan je den ken. Wij gaan natuurlijk ook naar de kerk, als je bevestigd wordt,zei Heinrich. Zij knikte. Ik zal het voelen, dat ik lieve, goede menschen om mij heen heb. Maar nu moet ik gauw naar huis, want ze zullen vandaag in het slot wel wat vroeger opstaan dan anders. En Jonker Hans is ook thuis, en die is altijd vroeg op. Zij nam met woorden van innigen dank afscheid en vertrok. Op den terugweg naar huis moest zij weer denken aan hetgeen tante Schulz over de benarde finantieele omstandighe den in Bodenhausen gezegd had. Zij droeg een bekommerd, drukkend gevoel in haar hart. Zij had met haar verstandige, open oogen al zoo het een en ander opgemerkt. Soms werd het slot bezocht door mannen, die alles behalve vriendelijk keken en te genover den baron niet den noodigen eer bied in acht namen. Zij hielden langduri ge besprekingen met hem en na htm ver trek zag de baron er erg somber en ter neergeslagen uit, en bleef gejaagd en on rustig; indien tante Schulz eens gelijk had, en de baron ging onder zorgen ge bukt, dan zou haar geliefde Jonker Hans er ook door getroffen worden. Bij dit denkbeeld brak het zweet haar uit. Jonker Hans mocht niet door het on geluk achterhaald worden. Vader in den Hemel, neem hem onder Uw hoede en bescherming, opdat hem geen leed geschiede. Hem slechts niet. Hij is zoo goed en vriendelijk en verdient het, dat U hem onder Uw hoede neemt. Be waar ook zijn ouders voor leed, goede God, en ook Lori. Dit gebed zond zij vurig omhoog. In het park kwam zij Jonker Hans te gen. Hij droeg een los sportcostuum met korte broek en gemakkelijk jasje. Hij gaf Liselotte lachend een hand. Goeden morgen, Liselotte! Ben je al zoo vroeg op pad geweest? Zij keek hem met haar fluweelachtige bruine oogen aan. Ik ben naar het graf van mijn moeder en De Witte Duif ge weest. Hij wees glimlachend naar de sneeuw klokjes, die zij op het kastje gelega had. En ben je nu ai bloemen wezen pluk ken? Neen, die heb ik van Heinrich gekre gen, met dit mooie kastje er bij. O jade knecht uit de herberg, niet waar? Is hij nog altijd je vriend? Ja, en een goede en trouwe ook. En Mevrouw Schulz gaf mij dit gouden ket tinkje. Bekijk het eens, Jonker Hans, is het niet mooi? O, er zijn zooveel beste menschen, die lief tegen mij zijn. Zijn onbezorgd gezicht werd ernstig. Wat ben jij bescheiden en weinig eischend. Ik zou zeggen, dat je van de menschen veel meer onaardigheden en onbillijkheden te verduren hebt, dan wel daden en vriendschapsbewijzen. Zij schudde haar hoofd. O neen. Jon ker Hans! Het zou zeer ondankbaar van mij zijn, als ik dat denken zou. Niet alle menschen kunnen immers goed voor mij zijn, nietwaar? Maar dat er een paar zijn, stemt mij echt gelukkig en dankbaar. Hij beschouwde haar als in verhevea ontroering. Nu, ik wed, dat je hen, die goed vcor je zijn, wel op je vingers >kuh& natellen. Noem hen eens op, die dat voor Je geweest zijn. Zij sloeg haar oogen stralend naar hem op. U in de eerste plaats, Jonker Hans; u is de liefste en de beste die het meeste goed voor mij gedaan heeft, daarna juf frouw Herter, Mevrouw Schulz, Heinrich en de baron en de barones, die mij ia hun huis opgenomen hebben en Zij zweeg en hield op. Jawel en? Nu heb je ze allemaal gehad. Zijn het er niet veel? «Nu Ja voor iemand, die met zoo weinig tevreden is als jij, Liselotte. Als al die menschen je niet meer goeds gedaan hebben dan ik en mijn ouders, dan zijn het er niet veel. Toch wel zeer veel, Jonker Hans Verbaasd over zooveel bescheidenheid keek hij haar aan, en het trof hem bp- nieuw hoe mooi en gedistingeerd zij er uitzag. ('t yervol^t^

De Halle (1925-1940) | 1936 | | pagina 7