SPORTRUBRIEK IN T BINNENLAND HET 8e RADIOSALON GEWESTELIJKE RIJKSTUINB0UWSCH0LEN KRITERIUM DER H0PPESTREEK VOETBALKRONIEK ALLERHANDE FINANCIEELE INLICHTINGEN WISSELKOERS lt-1 (VERVOLG) BOEZÏNGE. Kerknieuws. ZONDAG i* SEPTEMBER 1936 (15* na Sinxrnt Bond H. Hart Vr. en D.: 6 D ,m. Vr. Fr. De Smaeb-Dur- nea; 7 M u. gm. Fam. Verhille-Robyri10 u. 1' <- n.is Paroch.; Coozr. Jonzrl.; 2 u. V«s>«s en Lot; (H. Familie). MAANDAG: 6 i4 u sm.; 7 V4 u. Jm. Vr. Theoph. Decoenc. DINSDAG: 7 km.; u. 6m. H. Geest 'Schoolkinders). WOENSDAG 7 o cm. Hr Emiel Let lure, 7 S4 u. gm. Hr Henn Letiuse. DO DER DAG: 7 u. Sm. H. Theiria: 7 H B. Sta. Hr Arth. Menu (Br. H. S.). VRIJ DAG: 7 u. Sm, Vr. Wed. Hri Flypo (Br. H. 11.); 7 Vj u. Sm. Fam. Is. Samyu-Spruytte. ZATER DAG: 6J4 u. (KL) «m.; 7 '1 u. (n. ZONDAG 20 SEPT. (16" na Sinxen): 6 u. em. Hr Joeef No- reel k u. gm. Vr. L. Cloet-Vanbeveren en Vr. A. Cioet-Schoonaert; 10 u. Hoogmis Paroch, &E- U R KHeden Zondag na Hoogmis, Congregatie Jongelingen; Na Lof H. Familie Vrouwen (Tombola). Drie week Kwatertemper. dus Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Vasten en vleescbderven. Zondag aanstaande: Schaal Soldaten en Burg.; 9 u.,St Vin- cen"ie-aenootschap; Na Lof. Mariac ngregatre Jonge Dochters. Onze Scholen. De klassen vangen aan morgen Maandag 14 September voor AL de kinders, dus geen achterblijvers. De Mis ter eere van den H. Geest, vcor <Je kinders en hunne ouders, Dinsdag 15 Sep tember, te 8 uur. Boerinnengilde. Heden Zondag 13 September, na de H. Familie, algtmeene vergadering voor de leden in het Klooster, met een voordracht door Meester Platteau uit Bikschote. Laat ons hopen dat de B. J. B.-sters voer het aangename zullen zorgen. Davidsfonds. De wintervergaderin gen zullen weldra aanvang nemen. Binnen kort zullen bestuursleden zich bij de leden aanmelden om het lidgeld te innen. Hier aan zullen alle weldenkende werklieden, boeren en burgers meêdoen, en de voor aanstaande ontwikkelden den toon geven, en zich aangaven bij den schrijver H. An dre Leperqui. Het is eene maatschappij die wij gesteund zien door de geestelijke overheid; en die zeker wel ook den steun verdient van iedereen die het goed meent. Wegenis. In de laatste vergadering van den Gemeenteraad zijn onze wegen te berde gekomen. Naar we vernemen zal de Elverdingestraat doorgetrokken worden met een effen baan, zooals dit op grondge bied Elverdinge reeds bestaat; de kalsijde naar Langemark wordt grootendeels in kleine steentjes, vorm peerdijzer, gelegd; er is ook spraak geweest nopens het ver broeden der Poperingestraat (kerkwegel achter de pastorij). Schoolplicht. Dï katholieke school alleen kan aan het kind eene algemeene vorming verzekeren; want, terwijl ze het verstand ontwikkelt, vormt ze het hart, en schenkt ze aan de ziel do noodzakelijke bevrediging harer verzuchtingen. Kristelijke Ouders, denkt na: zulke school, zulk volk!! Geitenbtvd. Aanstaande week ge ven wij den uitslag van den prijskamp te Izegem. ZUIDSCHOIE. Onze Kermis. He den, Kermis-Zondag, te 4 u., velokoers. (Zie Sportrubriek)Maandag, te 9 u., Jaargetijde voor de parochianen; te 2 u. groote Bontschieting bij Is. Van Eecke; 's avonds prijskaarting bij Jules Arteel. Dinsdag te 9 u., Jaargetijde voor de ge sneuvelde soldaten en burgerlijke oorlogs slachtoffers; daarna huldebetcog aan het gedsnkteeken; prijskamp op Russische bil jard bij Wed. Vandermeersch; prijsbolling door den tuin bij Constant Artec*; 's avonds prijskaarting bij Is. Van Eecke. Woensdag Prijsvlucht voor de duiven; 's avonds prijskaarting bij Wed. Dezcure. Donderdag groote velokoers. (Zie Sport rubriek). Koeke-Zondag: Allen naar de prijsbolling in 't Vosje bij H. Bossaert. Zondag 27 September, uitstapje naar 't Vuilvoordeke, bij Pr. Leconte. HOOGSTADE-St RIJKERS. Wij doen een oproep tot alle gezinnen der ge meente, om talrijk den Dienst voor onze gesneuvelden fcij te wonen en met een vu rig gebed een kleine vergelding te geven voor het groote offer dat zij voor het ge- meenebest hebben gebracht. Wij hebben als plicht hun testament uit te voeren dat luidt: Vloek aan den oorlog! Vrede! Vrede! Daarom komt talrijk naar den Dienst onzer gesneuvelden. De V. O. S. en B. V. O. S. GELUVELD. Botsing tusschen wiel rijders. Torn de genaamde Bruggeman Omer van Beselare, gereden kwam per rij wiel uit de richting van leper, zag hij uit de tegenovergestelde richting een bedron ken wielrijder afgereden komen. Aan de herberg De Drie Koningen», botste de genaamde Debacker Jules van Komen, die erg bedronken scheen, geweldig tegen voornoemden Bruggeman. Gevolg: beiden ploften ten gronde; Bruggeman's rijwiel was geheel ontredderd, zoodat hij 300 fr. schadevergoeding aanvraagt, terwijl De backer zich om niets bekommerde en zijn weg voortzette. Proces-verbaal is opge maakt. Auto tegen wielrijder. In den mor gen van 8 September kwam de genaamde Verbeke Albert, uit een zijweg gereden te Geluveld, toen Dr Cousin van leper op hetzelfde moment een voor hem rijdende autobus wilde voorbijsteken. Daar uit te genovergestelde richting een ander auto naderde kon hij dit niet doen en remde uit alle macht. De auto, in zijn vaart te gengehouden, gleed uit en kwam terecht op de tramlijn, alwaar de genaamde Ver beke stond. Deze, het gevaar bemerkende sprong terzijde, zijn rijwiel ter plaatse latende dat onder den auto verdween en aldus vernield werd. De schade werd in der minne geregeld. ABEELE. Werkongeval. Maandag middag was Mathilde Slembrouck, 60 jaar, echtgenoote var. Jules Geldhof, wonende fe leper, aan den hoppepluk bezig op een veld aan den Abeele, toen ze door een vallende staak getroffen werd. Dokter Boedts, van Watou, diende haar de eerste zorgen, toe, waarna zij bij hoogdringend heid naar het O. L. Vrouwhospitaal van leper werd overgebracht, waar men be nevens eene kwetsuur aan de heup, eene gebroken rib vaststelde. VLAMERTINGE. Groote Liefdadig heids Taardenloopwedstrijd: 2500 fr. prij zen, op Zor.dag 13 September, om 3 uur namiddag, op de gewene renbaan van Heer Marcel Vanden Bulcke. gegeven ter gele genheid der afreis van E. P. riomme naar Zijne Miss:?. KROMBF.KE. V. O. S. Op Zon dag 13 September heeft er eene grootsche provinciale betooging plaats in leper voor alle weldenkende Vlamingen, Oud-Strij ders en Oud-Soldaten, in 't bijzonder te gen alle militaire akkoorden en voor het Los van Frankrijk Wij hebben beloofd aan onzen ieverigen voorman Joris De- keyser er te zullen aan deel nemen en hij zegt dat wij daar moeten zijn met 50 man. Nu er t'allenkante oorlogsgeruchten op doemen is het onze groote plicht te trach ten er uit te blijven en dat kan maar als wij vrij en onafhankelijk staan. Daarom als één man naar leper. Geef uwe namen op of verzamelt bij H. Kino (Leeuwerck) cm te vertrekken te samen om 1.30 uur. Gij zult dan iets ge daan hebben voor de vrede. BESELARE. Benoeming. Heer Al- bert De Visscher, zoon van Meester Geo, is onderwijzer benoemd aan de KnechUn- weezenschool te leper. Hartelijke gelukwenschen! BESELARE. Elektriek. Naar we vernemen zulen wij met Oktober reeds licht hebben. Het ware te wenschen c.at het waarheid weze. VOETBAL. iportkrintt-Le Bizet 5-3. Om 3 uur Stelde de scheidsrechter beide elftallen in lijn. Sportkring speelde tegen wind. De eer Me minuten giaz het spel verdeeld, toen Sportkring erin gelukte den stand te openen. Le Bizel speelde nu ook goed door en gelukte erin het spel gelijk te brengen. Nog wat geli'k spel tot de rust. Na de koffie speelden beide elftallen goed door; Sportkring nam weder voorsprong, doch na enkele minuten gaf den scheidsrechter een goal aan Le Pizet die naar ons gedacht onverdiend was. Le Bieet ge bruikte deze ontmoediging on*" mannen om nr 3 binnen te kogelen en zoo eindigde deze match. Ge lukkig dat de supporters zich geheel sportief gehou den hebben anders ware het wel tot wanordelij'kheden gekomen. Laat ons hopen dat in de toekomst meer recht zal geschieden. - Heden ts een sttj nen is DroPperen «ou 0111, bemachtigen. Vertrek aan het «waal te 1 uur stip ...--Li A. rou nit'ilp r n ninprlitrf nns cht zal geschieden. Heden Zondag ontmoet S^orUrtM V. V Vichte. Het een sterke ploeg die op eigen plein moeilijk te klop- - u-ppf r.f Wr> noen nnrrio erse pioeg tue om «rsu ...vru.ja* mop- Doorspelen en wie weet of we geen puntje achtiaen. Vertrek aan bet locaal te 1 uur stipt. maakt d: reis mede ca moedigt onze jema jongens aan. LOO. Vergadering Bit-bond. Zon dag 20 September, vergadering om 3 uur (Zomeruur) in Let stadhuis, voor dï leden van den Biebond. Mr Lobel uit Roeselare zal handelen over Overwintering Belangrijke medïdeelingen. Iïdereen weze op post. Niet-leden altijd welkom. BRIELEN. Jaarlijksehe Negendaag- sche Plechtigheid. Van den 16 tot 25 September zal in de parochiale kerk van Brielen de Jaarlijksehe negendaagsche plechtigheid plaats hebben ter eere van den H. Cornelius, Paus en Martelaar, aan roepen tegen seksies, vallende ziekten, atakken en lamheid, kinderziekten en al lerlei plagen ondïr menschen en dieren. Orde der Diensten onder de negendaag sche plechtigheid: Den Zendag: Missen te 7 en te 10 uur; te 3 uur Vespers en Lof. Den Maandag: te 9 uur Jaargetijde; te 4 uur Lof. De andere werkdagen: Mis te 8 uur en Lof te 4 uur. Buiten de negendaagsche plechtigheid: eiken dag H. Mis te 7 ',i u. e nalle Zon dagen en geboden Heillgt'kgen een tweede H. Mis te 10 uur. In den loop van het jaar kan men de H. Relikwiën van den H. Cornelius dage lijks vereeren. De Bedevaarders zullen alle gemak heb ben om tot de H. Sakramenten te naderen. Men wende zich tot dïn E. H. Pastoor om kinderen, ouders en huisgezinnen te doen inschrijven in de broederschap van den H. Cornelius. Keersen, bougiën, medaliën en litaniën zijn ter plaatst te verkrijgen. BEVEREN-IJZER. Groote Baanbol- ling. Ter gelegenheid van de kermis richt het feestkomiteit om de talrijke lief hebbers tï voldoen, heden Zondag 13 Sept., 's namiddags te 3 uur, een groote baan- bolling in. De groote prijzen hieraan ver bonden zullen ongetwijfeld veel bolders naar de dorpplaats lokken. Er zijn 400 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 75, 65, 55, 45, 40, 30, 25, 20, 15, IC, 10, 5 en 5 fr. Inschrijving bij Jos. Candaele. Bekor ting te 6 u. stipt. Prijsdeeling bij Ger. Vanengeland. Concert. De Harmonie L'Union van Roesbrugge, komt ook op Zondag een concert geven op de dorpplaats. Zonder muziek is 't maar een halve kermis. Op de kiosk gaat het Concert door rond 5 uur. Het programma bevat aantrekkelijk, lich te volksche stukken. Andere Kermisnieuwsjes. Dinsdag 15 Sept., in den namiddag, Ringsteking per velo. Alleman, mannen en vrouwen, ktfhnen hier aan deelnemen. Maandag 14 Sept., -Vuurvogelschieting. Dï scherpschutters kunnen hier aan de eer geraken. Donderdag avond, 17 Sept., Peest op de Wijk De Flessche Zondag 20 Sept., in den namiddag, prijs- vissching voor de gildeleden, en te 4 uur Feest op 't Klein Leyëele Diensten. Maandag, te 9 uur, Plechtige Dienst voor alle overleden oud- striiders en andere slachtoffers van den oorlog. Dinsdag, te 9 uur, Plechtige Dienst voor de overleden Parochianen. In dezen Dienst worden gedachtenissen uitgedeeld met de namen der parochianen, overleden van 8 Sept. 1935 tot 8 Sept. 1936. Groote Plaatselijke Veeprijskamp (Rood Ras) ingericht door den Veebond Beveren-IJzer, met de medewerking van Gemeentebestuur en Boerengilde, op Ker- mis-Donderdag 17 September, te 10 uur. Talrijke prijzen en eeremetalen. Deze prijskamp Is voorbehouden aan al le veekweekers der gemeente. Hij is ver deeld in zes kategoriën: 1. Stierkalveren niet ouder dan 1 jaar. 2. Jaarlingvaarzen zonder tanden. 3. Vaarzen met 2 tanden. 4. Vaarzen met 4 en 6 tanden. 5. Melkkoeien. 6. Beste groep dieren toebehoorende aan denzelfden eigenaar met tenminste vier dieren. WESTOUTER. Afscheid. De Eer- weerde Zusters dia sedert 52 jaar alhier het onderwijs géven in de Gemeenteschool en in de Vrije Knechtensehool, hebben deze week Westouter verlaten. Dit heeft nogal ontroering veroorzaakt op de ge meente: van als het heengaan onzer Zus ters gekend werd, zijn vele menschen, meestal onder de nederigsten, de Zusters gaan vaarwel zeggen en scheidden ervan met tranen in de oogen. Die menschen verstaan welken dank zij verschuldigd zijn aan die brave Zusters die alhier meer dan eene halve eeuw gewerkt hebben aan de opvoeding der jeugd. Moeder Ludgarde had in haar klas kinders waarvan zij de ouders en grootouders onderwezen had. De Zusters van Moorslede kwamen te Westouter toe in 1854, onder Eerweerde Pastor Ide, om de bewaarschool en de meisjesschool te houden. Wanneer Meester Delanote om gezondheidsreden moest ophouden school te houden voor de knechten, namen de Zusters ook deze school op zich, tot over drie jaar, toen er een schoolmeester benoemd werd, M. Por- reye,' die nu eenen tweeden schoolmees ter zal krijgen als hulp. De meisjesschool en de bïwaarschool zal gehouden worden door Zusters van de Lamote-school van leper. De Westouternaars danken de Eerweer de Zusters voor al het goede dat zij op de gemeente zoo gulhartig gedaan hebben. Ongeval. Verleden week heeft de landbouwer Marcel Boons van den Zwar tenberg een ongeiuk gehad terwijl hij bin nenreed met de dorschmachien bij de Wed. Spenninck. Hij is omvergegleden, zoodat de machien om strooi te persen over zijn twee beenen reed; een der bee- nen ls gebroken en gansch geplet. De ge kwetste werd naar het gasthuis van leper gevoerd. KOMEN. Erge zaak van schriftver- valsching. Dï geheimzinnige moord van verleden week Leeft nog een staartje ge.- had dat de gansehe gemeente in beroering bracht. De Heer Laniez, politiecommissaris van Fransch-Komen, was erg verwonderd toen hij vernam dat het slachtoffer Renaat Clément, die ui? Frankrijk werd verdre ven, dagelijks ging werken in Fransch- Komen. Bij nadar onderzoek bleek ('at zijn kaart voor grensarbeiders valsch was. Andere kaarten werden nagezien en weldra werd de genaamde Leo-Désiré No- tredame, 20 j., Statiestraat, Komen, in be zit gevonden van een gewasschen kaart. Op deze kaarten werd de naam van den eigenaar uitgevaagd bij middel van een ch;misch produkt en vervangen door een anderen naam. Leo Notredams werd aan gehouden en opgesloten te Rijsel. Hij be kende te weten dat zijn kaart valsch was. Hij was zonder werk gevallen en daar hij geen Vlaamsch kon, werd hij ln België nergens aanvaard. Dan had hij de be middeling ingeroepen van een tusscherff persoon. De vadïr verklaarde niet te we ten dat de kaart valsch was en ervoor 280 fr. Belgisch en 100 fr. Fransch geld te hebben betaald. Hst Parket van leper, verwittigd door het Parket van Rijsel, gelastte den Heer Spiliaert, Kommissaris der Rechterlijke Opdrachten, met het onderzoek. De Eeïr Spiliaert, vermoedende dat de ze vervalsching voort kwam van uit het gemeentehuis, ontbood den bediende van den burgerstand. Hector Defoër. Deze be- k;nde en duidde zijn medeplichtige aan, Constant Coulie, grafmaker. Beiden werden onder aanhoudingsman daat gesteld en naar Kortrijk gevoerd. Coulie was voorzitter en Defoër secre taris van den plaatselijken Invalieden- band F. N. I. Men verwacht zich nog aan andere ont hullingen. IXMESlSBBBaESaBXXBlEBBXBflXBIi WINKELIERSTER OVERVALLEN TE GENT Bij klaren dage werd te Gent een zekere Juffer Marie Porrez, die den 'winkel van een harer vriendinnen openhield, door twee onbekende mannen overvallen. Twee kinderen, die in huis vertoefden, konden om hulp schreeuwen en de daders moesten den vltiehf nemen. De politie zoekt de bandieten op, VAN BRUSSEL Bij de opening van het Achtste Radio salon van Brussel hebban de H.H. Bou- chery. Minister, en Max, Burgemeester van Brussel, eich lang opgehouden aan den stand van de Nationale Radio-elec- trische Fabriek, alwaar ze zich sterk in teresseerden aan de productie der firma. Ze hebben den Heer J. V. Troisier ge- lukgewenscht met zijne voortbrengst en hebben hem hunne bewondering uitge drukt voor de mooie reeks van tentoon gestelde toestellen. Een nieuw jaar van studies, de enge samenwerking van eerste rang ingenieurs en handige vaklieden, zeer omvangrijke voortbrengstm:ddelen, hebben de Natio nale ^Radio-electrische Fabriek toegelaten voor" 1937 eene reeks ontvangtoestellen aan te bieden welke door kwaliteit, voor stelling en prijs steeds blijven bijdragen tot dï eer van het merk. Welk ook het toestel moge zijn door U gekozen, U bent verzekerd een toestel van waarde te hebben aangekocht aan de Juist berekende prijs. Vijftien jaar ondervinding der techni sche diensten der F. N. R. zijn de waar borg van een onovertreffelijke fabricatie die deze laatste fier is elk Jaar het publiek aan te Weden. (BBBBBBBSSBB^RDBBBaBBBBBlBRS UIT MEESEN ONZE LIEVE VROUW VAN MEESEN. D3 alom gekende plechtigheid ter eere van O. L. Vrouw van Messen begint op Maandag 14 September (Verheffing Tan het H. Kruis) en bestaat uit een negen daagsche ommegang. Dit jaar zullen de bedevaarders het nieuw kunstig beeld der H. Maagd in de kerk kunnen bewonderen, alsook 3 prach tige reprodukties van oude prenten. Talrijke bedevaarders zullen weer ge durende die dagen bij O. L. Vrouw van Meesen troost en bijstand komen zoeken. co»— BRIEFJE AAN MIJN TANTE. Mijn beste Tante, Men heeft ze moeten wegvoeren, onze zieke kerk- horloge! 't Was triestig om zien. Tante. Men bracht ze voorzichtig uit den hoogen toren en laadde ze op een zwart-griize auto. Een hooge auto, Tante, percies een corbillara! En een fijne regen weende van uit de grauwe wolken, 't Was triestigl Niemand kwam haar een laatsten groet brengen. Ze vertrok, door iedereen verlaten al klagende op een piepende corbillard. Ik ken niets zoo verdrietig als een tuin zonder bloemen, een kelder zonder wijn en een kerk zonder horloge. Daarom wensch ik haar een spoedige gene zing. Dat haar kuur maar niet te lang dure! Sommige mannen zijn van mijn gedacht niet, Tan te, en wenschen heimeliik dat onze horloge niet her steld weze met de kermis. Ge raadt wel waarom, hé Tante? Natuurlijk om wat langer op café te kunnen blijven en thuis on- noozel weg te mogen zeggen: 'k Wist noch van uur noch van tijd met die vervloekte horloge die zoolang weg blijft. Ik sluit mijn briefje, beste Tante, en verwacht stellig een vlug antwoord. Uw neef, ROMA. P. S. Komt ge *'et zien naar de koers op Maan dag 21 September? Ge moogt ook meerijden boor! DE MOORD TE KOMEN Te Komen, op den koer van zijn wo ning, werd de genaamde Pierre Clement, die eveneens betrokken was in een zaak van vervalschte grenskaart, op een zeer geheimzinnige wijze om het leven ge bracht, op Zondag 30 Oogst. De vriendin van den vermoorde, de ge naamde Leona Tombu, werd in verband met deze zaak aangehouden, daar vermoe dens op haar wegen P. Clement met een messteek te hebben vermoord. Tijdens een huiszoeking'bij de beschuldigde werd een bebloeed mes aangeslagen alsmede en kele kleedingsstukken. De vrouw weigert echter eenige beken tenis af te leggen. IBBBaBSaeBBBBBaBBBBBBSaBBaiB TRAGISCH OVERLIJDEN VAN EEN JONGE APOTHEKER TE KORTRIJK Heer Daniël Bohème, jonge apotheker, in dienst der Apotheek Huis der Mutua liteiten Pluimstraat, Kortrijk, kreeg op Vrijdag 4 September, in den avond, he vige hoofdpijn. Hij wilde een kalmeerend middel nemen maar vergiste zich en nam een vreeselijk vergift, scopalamine in. Een ontboden geneesheer diende hem een tegenvergift toe maar niets kon helpen en enkelen tijd later was de ongelukkige apotheker nog slechts een lijk. 8-JARIG MEISJE GEDOOD TE KOEKELARE Woensdag voormiddag 1L, rond 11 uur, langs de baan naar Wijnendale te Koe- kelare, werd hst 8-Jarig meisje Antoine Bora, uit Koekelare, die van achter een wagen over de straat wilde loopen, door een Duitschen auto aangereden en gedood. IIBB9BRB8SBRSBRBIH9BSBSEBSS8S) MAN AANGEREDEN EN OP SLAG GEDOOD te KORTEMARK Te Kortemark had Zondag een wieler wedstrijd plaats. Omstreek 6 u. 's avonds werden de eindspurten gereden. Toen deed zich een botsing voor tusschen de deel nemers Georges De Wulf en J. Decloedt. Deze viel., Vader Richard Decloedt, die zich onder de toeschouwers bevond, wilde onmiddel lijk zijn gevallen zoon ter hulp snellen maar de man werd aangereden door G. De Wulf. Richard Decloedt viel insgelijks Hij gaf geen teeken van leven meer en werd in een naburig huis gedragen, waar een dokter nog enkel den dood kon vast stellen. Het slachtoffer was het hart ingedrukt, op den grond en bleef bewusteloos liggen. «■aBBBH&BSBBSBZBSBBaSSB'HESS* DE GORDON-BENNETT-BEKER DE BELGEN DEMUYTER en HOFFMAN OVERWINNAARS Van den laatsten ballon die nog in de lucht was, kreeg men eerst Donderdag U. wat nieuws. Het geldt hier de Poolsche ballon Loppdie men begon als verlo ren te aanzien. De rangschikking doet zich als volgt voor: 1. Belgica Ernest Demuyter en Hoff man (België), te Mjedlec, 1.800 km. 2. Lopp (Polen), bij Donetz, 1.650 km. 3. n Deutschland(Duitschl.) 1.520 km. 4. Warsawa II(Polen), 1.450 km. 5. Polinia II» (Polen), 1.400 km. 6. o Zurich III (Zwitserland) 1.200 km. 7. oSachen» (Duitschland)1.180 km. 8. Maurice Mallet» (Frankr.), 1.150km. 9. «Augsbourg» (Duitschland), 9C0 km. 10. Bruxelles Quersin en Van Schelle (België), nabij Smolensk, 820 km. IBBBBBBBBBi9BBBBBBB9i§BBBBBSBB BRUGGE ROESELARE KORTRIJK Op ZONDAG 20 SEPTEMBER a. s. worden de gewestelijke Rijkstuinbouw scholen heropend. Het uitgebreid programma loopt over 2 studifjaren en bevat volledige cursussen over: Groententeelt, Fruitteelt, Bloemen teelt, Plantenkunde, Bemestingsleer, Plan ten- en Insektenbestrijding. De theoretische en praktische lessen worden gegeven door de meest vooraan staande tuinbouwleeraars en specialisten. Het onderwijs is kosteloos. Bekwaam heidsgetuigschriften worden bij het einde van het 2 studiejaar afgeleverd. Voor inlichtingen en inschrijvingen zich wenden tot de HH. Bestuurs-afgevaardig- den Tuinbouwschool BRUGGE R. Verhoustraete, St Pietersveld, Beernem. Tuinbouwschool ROESELARE L. Van Hove, Zilverberg, Rumbeke. Tuinbouwschool KORTRIJK J. Callens, YreUelaau, Kortrijk, UITSLAGEN VAN KOERSEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN ZWITSERLAND DE WEDSTRIJDEN OP DE BAAN. Buehwalder (Zw.) wint bij de Liefhebbers. Magne (Fr.) wint bij de Beroepsrenners. Liefhebbers. 1. Edgar Buehwalder, (Zwitserland) 145 km. in 3 u. 58 min. 01 sec. (gemid. sneïh. 36 km.)2. Weber, (Zwitserland): 3. PavaHi (Italië); 4. La- pébie (Frankrijk); 5. Jacobsen (Denemar ken) 6. Servadel (Italië)7. Demiya (Ja pan) 8. P. Frantz (Luxemburg)9. Schel ler (Duitschland)10. Charpentier (Frank rijk); 11. Kurt Ott (Zwitserland). De viïr Belgen moesten den strijd staken we gens bandbreuken. Beroepsrenners. 1. A. Magne (Frank rijk), 218 km. 4C0 m. in 5 u. 53 min. 31 sec. (gem. snelh. 37 km. 600 m.)2. Bini (Ita lië) in 6 u. 02 min. 39 sec.; 3. Middelkamp (Holland)4. Egli (Zwitserland)5. Grun dhal Hansen (Denemarken)6. W. Viesers (België)7. Bartali (Italië)8. Van Schen- del (Holland); 9. Umbenhauer (Duitsch land) De Belgen J. Aerts, Danneels en G. Deloor, gaven op wegens bandbreuken. SCHOON WINT TE MARCHIENNES 1. Schoon: 100 km. In 2 u. 50 min.; 2. De- poortere; 3. Sercu; 4. Stcrme; 5. Mlgiaia; 6. Cachet; 7. Lenne; 8. Dubois; 9. Marga- ge; 10. Dubard; 11. Delmotte; 12. Lenis. Er waren 47 vertrekkers. DE TROEFEE DER JUNIORS TE BRASSCHAAT 1. Buysse Ach., 133 km. in 3 u. 18 min. 25 sec.; 2. Van den Broeck Mart., op 1 lengte; 3. Lauwers, op lengte; 4. T'Jo- lijn, op 1 wiel; 5. Pauwels Frans, op 1 lengte; 6. Sneyders, op wiel; Van Herck, op 30 sec.; 8. Clautier; 9. Thijs; 10. Pee termans; 11. Troch L.; 12. Woïts Alb.; 17. Rosseel; 25. gelijk: Verschaeve J. en Geor ges Joseph. Schalen en Provincieprijzen: 1. Antwer pen: 2-3-5-9 19 p.; 2. Oost-Vlaanderen: 1-4-11-13 29 p.; 3. Brabant: 6-7-8-19 31 p.; 4. West-VlaandïTen: 12-17-25-25 79 p.; 5. Limburg: 4 x 25 100 punten. DE JUNIORS TE BLANKENBERGE 1. Vandenbroeck Martin, Antwerpen, de 110 km. in 2 u. 47 min.; 2. Thys Karei, cp 30 sec.; 3. De bels Omer, z. t.; 4. Woets Al- bert, op 45 sec.; 5. Lingler Julien; 6. Roo- se Albert; 7. Van Peer Adolf; 8. Pauwels Frans; 9. gelijk: Dewalsche, Gourman, Rol, Vrafickx Patrice; 12. Clautier, op 1 min. 5; 13. Delchambre; 14. Berton; 15. Lacante Maurits; 16. Reyzerhove Albert. TE POPERINGE (Casselstraat). 13 Vertrekkers: 1. Vanlerberghe, 50 km. in 1 u. 16 min.; 2. D'Alleine; 3. Dhert; 4. Morrent: 5. Van Poucka; 6. Vandamme; 7. Debrabander; 8. Boone. TE OOSTNIEUWKERKE. 28 Ver trekkers: 1. Herman, Kortemark; 2. Van- clooster, op 500 meter; 3. Dasmet; 4. Van Isenberghe; .5. Depraetéree; 6. Dskeyser; 7. Thio; 8. Monserie; 9. Vandermeersch; 10. Vanderheeren. TE KORTEMARK. 12 Vertrekkers; 1. Decloedt, 25 km. In 50 min.; 2. Dedecker; 3. Rogge; 4. Desplenter; 5. Rocse; 6. De- smedt; 7. Dhondt. TE PERVIJZ2. 18 Vertrekkers: 1. Billiet (Roeselare) 40 km. in 1 u. 12 min.; 2. Davolne; 3. Deschuymer; 4. Vermote; 5. De Neef; 6. Maeckelberg; 7. Ver- meersch; 8. De Vlsch; 9. Velghe; 1G. Cnockaert. TE ZONNEBEKE. 13 Vertrekkers: 1. Mouton, Reninge; 2. Turck, leper; 3. Del tombe, Langemark; 4. Decroix, Dikke- busch; 5. Nota; 6. Artois; 7. Devoldere. TE STADEN. 25 Vertrekkers: 1. Her- reman, 70 km. in 2 u. 05 min.; 2. Vanpou- cke; 3. Vantomme; 4. Claus; 5. Lagrou; 6. Van Oorde; 7. Debaere. AANGEKONDIGDE KOERSEN VELODROOM VAN BRUGGE. SCHERENS. GERARDIV, RICHTER, MICHARD TE BRUGGE. Op ZATERDAG 12 SEPTEMBER, om 4.30 uur in den namiddag, zal er in de Brugsche Velodroom een prachtprogram ma afgehandeld worden. Immers, men heeft niet alle dage de kans Poes Scherens, 5 maal Wereldkam pioen kategorie Sprinters, aan het werk te zien. En wat meer is, deze maal heeft het be stuur de vier finalisten van het laatste wereldkampioenschap aangeworven, na melijk: Scherens, Gerardin, Richter, Mi- chard. Dus een buitenkansje de sportlief hebbers aangeboden! Profiteert er van, want misschien ziet ge ze nooit meer sa men rijden. Het welgevuld uitgelezen programma luidt als volgt: 1. Drie reeksen snelheid tusschen de vier voornoemde sprinttenoren, man tegen man. 2. Snelheid alle 4 samen. 3. 500 Meters staande vertrek, «lk af zonderlijk (record: Linari 29 2/5 sec). 4. 1 Km. vliegend vertrek, afzonderlijk (record: Michard 1 min. C6 sec. 3/5). 5. Finaal der tweeden. 6. Finaal der eersten. 7. Omnium in drie reeksen: 1. Een ronde tegen het uurwerk; 2. Puntenkoers met 6 klassementen; 3. Afvallinggkoers, met de volgende bakende Juniors: T'Jolijn Albert, Joseph Georges, Idzerda Jaak, Devetter Albert, Rocse Albert, Vanhcutte Maurice. Prijzen der plaatsen: 5, 10, 15 en 20 fr. Vermindering leden B. W. B. Kinderen halve prijs. 't Moet vollen bak zijn in de Brugsche Piste Zaterdag 12 September. KEMMEL. 11" Omloop van den Kem- melbeïg in twee ritten, voor alle begin nelingen. 2" Rit: On ZONDAG 13 SEPTEMBER, (Vierstraat Kermis); 35 km.; 400 fr. prij zen en premiën, verdeeld als volgt: 80, 60, 50, 40, 35, 30, 25. 20, 15 en 10 fr. Inschrij ving van 2 tot 4 u. ter herberg De Mol bij O. Devos. Inlïg 5 fr. Prijzen der algemeene rangschikking per punten in beide ritten: 1. een koperen watermoor en een koperen koffiekan; 2. een trui. POELKAPELLE. Op ZONDAG 13 SEPTEMBER, groote velokoers voor alle beginnelingen (oud-juniors uitgesloten); 400 fr. prijzen in geld en verschillige pre miën. Afstand 50 km. Inschrijving om 3 uur in 't Kasteelbij Hubert Segier, OOSTVLETEREN. Op ZONDAG 13 SEPTEMBER, om 3.30 uur. voor begin nelingen (oud-juniors uitgesloten); 75 km. 1000 Fr. prijzen en premiën; beker aan den overwinnaar en bïker voor clubs (lid- kaart streng vïreischt). Inschrijving bij Delefortrie Hector. ZUIDSCHOTE. ZONDAG 13 SEP TEMBER, velokoers vcor beginnelingen; 4C0 fr. prijzen en premiën. KOKSIJDE (Sint IdesbaMus). OP ZONDAG 13 SEPTEMBER, cm 3 uur, ve lokoers voor alle beginnelingen; schoene baan; 500 fr. prijzen en 200 fr. premiën. Verdeeling dïr prijzen: 120 fr. en beker, 100, 75, 60. 50, 40. 25, 20 en 10 fr. Inschrij ving bij H. Loncke «In t Visscherswel- zijn ZUIDSCHOTE-ROEZINGE. ZON DAG 13 SEPTEMBER, velokoers voor be ginnelingen; 400 fr. prijzen en prïmlën. Inschrijving te 3 u. bij J. Vandermeersch. POELKAPELLE. Op MAANDAG 14 SEPTEMBER, op de Wijk Nieuwplaats, groote velokoers; 50 km.; 300 fr. prijzen en premiën. In-chrijving in *t Hof van Commerce» bij Oscar Goegebeur, te 3 u. LEFFINGE. Op MAANDAG 14 SEP TEMBER, koers voor alle beginnelingen; 500 fr. prijzen; bij Muylaert Th. GEMEENTE GITS. 17* Officieel Baankampioenschap van Vlaanderen (voor Onafhankelijken), op DINSDAG 15 SEPTEMBER. Afstand 100 km. (20 ronden); 5000 frank prijzen en premiën. De kleine gemeente CiU zal een groote toeloop van volk kennen, omdat het de traditie getrouw. Jaarlijks de beste onaf hankelijken aan den start ziet, waaruit verders de goede beroepsrenners komen. Wie bemachtigt dit jaar de symbolische gele trui met den zwarten leeuw? Onze pronostiek: Denys van Woumen. Prijs verdeeling: Trui gele kleur met zwarten leeuw en 1000 fr. en bloemengar ve; verders: 750, 600. 450, 350, 250, 175, 125, 100, 80, 70. 60, 50, 50 en 50 fr. Sportliefhebbers, allen naar Glts op Dinsdag 15 September. VLADSLOO. De Groote Prijs Vlads- loo Ambacht voor alle beginnelingen, op DINSDAG 15 SEPTEMBER. 400 Fr. prij zen en premiën, verdeeld als volgt: 85 70, 60, 45, 35, 30, 25, 20, 20 en 10 fr.. Afstand 50 km. op goede baan. Op WOENSDAG 16 SEPTEMBER, 600 fr. prijzen en premiën, verdeeld als volgt: 125, 100, 80, 65, 50, 40, 30, 25, 20 en 15 fr. Inschrijving voor beide koersen telkens om 2 uur. Vertrek cm 3 uur op de Dorp plaats. GEMEENTE KOOLSKAMP. 24 Officieel Baankampioenschap van Vlaanderen (voor Beroepsrenners) op DONDERDAG 17 SEPTEMBER, om 2.30 urn-. Afstand 100 km. (20 ronden); 10.000 frank prijzen en 1000 fr. premiën. Zooals telken Jare gaat het om het meesterschap en de verovering der gele trui met zwarten leeuw. Die deze koers wint is een groot kampioen! Wie volgt Marcel Kint op? Onze pronostiek: Miel Vandepitte. Koolskamp, het 2* Brasschaat, wordt te klein. Er zal gebruld worden! Prijsverdeeling: Gele trui met zwarten leeuw en 1800 fr.; vïrders: 1400, 1100, 800, 7CO, 600, 500, 400. 300, 2C0 en 5 maal 150 fr. Allen naar Koolskamp! OOSTVLETEREN. DONDERDAG 17 SEPTEMBER, om 3.30 uur, voor beginne lingen (oud-juniors uitgesloten); 55 km; 500 fr. prijzen en premiën. Beker Cats- bronnen aan den eersten. Inschrijving bij Gerard Saelens. ZUIDSCHOTE. Op DONDERDAG 17 SEPTEMBER, velokoers vcor beginnelin gen; 500 fr. prijzen en premiën. LEFFINGE. DONDERDAG 17 SEP TEMBER, koers voor alle beginnelingen; 5C9 fr. prijzen; bij De Coster Aug. ZUIDSCHOTE-BOEZINGE. DON DERDAG 17 SEPTEMBER, velokoers voor beginnelingen; 500 fr. prijzen en premiën. Inschrijving te 3 u. bij H. Lou- wagie. Een trui voor de bïst gerangschikte renner in de 2 koersen. AI.VERINGEM. ZONDAG 20 SEP TEMBER vcor alle beginnelingen be neden de 21 jaar; 65 km.; 700 fr. prijzen. Inschrijven vanaf 2.30 u. bij August Pil. LEFFINGE. Op ZONDAG 20 SEP TEMBER, koers voor alle beginnelingen; 3C0 fr. prijzen; bij Tratsaert Em. POELKAPELLE. Op ZONDAG 20 SEPTEMBER, te 3 u., koers voor onderbe ginnelingen; 30 km. goede baan; 200 fr. prijzen. Inschrijving bij J. Vermeersch. Inleg 2 fr. POELKAPELLE. Op MAANDAG 21 SEPTEMBER, te 3 u., velokoers; 30 km. goede baan; 200 fr. prijzen. Inschrijving bij J. Billiet. Inleg 2 fr. ALVERINGEM. Op DONDERDAG 24 SEPTEMBER, vcor alle beginnelingen be neden de 21 jaar; 600 fr. prijzen. Inschrij ving om 2.30 u. René Vanhalme, Hooge- straat. KORTEMARK. ZONDAG 27 SEP TEMBER, koers voor beginnelingen (oud juniors uitgesloten); 400 fr. prijzen. POPERINGE (Static). Op MAAN DAG 28 SEPTEMBER, te 4 uur, grcr/i velokoers voor alle beginnelingen; 60 km.; 630 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 150, 125, 100, 75, 60, 50, 40, 30, 20 en 10 fr. In schrijving vanaf 3 u. ter herberg Mid delburg bij M. Derycke. Prijsdeeling ter herberg Lokaal Football-Clubbij Da niël Demarey. Deze koers gaat door als proef van het Kriterium der Hcppestreek. MERKEM. Op ZONDAG 4 OKTO BER, te 2 uur, velokoers voor alle begin nelingen (oud-juniors uitgesloten)af stand 60 km. goede baan; 500 fr. prijzen en nremiën. Inschrijving bij Eric Bruneel. «o>—i DE POPERINGENAAR G. D'ALLEINE WINT OP MEESTERLIJKE WIJZE DEN OMLOOP VAN DEN KEMMELBERG. De Omloop van den Kemmelberg of Prijs St Micheldie doorging als Proef van 't Kriterium der Hoppestreekdie jaarlijks op Kermis-Maandag te Kemmel verreden wordt, mag telkens op een suc ces terugzien. Al was het getal renners niet overgroot, het onstuimig weder had er wel een weinig schuld aan, toch was het met 17 kleppers genoeg, om schoon sport te verwachten. Eerst houd ik eraan te melden cfat er in onze streek geen enkele gemeente is, die een schooneren omloop kan uitschrijven, berg op en berg neer, niet overlastig en toch zwaar genoeg om de klimmersgaven te doen gelden. Jammer maar dat den weg niet in wat beteren staat verkeert, waardoor er telkens veel bandbreuken te betreuren vallen en vele goeie renners hun kansen naar behooren niet kunnen verdedigen! Toen de inschrijving gesloten was, zagen we den Kemmelschen junior Vepnin onder de vertrekkers; hij was met de beginnelingen in regel, daar hij zijn ver gunning van Junior teruggezonden, had. Om 4 uur iuist werd het vertrek gegeven door den volksgeliefden oeroepsrenner en cafébaas uit leper, Miel Decroix, die aan de inrichters seriens de vraag voldeed door de verplaatsing te doen en het vertreksein te geven. In de vijf groote ronden hadden de renners telkens den berg te beklimmen. J'et was de lokale renner Vennin, die de leiding nam en de eerste premie meestekte; ook leidde hij de eerste beklimming met alln in het wiel. In de eerste ronde viel Dhert reeds plat. Tn de tweede ronde bereikte Vanlerberghe het eerst den bersrtop op kop van de gansche groep buiten Dhert die volgde op 2 min. io;> Artois op 3 min. 30 en Barbier op 3 nun. 45. Spoedig kwam er meer gis ting in de groep, toen Dezeure op de vlucht slaat: gansch de groep viel daardoor uiteen. In de derde be klimming van den berg komt Dezeure eerst boyen, gevolgd op 100 meters van D'Alleine, Vitsc en Kno- ckaert: op 1 min. i< Divois en Laniotte; op 50 me ters Morent en Everaert. die beiden plat zijn en ver anderen van velo en alswanneer ze juist aanzetten, komt Vanlerberghe daar ook aangestormd op een ge leend rijwiel. De anderen .volgen nog verder af scheiden. Vitse spant zich nu voor den wagen en goed geholpen door z;jn twee makkers, gelukt hij er in den vluchter bij te halen, die veel te vroeg zijn krachten nutteloos uitgeduwd had. Intusschen heeft Morent opgegeven. Aan de vierde beklimming zit Vitse aan de leiding en komt het eerst boven met Knockaert, D'Alleine en Dezeure aan 't wiel: 't is dan 5 u. 08 min. Or 2 min. 10 Vanlerberghe: op 75 meters Divois en La- motte op 50 meters Everaert. Bij de leiders kan De zeure, die 48x17 stak (5 m. 92) wat veel te groot was. den gang niet meer houden en lost.^ Allen denken reeds dat het zal uitgevochten worden in den spring doch D'Alleine is niet van dat gedacht, want als hij te s u. 33 min. voor de vijfde en laatste maal den berg op gaat, begint hij te demarreeren en ligt een 15-j.il meters voorop als hij boven komt. Knockaert en Vitse doen wanhopige pogingen om te vervoegen, doch te vergeefs. D'Alleine vergroot gaandeweg ziin voorsprong. Dezeure volgt op 30 sec.: Vanlerberghe op 55 sec. Wanneer de renners voor de laatste maal het aorp doorvliegen, ligt D'Alleine reeds 250 meters voorop en daar de aankomst te dicht bij is, verslapt de gang bij Vitse en Knockaert, omdat beiden zich sparen voor den sprint. Vanlerberghe Js intusschen bij Dezeure gekomen die doodop zit; hij geraakt gemak kelijk van hem weg, op zoek naar de leiders, maar het noodlot wil hem niet verlaten en nogmaals valt hij plat. D'Alleine, die op het laatste formidabel sterk reed, komt over de meet gebold met 1 min. 15 voor sprong. Tusschen Vitse en Knockaert ging het bij zonderlijk voor de punten van 't Kriterium der Hon- pestreek en 't was Knockaert die op meesterlijke wijze won. Vanlerberghe kwam aan op een vrouwvelo. 1. Georff. D'Alleine, Poperinge, 55 km. in 1 u. 52 min. 30 sec.; 2. Knockaert Marcel, leper, op I min. 15; 3. Vitse Valère, Fo- perlnge, op 2 1.; 4. Vanlerberghe. Lange mark, op 4 min.; 5. Dezeure, Lï Bizet, op 5 min. 55; 6. Divois, Waasten; 7. Lamotte, Ploegsteert; 8. Everaert, Vcormezele; 9. Artois, Elverdinge; 10. Barbier, Westvle- teren. De punten voor 't Kriterium der Hoppestreek wor den al, volst verdeeld: Knockaert 10; Vitse 9; Van lerberghe 8; Dezeore 7; Divois 6; Lamotte s; Eve raert 4: Artois 3 en Barbier 2 punten. EEN DER BESTE RENNERS UIT DE STREEK. MARC. DHERT uit WOITMEN, WINT MET VOORSPRONG DE ZEVEN DE PROEF VAN 'T KRITERIUM DER HOPPESTREEK TE RENINGE. De gewoonte getrouw, waren er in Reninge 19 ren ner» die aan den start verschenen en sportman Ctjem was ten voüe tevreden, nogmaals zoo een schoon ge tal renners om 4 u. ïo min. de baan te mogen laten opvliegen. De koers liep over twee groote ronden en vijf kleinere, die te zanien 54 km. uitmieken. Van als het startsein gegeven was, vloog Bertheloot reeds weg en daar het geen der iavorirs was, bestond er aa, ze lling in het peloton zoodat hij alleen de eerste rende affegde met 1 min. voorsprong op Brabants en an- hullebitgchj de (roep volgde op min. sa, ip t-. -de ronde vergroot Bertheloot nog zijn voorsprong, dark zij de ni.t-verstandhouding die m de g^oep heerschL In de derde ronde komt er wat roering. Als Dhert wegvliegt, valt de groep ransch uiteen De- baene die plat valt, geeft op. Dhert gaat heel rap en nadert geweldig 00 den vluchter, die na de derde ronde enkel maar 44 sec. voorsprong op hem hre t. De groep, waarin Vanpoucke, D'Alleine, Merievede, Mouton, Vitse, Morent en Knockaert zitten, volgt op 1 min. 40; dan Vanlerberghe die plat viel: dan Bonte die loste: de groep met Brabants, Verstraete, Van- hullebusrh. Van Roose en Van Grevelinck op 3 min. Bertheloot begint nu zijne roekeloosheid te voelen en Verzwakt. Dhert, die heel friseh zit. vervoegt hem algauw maar laat hem achter zoodat hij rap door den groep opgeslorpt zal worden. Na de vierde ronde is de stand: op kop Dhert; op 10 sec. Knockaert, Mou ton, Vanpoucke. Merievede. Bertheloot, Morent(< Vitse en D'Alleine; op 2 min. Vanlerberghe: op 3 min. 45 Van Roose, Vanhullebusch, Van Grevelinck, Bonte, Brabants en Verstraete: 00 5 min. Barbier, in de vijfde ronde vermeerdert Dhert nog zijn voorsprong en de 8 mannen van groep I blijven elkaar gezel schap houden. Vanlerberghe volgt reeds op 2 min. 50. Van Rooze is uit groep II ontvlucht en volgt op 4 min. 40. Brabants, Van Grevelinck. Bonte en Van hullebusch volgen op 7 min. Verstraete en Mouton geven op. De twee laatste ronden brengen geen verandering meer. Enkel de opgaven van Vanhullebusch, Bonte en Vanlerberghe vallen aan te stipnen. In de gioep vertraagt den gang merkelijk, daar den eindsprint na dert rn_ Dhert komt aan met I min. 45 voorsprong. De sprint tusschen de andere zeven mannen van groep I is waarlijk aantrekkelijk om volgen. Morent komt op kop van ver in den draai, zijnde een 350 meters, met Vanpoucke en D'Alleine aan 't wiel, en weerstaat prachtig aan alle aanvallen, al was het tijd dat de eindmeet daar was. want Vanpoucke ksvam heel gevaariiik opzetten. De premie van 30 fr. in sprinten werd gewonnen door Marcel Dhert, evenals den beker geschonken door den Heer Notaris Pieters, Burgemeester van Reninge. Uitslag: 1. Marcïl Dhert, Woumen, 55 km. in 1 u. 51 min.2. Morent, Langemark, op 1 min. 45; 3. Vanpoucke, Klerken, op 20 cm.; 4. D'Alleine, Poperinge, op 1 1.; 5. Vitse, Poperinge, op 1 1.; 6. Knockaert, leper, op 1.; 7. Berthelcot, Duinkerke, op 2 1.; 8. Merievede, Reninge, op 3 1,; 9. Van Roose, Zarren; 10. Brabants, Pope ringe; 11. Van Grevelinck; 12. Barbier, Westvletersn. Algemeen Klassement na de 7° Proef van 't Kriterium der Hoppestreek. 1. Vitse Valère, Potyeringe 56 punten 2. Knockaert Marcel, Te^sr 47.% 3. Vanlerberghe. Lang?m?vk *-1 4. Morent Ach., Lor-emark 26 5. Dhert Marcïl, Woumen 21 6. Barbier, Westvleteren 10 7. Debal, Wulpen 15 8. Vanpoucke, Klerken 15 9. Van Rocse, Zarren 14 10. Artois, Elverdinge 13 11. Haepenslach, Stavele 10 12. Herremans, Kortemark 10 13. Muylle Alb., leper 7 14. Vermote, Schoore 7 15. Dezeure, Le Eizet 7 16. Decroix, Dikkebusch 6 17. Divois, Waasten 6 18. Lamotte, Ploegsteert 5 19. Bertheloot, Duinkerk© 5 n 20. Everaert. Voormezele 4 0 21. Merievede, Reninge 4 22. Bryon, Proven 3 23. Mouton, Reninge 2 24. Van Grevelinck, Loo 2 Reeds betwiste Proeven: 1" Pr. - 1 Juni, Poperinge, Pottestraat. 2" Pr. - 13 Juli, Poperinge, Elverdingestr. 3" Pr. - 21 Juli, Brielen. 4* Pr. - 15-16 Aug., Poperinge, Veurnestr. 5° Pr. - 24 Augustus, Stavele. 6' Pr. - 7 September, Kemmel. 7° Pr. - 8 September, Reninge. Nog ingeschreven koersen: September: Brielen. 28 September: Poperinge (Statie-kermis). Er is nog een proef vrij. Aan wie? €0 UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST: II* Afdeeling Bevordering:: W. S. La uwé F. C. Roeselare St. Moeskroen R. S. Waregem Waregem Sp. C. S. leper S. K. Roeselare Ingelmunster Kortrijk F. C. Knokke F. C. Izegem G. S. Middelkerke R. C. De Panne S. K. Zw vegem II0 Afdeeling ProvintiaaL Kuurne Sp. S. K. Heule F. C. Tielt A. A. Moeskroen Wevelgem Sp. E. G. Gistel Oudenburg F. C. Torhout F. C Wakken S. V. Rumbeke F. C Poperinge U. S. Dottenijs D:eilijk Sp. R. C. Harelbeke lil» Afdeeling, Reeks B. S. V. Zwevegem Rekkem Sp. ff. S. K. Bsselare Le Bizet Aal bek 9 Sp. Verbr. Wevelgem S. C. Moorsele V. V. Vichte S K. Vlamertinge Rollegem F. C. Marke Toek. Meenen B. S. Avelgem F. C. Komen Wervik Sp. S. K. Geluwe 2—5 41 I—0 5—3 1—3 5—1 2—5 0—1 4—4 2—1 4—4 5—2 4—0 1—1 0—5 2—3 2—1 1—6 7—0 2—2 3—3 2—2 Afdeeling Knapen, Reeks D. R. C. Wervik Kortrijk Sp. 1—4 C. S. Isper S. C. Meenen 11 De eerste dag der Kampioenschappen heeft een overgroote bijval gekend. Overal werden de wedstrij den door een talrijk publiek bijgewoond. Het geleverde spel daarentegen stond meestal niet zeer hoog: vele ploegen hebben nog oefening te kort en de strijd om de twee punten zal dit jaar nog heviger zijn dan vroeger. In Eere-Afdeeling heeft onze eenige vertegenwoor diger gezorgd voor de groote verrassing en de Kam pioenen geklopt met io. De Brugsche furia heeft de betere technische Daringploeg overwonnen. In Eerste Afdeeling heeft Cercle een bevredigende overwinning behaald op Forestoise met 4-2. Er dient toch opgeiAerkt dat de sterke verdediging der groen zwarten twee maal gevloerd werd. A. S. Oostende ver loor eervol met 32 tegen de oud-cere-divisie snclers van Racing Gent. Hunne stadgenooten van het V. G. deden het beter en zonder Ukkel Sport naar huis met 5— In Bevordering presteerden onze West-Vlaamsche clubs eerder flauw. Enkel Daring en Kortrijk Sport wisten te zegevieren. Indien de overwinning van Da ring op R. Doornik eerder verwacht werd (42). heeft Kortrijk Sport aangenaam verrast met Temsche t" kloppen met 63. S. V. Blankenberge verloor met 4o tegen de nieuw gepromoveerde Exc. uit St Ni klaas. Meenen moest tegen alle verwachtingen in met 21 tegen Bergen het onderspit delven en Heist stelde bitter teleur met te verliezen tegen St Niklaas Sportkring met 5— r. In tweede Afdcc'ing Bevordering waren de uitsla gen eeraer normaal buiten de overwinning van Knokke op Stade Kortrijk (31)". Knokke heeft hier twee kostbare punten binnengepalmd en mag als groote favoriet voorgezet worden. Ook beide Roeselaarsche clubs hebben het seizoen goed ingezet. Club versloeg Lauwe met 52 en Sportkring kon met 53 de nieuwelingen van Ingelmunster in bedwang houden. De overwinningen van Stade Moeskroen op Red Star Waregem (41), van Izegem op Middelkerke (52) en van Waregem Sp. op leper (ro), waren te voor zien. leper heeft nochtans beter gepresteerd dan al gemeen verwacht. Zwevegem, die doorgaans goed in form steekt in het begin, gaf De Fanne niefr de min ste kans (s-2) In II* Afdeeling Gewestelijk heeft Poperinge goed het seizoen ingezet en Dottenijs geklopt met 40. Poperinge zal nog zijn woordje mee te zeggen hebben. Normale overwinningen van Wevelgem op Gistel (21), van Heule op Kuurne (1o) en van Wakken op Rumbeke (52). A. A. Moeskroen heeft een puntje moeten laten aan de gelen van die op eigen veld heel gevaarlijk zijn. Torhout kon het ook niet verder brengen dan tot een drawn tegen de nieuwe ploeg uit Oudenburg f4—4). De gewestelij ke derby Deerhjk-Harelbeke eindigde onbeslist (11). In IIfAfdeeling hebben de nieuwelingen eerder flauw gepresteerd. Sportkring Vlamertinge zond Rol legem met 7—0 naar huis. Een goed begin voor de Sportkringers, die dit jaar nogmaals te duchten zullen zijn. Vichte versloeg gemakkelijk Moorsele met 61 en Wevelgem overwon Aalbeke met 3—i. De drie verslagen clubs zullen denkelijk niet veel potten bre ken in het Kampioenschap. Beselare dejd het veel beter en moest enkel nipt met 3—2 onderdoen voor Le Bizet, die eerder kansrijk won. Zij hadden een penalty noodig en n twijfelachtige goal om te kun nen zegevieren. Komen wam van de verre verplaat sing van Avelgem met een kostbaar puntje terug (33) en Marke en Toekomst deelden ook de punt- ics (22). De derby Wervik-Geluwe eindigde insge lijks onbeslist <22), 't g°en een schoonen uitslag daarstelt voor Wervik, die dit jaar heel gevaarlijk zal zijn. Rekkem was bye. HEDEN, tweede o-g d Kampioenschappen, met enkele zeer belangrijke wctl-Tljden aan het dagorde. In Eere-Afdeeling: Club Brugge reist naar Racing Mechelen en zou reeds heel tevreden mogen zijn met een puntje, doch wij denken het niet. In Eerste Afdeeling: Cercle Brugge ontvangt V. G. Oostende, die spijts zijn schoone overwinning v*.n Zondag laatst, nipt zal moeten onderdoen. A. S. Oostende ontvangt La Forestoise en zal fceide puntjes bemachtigen, indien zij hun spel van tegen Racing Gent uithalen. jMeenèn. doch denkelijk een puntje thuis houden. In II* Afdeeling Bevordering wint leper tegen De Panne. Knokke tegen Lauwe en Waregem Sp. tegen Middelkerke. Sp. Roeselare zal het niet gemakkelijk hebben tegen Zwevegem en het zou c.ns niet ver wonderen moesten zij er van hun pluimen laten. Stade Moeskroen zal zich duchtig moeten inspannen om heide punten te bemachtigen. Red Star en Ize gem doelen waarschijnlijk de punten. Pe bijzondersle wedstrijd Club Roeselare-Stade Kortrijk zou wel in r der bezochten kunnen uitvallen. 'n II* Afdeeling Provinciaal geven wij Gistel, Tor hout. Deerlijk, S. V. Kortrijk, Heule. A. A. Moes kroen en Poperinge gewonnen tegen Kuurne* Wakken, Dotteniis, Harelbeke. Oudenburg, Wevelgem en Rum beke. Doch heel vroote scoren zullen er denkelijk met gemaakt worden. In Afdeeling wordt de hoofdmatch gespeeld te Komen tusschen de lokalen en S. K. Vlamertinge. logischerwijze ntoeten de Komenaars dat winnen, aocn de Sportkringers zijn bekwaam een puntje te bemachtigen. Beselare zal voor Vichte moeten onder doen. Wervik zal ook riet veel moeite hebben om Konegem te verslaan. De derby Wevelgem-Moorselc eindigt 10 voordeel yjui Verbroedering, Rekkem zal flinken weerstand bieden aan Avelgem, doch punten moeten afstaan. Op rigen veld zal TockS Meenen Aalbeke ijdelhands naar huis zenden. CORNER-KJC* MATCHEN VOOR ZONDAG 13 SEPTEMBER 19%. Ecreafdeeling:. 3 uur: Union St Gillis Beerschot A. C, Daring Brussel Lvra. Standard Luik White Star. La Gantoise S. C» Anderlecht. Liersche S. K. F. C. Turnhout. Antwerp C. F. F. C. Mechelen. R. C. Mechelen F. C. Brugge, Eerste Afdeeling, Reeks B: 3 uur: Duffel F. C. R. C. Gent. x Olympic Charleroi Eendracht Aalzt,, C. S. Brugge V. G. Oostende. Tubantia A. C. Boom F. C. Ukkel Sports Club Ronse. Hoboken S. K. U. S. Centre. A. S. Oostende La Forestoise. II* Afdeeling Bevordering: 3 uur: F. C. Roeselare Stade Kortriik. S. K. Zwevegem S. K. Roeselare, G. S. Middelkerke Waregem Sp. R. S. Waregem F. C. Izegem. S. V. Ingelmunster Stede Moeskroen C. S. leper R. C. De Panne. F. C. Knokke W. S. Lauwe. II* Afd. Provintiaal: 3 uur: S. V. Rumbeke F. C. Poperinge, F,. G. Gistel Kuurne Sn. F. C. Torhout F. C. Wrikken. S. K. Heule A. V'. Oudenburg. A. A. Moeskro°n Wevelgem Sp. R. C. Harelbeke S. V. Kortrijk. U. S. Dottenijs Deerlijk Sp. F. C. Tielt bye. III* Afdeeling, Reeks B: 3 uur: Le Bizet F. C. Marke. Toekomst Meenen Aalbeke Sp. Rekkem Sp. B. S. A'vplgém. F. C. Komen S. K. Vlamertinge. Verbr. Wevelgem S. C. Moorsele. V. V. Vichte S. K. B^selere. U. S. Rollegem Wervik Sp. Afdeeling Knapen, Reeks D: 10 uur: S. K. Roeselare Rac. Wervik. 3 uur: Stade Moeskroen C. S. leper. F. C. POPERINGE Het zal zeker wel de allereerste maal ziin dat m vlak na de opening van het seizoen flink cp kop staan. De kans is dezen keer met ons geweest, in dien zin dat we op eigen veld mochten spelen en daarbij een tegenstander mochten bewerken die zeker niet tot de ton-elftallen behoort. Een eerste ontmoe ting is zelden briljant, omdat nagenoeg de meeste elf tallen niet ingespeeld zijn. Maar het belet niet dat ook die punten van tel zijn, en het is oneindig beter die punten te behouden dan ze te verliezen. F. C. Pooeringe staat aan de leiding. Een flink® inzet. Er zijn echter zware verplichtingen aan het leiderschap verbonden. In de eerste plaats weet ieder- een dit rood en geel uit 11° A komt en dus van voetballen iets afwefct. Daaruit vloeit dat ons elftal op den vreemde wel volk aantrekken zal en aldus ge- dwongen wordt behoorlijk spel te leveren, wil het een goeie naam behouden. Daarbij komt het leiderschap en iedert voetbalelftal vindt zijn grootste genoegen in de leiders van 't leer te geven. Zoodat per slot van rekening rood en geel voortaan geen larhnartijtjei meer krijgen zal, en vooral niet op verplaatsing. Het is volstrekt niet verwonderlijk dat cck om elftal nog niet ten volle gerodeerd is. Maar een te kort aan oefening kan vergoed worden door een teveel aan geestdrift. Rumbeke is voor ons jon- gens onbekend. Doch Rumbeke sneelt op eigen veld en zou het natuurlijk uite» plezierig vindèn rood en geel te slaan. Het valt nu te bezien of de Keikoppen werkelijk van plan zijn de leiding te behouden. Er zitten in onze reeks enkele kwade tegensta nders, maar ook om elftal behoort gewis tot de kwaden als het wil. We verwachten dus van onze spelers dat ze zich met hand en tand zïillen verdedigen en heden avond no( even briljant aan de le'ding zadlen prijken. Laat oni veronderstellen dat we thans ook de gele truidra* gen vanaf de eerste rit. En ze vasthouden hoor, mannen 1 Hoe lastiger de strijd, hoe grooter de verdanste. Fn als het een beetje mogelijk is. teruv naar IH A. Hiefvoor zijn onze kansen nog totaal gaaf! KEIKOP. Heden Zondag: 13 September: te 3 uur: S. V. Rumbeke F. C. Pop. L Vertrek te 1 uur. Supporters op post; 5 fr. de verplaatsing. BiiflBSB^aiEaflaaBaaRBniRBiQii LANDBOUWER EN ZIJN VROUW DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN TE BEIGEM Een landbouwer, zijn vrouw en een hel per waren aardappelen aan het uitrooien te Bei.qem, nabij Vilvoorde, toen een hevij onweder opstak. Plots sloeg de bliksem neer op den landbouwer en ziin vrouw. De eerste werd op den slag gedood en al zijn kleederen afgerukt en een 20-tal me ter verder geworpen wijl de vrouw buiten bewustzijn werd geslagen. Het slachtoffer is vader van drie kleine kinderen. FRANSCH MILITAIR VLIEG TUIG TE PLETTER GEVALLEH Een Fransch bombardementsvllegtul? is Woensdag 11. te pletter gevellan bij Ear- le-Duc, Frankrijk. De vijf inzittenden kwamen cm. (■KW*-ai^C!3rr^919?tD^B!IBia!7!39afial STERKE DRANKEN BIJ DE HOTELHOUDERS TE KNOKKE Te Knokke hebben accijnsbedienden enkele invallen gedaan bij hotelhouder! aldaar. In enkele plaatsen werd alkohol gevonden, tot een hoeveelheid van 400 l toe. Verscheidene hoteliers zijn in ver valling en de persoon die in het bezit werd gevonden van 400 liter kan beboet worden met de sojn van anderhalf millioen wijl er anderen hun huizen zullen moeten sluiten voor enkelen tijd. BBSBXBBZBESlZSSBaSXSa^JCISJU VERBOD VAN VERVOER VAN AARDAPPELLOOF. De Minister van Landbouw hJriRr.ert aan de verbouwers van aardappelen dat het vervoer van aardappelloof cm weike reden of tot welk gebruik ook, verboden is, zulks met het deel de verspreiding van den coloradokever alscck van verschillen de aardappelziekten, ts beletten. Dï landbouwers die dezï schikking zou den overtreden, stellen zich bloot aan proces-verbaal. Ds landbouwers hebben er alle beldng bij het aardappelloof ter plaats tï ver branden, dss te meer dat het vochtig we der van dezen Zemer, de aardappelziekten merkelijk heeft bevorderd. cxxBBSxx99XBBaassa3Baxiss>iin=3 BERICHTEN NOPENS DE RENTECONVERSIE Thans wordt overgegaan tot de rega- larisatie der volgende stukken Stad Antwerpen 5% 1617, stukken van 500 fr., koepon 39 aangehecht. Stad Antwerpen 5 1619, stukken van 500 fr., koepon 34 aangehecht. Voor deze beide leeningen wordt er eene bonoficatie gegeven van 30 fr. per titel. Deze bonificatie wordt afgeleverd in stukken van 100 frank der nieuwe Lee ning 4 1936. Provincie Oost-Vlaanderen 6 59% 1927. Deze obligaties dienen thans ingeleverd, met de kocpon op 1-9-1936 aangehecht. De huidige titels worden omgeruild in nieuwe obligaties van 1100 fr. nominale waarde, met koepons van 22 fr. ieder, waarvan den eersten vervalt op 1-9-1936, Nationale Maatschappij voor Krediet aan de Nijverheid. Al de obligaties dezer Maatschappij, zoowel_ van 4,50 dan van 5 dienen thans ingeleverd voor uitbetaling. Slechts een vierde der ingediende stukken zal kunnen herbelegd worden in obligaties van 4%. Al de overige worden vervroegd uitbetaald. Diegene die desniettegenstaande dit be richt hunne stukken zullen behouden, zul len geen aanspraak meer kunnen maken op interest, na 15 September 1936. Verders wordt nog aangekondigd dat de volgende stukken zullen dienen ingele verd in den loop der maand Oktober: Stad Antwerpen 5% 1930, koepons Ja- nuari-Tuli. Stad Antwerpen 5% 1931. Stad Antwerpen 6,50% 1S27. Deze inlichtingen werden ons bereid willig verschaft door de Kredietbank voor Handel en Nijverheid, alwaar men desge- wenscht voor de belanghebbenden tod dienste staat voor bet in orde brenge# hunner bovenvermelde obligaties. IHBBBBlBBSBBBSXBBlSe^SBBaal VAN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 100 Fransche Franken 194.7875 frank. 1 Pond Sterling 149,725 franfc 1 Dollar 29.5925 frank. 1 GultkR ?U,074 Uiüïi

De Halle (1925-1940) | 1936 | | pagina 4