IN T BINNENLAND AU PALAIS DES MODES bü BQSTYN-L00NES, PLECHTIGE KOMMUNIE ALLERHANDE TIJDINGEN „tomaten «v-9 RECHTBANK VAN IEPER super national lós - XX orudaAstzimt de TUatLotvcxSe 1095 Fe d<xyc een, FNR. ioesteZ te kjuetcer^. BURGERSTAND VAN ALLERLEI TIJDINGEN Sportkroniek VOETBAL. WIELRIJDEN gemeente westouter op zondag 14 februari 1937 Officieel Cyclo-Crcss Kampioen schap van West-Vlaanderen WISSELKOERS (VERVOLG) BtKSCHOTE. Ohtslag Van E. H. Pastoor. Onze E. H. Pastoor Consu ment. geknakt in ri.in gezondheid, heeft ontslag genomen en Woensdag II. de pa rochie verlaten. Hij gaat rust nemen en wonen in Deerlijk. Van Mei 1930 tot Februari 1937 heeft E. H. Coussement. in alle eenvoudigheid. m3ar zorgvuldig en ijvrig, de parochie bestierd. In afwachting dat Z. Fxc. de Bisschop van Brugge een nieuwen Pastoor beneemt, zal de parochiale dienst waargenomen worden door E. H. De Mey, Onderpastoor te Bcezinge. BESELARE. Algemeene Vergadering Kroostrijke Gezinnen. Veel volk! Heer Bourgeois, uit Gullsgem, spreekt over Ge zinspolitiek en Gezinsopvoeding. Heer Dessein uit Lede gem zingt enkele klucht liederen. E. H. Proost doet "n passend wordt. De geboorte-toelage wordt aan de aanwezige leden uitbetaald. De overigen krijgen ze te huis besteld of mogen zie afhalen, bi] Meester Lefebvre. Secretaris van den Bond. De bond telt nu 94 le den. Groote aanwinst dus! F eest vergade ring Kroostrijke Gezinnen. Zondag was dus het Groot Gezin Op Nleuwjaarfeest bijeen gekomen. Twee Sprekers hebben bij 't begin Over den Bond het woord genomen! Zij zetten heel hun pan uiteen! Wij eischen rechten, kennen plichten! Geen politiek geknoeisel, neen! Alleen onz" zwaren last verlichten! Dan volgt er voordracht, lach en lied, De Schrijver dankt dan al de leden. Nu Tombola!... Een van bedied! En dan gezind naar huis getreden! Ceselare, 31 Januari 1937. GELUVELD. Aanrijding. Woens dag in de namiddag, kwam de genaamde Vanderplancke Simonne, marktreizigster, wonende te Kortrijk, Doorniksche wijk, nr 97, gereden met hare auto op de baan Ieper-Meenen. Toen deze gekomen was te Oeluveld, Cruyseecke, bemerkte zij een bierwagen dewelke uit tegenovergestelde richting kwam; op dat oogenblik was de autogeleidster zinnens een triporteur ge leid door Vandenberghs Leon van Wervik voorbij te steken. Het gevolg was dat de auto, de bierwagen en den triporteur daar samen gingen kruisen. De autogeleidster remde uit volle macht, maar botste toch al achter tegen de triporteur, met als ge volg dat de geleider van den triporteur bezijden de baan terecht kwam. De trek hond van het gemeld voertuig was onder de auto terecht gekomen, en kon met veel moeite eruit getrokken zijn, met groote wonden aan de linker achterbil. Ten gevolge van de aanrijding is er nogal veel stoffeijke schade. Een onderzoek ls door de plaatselijke politie ingesteld. Instorting. Tengevolge van de overvloedige regens de laatste dagen heeft er eene groote Instorting plaats gehad aan den Zandberg, te Geluveld, op het land gberuikt door Seis Frans. Deze in storting is nog het gevolg van de aldaar zijnde onderaardsche gangen, tijdens den krijg 1914-'18 gemaakt van de Engelsche soldaten. De voorbijrijdende toeristen staan er nieuwgierig toe te kijken. Geen persoonlijke ongelukken. VINKEM. Eervolle onderscheiding. Bij Kon. Besluit van 3 December 1936 wordt het Burgerlijk Eereteeken, Kruis 2' Klass, verleend aan onzen achtbaren Heer Ceulenaere Cyriel, Sekretaris sedert ruim 35 jaar dezer gemeente. Zijn beste krachten, heeft hij ten dienste gesteld voor zijn bevolking; allen weet door woord en daad bij te staan en r.iets is hem te las tig zoo het ten bate strekt der gemeente. Om al deze bewezen diensten bieden wij ook hem onze beste gelukwenschen aan met de zoete hoop hem nog vele jaren als sekretaris onzer gemeente te mogen begroeten. PLOEGSTEERT. Ongeval. Maan dag 11. deed er zich een ongeval voor op de baan Ploegsteert-Le Bizet, tusschen de auto gevoerd door den Heer Lecomte en deze van een Heer, radioverkooper, beiden Van Ploegsteert. Ter hoogte van, dé straat Chemin de la Blanchekwam den Heer B... die reed in de richting van Ploeg- Eteert, in botsing met den vrachtauto van den Heer Lecomte, met het gevolg dat zijn auto ernstige schade opliep. Gelukkig was de geleider maar lichtjes gewond. Voorbij gangers hielpen hem uit zijn rijtuig, im mers de deur was gansch ingebeukt en verwrongen. .Je politie kwam ter plaatse om de noodige vaststellingen te doen en de verantwoordelijkheid van leder te be palen. KROP (dikke keel), uitwendig genees- middel Apotheek OTTO, te Clavier-Ochain, Belgie. IN HET HUIS Statiestraat, 24, IEPER, vindt U een schoon assortiment Plechtige Kommuniekleederen, Mantels, Voiles, Kroontjes, enz. Moeders, opgelet! - Wekelijks komen we onze artikels ten toon stellen den Vrijdag- op Poperinge-Markt. Zeer ge nadige prijzen en ter trouwe bediening. HULPPAROCHIE OPRICHTING Bij Kon. Besluit is de wijk genaamd De Sneppe gelegen op het uiteinde van de ge meenten Ardooie, Meulebeke en Pittem (provincie West-Vlaanderen), opgericht tot hulpparochie onder de aanroeping van den h. Antonius Padua. FORDFABRIEK-BEZOEK De Fordfabriek te Antwerpen kan op alle werkdagen (behalve 's Zaterdags) be zocht worden, telkens te 11, 13-30 en 15 u. Groepbezoeken kunnen op afspraak be- zoeksureu bepalen. REKRUTEERING van VRIJWILLIGERS ALS BEROEPSSOLDAAT De rekrute:ring van vrijwilligers die als beroepssoldaat bij de grenswacht en de gemotoriseerde eenheden willen dienst ne- m:n, is open verklaard bij de volgende korpsen: Grenswacht: IIs Linie, Hasselt; 1" Linie, Verviers. Gemotoriseerde troepen: 1* Gidsen Brussel; 2' Lanciers, Brussel; 3* Lanciers, Brasschaat; 1* Benden Jagers, Bevsrloo; Rijdende artillerie, Leuven. Voor inlichtingen zich richten tot de oversten van voornoemde korpsen, tot de Bevelhebbers der Rekruteeringsbureelen of der Rijkswachtbrigade. C« UEBIG De beste vruchten van Parma Natuurlijke smaak en kleur ÏS*' 353 Diefstal. De genaamde Paenen Frans, tegenwoordig te Merksplas opgesloten, is beticht te Komen op 25 Juli 2 duiven, ter waarde van 200 fr., gestolen en den nek afgewrongen te hebben. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 15 dagen gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang; voor het feit B. tot 350 fT. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedurende 6 jaar. uitgenomen voor wat de kosten be treft. In overtreding. Lancien Marcel, van leper, is beticht aldaar op 8 Oogst ge poogd te hebben de politieagent Wouts om te koopen, die hem in overtreding ge nomen had, en beloofde deze 5 fr. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang; voor de feiten B. en C., welke zich mengelen, tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedurende 1 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Wederzijdsche slagen. Raes Gerard, Raes Anna, Raes Godelieve, Dewitte Omer en Buyse Marie, allen, van Oostnieuw- kerke, staan terecht voor wederzijdsche slagen. Uit het verhoor der getuigen Wijkt dat alleen Raes Gerard slagen toegebracht heeft aan Dewitte Omer. De rechtbank spreekt Raes Anna en Godelieve, alsook Dewitte Omer en Buyse Marie vrij zonder kosten, en veroordeelt Raes Gerard tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor waardelijk gedurende 5 jaar. Dronkenschap. Frederiks Cornells, een Holander, te Wervik-Zuid wonende, werd in den nacht van 27 Oogst in de woonst bevonden van Samyn Omer te Wervik; hij was smoordronken. Beticht van woonstschennis, toekent de betichte dat hij om reden van dronkenschap niet weet wat dien nacht voorgevallen is. De rechtbank, enkel de betichting van dron kenschap weerhoudend, veroordeelt den betichte tot 105 fr. boete of 3 dagen ge vang en tot de kosten; voorwaardelijk ge durende 1* jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Bedreigingen en beleedigingen. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak ten laste van easier Leonard, van Zonnebeke, beticht van bedreigingen en beleedigingen jegens Doncke Cyriel, die zich aanstelt en 1 fr. schadevergoeding vraagt. De rechtbank veroordeelt den be tichte voor het feit A. tot 175 fr. boete of 3 dagen gevang, spreekt hem vrij voor het feit B. en veroordeelt hem voor het feit C. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang, en tot de kosten; zonder voorwaarde. Aan de burgerlijke partij moet hij den gevraag- den frank betalen en de kosten der aan stelling, 100 fr. bedragend. Smaad. Vanüenavoort Jan, akrobaat van Molenbeek, ls beticht zich op 24 Oogst te Poperinge plichtig te hebben gemaakt aan smaad jegens den politieagent Ver- hoye Camiel, niet in bezit te zijn van een vreemdelingenkaart, van weerstand aan den agent, enz. De rechtbank veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang; voor het feit B. tot 3-50 fr. boete of 15 dagen gevang; voor het feit D. tot 70 fr. boete of 2 dagen ge vang; voor het feit E. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Diefstal. Caveye Jan, van Kortrijk, en Schamp Jules, van Heule, staan te recht, beticht van op 26 September te Po peringe een rijwiel ter waarde van 750 fr. gestolen te hebben ten nadeele van Am- pen Albert. De bestolene bekwam het rij wiel naderhand terug, doch hellicht en een zitstoeltje waren verkocht geweest. De twee betichten weten dat het rijwiel ge stolen werd, doch verklaren niet te weten door wie. De rechtbank weerhoudt de fei ten onder A., C. en D. niet tegen de 2 be tichten, doch veroordeelt beiden voor het feit B. elk tot 4 maanden gevang en tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde voor beide betichten. Lichte slagen. Billiet Jerome, van Wervik, is beticht lichte slagen te hebben toegebracht aan de kinders Dewitte Agnes, Decorte André en Angillis Elisabeth. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 35 fr. boete of 1 dag gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Pensejagers. Devroedt Jules, van Ploegsteert, werd op 10 December, rond 6 uur 's morgens, door de jachtwachters Leconte Daniël en Rotsaert Jules aldaar jagende gevonden op het gebied van den Heer Tanchot Achiel van Armentiers, die zich als burgerlijke partij aanstelt en 200 fr. schadevergoeding vraagt. "Volgens de verklaringen der jachtwachters zou de betichte een fezant-haan en -hen ge schoten hebben. De rechtbank veroordeelt den betichte voor de feiten A. en B., welke zich mengelen, tot 700 fr. boete of 15 da gen gevang; voor het feit C. tot 700 fr. boete of 15 dagen gevang, alsook tot het betalen van het geslonken zegelrecht. Aan de burgerlijke partij moet hij 1 fr. scha devergoeding betalen en de kosten der aanstelling. Het aangeslagen geweer wordt verbeurd verklaard. Aardappelen gestolen. Weppe Theo- fiel en Lebleu Antoinette, van Belle, wor den beticht op 9 September te Westnieuw- kerke aardappelen gestolen te hebben ten nadeele van Haghebaert Severe en op 11 September ten nadeele van de Wed. Bil- liau-Ryckelinck. De betichten, welke de feiten bekennen, worden" ieder tot 2 maal 350 fr. boete of 2 maal 15 dagen gevang en tot de kosten veroordeeld; voorwaarde lijk gedurende 5 jaar voor beide betichten, doch de kosten uitgezonderd. Aftruggelarij. Demeulenaere Daniël van Bugge die aan zijn proefstuk niet is, staat terecht onder betichting zich te Langemark plichtig gemaakt te hebben van aftruggelarij eener som van 31 fr., waarvan 25 fr. in geld en 6 fr. in drank, dit ten nadeele van de herbergierster Van- damme Marie aan wie hij beweerd had de zoon te zijn van den aannemer De meulenaere van Brugge die de kerk van Langemark heropgebouwd had, wat on waar was. De rechtbank veroordeelt de betichte tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vernieling van afsluiting. Lesaffre Valere van Wervik is beticht zich aldaar ten huize van zijn schoonzoon plichtig gemaakt te hebben aan vernieling van afsluiting. De rechtbank veroordeelt de betichte bij verstek tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten, zon der voorwaarde. Verboden wapenbezit. Tiidens eene huiszoeking bij de genaamde Vandenber- ghe Alfons van leper door den Heer Adjunktkommisasris Vansevenant gedaan, ontdekte deze een revolver die niet aan gegeven was geweest. De rechtbank ver- oordelt de betiéhte tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang en tot de kosten, voor waardelijk gedurende 1 jaar. De aange slagen revolver wordt verbeurd verklaard. Overtreding wet op den arbeidsduur. Pyncket Jeroom van leper, handelaar in gerookten haring, werd door den Heer Opziener van den Arbeid Desplenter in overtreding bevonden van de wet op den arbeidsduur. Uit het gedane onderzoek bleek dat 7 werklieden meer dan 8 uren per dag aan het werk waren, verders werd bevonden dat 2 winkeljuffers meer dan 9 uren daags wrochten. De rechtbank veroordeelt de betichte voor het feit A tot 7 maal 70 fr. boete of 7 maal 2 dagen gevang; voor het feit B tot 2 maal 70 fr. boete of 2 maal 2 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Smaad en bedreigingen. Deberdt Dé- siré van Wervik is beticht zich aldaar op 10 Oktober, tijdens eene openbare vcr- kooping, plichtig gemaakt te hebben aan smaad en bedreigingen jegens de deur waarder Paul Flamey. De rechtbank ver oordeelt de betichte wegens smaad tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang; wegens bedreigingen tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten, zonder voor waarde. Slagen. "Verzele Omer van Moes- kroen staat terecht wegens slagen toe gebracht aan de motorijder Jules Dewitte. Verzele was op de Mcenensteenweg met zijn auto waarin zich verschillende per somen bevonden, in de gracht terecht ge komen. Dewitte die aangereden kwam sprong van zijn moto en bood hulp aan waarop de betichte voor alle antwoord aan deze een vuistslag toebracht. Dewitte stelt zkh als burgerlijke partii aan en waagt 510 fr schadevergoeding. De recht bank veroordeeld de betichte tot 350 fr. boete of 15 dagen eevang en tot de kos ten. Aan de burgerlijke partij moet 360 fr. schadevergoeding betalen alsook de kos ten harer aanstelling, zonder voorwaarde. D:ef»tal. Oosomer Febronie van Tielt. op logement bij Georgette -Casteleyn op de Veemarkt te leper, had er een gouden knopring gestolen aan Sanders Emiel toe- behoorend. Deze ring had eene waarde van omstreeks 360 fr. Door den H. Van sevenant ondervraagd had de betichte de diefstal bekend. De rechtbank veroordeelt de betichte, hij verstek, tot 1 maand ge vang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Overtreding. Danneels Nestor van Poperinge is beticht van overtreding van de wet op den arbeidsduur. Door den Opziener van Arbeid Desplenter werd be vonden dat 2 werklieden méér dan 8 uren daags aan den arbeid waren. De recht bank veroordeeld de betichte tot 2 maal bank veroordeelt de betichte tot 2 maal 70 fr. boete of 2 maal 2 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedu rende 1 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Aftruggelarij. Demeulenaere Daniël van Brugge die reeds voor soortgelijke feiten veroordeeld werd staat terecht we gens aftruggelarij eener som van 25 fr. ten nadeele van Edward Deplanckewe gens aftruggelarij eener som van 100 fr. en 11,40 fr. van drank ten nadeele van Lucien Muylle wegens aftruggelarij eener som van 100 fr. en 7,50 fr. van drank ten nadeele van Maes Marie, allen van leper en ook wegens aftruggelarij eener som van 50 fr. ten nadeele van André Blomme van Poeleappelle. De truk van de betichte was dezelfde bij a! zijn slachtoffersmoe ten huiswaarts keeren en porte-feuilles te huis of in auto hebben laten liggen. De rechtbank veroordeelt die oneerlijke kerel voor het feit A tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang, voor de feiten B, C, D tot 3 maal 1 maand ge vang en tot 3 maal 700 fr. boete of nog 3 maal 1 maand gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Overtreding over den arbeidsduur. Baud. Martha, Wed. Sc., van leper, staat terecht wegens overtreding van de wet op de arbeidsduur. Door den Opziener van den Arbeid Desplenter werd bevon den dat 2 werklieden meer dan 8 uren daags aan den arbeid waren, daarbij was geen reglement in de werkplaats aanwe zig. De rechtbank veroordeelt de betichte voor het feit A tot 2 maal 70 fr. boete of 2 maal 2 dagen gevang; voor het feit B tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 1 jaar. Woonstschennis en vernieling. Ver- schaeve Jeroom van Geluwe, Six Maurits van Wervik en Duheim Joseph van Ge- luwe worden beticht van woonstschennis en vernieling van afsluiting op 20-21 Sep tember te Geluwe, teil nadeele van Nuyt- ten Florimond. Na den adjudant Van Gre- velingen, van Wervik, gehoord te hebben, die onderzoek over de zaak gedaan heeft, worden Six en Duheim van het vervolg verzonden, vrij zonder kosten. De recht bank veroordeelt Verschaeve voor de fei ten A. en B„ welke zich mengelen, tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang; voor het feit C. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang, en tot de kosten; voorwaardelijk gedu rende 1 jaar voor wat de kosten betreft. Vrijspraak. Verm. Walter, van leper, en S. Louise, van Ermeton, staan terecht wegens openbare zedenschennis te Voor- mezele op 16 Oktober 11. Op vraag van den Heer Prokureur des Konings wordt deze zaak met gesloten deuren behandeld. Na de getuigen gehoord te hebben, be komen de 2 betichten vrijspraak, daar de feiten ten hunnen laste niet genoegzaam bewezen zijn. Jachtmisdrijf. Deré Joseph, van Roe selare, is beticht zich op Zondag 18 Ok tober te Moorslede plichtig gemaakt te hebben aan jachtmisdrijf op het gebied van Mr Vermaut, Advokaat te Kortrijk, die als verdediger van betichte optreedt, na aan de rechtbank van het zonderling voorval kennis te hebben gegeven. Toen de betichte door den boschwachter Pin teion Louis betrapt werd_, was hij in bezit niet van zijne eenzelvigheidskaart. De rechtbank veroordeelt den betichte na de humoristische verdediging van M» Ver maut gehoord te hebben, die lachend ver klaard had zich niet als burgerlijke partij te willen aanstellen om reden der verde diging door hem waargenomen, voor het feit A. tot 700 fr. boete of 10 dagen ge vang; voor het feit B. tot 35 fr. boete of le dag gevang, en tot de kostenvoor waardelijk gedurende 2 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Daarbij moet hij het geslonken zegelrecht wegens ja gen op Zondag betalen, 't zij 500 fr. Het aangeslagen geweer wordt verbeurd ver klaard. Vernieling, dronkenschap. Deleye Maurits, Degrijse Albert en Robaeys Ge rard, allen van Passcheiulale, worden be ticht zichaldaar op 29 Maart 11. plichtig gemaakt te hebben aan vernieling van af sluiting ten nadeele der echtgenooten Ju les Decommer-Ghyselen, aan dronken schap en beleedigingen. Na de getuigen gehoord te hebben, bekomt Robaeys Ge rard vrijspraak en wordt de betichting van beleediging niet meerweerhouden. De rechtbank veroordeelt Deleye en Degrijse voor het feit A.'ieder tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en tot elk de helft der kostenDeleye wordt daarbij wegens dronkenschap tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang veroordeeld. Voorwaardelijk ge durende 3 jaar voor de 2 betichten, uit genomen voor wat de kosten betreft. Vrijspraak. Lar. Alois, van leper, staat terecht wegens onderhoud van een bijzit onder het echtelijk dak. Daar het onderzoek daaromtrent door den Heer Van Sevenant gedaan niets bewezen had, wordt de betichte van het vervolg vrij, zonder kosten. Aanrijding. Dallies Theodore, van Rijsel, is beticht op 15 Oogst, op het grondgebied van Voormezele, met zijnen auto de wielrijders Dubocquoit Gaston en Hosdey Henri, beiden van Waasten, aan gereden te hebben en fhun letsel te heb ben toegebracht. Beiden weiden gekwetst en hunne rijwielen beschadigd. Hosdey, die werkonbekwaamheid ondergaan had, stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 1.120 fr. schadevergoeding. De rechtbank veroordeelt den betichte voor de feiten A., B. en E., welke zioh men gelen, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedu rende 5 jaar, uitgenomen voorwat de kos ten betreft. Aan de burgerlijke partij moet hij 1.000 fr. schadevergoeding beta len en de kosten der aanstelling. Niet verlicht. Caliewaert Marcel, van Poelkapelle, staat terecht, beticht van te leper, Bruggesteenweg, met zijn rijwiel dat niet verlicht was de wielrijder Gry- son Gaston aangereden te hebben. Dit gebeurde op 5 Juli, omstreeks 22 ure. De rechtbank veroordeelt den betichte voor de feiten A. en B., welke zich mengelen, tot 140 fr. boete of 3 dagen gevang; voor het feit C. tot 35 fr. boete of 1 dag gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedu rende 1 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Diefstal met braak. Snijders Jules en Van Elslander Emiel beiden van West- roozebeke, worden beticht te Staden op 14-15 September diefstal van konijnen ge pleegd te hebben, met braak, ten nadeele van Deprez Victor. Snijders zou aan De- prez zulken geweldigen slag toegebracht hebben dat deze eene rib gebroken had. Uit de verklaringen van Deprez blijkt dat geen braak gepleegd werd; vier konijnen lagen verwurgd. Na de verdediging ge hoord te hebben, verschuift de rechtbank de zaak voor uitspraak op 8 dagen. Vrijspraak. Debceuf Marie, van Wer vik, wordt beticht zich op 25 Oogst aldaar plichtig gemaakt te hebben aan diefstal eener som van 100 fr., die zij uii een geld beugel zou genomen hebben ten huize ha rer nicht Vanhuyse Madeleine, herber gierster. Daar uit de verklaring der be stolene daze niet met zekerheid zeggen kan dat de betichte diefstal zou gepleegd hebben, wordt deze vrijgsproken zonder kasten. Overtreding. De rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak ten laste van de gebroeders Jules en Joseph Jonckheere te Beveren-bij-Roeselare en van den Be stuurder hunner Firma, Vanderschelden Hector, beticht een aantal werklieden méér dan 8 uren per dag te hebben laten werken. De gebroeders Jonckheere beko men vrijspraak, daar zij afwezig waren toen de overtreding vastgesteld was. De rechtbank veroordeelt de Bestuurder Van derschelden wegens overtreding van vier werklieden, tot 4 maal 70 fr. boete of 4 maal 2 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedurende 1 jaar, uitge nomen voor wat de kosten betreft. Bedreiging. Verleure Henri, wagen maker te leper, is beticht zich aldaar op 29 Oogst pliohtig te hebben gemaakt aan bedreiging jegens den Eersten Wacht meester Decabooter Joseph tijdens het uitoefenen van zijn dienst. De rechtbank veroordeelt den betichte uit dien hoofde tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Diefstal Deleye Julia, van leper, die 's Zaterdags werken ging bij den graan handelaar Aloïs Caüens op de Potijee, had daar op 4 verschillende stonden diefstal len begaan: eens 200 fr. in bankbriefjes, 109 fr. in bankbriefjes, een kist sigaren, een das. Nadat klacht ingediend werd, was alles teruggegeven geweest. De recht bank veroordeelt den betichte voor de 4 feiten ten haren laste weerhouden, tot 4 maal 1 maand gevang en 4 maal 182 fr. boete of 4 maal 8 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betreft. Brutale dopper. Vanderghinste Hen ri, dopper te Poelkapelle, had zich op 4 Juni tijdens den dop zoo geweldig aan gesteld tegenover den veldwachter Mau rits Desplenter, dat deze ten gevolge der bekomen verwondingen 10 dagen werk onbekwaamheid ondergaan had. Vander ghinste wordt dan ook beticht van slagen en verwondingen, weerstand alsook van de matrak, aan den veldwachter onttrok ken, beschadigd te hebben. De rechtbank veroordeelt betichte voor de feiten A. en C., welke zich mengelen, tot 2 maanden gevang en 350 fr. boete of 15 dagen ge vang; voor het feit B. tot 8 dagen gevang en 1®2 fr. boete of 8 dagen gevang en tot de kosten; zonder voorwaarde. Eerroof. Pittillioen Julien, van Po peringe, is beticht zich aan eerroof plich tig gemaakt te hebben jegens de leurder Clalbau. Hij zou verteld hebben dat Cla- bau groene kools van hem gestolen had. Gezien den liohten aard der zaak ver oordeelt de rechtbank den betichte tot 35 fr. boete of 1 dag gevang en tot de kos ten; zonder voorwaarde. Om een haring. Olabau Emma en Defoor Jean, van leper, staan terecht wegens wederzijdsche slagen en dronken schap. Volgens de verklaring van de be tichten had de vrouw aan haar inan een haring te eten voorgelegd, wat deze niet aanstond en een gebaar uitlokte dat de vrouw als het toebrengen van een slag aanzag, dis zij poogde af te weren, zonder er acht op te geven dat zij een broodmes in handen had. Hierdoor werd Defoor zoo erg gekwetst dat de linkerhand gebrek kelijk gebleven is. Man en vrouw waren bedronken. Defoor bekomt vrijspraak voor slagen; de vrouw wordt wegens slagen tot 1 maand gevang en 182 fr. boete of 8 da gen gevang veroordeeld: beiden wegens dronkenschap ieder tot 106 fr. boete of 3 dagen gevang en tot "de kosten; zonder voorwaarde voor de trwee. Weerstand en slagen aan de politie. Vierstraete Albert, van Langemark, had op 6 September te Bikschote slagen toe gebracht aan den veldwachter Haeze- broeck Gaston, weerstand geboden, enz. De rechtbank veroordeelt den betichte voor de feiten A. en C, welke zich men gelen, tot 15 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit B. tot 8 dagen gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang; voor het feit D. tot 105 fr. boete of 3 dagen gevang; voor het fait C. tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang en tot de kosten; konder voorwaarde. Diefstallen in bende. De rechtbank heeft een aantal zaken onderzocht ten laste van de genaamden Vanmaele Hec tor, Godtsohalk Edmond en Carrein Achiel, allen van Iep>er, beticht van te leper en in het omliggende zioh aan tal rijke 'diefstallen plichtig te hebben ge maakt. Zij hebben te verantwoorden over diefstallen van konijnen bij veiechillige personen op den Tuinwijk Ligy gepleegd; voor diefstallen van 3 konijnen ter waar de van 60 fr., ten nadeele van Ugille Vic tor, op den Zilletoekssteenweg; van een diefstal op 6 December eener doos 500 fr. inhoudend en geldbeugel 150 fr. inhou dend, ten nadeele van Lemahieu August to Brielen; van vereeniging tot stelen; van diefstal eener vest, regenmantel en koolkaarten in het magazijn Van Over- straeten; van poging tot diefstal bij De- baene Jerome, Zillebekestraat te leper, waar zij poogden den waakhond te ver giftigen; eindelijk van diefstal van 120 kgr. aardappelen ten nadeele van Ver- faillie Gaston aan Zilleibcke-statie. De rechtbank veroordeelt Vanmaele, Gcdt- schalk en Carrein voor de diefstallen in den Tuinwijk Ligy als mededaders, ieder tot 2 maanden gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang. Voor den diefstal bij Ugille, met tospassing van art. 433, krij gen de 3 betichten leder 2 maanden en 182 fr. boete of 8 dagen gevang. Voor diefstal bij Lemahieu bekomt Godtschalk vrijspraak, daar hij er niet deel aan ge nomen heeft; Vanmaele en Carrein wor den ieder tot 4 maanden gevang veroor deeld in deze zaak. Voor de feiten B. en C., welke zich mengelen, in de zaak ver eeniging, worden Vanmaele tot 6 maan den gevang en Godtschalk en Carrein ieder tot 4 maanden gevang veroordeeld. Voor den diefstal van Vest, regenmantel en koolkaarten wordt Vanmaele voor het feit A. tot 3 maanden gevang en voor het feit B. tot 2 maanden gevang en 182 fr. boete of 8 dagen gevang veroodeeld; Car rein en Godtschalk worden in deze zaak vrijgesproken. Voor de poging van dief stal bij Detoaene Werden de 3 betichten solidairli.ik veroordeeld tot al de gerechts kosten. Vanmaele werd in al de zaken bij verstek veroordeeld. Na de uitspraak vroeg de Heer Prokureur des Konings de onmiddellijke aanhouding van de betich ten Carrein en Godtschalk, wat dcor den Heer Voorzitter Vandevliedt bevolen werd. Slagen cn messteek. Op 10 Oogst 1235 was te Beveren-bij-Roeselare twist ontstaan tusschen Grymonprez Lsonie en Vercruysse Marie, echtgenoote Devolder Alf. Familieleden sprongen in de bres, zoodat, benevens deze twee vrouwen nu ook op het bankje plaats moeten nemen: Soete René, Soete Omer, Soete Robert, allen beticht van slagen en Devolder Al fons. beticht eene messteek toegebracht te hebben aan Soete Remi. Vercruysse Marie stelt rich als burgerlijke partij aan en vraagt 575 fr. schadevergoeding aan de familie Soete. oete René stelt zich ook als burgerlijke partij aan en vraagt 1217 frank schadevergoeding. Na beide par tijen gehoord te hebben bekomt Soete Robert de vrijspraak. Grymonprez Leonie en Vercruysse Marie worden ieder tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang ver oordeeld. Soete Remi en Soete Omer ieder tot 182 fr. boete of 8 dagen gevang en Devolder Aifons wordt bij toepassing van art. 399 tot 4 maanden gevang en 360 fr. boete of 15 dagen gevang veroor deeld, voorawardelijk gedurende 5 jaar voor al de betichten, die samen de ge rechtskosten moeten betalen, waarvoor de lijfsdwang cp 15 dagen bepaald wordt. De burgerlijke partij Vercruysse Marie wordt afgewezen en deze tot de kosten harer aanstelling veroordeeld. Aan de burgerlijke partij Soete Remi kent de rechtbank 1000 fr. schadevergoeding toe, doch deze wordt voor de helft verant woordelijk verklaard, zoodat Devolder 500 frank moet betalen en de helft der kosten van de aanstelling. Diefstal. De rechtbank heeft uit spraak ge-daan in de zaak ten laste van Snijders Jules en Van Elslander Emile, van Westroozsbeke, beticht 4 konijnen gestolen te hebben te Staden ten nadeele van Deprez, aan wie Snijders zware slagen had toegebracht. De rechtbank veroordeelt de twee betichten wegens diefstal tct 1 maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kos ten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar voer de twee betichten. Letsel. Degroote Leon, van leper, autobusvoerder in dienst van Cousein Jean, van Ploegsteert, had op 5 Juli te Voormezele, bij het voorsteken, letsel toe gebracht aan een vijftal personen welke zich in den autobus bevonden. Na de ge tuigen gehoord te hebben, wordt de be tichte vrijgesproken van het feit van dronkenschap. Voor de feiten A., C., D. en E., die zich mengen, wordt hij tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang veroordeeld en tot de kosten, zonder voorwaarde. Cousein Jean wordt burgerlijk verantwoordelijk verklaard voor wat de kosten betreft. Wederzijdseeh slagen. Vceokman Germain, Muylle Florent en Tombus Leona, allen van Komen, staan terecht voor wederzijdsche slagen op 24 ApiU 1936. Na de getuigen gehoord te hebben worden Muylle Florent en Tombus Leona buiten zaak gesteld en bekomen vrij spraak. De rechtbank veroordeelt, bij toe passing van art. 398, tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Overtreding. Desure Albert, van de Bizet, op 12 November door den heer Desplenter, controleur van den arbeid, in overtreding bevonden van de wet op den arbeidsduur en van geen reglement uit gehangen te hebben in de werkplaats, staat terecht voor dit feit. Na de getuigen gehoord te hebben, verschuift de recht bank de zaak voor uitspraak op 8 dagen. Vrijspraak. Vandenbroucke Emiel was beticht op 11 Oktober 1936 te leper eene bijzat onderhouden te hebben, dit cp klacht zijner vrouw. De rechtbank oordeelend- dat het feit ten laste van den betichte niet genoegzaam bewezen is, spreekt betichte vrij zonder kosten. Erge slagen. Vermeulen Nestor, van Poperinge, is beticht aldaar op 7 Juni zulke erge slagen toegebracht te hebben aan Bohez Georges, waardoor deze 10 dagen werkonbekwaamheid onderging. De rechtbank veroordeelt den betichte tot 15 dagen gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Smaad aan Folitiekommissaris. Van- denvoort Jan, van Brussel had verzet be- teekend tegen een vonnis bij verstek uit gesproken, waardoor hij tot 2 maal 350 fr. boete of 2 maal 15 dagen gevang ver oordeeld werd, wegens smaad jegens den Heer Politiekommissaris van Poperinge. De rechtbank aanvaardt het verzet en veroordeelt den betichte voor het feit A. tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang; voor het feit B. tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang; voor de feiten C. en E. tot 2 maal 70 fr. of 2 maal 2 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Vrijspraak. Larnou Aloïs, van leper, die beticht was van onderhoud van eene bijzit onder het echtelijk dak op 4 Octo ber 1938, wordt vrijgepsroken daar het feit niet genoegzaam bewezen is. Aanslag op de eerbaarheid. Tant Remi, van Ploegsteert, staat terecht be ticht van zich in 1935 plichtig gemaakt te hebben aan aanranding op de eerbaar heid op den persoon van de zesjarige Louise Versnick. Op vraag van den Heer Prokureur des Konings wordt deze zaak met gesloten deuren behandeld. De recht bank veroordeelt den betichte voor de feiten A. en B., welke zich mengelen, tot 3 maanden gevang en tot de kosten, voor waardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor wat de kosten betref. Daarbij wordt Tant vervallen verklaard van zijne bur gerlijke rechten gedurende een termijn van 5 jaar. Hij wordt ook nog 'beticht zich op 7 September 1936 aldaar plichtig gemaakt te hebben aan aanranding op de eerbaarheid op den persoon van Vin cent Giiberte en van zedenschennis. Deze zaak owTdt ock op vraag van den Heer Prokureur des Konings, met gesloten deuren behandeld. De rechtbank ver oordeelt Tant voor de feiten A en B. tot 3 maanden gevang en tot de kosten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar. Daarbij wordt hij van zijne burgerlijke rechten vervallen verklaard, voor een termijn van 5 jaar. Vrijspraak. Catteeuw Hector en zijn zoon Albert, van Ploegsteert, 'beticht van zich aldaar aan jachtmisdrijf plichtig te h>3bben gemaakt, bekomen vrijspraak, daar het feit ten hunnen laste niet ge noegzaam bewezen is. Ophouden eener militaire duif. Van Walleghem Achiel en Compernolie August, beiden van Gits, worden beticht eene militaire duif, aan Vercamert Henri, van Izegem, toebehoorend, gevangen en ver- oorgen te hebben. Vercamert stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt 1250 frank schadevergoeding. De rechtbank spreekt de twee betichten vrij voor het feit A., doch voor het feit B. wordt ieder der beichten tot 15 dagen gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang veroor deeld en tot de kesten, voorwaardelijk gedurende 5 jaar voor de 2 betichten, die samen aan de burgerlijke partij 750 frank schadevergoeding moeten betalen en de kosten der aanstelling. Aanrijding. Debaene Eudoxie, bak- kerin te Dïkkebusch, staat terecht om aldaar op 10 Juli letsel toegebracht te hebben aan den schoenmaker Bendel Be- noit, die per rijwiel afgereden kwam op het oogenblik dat de betichte, ac-nder te (ken te doen, met haar gespan draaide. Bendel, iwens arm gebroken werd en 31 dagsn werkonbekwaamheid onderging, stelt zich als burgerlijke partij aan en vraagt een totale som van 3538 fr. als schadevergoeding. De rechtbank veroor deelt de betichte tot 210 fr. boete of 10 dagen gevang en tot de kosten, zonder voorwaarde. Daarbij moet zij aan de burgerlijke partij 2250 fr. betalen en de kosten der aanstelling. Vrijspraak. Gaspart Suzanne, van Lambcrsart, die beticht was op 25 Mei 193S te Voormezele letsel toegebracht te hebben aan den motorijder Moerkerke André, bekomt vrijspraak, daar het feit niet genoegzaam bewezen is. Slagen met pintglas. Houwen An dré, van Reninge, is beticht aldaar op 6 Septem/ber roet een pintglas slagen toe gebracht te hebben aan Keignaert Me- dard, welke hierdoor eene werkonbe VgriMlJ y «n, aieuean volrnaahtcontvanqjt wruhut van meer aanlOwstction Algemeen Verdeeler voor Let Vlaamsche land: M.E.G.A., Antwerpen, Gent, Brugge, Kortrijk, Hasselt. De toestellen F. N. R. riin erkcl verkri'obaar bii de patroon-electriekers. aangesloten bil M. E. G. A. kwaamheid van meer dan 10 dagen on dergaan had. Keignaert stelt zich als bur gerlijke partij aan een vraagt 1.032,50 fr.j schadevergoeding. De rechtbank veroor deelt den betichte tot 1 maand gevang en 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kosten; voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uitgenomen voor de kosten. Aan de bur gerlijke partij moet de betichte 800 fr. schadevergoeding betalen en de kosten der aanstelling. Vrijspraak. Stockman Emiel, van Waasten, staat terecht wegens slagen aan Demeyere Jules op 14 Oogst en ook voor beleedigingen je gene Wittouck Marie. Daar de feiten niet genoegzaam bewezen zijn wordt de betichte van het vervolg verzonden, vrij zonder kosten. Water te veel. Verlinde Ancharius, van Poperinge, werd op 3 September 1938 op ronde bevonden met melk welke bij onderzoek door den Heer Barsele gedaan, 15 water inhield. De rechtbank veroor deelt die meikverkooper voor de feiten A. en B„ welke zich mengelen, tot 350 fr. boete of 15 dagen gevang en tot de kos ten; voorwaardelijk gedurende 5 jaar, uit genomen voor wat de kosten betreft. EEN MEDEDEELING VAN HET BEDEVAARTCOMITÉ Vanwege het IJzerhedevaartcomité wordt medegedeeld: «Rex» verspreidt een paar .brochures waarover het Comité der Ijzerbedevaart, om alle misverstand te voorkomen, vol gende beslissing heeft genomen Het Bedevaartcomité, in zijn algemeene vergadering van 31 Januari 1.1., stelt vast dat «Rex» brochures verspreidt, ééne met penteekening der Gebroeders Van Raemdonck, en ééne met een der 4 beel den van den IJzertoren; betreurt dat «Rex» buiten den weet en buiten de toestemming van het Bede vaartcomité, misbruik maakt van de IJzer- svmbolen; des te meer dat deze brochures niet handelen over die symbolen, doch louter dienen om een politiek partijpro gramma te verspreiden Het Comité. ianzB£EasHsaBsai2a:ciiBSBaaaaa NOODLOTTIG EINDE VAN EEN DROEVIG ONGEVAL TE IEPER Op Vrijdag 22 Januari 11., rond 18.30 u., had de genaamde Antheunis Vermeulen, 52 jaar oud, gehuwd en vader van eene dochter, wonende dichtbij de Rijselpoort, een. p>otje, carbuur inhoudende, aan een ijzer-draad gehangen in den beerput om de vliegen te doodigen. 's Avonds was hij met een petroollamp in de hand eens gaan zien wat de uitslag was. Doch onge lukkiglijk toen hij het deksel oplichtte, ontstond er een geweldige ontploffing. De bril van het gemak werd omhoog geslin gerd, pannen werden uit het dak geslin gerd, de deur werd van haar letsen ge rukt, ruiten werden verbrijzeld door de geweldige luchtverplaatsing en de man werd deerniswekkend aan het hoofd ge kwetst. Zijne vrouw kwam door den geweldigen knal geschrokken buitengeloopen en be merkte haar man, die strompelend en het aangezicht afgrijselijk verminkt uit de W.C. te voorschijn kwam. Ze hielp hem in de keuken en verwittigde in der haast Dokter Vanden Bussche, die een eerste verband legde. Wat later werd Dokter Dochy ontboden, daar men dacht dat de man het gezicht erbij zou inschieten. Donderdag was zijn toestand zoo verer gerd dat men het noodig oordeelde hem naar h-:t O. I* Vrouw Hospitaal over te brengen. De ongelukkige werd diensvolgens nog maals onderzocht, dezen keer door Dokter Ronse en eene hersenvliesontsteking werd vastgesteld. De man is dan ook Woens dagmorgen aan de gevolgen dezer pijn lijke kwaal overleden. De droefheid van moeder en dochter is hartverscheurend en. gansch het omlig gende spreekt met verbazing over den noodlottigen afloop van dit droevig on geval, temeer dat dit feit door weinigen gekend was. IBBBBB3aBB!SiSH9BBBflXBSS3EBB33 FOPERINGE, van 29 Jan. tot 5 Febr. 1937. Geboorten. Schier Willem, z. v. Remi en Vercruysse Julienne, Roesbrugge. De- vloo Willy, z. v. Andreas en Simoen Maria, Reninge. Onra-edt Serge, z. v. Leopold en Huys Marie, Krombekestr. Huyghe- baert Roger, z. v. Joseph en Porreye Made leine, Leisele. Keyngnaert Jozef, z. v. Michael en Leeuwerck Evelina, Westouter. Verbeke Géry, z. v. Maurice en Mahieu Irma, Jagarstr. Pareyn Maurice, z. v. André en Couwet Elisa, Geluwe. Moer man Michel, z. v. Jéröm-e en Six Rosa, Komen. Devos Valère, z. v. Daniël en Cafmeyer Rachel, Dikkebusch. Van- maekslbergh J-eanns, d. v. Camille en La- haye Augusta, Westvleteren. Overlijdens. Van Kemmel Ludovica, 70 j., echtg. v. Rubben Henricus, Werfstr. Delbeke George, 61 j., echtg. v. Deraedt Maria, Bruggestr. Merl evade Blanche, 31 j., ongeh., Casselstr. Dobbelaere Ma rie, 64 j., ongeh., Iepirstr. Devacht Ro- manie, 63 j., echtg. Hauspie Henricus, Dasdreef. Vanden Berghe Aline, 53 j., wed. v. De Cat Georges, Gasthuisstraat (overl. te Roes:lare). Huwelijken. Beun Livinus, tolbeambte v. Moeskroen en Vandenberghe Agnes, z. b. v. Poperinge. IEPER, van 28 Januari tot 3 Februari '37. Geboorten. Bamelis Elza, Diksmuide- steenweg, 20. Van Wassenhove Joseph, Meen-ensteenweg, 37. Didier Veronique, Meen-enstraat, 29. Wullus Pi rre, Lange Torhoutstraat, 15. Deho.Vnder Liliane, Ieperleestraat, 32. Overlijdens. Balcaen Martha, 23 j., echtg. Demoliere Maurits, Poperingeste:n- weg, 8. Casier Celir.a, 70 j., ongeh., Mee- nensteenweg, 107. Wybouw Lucia, 68 j., echtg. Huyghebaert Emiel, Zonnebeke- steenweg, 85. Vermeulen Anthine, 50 j., echtg. Verhaeghe Marie, Ri.iselsteenweg, 2. Sinave Criine, 51 j.. echtg. Dehaerne Jerome, Mcscoustraat, 2. Desmedt Si- donie, 75 j., wed. Tant David, wed. Minne Carolus, wed. Dekoker Remi, Meenen- steenw., 25. Decin Euphrasie, 58 j., on gehuwd., Pop>eringesteenweg, 8. Mom- msrency Sylvie, 67 j., wed. Varabrabant Elias, Foperingesteenweg, 8. Huwelijken. Bartier Maximiliaan, ijzerdraaier, en Desmit Marie-Jeanne, dienstmeid, b. te leper. Claes Henri, boekbinder, en Boen Joanna, z. b., b. te Iep>er. IBaaaMBSaaSMSflaBSBBBSHBERItB DE ZOMERTIJD ZAL OP 4 APRIL INTREUEN De zomertijd zal dit jaar intreden op Zondag 4 April, 't zij twee weken vroeger dan vastgesteld bij Kon. Besluit van 15 September 1928 dat de uurverandering re gelt. Het schijnt dat deze vervroeging voor doel heeft zooveel nut mogelijk uit de zo- mertijdregeling te trekken. Vorig jaar werd de zomertijd ingevoerd op 19 April, wat bij ondervinding wat te laat zou gebleken zijn. iBBBKHttBaBSlKaSflBBBaEBIBBEEB UITSLAGEN II# Afdeeliiiff Bevordering: P. C. Iz:gem F. C. Roeselare 3—1 C. S. leper S. V. ïngelmunster afg. S. K. Roeselare Waregem Sp. 90 R. S. Waregem K. C. Knokke 2—5 G. S. Middelkerke St. Kortrijk 1—3 S. K. Zwevegem W. S. Lauwe 23 R, C. De Panne St. Moeskroen^ 2—5 MATCHEN VOOR ZONDAG 7 FEBRUARI 1937. Eereafdeeling. 2.30 uur: S. C. Anderlecht White Star. Daring Brussel Union St Gillis. La Gantoise F. C. Brugge. I.yra F. C. Turnhout. Standard C. L. Liersche S. K- R. C. M echel en F. C. Mechelet. Beerschot A. C. Antwerp F. C. Eerste Af deeling, Reeks B: j.30 uur: Olympic Charleroi Duffel F. C. F. C. Boom U. S. Centre. C. S. Brugge R. C. Gent. A. S. Oostende t'kkel Sport* Tubantia A. C. Hohoken S. k. La Forestoise Club Ronse. Bevordering Reeks D: j.to uur: A. F.. C. Be,'nron St N?iklaas S. 1L S. C. Meenea F. C WeLt. A. S. Ronse Dariag Blankenberg. A. A. Dendermonde Temvhe S R. C. Doornik Racing Wetteren. Exc. St Niklaas U. S. Doornik, S. V. Blankenberge Kortrijk Sp. K* Af deeling Bevordering: 2*10 uur: F. C. Roeselare S. K Roeselare. R. S. Waregem C. S. leper. St. Moeskro-n Waregem Sp. F. C. Knokke S. K. Zwevegem. \V. S. Lauwe F. C. Iz*gem. S. V. Ingelmunater O. S. Middolkerke. Stade Kortrijk R. C. De Panne. <0>— om 1.30 uur namiddag voor alle renners B. W. B.. ingericht door de Velo-Club De West-Vlaamsche E»r». streek met medewerking dsr Firma Var, der Eist, 3portwereldDe Brouwerij Ds Zwaan De Werkende Bie (Huis H, Maes-Rommens, Poperinge), De Puppen (Huis Gruwez, leper). De KofTies en Chi- corei BakerootDe Klakken City SportDe Iepersche Centrale en Sty Bronnen. Afstand 22 Km, Afstand. 3.500 Frank Prijzen en Premiën. verdeeld als volgt: aan den eersten 500 fr. en palm, verders, 350, 275, 225 200, 115, 150, 125, 100, 100, 75, 75, 60, 60, 50, 50, 40, 40, 25 en 25 fr. Voor Clubs met 4 ren ners: 200, 150, 100 en 50 fr. Trui aan den eersten West-Vlaming. Wegwijzer: Westouter Plaats, Zwarten, berg, Brouckelssn, Lange dreef. Plaats, Hoekjes, Rocdenberg, Hellegat, Westouter (2 maal af te leggen.) Het vertrek zal gegeven worden dcor den overwinnaar der Ronde van Frankrijk 1936, Sylvcer Maes. Inschrijvingen worden aanvaard bij A Bafcop, Plaats, Reningelst, tot 12 Februari Na dien datum valt er 20 fr. te betalen. HET CYCLO-CROSS KAMPIOENSCHAP VAN WEST-VLAANDEREN TE WESTOUTIK GAAT WEER EENS EEN MACHTIG SUCCES TEGEMOET Zooals reeds aangekondigd, wordt op Zondag 14 Februari te Westouter voor ds derde maai het Cyclo-Cross Kampioen schap betwist, en van nu af is het reeds een uitgemaakte zaak dat de belangstel ling, welke deze koers de twee laatste ja ren kende, nog fel zal overtroffen worden, Nu reeds kunnen de inrichters bogen op een 70-tal inschrijvingen. Ik weet wel dat tusschen deze ingeschreven renners meerdere zijn dis niet eens aan den start zullen verschijnen, maar het feit alleen dat de Clubs van West-Vlaanderen hunne medewerking toezegden, moet ons doen besluiten dat de beste crossers uit het Vlaamsche land aan het vertrek zullen verschijnen. Tusscnen de ingeschreven renners vindt ge reeds meerdere specialisten in het vak, lijk b.v. Vermassen, die zijn inschrijving zond met de woordenIk kom den Za terdag af om de baan te verkennen, want ik wil in beste konditie verkeeren om dm strijd aan te binden tegen de stoere Flandriens Maar of hij het wel zco gemakkelijk zal hebben om onzs renners klein te krij gen, dat is wat anders, want in Westouter is het niet genoeg een beste crosser te zijn, ge hoeft vooral een puike kliimast te zijn. Ook een heldere kijk op de din gen en een vlugheid van geest is ver- eischt bij het roekeloos afdalen der kreu kelende, smalle wegen die leiden naar d( Broeckelsen en het Hellegat. Neen, de cross te Westouter is niet zoo als andere crossen, want hij is oneindig veel lastiger. Waar ge kunt rijden gaat het berg-op en waar ge van het rijwiel moot staat ge voor een rechtopgaande helling lijk aan de Kosmosol zit ge tot over de voeten in het slijk. Op die 22 km. wordt telken jare een strijd geleverd cp leven en dood, omdat aan de renners op dien korten afstand een maximum van krachten gevergd wordt. Van af de eerste kilometers begint de stormloop tusschen de beklimming van cfcn Zwartenberg, beklimming die voor sommigen moordend is, en van daar af is het een gevecht om zijn plaats te ver dedigen ofwel om zijn positie te verbe teren. En zoo komt het dat de massa deze nijdige strijd zoo goed meeleeft en meê- voelt in de hardnekkigheid waarmeê er gestreden wordt en de hinderpalen tegen dewelke de renners te kampen hebben. Is het dan te verwonderen dat iedereen telken jare uiterst voldaan naar huis trekt met in zich meêdragende het beeld van het sportvertoon dat er te zien was. Noemt Westouter, en ge denkt aan het Cyclo-Cross Kampioenschap van West- Vlaanderen. Noemt hst Cyclo-Cross Kampioenschap van West-Vlaanderen en ge denkt aan den krachttoer van Jef Dsmuyssrs in 1935 en aan den puiken strijd tusscbsn Gbes- quière, Kint, Vandsputte en Tack in 1536. 14 Februari wordt weer eens een hoog dag voor de sport in de streek. De Velo-Club Ds Wsst-Vlaamsohe Bergstreekkan er fier op gaan dat haar Cyclo-Cross een groots gebzurtems in de streek wordt genoemd. KERE-loZOON. EERSTE INGESCHREVEN RENNERS! V. C. Vive St Elooi»: Alfcns Glies- quière, André Defcoröt, G. Christiaens, Jer. Frar.oe, Jules Lcwie, Ern. Plar.ckacrt, Noël Declercq, Felicien Vervaeeke, Albert Bekaert, Cyriel Van Overbsrghe, Gaston Rebry, Michel Dekee, J:r. Dufromcnt, Octaaf Verbeke, Marcel Van Houtte, U Barbe, Cesar Paepens, Jer. Duqusr.ne. Mi chel Descamps, André Hallaen, L. Mis- triaen, Jos. Knockaert, Ars. Verscheiden, Remi Capoen, Omer Tack, Ger. Balduci Fl. Litière, Maur. Lacante, Jer. Verbttó, Alb. Leersnijdsr, Aug. De Jonckesre, Ri chard Depcorter, Noël Windels, Charles Bslaen, Cyriel Catteeuw, Oscar Lefever, Marcel Rassoel, Roger Dujardin, Omef Dsbels, Paul Salomez, A. Vansteenkists, Nest. Dsgryze, Michel Muylle, Henri Cle ment, Jan Deman, Charles Catteeuw, Al- bert Sercu, Alb. Vandenbroele, Remi Van Houtte, Coussens. De Denderstreek (niet volledig)K3- miel Vermasssn, Robsrt Van Grccten- breule. «Ving en Vrij», Wervik (ni:t volledig)! Michel Catteeuw, Remi Decrcix, Albert Vandaele, Edm. Vanslembrouck. «Zeemeeuw» Oostende (niet volledig)! Kamiel Van Iseghem, Emiel David. Afzonderlijken: lïector DekeerschieteC Achisl Michiels, Omer Van Molle, En>. Vandepitte, Remi Hendrickx, Kamiel Le pere, Gaston Dsnys, Lucien VlaemyrA Albert Rosseel, Emiel Decroix, Leon De- cappelle, Aimé Lievens. WOUMEN. ZONDAG 14 FEBRUARI groote entrainementskoers voor alle lief" hebbers; 400 fr. prijzen en premiën: 100. 75, 60, 50, 40, 30, 20, 10, 10 cn 5 fr. IHBüllHESlBaaBSBBSZiSSiSaSHi VAN VRIJDAG 5 FEBRUARI 1937 100 Fransche Franken 1 Pond Sterling 1 Dollar 1 Guldt* 137,75 frank- 144,875 irank- 29,64 frank U&2 teas*

De Halle (1925-1940) | 1937 | | pagina 4