liet Drama van Schil lerhorst Ons Vrouwenhoekje TOMATEN DAMES! GEDACHTEN HETAUNNEKE Zonder aarzelen zullen zij immer de boterham men verkiezen bedekt roetje ANKER-NaaJmachienen BERICHT ALLE GELEIBRIEVEN ALLERHANDE Alle soort toiletten, mantels, kostumen. Alle maten, zelfs, voor zeer struische dames. Keus voor meisjes van 3 tot 14 jaar siiiiiiiiiiiiiiimiiitHiiiiiiiiiHiüii:!' iiiiiiiuiiiiiiiniiiiiiiiiiinimiigiiiiiiiiiiiiiiHMiiiiiii!1'' 'i^niiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiniiiiiP WEKELIJKSCH LITURGISCH BULLET UR WEEK-KALENDER Het eigenbelang- ls veelal de toetsteen der -vriendschap. De ware menschllevendheid wordt veel geprezen, maar weinig uitgeoefend. Niets is beter gesshikt om goed te doen dan goede voorbeelden. Met de driften bestaat geene overeen komst; men moet ze beteugelen, of door hen medegesleept worden. iiiHauaBBaMBaiiaaBiaBiiBBZi UIT OE EEN, TWEE, DRIE, VIER 't Manneken is weerom hier En op een, twee, drij Gaat hij U, beste gezellen Thans entwat vertellen Als 't U aan kan staan Over de cijfers... en hun ontstaan. De Romeinen, die 't meest met de vol keren van vreemde landen in aanraking kwamen, hadden ook 't eerst cijfers noo dig'. Nu was 't voor hen heel moeilijk om getallen in cijfers uit te drukken. Ze tel den op de vingers en deelden zoo mede, hoeveel van dit of dat zij -bedoelden. Vijf was een zeer verspreid begrip, en omdat Iedere hand vijf vingeren heeft, teeken dien zij het cijfer 5 in den vorm van een uitgespreide hand m.l. V. Wilden ze nu aangeven dat zij niet 5, maar 4 stuks van iets hadden gekocht, dan teekenden zij die V en zetten daar een I voor, zoodat 4 dus was IV. I, II en III konden wel zoo aangegeven worden, IV en V op deze ma nder. Het was nu ook niet moeilijk meer grooter hoeveelheden dan V aan te geven. Men zette er dan eenvoudig I of II of III achter. Men duldde dus 6, 7, 8 als volgt aan: VI, VII, VIII. Twee handen te za- meo met 10 vingers dus, werden aange duid als X, dus twee uitgespreide handen aan elkaar geschreven; negen gaf men weer door IX, 30 door XXX, 50 werd een L en 40 een X voor de L, dus XL, 100 door C, 90 door XC... enz. En 't vervolg... zal volgen toekomende weke... en aldus zult ge nog leeren hoe een jaarschrift moet worden opgesteld! WANNEER ZULT GE eindelijk op houden mijn scheermes te gebruiken als aardappelmes? vroeg meneer de verstrooi de drukker aan zijn vrouw. Als gij ophoudt uw drukwerken te verbeteren... met mijn lippenstift! was 't antwoord. HOLLAND. T IS GEWETEN fallen kant Is een net en proper land, En de reden van di9 netheid, bij mijn leven Wordt ons door 'n Engelsche schoolknaap I [gegeven! De menschen in 't buitenland hebben soms nogal eigenaardige gedachten en op vattingen over Nederland... D'r zijn er die gegrond zijn... andere niet. Zoo wordt op sommige Engelsche scho len aan de leerlingen geleerd, dat Den Haag de hoofdstad ls van Holland... en willen ze de Ned-erlandsche kinderen, die soms op de scholen zijn, en zeggen dat dit mis is, niet gelooven. Dat is wel eenigszins te hegrijpen, want in de mees te landen is de hoofdstad, de stad waar de regeering gevestigd is, en dat is in Holland in Den Haag. Verder heeft Nederland de reputatie, dat het zoo scnoon is... en 't is waar ook dat Holland veel schooner is dan vele steden in Engeland, vooral in de nijver heids- en mijnstreken. Het ls er ten min ste veel properder en netter... en waarbij zou'dit nu wel mogen komen. Wel! d'oplossing van dit raadsel wordt ons gegeven in 't opstel van een Engel sche school jongen.., Die broekvent schreef onder andere: Holland is zoo schoon, om dat vele windmolens al het stof en, vuil, de zee inblazen! Nu weten we t, hé! i HET SPIJT MIJ, meeneer de sjuze, sprak de boef. dat lk toen nog al dat geld weggenomen heb... maar ge weet hoe het gaat... hoe meer ge hebt, hoe meer ge nog wilt! Zes maanden! sprak de recht:r. Hoe veel verlangt ge nu nog meer? Alles is relatief! MET DE CHINEEZEN, vrienden en vrln- [dinr.en Zullen onze dokters hun brood niet ver- dienen, Niet omdat ze nooit ziek 'n zijn, Maar wel om deze reden fijn. Dat ze, als 't maar eenigszins kan. Liever zelf trekken hunnen plan! Er is hier sprake van rle Chineezen die naar onze Oosterlanden -'itwijken. Heb ben die geel mannekens nu geen conflj en- se in onze dokteurs of wat? In alle geval, 't is een feit dat ze niet geerne bij den dokter loopen als er ne zieke is. Zij dok teren graag op hun eigen houtje en een van hun meest geliefde geneesmiddelen is... een mierenkoningin! Bij voorkeur gebruiken ze dan nog de koningin van een kolonie witte mieren... die bovendien, volgens hen, 11 staat is de booze geesten te verdrijven. Voor zoo"n beestje betalen die -rare Ohineezen gaarne tot 50 frankskens. Hoe vreemd -buitenlan - die genees wijze ock mogen vinden, zij zullen er nooit iets van zeggen, want de witte mier is een van de schadelijkste Insecten. Deze diertjes hebben namelijk enorm sterke kaken en alleen hst harde djatihout is daar tegen bestand: ds witte mieren kun nen heele beplantingen vernielen, door dat ze de planten dicht bij den grond doorknagen. Ook wanneer het geneesmiddel den I1BBBBB3BBHBBBBBKBBHHBBBBBBB Mengelwerk van 29 Mei 1938. Nr 8. t oorspronkelijke detective-roman door WILLIAM HOLT Pardon, zeide hij toen, dat is een leelijke gewoonte van me. Dat briefje komt dus van den Eikhof. Ja Juffrouw Burton, wat denkt u nu eigenlijk. Het briefje zegt, dat onze vriend gewond zou zijn en gevangen gehouden zou worden. En ik zou daar meer van weten. Maar u kunt toch niet in ernst gelooven, dat ik van zoo iets zou weten en niet dadelijk alles zou doen om mijn vriend te hulp te snellen. Of u moet in jnij ook een misda diger zien. Neen, antwoordde zij, dat zie ik niet ln u. Maar ik zoek een verklaring voor dit alles en ik verwacht die verklaring van u. U is op cl-en Eikenhof geweest, hij is er ook geweest en dit briefje komt daar van daan. En ik ben er zeker van dat uw Vriend werkelijk ih gevaar verkeert. Roger dacht na. Hij geloofde niet aan dat gevaar, hij had de overtuiging, dat de detective zich best redden kon en dat het gevaar grooter was voor zijn tegenstan ders dan voor hem. Maar daar stond Dora Burton, zij verlangde van hem verklaring en uitleg. Zij mocht in hem dan ai niet een misdadiger zien, duidelijk bleek toch wel, dat zij hem wantrouwde. Hij wilde haar vertrouwen, haar vriendschap win nen, hij kon haar niet teleurstellen en la ten gaan zender ten minste een bevredi gende verklaring te beproeven. Hij aar zelde. Natuurlijk mocht hij geen geheimen verraden, die hem waren toevertrouwd, maar waarom zou hij Dora Burton niet geruststellen. Hoor eens, juffrouw Burlon, zei hij, Chinees niet helpt, heeft den boer een vijand minder te bestrijden... en de Chi neezen zijn nuttige menschen... als ze ziek zijn! EEN AALMOES als 't U blieft, sprak de bedelaar, een arme blinde weduwe steekt haar hand naar U uit. Maar ge zijt toch geen vrouw en ook niet blind? antwoordde de voorbijganger.; Neen meneer, wedervoer de bedelaar, dat is mijn zuster, die is nu dood en ik heb hare... nalatenschap geërfd! MADAM... "k kan TJ niet laten met rust Alvorens 'k uwe hand heb gekust... Deze zin... al is hij ook ne flinken Zal in Roemenië niet meer mogen klinken Sinds in dat verre land De Anti Handkussers-clubkwam tot [stand! In Zuid-Slavië is t de gewoonte een madam, die men begroet, de hand te kus sen... 'n sjarmante gewoonte!... In Roe menië heeft een aantal studenten beslo ten aan die zeden een einde te stellen, omdat het geven van een handkus... on gezond ls... maar ook, omdat heden ten dage de Oost-Europeesche vrouw evenveel rechten geniet als de man waaruit de stu denten de conclusie trekken, dat de man niet langer meer alle middeleeuwsche be leefdheidsformules tegenover de uffrakens en madammekens in acht moet nemen! Onlangs ging deze zonderlinge club een vergadering houden in de Zuid-Slavische hoofdstad... maar d'r kwam een haartje in de boter, daar de vrouwenvereenigin- gen van Belgrado, openlijk hadden laten weten, dat ze in geen geval in... kennis wilden komen met heeren, die lid waren van de «Club der Anti-Handkussers... En z'hebben het zich geen twee keers la ten zeggen!... We mogen... ons handen kussen dat che meneerkens zich bij ons nog met zoo gee- nen politiek bezig houden. ZE HADDEN SAMEN zeer overvloedig gedineerd en na afloop van het lucullische feestmaal toonde de gastheer z'n vriend zijn sehilderiJenverzameKng. Wat zegt ge van dit landschap? Prachtig, bewonderingswaardig. Zoo natuurlijk als ik die boomen heen en weer zie wuiven, zag ik het nog op geen schil derstuk. De wijn had leven gebrachtl "N GEDACHT: Dezelfde knie, die zich buigt voor den meerdere in stand, drukt soms zwaar op den mindere! "K KAN ME NIET LANGER meer bedaren Alvorens U nu te verklaren Dat men te Kneitlingon aan den Elm 'n Standbeeld gaat oprichten voor den... De wereld rond beroemd [schelm En die men Tij! Uilenspiegel noemt. En te dier gelegenheid gaan we U hier ne keer 't meesterstuk aanhalen 't welke dien leepen vogel in 't hospitaal van Nü- renberg verrichte, en dat minder bekend is. Hij bood daar aan al de zieken zonder medecijnen in een dag, weer op de bee- nen te brengen. De vader van 't hospitaal beloofde Uilenspiegel daarvoor 3000 fr. De schelm sprak daarop onder vier oogen met lederen zieke en maakte deze men schen wijs dat hij, om zijn wonderkuur te doen slagen, den meest zieke onder hen tot pulver zou moeten verbranden... welk pulver hij dan aan de overige zieken zou ingeven. Eenieder zou zich derhalve den volgenden morgen bij den oproep moeten haasten niet de laatste te zijn, daar deze als de meest zieke verbrand zou worden... Toen nu den volgenden dag de vader van het hospitaal met Tij! Uilenspiegel de zaal betrad, sprongen de zielen als op com mando uit hun bedden, wierpen hun kruk ken weg en verklaarden gezond te zijn. En onzen Tijl trok zijn 3000 ballekens... maar de vader van 't hospitaal trok ol rap 'n vies gezicht toen na weinige uur- kens, de zieken terugkwamen en opname verlangden. Maar de rare snaak van nen Uilenspie gel 'n had er niet naar gewacht... en hij was al lang de gaten uit! DE GRAATMAGERE Snobbei zou wil len leeren buikspreken. Hij ging naar zoo'n kunstenaar en vroeg: Wat moet lk mij daarvoor aanschaf fen, meneer. Om te beginnen... een buik! ant woordde de man. T SCHOONSTE MEISKEN dat er leeft f f»4 A fS#~ COMMEBCtOOLE QPPELGELEI - ONMISBAAR OF IEDERE TAFEL IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBEB ik zal u kort en goed zeggen, wat ik er van denk. Ik ben op den Eikenhof ge weest, lk had: daar zaken te doen En nu woont daar ook een meisje, dat zenuwziek, of laat ik het maar ronduit zeggen, dat krankzinnig is. Zij is familie van den baron. Op mijn terugweg van het kasteel heb ik haar nog ontmoet, ze scheen een oogenblik aan haar verpleegster ontsnapt. Kijk nu eens, dat ongelukkige meisje lijdt aan een soort vervolgingswaanzin. Ze ziet zich en, anderen steeds bedreigd en ik voor mij heb de overtuiging dat van haar dit kleine briefje komt. Zij heeft mij gezien, misschien later ook onzen vriend en zoo heeft ze wellicht mijn naam met den zij nen in verbinding gebracht. Ik geef toe, dat als men de verklaring in die richting zoekt er altijd nog veel te verklaren over blijft. Maar dit zonderlinge briefje kan toch alleen op die manier verklaard wor den. Juffrouw Burton knikte. Ze scheen vol daan. O, antwoordde zij, lk wist niet, dat er hier een krankzinnige in het spel was. En u gelooft dus niet, dat mijnheer Rosch gevaar loopt? Weineen, ik vrees eerltfk gezegd meer gevaar voor anderen. Maar ten overvloe de juffrouw, zal ik dezen middag naar Schillerhorst teruggaan. Ik zal onder een of ander voorwendsel den Eikenhof op nieuw bezoeken en als er iets gebeurd zou zijn, verneem ik er zeker meer van. Dora Burton knikte. Ja, zèide zij, doe dat voor uw vriend, mijnheer Roger. Die dan intusschen waarschijnlijk al is komen opduiken. Maar misschien ook niet, want zooals ik u reeds zeide, indien hij eenmaal het goede spoor meent ont dekt te hebben, rust hij niet meer. Dora was opgesta..n. Zij dankte den ad vocaat en wilde heengaan. Toen vroeg Roger: En ais ik iets ontdek of niet ontdek, mag ik het u dan komen meedeelen? Ja, dat is goed, ik hoop dan spoedig iets van-u te hooren. Kan slechts geven wat het heeft Dat is met mij... ouwe pee uit dit tranen- Nu ook maar eventjes 't geval, [dal, Maar ik 'n heb nu eenmaal niets... en carsch ir.i>a gift zal bestaan uit r.e raad voor mijn alderliefste Lezereskens... als ze de schoonste en de beste vrouwen van den ganschen wereldbol willen worden. 't Is simpel. als 't niet gekomplikeerd ofte ingewikkeld is, zou Bollekens zeggen! Ter zake. Dus beste Lezereskens, als ge die twee hierbovengenoemde eigenschap pen wilt bekomen, moet ge trachten te krijgen l>e haren van eer. Hindoesche, De tint van een Hongaarsche, De neus van een Grieksche, De mond van een Engelsche, De vormen van een Amerikaansche De lengte van een Noorsche, De tanden van een Afrikaansche, De armen van een... Vlaamsche (die hebt g'al) De beenen van een Italiaansche, De oogen van een Spaansche, De degelijkheid van een Hollandsche, De bevalligheid van een Frarsche, De gemoedelijkheid van een Duitsche, En het karakter... van al deze natiën bij elkaar! Simpel. hé! KAREL, sprak de Jaloersche vrouw, wat beteekent dat zwart haar op uwen schouder? Dat beteekent vrouwtje, sprak Karei, dat ge mijn vest niet meer afgeborsteld hebt... sinds geblond geworden zijt! Tot ons aller pret Was dat een rake zet! RAAK IS OOK 't gedichtje in de Zee- wacht» verschenen, dat bijzonder op on zen huldigen toestand van toepassing is, en voor titel draagt: DOE WEL MAAR ZIE EENS OM! Ja, eene kat ls lenig en zwak Zij drilt en loopt uit jagen Zij geeft concert op muur en dak Wil minnen en behagen. Zij steekt ook graag een snede spek Om haren buik te vullen Want zij, zij is een lekkerbek En houdt van goed te smullen Als ze wat steelt, wipt ze gauw weg Al zijt ge dan verbolgen Ik doe mij wei, en zie niet om Denkt zij, en wie, wie kan haar volgen! Ook meen'gen hond kwam in affront Met altijd uit te loopen Zij maken het soms al te bont Met last die zij verkoopen. Het valt dan voor dat men een vangt Daar waar hij wil gaan stroopen En aan zijn staart een ketel hangt En hem dan zoo laat ioopen. De pot maakt leven als een drom Hij vlucht langs wegen, goten Ik doe maar wei, en zie niet om Denkt hij, 't is oorlog uitgebroken»! In politiek is men pratiek Veel zorgen voor hun praten Ze stroopen het gewoon publiek Dat z'in mizerie laten En hun persoon staat steeds vooraan En d'ander kunnen fluiten Als zij maar zelf zijn goed voldaan Met 's burgers schoone duiten Zij -gaan hun gang en 't is daarom Dat zij op t spreekwoord vallen: Ik dol mij wel, en zie niet oml. Ik trek; betalen zult gij allen»! We zeggen aan de mannen nu Die w'in de Kamers brachten Kruipt onder geenen paraplu Hoort wat wij nu verwachten: Bezuinigt, ziet de kas goed na met ons geld niet spelen Want kiezing komt er weer weldra En vliegen zullen velen! Draait eiken frank steeds tweemaar om Wat luxe is. doet beperken Doe wel, doch ziet op tijd eens om Naar ons, die voor de centjes werken! Dat stukje is dan onderteekend: Piet Lastenbetaler en zoon namens gansch de familie Lastcnbetalers. Ën dat zijn we allemaal! Intusschen laten de personen die zich met de zaak bezighouden niet na, zich een jaren geleden in een illustratie verschenen rebus te herinneren, namelijk verschei dene pijpen met lange en korte stelen, waarvan de oplossing was: Groote stelen, kleine stelen Groote stelen 't meest! En tevens eens 't spreekwoord te her halen: Kleine dieven hangt men op. De groote vallen door het strop!... WAT IS EEN KANIBAAL, Uah? vroeg de meester in de klas. k Weet niet, meester, zei Jan. Kom! Kom! Als ge uw vader en moe der op at, wat zoudt ge dan zijn... Een wees, meester, antwoordde Jan, die al zoo vlug van begrip is als 't Manneken uit de Maan. aan de spits van den vooruitgang. Wonder zig-zag ANKER, naait alles! Geen beter naaimachien dan ANKER... Wel duurder Vr. inlichting bij Vertegenwoordiger uwer streek: Van Sevenant, Diksmuide; Amery, Woumen; W* A. Vervaecke, Waregem; Lannoo, Koekelare; Verdoene, leper. Of voor 't groot: M. J. Verhaeghe, Steendam, Gent. - Overal voortverkoopers gevraagd. (PASSAVANTS) zijn te verkrijgen bij Toen zij weg was begon Athur Roger weer op de tafel te trommelen. Hij was nog sterk onder de bekoring van Dora's stem en gestalte. Ieder keer dat hij haar zag, kwam hij weer onder den invloed van haar schoonheid en lieftalligheid. Wat ook de aanleiding tot haar bezoek geweest mocht zijn, hij was blij, dat zij hem bezocht had en hij vond bovendien, dat hij nu een prachtige reden had om haar te bezoeken. Maar dan moest hij weer naar den Eikenhof. Dat kwam hem al heel slecht uit, hij was met werk overla den, maar het werk wilde immers toch niet vlotten. Wat drommel, het was be ter dat hij maar eens eenige dagen va- camtie nam. Hij was toch ook wel een beetje overwerkt. Enkele dringende za ken kon hij overdoen en de andere moes ten maar wachten. Ja zeker, hij moest naar den Eikenhof. Hij kon daar wel ko men zonder argwaan op te wekken. Zon der argwaan op te wekken? Hm, ja, Ro ger begon te voelen dat hij zich toch in een eenigszins scheeve positie bevond. Hij was absoluut niet voornemens de belan gen van zijn cliënten te verraden, hij wil de nog altijd voor de van Beekums wer ken, maar het was toch wel vreemd, dat hij nu tegelijk eigenlijk Dora Burton diende. Hij deed het wel alleen om haar gerust te stellen, het was natuurlijk onzin, dat hij het doen zou uit zorg voor zijn vriend, maar het was toch feitelijk niet zooals het behoorde. En zeker was het niet eerlijk als hij weer op den Eikenhof kwam onder een of ander voorwendsel. En het ergste was, dat zijn komst daar ook aandacht zou kunnen trekken en de Justitie op het spoor brengen van iemand, dien zij zocht en dien hij niet tot taak had haar over te leveren. ■Maar de bezwaren van Athur Roger werden plotseling opgeheven. Juist toen hij zoover met zijn overdenkingen geko men was, bracht zijn bediende hem een telegram binnen. Hij nam.-het aan en brak het open en meteen vloog een glimlach van verrassing over zijn gelaat. Dit tele gram riep hem juist, waar hij wezen wil- ONS TECHNISCH ONDERWIJS AAN DE EER Vrije Technische School van Oostende. Onder grooten toeloop van volk werden Zondag laatst de nieuwe gebouwen inge wijd der Vrije Technische School, door Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr La- miroy. Vergezeld van Mgr Call: waert, werd Zijne Excellentie verwelkomd door E. H. Ir. Maes, bestuurder aan de Kerk van het H. Hart. Van daar uit werd een optocht gehou- d:n naar de school: vooraan stapte de muziek van 't College, dan de turners en de vlaggen van den Volksbond, de stu denten van de school, waaronder vooral werd opgemerkt de talrijke gro:p met roede studentenpet, behoorende tot de hoogere afdeeling; eindelijk de geestelijke stoet en de gencodigden, opgeleid door Z. E. H. Deken Desmet. We bemerkten: Kan. Verhamme; H. d'Artois, Bestendig Afgevaardigde; Karei Goetghebeur, Volks vertegenwoordiger; de Heeren Katholieke Gemeenteraadsleden van Oostende, de Majoor Mardullier, enz. Na de plechtigheid werden de nieuwe lokalen, in sob:ren maar luchtig-aange- namen stijl opgetrokken, door tailooze belangstellenden bezocht. 's Avonds werd de dag besloten met een tooneelfeest, gegeven door de leerlingen der school, onder voorzitterschap van Mgr Callewaert. Talrijke vooraanstaanden uit Oostende en omgeving woonden dit feest bij en waren niet weinig verwonderd over de kunde en de voornaamheid van het spel. Daarmee eindigde een dag vol blijde verwachtingen voor de toekomst van het vakonderwijs in Oostende, dat we gaarne allen voorspoed toewenschen. ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN BOERENBOND Zooals ieder jaar houdt de Boerenbond zijn jaarlijksche algemeens vergadering te Leuven op Tweeden Pinksterdag, ditmaal dus op 6 Juni a. s. Hier volgt de dagorde: 1. Verslag over de werkzaamheden van den Boerenbond in 1937: a) zijn sociale werking; b) de bedrijvigheid van zijn economische afdeelingen. 2. De huidige toestand van land- en tuinbouw, door M. Van Dievoet, onder voorzitter. S. Slotrede, door Mgr Cruysberghs, al gemeen proost. De vergadering heeft plaats in de feest zaal van het fit Pieterscollege, Minder broedersstraat; zij beglnt te 10 li uur en zal rond 13 uur eindigen. GEESTELIJK WEEK-END VOOR CHRISTEN WERKGEVERS TE DRONGEN, OP 11 en 12 JUNT. Zooals telken jare wordt het geestelijk Week-end gehouden op H. Drievuldig- heids-Zondag. Het begint den Zaterdag avond te 6.30 uur en eindigt den Zondag.omstreeks 5.30 uur. Wilt gced bemerken dat het geen werk verlies vraagt en daarbij nog den Zondag avond vrij laat. Het wordt geleid door EE. PP. De Clip- ■pele en Arts S. J. Stelt alle beletselen van kant en zendt uwe toetreding zoohaast mogelijk aan E. H. Van Overbeke, Proost Chr. Werkge vers, Markesteenweg, 48, Kortri'k. Tele foon 1515. Ook alle inlichtingen kunt gij daar bekomen. Maakt ook propaganda bij vrienden van uw stand. Allen die vorige jaren delnamen zijn zeer tevreden naar huis gekeerd met het vast voornemen terug te keeren. Daarom: vandaag nog inschrijven. VOOR WERKVERSCHAFFING Bezorgd om de moeilijkheden in den landbouw wat betreft het aanwerven van arbeiders, op een oogenblik waarop zooveel arbeiders van alle categoriën werkloos zijn, noodigt de Nationale Dienst voor Ar beidsbemiddeling en Werkloosheid al die genen die er bij betrokken zijn uit om de gewestelijke bureelen van den Nationalen Dienst voor Arbeidsbemiddeling en Werk loosheid of aan het Gemeentebestuur de werkaanbiedingen of werkaanvragen me de te deelen. De diensten voor arbeidsbemiddeling van den M. D. A. W. zijn publiek en kos teloos; zij zijn vertakt over gansch Bel gië en staan ter beschikking van eenieder; werkgevers en werknemers. DUITSCHE OUD-STRIJDERS BEZOEKEN DEN IJZERTOREN Eene afvaardiging van 'n 60-tal Duit sche Oud-Frontsoldaten van het 212" Res. Infanterie Regiment, afkomstig van Ham burg-Bremen, heeft verleden Maandag 11. een bezoek gebracht aan het IJzermonu ment te Kaaskerke-Diksmuide. Na de officieele toespraak aan den voet van den toren door de leider van den groep, werd namens het Bedevaartcomité een woord van welkom en dank gezegd. Hierop legden de Duitsche Oud-Strijders een krans met de hakenkruisvlag, aan den voet van den toren neer. Na deze korte, ingetogen plechtigheid werd, onder leiding van een afgevaardig de van 't Bedevaartcomité, een bezoek ge bracht aan de indrukwekkende crypt en toren. De vreemde bezoekers waren diep onder den indruk vooral bij het bezoek der crypt; al de ellende en het wee van den oorlog en de Vlaamsche IJzertragedie hier voor oogen gebracht ls niet alleen ondenk baar vreerelijk, maar het is 't eenige ware oorlogsbeeld. Een besluit van gewedlige draagkracht is den bezoeker hier voor gelegd. Hierop werd den toren beklommen waar de oud-frontsoldaten van de vroegere vijandelijke stellingen van de heerlijke VREDIGE lente-landschappen genoten, voor enkele Jaren nog de tragische IJzer- vlakte, waar menschen tegen menschen de, verzocht hem zoo spoedig doenlijk naar den Eikenhof te komen. En zou hij misschien anders geaarzeld hebben aan dat verzoek te voldoen, nu nam hij di rect de noodige maatregelen. Al keek zijn vertrouwde bediende bedenkelijk toen hij vernam', dat zijn heer al weder op reis moest, hij zeide dat het niet anders kon. Hij regelde de noodigste aangelegenheden en een goed uur nadat hij het telegram ontvangen had, stond een groote auto voor z'n deur, die hem in een snellen rit van eenige uren naar het buitengoed zou brengen. Terwijl hij op den vrijen land weg in ijlende vaart voortsulsde, bedacht Athur Roger, wat zijn spoedige komst zoo noodzakelijk kon maken. Hij had er wer kelijk geen idee van wat dit kon zijn. Hij vnd eigenlijk dat hij langzamerhand in de geschiedenis gewikkeld werd op een wijze, die hij niet bedoeld had. Uit vriend schap met Frana van Beekum had hij aangeboden dezen te helpen, natuurlijk daarbij gedacht aan rechtsgeleerden bij stand, dien de familie in de uiterst ellen dige omstandigheden, waarin zij zich be vond, kon noodig hebben. De vader voort vluchtig en onder verdenking van mooi-d; het was werkelijk verschrikkelijk. Maar gisteren was hij, in waarheid te gen zijn zin medespeler geworden in het drama. Dien morgen, toen hij zich op het kerk hof bevond bij de begrafenis to notaris Burton, was er plotseling een boodschap gekomen voor de familie van Beekum. En het was werkelijk een mededeeling van het grootste gewicht geweest, welke zij had ontvangen. Geen minder nieuws dan dat hun vader in stilte was teruggekeerd en nu op het kasteel, den Eikenhof ver toefde. De familie van den voortvluchtlgen bankier had niet geweten of zij zich daar over verheugen moest, dan wel ontstellen. Hoe, geen week geleden was hun vader gevlucht en nu keerde hij terug? Waarom? En klaarblijkelijk keerde hij nog niet openlijk terug, want dan zou hij zich zelf wel bij de justitie, die hem overal zocht, Verlangt gij U en uwe meisjes CHIC aan te kleeden Brengt dan een bezoek aan Tel. 1210 Marie-José, H. Serrayslaan, n' 5, Oostende. U VRAAGT?., WIJ ANTWOORDEN U vraagt ons wat U wenscht te weten in verband met huishouding, recepten, op voeding, schoonheidswenken, enz... Wij antwoorden U zoo vlug en zoo goed mo gelijk. Op geneeskundige vragen kunnen we echter geen antwoord verstrekken daar dit niet tot onze bevoegdheid be hoort. Stuurt uw vragen, raadverzoeken, onder gesloten omslag, aan TANTE BARBARA, adres Redaktie van ons blad. Beleefd ver zoek een zegel van 0,70 fr. erbij te voegen voor het dekken van administratieve on kosten. U kan in alle vertrouwen, uw vragen en raadverzoeken insturen. Wij antwoorden steeds onder beginletters of opgegeven schuilnamen. MODE-TIPJES DE KAPSELS worden zooals Jaren ge leden opnieuw naar achter gedragen, het voorhoofd ontblootend en gansch het ge zicht verhelderend. Een lint houdt dit kapsel bijeen. VOOR UWE FIETSTOCHTEN kies geen te los geweven stof, en vooral geen te spannend model. Men neme bij voor keur een ensemblevan dezelfde stof en dezelfde kleur, een soort sport-tallleur, met een rokje dat aan de voorzijde gepli- .seerd is, ofwel met een rok-broek. Bij fwarm weer volstaat een linnen bloesje met korte mouwen, een bontgekleurde sjaal en garen sokjes. Voor veelvuldige en groote tochten zijn fietsschoenen on misbaar. Men vergete de zonbril niet die u beschutten moet tegen felle zon, vlieg jes en ronddwarrelende stokjes. SCHOONHEIDS WENKEN OM WITTE TANDEN TE KRIJGEN is het eenvoudigste middel wel verscheidene keeren daags (2 a 3 maal) den mond spoelen met lauw water, waarin een wei nig bicarbonate is opgelost. MEN KNIPFE DEN NAGEL steeds ge lijk met den vinger, en wake tegen rouw randen, daar deze al even onzinnelijk als ontoonbaar zijn. ZWARTE STIPPELTJES OP DEN NEUS, die geweldig ontsieren en zeer in het oog springen, kunnen met het volgen de zalfje verwijderd worden: «Vijf gram men bicarbonate de soude, en tien gram men gerstebloem. Men vermenge dit met een weinig glycerineBestel dit zalfje bij uw apotheker. Bestrijk de zwarte stip peltjes ieder dag goed in met dit mengsel, en wrijf een tijdje er zachtjes over met de toppen der vingers. Daarna afwasschen met Vichy-water. Er is geen gevaar bij voor de huid. MEDISCHE WENKEN SLAPELOOSHEID. Over de slape loosheid kan heel veel gezegd worden. Immers de oorzaken der slapeloosheid zijn veelvuldig, en de aan te wenden mid dels hangen dan. begrijpelijker wijze ook steeds af van de oorzaken. Toch kan in het algemeen gezegd worden dat het niet aan te raden is de slapeloosheid te behan delen met allerlei chemische middelen, die nu eens die, dan weer eens gene aanprijst. Want het lichaam gewent er heel gauw aan, en eischt al vlug een steeds sterkere dosis op. Een probaat imiddel tegen alle slape loosheid is zeker: zich de slaap indenken. Daartoe neemt men een gemakkelijke houding aan om te slapen. Dan hale men langzaam en diep adem en opent dan eveneens langzaam de oogen, zoodat ze heelcmaal wijd openstaan, als het inade men ten einde is. Hierop sluit men de oog leden bij biet langzaam uitademen, en herhaalt dit zoolang, tot deze zwaar wor den. Dan is meteen de rustige slaap in getreden. En dit kan al heel gauw gebeu ren. OPVOEDKUNDIGE WENKEN HET LIEGEN BIJ DE KINDEREN. Het kind liegt naar het voorbeeld van ouders, familieleden, kennissen, speelka meraden, of uit vrees voor straf. Daarom lacht nooit om de leugens van uw kinde ren. Zegt hen nooit: «dat is fijn be dacht! Prijst hen niet om het even wel ken leugen. Integendeel: begint met u zelf oprecht te toonen jegens eenieder, en ver foeit persoonlijk in ernst ieder leugen van om het even wie. Uw kinderen zullen dit algauw opmerken. werden opgejaagd, met aan beide kanten dezelfde leugen en denzelfden haat. Met een welgemend woord van dank en een tot wederzienskeerden zij, diep onder den indruk, naar hun heimat terug. Natuurlijke smaak en kleur hebben aangemeld. Hij was in stilte te ruggekeerd en hield zich op den Eikenhof verborgen. Dadelijk wilde Franc er heen gaan. Maar zijn zusters vooral en zijn arme moeder weerhielden hem daarvan. Dat toch kon hoogst onvoorzichtig zijn. Speurde de politie niet overal rond? En wist men niet dat een detective, beroemd om zijn speurzin, in Schillerhorst was? Men kon gereedelijk veronderstellen, dat of de justitie of die" detective althans de oogen openhielden. Zij zouden wellicht denken, dat de voortvluchtige zich in ver binding stellen wilde met zijn famiile en zoo trachten te achterhalen, waar hij zich bevond. Als Frans door het dorp ging, zou na tuurlijk de aandacht op hem vallen. En als hij een bezoek aan het kasteel bracht, nu, zou daarover zeker als over iets bij zonders gepraat worden. Dat kan, dat zou de politie of den detective ter oore kun nen komen en de aandacht op het kasteel vestigen. Daardoor zouden zij misschien aanleiding worden, dat hun vader ge vangen genomen werd. De vrouwen overtuigden Frans, dat hij althans nu midden op den dag, nu er voor de begrafenis van notaris Burton zooveel volk op de been was, niet naar de plaats gaan kon, waar de gezochte zich verbor gen hield. Maar toch wilde men zich dadelijk met hem in verbinding stellen en toen had men aan den advocaat ge dacht. Roger kon zich immers vrij daar heen begeven, niemand kende hem hier en wie den advocaat wel kennen mocht, zou er natuurlijk niets bijzonders in vin den, dat hij een onderhoud had met den kasteelheer en dit zeker niet met van Beekum in verband brengen. En zoo was hij, Athur Roger, gewaar- sohuwd door het briefje, dat de boeren jongen hem op de flets gebracht had, juist toen hij met den detective te wan delen liep. Roger glimlachte even, toen hij hier aan dacht. Natuurlijk had de detective dien brenger van het briefje uitgehoord, dat moest hij wel geaaan hebben, want Wanneer een uwer kinderen iets mis daan heeft, ondervraag het dan niet te pijnlijk, om het aldus niet bloot te stel len aan de bekoring te liegen. INDIEN UW KIND HONGER HEEFT VOOR DEN MAALTIJD. Het gebeurt weieens dat uw kind honger heeft vóór den maaltijd. Wat moet men in dit geval doen? Het kind vooraf een kleinheidje te verobberen geven? Of het kind doen wachten tot het etenstijd is? Hier moeten we een onderscheid ma ken. Groote kinderen moeten wachten tot het etenstijd is, om, er zich aldus aan te wennen op geregelde tijden het noodige voedsel te nemen. Kleinere kinderen geve men geen melk of geen boterham, daar de kleine dan niet behoorlijk meer zou kunnen eten bij den maaltijd. Geeft echter een weinig water met een paar klontjes suiker erin gesmol ten. De kleine zal voldaan wezen en niet verder vragen. Doch het is voor de hulsmoeders een strenge plicht erover te waken, dat er steeds op tijd kan geëten worden. HUISHOUDELIJKE WENKEN' SCHIMMELVLEKKEN. In vochtige huizen en in vochtige kassen kan het ge beuren dat wanneer men de voorjaars- of zomerkleedij uit de kast neemt, men be merkt dat deze beschimmeld is. Hoe krijgt men die schlmmelvlekken uit de kleederen? Zet het kleedingstuk, gedurende een half uurtje in een bad lauw water, waar in een scheutje ammoniak werd gemengd. Behandel het daarin, door het af en toe op en neer te halen. Na een half uur kan het kleedingstuk in lauw water nagespoeld worden, en te drogen gehangen worden, cp een niet te warme plaats. KLEEDEREN STRIJKEN. Wanneer u een kleedingstuk strijkt langs den rech ter kant, plaatst er dan een stuk wollen stof op, daarna een nat gemaakt en licht uitgewrongen linnnen doek. Dan strijkt men. Na het strijken zal men het klee dingstuk uitborstelen. OM MELK LANGER GOED TE HOU DEN. Om melk langer goed te hou den. zal men, na het koken, den pot melk ia koud water zetten en alzoo laten af koelen. Ook in warme dagen zal de melk veel langer goed blijven, en weerstaan aan hooge temperatuur. KELDERSLAKKEN verdrijft men door zout op den vloer te strooien, ofwel door een versch geteerd plankje in den kelder te leggen. Probeer het eens: alle kelder slakken zullen verdwijnen. OM HET OVERKOKEN VAN AARD APPELEN TE VOORKOMEN doet men een klein stukje boter op het kookwater. RECEPTEN HEELE ASPERGES. Kies tamelijk dikke asperges. Pel ze zorgvuldig cm het harde gedeelte te verwijderen. Werp ze in een groote kastrol met kokend water dat lichtjes gezouten is. Laat 40 tot 50 minuten koken. Laat ze dan verlekken. Dien op, bestrooid met een weinig gekap te peterselie. Leg rond de aspugrs hard gekookte eieren, in schijfjes gesneden. Dien op met gesmolten boter. SPINAZIE. Kuisch de spinazie en spoel ze verscheidene keeren. Zet ze op het vuur met weinig water. Laat stillekens stoven tot ze gaar is. Giet door de teems (zeeft) en laat goed verlekken. Hak zeer fijn, of steek door. Doe in een kastrol een klont boter, voeg er de spinazie bij, alsook een beetje peper en zout. Laat sto ven, met deksel op de kastrol. Voeg er van tijd tot tijd een lepel melk bij. Alvo rens op te dienen werk er nog een klontje boter door. GEWONNEN BROOD. Doop sneden oudbakken brood in gesuikerde melk, en daarna in een geklutst ei. Laat bakken in een pan met boter. Strooi poedersuiker over het heet brood. Dien op met confi tuur of met fruitmoes. OM EENS NA TE DENkÉN... Een goede dagverdeeling is het beste middel tegen verveling. Men blijft winnen, als men genot op offert om smart te ontgaan. Wie denkt: Ik heb nog tijd!komt zeker te laat. (Nadruk, ook gedeeltelijk, verboden.) TANTE BARBARA. GROOTE NATIONALE PRIJSKAMP VAN VOORTTELENDE BELGISCHE TREKPAARDEN De 49* Nationale Prijskamp van Voort- telende Trekpaarden, door de Koninklijke Maatschappij Het Belgisch Trekpaard ingericht, zal plaats vinden den 10, 11 en 12 Juni aanstaande te Brussel, in de Groote Eeuwfeest-Paleizen (Heysel). (■■BniHiaaaMaaaaaHBBDBase 2 Juni 1937. Het amnestie-ontwerp wordt in de Belgische Kamer goedgekeurd met 95 stemmen tegen 75 en 16 onthou dingen. 3 Juni 1937. Voltrekking van het hu welijk van Mrs Simpson met den hertog van Windsor in het kasteel van Candé. OM EENS NA TE DENKEN!... Minachten is gemakkelijk, begrijpen is veel moeilijker! (Verboden nadruk.) P. B. iBaaaBHBsaBBBaaaflBBaMaasaBtfa Dora Burton had immers verteld, dat hij kort na hem naar den Eikenhof was ge gaan. Dus mocht men aannemen, dat Rosch vermoedde, dat zijn bezoek daar met het drama in verband stond. Athur Roger was dan op het kasteel gekomen en hij was daar ontvangen door den baron. Hij had dezen spoedig verteld wie hij was, met welk doel hij kwam en dat hij op de hoogte was van de aan wezigheid van den bankier op het kasteel. Hij vond niet, dat de kasteelheer een bijzonder gunstigen indruk maakte. En hij had heel duidelijk bemerkt, dat hem dit advocatenbezoek in ieder geval niet bijzonder prettig stemde. Ja, het scheen een oogenblik alsof de baron zich van den domme wilde houden en doen, alsof niet werkelijk van Beekum hier vertoefde, maar hij bedacht zich toch. Hoor eens, mijnheer Roger, zeide hij, ik vertrouw dat wij in alle opzichten staat kunnen maken. op uw discretie. 'Dat kunt ge natuurlijk. Goed. Ik zal u zeggen wat het gevaj is. Mijnheer van Beekum is een vriend van mij en daarom heb ik hem toen hij dezen nacht hier aankwam dc gastvrij heid niet willen weigeren, hoewel ik voor mij persoonlijk de overtuiging heb, dat hij voor zich zelf en voor zijn familie oneindig beter gedaan had, indien hij ware weggebleven. Waarom is hij teruggekomen? Dat zal ik u zeggen. Hij heeft veel geld verloren, hij beeft ook geld van anderen gebruikt, daartoe door den nood gebracht. Hij had dus wel alle reden om te vluchten, wilde hij niet met de gevan genis kennis maken. Maar al over de grens en betrekkelijk in veiligheid, heeft hij uit de couranten vernomen, dat no taris Burton vermoord is en hoe men hem van den moord verdenkt, hoe alle aanwijzingen tegen hem pleiten. Maar aan den moord is hij onschuldig, dat zweert hij en moge hij een bankroetier en erger zijn, een moordenaar is hij niet. En dit heeft hem genoopt terug te keeren. ZONDAG 29 MEI 1938: Zondag onder de Octaaf van O. H. Hemehb Al is de Kerk bedroefd om het heengaan van den Heer, toch verliest zij hare ge wone blijmoedigheid niet. Haar betrou wen en berusting treden naar voren ia den Psalmzang van het begin der Mis: De Heer is mijn licht en mijn heil; wien zal ik vreezen? Doch de Heer zal eens wederkomen en dan zal Hij eenieder oordeelen en loonen, zooals de H. Petrus, het ons in den Epistel voorhoudt. Deze spoort ons aan tot voor zichtigheid en gebed. Vooral moeten wij ons toeleggen op eene werkdadige naas tenliefde, want de liefde bedekt eene me nigte van zonden. Gastvrijheid, behulp zaamheid volgens eenieders vermogen. Ieder woord, ieder werk van dén christen moet gericht zijn tot God. opdat deze in alles verheerlijkt worde. Zoo zullen wij ons voorbereiden tot het oordeel Gods. De overgang van deze vermaning tot de belofte van Jezus zelf, welke wij aanstonds in het Evangelie zullen vernemen, ligt we derom in de twee alleluiatirche verzen. Niemand zal aan Gods oordeel ontsnap pen, niemand zal den Heer ontgaan, want Hij is de Meester aller volkeren; daarom zingen wij: Alleluia, alleluia, de Heer re geert over alle volken; de Heer zetelt op zijn heiligen troon.Doch laten wij niet vreezen; de Heer blijft met ons en Hij zelf zal ons door zijne gratie en door zijn Geest tot de zaligheid brengen. Hijzelf immers heeft gezegd: «Ik zal u niet als weezen achterlaten; Ik ga heen en kom tot u en uw hart zal zich verblijden». En Hij zal tot ons komen door den Hel per, den Heiligen Geest. Door dezen Geest zullen wij gesterkt worden in het gelccf, in de goedheid van Christus en in het woord dat Hij gesproken heeft. Zeker zware beproevingen staan de uitverkore nen te wachten, doch door den Geest zul len de zwakken zegepralen, en alle geva ren en moeilijkheden trotseeren. Evenals de Apostelen, verlangen wij dus naar de komst van den Heiligen Geest en bereiden wij Hem een waardige woon plaats voor en onze vreugde zal volkomen zijn. O Jezus, wat hebt Gij ons innig liefgehad, toen Gij tot uw Hemelschen Vader in het Laatste Avondmaal de woor den spraakt, die heden onze Moeder do H. Kerk ons bij de Communie herinnert: Vader, terwijl Ik bij hen was, bewaardo Ik hen, die Gij Mij gegeven hebt, alleluia! doch nu kom Ik tot U: Ik vraag niet dat Gij hen wegneemt uit de wereld, maar dat Gij hen bewaart voor het kwaad, Alle luia co» MEI - BLOEIMAAND 29 Z 6® Zond. na Paach. H. Maria Magd. O Evangelie: De H. Geest tal van mij getuigen. 30 M H. Ferdinand van Castiliê. H. Felix I 31 D O. L. V. Middelares van alle genaden. H. Angela van Merici. H. Petronilla JUNI - ZOMERMAAND 1 W H. Pamphilius 2D H. Erasmus. HH. Marcellin. en Pctr. 3 V H. Clotildis 4 Z Vigilie. H. Franciscus v. Caracciolo SZ SINKSEN 3 co» HERDENKINGEN 28 Mei 1894. Huwelijk van Prinses Josephine, dochter van den Graaf va a Vlaanderen. De kihders van wijlen den Graaf en de Gravin van Vlaanderen zijn: Prins Boudewijn, Prinsessen Hendrika, getrouwd met Prins Emmanuel van Or leans, Hertog van Vendom;; Josephina- Maria; Josephlna-Carola, getrouwd met Prins Karei van Hobenzollern, en Al- brecht, gehuwd met Prinses Elisabeth, Hertogin in Beieren. (Albrecht werd Ko ning van België, nu opgevolgd door zija zoon Leopold III). 29 Mel 1640. Overlijden van den be roemden Antwerpschen kunstschilder Pe- trus-Paulus Rubens. Geboren 28 Juni 1577. Hij wijdde zich aan de kunst onder lei ding van O. van Veen; ging in 1600 naar Italië, bestudeerde de werken van Titiaan en Veronese te Venetië, verbleef een tijd te Rome en later aan het Spaansche hof te Madrid; werd in 1609 door hertog Al brecht tot hofschilder benoemd en vestig de zich te Antwerpen, waar zijn atelier door een groot aantal leerlingen werd be zocht. Hij vervulde diplomatieke zendin gen in Spanje bij Filips XV, die hem in den adelstand verhief, en in Engeland bij Ka- rel I. Zijn graf bevindt zich te Antwerpen in de Sint Jacobskerk. Rubens heeft ineer dan 2000 schilderstukken voortgebracht. Groot schilder, talentvol teekenaar, gra veur en etser heeft hij een merkwaardig» school van veelzijdige kunstenaars ge vormd. 30 Mei. Vereenigde Staten: Memorial Day. Herdenkingsfeest der gesneuvelden. In den Wereldoorlog bleef de Unie eerst neutraal en maakte door levering van oorlogsmateriaal en wegens het wegvallen van den uitvoer uit Europa goede zaken. Na de verklaring door Duitschland van den onbegrensden duikbootoorlog, narren de Vereenigde Staten deel aan den oorlog en brachten de beslissing. 31 Mei 1098. Verovering van Antio- chië door de Kruisvaarders. 1 Juni 1589. Overlijden te Antwerpen van den befaamden drukker Chr. Plan- tijn, die den veeltaligen Bijbel uitgaf. 1 Juni 1937. Miss Amelia Earhart ver trekt uit Miami voor de tweede wereld rondvlucht, waarvan zij niet weerkeeren zou. 2 Juni 1867. Peter Benoit wordt be noemd tot Bestuurder der Antwerpsche Muziekschool. Het duurt tot 1897 voor aleer zij na heftigen strijd tot Ko ninklijk Conservatorium verheven wordt. (Zie vervolg hiernevens.) Hij wilde zich in de handen der justuie stellen. Maar ik vind dat heel erg dom. Want met zijn terugkeer is ziin onschuld aan den moord natuurlijk nog absoluut niet bewezen. En al zou het duidelijk blijken, dat hij geen moordenaar is, hij heeft genoeg op zijn kerfstok om hem voor een paar jaren of langer in de ge vangenis te zetten. Ik heb hem dan ook heel ernstig afgeraden zijn plan te vol voeren. Ik vind het veel verstandiger, dat hij probeert om maar zoo snel mogelijk weer weg te komen. En ik geloof ook wel, dat hij dit voornemen heeft, maar na tuurlijk moet ik juist daarom uw dis cretie verzoeken. De advocaat knikte. Natuurlijk, zeide hij, u kunt daarvan ten volle verzekerd zijn. Dat is te meer noodig, ging de baron ijverig voort, als van Beekum besluit weer weg te gaan. Het zou mij in groote moei lijkheden kunnen brengen als daarna be kend werd, dat hij hier een schuilplaats gevonden had. Ja, ja, zei de advocaat, maar het verdient rijpe overweging wat het beste is voor mijnheer van Beekum: weer te vluchten met de kans, dat hij toch ge vonden en uitgeleverd wordt, want die kans blijft groot, of zich zelf vrijwillig aan te geven. Als hij werkelijk aan den moord onschuldig is. dan verdient het laatste misschien de voorkeur. Hoe kunt u het meenen, riep de baron levendig. O, misschien zou hij er voor dat andere met een niet te lange gevangenis straf afkomen. Maar u kent hem niet, als die man een half Jaar in ie gevangenis verblijven moet, is hij dood. De advocaat schudde het hoofd. ('t Vervolgt.) lEBBBBBBIBBBBBBBBBBBBBBHBSBa VERLATEN ZIELEN van het vagevuur helpt degenen die mij helpen school ea patronaat te bouwen Postcheck 139.485, Pastoor Reason te Xhendelease,

De Halle (1925-1940) | 1938 | | pagina 7