SP ©fe? WEKT DE GAL VAN UWE LEVER OP- IN T BINNENLAND EEN TANDARTS DOOR PLAATSGEBREK DRIEKONINGENSTOET UIT WESTR00ZEBEKE AANBESTEDINGEN VLAAMSCHE VOETBALBOND TOONEELNIEUWS PRIESTERBENOEMINGEN WISSELKOERS (VERVOLG) BOF.ZÏNGE. Korte NPuwsJes. He den Zondag avond, 15 Januari, te G u_ is W KINEMA in de Parochiale zaal. met boeiende avor.tirrenfilm De eer der Ma- Plne <6 deeier.) en een komiek <2 deelen) <net Miekle Mouse ais slot. Aanstaarde Zondag 22 Januari: algemeene vergade ring en feestavond van den KTOOTSP.IJ- Kv 7TNNFN'BOïïD met zang, tooneel, «nz van de K aba*ef groep Verrisch uit feper. De be7f>>kir??beweging van het verloopen Jaar is met 18 verminderd: in voking 106 «daaronder de geboorten in 1e moederhuizen) en geboorten alhier 26, dus •ftnven 132; uitwijking: 117 en sterfgeval ten 33, dus samen 150: totaal 2.026 IN WONERS op 31 December 1938. Centrale Kas. De houders van De part'o-b': ader. )!)S8 zijn vriendelijk ver docht hun blad ter verwisseling, bij de «tori if ster, dorppl. nr 31, aan te bieden <tor< Woensdag of Vrijdag, van J tot 11 u. Weet Ge?dat 20 jaren geleden on- ft gemeente «ene wildernis was?... dat boorman Theophiel Deccene, met vader en »taor. <teze is die langst voert op leper?... BERICHT voor de streek van flltUWKERKE en WESTOUTER is ter uwer beschikking, e N1EUWKERKE, 19, Markt, den Za terdag van 9j/2 tot 12 uur. Te WESTOUTER, bij Agnès Lefebvre, Modiste, Dorp, den Zaterdag van 2 tot 4 uur. of bij U THUIS, zonder verhooging van prijs. GELUVELD. Bosui der Kroostrijke Gezinnen. Met deze word "r alle leden vriendelijk en dringend uit-genoodigd tot de jaarlijksche algemeene vergadering van vinzen. bond die zal gehouden worden op heden Zondag 15 Januari, o: 3 uur zeer stipt, in de herberg «De flachter» bij Jos. Callens. Dagorde: 1) Vanaf 2 uur, inlichtings bureel; 2) Voordracht door Mr A. Decock schoolopziener te Izegem en lid van het provinciaal bestuur; 3) Voordracht door M. D'haene, over het Weduwen- en Wee zenfonds; 4) Verschillende mededeelingen; 5) Kostelooze tombola onder de aanwezige leden. N. B. De leden die hunne oude trein- kaartan moeten indienen, gelieven ze af te geven voor de vergadering. Voor het opstellen der aanvragen voor verminde ring op de spoorwegen; voorwaarden: ten minste 4 kinderen in leven beneden de 21 jaar; nieuwe portretten en 3 fr. mee brengen. Opmaken der aanvragen voor vermindering der grondbelastingen; voor waarden: minimum 3 kinderen gehad, waaronder ten minste 1 ten laste. Bedrag der vermindering: 7 per kind ten laste. WOESTEN. Vlaamsche Toeristen bond. Heden Zondag 15 Januari, te 6.39 uur, bij De Doncker Leon, Algemeene Vergadering voor al de leden van V.T.B. DAGORDE, Toestand van den Bond; Zangfeest op 5 Februari; Mededeelingen; Aanvaarding van nieuwe leden. Vijf schoone konijnen zijn id verloten onder de aanwezige leden. N. B. Wordt lid van V.T.B.15 fr. met veertiendaagsch tijdschrift; 5 tr. zon der veertiendaagsch tijdschrift. LIEDEREN AVOND: Onze Iiederenavr nd gaat door op. Zondag 5 Februarifi om 3 u. namiddag. Let wel op het- uur. Kaakten zijn nu reeds te bekomen bij het bestuur. Handboogschuttersgilde. Op Don derdag 19 Januari, om 7 uur, bij Boudry André, gezellig avondmaal voor de leden der gilde. Men kan zich laten inschrijven bij Boudry André en Bij de bestuursleden. Wacht niet langer, en doet dit nog van daag. N. B.Er is prijsloting voor de vrouwen. Burgerstand over 1938. In 1938 werd in onze kerk 32 H. Doopsels toege diend, 19 personen, begraven en 13 huwe lijken ingezegend. De bevolkingsstaat van onze gemeente gedurende het verloopen jaar is: uitgewe ken 55, ingekomen 51, verlies 4, wat cns bevolkingscijfer brengt op 1.413. OOSTNIEUWKERKE. De Heilige Zending. Zooals het verwacht werd, ge niet de H. Zending geweldigen bijval. Oefeningen en sermoenen worden neer stig gevolgd, en van alle hoeken der pa rochie komt men ter kerke. Zondag wordt het prachtig nieuw kruis, dat op de wijk De Moetwerd opgericht, plechtig] ijk gewijd. AI de inwoners van 't geweest zul len erbij zijn. Verkeersongeluk. De genaamde A. S., een ouderling van 77 jaar, werd Zondag, tegen avond, aangereden. Hij werd deerlijk gewond en ter verpleging overgebracht naar het gesticht. Gelukkig lijk zijn de wonden niet gevaarlijk. ZUIDSCHOTE. Hoerengilde. Don derdag 19 Januari, te 6% uur, algemeene vergadering bij H. Thiersoone, Lizerne. Op de dagorde vinden we enkele belang rijke punten onder meer: Aanspraak door E. H. Proost en Voorzitter; Bespreking over gildefeest en maaltijd; Mededeelin gen; Bestellingen van hovenierszaad. vee voeders en meststoffen. Allen vriendelijk uitgenocdigd. We reke nen op de medewerking en de tegenwoor digheid der trouw gebleven leden. Namens het Bestuur. Pensioenkas. We doen een dringen den oproep tot alle werklieden, arbeidsters, of aangeslotenen bij een pensioenkas, eens nauwkeurig hun papieren te doorsnuisteren en hun pensicenkaarten met weinig of veel timbers op al werden ze soms sedert een paar jaren geplakt in te dienen aar. den schrijver der Pensioenkas, vóór "6 Januari 1939 wel te verstaan. De kaarten van het loopende jaar niet. HOUTEM (leper). Overlijden. Woensdag 11. werd onder grooten toeloop het teergeliefd zoontje van Maurice La noote, 9 jaar oud, ten grave gedragen. Gansch de gemeentelijke knechtenschool vormde de haag rond den lijkstoet om hun makker, die ten gevolge van een ope ratie gestorven is, ten grave te geleiden. Die algemeene deelneming zal een groote troost geweest zijn voor de beproefde ouders, die hun eenig kind komen te verliezen. Huwelijk. Morgen Maandag, te 11 uur, wordt in de parochiale kerk plech tig het huwelijk ingezegend van Made leine Verhaeghe, dochter van Henri en Mourel Maria, met Albert Lacour, land bouwer te Poperinge. Veloplaten. De nieuwe platen mo gen afgehaald wordien tegen den prijs van 15 fr. bij Joz. Duthois, aan de statie. Overlijdens (2« halfjaar), Victor Develter, 83 j„ echtg. v. Th. Dekein. Em. Pat-tyn, 70 j., echtg. v. Fel. Han.ey. Marie Bauden, 80 j., wed. v. Em. Ma- hieu. Maurice Alleman, 36 J., echtg v. Leontine Van Exem. Baudhuin Marico, 4 m., z. v. Gerard en Lucienr.e Huyghe. Gerard Var.derstichele, 31 j., echtg. v. Marie-Louise Vermeersch. ZrnJer calomel en s morgens zult gij monter en frisch uit het bed springen, De lever moet eiken dag één liter gal in de ingewanden uitstorten. Wanneer de gal niet vrij toevloeit, kan uw voedsel niet verteren; het bederft. Kwade gas sen ctoen mv lichaam zwellen; U lijdt aan verstopping. Uw organisme wordt vergiftigd en U is zwaarmoedig en ter- neergesmgen. U wordt een zwartkijker. Een laxeermiddel is een uoodhuip. Een gedwongen stoelgang bereikt het deel n.et. Alleen de KLEINE CARTERS PILLEN voor de LEVER kunnen hel vrij toevloeien van de gal verzekeren, wat U cr weer bovenop zal helpen. Het zijn zachte plantenuiureksel3, die wer- kcüik -sap verrassende wijze het toe vlogen van de gal bevorderen. EtscJit da Kleine Carters Pillen voor de Lever. Ju alle apotheken Ir. 12.50. I—III III!II IIIWIII I II Uil lllimwi Mil BESELARE. Davidsfonds. - Benoe ming. Z. E. H. Pastor Faict. sln-ds 7 jaar Pastor van Beselare, en Eere-Voorzitter van het Davidsfcuds, ls benoemd tot Pas tor van Brugge St Anries. Van harte geluk! AFSCHEIDSGROET! Ieder dankt U cm uw streven. Om uw woord en werk en vlijt! Heere! Houd hem lang in leven! Hij was zóó zijn Volk gewijd! Pastor Faict minde diep het kind en de jeugd, de Missies, de glorie en luister in Gods Huis! De Katholieke Actie kende onder hem 'n on ge hoorden bloei! Dit was het doel van zijn werk! Sint Andries mag den Heer? loven, een Priester te krijgen: edel. zacht, kalm. Jo viaal, met diep kristen idealen! Vele Parochianen, maar vooral de armen en noodlijdenden voelen en betreuren diep zijn heengaan! VAARWEL! EERE-VOORZITTER I Heil! Wrker van het eerste uur! Bij 't heengaan biggelt menig traan'. Al was uw arbeid kart van duur, Groot Priesterwerk hebt gij gedaan! GEO. Beselare-Bedevaart. Van af 22 Ja nuari tot 2 Februari worden op or.ze Pa rochie vereerd; H. Vincentius en H. Bri- gida. Beide relikwieën zijn bewaard in on ze kerk. Schikking der goddelijke diensten: - 22 Januari, Feestdag H. Vincentius. 6.30 u. H. Mis; 9 u. Hoogmis; 2.30 u. Ves pers-Lof. Zondag onder de Novene: 6.30 u. H. Mis H. Brigida; 6 u. H. Mis; 10 u. Hoogmis; 2.30 u. Vespers-Lof. Maandag vóór Lichtmis, H. Brigida- Maandag. 9 u. H. Mis H. Brigida; na de Mis plechtige ommegang bij de ka pellen. Deze ommegang wordt ook ge daan telken jare op 2' Sinxendag, na de Mis van 9 uur. O. L. Vrouw Liehimis. 6.30 u. H. Mis; 930 u. Solsmneele Mis. Al de andere dagen der novene Mis te 8 uur ter eere van H. Brigida! De ziekten vermijden, moet ae leus zijn van de wijze mensch. Hewel! THEO- BROMA belooft ons de ziekten te verwij deren omdat hij ons organismus versterkt en ons bloed verkloekt. Beproeft, gij die verflauwd zijt, ééne flesch van tien fr. Bij alle HF. Apothekers te Poperinge. ZONNEBEKE. Hoerengilde. Heden Zondag 15 Jan., te 9 uur, vindt de maan- 'delijfcsche vergadering plaats voor de le den der gilde. De Heer Platteau uit Bik- schote komt er een zeer belangrijke voor dracht houden over weideuitbating. Daarna worden verscheidene mededeelin gen verstrekt. De leden welke hunne bijdrage nog niet betaald hebben voor 1939, gelieven zulks op de vergadering te doen. Een prijsloting zal de bijeen komst beëindigen. De nieuwe Gemeenteraad. Vrijdag avon-d had de vergadering plaats van den nieuwen gem-een-teraad, cm over te gaan tot de verkiezing van het Schepencollege. Met eenparigheid van stemmen werd de Heer Paul Durnez tot eerste schepen ver kozen; met 8 tegen 3 stemmen de Heer Camiel Masschelein tot tweede schepen; de Heer Nestor Vandenbulcke was reeds tot burgemeester benoemd. Heil en ge zondheid aan de gekozenen. Davidsfonds. Op Vrijdag 6 Jan. hadden de Davidsfondsleden een prach tige vertooning van een klankfilm Ber gen in Vlammen met Luis Trenker in de hoofdrol. We hebben op een uitzonder lijke wijze den strijd tusschen Italianen en Oostenrijkers -bijgewoond in de onge naakbare -bergtoppen der Alpen, waar ze af te reken-en hadden met de sneeuw, de storm, de lawines en de koude. De ijzige koude die ons koud deed worden. Deze anti-oorlogsfilm h-eeft eens te mee; onzen afkeer voor oorlog gesterkt. De ontspanningsfilm had bijval. In plaats van drie zullen we toch vier Davidsfonds vergaderingen hebben. Ongeval. De werkman Achiel Seyn- h-aeve, wonende Iepersche steenwg, is tij dens de werkzaamheden op een kerkhof, de middenvinger van de rechterhand zoo erg gewond da-t verscheidene dagen werk onbekwaamheid zullen volgen. Diefstal. Bij landbouwer Jules Ver- saevel, Moorsledestraat, heeft men van de metalen omheining der weide een groote hoeveelheid dikken draad buit ge-maakt. Onderzoek is ingesteld. MERKEM-NOORDSUHOTE. Davids fonds. Op Zondag 22 Januari as, te 5 uur zeer stipt, in de Patron-agezaal, gaat onze tweede vergadering 'door. Voor af wordt verslag gegeven van den kastoe- stand en van de werking gedurende het verloopen jaar. Daarna -belangrijke voor dracht met lichtbeelden over Het Beuwi ge Romedoor Z. E. H. Denys. Tot slot de kindertombola voor de kin-deren der leden. Van 5 tot 5 uur worden de loten aan de schoolplichtige kinderen der leden van het Davidsfonds (S tot 14 jaar) uit gedeeld. Ieder aanwezige leerling heeft prijs. Alsdan ook -nog gelegenheid tot betalen van het lidgeld 1939 voor de ach terblijvers en nieuwe leden. Steunt onze vergaderingen. Hoe meer leden hoe meer U moogt verwachten. STADEN. Tooneelnieuws. De ver toonrngen in Patria op Zondagen 22 en 29 Januari en 12 Februari, beloven een echt succes te zijn. We zijn nog' tien da gen van de eerste opvoering en reeds zijn meer dan de helft der beschikbare plaat sen verkocht voor de drie Zondagen. De liefhebbers mogen zich ook aan iets puiks verwachten. Benevens het luimig en ver makelijk spel, zal men genieten van vier koren in vier stemmen, 12 alleen-, twee- en driezangen en drie machtige finalen; 4 groote balletten, 4 half-groote balletten, en tal van czardasdansen en andere bal letten. Wie wil goed gezeten zijn, wachte dus niet meer zijn plaats aan te vragen bij M. Arsène Vanacker, Café «De Helm», telefoon 3, want t zal lederen Zondag vol len bak zijn. VLAMERTINGE. Davidsfonds. Op Zondag 22 Januari geeft onze afdee- ling haar derde wintervergadering. Treedt er op: de H-eer Willem De Meyer, de groote bezieler van de Vlaamsch Natio nale Zangfeesten, en met hem Juffrouw Arts, een befaamde kunstzangeres. Beiden hebben reeds menigmaal gezongen vota: de radio. Zoo zal dat waarlijk een kunst avond worden, waar wij zullen leeren de schoonheid en de bezielende kracht van het Vlaamsche lied, want met zijn mooie liederenschat en zijn groote muziekschrij- vers, rriorrat Vlaanderen een eereplaats id onder alle landen van de wereld. Nie mand mag afwezig zijn! Toonceifeest. Op Zondag 5 Fe bruari geven onze K.A.-meisjes in de Hei lige Familiekapel hun ijftlarlijlasch too- neelfeest. Als drama wordt opgevoerd: Het meisje uit de achterbuurten als klucht: Een aardig reisje naar Beau- raing WESTVLE-EEEN (Paterhock). Wel gelukte Toneelavond. Op Driekonin gendag en den Zondag d. o. v. werd met veel sukees het .moeilijke karakterspel De Sectie van den Dood» opgevoerd. Niettegenstaande enkele jonge krachten hebben de spelers van Omver -en Erover dit stuk toch aangedurfd om l.et volk te overtuigen van de ellendige gevolgen van den oorlog en daarom wenschen we de spelers hartelijk proficiat. De Cabaretavond was uitstekend rn.it zijne kluchtspelers, zangers en muziekan ten. Alles zat flink ineen en het volk heeft veel genoten. Wat bewezen werd door het daverend applaus en bis-geroep. Wij bedanken het volk voor de belang stelling en den steun vtrleend aan de groep. OOGGETUIGE. KEMMEL. Aanhouding. Zekere Verfail'ie, bijgenaamd Tcbcuk Tchoux, onlangs bij verstek veroordeeld voor auto diefstal, werd hier aangehouden en aan de Rijkswacht overgeleverd. Diefstal. Bij de landbouwers Si- uioen. Van Bruaene en Craquey werd in- gehroken en een aantal kiekens gestolen, 't Is te hopen dat de palicie de hand zal leggen op de dieven. HOl'TEM. De duurte der eieren moet u aanzetten om bet leggen bij uw boen ders te bevorderen door het gebruik van POEIER 4290. merk Hanekopdat te vens alle ziekten voorkomt en geneest. Te bekomen: te Iepe«-, Poperinge, Gelu- wr en elders ook In alle Apotheken. LANGEMARK. Solo-Slim. Bij de Wed. Paelinck werd een solo-slim gespreid door Cam. Thiersoone, met al de hertens min de 5. plus klaveren aas. Medespelers: Wed. Paelinck. Ach. Dewiid en Willy De- vreecke. Getuigen: Peter en Madeleine Paelinck en Franske Den Dekker. PROVEN. Missie-avond. Op Dins dag 17 Januari, te 6 uur 's avonds, In de Kroon zal Proven het genoegen hebben de bekende spreker E. P. Juliaan d'Aussy, Scheut-ist, Ir. zijn midden te ontvangen. Laatstgenoemde heeft verschillende ja ren missieleven doorgemaakt en zal dan ock handelen over eigen ervaring tn zijn missiegebied De Ngiri streek der groo te moerassen, gelegen op den Evenaar in Belgisch-Congo. Benige mooie platen zul len daarbij afwisseling bezorgen. 't Is aangeraden stipt op tijd te zijn, daar de plaats beperkt is. Allen, mannen en vrouwen zijn welgekomen. Kinderen niet toegelaten. Ingang kosteloos. ROESBRGGGE-X* <«"Nr.r, Boeren bond. Zondag, om 6 uur. belangrijke voordracht dom- M. Pattyn, over Gosd- kooper voortbrengen op de hoeve». Aankoop hovenierzaden. fosfaten, sulfaat, levering Februari, en fertiphos. Uitdee- ling almanakken. BEVEREN-IJZER. Voordracht. Heden Zondag 15 Jan., bij M. Lepee Fir- min, seffens na de vroegmis van 7 uur, geeft de H-eer Doise Gabriel, landbouw- leeraar te Watou-St Jan, een practische en leerrijke voordracht in de herberg In 't BoerenhofOnderwerp; Practische beschouwingen in zake bemestingsleer Alle landbouwers en belangstellenden worden hiertoe vriendelijk uibgenoodigd. BIXSCHOTE. Hoerengilde. Op Mlaandag 16 Januari, om 6 i.ur 's avonds, vergadering voor de leden der Boerengil- de, tn het lokaal De Vrede bij L. Denoo. Dagorde: 1) Voordracht door H. Opzie ner Meerschaut, over Suikerbeetkwes- tie2) Bestelling en betaling geleverde waren; 3) Mededeelingen. Al de leden worden vriendelijk uitge- noodlgd tot deze belangrijke vergadering. HET BESTUUR. Staat der parochie in 1938. Er wer den 19 ki-vd-ers gedoopt, en 6 parochianen zijn overleden, te weten: Henri Van Eecke, 65 j.; Benoit Parmentier, 82 j Benjamin Bulcke, 87 j.; Marie-Louise G-aucquie, huisvrouw van Hector Mahieu, 67 j.; Marie-Louise Van Unem, weduwe Ch. Leclair, 71 j.; en een kind. Er wer den drie huwelijken ingezegend. In het jaar 1908, zijn er 27.380 H. Com muniën uitgedeeld, dat beteekent 2000 meer dan in 1937. Gode zij dank! WÏJTSCHATE. Davidsfonds. De opvoering van De Belasting op de Jong- mansdoor een groep spelers uit Vla mertinge hier opgevoerd, mag terecht ge slaagd heeten. Het was een lachen van begin tot einde. De kwinkslagen volgden zich op in een snel tem-po die de toeschou wers h-un lachspieren pijnigde. De spelers kweten zich allen zonder onderscheid van hun taak en verdienen een bijzader-e ver melding, inzond-er Math, as en Katrien. Wij zien ree-ds belangstellend naar hun -terugkomst. NIEUWKERKE. Tooneel. Hebt ge U reeds een kaart aangeschaft voor de Feestavond van de Kaj-otsters? Vergeet den datum niet: Zondag 22 Ja nuari. Begin te 5 uur, tot rond 8.39 uur (zaal open te 4.30 u.) Gaat door in de feestzaal van t klooster (ingang uitsluitend langs de Bellestraat). Kaarten zijn steeds bij de Kajotsters te verkrijgen en zullen den dag zelf ook nog aan de deur verkocht worden. Inkomst- prijs; 6, 5 en 3 fr. PASSCHENDALE. Davidsfonds. De goocheiavor.d belegd door het Davids- fons, is in dien smaak van al de aanwezi gen gevallen, en niet zonder reden, want zelfs de uren schenen geschamoteerd te zijn, zoo vlug waren die uurtjes verstreken. De volgende vergadering van het Da vidsfonds gaat door op Dinsdag a. s. 17 Januari. Dan komt Eerw. Pater Stracke een woordje tot ons richten. Wie is dat Pater Stra-ck zult u misschien vragen? Wel, vraag het aan de studenten, jonge ren of ouderen, aan oud-strijders-banne lin-gen, en die zullen u in een vloed van woorden begeesterend uiteenzetten wie Pa ter Stracke is. Uw besluit zal zijn: ik wil en zal die vergadering van het Davids fonds 'bijwonen, zelfs zal ik het bekend maken, bij Vlaamsche Vrienden uit het omliggende, omdat ze toch zulk een gele genheid niet zouden laten voorbij gaan. Fransclie Cirkns verdwenen. Ein delijk is de Fransche Cirkus, na een maand oponthoud, vertrokken. Tijdeus hun verblijf alhier heeft de E. H. Onder pastoor kunnen bewerken dat twee kinde ren, waaronder een van zes jaar, die de wateren van het Heilig Doopsel nog niet ontvangen hadden, gedoopt werden. Door Peters en Meters werdi er naar Fransche gebruikswijze, na het doopsel snoeperijen aan de aanwezige kinderen uitgedeeld. WATOU. Weet Gij? Wie leest er niet graag een schoon boek? Is zulks niet een zeer aangenaam tijdverdrijf, vooral binst de lange winteravonden? Jammer dat boeken koopen zoo duur ko6t. Maar weet gij dat op de parochie gele genheid bestaat can, op goedkoope wijze U aangename en nuttige lezing aan te schaffen. Er bestaat immers te Watou eerne open bare Boekerij, alwaar ge boeken ontlee- nen kunt, elk volgens zijn smaak en keus. Daar <jn voorhanden: 1) 200 vakboeken (over electriciteit, fotografie, ziekenverple ging, huishoudkunde, landbouw, bieën- teelt, enz., enz; over schilderkunst en. mu ziek) 2) eene keus van gedichten en too- neelstukken; 3) boeiende lever-s ven Heili gen; 4) werken over oucte en he-d:r.daag- sche geschiedenis; alsook aangrijpende en leerzame reisverhalen; 5) en vooral, let wel: meer dan 500 boskdeelen romans en ontspanningslectuur; 6) voeg daarbij no; een serie van boven de 200 boeken voor de schoolgaande jeugd. Deze voorraad wordt regelmatig aange vuld; zooeven zijn er nog een heele stapel nieuwe boeken bijgekomen. Be<zoekt dus de vrije katholieke boekerij gevestigd in het lokaal der Oude Knech- tenschool: 's Zondags na de Hoogmis, van 11 tot 12 uur. Komt eens zien; cf zendt iemand uit den huiskrir.g. Waarom niet eens een kaart betaald voor den schamelen prijs van 3 fx., het welk u recht gefet tot het lezsn van 24 verschillende, door u zelf te kiezen, boe ken? Waarom ook niet aan uw schoolgaande kind zulk een kaart toegestaan? Goede boeken lezen is zeer doelmatig voor de verstandelijke ontwikkeling uwer jongens en meisjes. Toor.t daarom uwe belangstelling voor deze inrichting, dewelke, zonder winstbe jag, ten gerieve en ten dienste staat van de Watcunaren. SBSBH«KSa»»RaBSaSBKB»BB3 AUTODIEVEN AANGEHOUDEN TE ROESELARE moeten wij bijdragen uit GELUWE en GITS weglaten tot aanst. week. ]8BBBEBBBB£3Sfi3B£BSCZSf3C3BSB Aan de Inwoners van Abeele, St-Jan-t.-Biezen, Watou, Proven, Roesbrugge-Karinge I Midden de stille wintersche avonden zijn de Drie Wijzen uit het Oosten bij cms voorbijgetrokken. Gij bobt ze bewonderd in bun rijke Ocsstersche kleurenpracht, voorafgegaan door hun talrijk gevolg van ijverige schildknapen en wapenknechten. Met dank hebben ze het Godsdee! aan vaard cm het over te brengen aan hun arme onderdanen, opdat ginds die ver- I laten heidenzielen wekira ook zouden kun nen het Goddelijk Licht kennen en volgen, volgen. IEBBEBflBBB3SBBBBBBBSBEBSSSaa Zekeren Jules Vcrd. uit Gent, bood te Koeselare aau de Gebroeders Demeule- naere en auto te koop aan. Deze dachten te doen te hebben met een autodief en verwittigden de politie. Toen Jules Verd. zich dan opnieuw aanbood werd hij op geleid en onderhoord. Intusschcn werd gemeld uit Waregem dat daar ook een auto te koop aangeboden werd door zekeren Vanderm., ook uit Gent. Aldra bleek dat beide lieden schuldig waren aan autodiefstal ten nadeele van H. Browu, uit Zandberg. De auto was reeds herschilderd langs buiten, ook veranderd langs binnen, en de dief was in het bezicht van een kwijt- schrift met valsche zegels. DAVIDSFONDS Het Davidsfonds besloot zijn werkjaar 1933 met een prachtigen Kerstavond. De opschik van het tooneel, de zwaar en mild behangen kerstboom, bracht de leden bij het binnen treden van de zaal, in de ge- wenschte stemming, t Waren de kleineren, knaapjes en meisjes van de leden, die voor gepaste nummertjes hadden gezorgd en 't was stemmig ze rond bet kribbeke him gebarenspel, hun liederen met uitbeelding te zien uitvoeren, 't Was kinderlijk mooi en lief. Tot slot moesten de leden bij lo ting den kerstboom plukken en of ze er graag bij waren! Milde steun had voor zeer gepaste en mooie nummertjes gezorgd ter bevrediging van groot en klein en was 't weer guur, 5t Kerstavondje van 't Da vidsfonds stoorde er zich niet aan. 't Was gewenscht- van duur en gehalte. Op 18 Januari, eerste voorjaarvergade ring: Z. E. Pater Stracke komt te 6 H uur een voordracht geven over Vlaanderen. PAROCHIAAL LEVEN In het voorbije jaar werden 41 H. Doop sels toegediend; 12 Huwelijken ingezegend en waren er 23 Overlijdens. 47.000 H. Oommuniën werden uitgereikt. Moge 1939 een gezegend en voorspoedig jaar zijn en moge vooral door toeristen Westroozebeke bezocht worden. Het is de moeite: er is zooveel natuurschoon, zooveel geschiedkundigs, er is het L. De Winde- Gedenkteeken en ook vooral er is de jaar lijksche geschiedkundige Processie op den derden Zondag van Juli, te 3 uur na middag. GEMEENTERAAD Heer H. Forrez werd als Burgemeester voorgesteld. Heer René Willemyns werd in die vorming van het Schepencollege eer ste schepen gekozen met 8 stemmen en een blanco. Heer Frans Vefbraecker werd aan gesteld tot tweede schepen, ook met 8 stemmen en een blanco. Goed heil de nieuwe Gemeenteraad. IBBBEBBBBBBBJBBSËBBBBBiaBaiBBflBB EEN BEWOGEN AVONTUUR VAN EEN AUTOVOERDER AAN DE KUST Langs het strand waren eenige jonge Heeren aan 't spelevaren met een zeilwa gen uit De Panne. Van De Panne uaar Koksijde en zelfs verder was het een ple zier. Doch terugkeeren tegen wind was wat anders. Moe van laveeren en zelf vooruit te duwen, nam een van de Heeren, een Brusselsch fabrikant, de tram om zijn auto, een sportwagen, naar De Panne te halen met het inzicht hun zeilwagen op sleeptouw te nemen. De auto uit de ga rage halen en langs zee tot aan Koksijde op het zand, dat ging nogal. Doch om den zeilwagen aan te koppelen moest het rijtuig stilstaan en verzonk intusschentijd in het zand. Toen hij wilde starten kon hij- niet meer vooruit. In der haast werd een kennis die een autovrachtwagen beeft te De Panne op gebeld, want het- water begon reeds te stijgen. Deze liet niet op zicli wachten. Daar de vrachtwagen op dubbele wielen rustte verzonk hij zoo rap niet en hij kreeg de luxe-auto er uit. Gestopt, de zeilwagen aangekoppeld, doch nu ging het ook niet meer. De vrachtwagen bleef nu steken. Het rijtuig kwam terug. Doch de vracht was te zwaar en na meerdere vruch- telooze pogingen moesten ze én rijtuig én vrachtwagen in plan laten om zich zelf in veiligheid te brengen. Het water stond reeds in den motor. Dan maar een depan- nage opgebeld. Er was echter van den auto's niet veel meer te zien. Eerst rond 22.30 uur 's avonds was het nogmaals laag water en kon het bergingswerk heraan- gevat worden. Na een paar uren zwaren arbeid kreeg men de wagens op het strand. De schade is aanzienlijk want het zee waterbad zal aan beide wagens geen goed gedaan hebben. BBBBBBW BOTSING TE IEPER AUTOMOBILIST WIL EEN FIETSER VERMIJDEN, DOCH TREFT EEN AN DER PERSOON OP HET GAANPAD Woensdagnamiddag te 3 uur wou öe ge naamde Adrien Vandenbcsch, radiohan delaar, wonende te Poperinge, met zijn auto van de Statiestraat naar de Door- gangstraat (een zijstraat) inrijden; hier voor had hij zijn pijl uitgestoken. Op hetzelfde oogenblik kwam Jean-Marie Berghman, student, per fiets voorbij den auto gereden. Om den jongeling te mijden nam de automenner zijn zwenking groo- ber, zoodat hij tegen den gevel van de Café Royalaanholde en diensvolgens den treinwachter Walleyn, die op het voetpad was, aanreed en ten gronde smakte. De auto kwam alsdan terecht te gen een steenen pijler der garage toebe- hoorende aan den Heer Glissoux, doch uitgebaat door Heer Verstraete. Een regen van steenen kwam op den auto terecht; de rolluiken en deuren der garage vlogen stuk. Gelukkig werden geen personen uit den auto gekwetst, alhoewel de voorruit ver brijzeld werd en de motor Ingebeukt. Er ger was het gesteld met treinwachter Walleyn, die klaagde over geweldige in wendige pijnen. Aanstonds werd hij door toegeloopen personen opgenomen en in het Café Royalneergelegd. De Roode KruLsauto bracht het arme slachtoffer naar hst O. L. Vrouw Hospitaal over. Ds rijkswacht stelde het onderzoek in. Talrijke personen waren op de plaats des onheils samengestroomd. IBQBBBBBBBBflflBHBIIBflBBBSBBBSB 100 JAAR GELEDEN WERD DE FOTOGRAFIE ONTDEKT Op Zaterdag 7 Januari 1L werd te Parijs het eeuwfeest gevierd van de ontdekking van de fotografie. Het was dan juist 100 jaar geleden dat de geleerde Arago in de Academie des Sciences de uitvinding van Dagucrre, vroeger geholpen door Niepce, had ontdekt, en die bleek te zijn de fotografie. Het is dus slechts sedert 100 jaar dat men zich kan laten fotogra- phieeren. «t£BdBBBBS3BZB29H3EÏ!QBBIS3EBBB 21 JAN. Te 10 uur, ter Pastorij te LANGEMARK, bouwen van de kerk van de parochie Madonna. Bestek 350.000 fr., borgt. 25.000 fr. Stukken te koop. prijs 150 fr., bij bouwm. L. Van de Zande, 142bis, Antwerpsche steenweg, Lier (post- cbeck 4075.53), en ter inzage ter Pastorij. 27 JAN. Te 11 uur, voor den Heer Ciaeys, lioofding.-best. van Bruggen en Wegen, Vrijdagmarkt, 12, Brugge, leve. ring van 5560 ton zand voor het onder houd der Rijkswegen in WEST-VI,AAN DER EN. Bestek zonder nmnmer (Nederl. tekst). 27 JAN. Te II uur, voor den Heer Ciaeys, hoofding.-best. van Bruggen en Wegen, Vrijdagmarkt, 12, Brugge, leve ring van banden voor autovoertuigen der Rijksregies van DIKSMUIDE en IEPER. Bestek zonder nummer (NederL tekst). UITSLAGEN VAN ZONDAG Tweede Af deeling Provinciaal* 3—4 y-i XI—I 63 8i 3—I 8—1 A. A. Moeskrocn F. C. Roesclare F. C. Wakken F. C. Torhout R. S. Warejre» S. K. Zweveseni F. C. lzcgrm W. S. Lauwe S. K. Roeselare C. S. I*per S. V. Blankenberg» War^jrm Sp. Stade Kor tri jk. S. V. Rumbeke ALGEMEENE RANGSCHIKKING x. S. K. Roeselare 16 14 x x 57-*I *9 1. Stade Kortrij'k 16 14 x x 62-19 29 3. F. C. Izegem 16 8 3 3 46-30 *9 4. A. A. Moeskrnea *6754 46-30 r8 5. Waregem Sport 16 8 6 a 32-37 1° 6. R. S. Waregem 16 7 6 3 49-36 17 7. F. C. Roeselare 16 7 6 3 3^-33 17 8. F. C. Wakken 16 7 6 3 44-41 r7 9. C. S. leper 16 6 7 3 38*45 15 10. W. S. Lauwe 16 7 9 o 28-3S *4 11. F. C. Torhout -6 s 10 x 33-62 11 12. S. V. Blankenberg* 16 3 10 3 21-29 9 13. S. K. Zwevesem 16 3 10 o 28-75 6 14. S. V. Rumoeke 16 1 13 I »3"5o 3 Tweede Afdeeling Gewestelijk A. A. V. Oudenburg E. G. Gistel 4 S. K. Wenduine S. V. Nieuwpoort 73 R. C. Oostkamp F. C. Tielt x—2 S. V. Veurne V. V. Koksijde 30 Ardooie Sport S. V. Ingelmunster x4 ALGEMEENE RANGSCHIKKING 1. F. C. Tielt 13 12 1 o 85-20 24 2. R. C. De Panne 12 9 2 x 6:-27 *9 3. G. S. Middelkerke 12831 42-23 17 4. S. V. Ingelmunster 13 8 4 X 39-37 '7 5. S. V. Veurne 13 6 3 4 26-25 r6 6. S. K. Wenduine 14 7 6 1 45*37 15 7. A. V. Oudenburg 14 5 6 3 29-35 23 8. Ardooie Sport 13 5 6 a 31-41 -2 9. S. V. Nieuwpoort 14 5 8 X 34-54 n 10. R. C. Oostkamp 14 3 zo I 22-46 7 11. E. O. Gistel 12 1 9 2 19-53 4 12. V. V. Koksijde 14 1 12 1 17-52 3 Tweede Afdeeïing Gewestelijk B. U. S. Dottenijs S. V. Korf rijk io F. C. Poperinge S. K. Geluwe 1o Wervik Sport S. C. Le Bizet 10 Deerlijk Sport S. K. Vlamertinge 4—2 B. S. Avelgem Toek. Meenen x3 Kuurne Sport F. C. Komen 23 F. C. Marke R. C. Harelbeke ui tg. ALGEMEENE RANGSCHIKKING ia F. C. Poperinge 15 12 2 x 59-4 7 25 2. S. K. Geluwe 16 12 40 66-27 >4 3. R. C. Harelbeke 15 10 3 2 63-28 22 4. Toek. Meenen 15 ro 4 1 49-30 21 5. U. S. Dottenijs 15 7 5 3 38-29 17 6. Deerlijk Sport 15 7 5 3 32-33 17 7. Kuurne Sport 15 8 7 o 31-38 x6 8. F. C. Komen 15 6 6 3 29-28 -5 9. S. V. Kortrijk 13 4 7 4 23-40 12 10. S. C. Le Bizet 16 3 8 5 21-28 11 ir. S. K. Vlamertinge 16 4 9 3 33-56 11 12. Wervik Sport 16 4 10 30-51 10 13. B. S. Avelgem 15 3 10 2 24-46 8 T4. F. C. Marke 15 2 12 x 14-61 6 Derde Af deeling Ree s A. Vriesg. Woumen S. C. Raversijde 64 St. Koekelare F. C. Mariakerke 3-3 S. K. Torhout S. C. Diksmuide 2o Derde Afdeeling Reeks B. Aalbeke Sport U. S. Herzeeuw F. C. Waasten Veibr. Wevelgem F. C. Meulebeke S. K. Beselar* Rekkem Sp. S. V. Moorslede G. S. Moorslede R. C. Wervik S. C. Moorsele Eendr. Avelgem Derde Speciaal Reeks A« E. G. Gistel S. V. Nieuwpoort F. C. Torhout S. K. Wenduine R. C. De Panne A. V. Oudenburg G. S. Middelkerke S. V. Veurne 2—4 o6 94 3—1 5—0 16o 6—3 5—0 Derde Speciaal Reeks C. Stade Kortrijk Deerlijk Sport C. S. leper W. S. Lauwe F. C. Poperinge Kuurne Sport S. K. Zwevegem Kortrijk Sport A. A. Moeskroen U. S. Dottenij# Vierde Speciaal Reek.^ B. S. C. Le Bizet F. C. Waasten F. C. Komen S. K. Geluwe Wervik Sport S. K. Vlamertinge S» V. Moorslede S. K. Beselare Scholieren Reeks C. Toek. Meenen R. C. Wervik F. C. Poperinge S. C. Meenen V rienden wedstrijd» W. S. Adinkerke V. V. Koksijde 13—0 22 uitg. 3—6 x—3 5—1 4—0 OX X—3 8—r uitg. fr—2 C S. IEPER TWEEDE AFDEELING. De rood-»^ ;n had den voor de herneming der ollicieele wedstrijden, S. K. Roeselare in eigen vest te bekampen en voe gen wij er aanstonds bij dat zij van een kale reis thuis gekomen zijn. Met 81 werden de leperlingen ingemaakt, wat getuigt dat de Mandelzonen de voilé maat gegeven hebben om zeker den inzet te bewaren. De match ging op een moerassig veld door en aan de rust leidden de tkuisspelers reeds met 4x. Het tegenpunt voor leper werd door Beddelcem aange- teekend. Deze scoorcijfers echter waren wat over dreven naar gelang het geleverde spel. Maar in den tweeden speelhelft moesten de bezoekers zich tot een vere'-diging bepalen» zoodat Roeselare nog enkel vier maai Sonneville kon verschalken. Dat de rood-witten nietr. van hunne verplaatsing naar de Mandelstad 1110 .sten verwachten, daarvan waren wij overtuigd, maar dat de cijfers zoo hoog gingen oploopen, dat gaat een weinig boven de verwachtingen. Daarom zijn wij de meening toegedaan dat de Kr Seys' lievelingen aan een voorbijgaande inzinking te lijden hebben en dat zij tegen R. S. Waregem Hun uiterste best zullen moeten doen om iets los te krij gen. Evenwel zullen de rood-witten beginnen in te zien dat twee puntjes zeer welkom zullen zijn, al ware het maar om in het gezelschap te blijven ankeren van de clubs in het midden der reeks gerangschikt. Gezien leper voor eigen volk uitkomt, geven wij ze toch favoriet. DERDE SPECIAAL wist het tot 22 te brengen» alhoewel Lauwe eerder kansrijk tot dat resultaat ge raakte. Te Kortrijk zal het wellicht niet zoo gemak kelijk gaan, en een nipte nederlaag is te voorzien. DE JUNIORS spelen hun laatste ontmoeting te gen S. K. Roeselare A en zullen zich tot een goede verdediging moeten bepalen. F. C POPERINGE Het is met een begrijpelijke vreugd dat DEZE kroniek neergeschreven wordt. Lr stond verleden Zon dag enorm veel op het spel, zoodat het schitterend verloop van dezen dag ons nog lang zal bijblijven. Het was feitelijk alles of niets. Het is alles gewor den. Op het terrein en in het lokaal heeft F. C. P. schitterende momenten beleefd. Wie had het gedacht wanneer Zaterdag een harte- looze sneeuw alles in de war dreigde te sturen? Het was ook gewaagd spelers te huldigen op het meest kritische oogenblik van het seizoen. Verliezen tegen Geluwe zou op een begrafenis-viering uitloopen. Iedereen wist dit, iedereen voelde dit aan, maar ieder een hoopte. Alle vrees is ongegrond gebleken. Alles is in een feestroes verloopen. Overloopen we eens vluchtig dit schoone gebeuren. Het terrein lag goed, er was veel volk en beide elftallen traden kompleet in de arena. De hoofdkamp kon beginnen. Twee officieele linesmen stelden het publiek gerust, zoodat alle aandacht op het spel kon geconcentreerd worden. Het is misschien geen groote kamp geworden inzake spel. Maar het is een reuzepartij geworden inzake spanning. Tweemaal 45 minuten hing de uitslag aan een zijden draadje. Een ontsnapping beëindigd met een doel volstond om de tij te doen keeren. Rood -*n geel mocht -meester zijn van het terrein, in voetbal tellen enkel de doelpunten. Poperinge startte met wind in den^ rug. Aanvanke lijk liepen de voorlijnen verloren. En dit verlichtte zeker de taak der verdedigingen. Geluwe deed wel enkele gevaarlijke ontsnappingen, doch schoot neven of boven doel. Na 20 minuten spel organiseerde rood en geel de aanval. Onze vooriijn kwam erin, maar had geen poeier mee. Toch kon op de 25" min. de stand geopend worden. De moed kwam erin, ook in het publiek. Voor ce rust gebeurde niets bijzonders meer, zoodat een tweede helft, met wind tegen, precies niet al te veel goeds voospelde. Na de koffie kwam Geluwe dan ook in d<* meer derheid, zonder echter bijster gevaarlijk te zijn. En toen ontwaakte rood en geel voor goed. Vooruitge- stuwd door de begeerte om te winnen, en door een begeesterend publiek hield het Geluwe in zijn kamp gedrongen. Tienmaal zag iedereen het tweede doel punt, en tienmaal redde de keeper, vaak op wond -r- bare wijze. De Geluw3che aanval lag lam, en bracht 'het misschien tot twee ernstige ontsnappingen. Daar floot de Heer Deleu af. De spanning brak, en een onbedaarlijke geestdrift heerschte op 't terrein. De hoofdkamp was voorbij. Rood en geel won, ver diend, oververdiend. Zes hoekschoppen voor ons tegen twee aan de bezoekers zeggen genoeg waar het over wicht lag. De tegenstanders aanvaardden sportief de neerlra? Slechts een klein standje in extremis ontsierde deze zware partij, voortreffelijk geleid door scheidsrechter Deleu. De feeststemming stak erin. In het lokaal knalrD de geestdrift los. Aan de overvloedig-gevulde tafels versterkten de spelers, bestuursleden en eere-bcstuur den innerlijki mensch. De avund was nog lang... cn de mensch leeft niet alleen van bier! Onze lokaalhouder en zijn gade kregen het ver- diemie dankwoord voor hun gulhartigheid. Toen nam <le Voorzitter het woord om de loopbaan van de jubi larissen te schetsen, en hun meteen, namens de Club, een blijvende herinnering aan te bieden. Even nog werden de Eereleden bedankt, die -door hun aanwe zigheid, het feest vereerden. Onze Eere-Voorzitter. ver ontschuldigd, bad niettemin de dischgenooten flink be dacht. Kwam de leute en het plezier! Hierin heeft het jonge volkje zidh flink onderscheiden. En zoo verlieo deze schoone dag! Heden Zondag herneemt de werkelijkheid. Onze tenoren ontvangen Le Bizet. 28 Goals tegen, dit be- teekent een sterke verdediging. Harop, kanor.ni"v~ uit de voorlirn! De rush naar den titel begint. Nie mand meer onderschatten. Iedereen Zondag alles om alles. Le Bizet mag hier geen schijn van kans krijgen. Na de match is het eersten tap in 't lokaal... vn herbergkermis recht erover, bij Daniel Bonduwdle. Alles zal nog zoo goed smaken na een prettige over winning. Want de twee Daniel's, die een voetbal in geslikt hebben, verdienen natuurlijk een plezant be zoek... van plezante voetballiefhebbers. III* Speciaal reist af naar Stade Kortrijk. Verleden Zondag stonden ze flink hun mannetje aan tafel. Van daag zullen ze 't zelfde toen op het terrein. De Scholieren, reizen in den vroegen morgen naer Stade Moeskroen. Zich hardnekkig weren ia alles wat ze doen kunnen en doen moeten. Heden Zondag r$ Januari. Te 10 uur, te Moeskroen: ST. MOESKROEN F. C. POPERINGE (Schol.) Te 2 unr, te Kortrijk: STADE KORTRIJK F. C. POPERINGE II. Te 2 uur, op ons terrein: S. C. LE BIZET F. C. POPERINGE T. KEIKOP. P. S. De spelers van andere clubs wezen eraan herinnerd dat ons terrein uitsluitend een ocfenveld is voor ONZE spelers. S. K. GELUWE F. C. Poperinge 1o S. K. Geluwe. Zondag hadden wij de verplaatsing te doen naar Poperinge. Een talrijke schaar supporters had er aan gehouden onze jongens te vergezellen, om hen aaa te moedigen in den te voorziene 'harde kamp. Het is voor een talrijk publiek dat de Heer Deleu de kamp leidde, bijgestaan door twee officieele lines man. Geluwe verliest den toss en moet tegen wind staten. Het spel vangt in snel tempo aan en het is alras te zien dat er hier hardnekkig zal gekampt worden. Ook zien we dat dl* 'ange rust sommige spe lers niet te best is meegevallen en dat ze oefening missen. Poperinge, bevoodeeligd door de wind, valt ge weldig aan, doch Sportkring geeft goed repliek. Het spel. is verdeeld en beide plogeen zwoegen 0111 te trach ten de portiers te vloeren. Het zal Poperinve zijn d.'e er zal m lukken te doelen aan de 27e minuut.. Ge luwe valt weer geweldig aan maar kan niet gelijk stellen en de rust komt met 1o in 't voordeel der thuisclub. Na de koffie speelt Geluwe nu met windvoorde°l en is seffens in aktie, doch Poperinge Iaat zich niet doen en neemt meer dan zijn dee! dc leiding. Hoe er ook nog gezwoegd wordt, het zal geen van beide clubs lukken nog te doelen en het einde komt met eene eervolle 10 nederlaag oizer Sportkringers. Onze keeper speelde een prachtige partij. Hoeveel balln hij er uitgehouden heeft, is onzeggelijk. Den Heer Deleu als spelldder deed het goed. Maar van de kleine vlagjesman kunnen we niet tevreden zijn. Zijn vaantje ging soms wat te veel en andere malen wisten wij niét of hij er een mee had. Ons tweede verloor fn Komen met 4o, zoodat het een slechte dag was voor de Sportkringen. S^pRT CLUB ZONNEBEKE Oris tweede elftal zette zijn kampioenschipsreeh voort te Pa5Sthendale en bekwam een klinkende zegt met 9r' HEDEN ZONDAG, na 4 weken rust, gaat on.« eerste naar Club Woesteo. Een nipte zege wart uiterst welkom. Vertrek te r uur stipt UIT DOTTENIJS S. Dottenijs 0 5. V. Kortrijk. De Kortrijkzonen leiden de eerste gevaarlijke aan vallen. Hunne voorhoede verknoeit echter de mooiste kansen. De grensbewoners doen om de beurt een paar mooie aanvallen. Tal van hoekschoppen voor beide ploegen leveren niets op. Met de 40e min. jaagt de reebtshaf Beken in eigen netten. Rust mei 1o. Bij de herneming is Dottenijs terstond in aktie. Op hoekschop weten ze met kopbal den stand op 20 te brengen. De S. V.-ers worden nu letterlijk op hun doel gedrongen. Hunne meerderheid weten de thuis- spelers met de 30e min. in een derde en met de 40e min. in een vierde doelpunt om te zetten. Op doel- worsteling weten de grensbewoners een minuut voor het einde een laatste punt binnen te jagen. Mooie overwinning van Dottenijs. UIT MEENEN B. S. Avelgem 13 Toek. Meenen. Aanvankelijk verdeeld spel. Dan komt Meenen in de meerderheid. Deze weten ze met de X2e min. langs Detollenaere in het oneningspunt uit te drukken. Op ontsnapping weten de bezoekers met de 21e min. de nstand op o2 te brengen. Na wat verdeeld spel komt de rust met o2. Bij de herneming is Avelgem het vlugst in zwier. Met de rse min. weten ze via den middenvoor Ver gracht een tegenpunt te netten. Daar neemt Meenen opnieuw de bovenhand en aan de 26e min. wijzen de bordjes 13. Spijts de thuisspelers alle zeilen bij zetten ^worden de cijfers verder niet meer gewijzigd. Fraai zege van Meenen. UIT LE BIZET Wervik Sp. 10 S. C. Le Bizet. In hoog tempo wordt van stapel geloopen. Beide ploegen doen erg onzeker en tal van reuzenkansen worden dan ook verkeken. Op persoonlijke poging weet linksbinnen Loisin door de bezoekende verde diging te dringen én met de 26e min. onhoudbaar het openingspunt aan te teekenen. Na wat wederzijdsche aanvallen komt de rust met 10. Na de koffie nestelt Le Bizet zich alras in het plaatselijke kamp. De doelman weet echter met brio alle standjes mooi op te klaren. Wervik komt op nieuw an de bovenhand. Met ongewijzigde cijfers komt het einde. Kleine doch verdiende zege der thuisspelers. UIT DEERLIJK Deerlijk Sport 42 S. K. Vlamertinge. Aanvankelijk verdeeld spel. Dan komt Sport in de meerderheid. Deze weten ze slechts met de 25e min. langs Vandenberghe in het openingspunt uit te druk ken. De gasten begrijpen het echter zoo niet Het leder i3 dan ook slechts opnieuw aan het het rollen of daar krijgen ze strafschop welke omgezet wordt. Deze cijfers worden tot aan de rust behouden. Bij de hervatting is Deerlijk terstond in zwier. Reeds met de 30 min. geeft Verkest voorsprong aan Sport. De bezoekers laten zich echter niet gedoen, want 5 min. nadien weten ze# eens tc meer gelijk le maken. Via Vandenberghe wijzen de bordjes met de 21e min. 32. Steeds blijven de gastheeren de bo venhand behouden. Met de 31e min. krijgen ze straf schop door spel Degroote in doel omgezet. Einde met Sport ten aanval, die een puike zege wist af 1e dwingen. UIT KUURNE Kuurne Sport 2j P. C. Komen. Komen gaat dadelijk ten aanval over. Reeds met de ioe min. weten ze langs hun middenvoor den stand te openen. De bezoekers blijven steeds het hooge woord voeren. Met de 23e min. netten de gas ten langs hun rechtsbuiten een tweede doelpunt. Sport geraakt uit de klem en dwingt een paar hoekschoppen af evenwel zonder gevolg. Na wat verdeeld spel rust met o2. Bij de herneming is het spel slechts 3 min. oud als rechtsbinnen Vanneste een tegenpunt weet te netten. Kuurne komt nu onder doom. Met de 15c min. wordt via Mingels gelijk gesteld. Sport zet verder steeds alle zeilen bij, doch de doelman der gasten klaart alie standjes op. Op ontsnapping weet Komen met de 31e min. opnieuw voorsprong te nemen. De cijfers word si verder behouden en het einde komt mét de gevleide zege van Komen. Kuurne verdiende waarlijk beters. «OS WEDSTRIJDEN VOOR HEDEN ZONDAG Aanvang te 2 uur. Eere-Afdecling. Beerschot A. C. Union St Gillis C. S. Brugge Daring Brussel. S. C. Anderlecht La Gantoise. F. C. Boom Antwerp F. C. White Star F. C. Mechelen. Standard C. L. S. K. Liersche. Ol. Charleroi F. C. Brugge. Eerste Afdeeling Reeks A. R. C. (Brussel A. S. Oostende. Tubantia F. C. La Forestoise. A. S. Ronse F. C. Kapellen. F. C. Wilrijk Berchem Sp. Uk kei Sports U. S. Centre. Eendr. Aalst S. C. Anderlecht. Lyra F. C. Ronse. Bevordering Reeks C. Dar. Blankenberge R. C. Lokeren, Kortrijk Sp. Exc. St Niklaas. U. S. Doornik St. Moeskroen. A. E. C. Bergen S. C. Meenen. S K. St Niklaas F. C. Knokke. U. S. Laken S. C. Jette. V. G. Oostende R. C. Doornik. Tweede Afdeeling Provinciaal Cl. Roeselare Sp. Roeselare. Boehme. Rumbeke Blankenberge. De Caluwé Torhout Zwevegem. Vandenbussche. Waregem Sp. Lauwe. Alloo. Moeskroen St. Kortrijk. Versyp. leper R. S. Waregem. Baty. Wakken Izegem. Gernaey. Tweede Afdeeling Gewestelijk A. Gistel Oostkamp. Blerremam. be Panne Oudenbrug. V. Honsebroeck. Ardooie Nieuwpoort. Blauwe. Middelkerke Tielt. Tanghe. Koksijde Wenduine. Van Muliem. Ingelmunster Veurne. Letienne. Tweede Afdeeling Gewestelijk B. Geluwe Avelgem. Knockaert. Komen Marke. Deprez. Poperinge Le Bizet. Lefèbvr«. Kortrijk Vlamertinge. Dsbeuf J. Dottenijs Kuurne. Himpe a. Meenen Wervik. Bill. Harelbeke Deerlijk. De Brabander. Derde Afdeeling Reeks A. Mariakerke Raversijde. Bryon. Diksmuide Koekelare. Franklgnoul. Derde Afdeeling Reeks B. S. C. Moorslede Rekkem. Lacroix. Herzeeuw Beselare. S winnen. Aalbeke G. S. Moorslede. Rogiers. S. V. Moorslede Waasten. Defer, Avelgem Wevelgem. Verstraeten. UITSLAGEN VAN ZONDAG Tweede B. W. S. Passchendale Trior Langemark S. K. Zillebeke Club Woesten Stormv. leper IJzerkr. Diksmuide E. B. Paterhoek Westl. Beselare Derde C. W. S. Passchendale S. C. Zonnebeke Roeselare Beveren Vriendenwedstrijden. Prior Langemark II I'oelkapelle Kerels Krombeke Merkem 8-3 uitg. X—3 gesch. *af l 5—1 3—2 WHITE STAR PASSCHENDALE IF. 5. Passchendale 83 Prior Langemark. Paschendale wint den toss. Langemark brengt den bal aan het rollen tegen wind. Pas is het spel een minuut aan den gang of daar zend Donald in en Lammertyn weet den bal in de netten te doen ver dwijnen. De White Star boys, door dit spoedig succes aangemoedigd, vallen geweldig aan, en na tien min. weet Jef een tweede maal en kort nadien een derde maal de netten te doen trillen. Langemark is gansch ingedrukt, en de kanonniers weten voor de rust nog tweemaal te doelen. Rust met 5o. Bij de herneming spelen de Priorinanncn met wind- voordeel maar nogmaals weet Lammertyn aan de eer ste minuut de Priorkeeper te verschalken. Nu stor men de Priormannen vooruit en weten ze tweemaal achtereen te doelen. Daarop volgt nog een derde doel (63). Prior laat een penalty onbenut. De White Star mannen rukken nu geweldig vooruit en het suc ces blijft niet lang uit want Vanderhaegen weet te doelen; korts daarop weet Lammertyn er ook nog eentje bij te doen. Passchendale bekomt nu ook pe nalty en Jef zendt in, maar de keeper weet te red den. Daarop einde met 83 scoor. Heden Zondag ii Passchendale vrij. PRIOR LANGEMARK Den toss. door nr Vandepitte opgeworpen, werr gewonnen door Passchendale, zoodat Prior tegen winc mag aftrappen. Het a>el zit nauwelijks op den wa gen of enzs halfbacck Cyriel werd gewond en za! slecltts hinkend kunnen oortspelen. Geen wondei dat de kanonniers de gelegenheid zien 5 balletjes bin nen te schieten. In de tweede helft spelen beide ploegen een drawn. 33. zoodat de einduit^H thuisploeg. duitalg 83 wordt voor den Alhoewel deze nederlaag nogal zwaar is, heeft onze ploeg «riet ontgoocheld; de verdediging was we! niet zoo zeker als naar gewoonte, maar met een ge havende middenlinie kon het niet anders. De voor hoede draait goed, doch als de vleugels wat meer spel zullen, leveren, zal 't eerste klas zijn. De twee Priorploeg, spelende op eigen veld, verloor eveneens tegen Poejkapeüe met 15. Voort oefenen, jongens, na een paar matchen is men nog geen mees ter in 't vak. HEDEN ZONDAG speelt de eerste ploep aan huis tegen de fel verbeterde Stormvogels uit leper. De tweede ploeg trekt naar Merkem. CLUB WOESTEN Heden Zondag, 15 Januari, om 2 uur zeer stipt, op eigen terrein, speelt Club Woesten tegen Sport Cmb Zonnebeke. Waarlijk «een mooi partijtje voetbal in 't verschiet. Supporters, er allen op post, want aan sportief en mooi voetbalspel zal het vast niet ontbreken. Ons tweede efltaï, welke Zondag 11. met 6o van Voetbalclub Reninge won, gaat vandaag nogmaals op verplaatsing, en dit heel waarschijnlijk naar El- verdinge. ««CLUB WOESTENk E. B. PATERHOEK E. B. Paterhoek 22 Beselare (geschorst). Bestlare opent den standvaan de r3« minuut. Zeven minuten later stellen de groen-zwarten gelijk. West- land krijgt een strafschop cadeau en 't is nu ax. De onzen verstaan het zoo niet en stellens s,,fens gelijk. Zij doen zelfs beter, want aan de 42e min. doelen zij nogmaals, maar wegens buitenspel wordt het doe! afgekeurd. Onder het koffiedrinken... legt de scheidsrechter den wedstrijd stil, wegens de glibberigheid van 't terrein. HEDEN ZONDAG trekken wij per autobus naar Diksmuide. Prijs 4 fr* Vertrek te 12.30 uur aan het lokaal en te 12.45 n. bij De Leliete West- vle teren. SPORTKRING ZILLEBEKE Wegen3 onbespeelbaarheid van liet terrein werd de match Sportkring Zillebeke-Club Woesten uitgesteld Onze tweede ploeg die de verplaatsing naar St Jan moest doen, werd ook op tijd verwittigd dat nun terrein onbespeelbaar was. Dus weeral een Zondag voor niets. HEDEN ZONDAG moet onze ploeg naar Beselare om er de Westlanders te bekampen, die ons in de heenronde op overtuigende wijze wisten te kloppen, in groot getal de reis mede om de spelers aan te Spelers doet allen uw best, en gij supporters, maakt wakkeren. Vertrek aan het lokaal om r uur zeer tript. De reis geschiedt per autobus; prijs per persoon: 4 fr. EENDRACHT BOEZINGE Eendr. Boezinge 11 Diksmuide. Diksmuide wint den opzet. De eerste 5 min. waren de lokalen op hun goal geplakt, doch van doelen was er geen spraak. Na 33 min. spel breekt de aanvrtllij.i van Diksmuide door en kan ze den bal voor de eerste maal in de netten zenden. Daarop komt de rust met de stand o voor de lokalen. Na de koffie vallen beide ploegen hardnekkig aan doch van doelen is er geen spraak. Na 30 min. *>e' weten de bezoekers hun eersten bal te netten. Daarna niets bijzonders meer te melden en het einde wordt gefloten met gelijk spel: 11. Voor de Boezingenaars hartelijke gelukwenschen om zoo op het# plein van de IJzerkring gelijk spel af 1* kunnen dwingen. HEDEN ZONDAG trekken wij naar Krombeke. KERELS KROMBEKE Kerels Krombeke 32 Merkem. Merkem wint den opgooi en kiest tegen wind. Aan vankelijk blijft alles »spel. Na 15 minuten komt ei meer leven in, en na 38 min. spel lukken de Kerel mannen hun eerste doel. Aan de 43e min. doelen ze voor de tweede maal. Daarop rust (2o). Na de koffie valt Merkem seffens geweldig aan. maar na 10 min. jaagt Krombeke voor de derde maal de bal het net in. Merkem verdubbeld zijnen iveer en na 20 min. spel doelen ze voor de eewte maal. Bedien geven nu fair door. Merkem lukt een tweede doel en wat beide ook nog aanwenden, dt scoor blijft onveranderd. Heden Zondag, te 2 uur, komt Pilkem bij ons op bezoek. POELKRING POELKAPELLE Prior Langemark II 15 Poelkring PoelkaPclle. Van in den beginne zet Prior snel op, doch Poelkrins doelt reeds aan de 7e min. langs Tomnielin op voorzet van Vanacke. Zelfde spelletje volgt en voor dat 3C minuten afgeloopen zijn is de stand reeds 4o roor de rood-witten. Na de rust, na 15 min. spel, maakt rood-wit zijn vijfde doel. Prior redt na 10 min. de eer door een prachtig schot van den linkerhoek onhoudbaar Inge zonden. De scheidsrechter leidde prachtig. Heden Zondag, te 2 u., Poelkring tegen Merkem. VLIEGTUIGRAMP IN FRANKRIJK BI] Parijs, te Chapelle-en-Serval, ls een ■Zwitsersch verkeersvliegtuig te pletter ge stort, ten gevolge van ijsverming op de vleugels. Vijf Inzittenden, waaronder d-e piloot, de marconist en de stewaress, werden gedood. Twaalf passagiers werden gewond. IIIIillNIIIIBIIIIIlllBIIIII DE GEWELDIGE BEWAPENINGSLAST Door 64 Staten werden in 1938 485 milliard Belgische franken uitgegeven. Het militair jaarboek van den Volken bond bévat enkele gegevens betreffende legeruitgaven in de verscheiden landen. Door 64 Staten werden in 1938 485 mil liard Belgische frank uitgegeven. Zeven groote landen dus, Frankrijk, Engeland, Italië, Duitschland, Rusland Polen en Amerika, hebben 78 t.h. van di' bedrag uitgegeven. Het is effenaf verbluffend. LOKER. Zondag 15 Januari, ln df zaal bij Julien Arnout, begin te 6 uur prachtige tooneelavond gegeven door df Vlaamsche Vriendenuit Reningelst Opvoering van de kluchten: «NIET TE VROEG NOCH TE LAAT», «MIE DE GENDARM en DE WATERDOKTER Prijzen der plaatsen: 4 en 3 fr. STADEN. Door De Vriendenkring en De Vlindertjesop -Zondagen 22 er, 29 Januari en Zondag 12 Februari, telken' te 14.30 uur, in de feestzaal Patria drie opvoeringen van de wereldberoemde ope rette GRAVIN MARITZA in drie be drijven, van E. Kalman. Plaatsen aan 7 fr. te bespreken bij A. Vanacker, café Dt HelmStaden. ABEELE. De Tooneelmaatschappij De Vereenigde Vrienden voeren op den 15 Januari, het beroemd stuk DE WON- DERDOKTOR Gordijn om 5D uur. Kaarten te bekomen op voorhand bij G. Odul. POPERINGE. De Koninklijke Too- neelkring Roeysche Barbaristen zal op Zondag 29, Maandag 30 en Dinsdag 31 Januari 1939, drie prachtige vertooningen geven in de Stadsschouwburg. Er zal op gevoerd worden: «OP GODS GENADE», beroemd drama met zang, in 5 bedrijven oor d'Ennery, gevolgd van h<blijspel met zang «VADER CAT"», in één bedrijf door H. Van Pee nen. De verlconinger. zullen stipt om 6 -uur beginnen. Bureel open van-al 5.30 uur. Genummerd-kaar ten zijn op voorhand te bekomen, tegei. 6 en 4 fr., bij M. Am. Dewickexe-Plancke herberg De Posthoorn Casselstraat, 25 KROMBEKE. Zondag 29 Januari "38 wordt opge voerd doro de Eikjeskappers het boeiend drama in 4 bedrijven: «OF FERANDE Het belooft eer. echt succes Goed verwarmde zaal. Prachtige tooneel- schikking. Deuren open te 5 uur. Gordiji te 5.30 uur. iaaBBnaaaaHB*HHBasaijNsiiiit Z. Exc. Mgr Lamiroy, Bisschop vai Brugge, heeft benoemd tot: Onderpastoor te Leffinge, E. H. G. Vai den Poel, Onderpastoor te Roesbrugge. Onderpastoor te Kortemark, E. H. F Vanhaverbeke, Onderpastoor té Leffinge laasaBisiBaaaaaaBaasBaaBBBH VAN VRIJDAG 13 JANUARI 198» 100 Fransche Franken 77,90625 frank 1 Pond Sterling 138,1875 frank 1 Dollar 29,59375 frank 1 Gulden 16,08875 frank

De Halle (1925-1940) | 1939 | | pagina 4