Wereldgebeurtenissen IN 'T BINNENLAND h Ikem.MEL. In tegenstelling met alle ALLERHANDE DE AUTOBOTSING TE BOEZINGE DE DEURWAARDER HAD GRIEP! JAARL PAARDENFEEST STIERENKEURINGEN EIERWEGERS WISSELKOERS (VERVOLG) BOEZINGE. Parochiaal Leven. Men zou soms meenen wanneer men deze artikels leest dat al de Inwoners onzer gemeente echte voorbeelden zijn van godsdienstig leven. Daarin is men heel en al mis. Hier zoowel als elders zijn er menschen die niet meer ter kerke gaan. hun Paschen niet meer houden, en zelf bij vriend of gebuur met godsdienst en priesters spotten. Gelooft evenwel niet dat die heden zonder een priester aan hun sterfbed zouden willen sterven. On godsdienstig leven en ongodsdienstig sterven zijn voor die menschen heel ver schillende zaken... en onze priesters we ten dat. Daarom ook is het dat zij de ia&rlijksche parochiale retretten hebben ingericht. Dat kost him echter veel moeite en veel geld Ieder parochiaan, 't zij man of vrouw, 't zij jongeling of jonge dochter, wordt daartoe afzonder lijk ten huize uitgenoodigd, met eene kaart waarop dag en uur bepaald zijn. Die kaarten, de sluitingsgedachtenissen, de Eerw. Paters Missionarissen en hun onderhoud gedurende 14 dagen brengen vele kosten bij, waarvan vele menschen geen besef hebben. Er werd aan de pa rochlanen van op den kansel en in het parochiebladje gevraagd dat iedereen daarin zou helpen voorzien, om niet al dien last op de schouders der priesters te laten rusten. God dank, voor zooveel wij weten, dat gaat nogal. Jammer noch tans dat niet iedereen daaraan meedoet, en deze die meêdoen dat ze niet allen gelijk even gulhertig geven. Doch het ware te schoon moeste het alzoo gaan, want het ware te echt parochiaal leven. Davidsfonds. De opsluit is zeer wel geweest en de leden hebben volle re den om tevreden te zijn. Men kan zelf moeilijk begrijpen hoe het bestuur ertoe geraakt zulke schoone avonden te geven, alhoewel het maar over kleine inkomsten beschikt. Weten de leden dat van hun jaarlijksch lidgeld alleen de kleine helft in kas blijft en de groote helft naar de centrale gaat? En toch wordt geen moei te gespaard om de leden voldoening te geven; aan hen dus propaganda te ma ken en nieuwe leden aan te werven nu tot 11 Juli. A.C.W. Heden Zondagavond, 19 Februari, is het nu de beurt van het Kristen Werkersverbond, dat te 4 uur heel stipt eene feestvergadering houdt, waaraan ook de leden der Ziekengilde en Kajotters uitgenoodigd worden. De toegang is voor deze allemaal kosteloos. Er wordt een toespraak gehouden over syndikale aangelegenheden en zieken- bond; daarna de film der jubelfeesten afgerold; een tombola en nog enkele maniertjes op de planken gebracht door Kajotters. Dus, een schoone avond in 't zicht. Niet-leden worden toegelaten mits 2 fr. per persoon. Missienaaikring. Binnen kort zul len de Dames en Juffers, die bereid zijn mede te werken, eene bijeenkomst heb ben in het klooster voor de noodige schikkingen. Korte nieuwsjes. Heden Zondag vergadering der K.A.-meisjes (Burger-, Boer- en Werkmeisjes) in het Klooster, na de Mariacongregatie, met onder meer een spreekbeurt over Rome en de Paus. Verleden Woensdag werd een Plech tige Koordienst opgedragen voor Z. H. Paus Pius XI zaliger, in aanwezigheid der Gemeente-overheden, vele dorpsge- nooten en de schoolkinderen. In de Gemeenteraadszitting van verleden week werden twee Schepenen gekozen, nl. de Heer Caulier Eugène en Heer Heughebaert Camiel. Vrijdag 24 Februari houden de Ka jotters hun algemeene vergadering te 7 Vi uur 's avonds in de Onderpastorij. Op den eersten Zondag van de Vas ten komt Eerw. Dame Marie-Justine, der Kanunnikessen van Heverlee, een gods dienstige voordracht houden met licht beelden over de Koppensnellers der Fi lippijnen en eene omhaling doen voor hunne Missies. Weet ge? ...dat er doorgaans meest toehoorders- zijn in vergaderingen waar niets wordt opgebouwd, maar alles afge broken? ...dat zeer vele boerenfronters hun aankoopen doen bij den Belg. Boe renbond te Leuven? ...dat er in Boezir-.ge rond de 50 herbergen zijn? ...dat de over weg aan de statie tijdelijk bewaakt blijft, dank de tusschenkomst van Weled. Heer Burgemeester? BESELARE. Davidsfonds! 2* Verga dering 1939. Donderdag 26 Januari, de gansche zaal en balcon bezet, 'n Lied, door al de leden gezongen opent de verga dering en zet er de blijde stemming in. Voorzitter dankt de leden en bijzonder de propagandisten om hun werking. Ter ge legenheid van het 10-jarig jubilé ontving de Voorzitter 'n geschenk van 20 nieuwe leden! Hij dankt van herte om dien blijk van sympathie! Hij doet 'n warmen op roep voor 'n offensief dat heet: «Naar de 100! o. Daarna doet Voorzitter 'n har- telijken afscheidsgroet aan Eere-Voorzit- ter, E. H. Pastor Faict, en dankt hem om zijn trouwe medewerking! Hij haalt zijn laatste woorden aan, toen Heer Pastor zei: We hebben schoone vergaderingen Godsdienst, Wetenschap, Kunst, Muziek Vermaak! Waarlijk, in ben daar tevreden over en kom er geerne naartoe!Die laatste woorden blijven in onze archieven geboekt! Rechtstaande begroet de gansch zaal heur beminden oud-Eerevoorzitter en zingt: Vaarwel! Tot wederzien! Daarna wordt de nieuwe Herder be groet, als Pastor der Parochie! ONTWIKKELINGSAVOND Actualiteit. I. Groote Voordracht: Rassisme en Jodenvraagstukdoor Z. E. H. Van Besien uit Roeselare, Dokter in Wijsbegeerte, Direkteur der Filosofen! 'n Prachtig gedocumenteerde rede. Zijn begeesterend woord brengt de gansche zaal in vervoering. n. Kunstgedeelte. a) Godsdienstige muziek: O Kruise den Vlaming! Venite populi! b) Muzikale Reportage: Bij den Harmonikaspeler PROPAGANDA! Na de vergadering lieten zich weerom 4 nieuwe leden inschrijven! Dank aan al len en Goed heilin onze rangen! OFFENSIEF: NAAR DE 100! Propagandisten! Op! Aan 't werk! De handen uit de mouw! Nog zestien leden! Honderd sterk! Volgt mij"! Houw ende Trouw! GEO. BIKSCHOTE.Boerengilde. Maan dag 20 Februari, te 6 3» uur 's avonds, algemeene vergadering voor de leden der Boerengilde bij Denoo Leon, in de her berg De VredeDAGORDE: 1) Be langrijke voordracht door H. De Rycke, agronoom, over: «Het voortbrengen en inkuilen van groenvoedergewassen2) Bestelling en betaling; 3) Mededeelin- gen. Al de leden worden vriendelijk doch dringend uitgenoodigd tot deze leerrijke voordracht. Het Bestuur. RENINGE. Benoeming. In het Staatsblad van Zondag 12 dezer ver scheen de herbenoeming voor een tijd perk van 6 jaar, van den Heer V. Pieters, tot Burgemeester onzer gemeente. Wij bieden onzen achtbaren Burgervader en Familie onze hartelijkste gelukwenschen en koesteren de zoete hoop hem nog lange jaren aan t hoofd onzer lieve en rustige gemeente te mogen zien, dit tot groot welzijn van ae gransche bevolking. KROMEEKE. Voordracht voor de Landbouwers. Op heden Zondag 19 Februari, te 8 34 uur (seffens na de vroegmis) bij H. Dewaeghemaecker, In de Zwaangeeft Gabriël Doise, land- bouwleeraar te Watou-St Jan, zijn twee de voordracht over Belangrijke punt jn in zake bemestingsleer Landbouwers, ge hebt door uw talrijke opkomst in de eerste voordracht bewezen dat ge belang steit in de bemestingskwestie. Ook deze maal wordt over de oordeelkundige be mesting gesproken. Profiteert er nog maals van. BESELARE. Goochelavond. Ten voordeele van het Weduwen- en Wee- zenfonds der Kroostrijke Gezinnen, had Zondag 11. een goochelavond plaats, die zoo voor de goochelaar als voor het pu bliek een waar sukses mocht heeten. Erge val. Bij valavond begaf zich Remi Dellaert per motorfiets langs de Zuidhoek in de richting naar Geluwe. met op de duozitting Kamiel Venne uit Moorsele Eij het inrijden der bocht glipte de machine en kwam op een barm terecht. Dellaert werd aan den rechter slaap en aan het hoofd gewond, terwijl zijn makker een schouderontwrichting opliep. Verslag der gemeenteraadszitting van Dinsdag 14 Februari. I. Begroo ting 1939 goedgekeurd met 5 tegen 4 stemmen. 2. Straatbelasting blijft on gewijzigd. 3. De opcentiemen blijven ais vroeger op 100. 4. De leening voor de nieuwe baan; de rekening van den openbaren onderstand; de begrooting der kerkfabriek 1939; de grond vergunning op het kerkhof, worden algemeen goedge keurd. 5. Petrus Gekiere wordt met algemeene stemmen als lid van de fis- kale kommissie gekozen. 6. De wijzi ging van gemeentelasten geschiedt in geheime zitting. 7. De voorstellen der gemeente Passchendale om afstand van een deel der Spilstraat van Beselare wor den aangenomen. Muziektornooi. De muziekmaat schappij Ste Ceciliadie deel neemt aan het Provinciaal Muziektornooi, moet heden Zondag, te 3 uur, in de zaal Van- delannoote, haar wedstrijd spelen voor de jury. Liefhebbers van muziek, komt luisteren naar onze Jonge muziekanten, die veel vooruitgegaan zijn in de laatste maanden. Na het concert uitstap. MERKEM. Viering van het tienjarig bestaan van den H. Hartebond op Zondag 19 Februari Het feest werd ingezet op 13 Februari met eene retraite voor al de jongelingen van Merkem en werd gesloten den Vrijdag 17 Februari. Vrijdag, te 7 uur 's avonds, in de parochiekerk, werd dan door de gekende redenaar Eerw. Pa ter De Clippele S. J., een geestelijke voor dracht gehouden over Waarom klagen wij? Zondag 19 Februari, te 6 34 uur. Gelezen Mis, waaronder algemeene Communie voor de léden van den bond. 's Avonds te 6 uur, in het Patronaat, zal de wereldberoemde klankfilm: Bloed over Japan», afgerold worden. Deze film werd door den Japanner Dominie Hirayama gemaakt, een vromen bekeer ling die het ware geloof vond en dan ook spontaan volledig alles gaf om dat geloof konsekwent te beleven. Deze bekeerling kwam drie vier jaar geleden in Europa met de film, waaraan hij ruim vijf jaar arbeid had besteed in opofferende toewij ding om deze ter kennis te brengen in on ze landen. Hij vervulde daarmeê een apostolaat, een missie uit het land van Franciscus Xaverius, want hij wilde in de eerste plaats Europa's belangstelling op wekken voor het missiewerk in Japan. De film 26 Martelaren van Japanbehan delt den lijdensweg en den marteldood van 26 helden uit de periode van christen vervolging, die vrij kort na het reuzen werk van den H. Franciscus in Japan woedde. Een ware lijdensweg, ruim 600 Km. werden zij voortgesleept om eindelijk aan het kruis te sterven. Mocht die dag een opwekking zijn voor al de leden van den bond en tevens alle weldenkende mannen en jongelingen aan zetten getrouw lid te worden van den bond ter eere van het H. Hart van Jezus en tot hun eigen zielewelzijn. SINT JULIAAN (LANGEMARK). Vredes-Offensief! Zondag 26 Februari wordt een derde vergadering gehouden, ingericht door het Verbond V. O. S., waar toe bijzonderlijk de soldaten van na den oorlog worden uitgenoodigd. Deze verga dering wordt gehouden te 4 uur, in het Vlaamsch Huis. Niemand minder dan makker Dessein, onderwijzer te Ledegem, die hier reeds bij de V. O. S.sen zooveel bijval genoot, zal het woord voeren. KORTEMARK. Grammensdag op 5 Februari. Het plaatselijk Grammens fonds Comiteit, groepeerende alle Vlaamschgezinden der gemeente, aanziet het als een aangenomen plicht de Korte- marksche bevolking te bedanken om haai daadwerkelijke medewerking aan de Grammensactie ter gelegenheid van den Grammensdag. In enkele uren werden 300 Grammensphoto's met liederen ver kocht. Onze innigste dank aan de koo- pers maar vooral aan de bereidwillige verkoopers! Thans versiert den symboli- schen Grammenskop alle hoeken en mu ren. Kroostrijke Gezinnen. Op Zondag 5 Februari 11. hield de Bond een buitenge woon schoone feestvergadering. Meer dan 400 vaders, moeders en kinders waren aanwezig. Wat hebben ze allen hartelijk gelachen en van pret gekraaid met Sneeuwwitje en Smid je Smee en de Ka bouters en Pim en Pam en Poum! Maar konden ze lachen en kraaien, ze konden ook muisstil zitten als 't noodig was. Een onvergetelijken dag voor onze kleu ters! VLAMERTINGE. De voorbije too- neelavond van Zondag 11. werd met een echt succes bekroond. Alle speelsters, zonder uitzondering, verdienen een wel gemeend proficiat. Het publiek, dat zoo talrijk is opgekomen, danken wij van harte. Iedereen was tevreden: dat is onze beste belooning. Het jonge mannevolk kreeg daar een draai op 't laatste, maar ze weten genoeg dat ze niet alles mogen gelooven wat in een tooneelspel werdt gezegd! Pausavond. Heden Zondag, 19 Fe bruari, te 6.30 uur, in de H. Familieka pel, Pausavond. Grootsche hulde aan onzen diepbetreurden afgestorven H. Va der. Ingangsprijs: 2 fr. Een toespraak zal worden gehouden, waarna het leven van Z. H. Paus Pius XI met filmstrook zal gegeven worden. Wij noodigen ieder een uit tot deze vergadering. Het weze een openbare belijdenis van ons geloof en van onze trouw aan de Moederkerk van Rome. Pausdienst. Iedereen zal er aan houden tegenwoordig te zijn in den dienst die zal opgedragen worden tot zielelafenis van onzen afgestorven Hei ligen Vader. PROVEN. Aanrijding. Dinsdag, omstreeks 11 uur, kwam alhier door de dorpplaats de autokamion van de brou werij Demets uit Lauwe, gereden. Aan het uiteinde der dorpplaats, een vrouw willende vermijden die plots de baan overstak, zwenkte het voertuig op de tramlijn, waar het den genaamden Loo- ten Jules, oud 67 jaar en gehuwd, aan reed, die huiswaarts keerde van den rouwdienst van Z.H. den Paus. De ouder ling werd ten gronde geslingerd en in deerniswekkenden staat opgenomen. Men vreest een schedelbreuk; zijn toestand is zeer erg. Hij werd overgebracht naar het Gasthuis te Proven, waar Heer Dek- I ter Langbeen uit Poperinge. hem de eer ste noodige zorgen toediende. Het Par ket van Veurne is nog denzelfden dag afgestapt. ROESBRÜGGE - HARINGE. Boe rengilde. Op heden Zondag, 19 Fe bruari, te 6 uur 's avonds, in 't gewoon lokaal, belangrijke voordracht door M. Doize over Lentebemestingenaller hande aankoopen, alsook nog plantaard- appels. Vele leden worden er verw'acht. ROESBRÜGGE. Aan de houders van Paarden. Deze moeten zich op Dinsdag 22 Februari met hun paarden aanbieden op de Marktplaats, waar de dieren door de militaire overheden zullen onderzocht worden. andere remediën, moet het POEIER 4200 in heel kleine hoeveelheid toegediend worden; daarom is het tevens het voor- deeligste om alle hoenderziekten te be strijden. Gebruikt MARVOL tegen het snot. Eischt wel Apotheker Vermar.de- re's merk Hanekop op pak en fiesch. Te verkrijgen: te Poperinge, leper. Ge- luwe en elders in alle Apotheken. WATOU. Ouderdomspensioenen. Ja, we worden stiliekens aan 50 jaar en... t wordt zeker algauw tijd dat we aan ons pensioen beginnen denkenZoo denken verre t grootste deel der men schen, en zoo missen dus ook allen die zóó denken! Te laat, m'n vriend! 4 jaar, 5 jaar, 6 jaar, 7 jaar te laat, en dus 4-5-6 of 7 maal 300 fr. aftrek op uw pensioen voor gehuwden en 4-5-6- of 7 maal 200 fr. aftrek voor de ongehuwden en weduw naars! Is dat niet misgerek nd! We heb ben nog tijd genoeg denken ze, en ze ver geten 't 'oude Vlaamsche spreekwoord: Tijd genoeg kwam te laat Hoeveel maal moet er nog gezegd en geschreven worden. Vraag intijds inlich tingen aangaande uw pensioen. Voor Watou, Abeele en St Jan-ter-Bie- z .IJ Meester Vandenberghe, Poperinge- siraat, Watou. Let wel op"! Zoo ge de helft der door de wet vereischte stortingen niet op tijd gedaan hebt kunt ge niets, niets trekken. Achterstel kan niet betaald wor den, tenzij voor "t voorgaande jaar wan neer er dan niet gestort is geweest. Voorbeeld: de personen geboren in het jaar 1884 moeten 19 stortingen doen. Nr 1 moet 20 stortingen en heeft nog Nr 2: geboren in 1886: 21 stortingen. Nr 3: geboren in 1887: 22 stortingen, enz... enz... Na 1 moet 20 stortingen en heeft nog 11 jaar tijd. Met eerst een dubbele stor ting kan hij dus nog 12 maal betalen. 20 12 8 maal 300 fr 2400 fr. aftrek. Zelfde berekening voor Nrs 2 en 3 en voor alwie omstreeks dien onderdom heeft bereikt. Laat u dus niet meer door flauwe klap ten uwen schade bedriegen. Personen in Februari geboren: opge past, niet vergeten i» storting te doen. Werklieden van Februar.l in den loop der maand zorgen dat uwe kaart ingediend worde. Zoo is de patroon in orde en gij zorgt voor uw profijt. ZUIDSCHOTE. Uitstap naar Brug ge. Heden Zondag trekken we per iuxe-autocar naar de match Cercle-Beer- sc'not. We vertrekken te 11 uur zeer stipt; we kunnen niet wachten op late- komers. Niet vergeten uw kenteeken «Su per op te spelden. Dit bericht dient als verwittiging voor de ingeschrevenen. Tconeelopvoeringen. Onze katho lieke tooneelkring Hooger Op bracht ons Donderdag en Zondag iets puiks voor den dag. Het drama In de klauwen der Gepeoeboeide de toeschouwers zooals we tot nu toe weinig gezien hadden. Moeilijk en lastig stuk. Een pluimpje voor de hoofdrollen, al deden de anderen ook hun best. Dat de toeschouwers te vreden waren, bewees dat ze na de eenige maar deugdelijke rustpoos allen terug keerden om Henkie in zijn toeren te zien en waarlijk, niemand moest het zich be klagen. Proficiat Henkie, voor uw eerste optreden, en zóó een lange rol. Ge wordt een echten tooneelman; ge slacht je broêrs. Een dankwoord aan al de too- neelmannen die in zoo weinig tijd ons met zulke stukken weten te vergasten. Ook dank aan de talrijke toeschouwers. BRIELEN. Benoeming Burgemees ter. Bij Kon. Besluit van 10 Februari 1939 werd de Weledele Heer Iweins d'Eeckhoutte Ernest als Burgemeester der gemeente benoemd. De Heeren Menu Firmin en Carpentier Joseph werden op 4 Februari als Schepenen gekozen. Aan allen onze hartelijkste gelukwenschen. En nu van wal met den nieuwen stuur man aan boord, tot welzijn van de gan sche bevolking van Brielen. ZONNEBEKE. Boerengilde. Op heden Zondag 19 dezer heeft de verga dering plaats voor de leden der Boeren gilde. Meester Doom uit Passchendale komt er een zeer belangrijke voordracht houden over KalverkweekDaarna zullen bijzondere mededeelingen gegeven worden en de bijeenkomst zal sluiten met een prijsloting. Fonds der meestbegaafden. De belanghebbenden worden verzocht vóór 15 Maart hun aanvragen in te sturen aan den Heer Gouverneur. Na dien da tum wordt geen gevolg meer gegeven aan de aanvragen. Davidsfonds. Op heden Zondag 19 Februari, te 5 54 uur 's avonds, in de Patronagezaal, leerrijke en verzettelijke vergadering, opgeluisterd door een zeer afwisselend en aantrekkelijk programma van cinemavertooning: 1) Maria Chap- delaine2) Charlie Chaplin zal voor U boksen; 3) De trein 1364; 4) Buster Keaton bouwt zich een huis. Voor Da- vidsfondsleden kosteloos; voor niet-leden 3 fr.; voor kinders 1 fr. Autobusdienst Roeselare-leper. Ter inzage van het pubhek ligt in 't ge meentesecretariaat een aanvraag der N. M. der Belgische Spoorwegen tot het verkrijgen van verlenging van de exploi tatietermijn voor de autobusdienst Rce- selare-Ieper. Schriftelijke bezwaren of opmerkingen moeten ingediend worden bij den Heer Burgemeester; de monde linge bij 't sluiten van 't onderzoek, zijn de 23 Februari, te 11 uur 's voormiddags. PASSCHENDALE. Ontdekking van soldatengeraamten. Tijdens diepgra- ven ter hofstede G. Callens, op 't ge hucht 's Graventafel, hebben de gebroe ders Verkamer uit Zonnebeke de ge raamten van 4 Engelsche soldaten en dit van een Australiër ontdekt. Hun identi teit kon niet worden uitgemaakt. Ze wer den naar het gemeenschappelijk militair kerkhof te Pilkem overgebracht. Begraving. Zaterdag 11. had al hier te 9 uur de plechtige begrafenis plaats van den Heer Jeroom Vercruysse, jammerlijk doodgereden te leper. Het Kristen Werkersverbond, waarvan de af gestorvene lid was, had er aan gehouden met vlag, bestuur en veel leden de plech tigheid bij te wonen. Ook was er een kroon gegeven door de maatschappij der vinkengilde, waarvan de afgestorvene lid was. De kerk was gansch vol met geloo- vigen, dieeen laatste hulde kwamen brengen aan het arme slachtoffer en zijn diepbeproefde familie. In den dienst be merkte men ook nog den Heer André De- schrijver, autogeleider, die het ongeluk veroorzaakte. WESTVLETEREN. Bericht. De Burgemeester heeft de eer aan zijne me deburgers ter kennis te brengen dat de Militaire Commissie, belast met de na zicht- en klasseerverrichtingen betref fende paarden, zitting zal houden in de gemeente, aan het gemeentehuis, op 21 Februari a.s., tusschen 7.30 en 12 uur en tusschen 13 en 15.26 uur. De heeren land bouwers worden verzocht in de volgende orde te komen; van 7.30 tot 8.30 uur de letters A. tot en met E.; van 8.30 tot 9.30 uur de letters F. tot en met J.; van 9.30 tot 10.30 uur de letters K. tot en met O.; van 10.30 tot 12 uur de overige. De Commissie zal nazien: 1) de rijpaar den die op 1 Juli 11. 3 tot 15 jaar oud waren; 2) de trekpaarden die op 1 Juli 11. 2 tot 15 Jaar oud waren; 3) de hengsten moeten niet voorgebracht worden. WOESTEN. Groote Syndikale Film avond De Christelijke Vakbeweging een macht ten goede Op Zondag 19 Fe bruari, in dc zaal van E. H. Pastoor. Een syndikalen leider spreekt er en de pracht film over het jubelkongres van het A.C.V. op 7 Oogst jl. te Gent, wordt er vertoond. De film, éénig in zijn soort, draait onge veer een uur en half. Alle menschen van de gemeente wor-, den er verwacht. De toegang is kosteloos. Schoolgaande kinderen, niet vergezeld van hunne ouders, niet toegelaten. Tuinbouwgilde. Heden Zondag 19 Februari, te 18 u., in 't Vlaamsch Bier huis bij Baziel Mestdagh, maandelijk- sclie vergadering met voordracht, tom bola, medededeelingen. RENINGELST. Groote Syndikale Filmavond De Christelijke Vakbeweging een macht ten goede Op Zondag 26 Februari, in de feestzaal van het Oud Gemeentehuisbij Emiel Vercruysse. Een syndikalen leider spreekt cr en de prach tige film over het Jubelkongres van het A.C.V. op 7 Oogst jl. te Gent, wordt er vertoond. De film, éénig in zijn soort, draait ongeveer een uur en half. Alle menschen van de gemeente wor den er verwacht. De toegang is kosteloos. Schoolgaande kinderen, niet vergezeld van hunne ouders, niet toegelaten. SPANJE DE BURGEROORLOG De strijd in Catalonië is thans volledig geëindigd, gezien de Franco troepen nu over geheel de lengte de Spaar.sch-Frar- sche grenzen hebben bereikt en bezet. Het eiland Minorca is ook volledig bezet. Omtrent de frontberichten valt weinig meer te zeggen dan dat Madrid en ande re steden van rood Centraal-Spanje ge bombardeerd werden. De rood-Spaansche Eerste-Minlster Ne- grin en zijn collega van Buitenlandsche Zaken, Del Vayo, hebban Frankrijk ver laten en zijn te Alicante toegekomen. Zij willen spijts alles den tegenstand inrich ten in Centraal Spanje. De zoogezegde Regeering vestigde zich te Madrid. Hr Del Vayo kwam sedertdien terug te Parijs toe, waar hij een onderhoud had met den H. Azana, den gevluchten Presi dent der Spaansche Republiek, die niet wenscht naar Spanje terug te keeren en het sluiten van den vrede met Generaal Franco genegen is. In de woning van Hr Negrin, te Barce lona, hebben de Nationalen twee kostbare kronen, gestolen te Toledo, teruggevon den. De waarde dier kronen werd geschat op 15 millioen. In Nationaal-Spanje werden alle par tijformaties verboden. Te Barcelona werden 5 rooden, die het er vroeger al te bont hadden gemaakt en moorden hadden bedreven of doen be drijven, terdoodveroordeeld. Alle kerken van Barcelona werden door de rooden geplunderd. Een derde ervan werden vernield. Meer dan twee duizend priesters werden vermoord tijdens het rood schrikbewind. Van de 380.000 vluchtelingen, militia- nen en burgers, die naar Frankrijk stroomden toen de Nationalen Catalonië binnendrongen, vertrokken er reeds 60.000 militianen en 45.000 burgers terug naar Nationaal-Spanje. lederen dag vertrekken enkele duizenden terug naar Spanje. In Frankrijk werden talrijke roode offi cieren en manschappen, bijzonderlijk van de brigade Lister, aangehouden, omdat zij over de grens gekomen waren met groote schatten aan goud en juweelen die zij gestolen hadden. Op bevel van Generaal Lister hadden die mannen gestolen zoo hard zij maar konden. Te Ceret werden o. m. 7 Spanjaarden aangehouden die '00 kgr. goud en 300 kgr. aan juweelen met zich medevoerden. FRANKRIJK EN ENGELAND ZULLEN DENKELIJK DE REGEERING VAN GENERAAL FRANCO ERKENNEN. ZWITSERLAND DEED HET REEDS Er wordt ten stelligste verwacht dat zoowel de Fransche als de Engelsche Re geering, de Regeering van Generaal Franco zullen erkennen. Na volledig ak koord zouden beide landen het gezamen lijk of minstens tegelijkertijd doen. De Fransche oud-Minister Bérard reisde ook weer af naar Burgos. Zwitserland heeft dit reeds gedaan. Wanneer zal België volgen? FRANKRIJK MEER DOODKISTEN DAN WIEGEN De zoo juist gepubliceerde statistieken over de eerste 9 maanden van 1938 toonen aan, dat het aantal huwelijken en geboor ten in Frankrijk opnieuw achteruit ge gaan is. In de eerste 9 maanden van 1938 werden 200.160 huwelijken gesloten of 2.651 minder dan in hetzelfde tijdvak van 1937. Het aantal geboorten bedroeg 466.742 hetgeen 4.408 minder is dan over hetzelfde tijdvak vari"i937. Daarentegen nam het aantal sterfgevallen toe en bedroeg 494.107, hetgeen 22.968 meer is dan over dezelfde periode van 1937. Het aantal sterfgevallen overtrof dat der geboorten met 27.365. ELZASSER AUTONOMIST AANGEHOUDEN De bekende Elzasser autonomist Ross, gemeenteraadslid van Straatsburg en lid. van den Generalen Raad van den Elzas, SINT JAN (leper). Bonte avond. Heden Zondag 19 Februari, te 17 uur, bij J. Soenen, kabaretavond door de groep Vervisch van leper. OOSTNIEUWKERKE. Nieuwe Bur gemeester. Zondagmorgen kwam de mare toe van de benoeming van den nieuwen Burgemeester. Zooals verwacht is het de Heer Goddeeris-Verpoort, land bouwer. De Heer Goddeeris heeft lange jaren het mandaat vervuld van gemeen teraadslid en schepen. We wenschen hem een voorspoedige loopbaan. Overleden. Jules Vandecasteele, 76 j„ echtg. v. Eugenie Cauwelier. Ka- rel Cappon, 81 j., wed. v. L. Leerq. GELUVELD. Nieuwe Burgemeester. De bevolking zal met genoegen ver nemen dat de Heer J. Houdendycke bij Kon., Besluit tot Burgemeester benoemd is. Heil en gezondheid! Wij zijn gered! sedert wij de MO NOPOEDERS kennen, want dank aan hen kennen wij geene hoofdpijn meer, noch zenuwlijden, rheumatiek, enz. Te verkrijgen in alle Apotheken. WESTROOZEBEKE. Biddag. 't Was echt een hoogdag voor de paro chie op 13 Februari 11. De voorbereidende sermoenen door E. P. Maria Amandus, Karmeliet, werden zeer talrijk bijge woond en schier algemeen is de diep kristen bevolking ter H. Tafel genaderd. Gedurende den dag is men talrijk ter aanbidding opgekomen en het plechtig Lof tot sluiting van dien heerlijken dag, was zeer wel bijgewoond. Proficiat Roo- zebekenaars, uw Biddag hebt gij dit jaar ook, zooals vroeger, prachtig gevierd. Davidsfonds. Woensdag 15 Fe bruari had onze afdeeling het genoegen Heer W. Demeyer en Juffr. L. Aerts, van de Vlaamsche Zangfeesten te ontvangen en mocht ze, dank him optreden, een prachtavond gemeten. Met een hem eigen kunstenaarstalent, wist Heer De meyer zijn talrijke toehoorders goed te doen begrijpen door zanguitvoering, op geluisterd: «hoe het lied werkelijk gansch de ziel van het volk weergeeft't Was een hoogst wakkerschuddende en opvoe dende voordracht, waardoor men stam- bewustzijn en stamfierheid kweekt. Zoo kunstig zong Juffer Aerts, zoo mooie liedjes van kinderpret, moederlietde, eigen volksbewustzijn en de geestdrif tige toejuichingen getuigen best hoe die gesmaakt werden. Doch die avond is nog iets meer* het is vooral een opvoedende, leerende zang- en voordrachtavond en de gevierde bezieler van onze Vlaamsche Zangfeesten weet puikfijn zijn toehoor ders aan te grijpen en ze te doen zingen, echt zingen, gevoeld en medelevend: mannen, vrouwen, kinderen zingen on der zijn begeesterende leiding. Dankbaar zijn we Heer W. Demeyer en Juffr. Aerts om dien heerlijken avond, om hun in grijpend opvoedend Vlaamsch werk en de Vlaamsche Zangfeesten van Juli te Brugge zullen bewijzen dat ons volk zijn voorzanger en -zangster begrepen heeft en volgt: we willen onze eigen mooie Vlaamsche liederen leeren en zingen. Woensdag 22 Februari komt Eerw. Pa ter Stracke, S. J., te 6 54 uur in het Pa tronaat spreken over Vlaamsch Be wustzijn sos GEMEENTE KROMBEKE AAN ALLE LANDBOUWERS EN VEEKWEEKERS WOENSDAG e.k., 22 Februari, te 19 uur, Voordracht met Kinemavertooning, gegeven door R.-J. DEKEYSER, inge nieur-agronoom, over de vitaminen in de voeding der dieren. Geheel kosteloos. Een aangename en leerzame avond in het verschiet, die geen enkele landbou- wr missen mag. Bij Cam. PYPE, Café de Bascule Dorpplaats, Krombeke. Ingericht #door Julicn Suffys-Depuydt, lepersteenweg, Poperinge, werd aangehouden. HIJ zou beticht zijn van aanslagen op de veiligheid van den staat ten bate van een vreemde mogend heid. ENGELAND 17.550 VLIEGTUIGEN VOOR EINDE MAART Door Engeland wordt een geweldige krachtinspanning gedaan om de bewape ning omhoog te drijven. Dit jaar zal En geland niet min dan 72 milliard frank aan bewapeningen besteden. In de eerstvol gende drie jaar zal er 1173 millioen pond eraan besteed worden. In dit financieele jaar zullen 60 nieuwe oorlogsbodems worden gebouwd wijl de bestaande versterkt worden. De totale tonnage dezer nieuwe vloot bedraagt 660 duizend ton. Omstreeks 31 Maart zal het aantal vliegtuigen der eerste linie 17.550 bedragen en de produktie zal op groote schaal voortgaan. UITDEELING VAN GASMASKERS Sir John Anderson heeft in het Engel sche Lagerhuis meegedeeld dat 30.000.000 gasmaskers in de laatste twaalf maanden aan de bevolking werden uitgedeeld. De totale kostprijs is 3.000.000 pond sterling. Na meerdere vruchtelooze pogingen zijn de bevoegde diensten er tenslotte in geslaagd een type-gasmasker te maken voor kleine kinderen. 1.200.000 dergelijke gasmaskers, die reeds in aanmaak zijn, zullen worden verdeeld. DE SCHOTTEN BEHOUDEN HUN ROKJE In de vijf regimenten Hooglanders, ge legerd in de Schotsche bergen, was, én den laatsten tijd, heel wat ontroering ontstaan bij het vernemen, dat de be voegde overheden het geruite soldaten- rokje kilt genaamd zouden afschaf fen. De rokjesmaakten zich boos en of ficieren dreigden met ontslag. Stappen werden bij de overheden gedaan en toen vernam men, dat de kranige Schotsche soldaten van hun kilt niet beroofd zul len zijn. In de Schotsche bergen is de rust thans teruggekeerd. IN 'T VERRE OOSTEN DE JAPANNERS BEZETTEN HET EILAND HAINAN De Japanners hebben het Chineesche eiland Hainan, gelegen dicht bij Fransch Indo-China, bezet. Deze bezetting heeft een gevoel van onbehaaglijkheid teweeg gebracht in Engeland, Frankrijk en Amerika. Frankrijk en Engeland hebben ook reeds protest aangeteekend tegen deze bezetting. HONGARIJE DE EERSTE-MINISTER TREEDT AF In Hongarije is de Hr Imredy, Eerste- Minister, met zijn Regeering afgetreden. De reden van dit ontslag is dat de over grootvader van den Hr Imredy, van zijn moeders zijde, een Jood was! DUITSCHLAND MOPPEN OVER HET REGIEM WORDEN VERBODEN Openlijk mocht men in Duitschland niet meer spreken tegen de Regeering maar bij middel van moppen werden de Regeering en de Ministers soms wel wat belachelijk voorgesteld. Dit ook werd nu verboden en vijf ar- tisten die de specialiteit hadden van der gelijke moppen, werden geschrapt, door tusschenkomst van Minister Goebbels, die ook al geen grap meer verstaan kan. DE DOOD VAN EERW. PATER DANGREAU NADERE OMSTANDIGHEDEN Ter Missie van Scheut zijn nadere me dedeelingen toegekomen omtrent de om standigheden van den dood van Zeer Eerw. Pater Dangreau Thans blijkt dat Zeer Eerw. Pater Dan greau, Onderpastoor op het dorp Ta Nor, zich naar het dorp Sinch-Eng had bege ven op den 12 Januari, waar een tiental christene families waren gevestigd, en om deze te bezoeken. In het dorp waren Chineesche troepen aangekomen en de Japanners omsingelden het dorp. Na drie dagen belegering be zweek het dorp en de Japanners rukten binnen, den 15 Januari. Pater Dangreau trok de Japanners tegen om van hen ge nade te bekomen voor de bevolking van de gemeente maar hij werd door een kogel neergeveld. Zijn lijk werd midden den weg teruggevonden door een boy die hem op zijn tocht vergezelde. IBSBBBBBBBSBBBEEBSSB89&B3SBB DE ARBEIDSOVEREENKOM STEN OPGEZEGD AAN DE HAVEN VAN ANTWERPEN NAAR HET EINDE VAN DEN 7-URIGEN ARBEIDSDAG? Door de werkgevers aan de haven van Antwerpen werden sedert enkelen tijd onderhandelingen aangeknoopt met de syndikaten om wijziging te bekomen der arbeidsvoorwaarden, met o.m. het opzeg gen van den 7-urigen arbeidsdag. Een akkoord werd niet bereikt en thans heb ben de werkgevers het collectieve ar- beidscontrakt opgezegd. Mogelijks brengt dit een nieuwe sta king teweeg aan de haven. EEN STUDENT UIT WERVIK SCHIET OP EEN CIRKUS- MEISJE TE VILVOORDE Een student van 20 jaar, uit Wervik, zekere Antoine Vervaecke, was voor en kelen tijd verkikkerd geraakt op een danseresje van de cirkus Semay, de 17- jarige Carmen Moralès, die over enkele jaren haar ouders had verloren bij een auto-ongeval en opgekweekt werd door haar oom en tante, Gustaf Derijcke- Semay. Met meisje had den Jongen steeds af gewezen telkens hij opnieuw kwam aan dringen, wat den student zeer bedroefde. Zaterdag 11 Februari 11. verklaarde hij aan zijn ouders naar Kortrijk te zullen gaan om zijn broeder te bezoeken. On derweg kocht hij een revolver en reisde onmiddellijk per trein tot Vilvoorde, waar de Cirkus stond. Toen in den namiddag Carmen Mora lès de clrkuswoonsten verliet om een ha- rer nichtjes te gaan afhalen ter school, bevond zij zich tegenover Vervaecke, die haar afgewacht had. Na opnieuw een weigering van het meisje te hebben op- geloopen, trok hij zijn revolver en vuur de. Het meisje nam de vlucht. Vijf scho ten werden op haar gelost, waarvan er drie doel raakten. De aanvaller nam de vlucht, maar werd door de politie aan gehouden. Het meisje is volslagen blind en verkeert in zorgwekkenden toestand. I2BBBBBBS9BBBHBBBBBEB3BSE3BB OP DE LANDBOUWTENTOON STELLING TE BRUSSEL zagen wij tentoongesteld een nieuwe soort koekjes voor rundvee,zacht ge maakt en koud geperst, de zoogenaamde primo koekjes. NAAR WIJ VERNEMEN werd op de vergadering van den Beheer raad van de Ford Motor Company (Bel gium) S.A. besloten aan de Algemeene Vergadering der Aandeelhouders voor te stellen een brutto-dividend van 56,25 fr. (of 12 54 op het kapitaal) te verdee- len voor het dienstjaar 1933. ALGEMEENE VERGADERING der «VRIENDEN VAN LOURDES» (Comiteit leper) op Zondag 12 Februari 1939 Aangeduid door trekking, recht gevend op een kostelooze rei* naar Lourde*. ZIEKENi 1. Juffr. Pauwels Rachel, Clvtte. 2. Juffr. Vermont Godel., Slijps, Moorsl. IEVERAARSTERS: 3. Juffr. Degrijse Gabrielle, leper, 4. Mevr. Minnekeer, leper. i LEDENi v;4; 5. Mevr. Ingelbeen Albert, Dadizele, 6. M. Dedeurwaarder Alois, Kortrijk, 7. M. Jans Chrétien, leper. 8. Mevr. Wed. Pauwels Georges, leper. 9. Juffr. De Forche Maria, St-Jan-Ieper. 10. M. De Cruyenaere Gustaaf, Geluwe. 11. M. Brutein Ernest, Geluwe. f- 12. M. Notebaert Maurice, Roeselare, 13. M. Flass Henri, Antwerpen. 14. M. Arfeuille Gaston, leper. 15. M. Vanden Driessche Jozef, leper. 16. Mevr. Claerhout-Debuf, Slips, Moorsl- 17. Mevr. I.amerant Maurice, Kemmel. 18. Mevr. W* Lepercq-Meerseman. West- 19. M. Depoorter Petr., Staden. [nieuwk. 20. Mevr. Gouwy-Leroy, Parijs. 21. Juffr. Pil Maria, Alveringem. 22. Juffr. Tanghe Leonie, Dadizele. 23. M. Billiouw-Dedrie Jules, Vlamertinge. 24. M. Schoenmakers-Kees, Dorp, Meir 25. Mevr. Boudry Odiel, leper, [(Antw.) 26. Mevr. Ozeel Eliza, leper. 27. M. Stangé Petrus, Alveringem. 28. M. Vanoverschelde Alois, Zarren. 29. Juffr. Wildemeersch Alice, Kemmel. 30. Juffr. Six Gabrielle, Voormezele. 31. M. Van Eeghem Louis, Ettelgem. 32. Mevr. Sedeyn Godelieve, Vlamertinge. 33. M. Galleé Édouard. Jurbize. 34. M. Herman Paul, Moorsele. [ringem. 35. Mevr. Gryson-Van Steelandt, Wulve- De Voorzitter: ROBERT SOUBRY, Elverdingestraat, 16, leper. lEMHiBEEsnssBaavsasaaziasB GEWESTELIJKE PAARDENPRIJSKAMP te IEPER op Donderdag 16 Februari 19B Hengsten van 2 jaar! 1» Prijs: Grain d'Or des Six Since»» aan Coene Marcel te Dikkebusch. 2" Prijs: Crèsus de Rebecq» aan D* rycke Alidor te Abeele. 3* Prijs: Iéna de Velsique aan Ver- plancke Karei te Boezinge. 4* Prijs: «Titan de Poperinghe» aan Quaghebeur Pierre te Poperinge. 5' Prijs: «Beau Sire de Sirieux» aaa Derycke Alidor te Abeele. 6* Prijs: «Gaston de Poelcapelleaaa Gebroeders Remmery te Staden. Merriën van 18 maanden tot 2 jaar: 1* Prijs: Lizette aan Desmyter Reml te Voormezele. 2* Prijs: Lisette de Touquet aaa Coppin Leon te Waasten. 3' Prijs: Diana de Charcqaaa Berghman Odiel te Moorslede. 4" Prijs: «Bella de Vlamertingheaaa Nuytten Remi te Vlamertinge. 5* Prijs: «Bella de Dikkebusch» aaa Deraedt Arthur te Dikkebusch. 6" Prijs: Diane d'Elzenwalle» aan Desmyter Remi te Voormezele. 7* Prijs: Cora de Westvleterenaan Demeulemeester Achlel te Westvleteten. 8* Prijs: <i Bertha d'Abeelhofaan Deraedt Arthur te Dikkebusch. tlBBSHBBSSaBPÜBSlHianHISmH UITSLAG VAN DEN VEEPRIJSKAMP van Woensdag 15 Februari 11, «o» GEMEENTE PROVEN TERECHTZETTING Verleden week gaven we een foto en kort verhaal der botsing die aan den draai der Poperingestraat plaats had op Dins dag 7 dezer, tusschen de auto der Gebr. Ampen van Poperinge en deze van den Heer Maurice Six van leper. We hebben onder meer verhaald dat de Heeren Ampe uit de Elverdingestraat gereden kwamen wijl de Heer Six zelfde straat inreed. Dat is echter onjuist. De Heer Six doet ons opmerken als volgt: «Van leper komende, was ik zin nens naar Diksmuide te rijden en ik moest dus niet de Elverdingestraat inrijden, Ik houd aan deze terechtzetting om alle misverstand te vermijden en de verant woordelijkheid te doen afdragen door deze aan wie ze toekomt We doen deze terechtzetting over om dat we er aan houden de zaak juist mede te deelen. <BBDiÜBS8IBIBSSBB9BBB9339S3B3ES HAVERPLANTEN zullen alleen dan sterk en gezond opschieten, wanneer ze een Potaschbemesting ontvangen hebben, schommelend tusschen de 4C0 a 500 kgr. Chloorpotasch, of vervan gen door 1200 kgr. a 1500 kgr. Sylvi- niet-Kaïniet per hectare. SSBBBSBBBSBBBBBSBBBBBBflBBBBII DE GRIEP HEERSCHT EEN VIERDE DER BRUSSELSCHE BEVOLKING ZIEK? In België woedt de griep weer op on rustwekkende wijze, maar is naar ver luid minder gevaarlijk dan deze welke woedde in 1918. De ziekte treedt plots op en is zeer besmettelijk. Naar Dr Bech zou een vierde der Brus- selsche bevolking aangetast zijn. In tal rijke andere gewesten woedt de ziekte ook hevig. 210 DOODEN IN EEN WEEK TE LONDEN Ook te Londen heerscht de ziekte en ineen week werden er niet min dan 210 personen erdoor ten grave gesleept. IBSEBBBBBBBBBBHBElBBSSSilBSBB Het beroep van deurwaarder is geen sinecure, de bedienaars van dit ambt zou den U daar eenige lijvige boekdeelen over open kunnen doen. Een van de meest tragi-komische voorvallen, die een deur waarder in de uitoefening van zijn functie kunnen overkomen, speelde zich enkele jaren geleden in een onzer groote pro vincieplaatsen af. Daar woonde in een van de nieuwe wij ken een gezin, dat blijkbaar de meening huldigde, dat de huiseigenaar wel van den wind kon leven. Want, ondanks vriende lijke verzoeken en booze aanmaningen, de pater familias bleef de huurpenningen schuldig. Dat kan eenigen tijd goed gaan, maar vroeg of laat komt daar de deur waarder aan te pas. Zoo ook hier. Er werd een vonnis tegen den wanbetaler verkregen en de deurwaarder liet aan zeggen, dat de familie binnen zoo en zoo veel dagen elders een onderdak gezocht moest hebben. Die was echter zóó te vreden met hun inderdaad uitzonderlijk goedkoope woning, dat zij er niet over dacht haar zoo maar in den steek te laten Op een kwaden dag was het tijdstip aangebroken, waarop onze vriend de deur waarder tot uitzetting moest overgaan. Het was echt Hollandsch winterweer mistig, met zoo nu en dan een ijsregentje. Bovendien was onze deurwaarder eenigs- zins grieperig, zoodat zijn humeur beslist beneden het vriespunt was, toen hij er met zijn helpers op uit trok. Met ijsvoe- tcn, een verstopte neus en tranende oogen arriveerde hij tenslotte waar hij wezen moest. Hij belde aan, maar kreeg geen gehoor. Nog eens gebeld en nog eens... de deur bleef gesloten. Onze vriend had er echter niet de minste lust in om maar rondom die deur te blijven waren, tot het haar eindelijk eens behagen zou door het een of ander wonder vanzelf open te gaan... tegen den tijd, dat hij van top tot teen bevroren zou zijn. Dies zond hij een van zijn helpers naar een smid, die spoe dig met een looper uitkomst bracht. En nou, jongens ^monterde de deur waarder zijn mannetjes op, «nou de heele boel er uitl Hup twee...!». Er werd snel en efficient gewerkt. Bin nen het uur stond alles op straat: piano, stoelen, tafels, dressoir, beddegoed... alles De deurwaarder wreef zijn handen en zijn helpers deden insgelijks. Wat zou die wanbetaler opkijken als hij dien avond thuis kwam! Doch toen kwam er een kink in de kabel. En wel in de gedaante van den bewoner van het leeggehaalde huis. Die was erg kwaad; neen, kwaad is het juiste woord niet, de man was kokend, woestEn dat met reden. Want onze grieperige deurwaarder had met zijn tra nende oogen niet goed naar het huisnum mer gekeken en had de boedel van des wanbetalers buren op straat gezet on getwijfeld tot groote vreugde van den echten zondaar, die vol leedvermaak ach ter zijn gordijnen had zitten toekijken 1 Doch voor den deurwaarder was het niet zoo grappig. Het kostte hem een aan zienlijk bedrag aan schadevergoeding en bovendien lag hij den dag daarop met zware griep te bed, zoodat hij zelfs niet het genoegen mocht smaken ditmaal den echten wanbetaler uit te zetten. De stakker! Als hij toch maar geweten had, dat hij dat alles had kunnen voor komen! Want de griep was de oorzaak van zijn onoplettendheid en juist die ziekte had hij kunnen voorkomen door - eiken dag 201) milligram kinine in te nemen, het voorbehoedmiddel, dat helpt. Dan had hij zoowel zijn gezondheid als zijn beurs ge spaard. En bovendien had hij dan niet zoo'u figuur geslagen I, a) Jaarlingsticrcn. (16 Mededingers) J 1. Top Marcel; 2. Neuville Valère; J, Deweerdt Jules; 4. Vandaele Joseph; i Debeer Jules; 6. Gheldhof Prosper; f, Delporte Alfons. 2, - b) Stieren met 2 tanden en meer. (3 Mededingers) 1. Top Marcel; 2. Syndikaat Provenf 3. Monkerhey Maurice. 2. - Jaarlingen, geboren sedert 1 Jan. tot 31 Aug. 1938 (9 Mededingers) 1. Liefooghe Georges; 2. Ryon Camielf 3. Liefooghe Georges; 4. Top Marcel; Vanrenterghem Richard; 6. Idem. 3. - Jaarlingen, geboren sedert I Sept. tot 31 Dec, 1937. (7 Mededingers) 1. Indevuvst Firmin2. Deschrevel Sé- raphin; 3. Liefooghe Georges; 4. Feryn Georges; 5. Idem; 6. Deschrevel Séraphm, 4. - Vaarzen, geboren sedert 1 April tot 1 Sept. 1937. (2 Mededingers) 1. Liefooghe Georges; 2. Debeer Jules. 5. - Vaarzen, geboren sedert 1 Sept. '36 tot 31 Maart '37, (8 Mededingers) 1. Deschrevel Séraphin; 2. Top Marcel; 3. Lefebvre Kinders; 4. Feryn Georges; 5. Ryon Camiel; 6. Top Marcel. 6. - Vaarzen, geboren sedert 1 Sept. '35 tot 31 Aug. '38, (4 Mededingers) 1. Liefooghe Georges; 2. Lebbe Valere; 3. Debeer Jules, 7. - Koeien. (12 Mededingers). 1. Lebbe Valère; 2. Idem; 3. Top Mar cel; 4. Idem; 5. Feryn Georges; 6. Lebb» Valère; 7. Deschrevel Séraphin; 8. Debeer Jules; 9. Lebbe Valère. 8. - Schoonste Groep van minstens 4 vrouwelijke dieren. (4 Mededingers) 1. Lebbe Valère; 2. Top Marcel; 3. Lief ooghe Georges; 4. Feryn Georges. N. B. Bij de eerste 3 prijzen van elk» categorie bchooren een verguld, verzilverd en bronzen eeremetaal. Landbouwcomice Ieper-Kemmel STAD IEPER EN PRIJSKAMPEN onder de bescherming der stad op Asschenwoensdag 22 Februari 1939, om 9.30 uur. Voor verdere verdeeling zie aanplak- brieven. BBBBBBBBBEBBBBBBBBBBBBBBSBia TE PROVEN op Woensdag 15 Februari 1939. 28 Stieren werden voorgesteld waarvan 19 aanvaard, 4 geweigerd en 3 uitgesteld. De eigenaars der gekeurde stieren zijn: Dehouck Elie, Krombeke; Devloo Romain, Krombeke; Deweerdt Jules, Roesbrugge- Haringe; idem; Neuville Valère, Proven; idem; Delporte Alfons, Krombeke; Dela- note Wed. Pr., Proven; Vandaele Jozef, Roesbrugge-Haringe; Top Marcel, Pro ven; Gheldof Prosper, Proven; Marchand Wed. Petrus, Proven; Lefebvre Kinder^ Proven; Debeer Jules, Proven; Soenen Emiel, Proven; Ryon Gerard, Krombeke; Monkerhey Maurice, Sta vele; Top Mar cel, Proven; Syndikaat (Liefooghe Geor ges) Proven. Prijskamp der stieren zonder tanden. 1. Top Marei, Proven; 2. Neuville Valè re, Proven; 3. Deweerdt Jules, Roesbrug ge-Haringe; 4. Vandaele Jozef, Roesbrug ge-Haringe; 5. Debeer Jules, Proven; 0. Gheldof Prosper, Proven; 7. Delporte Al fons, Krombeke. «o» TE WATOU op Woensdag 15 Februari 1939. 23 Stieren werden voorgesteld, waarvan 19 aanvaard en 4 geweigerd. De eigenaars der gekeurde stieren zijn: Dejonghe Georges, Watou; Plancke Ca miel, Watou; Vanacker Wed. Is., Watou; Dambre Jerome, Watou; Deheegher Gas ton, St Jan-Watou; Notredame Wed. C., St Jan-Watou; Rouseré Marcel, St Jan- Watou; Struye Jeremie, St Jan-Watou; Syndikaat (Dehouck Cam.) St Jan-Wa tou; Rouseré Camiel, St Jan-Watou; Loones Camiel, Watou: Vandroemme Gas ton, Watou; idem; Bellynck Marcel, Wa tou; Plancke Camiel, Watou; Dambre Je rome, Watou; Antheunis Raphaël, Wa tou; Heyman Eusèbe, Watou; Syndikaat (Loones Camiel) Watou. Prijskamp der stieren zonder tanden. 1. Synd. (Dehouck Camiel) St Jan- Watou; 2. Dejonghe Georges, Watou; 3. Bellynck Marcel, Watou; 4. Rouseré Mar cel, St Jan-Watou; 5. Rouseré Camiel, St Jan-Watou; 6. Struye Jeremie, St Jan- Watou. Prijskamp der groote stieren. 1. Plancke Camiel, Watou; 2. Syndikaat (Loones Camiel) Watou; 3. Dambre Je rome, Watou. IBlBBBBBBBBBBBBBaiBBIiaiBflRlM bij SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat, Poperinge VOOR MELKVEE VAN VRIJDAG 17 FEBRUARI 1931 100 Fransche Franken 78,55 franli 1 Pond Sterlina: 138,9875 franjfc 1 Dollar 29,6625 fran 1 Gulden 15,8975

De Halle (1925-1940) | 1939 | | pagina 4