r s§ VOOR Di JONGELINGEN m FRANRIJK GEBOREN ERG VERKEERSONGEVAL OP DE BAAN ELVERDINGE-POPERINGE ro: t IN MEMORIAM SCHEPEN MISSIAEN SPIONNAGEZAAK IN NEDERLAND DE RONDREIS VAN SUMMER WELLES IN EUROPA LAATSTE BERICHTZN VOETBAL PROVINCIALE STIERENKEURINGEN STIERENKEURINGEN EN VEEPRIJSKAMP WISSELKOERS BERICHTEN APPELEN UIT MEENEN BURGERSTAND VAN IN ENKELE REGELS VERKOOPT UW HENNEN, KONIJNEN EN KIEKENS aan den HOOGSTEN PRIJS aan REKLAAM PERMANENTEN aan 15 fr. in het en te zouten weduwnaar coiffeurssalon e. devos-gmys EEN ELVERDINGENAAR DOOR EEN AUTO ZWAAR GEWOND V f«et eeeicf ELT den mnfl feil d« van 1 Pond» I rt t« gilde felksct S 0orp r breng! Ir. de toch doen, get», zijn och I Is ni< were geld L» aan wen een moe heb»! vera won gen! rust alac Oud niet) Ctail V rijd mot laru na a teel sag en gen ach N vod nai als vow ni«i wil haf i 51 Bri hat be« êul «eq cod tig oni laa Bil me va: alg Donderdag morgen, rond 8 uur. heeft Jfleh op de baan van Elverdinge naar Poperinge een verkeersongeval voorge daan waarbij sen Elverdingenaar. die se dert meer dan twee jaar dezelfde baan deed om naar Poperinge te komen wer ken. in botsing kwam met een auto Ford «-kamion, mi zwaar ten gronde werd gesmakt. 1IOE HET GEBEERDE. Manrits Ghesquière, 45 jaar oud en vader van 2 kinderen, was, samen met een werkkameraad, als naar gewoonte rond 7 uur per fiets vertrokken aan huls om te 8 t zijn werk van metselaar te beginnen te Poperinge. Beiden kwamen dus. nevens elkaar ge reden naar Poperinge afgezakt en aan De Zon haalden zij den wagen in van meücvoerder Gaston Ooghe, die eVeneens op zijn rechterkant vooruittrok, de bul- tenwielen op het velobaantje en de bin- nen-vielen te midden der kalsijde. Ghesquière en zijn gezel, moesten dus den wagen voorbij steken en daar de veJobaan al half bezet was door de wa gen was er maar plaats meer voor een velo om voorbij te steken. Ghesquière's kameraad reed dus door nevens den wa gen wijl Ghesquière het geraadzaam vond van naar links over den wagen te steken om dan terug, eens den wagen voorbij, zijn kameraad te vervoegen, i Maar wie had durven vermoeden dat dit van achter den wagen uitrijden hem zoo fataal worden zou. Immers, juist op hetzelfde oogenbllk dat Ghesquière van achter den wagen te voorschijn kwam, daagde de zware auto-kamion van den Heer Beernaert-Vermeulen op om, even eens op zijn rechterkant, den wagen te kruisen. T Was de auto-geleider Alfons Devroe. die aan het stuur zat met nevens hem den Heer G. Vermeulen. Plots toen Devroe den wielrijder zag opdagen deed £ij nog een uiterste In spanning om >n te mijden, en daar hij dacht dat de wielrijder dicht tegen de wagen kon blijven, zwenkte hij zooveel hij maar kon naar rechts. Ghesquière nu van zijn kant, die ook dacht den auto nog te kunnen vermijden met seffens de uiterste linkerkant van de baan te ne men werd aldus in volle breedte door den auto-radlateur aangegrepen en vooruit- geduwd. Ondertusschen was de auto tot staan gebracht wat echter niet belette dat de velo totaal dooreengewrongen midden on der den auto lag en Ghesquière. met een gapende wonde aan de linkerkant van het hoofd, waaruit hij veel bloed verloor, opgenomen werd en binnengedragen werd in «De Zon Dokter Van Waileghem, aanstonds op gebeld, verscheen spoedig ter plaatse, en na Ghesquière de eerste zorgen toegediend te hebben, bracht hij hem over naar het O. I,. Vrouwgasthuis te Poperinge. Ghesquière is het linker oor totaal ge plet en heeft een breuk langs onder aan den schedel. Ook klaagt hij van inwen dige pijnen in den rug. Een bijgeroepen priester diende hem het H. Oliesel toe. OoTc de Rijkswacht deed ter plaatse de noodige vaststellin gen. De toestand van Ghesquière was Vrij dag middag goed bevredigend. 1111 J,mjj UIT BEVEREN-AAN-IJZER Onder grooten volkstoeloop had op Dinsdag 27 Februari 11. te Beveren-aan- IJzer de plechtige uitvaart plaats van HEER REMI MISSIAEN Schepen der Gemeente Echtg. van Mevr. Eiodie Vande Casteele. Op het Kerkhof werd door den Heer Gemeentesekretaris, in naam der Gemeen teraadsleden, volgende treffende Lijkrede uitgesproken Eerwaarde Heeren Geestelijken, Achtbare Familie, Mevrouwen, Mijnheeren, In naam van den Gemeenteraad, werd mij de droevige taak opgedragen, lieden, vooraleer deze stoffelijke overblijfselen den gewijden grond van dit kerkhof toe te vertrouwen, een laatsten afscheidsgroet, een laatste vaarwel, toe te sturen aan den duurbaren afgestorvene, den Heer REMI MISSIAEN, schepen onzer gemeente. Beter dan woorden, getuigt de droefheid die ons thans overweldigt, de warme ge negenheid die wij hem toedroegen, de diepe achting en verkleefdheid welke wij voor hem koesterden, de erkentelijkheid waarmede wij steeds in ons hart zijn aan denken zullen bewaren, i Wie Remi gekend heeft, zal met mij be kennen dat hij een edel karakter en een gouden hart bezat; vriendelijk was hij in al zijne betrekkingen, edelmoedig in zijne handelwijze. Hij was een voorbeeld van trouw en eerlijkheid, nederig en recht schapen, zonder geveinsdheid, en dienst vaardig voor iedereen. Met al die goede hoedanigheden be gaafd, bleek hij de geschikte man te zijn om in den gemeenteraad de belangen van eenieder te verdedigen. In 1932 werd hij door het vertrouwen zijner medeburgers geroepen om als dusdanige op te treden. Op 21 Januari 1939 werd hij als schepen van Openbare Werken aangesteld. Amper 7 jaren heeft hij, met vlijt en plichts besef, de gemeente kunnen helpen bestu ren, met als eenig doel Weldoen en niet omzienHij was de rechtvaardige man bij uitstek; de juistheid van zijne han delwijze was nauwgezet geworpen in de weegschaal der rechtvaardigheid. Van zfjne gevoelens voor de behoeftigen hoef ik niets te zeggen; hij had de mild heid geërfd van zijne ouders, familie, im mer gekend voor die hoffelijke deugd. Hij gaf niet voor de wereld, voor het oog der inenschen, hij gaf voor God. Daarom wil de hij niet dat de linker hand wist wat hij met den rechter hand gaf. Roem en bluf vroeg hij niet als vergelding, maar genegenheid. Hij bezat een gouden hart onder een ruwe schors. Ik dank U, Remi, in naam der armen. De doodenakker waarop wij ons thans bevinden, leert ons op zulke tastbare wijze, hoe alles hier op aarde ijdel en vergan kelijk ls, en dat het ons toch maar één enkele zaak geldt, namelijk, door trouw plichtbesef zijne eeuwigheid te verzekeren. Als man van diep kristelijke overtui ging heeft Remi zulks begrepen, en gansch zijn doen en laten er naar geschikt, 't Is daarom dat wij, zijne medeburgers, ofschoon overstelpt van droefheid, hoop vol langs den overkant van dit graf blik ken, met de zoete overtuiging dat zijne deugd, zijne verdiensten, hunne belooning reeds hebben verworven, of dat zij ten minste dit niet zullen missen. Aan de weduwe, aan zijne dochter en aan zijne achtbare familie, bieden wij on ze innige deelneming in den gevoeligen slag die hen treft. Mochten zij in de aan wezigheid van den breeden kring vrien den, die hen hier omringen, en in den lof die wij hier in alle oprechtheid over den overledene uitspreken, eenige leniging vinden voor hun smart! Geliefde medeburgers, door zijn heen gaan verliezen wij een dier stoere verte genwoordigers van een stervend geslacht, dat plicht en deugd boven alle bekommer nissen stelt. Houden wij zijne gedachtenis in eere en vergeten wij hem niet in onze gebeden. Laat ons het hoofd buigen, treu rig maar niet gebroken, stil en eerbiedig betrouwend in den eeuwigen, Almachtigen God. In dit onverwrikbaar betrouwen, gelei den wij hem ten grave, sturen wij hem onzen laatsten dankbaren groet en bewa ren wij zijne blijvende herinnering. Geachte Schepen, rust nu onder de schaduw van het Kruis, en mocht uw edele ziel, tot belooning uwer deugden, aan het opperste geluk der Engelen en der Heiligen deelachtig zijn. Vaarwel, Heer Schepen, in naam van het Schepencollege; Vaarwel, in naam van den Gemeente raad; Vaarwel, Remi, in naam van alle nood lijdende; Vaarwel, in naam van alle vrienden; Vaarwel! —IMMIIIIIMW Volksvertegenwoordiger Robert De Man heeft aan den heer Spaak, Minister van Buitenlandsche Zaken een vraag gesteld met betrekking tot de jongelingen in Frankrijk geboren tijdens den oorlog en die er om verzocht werden voor 29 Januari 1940 afstand te doen van hun Fransche nationaliteit. Aldus zal er meer klaarheid zijn voor die jongelingen, die de verzaking van Fransche nationaliteit niet hebben ge daan. Zij zullen uit het antwoord van den Minister vernemen in welken toestand zij komen te staan tegenover de Fransche Overheden, wanneer zij later in Frank rijk zouden teruggaan. We laten hier het schrijven van den Minister aan Volksvertegenwoordiger Ro bert De Man volgen Ministerie van Buitenlandsche Zaken en Buitenlandsche Handel. Brussel, den 6 Maart 1940. Mgemeene Directie C Sectie - 1° Bureau n* 3478 Pr 126. Mijnheer de Volksvertegenwoordiger, Met verwijzing naar de vraag n" 12, die U mij op 13 Februari 1940 in de Kamer der Volksvertegenwoordigers hebt gesteld, heb ik de eer t' er kennis te meiigtu dat. luidens het Fransch president*» e) decreet d.d. 19 Oktober 1939, tot wijziging voor den duur der vijandelijkheden van arti kelen 2, 1° lid en 4, 1" lid der Fransche wet van 10 Augustus 1927 op de nationa liteit, de jonge lieden in Frankrijk gebo ren van vreemde ouders en die Fransch- man zijn met recht van afwijzing (dege nen in Frankrijk geboren van eén in het buitenland geboren vader en van een op het grondgebied der Republiek geboren moeder) dezen staat zuilen moeten afwij zen binnen de drie maanden na den dag waarop zij den ouderdom van achttien jaar zullen bereikt hebben. Degenen onder hen die meer dan acht tien jaar en minder dan twee en twintig jaar oud waren op het oogenblik van de inwerkingtreding van 't deer waarvan sprake (27 Oktober 193S> zijn definitief I Franschman geworden, tenzij zij dezen staat hebben afgewezen binnen een ter mijn van drie maanden te rekenen van den datum van de bekendmaking van dit decreet, namelijk voor 28 Januari 1940. Anderzijds zullen de jonge lieden, in Frankrijk geboren van vreemde ouders beiden buiten Frankrijk geboren en die van rechtswege het Fransche inboorling- schap kunnen verwerven, Franschman worden op den ouderdom van achttien jaar, urdien zij in Frankrijk woonachtig zijn, tenzij zij, binnen de drie maanden die zullen volgen op den dag waarop zij den ouderdom van achttien jaar bereikt hebben, de hoedanigheid van Franschman hebben afgewezen. Degenen onder hen die bij de inwer kingtreding van bovenvermeld decreet, meer dan achttien en minder dan 22 jaar oud waren en in Frankrjik woonachtig waren, zijn eveneens definitief Fransch man geworden, tenzij zij dezen staat voor 28 Januari 1940 hebben afgewezen. Na het verstrijken van den termijn van drie maanden toegestaan aan de jonge lingen, die het voorwerp uitmaken van het decreet waarvan sprake, om de Fransche nationaliteit af te wijzen, kunnen de be langhebbenden bij beslissing van den Ze gelbewaarder (Garde des Sceaux), Minis ter van Justitie van Frankrijk, ontheven worden van het opgeloopen verval, indien zij het bewijs leveren dat zij wegens de omstandigheden niet in staat waren de bewijsstukken over te leggen door de Fransche wet vereischt om den staat van Franschman te mogen afwijzen. (Art. 5 - I'1" v?n het decreet). e i het voordeel van deze wetsbepa- .ig aua ge weigerd werd, zouden de jonge lieden waarvan sprake, onr ontheven te worden van hun onderhoorigheid en van hunne militaire verplichtingen ten op zichte van Frankrijk, de toelating moeten aanvragen en verkrijgen om uitsluitend den staat van Belg te behouden overeen komstig de bepalingen van artikel 9, 3° der Fransche wet van 10 Augustus 1927. Te dien einde zouden zij een verzoek schrift moeten richten tot den h. Zegel bewaarder (Ga"dr des Sceaux), Minister van Justitie der Republiek. Eventueel zal ik mij gelasten deze ver zoekschriften te doen doorzenden aan de bevoegde Fransche overheden en ze aan hun welwillend onderzoek aan te bevelen. De kanselarijkosten, verbonden aan het verleenen der toelating om alleen de Bel gische nationaliteit te behouden, bedragen 3024 fransche franken, welk bedrag ge heel of gedeeltelijk kan worden kwijtge scholden naar gelang van het bedrag der inkomsten waarover de aanvrager be schikt. Het bewijs van den geldelijken toestand van dezen laatste kan worden geleverd door overlegging hetzij van een bewijs van onvermogen, hetzij van een verklaring uit gaande van den Controleur der Belastin gen, waarvan de belanghebbende afhangt, met opgave van het bedrag der inkomsten waarover deze beschikt. Daar de uitwerking van de Fransch- Belgische overeenkomst van 12 September 1928 op de militie tengevolge van de hui dige Mobilisatie in België en in Frank rijk gesciiorst is, zouden de jonge lieden, die de dubbele Belgische en Fransche na tionaliteit bezitten, en die de ontheffing van hun onderhoorigheid ten.opzichte van de Republiek niet konden verkrijgen, aan militaire verplichtingen in Frankrijk on derworpen zijn, niettegenstaande den mi litairen dienst dien zij in België zouden vervuld of te verrichten hebben. Indien zij zich op Fransch grondgebied zouden begeven, valt ei' te vreezen dat zij in hechtenis zouden worden genomen doen de Fransche militaire overheid. De overlegging door de belanghebben den vsm eer. getuigschrift verklarend dat zij buiten Frankrijk woonachtig waren voor en sedert den ouderdom van acht- ü.t vervolg hiernevens. Nederland kreeg het deze laatste maan den erg lastig met allerlei splonnagezaken, bijna allen gepleegd ten voordeele van Duitschland. Een der duisterste dier zaken blijft nog steeds het afschieten van lichtkogels, dit op verschilende plaatsen, telkens wanneer Duitsche vliegtuigen 's nachts het Neder- landsch rechtsgebied benden. Het blijkt wel dat die kogels, n- der, dan daar wor den afgeschoten van uit autos die valsche nummers dragen en zich snel verplaatsen. Een dergelijke auto werd enkelen tijd ge leden door soldaten op wacht opgehou den, nadat zij er naar geschoten hadden. Drie Nederlandsche officieren stegen als dan uit den auto en vaarden op hooge- mate uit tegen de wachten, zoodat deze verbluft, de auto en zijn inzittenden lieten ontglippen, 's Anderendaags moesten zij hun missing inzien en boden zij zich aan oni een bijzondere wacht te houden in de heide. Zulks slaagde en aldus konden zij de handen leggen op een paar mannen in officieren verkleed, die zoo juist licht kogels hadden afgevuurd. Maar sindsdien gaat dat spelletje toch voort. Men blijft allerlei gissingen opperen om de redenen van dit afvuren. Het meest vermoedt men dat die kogels toelaten aan vliegtuigen om fotos van de Nederland sche stellingen te nemen. Nog andere bespiedingszaken staan aan de orde van den dag. Zoo werden twee departementensamb- tenaren aangehouden daar zij scheep- vaartberichten uitleverden aan Duitsch land. Nog een tiental anderen werden om zelfde feiten aangehouden. In verband hiermede werd ook de ontvluchting van verscheidene Duitsche officieren gesteld. Verder worden nog op allerlei wijze fo tos genomen van de Nederlandsche ver- sterkingswerken. Nederland had over een paar maanden ook nog de kwestie van het smokkelen van Nederlandsche uniformen. Enkele dagen geleden werd ln een villa te Schiebroeck, bij Rotterdam, een goed verdoken geheime radiopost ontdekt, die weerkundige berichten uitzond ten dienste van de Duitsche luchtvaart. Een Duitscher en een Nederlander hebben hier de hand ln. De Nederlandsche bevolking ergert zich dan ook ten zeerste om al deze splonnage zaken en eischt verzwaring van de voor die feiten voorziene straffen. HIJ BEZOCHT REEDS ROME EN BERLIJN EN VERBLIJFT NU TE PARIJS Hr Summer Welles, de afgevaardigde van President Roosevelt, die als opdracht heeft de verschillende zienswijzen van Italië, Duitschland, Frankrijk en Engeland ln te winnen, heeft zijn taak reeds voor meer dan de helft volbracht en zal waar schijnlijk nog voor Paschen terug te Was hington kunnen zijn. In ons laatste nummer deelden wij reeds zijn aankomst te Rome mede alsmede de gesprekken door hem aldaar gevoerd. Wat er besproken werd is niet gemeld. Van Rome ging zijn tocht, aiover Zwit serland, naar Berlijn, waar hij op Zater dag 2 Maart 11. door Hitier ontvangen werd. Hr Summer Welles had ook be sprekingen met de HH. von Ribbentrop, Hess, Goering, enz. Wat werd gezegd en toevertrouwd werd niet kenbaar gemaakt. Wel werd er genoeg over geschreven en zekere vreemde bladen meldden zelf dat Hitier zekere vredesvoorwaarden zou heb ben gesteld l ie op het volgende neerkwa men 1) Duitschland moet Bohemen, Moravië en Polen bestendig houden; 2) Engeland mag in Skandinavië niet meer trachten invloed uit te oefenen; 3) Britsche «piratennesten» als Malta, Gi braltar, enz. moeten verdwijnen: 4) Duitschland moet een overheerschen- den invloed uitoefenen in Centraal-Euro- pa en moet zijn voormalige koloniën te rugkrijgen. Door geen enkel blad kan echter zeker heid gegeven worden over wat behandeld werd tusschen de Hr Summer Welles en de Staatshoofden waarmede hij onder handelt. Hr Summer Welles zwijgt over zijn opdracht als een graf. Hij wil alleen inlichtingen inzamelen voor den Hr Roo sevelt en zorgt nauwkeurig dat niets uit- lekke over wat hem gezegd werd. Hieruit moet men besluiten dat alles wat steeds geschreven wordt in feite niet beantwoordt aan de werkelijkheid en slechts allerlei gissingen zijn die naar voor werden gebracht. (Zie meer daarover In ons Internationaal Overzicht door «Ros kam»). Op Dinsdag 11. werd uit Washington ge meld langs een Reuter-bericht dat Hitier niet zoo onvermurwbaar zou zijn geweest als eerst werd gemeld. Zooals men vaststellen kan zijn de berichten over deze reis steeds uiteenloopend. Te Washington werd de opdracht van den Hr Summer Welles ook vergeleken als het zoeken naar een speld in een hooi mijt! Maandag heeft de Hr Summer Welles reeds Duitschland verlaten en kwam toe te Bazel, om verder naar Lauzanne af te reizen. Hr Summer Welles, die Donderdag mor gen toekwam te Parijs, had reeds een on derhoud met e en Hr Lebrun en later met den Hr Dale dier. Naar verluidt zal hij daar ook een onderhoud hebben met de in Frankrijk gevestigde Poolsche Regee ring van Generaal Sikorski. Hr Welles zal Zondag Parijs verlaten met bestemming van Londen. «■■anBaaxaBBSvsiHióKiëVBBSRfift Uit Helsinki wordt bevestigd dat Rus land nieuwe territoriale eischen zou ge steld hebben. Deze zijn verstrekkender dan deze die aan de Finnen voorgelegd werden voor den Russischen aanvail. DE 20* INTERNATIONALE JAARBEURS VAN BRUSSEL De Internationale Jaarbeurs van Brus sel werd geopend. Dit jaar is de officieele deelneming reeds erg uitgebr.eid, niettegenstaande het feit dat vier landen, waaronder drie uit Zuid- Amerika, door de omstandigheden niet aanwezig konden zijn. Wij vermelden hier Duitschland, Frank rijk, Italië, Nederland, Noorwegen en Zwitserland die officieel ter Jaarbeurs vertegenwoordigd zijn en waarvan de aan wezigheid ten zeerste het internationale karakter onzer Jaarbeurs verhoogt. tien jaar, zou in dit geval geen uitwerking hebben. Wat de jonge lieden betreft die, ln Frankrijk van vreemde ouders geboren zijnde, niet op het Fransche grondgebied verbleven den dag van hun achttiende jaar en die derhalve geenszins verplicht waren de Fransche nationaliteit af te wij zen, zij zouden zich van een dergelijk ge tuigschrift kunnen voorzien, indien zij voornemens waren zich naar Frankrijk te begeven. Er dient echter opgemerkt dat de over legging van dit getuigschrift van verblijf niet van aard zon zijn hen volstrekt voor elke moeilijkheid te vrijwaren. De Fransche jurisprudentie beschouwt immers het enkele feit der aanwezigheid op het Fransche grondgebied den dag van het achttiende jaar als voldoende om de Fransche nationaliteit te doen verwerven, Met bijzondere hoogachting, igeteekend) F. 1L Spaak. Den Heer Dc Man, Lid van de Kamer der Volksvertegenwoordiger» Delaerestraat 40, ROESELARE. 0-0 2-0 3-41 2-1 6-2 7-0 5-1 4-3 uitg. 3-5 3-5 gesch. 7-0 2-8 UITSLAGEN VAN ZONDAG LAATST Lagere Afdeelingen, Reeks B, Dottenijs-A. A. Moeskroen Avelgem-Rckkem Latrwe-Hareibeke Izegem-Stade Kortrijk Waregem Sp.-Deerlijk Reeks C. Geluwe-Waasten Ieper-Komen Vlamertinge-Bizet Wervik Sp.-Houthulst UITGESTELDE WEDSTRIJDEN Lagere Afdeeling, Reeks A. De Panne-S. V. Blankenberg» Veurne-Middelkerke Koksijde-Ouderiburg Daring-Nieuwpoort Gistel-Torhout F. C. POPERINGE Officieel zou er vandaag weer rust zijn. En het gaat toch niet 14 dagen rusten om daarna zware matchen te spelen. leper is zoo vriendelijk geweest on middellijk op ons verzoek in te gaan om vandaag een vriendenmatch te spelen. Voor beide ploegen die elkander bin nen 14 dagen officieel ontmoeten zal het een zeer geschikte oefening zijn. En een kostelijke aanwijzing! HEDEN ZONDAG 10 Maart, te 3 uur op ons terrein: F.C. P. IC. S. IEPER1. Inkomgeld3 fr. Lidkaarten geldig. co» C. S. IEPER Voor een herneming hebben de rood- witten het zoo siecht niet afgewerkt, ver mits Komen met 5-1 afgedroogd werd. Aanvankelijk ging het moeizaam en het was goed te zien dat de gedwongen rust de spieren verstramd had, zoodat alle le nigheid bij de spelers zoek was. Ook bood Komen goed weerstand en was zelfs een tikje rapper op den bal dan de lokale spelers. Deze konnen dan ook maar één maal den bezoekenden portier verschal ken door toedoen van Ossicur, die, sedert het inrichten van de noodcompetitic, voor de eerste maal optrad. Zoo werd de rust bereikt nadat ieder kamp twoe hoekschop pen te nemen kreeg. In den tweeden speelheift veranderden de Ieperlingen hun spcltaktiek en speel den met open vleugels, met hei gevolg dat de verdediging der tegenstrevers meer op de proef gesteld werd en vooraleer het half uur verloopen was, duidden de bordjes reeds 4-0. Beddelcem nam twee doelpunten voor zijn rekening, terwijl het leder met een prachtschot van Gauquie in de vijandelijke netten verdween. De bezoekers konnen, op een laattijdig in grijpen der Ieperschc achterhoede de eer redden, terwijl Beddeleem op het. laatste van den wedstrijd nog oen strafschop in doel omzetten. Door deze overwinning komen de rood- witten wederom aan de spits der klas seering, daar Bizet nipt te Vlamertinge verloor en zoo twee naeenvolgende neder lagen leed (tegen Houthulst werd er im mers verloren in plaats van gewonnen zooals verkeerdelijk vermeld werd). HEDEN ZONDAG moeten de Ieper lingen gedwongen rusten, doch naar in gewonnen inlichtingen gaan zij te Pope ringe een vriendenwedstrijd spelen, die maar aan de verdwenen formegoed kan di en. S. K, GELUWE S. K. Geluwe 7 Waasten 0. Zondag 1.1. hadden onze jongens het bezoek van Waasten. Ter deze gelegen heid hebben de Sportkringer3 dankbaar gebruik gemaakt om hun puntental te ver- hoogen, want de bezoekers werden zoo eventjes met zeven ballen in hun kas huiswaarts gezonden, zoodat Waasten niets in de pap te brokken kreeg. Onze jongens waren gansch de partij de meerdere en aan de rust leidden ze reeds met 2-0. Na de rust spanden ze zich nog wat meer voor den wagen en wanneer het eindsignaal weerklonk, hadden ze nog vijf maal de weg der netten gevonden. Onze Sporkringers speelden een beste partij en hoe de bezoekers zich ook inspanden, het lukte hen niet de eer te redden. Lijk thans de Geluwenaren op dreef zijn zal het moeilijk gaan om van hen huispuntjes weg te nemen. Zoodat we mogen denken, dat heden Zondag met de komst van Vlamer tinge ons puntental nog zal groeien. Noclt- thans jongens, geen te veel zelfvertrou wen, want zooals we gezien hebben is Bizet daar Zondag op een gasbek geioo- pen. Met vollen moed in den strijd en maar uitgeblazen wanneer de puntjes in 't droog zijn. Nogmaals een gelegenheid voor de Supporters om onze jongens hier in te komen aanmoedigen en te toonen dat ondanks alles, de voetbalsport in hunne harten nog oplaait. VLAAMSCHE VOETBALBOND F. C. WOESTEN •F. C. Woesten I W. S. leper 4. Voor een groote belangstelling laat scheidsrechter Heer Castelein den opgooi betwisten, welke gewonnen wordt door ieper die windvoordeel kiest. De lokalen trappen af en we krijgen aanvankelijk verdeeld speL Woesten doet loffelijke po gingen maar niets baat, ditmaal is moeder iortuna niet aan hun zijde. Daarna komt White Star in de meerderheid en met de 15* minuut netten ze dan ook het ope- ningspunt langs hun rechtsbuiten. De thuisspelers reageeren en langs den mid denvoor kunnen ze even voor de rust gelijk maken. Daarna rust met 1-1 stand. Na de hervatting zijn ons jongens volop in zwier maar worden niet beloond om hun hard zwoegen. De bezoekers doen het beter en ze weten dan ook aan de 10* mi nuut de leiding te nemen. De gasten blij ven nu steeds het hooge woord voeren en na fraai samenspel weten ze voor het einde nog twee maal te doelen. Puike zege van de White Star. Ons gewijzigd elftal verkeerde in een slechten dag maar ver diende toch beters. Jongens, den moed niet verloren, want na regen komt zonneschijn. De strijd zal nog hardnekkiger betwist worden, want "aan den kop van de rangschikking, staan thans drie elftallen met een gelijk aan tal punten, nl. Poelkapelle, Moorsele en Woesten met elk 16 punten. HEDEN ZONDAG doet Woesten de verplaatsing naar Zonnebeke, een harde doch sportieve tegenstander. Dus, sup porters, alien mee naar Sport-Club Zon nebeke. Vertrek aan 't lokaal bij J. Van- hee, om 1.30 uur, in autocar. HET BESTUUR. N. B. Van heden af, wordt er den Dinsdag en den Donderdag getraind. Al len worden er elke week nitgenoodigd. Telkens wordt er begonnen om 5 ure, co»— CERCLE WIJDENDRIFT LANGEMARK Prior Langem. 10 Cercle 4. Zondag l.i. deed Cercl» de verplaatsing naar Prior. Het weder was schoon en te 15.15 uur fluit scheidsrechter Laraoot het begin. Na twee minuten spel heeft Cercle reeds gedoeld doch Prior is er als de kippen bij en stelt gelijk. Na wederzijd- sche aanvallen worden er nog verschil lende doelpunten aangeteekend zoodat de rust intreedt met Prior aan de leiding met 4-3. Na de koffie is Prior ten aanval en de Cercle's verdediging heeft de handen vol doch met 10 man tegen twaalf kan het niet gaan zoodat Prior regelmatig doelt tot het einde gefloten werd met de over winning van Prior met 10-4. Cercle biedt zijn gelukwenschen aan de spelers van Moorslede. OP HEDEN ZONDAG zullen we ze ker weerwraak nemen, hé! Supporters van Cercle allen op post te 15.30 uur op het veld van Cercle Wijdendrift. co» POELEKRING POELKAPELLE Zillebeke 0 Poelkapelle 11, Dadelijke aanval der gasten. Vansteen- kiste net het openingspunt aan de derde minuut. Onmiddellijk daarop maakt Tom- meleyn er 0-2 van. De ghsten in sterke meerderheid knnr.en langs Tonimeleyn, Vanstecnkiste, Debrouwere en Ingels het voor de rust tot 0-7 «brengen. Na de hervatting voeren de gasten op nieuw het hooge woord. De thuisspelers ontmoedigd moeten hun tegenstrevers nog voor 't einde komt 4 doelpunten zien aan stippen. Eindstand 0-11. -COJ BESELARE Roeselare 6 Beseiare 1. Groote opkomst. Van bij den aanvang werpen beide ploegen zich ten volle in het strijdperk. Af en toe worden beide verdedigingen op de proef gesteld maar alles wordt teruggestuurd. Roeselare werkt met groote passen en combineert prachtig. Aan de 25* minuut lukt Debrabander van Roeselare het openingsdoel (1-0). Bese- lare reageert doch niets baat. De Roden- bachsjongens doen aanval op aanval en even voor de rust is de stand 2-0 door Debrabander. Na de koffie is Roeselare dra in aktie. Het spel golft heen en weer met Roese lare lichtjes in de meerderheid. Deze meer derheid wordt bevestigd met een derde doelpunt (3-0). Beselare ontketent thans zijn duivels en behaalt zijn eerste doel punt (3-1). Nog voor het einde zendt De brabander 3 ballen in liet net. De fel be twiste wedstrijd eindigt met 6-1 co» WHITE STAR IEPER Woesten 1 - White Star 4. Mooi weer, wel volle. Woesten wint den opgooi en Ieper trapt af net de zon in de oo^en. Ieper speelt met 10 man. Sef fens zit leper voor de kooi van Woesten, en een schot van Allrmon vliegt rakelings neven. Woesten valt nu geweldig aan, aangemoedigd door hunne nummericke meerderheid, maar alle aanvallen worden in de kiem gesmoord. Op schoonen aan val van Ieper kan de rechtsbuiten Nr 1 netten na een kwartier. Woesten kan het spel verplaatsen en na 40 minuten kun nen zij langs de middenvoor gelijk stellen. Er wordt gedraaid met 1-1. Na de koffie kan White Star spelen met 11 man. Eén minuut na den aftrap kan Allemon Nr 2 netten. Woesten lijkt vermoeid, en White Star blijft in den aanval. Na een kwartier kan Knockaert Nr 3 netten, en na 40 minuten gelukt Plancke erin Nr 4 binnen te draaien. Woesten doet het onmogelijke om nog te kunnen netten, maar alles stuit op eene rotsvaste verdediging en het einde wordt gefloten met eene verdiende overwinning van White Star. HEDEN ZONDAG gaat het tegen Roe selare. Een harde kamp in 't verschiet. Mannen U kloek houden. Aftrap om 3 u. Terrein Kemmelsteenweg. DER PREMIELEENING 1938 TREKKING LEENING GEMEENTEKREDIET 1938 Trekking van 4 Maart. Maandag liad de 16* trekking plaats der Leening met loten 1938 van het Gemeen tekrediet van Belgie. Serie 101202 wint 1 miljoen frank. De volgende 30 series zijn terugbetaal baar met 10.009 frank: 111641 135228 165374 167418 182358 185813 189874 196079 205465 209157 212523 221128 237663 245341 251407 257645 263160 269149 283501 283792 294837 296277 307847 309560 315661 316835 320593 32S79S 327863 330138 Elke titel belioorend tot een dezer se ries heeft recht op een vijfde van het lot aan de serie toegekend. TREKKING DER VERWOESTE GEWESTEN 1921 (154* Trekking) VRIJDAG 1 MAART 1940 Reeks 187.374 wint 500.000 frank. De andere nummers van deze reeks zijn uitkeerliaar met 250 frank. IIIIIIMHIIINIHIIII1IIIII De Provinciale Stierenkeuringen zullen plaats hebben op de volgende plaatsen: Te weten: Te Alveringem op 12 Maart; - Te Ledegem, 13 Maart; - Te Diksmuide, 14 Maart; - Te Geluwe, 16 Maart; - Te Boezinge 19 Maart; - Te Veurne, 21 Maart; - Te Oostvleteren, 28 Maart; - Te Meesen. 30 Maart: - Te Moorslede, 1 April; - Te Houtem (leper), 2 April; - Te Kemmel, 3 April- Te Merkem. 6 April. PROVINCIE WEST-VLAANDEREN Dinsdag heef'; de 17* trekking plaats gehad der lotenleening van 1938. Het lot van 300.000 fr. is gewonnen door reeks 255999. De dertig volgende reeksen zijn uitbe- taaibaar met 25.000 fr.: 116745 124824 125039 125257 126861 128518 130945 131399 132068 140745 162648 165814 169547 195444 198075 204518 213034 219436 229070 241972 256430 256679 258804 265190 269270 270657 273245 274810 283466 290064 (3 Maart). («■■■CBBHflBBBBBBBaB»3BiaaB UIT HET STAATSBLAD RECHTERLIJKE ORDE Is benoemd: Tot rechter: In de recht bank van eersten aanleg te Veurne, de heer Delaere (J.-A.-R.), advokaat, plaats vervangend rechter in het vredegerecht van het kanton Meulebeke. «BBBBBBBB«aaflBBBaaaaaBBBBBaa VAN VRIJDAG S MAART 1940 100 Fransche Franken Checks 65,64375 frank. Biljetten 61,50 a 62 frank. 1 Pond Sterling 115,80 frank. 1 Dollar 29,6875 frank. 1 Gulden 15,665 frank. GEMEENTE LANGEMARK Op de Stierenkcuring van Donderdag 22 Februari werden er 42 Stieren aange boden, waarvan 23 aanvaard, 18 geweigerd en 1 uitgesteld. Daarna was er een Prijskamp van Stie ren, Koeien en Vaarzen, gegeven door de Veebond met medehulp der Gemeente. Stieren zonder tanden. 1. Gotclaere Hector. Langeinark. 2. Vandecaudelacre Wed. 1I„ Poelkapelle. 3. Vaudepuite Wed. Gu-.aaf. Poelkapelle. 4. Idem. 5. Idem. 6. Idem. 7.Lietaert Remi, Po Stieren met li 1. Vandamme Jerome. - 'c. 2. Verleedens Victor, 1'. r> ,3e. Stieren met 3 cn meer tanden. 1. Vandeputte Wed. Gustaaf, Poelkapelle. 2. Masschelein Caniiel, Langemark. Vaarzen met 2 tanden. 1. Gotelaere Hector, Langemark. 2. Van Eecke Hilaire, Langemark. 3. Leblonde Jules, Langemark. 4. Cool Emiel, St-Jan-Icper. Vaarzen met 4 en 6 tanden 1. Verplancke Karei, Boezinge. 2. Leblonde Jules, Langemark. Melkkoeien. 1. Gotelaere Hector, Langemark. 2. Leblonde Jules, Langemark. 3. Gotelaere Hector, Langemark. 4. Cool Emiel, St-Jan-Ieper. 5. Louagie Gerard, Langemark. 6. Leblonde Jules, Langemark. 7. Gotclaere Hector, Langemark. 8. Leblonde Jules, Langemark. 9. Deroo Prosper, Langemark. IBBRBBBBZBaBBBBXBBSaSBBBSSBB EMIEL CNOCKAERT, 12 We.touter- steenweg, POPERINGE, laat hierbij we ten dat bij hem, vanaf heden te verkrij gen zijn, alle HOVENIERZADEN, GRASZADEN en BEETENZAAD. Alsook PLANTEN eu GROENTEN. Trouwe bediening IJzerappel, Eisdensche Klompjes en Keuleman gemengd per kist van 60 kgr. brut, Franco aan huis, alle kosten inbegrepen, 68 frank tegen rembours. JOS. BECKEN, Stationstraat 31, BORGLOON. ENGELSCH SOLDAAT UIT DE LEIE OPGETROKKEN. Zaterdag ochtend 2 Maart, omstreeks 8 uur, ontwaarde den sluismeester van Meenen een lijk dat tegen de afdamming der Leie aangespoeld was. Hij liet onmiddellijk de Rijkswacht ver wittigen; men trok het lijk aan boord en het bleek een Engelsch soldaat te zijn. Uit het onderzoek bleek dat den man zoowat 4 weken in de Leie gelegen had. Het stoffellijk overschot was reeds eenigs- zins in staat van ontbinding. Het lijk werd overgebracht naar het doodenhui3 van het stedelijk hospitaal. Men wist in hoogere sferen niet wel wat er zou gedaan worden met dat lijk, toen ten slotte van de Britsche Ambas sade het nieuws kwam: Da verdronken soldaat aan het Engelsch garnizoen van Halewijn overhandigen. Dit had Dinsdag namiddag plaats; alles was in den meesten eenvoud af te handelen te Meenen, gezien de Engel- sche Ambassade te Brussel niemand af gevaardigd had. Te Halewijn werd het lijk van den Meenenschen corbillard overgeladen in een auto-ambulancewagen, wijl de mili taire eer bewezen w'erd door een peloton Britten van de «The Green Horwarts». De Last Postwerd geblazen. De eenige officieele personaliteit van Meenen die er aan de Barakken te zien was, was Dr. De Weerdt, die als burge meester moest toezien, of alles wettelijk geschiedde. «BBBBBBBBIBBBBBBBBIBBBBBBBBB POPERINGE, van 1 tot 8 Maart 1940. Geboorten. Vandevoorde Bertin, z. v Valère en Ghesquiere Magdalena, Gast huisstraat. Geidof Nelly, d. v. Nestor en Santy Alida, Reniugclststeenweg. Ostyn Liliane, d. v. Roger en Camerlynck Anna, Babbelaarstraat. Bowcher Wil liam, z. r. William en Carron Maria, Koeistraat. Hoornaert Roselyne, d. r. Albert en Capoen Jeanne, Roubaix. Butay» Jo seph, z. v. Daniël en Butaye Blanca, Sta- vele. Loor Emile, z, v. Cyrille en Huy- ghe Alice, Stavele. Overlijden». Lacante Prosper, 63 j., ongeh., Berats Reke. Vanthuyne Pha- raïlde, 67 j., wed. v. Gesquière Henri, Pe- zelstraat. Delplace Virginia, 87 j., on gehuwd, Boeschepestraat. Belofte. De Wulf Henri, leurder, en Techel Rachel, huish., beiden v. Pop. IEPER, v. 29 Febr. tot 7 Maart 1940. Geboorten. Deconinck Freddy, Re- collettenpoort 5, Rijselsteenweg 29. Vandaele Alfred, Recollettenpoort 5, Diks- muidestraat 59. Deconinck Alex, Re collettenpoort 5, van Wijtschate. Des- prez Jacques, Recollettenpoort 5, v. Wijt schate. Vandevoorde Jozef, Recollet tenpoort 5, van Wijtschate. Opsomer André, Recollettenpoort 5, van Voorme- zele. Florissoone Eddy, Recolletten poort 5, 11 eenensteenweg 145. Cannaert Hugo, Recollettenpoort 5, Doorgangstr. 16. Vaseur Anne, Recollettenpoort 5, van Moeskroen. Leire Claude, Recolletten poort 5, van Waasten. Overlijden». Laridon Maria, 56 jaar, ongeh., Poperingesteemveg 8. Parmen- tier Marie, 61 j., ongeh., Poperingesteen- weg 8. Verbeke Henri, 72 jongeh. Slachthuisstraat 29. Dessein Euphrasie, 78 j, wed. Cuvelier Alois, Korte Meersch- straat 8. Prévost de la Boutetière Jean- Auguste, 79 j., echtg. Fischer Alice, Boom gaardstraat 11. Deschilder Nina, 28 j, ongeh, v. Poperinge. Andries Polydore, 81 j, wed. Louwyck Felicie, Lange Tor- houtstraat 1. Huwelijken. Verbeke Jerome, dag- looner, en Derous Lucienne, z. b, beiden te Ieper. Demeersseman Jules, land- werker te Langemark, en Woussen Sa bine, fabriekwerkster te Ieper. DE ENGELSCHE BRACHTEN DE QUEEN ELISABETH IN VEILIGHEID NAAR NEW-YORK DE GROOTSTE PAKETBOOT TER WERELD Thans eerst wordt melding gemaakt van de aankomst te New-York van de nieuw gebouwde Engelsche paketboot (Jueen Elisabeth». Deze paketboot, heeft naar verluidt, de werven van de Clyde verlaten op 26 Fe bruari, op het onverwacht en in de groot ste geheimhouding, cn vaarde met volle stoom af naar New-York, waar ze in vei ligheid zal zijn nevens de Queen Mary» en de «Normandie». De Queen Elisabeth meet 85.000 ton, meet 5 meter meer dan de Queen Mary is de grootste paketboot ter wereld wijl haar machienen 200.000 P.K. ontwikkelen. DE DRIE ONTVLUCHTE VLIEGERS VAN HOEI GESNAPT TE THEUX De drie Duitsche vlieger» die wisten te ontsnappen uit het fort van Hoei werden opgemerkt in de streek van Theux. De Rijkswacht zocht de bosschen af en kon hen tenslotte aanhouden. IBBBBBBBBBUBBBBBB9BBEBBBBBBB Te Zwevezele is de kleine 7-jarige Jacquy Deweerdt spoorloos verdwenen. Te Kermt werd de postontvanger overvallen en beroofd van 50.000 fr. Uit Argentinië wordt gemeld dat 55.000 ton graan verscheept wordt met bestemming voor België. Uit Londen wordt gemeld dat de Queen Elisabethmetende 85.000 ton, de grootste paketboot ter wereld, vol tooid is. TE KOOP Jonge Geiten, eerstelingen, r.u.-yj»j zfm8er hoornen; hij J. Boudry-Arnm Lokerstraat; ■iCemmeL Moto Sarolea6 P. K, met zijspa (siife-car), in allerbesten staat, mo<14 1935, met elektrische verlichting. Mi'ig| prijs. Bij Jozef Delancker, schrijnwert» Loostraat 2, Nieuwkapelle. Okkasia Naaimachienen; 5 jaar waar borg. Lage prijs. Cassilstraat 5, Iepn peu-Continu, merk «Nestor Martin», zt# groot, zoo goed als nieuw, met grat venv.vrmingsvermogen, best geschikt t ij groote zaal of herberg. Adres ter dnk. kerij 15, Poperinge. Qroote hoeveelheid Klaverzaad bij fir:::» Vanexem, Westvletercn. TE KOOP GEVRAAGD M*'k»chaap, gereed of gelammerd, Acfiid Desmarrescaux, Ouden Zwijnebalc» 135, Dranouter. GEVRAAGD Mei'je om den stiel van coiffeuse aan t| leer en. Te Poperinge. Adres ter drula kerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. Qeenhaaiwersgatt bij Houquet Henri, Kb ninldijke baan 1, De Panne, geenhouwerigast. Diksmuidestraat 1), leper. Jgoerenknecht, kunnende melken, ron| Ieper. Adres ter drukkerij, Gasthui», straat IS. Poperinge. J^EIZIGER voor verkoop op den buite», 1.000 Fr. per maand fixe en komminia Schrijven M. Béro, Statieplaata 3, Moea kroen. j\Jei»je, 15-18 jaar. Statiestraat 24, Jept», gejaarda Meid, burgerskeuken kennen! In groote gemeente bij Ieper. Adret ter drukkerij, Gasthuisstr. 15, Poperinge. leermeisje, bij naaister. Omtrek leper, Adres ter drukkerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. VRAAGT PLAATS Qoedo Stielman, in maalderij. Goed op hoogte van het vak. Adres ter druk kerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. 15 jaar, oni in huishouden te iiek pen. Adres ter drukkerij, Gasthui* straat 15, Poperinge. TE HUUR Qerievige Herberg met Boltra, De Lu* tige BolderElectricitcit, 2 soorten water, groentenhof. Gelegen in de Potte- straat te Poperinge. Vrij van brouwer. Zich wenden Noordstraat 12, Popering», ^^elgelegen Herberg Au Due de Era- bant*, Ieperstraat, Poperinge. InL Boeschepestraat 2, Poperinge. gehoon Burgershuis, Bruggestraat 19, Po. peringe. Adres ter drukkerij, Gasthui* straat 15, Poperinge. gurgershuis, Noordstraat 38, Poperinga, Zich wendenNoordstraat 36, Pop. JAenteniershuis, te Elzcndamme, bewoond door Alois Straatburg. Ink bij Charlei Samyn, Elzendamme, Oostvleteren. gehoon en gerieflijk Renteniershuis, met tuin van ongeveer 6 aren, gunstig ge legen te Pollinkhove-dorp, bij de Kal- hoekkapel. Inl. bij Victor Lelieur, land bouwer, Pollinkhove. ^eer gerieflijk Hui» met schuur en alia soort beste beestenstallen. Met 30 goed land, te Kenrmel. Inl. bij Mauric» Bekaert, landbouwer, Kemmel. Jfeer welgelegen Herberg De Neder- graaf», met land en ruime stallingen, dienstig voor allen handel. Inlichtingen: Boeschepestraat 2, Poperinge. VERLOREN gruin lederen bandschoen met wol, rond O. L. Vrouwkerk te Poperinge, op Donderdag 29 Februari II. Tegen beloo ning terug te brengen bij Wed. George- Douche, Moden, Ieperstvaat, Poperinge. portefeuille met som geld, te Poperinge, Maandag jl. Tegen belooning terug brengen. Adres ter drukkerij, Gasthuij- straat 15, Poperinge. MBa»aBadieBBH3asa3aa3£^aBi UIT TER HAND TE KOOP 35.000 Kgr. VOEDERBEETEN (halve suikers) en PARTIJ AJUINEN. Ter St-Sixtus Abdij, V/es* vlet eren iBaBBBaaaBaaBaasaaBaaaaaiiiP STAD IEPER OPENSTAANDE PLAATS Lokaalhouder Christen Volkshui». De bediening van LOKAALHOUDEF van het Christen Volkshuis komt opet met 2 April 1940. De aanvragen, met samenstelling vat gezin, moeten schriftelijk ingediend woe den vóór 20 Maart, aan volgend adres Coöperatief «De Eendracht», St-Jacobs straat 30, Ieper. IEPER SINT-JOZEF'S VRIJE BEROEPSSCHOOL De Eerw. Heer Directeur der St-Jozefi Vrije Beroepsschool, Vakschool voor Jon gelingen, St-Jacobsstraat 5, IEPER, ver langt in betrekking te komen met de ge diplomeerde Oud-Leerlingen zijner school metaal-afdeeling, die voor den oogenblil nog werkloos zouden zijn. Liefst 's Zondag van 10 u. tot 12 u of van 2 u. tot 3 u. 's namiddags. IBBBBBBBBHBBBBBBB9RIBBBSBB1II GEORGES DECUYPER W estvleterens teen weg POPERINGE. Tel. 99. HUIS SIMOEN Veurnestr&at 24, Poperinge Ook Permanenten aan 25, 35 en 50 fr Elk zegge het voort. ERGENS IN BELGIE! Geen spraak van opslag. EERE-KOMMUNIEKLEEDEREX MANTELS, KOSTUUM EN voor Jon gens en Meisjes. - De grootste keui voor Dames en Heeren. - Alle maten. «IN DE VIER SEIZOENEN», CasseL-rzzt 7, Poperinge. - Tel. 314. REMI GESQU1ERE, beenhouwer, 24 Duinkerkettraat. Poperinge, maakt het geacht publiek kenbaar dat hij van he den af aanvaardt VARKENS TE SLACHTEN aan genadige prijs. Met dank .oor hand. alleen, 65 jaar, wonende omtrek Diksmui de, zoekt .kristelijke HUISHOUDSTER omtrent van zelfden ouderdom. Veinif werk. Schrijven onder letters J.D.V. ter urulf kerij, Gasthuisstraat 15, Poperinge. PERMANENTEN WUHf 25 cn 35 frank. Capronstraat 40, IEPER» (Vroeger: 34 Maioulaaa MJ

De Halle (1925-1940) | 1940 | | pagina 4