3 IN 'T BINNENLAND NOTARIEËLE VERKOOPINGEN HOUTGEWASSEN igiiHiimiiiiiigiBiHiiiiHiiRiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiii EEN WOONHUIS EEN WOONHUIS I. - KEPERS II. - H0PDRAAD MEUBELEN BOERDERIJ-MAALDERIJ RENTENIERSHUIS EN ZAAILAND TE MERCKEM HET WOONHUIS HUIZEN MET LAND EEN HOFSTEDE EN BOUWGRONDEN GOEDE WEIDE WOONHUIS MEUBELS, MENAGIEG0E- DEREN EN LANDBOUWTUIfl. 5 WOONHUIZEN, KIEKENKOTEN EN BOUWGRONDEN LOT 1. - LAND LOT 2. - LAND GOEDE VETTEWEIDE BO VZ IN GE. Paasehwktie. Een v»n de bijzonderste godsdienstoefeningen in hei parochiaal leven !s zeker wel zijn Pascten houden Het komt Immers daar allemaal op neer. Daarbij is er geen open bare belijdenis met min verschil van standen als dat. Rijk en arm. geleerd en ongeletterd, oud en Jong. elkeen komt daar neerzitten tn alle ootmoedigheid aan der. Kommunlebank. En elkeen moet eerst In volle gelatenheid den biechtstoel In, om na de belijdenis van zijn zonden van den priester de absolutie af te smee- ken. en zich met Ons Heere verzoenen. En daarin ligt ook zeker wel de oplossing van het groote raadsel: vrede. Gaat een huizeke binnen van arme doch cliepgeloovlge kristen menschen, en niettegenstaande hunne armoede zult gij heel dikwijls meer vrede en geluk vinden dan in vele hulzen van rijkdom en weel de. Keert het om. en t ls nog eens waar, als er bij vele rijken zooveel vrede, zoo veel geluk ls, komt het, omdat dank hun ware godsdienstzin, die lieden weten goed te doen en als dusdanig te leven, terwijl' dan die arme lui, die niet meer godsdienst bezit dan geld en goed. ook den vrede, het ware geluk heeft verbeurd. Zijn Paschen houden brengt geluk en vrede, en... moesten vele Staatshoof den daar meer aan denken, ten zou voor waar geen oorlog zijn en bij ons geen alles ontredderende mobilisatie. Het Vrije Uurtje van den Soldaat Sinds nu regelmatig dag- en weekbla den met Onze Plichtnaar onze man nen worden opgestuurd, komen ook re gelmatig kaartjes en brieven binnen met dankwoorden. Meestal eerst voor hen zei ven. die vertroetelde kinders, en ook voor hun makkers die met heele groepen ge reed staan om eveneens de bladen te mogen lezen. Bravo, mannen, zoo moet het zijn. Hoe meer wij er kunnen geluk kig maken, hoe liever. Ja, menschlievend moet ge zijn, en van de voordeelen die gij geniet, mededeelen. Tijd hebt ge ge noeg, is 't niet. Ja, vee! te veel: en daar om komt zulke afwisselende lezing goed van pas. Dus, als er iets niet in orde is, dat ge uw blad niet ontvangt of het adres verandert, seffens laten weten, hé! Nieuws van t'Onzent. Onze ge mobiliseerd onderpastoor, Aalmoezenier De Mey houdt Maandag avond te Boe- zlnge zijn maandelijksche vergadering voor de B. J. B.ers. Sa, jongens, op uwen post in de parochiale zaal te 7 u. Woensdag 13 Maart, te 2 U> u. in De Drie KoningenGroote Markt te leper, gewestelijke Studiekring voor de bestuursleden van alle afdcelingen: Boe- rengilde, Aankoopafdeeling, Jeugdafdee- ling, veebond, verzekeringen, enz. met belangrijke voordrachten over weidever- zorgir.g, belasting en fiscale verplichtin gen. Er wordt medegedeeld vanwege de Rijkswacht dat nog verschillige aange vraagde treinkaarten voor spoorwegreizen voor oudstrijders ter beschikking liggen; verder dat de oude vanaf 15 a.s. zullen afger.rmen worden bij gebeurlijke voor legging, cn in alle geval sedert 1 Maart niet ineer geldig zijn. Weet ge?... dat het demobiliseeren van een broer op drie geen algemeene regel is?... dat voor den fruitteelt de len- tebesproeiing dringend wordt?... dat er voor de krachtvoeders geen afslag te ver wachten is?... dat er in «De Boer» van 10 rebruari 1.1. een nuttig artikel staat over de inkomsten-belastingen?... ÏIOUTEM-bij'Ieper. Biddag. Ver leden week had de jaarlijksche biddag plaats, die dit jaar, dank het goede we der. buitengewoon veel gelcovigen aan gezet heeft om het Allerheiligste Sakra- ment te komen aanbidden. Twee Paters Capucijnen, uit leper, wa ren gekomen om biecht te hooren en al- zoo ook om de geloovigen aan te zetten meer tot de H. Sakramenten te naderen. Binst den dag waren er gedurig een tien tal mannen en vrouwen voor het H. Sa- krament neergeknield. Mocht dezen dag den zegen van Hier boven verleenen aan al de familiën die zoo godvruchtig meegevierd hebben. LEISELE. Bij het heengaan van Ecrw. Heer Pastoor Vandenbroucke. Donderdag, 29 Februari, werd Eerw. Heer Vandenbroucke tot Pastoor te Leffinge benoemd. Eerw. Heer Verschuere, onder pastoor te Adinkerke, wordt onze nieuwe Herder. Bij het heengaan van E. H. Vanden broucke wenschen wij hem hartelijk prO' ftciat om zijn nieuwe benoeming en te vens bieden we hem onzen innigsten dank aan voor al het goede dat hij hier aan zijn parochianen heeft geschonken; de Heer ral er hem voor beloonen. Zes jaren en half heeft Eerw. Heer Vandenbroucke in ons midden verbleven en als ware priester des Heeren, voor zijn volk ge leefd. zijn priestergaven ten beste gevend voor het weizijnzijner toevertrouwde kud de. De voltooiing der kerkbemeubeling en -versiering heeft hij tot een goed einde weten te leiden. Godes Huis kon niet te heerlijk zijn; 't mag thans een pracht- kerk genoemd worden. Geleidelijk werd onder zijn pc;:n en onder zijn wijs be leid de gepaste bemeubeling bijgebracht. Daarvan getuigen: het mooie orgel, de nieuwe predikstoel, de prachtige brand- vensters, de schilderijen: het beeld van St Martinus (patroon onzer parochie) en de luidsprekers. Het was een lastige taak, doch hij heeft ze met genoegen en liefde volbracht. De zielenzorg echter was zijn grootste bekommering. Vrome deugd, ernstige godvruchtigheid, edelmoedige en open bare dienstbaarheid, vurige geestdrift voor het heilige goede, het zuivere ware en het edel schoone kenmerkten hem. Dat grondbeginsel was het leidmotief van ziin ijvervolle priesterweg, en dus danig bezield, werkte hij onophoudend en zonder rust tot de glorie Gods en uit liefde voor de zielen. Voor dat alles dan ken we hem opnieuw en wenschen Eerw. Heer Pastoor alle heil bij zijn nieuwe parochianen te Leffinge. Burgerwacht. Vrijdag 1 Maart 1.1. had voor de Territoriale Burgerwachters onzer Gemeente een eerste verplichte vergadering les-avond plaats. Voor de vergadering aanvang nam, drukte de Heer C. Quaeghebeur, sekreta- rls der T. W. B. van Poperlnge, erop dat de T.W. B. diende met ernst opgevat te worden. Hij gaf verder enkele lezingen uit het Bestuursmemoriaal T. W. B. van 21-2-40 waarin citaten voorkomen die voor de wachten van het allergrootste belang zijn. Zoo deelde hij mede: dat alle burgerlijke wachters en in 't bijzonder de talrijke militianen welke mobilisatieuit stel genieten bij verplichting moeten het brevet behaten en dit zoo spoedig moge lijk. Daarna handelde de Heer Jerome Ver meulen, lesgever aan de T. W. B.-school (hoorste graad i te Poperinge, over het Luchtgevaar; meer bepaald: De Lucht- projectielen. Alle wachters waren op post en de les werd aandachtig toegehoord en opgenomen. We onderlijnen hier ten volle het ini tiatief van den Lokalen Kommandant, Heer Pillaert: ,aan zijn mannen een flin ke opleiding te geven. We twijfelen er dan ook niet aan dat, moest ooit de wer kelijkheid zich opdringen God behoede ons daarvan de vrucht van deze lessen een daadwerkelijke hulp zou bijbrengen aan tie gansche bevolking der gemeente. Vrijdag, 8 Maart IX, had de tweede vergadering plaats, en zelfde lesgever handelde over De Gasbommen en de verscheidene soorten Strijdgassen 't Was zware kost om slikken... maar de wach ters spanden zich in tot het uiterste: daar zijn ze ook Burgerlijke Wachters voor. Niet? Vrijdag a.s. 15 Maart, gaat de derde les door. Deze zal handelen over Brand weer en Politic en wordt gegeven door H. .1. Sansen. Ie ;cver aan voornoemde school. Alie vergaderingen beginnen stipt te 7 u. Vijf minuten over 7 uur geschiedt de naamafroeping! Alle wachters op post. Het Lokaal Bestuur T. \V. B. ROESBRUGGE-HARINGE. Voor dracht Toor de Boerengilde. Zoi.dag 10 dezer, om 6 'i uur ln 't Boerenhof belangrijke voordracht door M. Dafze over «Planten- en Diereni. :ktenIn schrijving beeten en allerhande aankoo- pen; alsook kolen, levering April. Vele leden worden er verwacht. HOLLEBEKE Schielijke dood. Maandag voormiddag rond 11 uur, kwam den Heer Camiel Odent, rustend veld wachter te Hollebeke, per fiets van leper. Gekomen aan den Entrepot moet den ongeluk!:! ge een hartkwaal gekregen lieb- ben, botste met geweld tegen de straat- steenen, werd ln deerniswekkenden toe stand door hulpzame buren opgenomen. Aanstonds verwittigde men den priester die nog Juist het H. Oliesel kon toedie nen. nog voor den dokter er bij kwam had de dood reeds haar vreeselljk werk verricht-. Dit vreeselljk nieuws heeft ln de gemeente groote opschudding verwekt, temeer daar het slachtoffer van elkeen hoog geacht en bemind wierd. Aan de diepbeproefde weduwe en familie bieden wij onze innige deelneming ln d:n rouw. HOLLEBEKE. Pijnlijk overlijden. Maandag laatst trok Camiel Odent, ge- penslonneerd veldwachter, per velo naar leper om er een boodschap te verrichten. In t naar huis komen, rond 12 uur, ls hij plots gevallen langs de brug van 't kasteel, met het ongelukkig gevolg dat hij een schedelbreuk had opgeloopen. Men droeg hem binnen in de herberg aan de vaartbrug, waar Dr Vandenbus- sche. uit leper, lnd -.-haast werd bijgeroe pen. Helaas er w geen hulp meer die kon baten en na tan half uur was hij overleden, na het H. Oliesel te hebben ontvangen. KROMBEKE. Bericht. In uit voering van M. B. van 24-2-40 zal er op Zondag 10 Maart na de missen, overge gaan worden bij M. Henri Dewaegemaec- ker in de Tramstatie, zetel van 't Ge meentehuis, tot de aangifte-opneming op de voorziene formulieren van de telling der stroo- en havervoorraden. Hetzelfde 's namiddags op den Pro- venhoek bij M. Désiré Wylleman, van twee tot vier uur. STAVELE. Maak gebruik van Apotheker Vermandere's Poeier Nr 4200, merk «Hanekop». Het geneest de ziek ten, voorkomt alle plagen en bevordert het leggen. Te bekomen in alle Apotheken. ZUIDSCHOTE. Mobilisatie Phase II. Met Paschen en 2' Paaschdag, komen onze B. J. B.ers voor de tweede maal in dit tooneelseizoen op de planken ten voor- deele onzer gemobiliseerde soldaten. We krijgen de bekerde operette Hooger op te zien alsmf .e Jochem Pezel wat zijl gij voor 'n ezelWe drukken de hoop uit dat allen onzen oproep zullen beant woorden en ons steunen in dit werk van naastenliefde. Kaarten te bekomen van af Donderdag 14 Maart, bij Jos. Balduck- Soenen, Schoolhoofd, Zuidschote. Vinkengihie Arm maar Eerlijk. Heden avond te 7 u. stipt, algemeene vergadering bij ons lid Hector Thlers- soone. 't Is lang dat we geen vergadering meer belegden, daarom verwachten we al de leden, onder meer bespreken we de werking van 't komende seizoen. We be ginnen stipt op uur. Hanenkraaiing. Heden namiddag te 3 uur bij Daniel Dezeure beproeven we eens lof we plaatselijk een 10-tal haantjes samen krijgen. Goed verstaan, deze eerste maal is het niet voor vreem den. BESELARE. Gemeenteraad van Vrijdag I Maart 1.1. De vergadering werd te 5 u. geopend onder het Voorzit terschap van den Heer Burgemeester. Het verslag der vorige zitting wordt goedgekeurd. 1. Grondvergunning kerkhof: Algemeen aanvaard. 2. Proces-verbaal kasonderzoek gemeen tekas '39: Algemeen aanvaard. 3. Onteigening baan Beselare-Moor- slede: Algemeen aanvaard. 4. Kredietwijziging aan Gemeentcbe" grooting '39: Algemeen aanvaard. Na nog een korte bespreking over het uitroeien van het Gemeentebosch, wordt de vergadering gesloten. Brand. Verleden week Zaterdag rond 11 uur ln den morgen, is er brand uitgebroken in de vlasfabriek bij Holle voet Oscar. Naar het schijnt moet de brand begonnen zijn in de machineka mer. Er bestaat geen verzekering. Kristen Werkersverbond. Op Zon dag 17 Maart, in de patronagezaal, om 5 uur, prachtige Feestavond ter ge legenheid van het Naamfeest van den Eerw. Heer Proost. We noodigen alle familieleden van het Syndikaat, Ziekenbond, Vrouwenbond en Jeugaafdeelingen uit. Alle toegang is kos teloos. Davidsfonds! Vierde openbare Feest- vergadering 20-2-1940. Sneeuw en ijs!... Het weder guur! 't Gaf niets!... Al de Leden gingen, Juist op 't aangewezen uur!... Samen nu het Bondslied zingen! Zooveel volk kregen we nooit samen! Alle standen, alle schakeeringen, alle straten, tot de verste wijken waren flink vertegenwoordigd Groote belangstelling en van bij het begin 'n ongehoord enthousiasme! H. Proost zegt het gebed. Voorzitter doet zijn welkomgroet! Dan volgt: I. Cinema met Lezing en muzikale aan passing. Toerisme Naar de Pyreneeën Lourdesavond Bernadette Soubirous. E. H. Onderpastoor, Jos. De Waelen, documenteert den Film en geeft 'n inte ressante en boeiende causerie! Als klucht: Sihrley Temple, de sym pathieke kleine filmster in actie. II. Kunstgedeelte: Godsdienstige samenzangen. Lour- des: Improvisatie op klavier. Berna dette: Fantasie voor Xylophoon III. Actualiteit: Brief van Koning Leopold aan D. F. Beselare. Soldaat te Velde. De can- tinière van 't Regiment. IV. Attractie: Orkest te Velde met Alpencor. V. soldaten-Folklore: Onze soldaten van Beselare ergens in België. Muzikale en gesproken Repor tage. VI. Cabaret: Mijn Sarie met uw Toette! VII. Propaganda: Voorzitter drukt zijn voldoening uit en dankt om de nog nooit geziene buiten gewone opkomst en den grooten bloei van ons Davidsfonds I Hij roept nieuwe propagandisten op, voor eiken wijk, voor elke straat, mannen en vrouwen, jongens en meisjes, bezield met 'n ideaal, boven en bulten alle poli tiek, de statuten van het Davidsfonds ge trouw. Onder daverend applaus kondigt hij voor 1940 reeds 25 nieuwe leden aanl Onze opmarsch D. F. 1940! In Winter-crlsis-oorlogstijd, Onz' Feesten smaken oud en jeugd! Aio! Toont dat ge Vlaming zijt! Wordt Lidl Wij geven kunst en vreugd! Parochiaal werk voor hulp aan mi- lltaven en Huisgezinnen: Doel: De gemobillseerden en hun Fa milie, zoo noödig hulp te verleenen. Plan: Z. E. H. Pastoor Ra bay zette 'n werkplan uiteen, dat door het Bureel en al de Leden van het Comité werd goed gekeurd en aangenomen. Werking: Maandag morgen zal de hulpklok luiden. Twee Leden van ons Bestuur zullen dan hun omhaling begin nen. Zij hebben dsn zwaren last op zich genomen die menschlievende taak te ver vullen. om van huls tot huls te gaan. heel de parochie rond. en de hand uit te ste-zal laten. Bikschote: Proficiat! ken ten voordeele van noodlijdende ée- ouden tijd, een heerlijke Biddag! En dat O. L. Heer pok zal tevreden geweest zijn. dat is ook zeker: en dat niet onbeloond POET.KAPELLE. Plechtige Kommu- mobiliseerden en hun familie nie. De Plechtige Kommunie heeft n Inteekeningslijst zal in al de hulzen nl2a,s „p hed?n Zondft2. D» Kammv.nte- **£5*boden kanten worden om 6 l uur 's mor-ens Het Comité hoopt vast dat ledereen. van m Kl30ster afgehaald. Er zijn dit zonder uitzondering cüt Parochiaal werk Ja|ir n jongens en 22 meisjes. van menschlievendheid zal steunen, uit kristen gevoel, uit solidariteit en vredet- ■Til, uit vaderlandsliefde! Volk van Beselare! Veest breed, voor Vrouw. Kind en Soldaat GIJ, die op aarde Vrede wilt! Aft kristen menschen. stelt 'n daad! God zal u zegenen! Geeft mild! Het Comité- GFI.tVELD. Diefstal. Toen de genaamde Jer. Gesquiere. Woensdag mor gen op den koer kwam. was hij zeer ver wonderd geen gerucht te hooren ln het hek alwaar zijne kalkoenen opgesloten waren. Hl) ging zien maar vond de deur open gebroken en de kalkoenen, ten getaCe |van acht, waren verdwenen. Aangifte werd gedaan bij de politie die Naar de Missiën. Binnen kart trekt Eerwaarde Zuster Maria AdrtatM, van de Kanunnikessen van den H. Augi* tin us fin de wereld Juflr. Godelieve I *Q- wtlyn) naar de missiën van Congo, om er den harden strijd var. beschaving en bekering aan te vatten. Te dier gelegen heid wordt op heden Zondag, te 5 uur ln de Feestzaal, eene Kinemavertoonlng ge geven, waarvan de opbrengst zal dienen om de moeilijke taak van onze Missie zuster te vergemakkelijken. Het zal niemand ontgaan welke geweldige offers dergelijk missieleven vergt. Daarom zal dan cok ieder meevoelend parochiaan, benevens een bijzonder gebed, ook zijn stoffelijke medewerking verleenen aan een werk: zoo verheven grootsch en god delijk edel. We wenschen dus de Zendelinge veel onderzoekt. Sterke vermoedens wegen opvoorSp0ed en zegen op de reis en bij de gekende personen. m zwartjes alsnftde een goed onthaal Hond toegekomen. Woensdag ls alhier een hond toegekomen, soort witte rattenvanger, middelmatige grootte. WESTOUTER. Aangifte van haver en strooi. De landbouwers worden ver zocht op Maandag. Dinsdag en Woens dag, 11, 12 en 13 dezer, van 9 tot 12 u. in het secretariaat te komen aangeven het gewicht meer dan 100 Kgr. haver en het gewicht meer dan 500 Kgr. strooi, welke zij bezitten. De handelaars zijn insgelijks hiertoe verplicht. Tezelfdertijde verklaren zij hun aantal peerden, runddieren, verkens, schapen, geiten en pluimdieren. Het gewicht haver en strooi, welke zij voor het leger, op Donderdag aanstaande, ter statie van Poperinge moeten voeren, wordt natuurlijk afgerekend van hun voorraad. Burgerlijke Wacht. Maandag avond grijpt te 7 uur de Eerste Les-avond plaats. De Heer J. Vermeulen, leerr.ar aan de Luchtbeschermingsschool B. L. B. van Poperinge, zal komen handelen over Het Luchtgevaar, nader bepaald: De Soorten Luchtprojectielen. Alle Wachters op post! OOSTNIEUWKERKE. Overleden: Henri Verhaest, echtg. van Mathilde Cornette, 86 j. Geestelijke Zending. De geeste lijke zending in 1S39 gehouden zal ver nieuwd worden. De oefeningen zullen plaats hebben vanaf Passiezondag tot Palmenzondag. De predikanten zijn: Pa ter Debast, rector van 't klooster te Rce- selare, en Pater Uten. Geknipt. Zondag laatst in den vroegen morgen werd een jonge dief be trapt terwijl hij bezig was met de tcog- lade van een winkel te onderzoeken. Hij kon ontvluchten maar werd weldra inge haald en moest zijn diefstal bekennen. Men verwacht dat hij voor zijn werk zaamheden door de rechtbank goed zal betaald worden. WOESTEN. Tuinbouwgilde. He den avond houd onze gilde om 6 u. bij G. Catteeu haar Maandelijksche Verga dering. Op het Dagorde staat: Verslag der voorgaande vergadering. Een zeer belangrijke Voordracht en een prachtige tombola, benevens allerhande mededeelingen. Gezien het belang onzer maandelijksche vergadering zullen alle leden er aan houden tegenwoordig te zijn. Ook kunnen nieuwe leden zich laten inschrijven en van onze voordeelen ge nieten. Het is in ons aller belang een grooten voorraad in onze tuinen cp te doen en hierin valt nog veel te leeren. Bocrer.gilde. Heden om 6 uur bui tengewone vergadering der Ecereng~de bij Gerard Catteeu In de ZonVoor dracht door Mr. Platte au over Lentebe mesting en meden eeling inzake de suiker- beeten voor 1940-41. Geen betaling maar bestelling wordt opge'nomen. Leden komt talrijk naar uwe vergade ringen. Het Bestuur. WESTVELETEREN. Vredesavond. Op Vrijdag toekomende, 15 Maart, te 8 u. 's avonds (zomeruur), gaat in onze paro chiekerk de Vredesavond door. Eerw. Pan ter Van den Bulck, Jezuiet, van het Se- kretariaat der H. Hartbonden te Kortrijk, komt spreken over: Hoe lang nog? Het wordt een treffende plechtigheid om den vrede af te smeeken van het H. Hart met het aandoenlijk spreekkoor der kin deren: Smeekgebed voor den Vrede. Die vredesavonden worden ten allen kante gehouden met groeiend succes. Ook hier moet het een grootsche avond wor den, iets zooals die avonden, die deugd doende avonden van de Missie in Novem ber laatst. Vrouwen, en gij vooral man nen, onthoudt het, naar dea Vredesavond op Vrijdag 15 Maart. BIKSCHOTE. Ons valt eer te beurt. Verleden week kon men lezen iu Het Nieuwsbladhet volgende: Bikschote, een k.:ine gemeente in West-Vlaanderen, een toonbeeld! Zij zorgt voor een gunstabonnement voor al haar gemobiliseerden! Comité Bikschote schiet den cppervo- gel met een eerste storting van 660 fr.l en een tweede stortir zal weldra volgen. Als men bedenkt, dat Bikschote een kleine gemeente is van nog geen 800 zielen, dan moet men ronduit bekennen, dat Bik schote heerlijk apostolaatswerk heeft verricht, want binnen kort zullen alle opgeroepenen van Bikschote hun dagblad hebben! Welke steden en dorpen volgen het voorbeeld van deze kleine gemeente na, om het hunne bij te dragen tot de groote Vlaamsche solidariteitsdaad? Dit gebeurt dank zij de onverpoosde werking van onze Eerw. Heer Pastoor, die zoo bekommerd is met ons, zijne solda ten, en dank aan onze medeparochianen die naastenliefde genoeg hebben om iets te geven voor ons, soldaten, die zoo ver van huis zijn. Aan allen die medehelpen mijn besten dank. Een soldaat, X Nieuws uit Bikschote. In de maand Februari waren 2 sterfgevallen: Lefever Yvonne, dochtertje van Aurel en Gode lieve Rondelé, oud 8 maanden, overleden den 7 Februari; en Leonie Eecarrcn, wed. van Benjamin Bulcke, oud 85 jaren, over leden te Rentage den 23 Februari, en be graven te Bikschote den 26 Februari. Er is ook een nieuwe Bikschootnaar: de familie Michel Bisschop Covemaeker \*rd gezegend met nog een kindje. Biddag. Verleden Zondag vierde Bikschote zijn Koogdag ofte Biddag: en de parochianen hebben dat gedaan naar de oude kristeüjke gewoonte: de voorbe reiding werd gepredikt door Eerw. Pater Libertus, Kapucien van leper, en hij heeft het wel gedaan, zeggen ze allen... die hem geoord hebben, en daar waren er veel; de pater zegde dat hij zeer tevre den was. En de Biddag zelf: dat was een echte Bid-dag, of dag van gebed en aan bidding; geheel den morgen moest E. H. Pastoor bijna onophoudend de H. Com munie uitdeelen, ofschoon er reeds zoo veel vrouwen te Communie geweest wa ren den eersten Vrijdag, dus twee dagen te voren. Op die twee dagen ie zamen, zijn er bijna 600 H. Communies uitge deeld geweest; dat wil zeggen dat er op een bevolking van omstreeks 780 zielen. |er dus mae.r weinig achterblijvers geweest zijn. afgerekend de kleine kinders en de talrijke oude of kranke menschen. en. degene die benauwd waren van te veel ter H. Communie te gaan, omdat het maar drie weken meer was van Paschen; seker.soort jaarlingen cn andere dierge lijke. Den dag door waren de mannen daar in aanbidding, en dat zeer talrijk. En de sluiting was buitengewoon prachtig, eene ke-k vol, in een schoone versierde kerk. op haar propaganda-dag. Hier volgt het programma der film voorstelling: 1. Razziaeen meeslepend drama, vol van avonturen. 2. X. is een beste schutter 3. Slimmer dan Noëeene pittige klucht. 4. Hoe twee doppers elkander verstaan met Stan Laurel en Oliver Hardy. Natuurlijk een lachsucces I Alle tagansgskaarten: 3 fr. Steun- kaarten: 5 fr. POELKAPELLE. Davidsfonds. Maandag 26 Februari werd in de Patro naatzaal de eerste Voordrachtavond voor de leden van het Davidsfonds en alle be langstellenden gegeven. De afdeellng Westroozebeke waarbij onze leden voor- alsnu zijn aangesloten, had dezen voor drachtavond bezorgd, om het wezen en de werking van het Davidsfonds breeder te doen kennen bij onze bevolking. De oproep werd wel beantwoord en een vijf tigtal belangstellenden waren aanwezig. E. H. Versteele, Schrijver van de afdee llng Westroozebeke, opende de vergade- rin met het gebed en heette de aanwe zigen hartelijk en dankbaar welkom. Hij verontschuldigde den Voorzitter Heer Dr. G. Mulliez, door ambtsbezigheden weer houden en zette duidelijk uiteen wat het Davidsfonds is, hoe het door ernstige en ontspannende avonden zijn aangesloten leden en hun huisgenooten godsdienstige en kultureele ontwikkeling biedt en door zijn boeken degelijke lezing verschaft. Hij eindigde zijn korte uiteenzetting met oproep tot lidschap en stelde den Z. E. H. Vanbesien, Bestuurder van Wijsbegeerte te Rceselare, voor die handelen zou over Europa in de Branding De Eerwaarde Spreker gaf eerst een zeer duidelijke uit eenzetting van den toestand van'Europa van af het verdrag van Versailles cm ge leidelijk door een kijk op ieder van de grootmogendheden en op de nieuw ineen- gestoken stane te komen tot de aanlei ding van het huidig gebeuren. Hij wees duidelijk op het groot gevaar dat dreigt uit het communisme en steldé in klaar daglicht de vredeswerking van Z. H. Paus Zaliger Pius XI en de voortzetting van die taak door Z. H. Paus Pius XII- Aan de hand van onverderikbare gegevens toonde hij aan hoe de oorlog uitbarstte en wees er op hoe het communistisch ge vaar niet te onderschatten is. Met ge spannen aandacht volgden de aanwezi gen dezen praehtvoordracht en in aller naam dankte de schrijver van de afdee- ltag den Z. E. Heer Voordrachtgever. De aanwezigen hebben aldus nader kennis gemaakt met het Davidsfonds en het moet erg goed bevallen zijn, want na de vergadering werden vijftien nieuwe leden ingeschreven. Prachtig dat! Wie nog wil lid worden (20 fr. voor heel het huisgezin) geve zijn naam op aan E. H. Onderpastoor te Poelkapellè of aan Heer J. Oost, onderwijzer, dorpplaats, men stelle het niet uit en de leden zorgen wel voor propaganda in hun omgeving. Bin nen kort leert men dan ook het Davids fonds kennen in zijn ontspanningsavon den. Doch binnen kort meer daarover. v tweede voordrachtavond. Een Zangavond Zooals beloofd werd op den eersten voor drachtavond gegeven door Z. E. H. Van- Besien, komt nu reeds de tweede aan de beurt en wel Maandag 11 Maart, te 7 uur, in de Feestzaal, Kerkstraat: Zangavond door Heer Willem Demeyer en Juffer W. Aerts, van de Vlaamsche Zangfeesten: Het Lied openbaart gansch het leven van ons volk Toegang vrij voor de leden en alle be langstellenden. Zorgt dat ge erbij zijt, zoo leert ge het Davidsfonds kennen in zijn opvoedende ontspanningsavonden. WESTROOZEBEKE. Davidsfonds. Onze tweede voorjaarvoordracht Maandag 5 Maart, was echt een ontwik- keltagsavond naar de bedoeling en wensch van het Davidsfonds. Heer A. Vermander, Muziekleeraar aan de Mu ziekschool te Roeselare en Schoolhoofd te Hooglede, is ons komen spreken met zijn kenschetsende vakbekwaamheid en zijn talent om zelf ingewikkelde begrip pen begrijpbaar te maken voor het volk. Dc geachte Voordrachtgever heeft ons geleerd muziek te beluisteren en verstaan en wel klassiek muziek. In zijn inleiding mieken we kennis met de begrippen: klassiek en romantiek- Hij sprak over kleur in muziek en zijn tegenstellingen en ontleedde verder een muziekstuk om aan de hand van, op piano en door plaat uitgevoerd werk, de gegeven deelen te leeren weervinden en verstaan, 't Is echt, een boeiend aangeboden leerles geweest, die de toehoorders de noodige uitrusting heeft bezorgd om begrijpend een mu ziekuitvoering te kunnen volgen en de taal van de muziek te verstaan: de taal van de rede gezien het over klassiek werk ging. Met recht dankt onze afdeellng den geachten Heer Voordrachtgever cm het verfijnend en ontwikkelend werk dat hij met zooveel bevoegdheid en vatbaarheid bij ons is komen verrichten: we hebben geleerd, echtl Moge ons dierbaar volk zulk werk van ontwikkeling en» verfijning meer cn meer leeren naar waarde schat ten, begrijpen en smaken dan zal zeker de muziek die zoo diep ingrijpen kan en zoo roerend spreken, haar verheffende rol ook bij ons volk vervullen, en ons volk helpen schooner maken. Met dezen leerrijken avond werd het voorjaar besloten en zien we verlangend uit naar een vredig mogen vieren van ons vlaamsche hoogfeest 11 Juli. STADEN. Film voor de Burgerlijke Wacht. Maandag den 4" dezer had in de zaal van Patriaeen eerste filmver- toonipg plaats ten bate van de plaatse lijke burgerwacht. Een prachtigen avond, voorwaar! Prachtig door zijn leerrijkheid, en even prachtig door zijn aangrijpen- heid! Te dier gelegenheid was dan ook de zaal bomvol. Van t'allenkante kwam het kijklustige publiek toegestroomd, en te 14 voor acht doofde men in de zaal de electrische lichten. Alles was muisstil, terwijl het witte doek het kranige verweer der Belgen en het terugtrekken der Duit- schers in 1918 vertoonde, en een licht gemurmel van herinnering steeg op als- wanneer men het verwoeste Dtksmuide, Iflerfcen, Ter Heest, Handzame, Roese lare, enz. vertoonde; 't was effenaf prach tig: en een bloempje verdient zeker die gene die heeft voorgesteld deze film in Staden te laten afrollen! Na nog enkele dagbladfilmen die hier op volgden waarender een en ander over het leven en begrafenisplechtigheden van onae zoozeer betreurde en beminde Ko ningin Astrid. werd deze feestavond ge sloten, en ieder ging voldaan naar huis. Vast staat het: dat bij een gebeurlijk nieuwe dergelijke avond, een nog grooter publiek en nog uitgebreider belangstel- ZONNEBEKF. Geraamte ontdekt. Op den akker heeft landbouwer Curie r Vandoorne, wonende Langemarkstraat. het geraamte van een Engelsch soldaat uit den wereldoorlog 1914-'18 ontdekt. De bevoegde dienst werd verwittigd. Gewond. Zondagnamiddag kwam per fie;s van leper de aardewerker Sevn- have Hektor, wonende Langemark. Ter hoogte De Frezenbsrgwas hij ver plicht tot ln der. gracht uit te wijken om Biet door een auto verpletterd te worden. Ooggetuige G. Vanlerberghe bracht Seyn- have, die erge wonden aan den linker schouder 'tad bekomen, rijn woning bin nen. De plaatselijke dokter moest verple gen Het Hl wiel was Mg gehavend. De autorijder reed onbekommerd door. Uitslag Ha nok raaien in Dé Volks bond bij C. Chaerle; 38 Hanen: 1. Deruyter gebroeders, Staden, 239: 2. Vandevivere Silveer. Zonnebeke 205; 3. Masure Theodoor, Zonnebeke, 192: 4. Cardoen Michel, Passchendale, 189; 5. Declercq Jeroom, Zonnebeke, 172; 6. Bossuit André, Passchendale, 149; 7. Cardoen Michel, Passchendale, 147; 8. Sesier Leopold, Zonnebeke, 142; 9. Vermeulen Leopold, Zonnebeke. 138; 10. Declercq Jeroom. Zonnebeke, 133; 11. Leroy Camiel, Zonnebeke, 129; 12. Accou Maurice, Geluwe, 128. Duim verpletterd. Woensdag na- mtddag( tijdens werkzaamheden op den akker, werd landbouwer G. Kesteloot met den rechterduim in de zaaimachtae gevat, waardoor het lid verpletterd werd. Granaat ontploft. Landbouwers zoon M. V. wonende Haringweg was be zig stukken beton van een uit den we reldoorlog verbrijzelde schuilplaats op kant te werpen. Een stuk beton moet onwetens op een granaat gekomen zijn, want op een gegeven oogenbllk ontstond een ontploffing. De lading vloog de lucht in zoodat geen persoonlijke ongelukken te betreuren waren. Telling van stroo- en havervoorra den. De personen (landbouwers, nij- veraars of handelaars) die meer dan 500 Kgr. stroo of meer dan 100 Kgr. haver voorraden hebben dienen, volgens het mi nisterieel besluit van 24 Februari 1940. aangifte te -doen ten gemeentehuize op Maandag 11 en Diinsdag 12 Maart, telkens van 8 j tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. GELUWE. Hanetkraaien. Op Zondig 10 Maart, te 9 uur, of in geval van slecht weder om 2 uur, b!J Comaert Gerard, .ln De ToeristMeenensteen- weg. Gewone voorwaarden. Beker voor de 6 best geklasseerden eener zelfde maatschappij. KOMEN. Erge feiten. Sedert Sep tember tot en met einde December laatst, maakte de genaamde Sleuw Gilbert, werkman, geboren in 1907 te Komen en er wonende, zich plicht'g f.an aanranding der eerbaarheid zonder geweld of bedreigin gen op den persoon van een minderjarig meisje, openbare zedenschennis ln tegen woordigheid van dezelfde, alsook van sla gen aan zijn slachtoffer. Klacht werd lngediand bij den Heer Pro- kureur des Kontags, te leper, die den Heer Onderzoeksrechter De Vos gelastte met een onderzoek. De betichte werd tenslotte voor de Raadkamer der Boetstraffelijke Recht bank van leper gedaagd en. op 4 Maart laatst verscheen hij voor zijne rechtere, bijgestaan door zijn verdediger Meester Van der Mersch, der Balie van leper. Daar hij vroeger reeds een zware ver- eordeelnlg opliep, vroeg zijn verdediger opdat de Raadkamer hem, gedurende eene maand in observatie zou doen plaatsen, ten einde hem aan een grondig geestea- onderzoek te onderwerpen. Na het verslag uitgebracht door den Heer Onderzoeksrechter en den eisch van den Heer Prokureur des Kontags, gehoord te hebben, willigde de Raadskamer den eisch in van Meester Van der Mersch. Diensvolgens werd Sieuw ter zitting r ingehouden door de Rijkswachters van c'.icnst en, per buitengewoon vervoer naar da Psychiatrische Afdeellng der Gevan genis te Gent overgebracht, ter beschik king van den Heer Wetsdokter met het deskundig verslag gelast, die zijne ver antwoordelijkheid onder geestesoogpunt op het oogenbllk der hem ten laste ge legde feiten zal dienen te bepalen. Studk vu den Deurwaarder George» TAHON, te Yeer. OP MAANDAG 11 MAAST 1S4# om tire sfipt namiddag, te Elverdinjrhe, in de Galgebosschea^ bij de woning van de boJchgarde Ar!i!v Gruwier, AANZIENLIJKE VERKOOFING van 109 KOOPEN bevattende boomen. plantsoenen, brand hout, rameven. persen, staken, kepers (eik en kastanje) Alles zeer dienstig voor rui ters, afsluitingen, tabak- en hoppestaken, voor landbouwers, wagenmakers en tim merlieden. De boschwachter A. Gruwier zal de koopen aan de liefhebbers aanduiden. Met gereed geld en gewone voorwaar den. N. B. Lijst der verkooping, op aan vraag. is te bekomen bij den voornoem den Deurwaarder. Kantoor van den Notaris VAN EECKE te POPERINGE. OP WOENSDAG 13 MAART 1940 te 2 Yi u. namiddag, in het Paviljoenbij M. Maurice De- man, aan de Statie te Poperinge, OPENBARE VERKOOPING van voorzien van gas, electriciteit en 2 soor ten van water, met verdieping en afhan kelijkheden en 93 centiaren bebouwden grond en erf TE POPERINGE, ter zuid-oostzijde der Maurits De Wulf straat (eertijds Meesenstraat), geteekend Nr 43. Bewoond door den medeverkooper M. Albert Labeye. Zichtbaar alle dagen, 's voormiddags van 9 u. tot 12 u. en 's namiddags van I u. tot 3 u., tenzij 's Zaterdags en 's Zondags. Handslag met de geldtelling. (HSBsasüwiasesiEüuïrja-jHaasaiEB# Studiën van de Notarissen CASSIERS te Poperinge en CAMERLYNCK te Passchendale. Om uit onverdeeldheid te scheiden. VRIJDAG 15 MAART 1940 om 3 u. zeer stipt namiddag, te Poperinge, Bertenplaats, in de Gehoor zaal van 't Vredegerecht (ingang Hond straat), ten overstaan van den Heer Vre derechter van 't kanton Poperinge, OPENBARE VERKOOPING van met afhankelijkheden, ten dienste van herberg en winkel, staande en gelegen TE POPERINGE, op den hoek der Bertenplaats en der I'riesterstraat, groot volgens meting 125 in2, bekend bij kadaster sektie F, deel van Nrs 1086d en 1086e. Onvergeld bewoond door de medever- koopster Mevr. Wed. Elie Verhaeghe- Svvaels en Kinders tot 1 Juli aanstaande. Kantoor van Deurwaarder J. HANNEBOUW te Poperinghe. MAANDAG 11 MAART 194» te 1 yi ure namiddag, te Poperinghe, Werfstraat, ter hofstede van Heer Alois Top, OPENBARE VERKOOPING van (speciale en gecresoteerde) (fijnen en groven). Verdeeld in verschillige koopen. Comptante betaling en gewone voor waarden. Kantoor van Deurwaarder J. HANNEBOUW te Poperinghe, DOOR STERFGEVAL Kortom dus, een echte Biddag van den I ling zal worden aan den dag gelegd. OPENBARE VERKOOPING van te Poperinghe, BoeschepestraaL DINSDAG 12 MAART 1940 te 1 ure namiddag, ten sterfhuize van Heer Ferdinand Per- rneke, Boeschcpestraa.t, Poperinghe, zal Deurwaarder Hannebouw, de volgende mobilaire voorwerpen openbaar verkoo- pen: Vernickelde jachtstoof, tafels, stoelen, schaprade, réveil, kleerkassen. Gothicken slaapkamer bestaande uit bed met lavabo en nachttafel, drie wollen ma- I trassen, bedden met ressort, flocon-ma- jtras. Salongarniture bestaande uit geborneer de canapé, twee zetels en vier stoelen. Tafels, zetel en acht stoelen in kerse laar. Verders: Koffers, petrolestoof, sargicn, gordijnen, tapijten, beelden, potten en pannen, bassins cn allerhande keukenge- rief. Comptante betaling en gewone voor waarden. Kantoor van den Notaris ALB. LAUWERS te YPER. OP DINSDAG 19 MAART 1S40 om 2 uur nanoen, te Yper, in het Hotel de France Sta tieplaats, OVERSLAG VAN met prachtige gebouwen GELEGEN TE LANGEMARCK langs den steenweg naar Bixschote, be staande uitwoonhuis, maalderij met ma gazijn, stallingen, boomgaard, weide en uitweg naar de Groene straat, groot 7ó laren 61 centiaren. Medebegrepen alle de roerende en draaiende werken der j maalderij, moteur. machienen, maalstee- nen, enz., niets uitgezonderd. Thans gebruikt door den verkooper M. Arséne Lalcman-Hemeryck. Vrij met de geldtelling. Inzesteid 1S8 399 frank. Kantoor van den Notaris V. PIETERS te RENINGE. OPENBARE VERKOOPING van een TE WOESTEN Meester VICTOR PIETERS, Notaris te Rentage, zal overgaan op de na te mel den zitdagen, tot de openbare verkooping der hierna beschreven goederen GEMEENTE WOESTEN. EERSTE KOOP. Een gerieflijk RENTENIERSHUIS met afhangen, groot onder grond van gebouwen, koer en ho ving, volgens kadaster wijk A, Nr 573h, 3 aren 73 ca., palende Noord-Oost aan den steenweg van leper naar Veurne. Zijnde het sterfhuis van Vrouw Lucie Hillewacre, Wed. C. Bervoet. Prijzie voor ingemaakte kassen en fruit- boomen 750 frank. Handslag met de geldtelling. Sleutel berust bij H. Ameel, ter herberg Het Kastcelhof GEMEENTE MERCKEM. TWEEDE KOOP. De hoeveelheid van 42 a. 90 ca. ZAAILAND, bekend bij kadaster wijk B, Nr 48, palende van Wes ten aan de Oostbroekstraat. DERDE KOOP. De hoeveelheid van 47 a. 90 ca. ZAAILAND, bekend bij ka daster wijk B, Nr 49, palende van Westen aan de Oostbroekstraat. Gebruikt zonder geschreven pacht door M. Achiel Planckaert-Verstracte. ZITPAGEN INSTEL: Woensdag 13 Maart 1940 TOESLAG: Woensdag 27 Maart 1940 telkens om 2.30 ure nanoen, te Woesten, ter herberg Het Kasteel- hof bewoond door H. Ameel. 0,50 Instelpremic. Titels en plans berusten ter inzage ter studie van voornoemden Notaris Pieters. Studie van den Notaris JOS. DUPONT te Gheluwe. INSTEL: Donderdag 14 Maart 1940 OVERSLAG: Donderdag 28 Maart 1940 telkens om 2.30 uur, te Wervick, hotel Macoterechtover de Statie, van Stad Wervick, Beceïaerestraat. EENIGE KOOP: MET AFHANGEN aldaar geteekend Nr 32, met 69 ca. grond en land, bewoond door de medeverkooper Heer Gaston Defever, liber van gebruik en ter vrije beschikking van den koopcr zes maanden na den overslag. l/a c/o Instelpremie te winnen. Studie van den Notaris GHEKIERE te MEENEN. BIJ STERFGEVAL 1940 DONDERDAG 14 MAART om 3 ure, onmiddellijk na de aankomst van den trein uit Yper, te MEENEN, op t Staticplein, Nr 286, in 't Hotel de Lisieux», INSTEL VAN TWEE AANEENHOUDENDE TE WYTSCHAETE, wijk 3 Koningen langs den gravier lei- deude naar Wervick, met kelder en ach tergebouwen en eene inoudsgroottc van 38 aren. Bewoond zonder geschreven pachtvoor- waarden door Maurice Dewitte en Joseph Vanderhaeghe, samen aan 390 fr. pei ui- mester, boven de grondlasten. Met voor instelpremie. Studiën van de Notarissen A. VAN DER MEERSCH te Yper en F. DELAHAYE te Woumen. Om uit onverdeeldheid te treden. OPENBARE VERKOOPING van TE YPER, langs de Posthoornstraat, ook gezegd dc Capucienenrtraat (rechtover de tuinwijk Statie), sauien een blok vormende, groot 5 ha. 7 a. 16 ca. Gebruikt door de IJII. Camille en Man rice Verineesch. Ingenottrediug niet de betaling. Alles vrij van gebruik een weck na den overslag. Verdeeld in 11 koopen waarvan 9 loten bouwgrond, hebbende elk lot 10 meters straatzijde en 60 m. diepte. Te bezichtigen van 14 tot 16 ure eiken Dinsdag en Donderdag. Met recht van samenvoeging. (Zie plakbrieven met plan.) OVERSLAG: DINSDAG 12 MAART '40 om 2 ure namiddag, ter herberg «Old Tom», bij M. Edoua-d De Plancke. Groote Markt Koning Al- bert I te Yper. Samen afzonderlijk ingesteld 360.500 fr. DE VENDITIE VAN BEESTI ALEN en LANDBOUW ALA AM is gesteld OP WOENSDAG 13 MAART 1940. Kantoor dor Notarissen E.-L. DECOCK te Nieuwkerke en J. WESTERLINCK te Hoogled* OPENBARE VERKOOPING van TE KEMMEL lang» gravier van Klein# Vierstraat naaf Kemmel, voor 67 a. 40 ca., zonder schrft telijke pacht, OP DINSDAG 12 MAART l»4é om 2H ure namiddag, «Groote Vierstraat», (groot» ter herberg «Groote Vier baan), bij Degrauwe te Kemmel, door N tarissen DECOCK te Nieuwkerk# en WESTERLINCK te Hooglede, ten on staan van Heer Vrederechter. IINIHIIIHIIIUHIH Kantoor van den Notaris DELAHAYE te> WOUMEN. MAANDAG 18 MAART 194» om 2 ure 'i namiddags, te Merckem bij Wed. Constant Derrieze» OVERSLAG VAN Gemeente Merckem (Statiestraat) SCHOON EN GERIEFLIJK met stagie eu serren en 6 aren 20 centft aren onder erve en hof. Prijzie hoornen, linoleum en andiit 2.000 frank. Sterfhuis Pr. Opsomer-Cailüau. Ledig en onbewoond Slechts ingesteld 81.000 fn Gewone voorwaarden. Kantoor van den Notaris DEEREN te Roesbrugge-Haringék MAANDAG 11 MAART 1940 om 2 -uur stipt namiddag, ten sterfhuize van M. Emiel Angloa te Krombeke, Dorpplaats, OPENBARE VEILING van Gewone voorwaarden. iBaa»s3H5EBsnass!assss:ia;iiSa«i Sludic van do Notarissen GHEKIERE te Meenen er» de GROOTE te Waeregbem. DINSDAG 19 MAART 1940 om 3 Yi ure, te Meenen, ter herberg «Café de l'Abéft toir», bij M. II. Watteyne, Kortrijk#®# INSTEL MET PREMIE TE MEENEN, Zwemkomstraat, bij de Kortrijkstraat, groot 35 aren 79 centiaren. Samen verpacht aan 450 fr. te maand#. Verdeeld in 12 koopen. Plan3 en inlichtingen ter studie van d« verkoophoudende Notarissen. KERKFABRIEK VAN ONZE LIEVE VROUW TE POPERINGE OPENBARE VERPACHTING De Kerkfabriek van O. L. Vrouw brengt ter kennis van het publiek dat er den VRIJDAG 22 MAART 1940 om 3 ure, ten Stadhuizc van Poperinge, in openbar# zitting, zal overgegaan worden tot de ope ning der aanbiedingen voor de VER PACHTING van de hiernavcnnelde Land goederen van gezegde Kerkfabriek. STAD POPERINGE sektie G, Nrs 173b cn 176, groot 82 aren 70 centiaren. Vroeger gebruikt door de Wed. René Questroy. sektie K, Nr 100, groot 37 a. 30 ca. Vroeger gebruikt door de Wed. August Ver schare. Pachttermijn: NEGEN naeenvolgende jaren ingegaan den 1 October 1939. De aanbiedingen moeten onder vorm van gezcgeldcn omslag ter post AANBE VOLEN geweest zijn ten laatste den DINSDAG 19 MAART 1940 cn verzon den op naam van M. Nestor Danneeis, Voorzitter der Kerkfabriek van O. L. V'r. van Poperinge», cn daarbij nog de mel ding dragende van Aanbod voor Open- bare Verpachting». De aanbiedingen moeten geschreven worden op zegel van VIJF frank. Bijzondere voorwaarden: zie plakbrief Stadhuis. Poperinge. Voor inlichtingen zich wenden tot M. Camille Boone, Sekretaris der Kerkfa briek, O. L. Vrouwkruisstraat, Poperinge. MINISTERIE VAN FINANCIEN BESTUUR DER REGISTRATIE EN DOMEINEN Directie: Brugge. - Kantoor: Roesbrugge. De Ontvanger der Registratie en Do meinen te Roesbrngge. zal op DONDER DAG 14 MAART 1940. om 10 uur voor middag, in zijn kentoor overgaan tot de opening der gesloten inschrijvingen die hem zullen toegekomen zijn loor dc aan besteding der vergunningen san dc gra- zingen op de beide oever van den '.oo- aart onder dc gemeenten l.ao en Po'k ik- ho/e, eerste niassa, verdeeld iu drie 1 iten, cn den linkeroever van den Ijzer ovilt-r de gemeente Pollinkhove, tuecde ma sa, verdeeld in twee loten. Onkosten 20'/o te betalen binnen dc acht dagen der goedkeuring. Nadere inlichtingen cn voorwaarden te bekomen bij voornoemden Ontvang»., t It ftëttrIK 3-j is ftw cm -13^ TE HUUR te NOORDSCHOTE. Gr.,; ,r 8 geniete. Eigenaar Jules Pr ut. Zich wenden: MAURICE PROOT. Leo

De Halle (1925-1940) | 1940 | | pagina 5