KERMIS Gemeente Oostyleteren FEESTEN Op Zondag 5 September 1880 Zatnrdag 4 September. Zondag 5 September. Maandag 6 September. Dinsdag T September. Woensdag 8 September. Donderdag 9 September. Vrijdag 10 September. Zatnrdag 11 September. Zondag 12 September. Maandag 13 September. 5Qste Verjaring van Belgie's onafhankelijkheid Het Kollegie van Burgemeester en schepenen te Oostvleteren, de gemeenteraad gehoord, maakt bekend. Dat er gelegenheid van de Kermis, de volgende fees ten en volksvermaken zullen plaats hebben Zondag 12 September I88O. Luisterrijke prijsschieting met den handboog, alle liefhebbers aangeboden, voor welke bijzondere pro- grammas zullen uitgevaardigd worden. Maandag 13 September. Rinsteking te voet, in het dorp en ter gehucht "Kortenkeer op drie verscheide plaatsen te gelijk. Prijzen in geld, 60 Franken. De mededingers moeten zich den dag der ringste- king voor 4 ure namiddag doen inschrijven ter herber gen van sieurs Dequeker, Braeye en Deblock en zijn gehouden te vergaderen op de markt ten 4 1/2 uur, om vandaar door het muziek onder het spelen van parredoublés, naar de bestemde plaatsen geleid te worden. Dinsdag 14 September. Door den tuin bolling voor mannen en vrouwen, bij de herberg de Lelie ten 5 ure namiddag. Prijzen in geld, 20 franken. Woensdag 15 September. Gelijke bolling, by de herberg van Sieur Deramoudt, ook ten 5 ure namiddag. Prijzen in geld, 20 franken. Donderdag 16 September. Plechtige prijsuitdeeling aan de leerlingen der Knechtjes gemeenteschool, voorafgegaan van tooneel- spelen en andere oefeningen, door leerlingen derzelfde school. Dit feest zal aanvangen ten 2 1/2 ure namiddag en opgeluisterd worden door het mnziek die bij tusschen poozen stukken zal uitvoeren. Onmiddelijk daarna Mastklimming, in zakken loo ping, appeltjeknap en schaartjeknip. Prijzen in geld, 60 franken. Om 9 ure 's avonds, PRACHTIG VUURWERK. Geene anderen dan inwoners van Oostvleteren mo gen mededingen in de ringsteking, bollingen, en ver dere volksvermaken. Eene commissie te dien aangesteld, zal alle geschil len betrekkelijk deze vermaken beoordeelen. De bewoners van het dorp en den Kortenkeer, zijn verzocht liunne huizen te bevlaggen. Gedaan en vastgesteld te Oostvleteren, in zitting van 5 Augusti 1880. De Sekretaris. De Burgemeester-voorzitter, KINOO. DECROOS. GEMEENTE STADEN Ter gelegenheid van de 50e verjaring van s'Lands Onafhankelijkheid en des avonds met 't plaatsen van het Nationaal Vaandel op den toren, zullen het geluid der Klokken en liet losbran den van het Kanon, de Kermis aankondigen. Des s'morgens gelijke aankondiging der Kermis. Luisterlijke Paarden-loopstrijden. om 10 ure voor middag, tentoonstelling van Schapen, Geilen Konijnen, vóór de herbergen bewoond door Vandenbusche Karei en Van Oost Emile. De inschrij ving bij Debaere Charles en de prijsuitreiking bij De int te Poljdore. Luisterlijke Schieting met den Handboog, gegeven door de Gilde van S' Sebastiaen. Goeden mondkost aan genadigen prijs bij de tafel houders, mits in den morgend de aanvraag daar van te doen. De andere Voorwaarden zijn bij plakbrieven breeder uitgelegd. Ten 9 ure 's avonds, Prachtig Vuurwerk. Ten 3 ure na middag, Volksfeesten op het Gehucht t'Stampkot. Deze Feesten bestaan in Seultjesteking, Schaartjeknip, Steeple-Chasse, Mastkliming, Zakloo- pen, enz. Omstreeks 3 ure namiddag, dergelijke Feesten, als ook Wit en Zwart of Nat en Drooge naar beliefte, Blazegevecht of ooriog zonder vuur, op de de Guhuch- ten 's Graveneik, Hoogescliuur en Zevekote. Feesten op de andere verschillige wijken van het Dorp. Groote prijskamp in het Trabolspel. le prijs 60 fr. 2e prijs 40 fr. 3e prijs 20 fr. 4e prijs 15 fr. 5e prijs 10 fr. aan het grootste getal pelotons van de zelfde gemeente, ten minste vier. 6e prijs 10 fr. aan deverstkomende, ten minste 2 pelotons Tezamen 155 fr. De pelotons bestaan uit 4mannen. Een bijzondere programa van dozen prijskamp is uit gegeven. In verschillige herbergen: Vaantjebolling, Appel- kenknap Katerslaging. 's avonds ten 6 ure ter marktplaatsTocht van de treurige Kermisgassten na de begraving van het Hes pebeen. Deze feesten zullen door het gemeentemuziek De te- verreenigde vrienden) opgeluister worden. Alle vreemdeling mag rekenen op een gulhartig onthaal. Gedaan te S TA DEN, den 11 Augustus 1880. De Secretaris, Burgmeester Schepenen, MONTHAYE. G. DESIMPEL KERMIS BEGINNENDE <g>-—g*33S>3—

De Kunstbode (1880-1883) | 1880 | | pagina 6